Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) k-adi


k-adi
nagyúr

Már van új P751DM-G (skylake-s, i7 6700K) bár most épp sold out a cegnél.

Remélem mostanában elkezdenek lejjebb menni az árak a skylake miatt. :K

(Hogy egyáltalán megéri-e váltani skylake CPU-ra vagy jó-e az ismert i7 4790k az gondolom jó kérdés... meg egyáltalán le tudja-e hűteni, bár gondolom hasonlóan meleg mint a 4790k)

(#6402) graydragon válasza graydragon (#6314) üzenetére


graydragon
csendes tag

Na, majdnem 1 honapos huzavona es raktarkeszlet problemak utan megkaptam a p771zm-gsync-et.
Eddig nagyon bejon, win10 preinstall, semmibe sem tudok belekotni, szinte hangtalan normal hasznalat kozben teljesen csendes szobaban.
CLEVO P771ZM­G G­SYNC
17.3 IPS Full HD 1920x1080 Non­Glare G­Sync
GTX 980M 8GB GDDR5 G­Sync
i7­4770S 8MB 3.10­3.90 GHz 4C/8T TDP 65W
­32GB 1600MHz CL9 Crucial BallistiX Sport
500GB Samsung 850 Evo
Intel Dual AC 7265 BT
paszta: IC Diamond 24
PSU 330W

Viszont ... erre kiadtak a 6th gen-es intel konfigot, ami miatt kicsit szidom magam hogy nem vartam:
p771dm-g

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6403) hszilard666 válasza graydragon (#6402) üzenetére


hszilard666
veterán

Gratula! :C Istenes egy masina! :Y

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#6404) graydragon válasza k-adi (#6401) üzenetére


graydragon
csendes tag

a 4th gen meg mindig olcsobb ha meg kaphato (jelenleg meg van raktaron p771zm-g), a 4770S pedig csak 65W tdp, ami a 6th gen 91W tdp-jhez kepest (i5 6600K is 91W) baratibb ha a hutes/throttling is szempont.
Viszont ott a DDR4 a 6th gen-nel...
Egy uj Clevo laptop teszt most igencsak jol jonne hogy nyertest hirdessunk :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6405) Pocok256 válasza graydragon (#6402) üzenetére


Pocok256
veterán

Ne nagyon sajnáld semmit nem vesztettél :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6406) echterion válasza graydragon (#6402) üzenetére


echterion
nagyúr

Grat, brutál jó gép, haszáld egészséggel. :C

**********

(#6407) k-adi válasza graydragon (#6404) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az új memóriaszabványról csak ennyit: The difference between DDR3 and DDR4 is 1 DDR. :DDD

Jelenleg még ne sajnáld a DDR4-et, mire igazán beindul az új memóriaszabvány biznisz addigra már bőven 2016 lesz :K

(#6408) k-adi válasza graydragon (#6402) üzenetére


k-adi
nagyúr

Gratulálok az új gamer notidhoz, erős konfigot raktál össze, jó kis gép lesz ez egy ideig az tuti! :K
Kb. 2400 € lehetett ha jól számolom. (720+)

A korábban írt privátom ezek szerint még nem aktuális, mert csak most érkezett meg hozzád....de majd ha lesz egy kis időd, írhatnál pár sort arról amiket privátban kérdeztem. ;)

(#6409) echterion válasza k-adi (#6407) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha annyi lesz az előrelépés, mint ddr2-ről 3-ra váltáskor, akkor no comment.

**********

(#6410) k-adi válasza k-adi (#6401) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahogy nézem nemhogy lejjebb, de inkább feljebb mennek az árak a skylake-től :( 2 nap alatt +200€ drágult a P771ZM-G :W (a P771DM-G első napon sold out lett a CEGnél :) )
Ezek szerint még ők sem tudják mit kezdjenek ezzel a nagy rohammal, most gondolom sokat fog ingadozni az ár fel-le... vagy úgy vannak vele, hogy ha skylake-es nincs akkor vigyék a másikat drágábban. :P

[ Szerkesztve ]

(#6411) capulet75


capulet75
addikt

Nálunk konkrétan nincs is. Sem a régi, sem az új. Se előrendelés, se semmi. Ilyen még nem volt. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6412) k-adi válasza capulet75 (#6411) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nálatok...mármint?

(#6413) capulet75 válasza k-adi (#6412) üzenetére


capulet75
addikt

Itt egy impozáns lista szokott lenni. Azt mondják oktoberben jön az új széria.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6414) vandor01


vandor01
őstag

nyugalooooom....

az összes ceg asus-rog, acer-predator, msi-gamer, lenovo...
meg még ki tudja mik?
egyszerre lesznek a piacra öntve... főleg kari elött! :C
kari utan meg majd vehetjuk akcioba!
a maradek 4th gen meg majd féláron! :Y
ki kell huzni addig a meglévő cuccokkal!
:DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6415) graydragon válasza k-adi (#6408) üzenetére


graydragon
csendes tag

Köszi, eddig teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.
2582 euro lett a vége, de ebben már benne van a win10 pro, kiszállítás, meg egy külső dvd író, de hátha a 6th gen miatt lentebb fog még menni ;)

Most láttam hogy írtál, bocs épp motoros túra közepén vagyunk, max egy kis mobilnetes eléréssel, úgyhogy sok kérdésre még nem tudok rendesen válaszolni:

Q. Hűtés és hangja?
A. mobilnet miatt eddig rendes játékkal/benchmarkkal nem tudtam tesztelni, de próbaképpen a pouet-rol szedtem pár graph demot (pl: Scarcity), amivel sikerült felpörgetnem a ventiket, de komoly melegedést eddig nem sikerült kicsikarnom belőle (a hasammal teszteltem mennyire melegszik :DDD )

Q. billentyűzet melegedése wasd helyeken, illetve a lenyomása milyen érzés?
A. alaphelyzetben kellemesen kézmelegek a billentyűk, kb a wasd-tol egeszen a "P" gombig, onnantól jobbra már jóval kevésbé érezhető a felfelé áramló hő. A billentyűk lenyomásakor egyértelműen érezhető mikor nyomódik le a gomb, úgyhogy nincs véletlenül leütött karakter. Egy Aiva k8100 után nagyon kellemes rajta pötyögni. A gombok felülete csúszás mentes matt majdnem gumi szerű tapintást adó műanyag, a touchpad is hasonló, szerintem jó lesz rajta game-elni.

Q. milyen a képernyő?
A. IPS szóval korrektül néz ki, szép élénk színeket ad vissza (fényképezőgép fotóival csekkoltam, meg egy hd youtube vidivel, de mobilnettel inkább csak a bufferingben "gyönyörködtem") kellemesen nagy a betekintési szöge, még teljesen oldalról nézve sincs szín torzítás, csak a fényerő gyengül enyhén. G-sync-ről még később fogok tudni nyilatkozni :U

Q. a noti felépítése-váza
A. Maga a keret nagyon masszívnak érződik, de a képernyő keretében nem érződik semmi merevítés, kétoldalról megfogva már egy határozott mozdulattal meg lehet hajlítani. A kijelzőt tartó pántok szintén elég masszívnak érződnek, de pl hátul ahol a ventik kifújják a hőt a lamellák műanyagok, szerintem egy hanyagabb laptop lerakásnál akár el is repedhetnek. Szerintem érdemes mindig asztalon tartani ha használva van, én félve tartom most is az ölemben.

Q. a hangszórók hangzása milyen
A. Szemben ülve a laptoppal baromi jól szól, úgy vannak elhelyezve a hangszórók a billentyűzet fölött hogy mikor beraktam a Glitch Mob - Drink the Sea albumát leesett az állam, nem gondoltam hogy ilyen szép tiszta hangzást fog adni a laptop. Az Onkyo nagyon szépen teljesít, bár ettől függetlenül egy profi headset-et nem tud kiváltani. Szégyenkezni sem kell miatta ha mondjuk filmezni akarsz a csajoddal vele ;)

Q. stb stb stb
A. Zsíroskenyér ... mármint azt ne egyél ha tapizni akarod a laptop felületét :P szórt fénynél nem észrevehető, de ha úgy esik a fény akkor látszik ahol megfogtad a matt felületet. A Backlight állítgatása nagyon menő, haszna az nincs, de az amúgy teljesen logo mentes szolid kinézetű laptopról nem fogja elhinni a nagymuter hogy milyen drága volt (nagymuter ívesen üríti a székletét az i7, gtx 980, 32gigram és egyéb értelmetlen hablaty hallatán) amíg meg nem látja hogy villognak a gombok :))
Hirtelen ennyi, ha otthon leszek majd jobban tesztelem, de addig túl kell élni még jópárszáz kilómétert addig :K

[ Szerkesztve ]

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#6416) k-adi válasza graydragon (#6415) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a gyors beszámolót, élmény volt végigolvasni :)

Szégyenkezni sem kell miatta ha mondjuk filmezni akarsz a csajoddal vele ;) ----------- huhhh jólvan.. akkor tényleg megéri félmillás gépet venni :DDD

Mondjuk nem csoda, hogy szinte teljesen meg vagy vele elégedve, mert 2580 € azért nem kevés pénz akárhonnan is nézem. :P (800ezer Ft 310-es árfolyammal)

A kijelző keretének a hajlítgatását már láttam videókban is, az kicsit zavar is engem ennyi pénzért (MSI GT72 feeling, ott is ez van, bár az feleannyi :D ), de kíváncsi voltam, hogy te megjegyzed-e a beszámolódban vagy sem. (videók alapján az AW17-nek eddig a legmasszívabb a kerete bár majd úgyis mindjárt megmondják a fórumtársak mi a helyzet)

Amúgy a beszámolóból a kedvenc részeim a hd youtube vidivel, de mobilnettel inkább csak a bufferingben "gyönyörködtem") és a végén a amúgy teljesen logo mentes szolid kinézetű laptopról nem fogja elhinni a nagymuter hogy milyen drága volt :C

hajrá a motoros túrával.
A G-sync-ről pár sor majd még érdekelne :K ha esetleg még lesz kedved írni róla ide :D

(#6417) k-adi válasza vandor01 (#6414) üzenetére


k-adi
nagyúr

a maradek 4th gen meg majd féláron! :Y
ez szép álom lenne, igen, de kétlem, hogy nagy akciók lesznek majd, max. 10-20% de ne legyen igazam

ki kell huzni addig a meglévő cuccokkal!
na igen, csak én már konkrétan (tavaly) nyár eleje óta húzom...... :U

az meg a másik, hogy "várni" mindig lehet....akár a végtelenségig is, mert mindig lesz újabb modell, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6418) Mydgard válasza k-adi (#6417) üzenetére


Mydgard
tag

En is pont erre gondoltam, igy mindig lehet varni valamire... :-)

Szerintem kozepkategoriaban amugy areses tapasztalhato.

~280-ert belevagok egy i5-os Asus G551JW-be.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#6419) capulet75


capulet75
addikt

Nem tudom mi ez a nagy várás, csak egy procicsere lesz, az meg pont nem akkora történet a notiknál szvsz. 3rd gen i7 is pont ugyanolyan faszán tolja a játékokat egy 980-ra feluppolt lapossal, mint egy 4th. Jó, lesz majd most DDR4, és? Általában nem a RAM vagy a CPU a kevés egy gémer notebook egyenletben. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6420) k-adi válasza capulet75 (#6419) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ez való igaz, szerintem is fontosabb egy jó erős videokari mint 32Gb megaszuper ram!

Most jönnek a skylake-es gépek, illetve nemsokára karácsony.... Talán most tényleg érdemes megnézni hogy alakulnak az árak és inkább kivárni november vagy akár decemberig... Csak addig még 2-3 hónap van... De most Úgyis muszáj várni, mert Sold out minden :DD

[ Szerkesztve ]

(#6421) capulet75 válasza k-adi (#6420) üzenetére


capulet75
addikt

Nekem 4gen i7 van, 16 rammal és 780m. Minden elmegy rajta, több mint kellemes beállításokkal. Jövőre belerakok egy 980-at, évekig jó lesz még. Ha jól tudom az 5gen intelel amúgy is vége a procicserélgetésnek, integrált lesz minden M CPU.

Most lesz jó használt 7-8-as VGA szériával felszerelt notikat, szépen letolja a használtpiaci árakat az új architektúra, meg a sok veér istván. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6422) vandor01


vandor01
őstag

a Clevonal venni kell egy alap 4th gen-t
965/970-es kartyaval ez ma mar ASUS araban van
sac/kb 1500eu... azt jovore erosebb VGA-t bele
tojni G-sync-re, DDR4-re.... egyebekre amitol +1000eu!
elkovetkezo 2-4 honapban kell megvenni amig van valasztek meg jonnek az akciok?
na deal? :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6423) vandor01


vandor01
őstag

A G751-es topicbol...

G752VY-GC067D
i7-6700HQ, FULLHD, 16GB RAM, 1TB HDD+256 SSD, GTX980 8GB, Freedos
br. 639.900 Ft ajánlott végfelhasználó ár ( még változhat, mire beérkezik )

G752VY-GC110D
i7-6700HQ, FULLHD, 8GB RAM, 1TB HDD, GTX980 8GB, Freedos
br. 579.900 Ft ajánlott végfelhasználó ár ( még változhat, mire beérkezik )

Beérkezés talán karácsonyra.

hasonlot osszeallitani a Clevobol a ceg nel : 2400euro...

tenyleg gazdasagosabb egy alap 4th gen 965/970-el 1400/1500eu ert
aztan kesobb VGA-t cserelni... vagy legalabb is igynezki :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6424) Pocok256


Pocok256
veterán

13 as dell alienware ről valakinek van véleményem vagy tapasztalata esetleg eladó refubrished példánya ? :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6425) vandor01 válasza Pocok256 (#6424) üzenetére


vandor01
őstag

sac/kb 350-ert zsiiir uj Clevo a cegtol?
kicsit puccosabban megpakolva 400!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6426) Pocok256 válasza vandor01 (#6425) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén elmondom nekem 13-14 es noti kellene 970m el ez lenne a tökéletes viszont ilyen csak eszméletlen drágán van(razer Blade vagy Aourus X3 plus), 500k a max keret vagy pedig rossz hűtéssel ezért gondoltam a 13 as alienware -re plussz mellé később amplifier (külső vga). :)

ui.:
Természetesen ha valaki megszálit nekem 550k ért egy aourus x3 v3 plust azonnal vevő vagyok rá :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6427) k-adi válasza Pocok256 (#6426) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az a external graphic amplifier a 2015-ös AW szériához olyan mint az új asusnak az a tumor :D

(#6428) Pocok256 válasza k-adi (#6427) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez jó hasonlat :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6429) gergo5991


gergo5991
őstag

Hello megint, tapasztalatok alapjan gtx960m alatti gepeket pld 950m vagy 860m et erdemes meg venni? Legtobb ilyen gep i5 os 2 magos procival van, aztan vannak jatekok amik megkovetelik a 4 magot is. Csak amiatt kerdem mert a minezett asus g551jw-t szinte lehetetlen beszetezni nalunk, lenovo 50-70 az meg tul van arazva, msi-rol meg nem tudom hogy milyen, bar eggyikrol se. Amugy csak wow kockulas a cel, esetleg ilyan jatekok amiket ingyen is be lehet szerezni es mostaniak.meg tervezes a gepen, vagyis autoditakta modon valo grafikai elemek tanulasa

[ Szerkesztve ]

(#6430) echterion válasza gergo5991 (#6429) üzenetére


echterion
nagyúr

Wow-hoz elég lesz az i5-ös lapos (persze nem U-s), 860m-mel szépen futott nálam.

[ Szerkesztve ]

**********

(#6431) gergo5991 válasza echterion (#6430) üzenetére


gergo5991
őstag

Nah, kibugoltam a weboldalrol ezt a gepet:
asus gép
Ha itt a szakik aztmondjak hogy jo lessz ez wowozasra meg stb, vagy hogy egy 50-70tol jobb, akkor ez lessz véve. Az erdekelne, hogy ebbe utolag lehetlessz ssd-t rakni? Meg van asus akcio, ha 1 honap utan es 1 even belul elromlik ingyen javitjak + visszafizetik a vetelárat.
Ugygondolom minden fontos bennevan i7, 8 giga ram, 960m, 24gb ssd- gondolom ez csak a rendszerre hasznalhato fel, vagy alapbol ezen van, matt ips kijelzo, 750giga hdd 7200rpm

[ Szerkesztve ]

(#6432) vandor01


vandor01
őstag

es ez itt???

[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6433) gergo5991 válasza vandor01 (#6432) üzenetére


gergo5991
őstag

Koszi szepen a linket, de felvideki vagyok ( szlovakia), es reszletre lenne veve a gep, 15,6 nal meg nagyobb nem kell, sok utazas miatt

(#6434) Fücsök007


Fücsök007
őstag

MSI GT72S GTX 980-nal szerelve. Ez lesz az első fecske, viszont az ára.... :W

[ Szerkesztve ]

(#6435) echterion


echterion
nagyúr

Akad egy kis gondom a wifivel. Egy-két hete vettem észre, hogy erősen lagol időnként a WoT. Először nem is törődtem vele, biztos szarakodik a játék. Aztán most már meguntam, gondoltam, utánajátrok. Ha rádugom kábelre, akkor semmi gond, a letöltési sebesség is jó volt, wifin viszont az is feleződött, szóval tuti a wifivel van a gond. Driver uninstall, reinstall megvolt, utána se javult. Sőt, most már volt két rendszerösszeomlásom is, de ez mondjuk lehet, hogy nem függ vele össze. Valami tanács, tapasztalat ilyen ügyben valakinek? Érdekes, mert egész nyáron nem volt vele gond, csak most, szeptemberben jött elő.

**********

(#6436) k-adi válasza echterion (#6435) üzenetére


k-adi
nagyúr

Biztos azt akarja hogy tanulj kockulás helyett ;]

(#6437) capulet75 válasza echterion (#6435) üzenetére


capulet75
addikt

Lehet hülye tipp, de esetleg egy új rendszer?

Nem, a hülye tippet már felettem megírták... ;]

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6438) k-adi válasza Fücsök007 (#6434) üzenetére


k-adi
nagyúr

3800 €? nem semmi :D de ez valami 29. jubileumi kiadás nem?
amúgy jó ronda ennyi pénzért, hogy őszinte legyek

(#6439) Muerte válasza echterion (#6435) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Killer kártya van benne?,ha igen akkor menj fel a gyártó oldalára és töltsd le csak a drivert,szoftver nélkül,van egy külön programja is ami rendesen lepucolja előtte az egészet mert a sima uninstall nem elég.

(#6440) echterion válasza Muerte (#6439) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, a lanhoz killert ir, a wifihez meg intel dual band-et.

(#6437) capulet75: Újrahúzni nem akarom, csak ha feltétlen szükséges.

(#6436) k-adi: Kac-kac-kac, már végeztem a sulival régen. :P

**********

(#6441) k-adi válasza echterion (#6440) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az lehet, hogy "végeztél" a sulival, de... igazából élethosszig tart a tanulás :P kockulás helyett tanulhatsz pl. egy új hobbit, sportot, stb. akármi :K

[ Szerkesztve ]

(#6442) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy habár nem épp gamer noti, de van e valakinek játékos tapasztalata az Asus K501LX DM045D gépével? (i5 5200u + gtx950m) igazából az érdekelne, hogy GTA V valamilyen közepes beallitások mellett 1280*720 vagy hasonló felbontáson játszhato e vagy ne éljem bele magam? CoD:MW2, illetve BF: BC 2 vonatkozásában lenne ugyanez a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#6443) Muerte válasza Axel pRo (#6442) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!
Görgess alulra:[link],a vga még hagyján de a proci is nagyon harmatos játékra sajnos,minél lentebb veszed a felbontást annál nagyobb lesz a procilimit,ettől függetlenül lehet hogy elviszi a játékokat,majd látod hogy adja :)

[ Szerkesztve ]

(#6444) Axel pRo válasza Muerte (#6443) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Értem, hát az a helyzet, hogy nem kimondottan gamer notit keresek, egyetemre kell. De a 200k-s keretből próbálok valami olyat kihozni amivel néha néha egy egy régebbi játékot is lehet játszani. A jelenlegi amit váltana az egy Lenovo G580 Pentium B960 CPU-val és GT630m-mel. Igazából ehhez képest várom az előrelépést. Ezért jó az, hogy például nem láttam játékot GTX980-on, mert nem fáj a szívem :DDD

"Cogito ergo Sum."

(#6445) Muerte válasza Axel pRo (#6444) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Régebbi játékokkal nem lesz gond.MW2 meg BC2 már rendes IGP-n is megy simán,én valamikor azokat egy 9600mGT/core2duo-val játszottam :DDD ,de GTA5 meg W3,C3 és társaitól ne várj sokat.

(#6446) echterion


echterion
nagyúr

Ezt az i5 4210M-et nem lehet tuningolni a turbó szorzójával? Sajna xtu-ban nekem nem sikerült, de remélem, csak én vagyok béna. A bclk-t nem akarom piszkálni.

**********

(#6447) Darth_Revan válasza graydragon (#6402) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na, ossze is raktam egy 6600k konfigot, 330W-os tappal, azonban felek attol, hogy keves lesz a hutes...a Notebookcheck 6700k-val tesztelte, de barmi tuning nelkul Stress teszt alatt a cpu 99C-ig is felment, azaz lazan elerte a throttling szintet...jo jatek alatt nem eri ezt el, de azert az se jo, ha pl Dragon Age Inquisition vagy Battlefield 4 alatt alapbol 80C, neha viszont 85-90C-re is felugrik...

Valoban asztali cpu reven sajnos tenyleg ennyire cpu throttling kozeleben uzemel ez a gep?

(#6448) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.
Irtam ceg-nek lesz e 771ZM-g még egyáltalán:

Ist hard to say maybe return – but i think no. :(

Van esetleg valakinek egy lementett listjába hogy ehhez a notihoz miket lehetett választani? Sajnos az oldalról levették már a notit így nem tudom fejből hogy mi minden közül lehetett választani...Mert a skylake-es verzióban már más eszközök közül lehet választani (CPU, ram, stb) :F

(#6449) gama78gmus2h


gama78gmus2h
csendes tag

A legnagyobb órajellel elláttott i7 procik miért melegednek ennyire?
Nekem a Clevo p170 sm laposban i7 4702mq proci pörög, és nem megy fel 70 fok fölé
az alaplap chipsetje a modosításom miadt 58 fok fölé nem megy játék közben
Netezésnél minden 50 fok alatt van
vga kari gtx 765 68-69 fok

(#6450) hszilard666 válasza gama78gmus2h (#6449) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért egy mobil és egy asztali prockó között rengeteg különbség van!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.