Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7301) MurdR válasza KillHates (#7300) üzenetére


MurdR
veterán

:DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7302) kreten67 válasza echterion (#7299) üzenetére


kreten67
senior tag

Na ne mááááá ,elég a garihoz a service tag is. Nem kell neked hozzá az első tulaj adatai se a nadrágbősége.
Ha tengerentúli a gép akkor is legarizzák 1. alkalommal.

(#7303) NTonee


NTonee
veterán

nebaccatokmá' fel, hogy egy vga befosik egy tetves windows frissítéstől! :U

(#7304) KillHates válasza NTonee (#7303) üzenetére


KillHates
nagyúr

NA ATTÓL FOSIK BE IGAZÁN!!! :K :K
Nekem elhiheted 10 alkalomból 6-7-szer azzal jönnek; raktam fel a Win10-et és már nem ment fel a VGA driver, vagy frissítettem a rendszert és elkékült... Stb...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7305) KillHates válasza kreten67 (#7302) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem most egy kicsit beszigorított a Dell. Még másfél év garos gépet vittem és még a DNS mintája is kellett a vevőnek.... Szerencsére nagy fika darabok voltak a billentyűk alatt :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7306) k-adi válasza KillHates (#7305) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerencsére nagy fika darabok voltak a billentyűk alatt :D :DDD

OMG.. :DDD

(#7307) KillHates válasza k-adi (#7306) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ez még a jobbik eset... Van olyan gép, amiről lombik programot lehetne indítani...
Erre jó az fújható izopropil, meg a teszkós univerzális törlőkendő és végső esetben a lángszóró :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7308) Muerte válasza MurdR (#7301) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy szó jutott róla hirtelen eszembe: KESELYŰ!!! :DDD ;] :C

(#7309) MurdR válasza Muerte (#7308) üzenetére


MurdR
veterán

Az hát, hiéna ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7310) Muerte válasza MurdR (#7309) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"dögszagra gyűl az éji vad" :DDD

(#7311) echterion válasza kreten67 (#7302) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, én is ebben reménykedtem, de sajna csak egy év volt rá, ami októberben lejárt. Ez egy refurb lapos volt amúgy, rajt is van a szép zöld matrica. Mondjuk nem tudom, miért nem indult újra a refurb utána a gari, de ez már mindegy is.

**********

(#7312) KillHates


KillHates
nagyúr

Higgyétek el, kerestem hiéna megy keselyű smile-t, de nem találtam, csak biboldósat! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7313) KillHates válasza Muerte (#7310) üzenetére


KillHates
nagyúr

Majdnem... :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7314) Muerte válasza KillHates (#7313) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ismerem a szöveget,de eredetiben már nem passzolt mer' az a vga már kivérzett :DDD :P

(#7315) KillHates válasza Muerte (#7314) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondoltam, de magas labda volt! :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7316) MurdR válasza KillHates (#7312) üzenetére


MurdR
veterán

:D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7317) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

üdv!

Msi Gp60 2pf leopard pro géppel rendelkezek gtx 850m ddr3 variánssal és az lenne a kérdésem, hogy ha megemelem az órajeleit a GTX 850m-nek anélkül, hogy feszültséget növelnék akkor az tesz valamilyen kárt a gépben? [link]

köszi :)

(#7318) Muerte válasza Phoeniҳ (#7317) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Emeld csak nyugodtan,a fentebb említett kolléga szerettel fog várni Téged,a zsebedben egy kisebb de nem megalázó összeggel együtt,egy meghitt vga reball-ra. :DDD

ON: NEM! Ne tuningold! Főleg azt a gépet ne...

MurdR: Hatalmas! :C ,majd lefordultam a székről :DDD

(#7319) hszilard666 válasza KillHates (#7300) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#7320) eeeilok1


eeeilok1
csendes tag

Velemenyeteket szeretnem kerni errol a geprol nem igazan akarom jatekra hasznalni arra ott van a konzol szigoruan csak munkara video vagas photoshop es CAD programok futtatasara. MSI GP Series GP72 Leopard Pro-002 Gaming Laptop 5th Generation Intel Core i7 5700HQ (2.70 GHz) 8 GB Memory 1 TB HDD NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB GDDR3 17.3" Windows 8.1 64-Bit.
Eszreveteleiteket elore is koszonom.
A newegg rol akarom megvenni napi akcioban van

[ Szerkesztve ]

(#7321) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!
Megvegyek egy M18x R1-et 280-ért?
Karcmentes, fóliás. i7-2670QM, GTX560M de csak 1db van benne.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7322) Muerte válasza KillHates (#7321) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gyárilag 1db vagy a másik kipurcant?,csak mert ha gyárilag 1db-os volt akkor a táp only 230W, és a komplett jobb oldali hűtés és venti hiányzik...ebben az esetben én pízt nem adnák már érte,mert mire abból normális gép lesz az egy vagyon,az R1 buktatóival meg Te vagy a legjobban tisztában... SATA port és társai.Meg hogy fóliás?Azt oszt hogy :F :DDD Tán 4 évig a vitrinben nézegették? ;]

(#7323) echterion


echterion
nagyúr

No, kis update a problémámról. Szétkaptam a gépet (hehe, 5 csavarral többet szedtem ki, mint kelett volna, de hát első mxm-es gépem, szóval elnézem magamnak ;) ). Kiszedtem a vga-t, leszedtem róla a megkövült masszát (ez volt régen a paszta, ugye), megnézegettem körbe, meg is találtam a hibáját. Majd újrapasztáztam, összeraktam és működik. :D Driver felment, GPU-Z látja. Most megírom ezt a hsz-t, utána lepróbálom valami játékkal. Raktam fel képet a kariról, érdekelne a hozzáértők véleménye róla, vajh mitől lett ez ilyen és miért megy most?

De ha már itt tartunk, kérdeznék a vga cseréről: ez a borda jó lenne egy másik vga-ra, vagy minden egyes mxm-es vga-hoz másik borda kell?

És végül a képek:

**********

(#7324) Muerte válasza echterion (#7323) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"meg is találtam a hibáját" :F Ez érdekelne :D :R vagy valamit látnom kéne a képen :U
Nem attól javult meg hogy újrapasztáztad,hanem mert kivetted és visszaraktad az MXM foglalatba,mint írtam volt már ilyenre példa,az okot nehéz lenne kideríteni,az meg hogy véglegesen észhez tért vagy csak részleges majd kiderül hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#7325) echterion válasza Muerte (#7324) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, hogy nem a paszta miatt, azt csak írtam, hogy cseréltem (alaplapnál, memóriánál is jártam már igy asztali vonalon, nem ismeretlen a "method"). Az első képen a csatlakozónál látszik egy kis sérülés. Sajnos nem tudtam elég éles képet csinálni, de azért látszik, hogy van ott egy pici sérülés, az aranysárga csíkok vannak picit sérülve fizikailag. Nem tudom, hogy ez ott lehetett-e korábban, de valószínűleg igen, mivel mióta nálam van, nem volt szétszedve.

Bekarikáztam:

[ Szerkesztve ]

**********

(#7326) kreten67 válasza Muerte (#7324) üzenetére


kreten67
senior tag

Szerintem bgás lett a kártya ,csak a mozgatástól most müxik ideig óráig,de ha szerencséje van csak a foglalatnál oxidált valamelyik láb és kontaktos egy picit.
Legrosszabb esetben az van mint a legutóbbi R4-es gépben az alaplap egyszer látta a vgá-t egyszer nem míg végül már teljesen elvesztette (reméljük a :) legjobbakat)!

(#7327) Muerte válasza echterion (#7325) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem látszik rendesen,de láttam már összeégett (zárlattól) csatis mxm-et régen,meg kellett volna kicsit szagolni mert megmarad az "illata" sokáig.

A lényeg hogy úgy tűnik egyelőre nem "randiztok",de ne feledd! : [link] :DDD ;] :B

(#7328) echterion válasza Muerte (#7327) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah. :))
Igen, valszeg megégett, de ez mitől lehet?
Illetve egy a hűtő, ami ezen van (egy két hőcsöves cucc) jó lehet egy száz watt körüli vga-ra is? Ezt max 70 fokig melegiti fel, utána kicsit felkapcsol a venti, lemegy 60 körülire, aztán keződik előlről a ciklus. Ha teljesen átmelegedett a cucc (egy-két óra után), akkor olyan 65-68 fok körül tartja stabilan.

**********

(#7329) Muerte válasza echterion (#7328) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Zárlattól égett meg.100W-os kártyához kevés lesz a 860M hűtője,ilyen kell hozzá:

(#7330) echterion válasza Muerte (#7329) üzenetére


echterion
nagyúr

Az alaplap okozhatta ezt vagy a kártya lehetett hibás? A jövő szempontjából nagyon nem mindegy. Esetleg tudok valamit tenni a foglalattal? Mittudomén, kitisztítani valamivel vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7331) Muerte válasza echterion (#7330) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A refurbished gépek általában okkal azok,olyan rejtett hibákat tudnak produkálni amik hihetetlen kategóriába tartoznak szinte,értsd úgy hogy volt olyan gép amiben 3x kicseréltek már mindent és mégis ugyanazt a hibát produkálta folyton :D ,csak a Csatkai Szűz Mária lenne a megmondhatója a hiba pontos okának :K

(#7332) echterion válasza Muerte (#7331) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez jó, csatkai Szűz Mária. :C
Egyenlőre benne hagyom ezt, de közben keresgélek is kicsit, mert kíváncsi vagyok, mi fog akkor történni, ha egy új vga-t rakok bele. Az ideális az lenne, ha ezt be tudnám cserélni valakinél egy nagyobbra.

**********

(#7333) Muerte válasza echterion (#7332) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát a PH.-n már nehéz lesz olyat találni aki bizalmat szavaz annak a kártyának ;]
...Viccet félretéve,érdemes lenne meglátogatnod a géppel KillHates-t,vagy kreten67-et és átnézetni kicsit amíg nagyobb baj nem történik,ha rejtett hibás azzal nemigen tudnak Ők sem mit kezdeni,de azért nem ártana egy komoly műszeres átvizsgálás a cuccnak.

(#7334) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok!

Segítsetek létszíves :)
Érdeklődni szeretnék, szeretnék asztali gépet venni, de nem tudok, mert fontos a mobilitás, ezért marad a laptop.
Szeretek játszani mindennap meló után 2-3 órát mindegy igazából, hogy milyen címeket fps, moba, de most az új SW nagyon megfogott azt mindenképpen szeretném űzni.

Jelenleg egy Asus N550-em van i5-4200H, GTX 850 2GB GDDR3, 4GB DDR3L RAM.
Elsőre mikor télen vettem ezt a gépet, azthittem milyen jó is ez a kártya csak amiket teszteket néztem nem figyeltem és ott egy GDDR5-ös példányt mutattak be ami ennél jóval gyorsab, ergo több framet produkál játékok alatt.

Ezzel a géppel az újabb címek alatt nem nagyon engedhető meg FULL HD-ban a medium vagy high beállítás, mert akkor nagyon kevés frame marad. (amúgy is nagyon érzem, hogy mikor mi fut 60fpsel és mi nem :/)

Melyik lenne az a laptop ami ettől egy kategóriával jobb lenne és a mai címekkel is elboldogul FULL-HD-ban medium - highon 60fps-el?

Erre a célra az új dell 7559 GTX 960M-el megfelelő lehet?, mert nagyon max az a 320-330 amit még hajlandó lennék kifizetni laptopért.

off. A mostani Asus-sal is nagyon megvagyok elégedve, jó összeszerelés, jó anyagminőség, jó kijelző, jó hangzás, jó touchpad + bill. háttér világítás is van csak a videó teljesítmény kevés...

Mondjatok valami bíztatót :)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#7335) Dareiosss válasza Sdmv8 (#7334) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Asusnál is maradhatsz, G551jw, már 270 körül meg tudod venni Gtx960 nal ugyanazzal a porcival mint ami neked van. Wot, wows, Gta 5 tel játszok, full hd felbontás, high beállítás, wot 50 fps, wows 60, gta V is akadás nélkül megy.
A Dell 7559 még csak most jön be a piacra, szóval nem nagyon tud sztem senki neked arról mondani bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#7336) l33tus


l33tus
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezet venni egy ASUS ROG G75VW-t.

Mielőtt kilapátolom a pénzt az ablakon, gondoltam megkérdezlek Titeket is.
Milyen tapasztalatotok van erről a szériáról, ne adj' Isten, erről a modellről? Mire számítsak, illetve mire ne számítsak?

Típushibák, ilyesmik?

Előre is köszi a segítséget! :)

"mindenki hülye, vagy csak én vagyok helikopter?"

(#7337) echterion válasza Muerte (#7333) üzenetére


echterion
nagyúr

Meglátom, mit hoz a jövő.
Most láttam fent aprón 48ezerért egy 7970m-et, az mennyivel gyorsabb / nem gyorsabb a Kepleres 860m-nél? A notebookcheck-es írások alapján én nagyjából azonosra tippelném őket, de nem tudom, gyakorlatban mi lehet a difi (pl 3DMark 2013-ban elég komoly előnye van a 860m-nek).

**********

(#7338) kreten67 válasza echterion (#7337) üzenetére


kreten67
senior tag

Az a 7970m fizikailag nálam van ,de holnap küldöm Bp.-re,ott lesz átvehető.
Erősebb a 7970m a 860m-től,de a te nvidiás hűtődre nem biztos hogy passzol.

(#7339) capulet75 válasza kreten67 (#7338) üzenetére


capulet75
addikt

Ha jól tudom a 860m integrált.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7340) echterion válasza kreten67 (#7338) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, ezt még nem is néztem meg, csak filóztam rajta kicsit. Az a baj, hogy 70-80-nál kezdődnek ebay-en is az olyan karik, amik annyival jobbak, amik már megérnék a cserét. Ráadásul ugye ezekre az eladó általában nulla garit vállal.

(#7339) capulet75: Az enyém biztos nem. Vagyis de, az mxm modulra van integrálva. :P

[ Szerkesztve ]

**********

(#7341) KillHates válasza echterion (#7325) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez irreleváns hiba. Azon az oldalon kb 15 láb le van közösítve. :R
Reméljük, hogy csak a hőszigetelő tulajdonságúra keményedett paszta cseréje a megoldás... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7342) KillHates válasza l33tus (#7336) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az egy nagyon jó gép, jó hűtéssel, vállalható teljesítménnyel, de a mai játékokhoz már kíván kompromisszumokat. Nem mondok merészet, ha kijelentem, hogy az utolsó igazán jó sikerült ROG gép...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7343) Muerte


Muerte
Topikgazda

Balkáni rézműves mester :DDD [link]

(#7344) echterion válasza KillHates (#7341) üzenetére


echterion
nagyúr

Ámen! :R

(#7343) Muerte75: Most komolyan, ez tényleg segit valamicskét, vagy csak design? Elég hihetetlenül hangzik, hogy ez segítene a hűtésben.

[ Szerkesztve ]

**********

(#7345) Muerte válasza echterion (#7344) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Abban "segít" hogy szerencsétlen hűtőközeg azt se tudja mikor-merre áramoljon :DDD Gyakorlatilag passzív hűtést csinált a cuccból,hát hogy hőfokokban mi változott azt ő tudja,én nem értem mit hablatyol :D

(#7346) redbulz válasza KillHates (#7342) üzenetére


redbulz
tag

Ezek a kijelentések vonatkozhatnak a kis tesó G55VW-re is?

(#7347) KillHates válasza Muerte (#7343) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ejpenzsicsesencspe!
Azaz ipszilonötszáztízpé!
Nem balkáni; lengyel!!! :P
Ennyit Te is tudhatnál :DDD :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7348) KillHates válasza redbulz (#7346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7349) KillHates válasza Muerte (#7345) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy mondod! Ha szőrt teszel a heatpipe-ra akkor csak a két végére szabad, közepére nem illik, hőtorlódást okozhat és rontja a hatásfokot! Mondjuk erre történetesen nagy ívből sz@rnak a tervezők is amikor CPU-GPU-NB van "felfűzve" egy hőcsőre. A korrekt megoldás; hűtendő periféria -> hőleadó rész. És nincsen közötte semmi más, csak a cső:

Jó:

Nem jó:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7350) beloadjoker válasza Muerte (#7343) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szerintem hathat valamicskét itt van több kép róla /vagy csak reménykedek nekem is ilyen gépem van csak i7el :D/
https://www.facebook.com/Modyfikacja-ch%C5%82odzenia-w-laptopach-oraz-pomoc-techniczna-i-nie-tylko-730230013744911/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.