Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) MurdR válasza KillHates (#7550) üzenetére


MurdR
veterán

Ez most mit jelent? Mennyeka Zanyukámba? :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7552) AusWolf


AusWolf
őstag

Na itt az újabb dilemmám:
Találtam egy olyat, hogy ASUS X751LX, amiben GDDR5-ös GTX 950m van, viszont 17,3"-es 1600x900-as kijelzője van, míg a K501LX-nek 15,6"-es FullHD. Az előbbi 2,8 kg, az utóbbi csak 2. Az áruk kb. ugyanannyi. Most akkor válasszam a GDDR5-öt, és legyen egy nehezebb, vastagabb gépem vacakabb kijelzővel, vagy válasszam az eleganciát, és a könnyebb hordozhatóságot (ami nekem fontos szempont) egy jobb képernyővel, és érjem be a DDR3-mal? :O

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7553) AusWolf válasza AusWolf (#7552) üzenetére


AusWolf
őstag

Visszavonom.
Néztem teszteket, és a legtöbben DDR3-as memóriát említenek az X751LX-ben lévő 950m-nél is. Szóval a gyártói honlap egy átverés. Köszönjük, ASUS! :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7554) wanted5 válasza AusWolf (#7553) üzenetére


wanted5
őstag

szerintem egy 950M-mel a hajadra kenheted a gddr5-t, ami nem megy az úgyse fog

(#7555) x_o_n válasza AusWolf (#7552) üzenetére


x_o_n
veterán

teljesen mindegy,ha gddr5 lenne sem tünne fel

(#7556) echterion válasza wanted5 (#7554) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezzel az erővel a 960-asnál is mondhatod ezt, mivel az órajeleken kívül ugyanaz a mag van mindkettőben. A DDR3 rohadt nagy érvágás az 5-öshöz képest.

**********

(#7557) Mike... válasza KillHates (#7538) üzenetére


Mike...
tag

És a Clevo P170?
Olyan gépet szeretnék, ami 'sokáig' bővíthető, és nincs gond a minőséggel és hűtéssel.

(#7558) x_o_n válasza Mike... (#7557) üzenetére


x_o_n
veterán

Mármint P177SM-A ?
Az teljesen rendben van,hüvös,controll center,bövithető 4x ram 2x msata 2x sata,dvd/optibay,millió csatlakoztatási lehetőség,hála égnek a tapi pad nem világit,igaz ujjlenyomat olvasó sincs benne,megy minden vele ahogy kell.az sb xfi3 gyönyörűen szól,nekem bevált nagyon.

(#7559) Mike... válasza x_o_n (#7558) üzenetére


Mike...
tag

Nem P177, hanem 'csak' P170.
Vagy egy ilyen, vagy egy ASUS G75V között kell döntenem.
A P170 vga nélkül lenne egyelőre, majd később vennék bele valamilyet.

(#7560) x_o_n válasza Mike... (#7559) üzenetére


x_o_n
veterán

Miután teljesen hasonló,a válaszom fenn tartom.
bár kérdés melyik mennyibe kerül,mivel a vga hacsak nem használt..nem egy olcsó mulatság.

azért nem gondoltam hogy ez ,mert valami furcsa logika miatt,ez 2 évvel régebbi modell mint a 177 és 4-500 eu-val drágább,amit nem biztos hogy megér a 880 helyett a 970..sem az ujlenyomat olvasó

(#7561) Mike... válasza x_o_n (#7560) üzenetére


Mike...
tag

160 az asus és 190 a p170, de az asus ugye nem bovitheto, ennyi a hatranya.

(#7562) x_o_n válasza Mike... (#7561) üzenetére


x_o_n
veterán

akkor csak az a kérdés mi van az asusban,milyen vga,mert azt is kalkuláld bele hogy mennyi lesz a clevoba a vga

(#7563) Mike... válasza x_o_n (#7562) üzenetére


Mike...
tag

Gtx660m.
Agyalok, mert az a helyzet, hogy per-pill, és még egy ideig kiszolgálná az igényeimet game téren az asus is, a hugomnak ugyanolyan asus gépe van, így ismerem is a típust, tudtam tesztelgetni.
Viszont a p170-be igaz hogy nincs kártya, de ideiglenesen bele tudok tenni egy régi gtx260m-et, mert olyanom van most, aztán ha később az anyagiak megengedik, tehetek akarmilyet a p170-be...
Az asusnál ez a lehetőség nem adott, ami még viszont mellette áll az az hogy van benne ssd és 2x akkora hdd mint a clevoban (jó ez végülis nem lényeg mert ezeket bármelyik gépben bővíthetem).
Szóval teljesen tanácstalan vagyok :(

(#7564) x_o_n válasza Mike... (#7563) üzenetére


x_o_n
veterán

nem egyszerű...de arra érdemes gondolni hogy nem ritkán 500-800eu egy erösebb vga 880/980 igaz ezek ujak,kalkulálni az asus eladását stb...nem egyszerü...ha ugy tetszik az asus emiatt zsákutca

(#7565) Mike... válasza x_o_n (#7564) üzenetére


Mike...
tag

Igen az egy az egyben zsákutca. Viszont kis kompromisszummal még pár évig használható lenne.

(#7566) x_o_n válasza Mike... (#7565) üzenetére


x_o_n
veterán

Akkor szerintem ne gondolkodj,vedd meg

(#7567) Mike... válasza x_o_n (#7566) üzenetére


Mike...
tag

Mármint az ASUS-t?

(#7568) Mike...


Mike...
tag

Egyébként a P170-nek van valami rossz tulajdonsága, betegsége?
Valami olyasmit olvastam, hogy az integrált vga-n keresztül megy a kép a kijelzőre, ez hogy van, nem értem pontosan...?

(#7569) x_o_n válasza Mike... (#7567) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen, úgy tűnt, számodra az a legjobb megoldás, anyagilag, jelenlegi felszereltség szintjén, mindenképpen. Hosszú távon nem és ugye a clevo bővítés hirtelen a plusz ssd, hdd később még a vga ami ugye 120-Minimum.. Nem tudom nem jársz e jobban ha Asus és majd eladod és veszel egy saját ízlésre összeállított clevot.akárhogy nézem ha buksz is az asuson meg akkor is jobban jársz.

(#7570) Jazz válasza x_o_n (#7558) üzenetére


Jazz
veterán

Ez a gép g-sync-es? A vidkarija Dx12 kápes? A kijező betekintési szögei milyenek? (TN lévén). Jónak mondható, homogén képet nézve? PS-ezni szoktál rajta esetleg, fotó szerkesztésre alkalmas szerinted? (Kár hogy nem tudom élőben megnézni :( )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7571) Mike... válasza x_o_n (#7569) üzenetére


Mike...
tag

Megfontolandó amit mondasz...

(#7572) x_o_n válasza Jazz (#7570) üzenetére


x_o_n
veterán

Tudtommal nem gsync-es, igen a 880gtx dx12-es.
Túl sok össze hasonlitási alapom nincs, de meglepően jók,szépek a színek és a betekintési szögek is, pld a g580 hoz képest szerintem 40% al jobb. Nem tudom milyen az Adobe értékelés, de van fent teszt, szerintem alkalmas rá, de én nem olyan jellegű ps dolgokat végzek vele ahol 100% os Adobe szín kellene. A hardver gyors, hála égnek ez még 4 magos +4 ht cpu, ami vágasnál, és zene szerkesztesnel nagyon jól jön. Amikkel játszom nem fogta meg eddig semmi,teljesen korrekt gép,és ebben az árban a legjobb vétel..

(#7573) k-adi válasza Darth_Revan (#7520) üzenetére


k-adi
nagyúr

A 2x2 hővezető cső nekem is gyanús, de ebben a cikkben azt írja, hogy jó a hűtése:

[hűtés link]

teljes cikk

Ja amúgy rákérdeztem, és nem G-Synch támogatott a gpu benne, így felejtős a téma :))

(#7574) vandor01


vandor01
őstag

nem lenne felejtos! de amig 460-ert kaphato asus 751 G-Synch-el...
addig kivesz hasonlo specet 7-8 kiloert... mert csak sky-lake?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#7575) k-adi válasza vandor01 (#7574) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amíg nincs benne GSynch addig bizony felejtős. :K főleg úgy hogy a konkurencia olcsóbb és G-ready

(#7576) KillHates válasza k-adi (#7573) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom mitől jó a 95 fokos CPU?
Főleg, ha közös hőcsövön van a GPU-val?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7577) NTonee válasza KillHates (#7576) üzenetére


NTonee
veterán

neked jó lesz, mert végül nálad fog kikötni a gép ;]

Az agyon "hájpolt" predator elvérzett. Bár meg kell jegyezni, hogy a cikk szerint 1órás folyamatos 100%-os stresszteszt kellett hozzá ehhez a 95fokos procihoz.

[ Szerkesztve ]

(#7578) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Nemtudom volt e már téma, y700ról és dell 7559ről mi a véleményetek? /nem tervezek venni váltani csak kíváncsi vagyok, y500/y510p/y50 szériáktól jobbnak tűnnek sokkal/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#7579) k-adi válasza NTonee (#7577) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ugye, hogy 1 órás stresszteszt kellett hozzá? Már azt hittem én nem tudok olvasni :U

A cikk kicsit érdekes, mert egyszer azt írja atom magas, utána lévő mondatban meg hogy tökéletes.. a képen viszont megint más van:

After an hour of CPU torture, we ran the GPU stress test as well. It seems like the CPU and GPU share some of the heat, because the temperature of the silicon rose up to 97 °C, which is 3 degrees below the maximum allowed operating temperature. Also, the clocks of the CPU went down a bit (2.8GHz), but no excessive throttling occurred. As for the GPU, we were quite surprised by the temperatures reached. The GPU ran at around 67-68 °C, which is considered to be extremely low since most notebooks go as high as 78-79 °C. At these temperatures, no throttling is possible.
...
To sum things up, the cooling system presented in the Acer Predator is spotless.

Amúgy a külső burkolatnak nem kellene felmelegednie ha szar a hűtés? Bár hőtanból sosem voltam jeles, de csak van valami kapocs eközött nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#7580) NTonee válasza k-adi (#7579) üzenetére


NTonee
veterán

újraolvasva, mégsem...
azt írja, hogy 1 óra cpu kínzás után a gpu-t is jól lestresszelték és akkor jött ki a 97fokos cpu probléma. Szóval ennyit a közös hőcsöves megoldásról.

[ Szerkesztve ]

(#7581) k-adi válasza NTonee (#7580) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja hogy 100%on pörgették a cpu-t, majd (gondolom megvárták míg lehűl a cpu..) a cpu teszt után 100%on a gpu-t és akkor a gpu pörgetésénél lett a cpu 97 fokos (a közös hőcsövek miatt) a gpu meg 67-68°C ? Így már kezdem érteni a cikket :DDD

Bár továbbra sem értem akkor miért írja a végén, hogy To sum things up, the cooling system presented in the Acer Predator is spotless :F

[ Szerkesztve ]

(#7582) Jazz válasza k-adi (#7581) üzenetére


Jazz
veterán

A laptopmedia mindig így tesztel. 100% CPU jó sokáig, majd ráküldik a GPU-t. Így lehet látni hogy van egy egyik a másikra befolyással, és hogy milyen mértékben.

(Döbbenet, hogy ilyen túlárazott gép ilyen *hűtéssel....ááá...no comment)

Hogy ki fogja ezeket a gépeket megvenni? Aki vakon vásárol, vagy nem is ért hozzá. "Kívülről jó is, meg pofás, meg jó drága, akkor biztos nagyon jó..." ;]

free your mind

(#7583) k-adi válasza Jazz (#7582) üzenetére


k-adi
nagyúr

Amúgy én azt nem értem ebben az egészben igazából, hogy eddig nem igazán volt Acer-nek gamer szegmense ha jól tudom :F és ez lenne az első, második komolyabb próbálkozás, a G9 predátor széria, erre ilyennel elbasszák? :DDD De most komolyan, maga a gép még nem is lenne szar (jó ennyiért tényleg sok, de ettől eltekintve..) de G-synch nélkül és 2 csöves-megosztott hűtéssel nem tudom mit gondoltak... :U hiába az acél pengés ventik... az extra coolermaster frost anyámkínja dvd helyén meg egy vicc, nem hiszem el, hogy az ottani mérnökök nem csináltak tesztet, mert 1-3 fok lehűtés finoman szólva is lófütty kategória.. :)) Mondjuk marketing bullshitnek jó, az tény. ;]

(#7584) Jazz válasza k-adi (#7583) üzenetére


Jazz
veterán

És itt nem űrhajót kell építeni, vagy irodaházat, klímarendszert, vagy motort tervezni...sz*os laptopról van szó ami egyszerű mint az ék, úgy kell összelegózni, nyavajás pár centis csövekkel, meg két pici ventillátorral. Egy vicc az egész. Kizártnak tartom hogy ez "elbaltázás". Direkt ilyenre tervezték a mérnökök. De hogy miért...azt csak a termékmarketing istene tudhassa...:)

free your mind

(#7585) x_o_n válasza k-adi (#7583) üzenetére


x_o_n
veterán

Az a baj,marketing,moroca külső,már elövételben rendeltek itt is egy valaggal....egy itten számtech boltos vélemény,na ez is megy az MSI kategóriába

(#7586) NTonee


NTonee
veterán

Muerte: egyre nagyobb ökörségnek tűnik ez a kijelző betérdelős "móka" az alieneken. Már olyan hsz is van, hogy win7 alatt is behalt miután lefutott egy win update (sima frissítés, nem win10), valamint a precision x és a 358.xx nv driver fel lett telepítve. :U
Nálam teljesen frissítve van a win7, 359-es driver is fent van már, semmi baja gépnek. Fogalmam sincs, hogy mi az a precision x, sosem láttam, de talán jobb is így :)

(#7587) Pocok256


Pocok256
veterán

Azt azért tegyük hozzá, hogy normál esetben ritkán fog ilyen terhelést kapni az acer gép. Itt inkább arról van szó, hogy ki van centizve a hűtés, hogy 3 év múlva mire a gari lejár tuti elfossa magát a gép. Ennyiről szól a dolog.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7588) Mydgard válasza k-adi (#7583) üzenetére


Mydgard
tag

Hat az Acer eleg eros marketinghuzasa, hogy ujonckent igy lovi be az arszinvonalat a Rog, Alienware, Msi, Clevo mellett. Lapot huznak a 19-re, na majd a tesztek es a vasarloi velemenyek eldontik, igazuk volt-e.

En ilyen aron nem mernem megrizikozni a vakvetelt.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#7589) Mydgard válasza AusWolf (#7515) üzenetére


Mydgard
tag

Ez meg nagyobb baj, hogy fullHD... 😁 100 ezer ft-tal occsobban, szerinted mi menne normalisan azon a gepen?! i3+gtx 950m+fullHD, tokeletesen hasznalhatatlan kofiguracio.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#7590) AusWolf válasza Mydgard (#7589) üzenetére


AusWolf
őstag

1. A 100 ezer Ft-ban én az i5-ös változatot vettem alapul, i3-nál 120-130 ezer is van a különbség.

2. A Full HD felbontás egy opció. Nem kötelező minden játékot 1920x1080-ban, maximális részletességgel játszani. Arról nem beszélve, hogy nem csak játszani lehet egy gépen. A Windows asztal és a filmek is az adott felbontáson futnak.

3. Én nem vitatom, hogy a 960m gyorsabb. Én csak azt vitatom, hogy nem ér annyival többet, amennyit kérnek érte, legalább is nekem nem. Nem fogok +25% fps-ért másfélszeres árat fizetni. Miért érzem úgy, hogy ismételgetem magam?

+1. Azért talán az sem mindegy, hogy a K501-ben 15 wattos U-s Broadwell procik vannak, míg a G551-ben 47 Wattos H-s Haswellek. Ez kihatással van egyrészt a melegedésre, másrészt az akkuidőre, harmadrészt az ezekből eredő háromnegyed kilós súlytöbbletre a G551 esetén. Én sosem szerettem a nagy, nehéz és forró gépeket. Nyilván mások más szempontok szerint döntenek, ezt nem győzöm elégszer hangsúlyozni.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7591) x_o_n válasza AusWolf (#7590) üzenetére


x_o_n
veterán

Én pontosan ilyen szempontok miatt maradtam a 880gtx nél,pont elég(még) a 980gtx es verzió máris dobott volna az áron ,meg ugye más cpu gem akhangon 5-600eut,és lehet keveset Irtam..nem beszélve bucsut inthettem volna a +4 ht szálnak,ami nekem viszont jól jön

(#7593) parkasz válasza Mikulásbá (#7592) üzenetére


parkasz
senior tag

Ilyen hűtő például rengeteg szerepelt a Lehel Hűtőgépgyár teljes termékpalettáján. :D

[ Szerkesztve ]

(#7594) NTonee válasza parkasz (#7593) üzenetére


NTonee
veterán

ROTFL :DDD

(#7595) capulet75 válasza Mikulásbá (#7592) üzenetére


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7596) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Amúgy ezeknek a prociknak a tdp-je véleményem szerint egyáltalán nem is indokolja ezeket a batár hűtőket...egy stock rézmagos hűtő nevetve elég....

(#7597) Mydgard válasza AusWolf (#7590) üzenetére


Mydgard
tag

Az i5-ost 230 korul lattam, az mar csak 50k HUF kulonbseg. Amiert tobbet fizetsz es szintlepes, fullHD, IPS, matt kijelzo, legalab egy eros i5-os. Ilyen konfig van gtx 950m es gtx 960m kartyaval is, na ezen a szinten par tizezer a kulonbseg (gl552 es g551 asszem). Itt mar megerheti a 960-as felara ha nezed a jatek teszteket (fps).

Vagy lehet nezni 200 korul mindenfele hibrideket, ahol valami nagyon el van csuszva a tobbi komponenstol.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#7598) Muerte


Muerte
Topikgazda

Ez is elég furcsa jelenség: [link],bár lehet hogy csak a 3D11 marhasága,mint a 780M sli-nél hogy leváltogat az órajel teszt alatt.

(#7599) AusWolf válasza Mydgard (#7597) üzenetére


AusWolf
őstag

1. Nem fogok 300 ezret adni egy laptopért. 230-am lesz rá, megszorításokkal esetleg 250, de már azt se szívesen szánnám rá (ezt már mondtam).

2. A Full HD-s matt kijelző mindegyiknél megvan, az IPS panelt meg luxusnak tartom (ezt is mondtam).

3. Nekem egy könnyű, hűvös mindenes kell, amin mellesleg lehet néha játszani is, és nem egy brutál gamer dög. Előbb fogok kiutazni a celeronos netbookommal, minthogy egy 3 kilós fűtőtest lógjon a hónom alatt.

4. Az eredeti kérdésem arról szólt, hogy a 950m-et mennyire fogja vissza a DDR3 memória. Erre meg is kaptam a választ. Egy szóval sem mondtam, hogy a 960m is belefér a költségvetésembe.

Miért kell folyamatosan ismételnem magam? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7600) alces válasza AusWolf (#7599) üzenetére


alces
tag

akkor rossz topikban tetted fel a kérdésedet.... :DDD Errefelé 960m-től kezdődik a kérdezz felelek... ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.