Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7701) echterion válasza Mikulásbá (#7699) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, így tényleg jónak tűnik. Csak ahogy x_o_n is mondja, 14 inch az nem túl nagy, otthonra nekem nem is kellene, csak ha állandóan mozgásban lennék.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7702) Mikulásbá válasza echterion (#7701) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én majdnem így vagyok,fél életem a melóhelyen töltöm(szó szerint),a mostani gépet is azért vettem,hogy ott tudjak kockulni.A hordozhatóság is fontos-bár csak nyáron,amikor biciklivel járok.
Otthon nem játszom,de melóhelyen van rá idő. :B

(#7703) x_o_n válasza Mikulásbá (#7702) üzenetére


x_o_n
veterán

Nálunk sajna nincs idő :) nem is tudom mit szólna a chef ha kijönne és az állványon nyomnám az sw:tor-t :)asszem lenne Scheiße rendesen :)

(#7704) KillHates válasza Mikulásbá (#7699) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt nem hiszem el! Elhúzták az egyik hőcsövet a PCH felett és egy nyamvadt gap pad-ot nem tettek rá, hogy ne fingja el magát az M2-es SSD-től. Istenem... Miért-miért?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7705) x_o_n válasza KillHates (#7704) üzenetére


x_o_n
veterán

Mert kell meló a szervizeseknek :DDD

(#7706) echterion


echterion
nagyúr

Gondolkodom egy hűtés upgrade-en, mert előbb-utóbb vga csere lesz szerintem nálam. Ez szerintetek jó lehet az én M17x R5-9s laposomba? Van valami jelentős különbség az R4 és az R5 hűtése között?
Az a gondom, hogy ha nem szükséges, akkor nem akarok 30ezret kiadni egy új hűtőért.

**********

(#7707) Muerte válasza echterion (#7706) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem a radiátor része nem egyezik az R4 és R5 hűtőjének,de fejből nem mondom azért 100%-ra.
Ez az ami biztos hogy jó:[link] Ez pedig lehet hogy ugyanaz,bár AMD-hez írják,meg kell vizsgálni részletesen a képeket:[link]

(#7708) echterion válasza Muerte (#7707) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. :R
Az első az, ami watchlist-en van nálam, csak nem szeretnék ennyit költeni rá. A másodikra rákérdezek az eladónál, hogy melyik generációs AW-hez való (meg ha jó lenne nekem, kérek nagyobb képet a vga felőli részéről). Amúgy is van egy ilyen vga ebay-en eladó, azzal szemezek egy-két napja.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7709) Muerte válasza echterion (#7708) üzenetére


Muerte
Topikgazda

R9 290MX? bottal se piszkálnám...abba a gépbe 780M/970M/980M a jó döntés.

[ Szerkesztve ]

(#7710) x_o_n válasza Muerte (#7709) üzenetére


x_o_n
veterán

meg sem merem kérdezni hogy a 880 miért nem

(#7711) Muerte válasza x_o_n (#7710) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mert túl van húzva a 780M chipje ami rajta van... 850MHz vs 1000MHz.Bírja amíg bírja de korántsem egészséges élettartam szempontjából,persze kibírhat 3 évet is akár,de jellemzően nem fogja addig húzni ha minden nap keményen nyüstölve van a gép órákon át.Ha a 80°C-os tartomány alatt van tartva vsynch-kel,adaptív vsynch-kel,fél évente,max évente kap ICD pasztát akkor lényegesen nő az esély hogy tovább bírja mint az átlag 1-2 év.

(#7712) x_o_n válasza Muerte (#7711) üzenetére


x_o_n
veterán

Mikor rá kérdeztem itt ,senki nem emlitette ezt :) 970 vs 880 választásánál...
Bár talán van olyan jó ez a hütő hogy nem lesz ezzel gond,
eddig nem ment 60c fölé

(#7713) Muerte válasza x_o_n (#7712) üzenetére


Muerte
Topikgazda

60°C-kal örök élet meg két nap,de nyáron lesz az 80+ is ha ráéresztesz mondjuk egy FC4-et.

(#7714) x_o_n válasza Muerte (#7713) üzenetére


x_o_n
veterán

Mindenesetre bosszantó hogy bár többször is rákérdeztem erre,egyszer sem emlitette senki,csak most hirtelen felbukkan az info,de nem tudatosan,hanem véletlenül...

(#7715) Muerte válasza x_o_n (#7714) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell parázni ha jók a hőfokok,meg ott a gari is,mire az lejár a 880M erősen múlt kategória lesz.Kicsit oda kell rá figyelni és használni,semmi sem tart örökké,"ő" van érted nem pedig Te érte :D

(#7716) x_o_n válasza Muerte (#7715) üzenetére


x_o_n
veterán

jó jó :)

(#7717) echterion válasza Muerte (#7707) üzenetére


echterion
nagyúr

Írtam az eladónak, csak egy part numbert adott meg, az alapján R5-ös, de az is oda van írva, hogy AMD100W, szóval nem tudom, mennyiben más az amd elrendezése, mint az NV. Keresgélek, nézelődök tovább, hátha van valami fórumos bejegyzés a neten erről valahol. Esetleg van tipped, hogy újonnan, bolti garival honnan tudnák mobil VGA-t venni (akár kintről is)?

**********

(#7718) Muerte válasza echterion (#7717) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van :K de nem mondom el :DDD

(#7719) k-adi válasza Muerte (#7718) üzenetére


k-adi
nagyúr

;]

(#7720) KillHates válasza Muerte (#7718) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7721) Muerte válasza KillHates (#7720) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mégis csak egy bunkó paraszt vagyok,hát hogy nézne má' az ki ha segítenék :U :D

[ Szerkesztve ]

(#7722) echterion válasza Muerte (#7718) üzenetére


echterion
nagyúr

Szemét. :P

Viszont én találtam heatsink-et R5-ösökhöz, külön amd-nv-hez való van, szal sztem a karik elrendezésében lehet némi különbség. Ha valakit érdekel, itt akadtam rájuk, szállítanak is ide, nem is túl drágán. Ennél olcsóbbat nem találtam.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7723) s3int


s3int
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy msi laptopok esetében honnan lehetne megtudni, hogy a kijelzője milyen?
IPS vagy WVA-s TN vagy TN?
Pl. az alábbiak?
https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/msi/MSI_GE72_2QC_(Apache)-281XHU_Intel_Core_i7_Quad_Core_5700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_9S7-179221-281_18791.html

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/msi/MSI_GE62_2QC_(Apache)-451XHU_Intel_Core_i7_Quad_Core_5700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_9S7-16J222-451_18795.html

https://ipon.hu/webshop/product/msi_ge62_2qc_450xhu_apache___ajandekcsomag!/1268267

http://www.digiprime.hu/laptop/msi-gp72-leopard-pro-23010-elado

Mi a véleményetek róluk?

Elég nehéz a döntés, volt msi-m és szerettem, de hogy őszinte legyek ők is versenyben vannak:

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7559_Intel®_Core™_i7-Quad_Processzor_Core_6700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_Windows_10_Fekete_INSP7559-2_19103.html

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_G751JL_T7003_Intel®_Core™_i7-Quad_Processzor_Core_4720HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_G751JL-T7003_18649.html

https://www.laptopszalon.hu/notebook/laptop_notebook#pid_19061

Köszi a válaszokat előre is.

Laci

(#7724) x_o_n válasza s3int (#7723) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha mindenképpen otthoni vásárlás,ezek közül az Asus lenne a legjobb választás.A Dell viszont felvonultatja a csoda hardver kategóriát,IPS,Skylake..win 10 :) ha nem hardcore gamer vagy az is jó lehet,bár még nincsenek egyértelmü tesztek a hűtésével kapcsolatban.Mindenképpen az Asus és Dell között vacilálnék

viszont a végösszeg közeliti a 370-400 ezret,mert egy ssd ajánlott mindenképpen,szerintem azért ennyiért a ceg-nél jobb ,több mindent kapsz a pénzedért

[ Szerkesztve ]

(#7725) s3int válasza x_o_n (#7724) üzenetére


s3int
csendes tag

Értem és köszi.

Baromi nehéz a választás.
Nem vagyok hardcore gamer, de néha rámjön amikor van időm.
Otthonra lenne dolgozgatni és néha játszani.
Elég a 15-ös, de nem baj ha 17-es.
Az MSI-k és a HP nem ajánlott?

Laci

(#7726) s3int válasza x_o_n (#7724) üzenetére


s3int
csendes tag

A "ceg-nel"???

Laci

(#7727) x_o_n válasza s3int (#7726) üzenetére


x_o_n
veterán

(#7728) barnabas22 válasza AusWolf (#7610) üzenetére


barnabas22
tag

Üdv! Én az ASUS notimat tavaly vettem 220-ért, ami egy i7 4710HQ, 8Gb ram és GTX850M 2gb karival szerelve és a Witcher3-at Medium/High beállításokon FullHD-ban nagy tv-n elviszi 25 fps körül:) Nekem elég, nem szaggat be sehol. Novigradban sem. Tapasztalatból mondom, mert vagy 2 hónapja úgy tolom :DD
Far Cry4-et végigtoltam ugyanígy, csak ott High/kicsit Ultra beállítások voltak.

[ Szerkesztve ]

(#7729) KillHates


KillHates
nagyúr

Mindennek a legalja!! Refurbished AlienWare13-ak amikben befoshatottt a GPU, most nagy árengedménnyel és letiltott DGPU-val. Jáccccani meg ha akarsz vegyél graphicsboost-ot hozzá! :W :U

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7730) echterion válasza KillHates (#7729) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem találtam utalást letiltott dgpu-ra. Igaz, mobilról vagyok. De ha valóban így van, akkor kicsit keveset engedtek belőle...

**********

(#7731) x_o_n válasza echterion (#7730) üzenetére


x_o_n
veterán

Én inkább azért tartom érdekesnek,mert nemrégen láttam itt több darabot is hirdetve az ebayen 800-900 euro ért

(#7732) NTonee válasza echterion (#7730) üzenetére


NTonee
veterán

nagyon kíváncsi lennék egy ilyen gépre. Kérdés, hogy tényleg halott dgpu-val adják, vagy szimplán a szokásos sötétség van az emagnál és hibás az adatlap. KillHates azon akadt fent, hogy kizárólag az Intel HD Graphics 4600 van feltüntetve a spec listában és az újracsomagolt jelzés sem gyakran jelent jót, így együtt meg főleg gyanús.

(#7733) echterion válasza NTonee (#7732) üzenetére


echterion
nagyúr

Kár, hogy nem lehet odamenni megleskedni.

**********

(#7735) Jazz válasza KillHates (#7729) üzenetére


Jazz
veterán

"Varázslatos karácsonyi hétvége."
Micsoda meglepi a fa alá! 50k engedményért cserébe, a 380k-s gépeden csodálhatod az intel HD graphics egyedi teljesítményét. Kicsit sem vérlázító. Ez nem legalja. Ez bűntett. :o

free your mind

(#7736) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Üdv fanatikusok!
A hét elején a Dell szervizes ellátogatott hozzám mert a Precisionban az egyik USB3 port belsejéből a kis fekete műanyag lap ami a lemezeket fedi az egyik pendriveban maradt és cserét kértem. A szervizes kijött és teljes alaplapot cserélt mert az USB port arra van felszerelve. Ez azt jelentette hogy mind a gpu-t mind a processzort újrapasztázta. A gépben egy gtx680m van az eredeti hd8900 helyett. Amikor elment természetesen monitoroztam a hőfokokat, több napon keresztül, ezzel gond nem is volt. A mai napon wot alatt egyszer csak átment feketébe a kijelző, majd újraindítás után a játékba visszalépve újra ezt tette. Ezután újraindítva már egy más felbontású asztal fogadott, rosszat sejtve és a feladatkezelőt megnézve a gtx680m hibát mutatott a következő szöveggel:
"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
- Jól sejtem hogy egy illesztőprogram frissítésnél drágább mulatság lesz?
- Az NBD garanciám él. Sajnos ugye az eredeti videókártyával. Mik a lehetőségeim? Felelőségre vonható a szervizes?
- Muerte, Killhates szerintem viszek nektek egy kis pénzt a jövőben ... :W :O

“ nem kell mindig nyerni “

(#7737) KillHates válasza Szepi1979 (#7736) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha egy mód van rá ne használd a GTX680-ast mert be fog degradálódni teljesen és akkor vehetsz új kártyát, nem fogom tudni megjavítani. Így még van 90% remény, hogy fel tudom támasztani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7738) Szepi1979 válasza KillHates (#7737) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Letiltottam, a win jelenleg a hd2000-et használja. Próbáltam egy másik driverrel de természetesen azzal se lett jobb.Nagyon szidom magam hogy a közelébe engedtem a Delles pasit, most gép nélkül maradok az ünnepekre pont amikor szabin leszek. KillHates mikor leszel legközelebb fogadóképes?

“ nem kell mindig nyerni “

(#7739) KillHates válasza Szepi1979 (#7738) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Hétfőn akkor bemegyek, hogy tudd hozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7740) x_o_n válasza Szepi1979 (#7736) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez borzalmas, komolyan, mi s francot csinálhatott?

(#7741) KillHates válasza x_o_n (#7740) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az X-bracket-et rosszul rakta vissza és nem volt elégséges a hűtése a GPU-nak. Jó esetben csak ezt kell visszatenni jól, rossz esetben egy rework kell, nagyon rossz esetben új kártya... Mindig elrontják a Dell szervizesek a Precision-oknál. Kb ez az ötödik eset amivel találkozok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7742) Muerte válasza KillHates (#7741) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elvileg az x-brackethez köze nem lehetett :U ,eleve ragasztós az alja, minek szaggatta volna le a vga-ról egyáltalán?(bár nem ismerem a precision felépítését) de normál pasztázáshoz annak semmi köze nem lehetne :( Viszont ami az utóbbi 1-2 évben nálam 2x is előfordult,az az hogy bármilyen óvatosan varázsolja le az ember a vga-ról a hűtőt,az odaszáradt megkeményedett paszta egyszerűen megtépi a chipet felfelé.Ez akkor fordulhat elő mikor nincs betartva a fél évente pasztázás pl.ICD-nél ami iszonyatosan rá tudja tapasztani a hűtőt a magra és ha mondjuk eltelik egy év vagy több két pasztázás között.

[ Szerkesztve ]

(#7743) x_o_n válasza Muerte (#7742) üzenetére


x_o_n
veterán

Érthetetlen számomra hogy miért nincs valami fémkupak rajta..Illetve sejtem de kizárt hogy erre nincs megoldás

[ Szerkesztve ]

(#7744) Szepi1979 válasza x_o_n (#7740) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Sajnos a gyerekkel is foglalkoznom kellett nem mindig láttam mit csinált a " mester ".

“ nem kell mindig nyerni “

(#7745) echterion válasza Muerte (#7742) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is inkább ilyesmire tippelnék. Már jártam így AMD asztali procinál én is, hogy a hűtővel együtt kijött a proci is a foglalatból (persze nem volt felnyitva a gyöngyön, mert a hűtő még rajta volt), úgy rá volt gyógyulva, utána is alig bírtam lebarkácsolni róla.

**********

(#7746) KillHates válasza Muerte (#7742) üzenetére


KillHates
nagyúr

1, Precision
2, GTX680M van benne
3, gyárilag valami FireGL-el volt
4, továbbisvanmodjammég?

:D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7747) KillHates válasza echterion (#7745) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az ilyesmire való a hidegvágó:

;] ;] AMD úgysem érdemel mást...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7748) echterion válasza KillHates (#7747) üzenetére


echterion
nagyúr

Most mé' mondasz ilyent'? Csökkentette a fűtésszámlát. ;]

**********

(#7749) kreten67 válasza KillHates (#7747) üzenetére


kreten67
senior tag

Az Amd új termékpaletta.

(#7750) Szepi1979 válasza KillHates (#7739) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Alapból nem volt bekacsolva az optimus, nem szoktam használni.Azért hogy a letiltott nvidiát biztos ne használjam a biosban bekapcsoltam az optimust így alapból az IGP menne de most megjelent mindkettő videókártya az eszközkezelőben és nem mutat hibát. Letiltottam újra, hétfőn viszem.

“ nem kell mindig nyerni “

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.