Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24251) Bluesummers válasza Pocok256 (#24249) üzenetére


Bluesummers
őstag

Jah, Intel Core-ból csak egy i9-es van, a többi Xeon ... én is kíváncsi vagyok.
De mitől i9? Van már 8. generációs, laptopba való i7-es proci, az is 6 magos.
i7-8850H vs i9-8950HK

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24252) Bluesummers válasza steelsec (#24250) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez alapján viszont nem biztos, hogy az "U"-s annyira jó és szép :D
https://www.pcworld.com/article/3235813/laptop-computers/intel-8th-gen-core-i7-review.html

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24253) steelsec válasza Bluesummers (#24252) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ez alapjan pont aztmondanam amire szamitottam a 8gen u-s procival, takarekosabb kicsit gyengebb de huhh egy normalis munkara valoszinuleg eleg, foleg egy 13mas gepben...
Meg sajnos ebben nem volt XPS15 az uj procikkal az i5-8300h, i7-8750h, i9-8950hk egy rendes osszehasonlitasra kivancsi leszek ezek kozott.

(#24254) Darth_Revan válasza Bluesummers (#24251) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na ez a teszt is sokat ér...csupa valószínű, hogy a 4.0 Ghz-en (6 mag) futó 9mb l2 cache rendelkező cpu több pontot ér el cpu mark alatt, mint a 12mb cache rendelkező 4.3 Ghz-es (6 mag) CPU :U

(#24255) Bluesummers válasza Darth_Revan (#24254) üzenetére


Bluesummers
őstag

Egyetértek, de elírtad.
Tehát.

i9-8950HK
2.90 GHz - 4.80 GHz
12 MB SmartCache
Passmark pont szerint: 14664

i7-8850H
2.60 GHz - 4.30 GHz
9 MB SmartCache
Passmark pont szerint: 15508

DE!
Intel Core i9-ben nincsenek az alábbiak!!
- Intel® vPro™ Technology
- Intel® Stable Image Platform Program (SIPP)
- Intel® Trusted Execution Technology

Hát ez LOL! Lehet ezért?

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24256) Darth_Revan válasza KillHates (#24166) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Egyszerű oka van annak, hogy miért nem használ a Chimera-hoz Vapor Chamber-t az ASUS.

Mivel kevés van nekik készleten és ami van azt az új ROG telefonba építik be [link] :DDD :Y :C

-3D Vapor Chamber hűtés és aktív hűtés, hogy ne trottyoljon a gyárilag tuningolt 2.96 Ghz-es CPU
- AMODEL kijelző HDR támogatással és 90 Hz képfrissítéssel és 1 ms válaszidővel
- 4000 mAH akku HyperCharge gyorstöltéssel
- beépített stereo hangszórók
- dokkoló modul ha valaki szeretné, hogy alul menjenek a kábelek miközben játszik
. még egy dokkoló, hogy "asztali módban" üzemeljen
- Gamepad
- stb

Vajon olcsóbb lesz, mint egy Iphone X ? :))

Nagyon akar az ASUS egy szeletet a Switch tortájából.

[ Szerkesztve ]

(#24257) Pocok256 válasza Bluesummers (#24255) üzenetére


Pocok256
veterán

- Intel® vPro™ Technology
Ez jobb is hogy nincs benne anynira bugos, és televan biztonsági réssekkel, hogy konkrétan dell lattitude szériákban gyárilag biosbol teljesen letiltva lehet kérni.
- Intel® Stable Image Platform Program (SIPP)
Ez nem tudom mi de tuti hülyeség.

- Intel® Trusted Execution Technology
Ez meg a másik ami olyan szinten bugos és a mostani támadásoknak egyik főszereplője, hogy gyönyör nézni nem hiába marad ki ez is :D

Teljesítmény szempontjából egyik sem releváns.

Szerintem inkább a passmark multi thread részével lehet probléma. (vagy csak a patchelt heartbeat bugok ennyi teljesítményt elettek útközben)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24258) NTonee válasza Darth_Revan (#24256) üzenetére


NTonee
veterán

jóságos mariska, ventilátorral (és vc heatsink-el) hűtött telefon :W
és mekkora szenzáció, billentyűzetet és egeret lehet rá csatolni, ha a dokkolóban van wooow. 4es droidon már ezzel bohóckodtunk, hogy belerugdostuk a kernelbe a támogatást nexus telefonon. Ohh és kijelzőre lehet kötni, húúú, ilyet se látott még senki, őőőő, jahh, de! Kőkemény a csóka, aki a videót csinálta, lehet ez még tényleg nem látott ilyesmit?
Megkérdezném halkan... 'oszt telefonálni lehet e még vele?

[ Szerkesztve ]

(#24259) Medocsabi válasza NTonee (#24258) üzenetére


Medocsabi
addikt

Alapból hülyeség,nincs rajt' RGB ledsor, nem gémer :N
Mindettől elvonatkoztatva kövezzetek meg, de nekem kinézetre b@szottul adja! :D

[ Szerkesztve ]

(#24260) NTonee válasza Medocsabi (#24259) üzenetére


NTonee
veterán

de a hátlapon a rog logó ergébés ám, szóval bizony gémer az :D

(#24261) Medocsabi válasza NTonee (#24260) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor ez biz' a gémör a javából! :K

(#24262) KillHates válasza NTonee (#24258) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez volt anno innováció:

Aktív hűtés, emberes hangszórók, analóg irányítókarok, brutál akku, és a shadow playing!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24263) Darth_Revan válasza KillHates (#24262) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Es ahoz kepest hogy "csak" Tegra 4 van benne, HL2-t ugy ahogy azert elviszi :)

(#24264) fonix232


fonix232
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly májusban vásároltam egy "OMEN by HP 15-ax204nh" típusú """gamer""" laptopot. Oka egyszerű, nem volt más olyan opció, ami kis csomagban (15") adott volna i7-es procit (ami nem U kategóriás), sok RAM-ot, SSD-t és erős GPU-t.

Nem igazán játszottam vele, egészen mostanáig. És elképedve vettem észre, hogy a billentyűzet

- Képtelen egynél több gomb lenyomását észlelni (kivétel a Shift, Ctrl, Fn, Windows és Alt gombok) játékban. Key rollover tester-el 2-key rollowert tudok elérni.
- Képtelen egyszerre kezelni a billentyűzet és a touchpad eseményeit

Sok infót nem találtam sajnos a neten, így hozzátok fordulok - normális ez egy felső kategóriás (vásárlás idejében cirka fél millió forintos) laptopnál? Vagy valami a driverekkel van?

Elég zavaró főleg játék közben (leginkább stratégiai játékokkal játszok mostanában, Stellaris, társai), hogy az egér mozgatását bármilyen billentyűzet-esemény megszakítja.

Futott már innen bárki hasonló problémába?

Mert csak.

(#24265) Medocsabi válasza fonix232 (#24264) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hmmm érdekes. Személyes tapasztalatom nincs, de amit írsz az kvázi azt jelenti, hogy pl fps játék közben nem lehet egyszerre forogni az egérrel és mozogni a wasd-vel? Mert kizárt dolognak tartom hogy ennek így kelljen működnie.

Más: Találtam a fiókban egy csomó régi gammát(Doom3, Crysis maximum edition, Operation Flashpoint Cold War Crisis-ATTYAÚÚÚRISTEN MEKKORA JÁTÉK VOLT ANNÓ-stb...) lemezesen. Valahol mintha olvastam volna hogy az eredeti kód alapján online be lehet váltani, mert ugye nincs lemez meghajtóm(illetve van,de rosseb akara cipelgetni a külső lemezolvasót) Tudtok ilyen lehetőségről?

[ Szerkesztve ]

(#24266) fonix232 válasza Medocsabi (#24265) üzenetére


fonix232
aktív tag

Én is ezért furcsállom, mert egy gamer laptoptól azért ennyit elvárna az ember. Mondjuk a HP tipikusan az a gyártó, aki a konzumer vonalon a nagy tételekre (proci, memória, SSD, videokártya) ügyel, az apróságokat (touchpad, bill minőség, audió rendszer, kamera, kijelző) meg lesz*rja nagy ívben.

Mert csak.

(#24267) DamianB válasza Darth_Revan (#24256) üzenetére


DamianB
őstag

Lehet cinkelni de nekem nagyon adja ez a telefon. :B

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24268) Darth_Revan válasza DamianB (#24267) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Itt leirtam hogy szerintem miert lesz bukta. Asus tudott volna beletenni olcsobb chipet ami xbox360/ps3 szintu jatekokat futtatna, de e helyett inkabb a dragabb, a tomeg altal agyonhasznalt chipet tett bele hogy legyen mit mutogatni antutu benchmarkoknak hala.
Ez a chip is vinne lazan az emlitett jatekokat, de akkora oszeg es ido lenne atportolni oket hogy az Asus tuti nem fektet bele.

[ Szerkesztve ]

(#24269) Medocsabi válasza Darth_Revan (#24268) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez kb minden új telefonra igaz.

(#24270) Mikulásbá válasza Medocsabi (#24265) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Crysis Warhead ma is a legkedveltebb játékom. :U
A szöveg is benne ütős.

[ Szerkesztve ]

(#24271) Darth_Revan válasza Medocsabi (#24269) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na igen, de ha mar "gamer telefon" akkor miert nem "gamer" chipet tesznek bele? Olcsobb (gondolom) es fenyevekkel jobb jatekok vannak ra.
Na mind1.

[ Szerkesztve ]

(#24272) Medocsabi válasza Mikulásbá (#24270) üzenetére


Medocsabi
addikt

Megb@szlak f@sszal... Annó azért ezt így kőkemény volt magyarul hallani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24273) Mikulásbá válasza Medocsabi (#24272) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Mennyire para? - Nem akarod tudni!"

(#24274) Muerte válasza fonix232 (#24264) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Nincs semmi baja a gépednek,amit tapasztaltál az egy "áldásos" win10 ficsőr a sok közül.
Gépház->Érintőpárna->nincs késleltetés,ez legfontosabb része.
Egér beállításai a driverben:
Mutatás->Érzékenység->TouchCheck->minimum
Érintési érzékenység->gyenge érintés

Ezek után nem fog kikapcsolni abban a pillanatban ha lenyomsz egy karaktert a bill.-en,illetve ha egeret is használsz közben akkor azt külön be kell állítani,hogy a touchpad is aktív maradjon.

Belső mutatóeszköz letiltása,ha külső USB mutatóeszköz van csatlakoztatva:

[ Szerkesztve ]

(#24275) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Melyik éri meg jobban, ha csak a processzort és a videokártyát veszem alapul?:

i5-7300HQ + 1060 max-Q
i7-7700HQ + 1050Ti

(#24276) Medocsabi válasza Dhampir (#24275) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én i7+1050ti-t venném, de nekem a 960m is elég... :)

(#24277) Dhampir válasza Medocsabi (#24276) üzenetére


Dhampir
félisten

Biztos jó még a 960M is bizonyos esetekben, csak manapság már itthon egy 960M-es konfig árán 1050 Ti is elérhető, habár sajnos csak a Lenovo Y520 esetében.

(#24279) echterion válasza Dhampir (#24275) üzenetére


echterion
nagyúr

Mint mindig, ez is felhasználás függő dolog. A legtöbb mai játéknak már kell az i7, vagy inkább úgy mondanám, hogy kevés az i5. De ha jobbára régi játékokkal játszol, akkor nem kell az i7 sztem. De oda meg ugye az 1060 is felesleges, szóval nem nagyon van erre tökéletes válasz.

[ Szerkesztve ]

**********

(#24288) NTonee válasza KillHates (#24262) üzenetére


NTonee
veterán

na de ezen hogy fog felhívni a hurkagyurka, hogy lefőtt a coffee (lake)? :)

(#24293) fonix232 válasza Muerte (#24274) üzenetére


fonix232
aktív tag

Köszi a részletes választ!

A Settings -> Devices -> Touchpad nálam összeomlik, viszont no delay/nincs késleltetés opciót nem látok (van pár másodperc míg látom magát a képernyőt, de lefagy és összeomlik szinte egyből).

A driveren belüli részek nálam főleg SmartSense alatt voltak, ezt viszont teljesen ki is tudom kapcsolni szerencsére (és eddig ki is volt, első dolgom Synaptics rendszerű laptopokon, mert annyira gagyi).

Erre a nincs késleltetés dologra nincs regedit vagy valami hasonló hack? Gondolom registryben tárolja, de őszintén szólva f*ngom sincs hol kellene keresni.

Mert csak.

(#24294) Dhampir


Dhampir
félisten

Fú, srácok, köszönöm a hozzászólásokat, nem gondoltam vitát provokálni, csak érdekelnek a szempontok, akár az eltérő vélemények is.

(#24281) Medocsabi

Például Stalkernél kimondottan előnyös lenne az i7 egyszálas "svungja". :K

Egyébként Dell Inspiron 7577-nél elérhető még i7 + 1060 Max-Q is, de jóval az Y720 ára fölött. Nem tudom, hogy az új G-széria hazai debütálása előtt is megmarad azon a magasságon, vagy leesik legalább az Y720 árszintjére.

Volt pár szimpatikus hazai AW is húzósabb áron, de a 15 R3 százezerrel drágább lett (és csak i5!), és a vele azonos, akkoriban olcsóbb áron futó 17 R4 meg talán el is fogyott.

[ Szerkesztve ]

(#24295) Muerte válasza fonix232 (#24293) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Összeomlik a gépház? Az "szép"...
Gyaluld le a mostani Synaptics drivert és próbáld megkerestetni a win updattel azt a verziót amelyiket hajlandó lesz elfogadni,vagy a gyártó honlapján találhatót tedd fel (bár lehet az van fent).
Vagy próbáld ki azt ami nálam van fent: v19.2.17.55

(#24296) DamianB válasza Darth_Revan (#24268) üzenetére


DamianB
őstag

Olvastam mit írtál igazad van de rengeteg pénzbe időbe került volna én is a helyükbe ezt csináltam volna egyszerűbb és gyorsabb .
Majd a RoG phone 2 megveszem :D

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24297) KillHates válasza NTonee (#24288) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben nincsen SIM, ez egy androidos konzol. Szerencsére a mai napig írnak rá játékokat amik kezelik az analóg karokat. Jó kis szimulátorokat, az egyik nagy kedvencem az Subdivision Infinity:

Hibátlan grafika és élethű fizika tökéletesen elfut azon a kis 1x1 cm-es chipen! Emléxem, hogy régebben mekkora ampertemetőkön játszottunk a fogunkat csikorgatva mikor belaggolt 15-20 fps alá :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.