Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24851) szabonorbkk válasza NTonee (#24850) üzenetére


szabonorbkk
csendes tag

hülye kérdés... de megéri a pici többletet a nagyobb képfrissítés? :P :D

(#24852) Muerte válasza KillHates (#24849) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen kár hogy a G751 nem alulról szív levegőt :C Nagy észlény volt,bárki is csinálta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24853) NTonee válasza szabonorbkk (#24851) üzenetére


NTonee
veterán

Hát az attól függ, hogy mivel fogsz játszani. Egy stratégiai játéknál sok értelme nem lenne. De ha valami "kecsápfröcsögtetős" akár multi, akkor mindenképp jobb, mint egy 60Hz-es kijelző.

(#24852) Muerte: De most már legalább tud :)

(#24854) Jocikablack válasza Muerte (#24843) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm, de számlás vásárlás szükséges..

(#24856) steelsec válasza KillHates (#24849) üzenetére


steelsec
aktív tag

Regebben lattam valakit aki hirdette magat, hogy ilyet csinal. Allitolag 60 fokos lesz a gep tole terheles alatt.

Kicsit gondolkoztam is rajta de nem igazan latom hogy tenyleg lenne ertelme azon kivul hogy a strukturaja a gepnek serul.

(#24851) szabonorbkk
Igen FPS jatekokban szamit sokat, nem veletlen hogy Esport versenyeken mint Overwatch league 144hz et hasznalnak, bar sokan mar 240 en vannak ha nem kell mast hasznalniuk.

[ Szerkesztve ]

(#24857) NTonee válasza kreten67 (#24831) üzenetére


NTonee
veterán

Ohh, csak most esik le, hogy mire gondolhattál. Otthoni PS-t kisztrímelni egy átlag notira (bárhol, bármikor) és azon játszani. Ühhüm, az se rossz megoldás és úgy a kontrolleres bénáskodás is ki van lőve a képletből.

[ Szerkesztve ]

(#24858) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Tudom, hogy GL es tudom hogy abbol is a szutyokabb hutesu modell, de 17.3" 120 hz-es GSync kijelzovel, 7700hq cpu-val es gtx 1070-l szerelt GL702VS vadi ujan az Ipon-ban jelenleg 450k 600k helyett.

[link]

Egyetlen hatul uto hogy 2 ev helyett 1 ev gari van es sima karton dobozban adjak.

(#24859) echterion válasza KillHates (#24849) üzenetére


echterion
nagyúr

Jujj, ezt a gyöngyszemet én is láttam egy hirdetésben pár hete, mikor még lapost kerestem. Majdnem írtam neki, hogy lábasa van-e hozzá. :DD :DD

(#24858) Darth_Revan: ez komoly? Ez maximum gofrisutésre jó, nem játékra. I7 meg 1070 egy ilyen házba...azért ne akarjunk már minden szart megvenni, mert le van árazva.

[ Szerkesztve ]

**********

(#24860) #99094528


#99094528
törölt tag

hali erről a clevo gépről tudtok valami infót mondani? Clevo N871EP6 ahogy öcsém amortizálja a vx5-öt (ami egyébként remekül bevált ,de a napi hurcolás, nem tudom mire számítsak ) , lehet vennem kell majd mégegy notit, de a GL-ekről csak azóta tudom lebeszélni mióta látta a clevo-t nálam :D viszont annyit nem szánnék rá neki mint a sajátom volt , i5+1060 verzió-ban használható lenne vagy csak mikrosütő ez is?
előre is köszi a választ :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#24861) echterion válasza #99094528 (#24860) üzenetére


echterion
nagyúr

2,8 kg, lapos, mint a korong, benne egy 45W-os cpu-val meg egy 1060-nal. Szerintem olvasd el az aláírásod és tudni fogod a választ.

**********

(#24862) kentucky válasza echterion (#24861) üzenetére


kentucky
őstag

Btw PUBG-t próbáltad már a lenovon?:D

[ Szerkesztve ]

(#24863) Tigerclaw válasza NTonee (#24828) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam ezek nem opciók.

Épp az asztali PC-től menekülök több ok miatt, szóval az kiesik.

Ha már veszek gamer notit, akkor GTX 1060 alá nem akarok menni. Prociból a Skylake minimum és a 16GB RAM is.

Használt gamer noti abszolút kiesik, mert az pont az az állatfajta, amit piszkálni szokott a tulaj, pl. a hűtés miatt és nem tudom, hogy mennyire hozzáértő az illető. Hiába van rá még 1 év garancia, ha a szervízben kiderül, hogy nem ér semmit, mert belekontárkodtak.

Nekem ez a 400k körüli összeg is kva sok, de pl. mehetnék feljebb a szintén GL-es 1070-es megoldással, de ott még nagyobb probléma a hűtés. Komoly ROG-ban nem csak az ára miatt gondolkodok, hanem a mérete, súlya miatt is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24864) Mikulásbá válasza Tigerclaw (#24863) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Használt gamer noti abszolút kiesik, mert az pont az az állatfajta, amit piszkálni szokott a tulaj, pl. a hűtés miatt és nem tudom, hogy mennyire hozzáértő az illető. Hiába van rá még 1 év garancia, ha a szervízben kiderül, hogy nem ér semmit, mert belekontárkodtak"

Tisztelet a kivételnek! :B

(#24865) Tigerclaw válasza Mikulásbá (#24864) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, de amikor vásárolok ez egy ismeretlen faktor...és nem egy kiló szög ára a tét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24866) Pyro05 válasza Tigerclaw (#24865) üzenetére


Pyro05
tag

Persze, de a tulajnak sem egy kiló szög ára a tét. Én biztos nem babrálnék bele egy 300k-s gépbe. Ha az adott gép jól megy, minek is babrálnék, ha meg mégis valamit változtatni akarok, akkor nem a 10-15k-s szervízköltséget akarom majd megúszni egy kis sufnizással otthon. Ez igaz az összes hasonló kategóriás géppel rendelkező ismerősöm hozzáállására. És nem csak azért mondom, mert épp árulom a lapost. :DDD

War. War never changes.

(#24867) Jocikablack


Jocikablack
tag

A rog ryzen szériáról van esetleg tapasztalat?

(#24868) #99094528 válasza echterion (#24861) üzenetére


#99094528
törölt tag

így hogy mondod igazad lehet :R viszont nekem kinézetre tettszenek elsősorban a nagyon dagadt notik, nem azért mert technikailag így jobbak vagy hasonló normális okból :D
és az ízlésemet nem erőltetném rá másra, főleg hogy többet hurcolná mint én...

de akkor sztem marad a használt P750 ötlet, ha eljön az ideje ,egy skylake vagy kabylake asztali cpu-t sima ügy beszerezni, meg akkor kapna bele egy használt 980m-et mondjuk...csak nem tudom menniyre életképes az ötlet, fizikailag tuti megvalósítható, azt is tudom hogy az újabb karik is belementek a 750-esekbe ,de kérdéses mennyiből hoznám össze, jó kis legó móka lenne belőle :DD :C

aztán jöhetnének rajta az elvetemült ötletek és tesóm beégetésére megalkotnánk a Frankenbook 2-t valaki szórakoztatására

(#24869) kreten67 válasza Mikulásbá (#24864) üzenetére


kreten67
senior tag

Pont tegnap hívott egy régi vevőm Bp-ről akinek mát több használt gamer notit adtam el korábban,pl egy AW m17x R4-est 4 éve új alaplappal és új 680 vgá-val. 4 éve napi 10 órát használják tervezésre egy irodában és ez idő alatt nem volt pasztacsere csak a ventiket pucolja ki 6 havonta. Most egy 1,5 éves Razer blade gépet küldene ide javításra amit boltból vett újonnan 1 év garival és most megállt a talicska. Nos ha tőle kérdené valaki mi a véleménye a használt vásárlásról .................. és még legalább 100 ügyfelet tudnék felsorolni aki hasonlóan jó tapasztalata van a használt notebook vásárlásról! Azokról az ügyfelekről nem is beszélve,akik az új 2 éves garis gépüknek a gari lejárta után,néhány hónappal fosta ki a lelkét az alaplapja és én beszámítottam a hulladékát egy használt megbízható üzleti-kategóriás gépbe,ami azóta 3 éve müxik neki.

(#24870) DamianB válasza #99094528 (#24860) üzenetére


DamianB
őstag

Ma nem tudom mi van de a kollégák olvasnak a gondolataimban , nem kell mást tenned mint el olvasnod az aláírásod :D ;] . Clevoból ott van amit én linkeltem 450 en és vastag mint a padka .
Kretén Így van én is használtan vettem Dávidtól és rengeteg mindenbe segített, ha kérdésem volt miután megvettem akkor is , így lehet sztem venni használtan apróról .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24871) Muerte válasza kreten67 (#24869) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én is használt gép párti vagyok,ha vásárlásról van szó,már csak azért is mert jobb minőséget és nagyobb teljesítményt kapsz ugyanazért az árért.210-ért vettem a múltkor a 17R2-t,tele rammal,új nulla perces ssd-vel,970M/I7 proci.DC kábelt kellett benne cserélni,visszavettem a proci teljesítményét 80%-ra,és hűvös mint egy kígyóf.ng.Nem játékra van használva,szerintem még 5 év múlva is gép lesz,de 210-ért újként mit kaptam volna,milyen felszereltséggel?,csak egy hulladékot ami jó ha a gari lejártáig kihúzza.

(#24872) madstunt válasza Tigerclaw (#24863) üzenetére


madstunt
addikt

Certified refurbished alienware-ek nem jonnek szoba ? azokhoz megkapod a dell premium garit, es semmi bajuk, de jóval olcsobbak idonkent, mint uj aron

(#24873) Mikulásbá válasza kreten67 (#24869) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem a "mindenki hozzápiszkál" monológ nem tetszett.

(#24874) echterion válasza kentucky (#24862) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem játszok ilyenekkel, csak WoT, WoW, meg GTA V. Talán ez utóbbi a legújabb játékom mind közül, de ha valami virágboltból be lehet szerezni azt is, akkor szívesen kipróbálom, ha valaki erre kíváncsi.

(#24871) Muerte: Majdnem írtam, hogy egy ilyen bizniszt én is elviselnék, de aztán eszembe jutott, hogy már nem akarok vaskos gépet az ölembe venni. Egyelőre. ;]

**********

(#24875) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Iponban kaphatoak az uj Dell laptopok.
Egyuttal friss teszt az uj G5-rol: [link]

Hutesen ugy tunik nem fejlesztettek, igy a CL ebben mar kepes trottyolni es ugy tunik hiaba emeltek majdnem 100k-t az aron a 7700hq modellhez kepest, megse sikerult jobb kijelzot beletenni es ugyanazt a gyenge minosegu LG IPS panelt hasznaljak.

Az elozovel ellentetben ez a gep lehet nem lesz a topik ajanlott gepei kozott...

[ Szerkesztve ]

(#24876) NTonee válasza Tigerclaw (#24863) üzenetére


NTonee
veterán

Értem a szempontjaidat (nem feltétlenül értek is egyet mindegyikkel), de neked meg azt kell sajnos megértened, hogy ebben az árban nem tudunk az igényeidnek megfelelő gépet előhúzni, amire bármelyikünk is nyugodt szívvel tudna rámutatni, hogy "az a fasza, vegyed meg". Amiket ennyiért újonnan lehet kapni, mindnél vannak gondok, többnyire súlyosak.
Mindannyiunknak fájnak a súlyos százezrek, az elmúlt években nagyon elszálltak a gamer noti árak, és az alkatrészek is (a gépemben csak a memória 100k fölött van!). Amik meg "olcsók" maradtak, azok nem véletlenül azok.

[ Szerkesztve ]

(#24877) Tigerclaw válasza Mikulásbá (#24873) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hogy ne legyen félreértés, csak azt akartam írni, hogy nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy egy ismeretlen előéletű notebookot vegyek méregdrágán még akkor is ha van rá garancia.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24878) #99094528 válasza DamianB (#24870) üzenetére


#99094528
törölt tag

oké ,fogtam :DD olvasom az aláírásom :C

(#24879) kentucky


kentucky
őstag

A 8750H 1060 kombóban az 1060-as nem MaxQ ugye?

(#24880) NTonee válasza kentucky (#24879) üzenetére


NTonee
veterán

Ez erősen gépfüggő. Konkrét típust kellene.

(#24881) kentucky válasza NTonee (#24880) üzenetére


kentucky
őstag

Bocsi, Darth Revan hszére akartam írni. Dell G5 5587 a gép. Ilyen áron nem lenne rossz. 440-ért 16 Gb ram, 256 gb ssd, 1 tb hdd, 8750H, és 1060 6 gb. Már csak azt lenne jó tudni, hogy MaxQ vagy nem.

(#24882) Darth_Revan válasza kentucky (#24881) üzenetére


Darth_Revan
veterán

MaxQ.
Ugyanez a gep 7300h-val 340k.

(#24883) NTonee válasza Darth_Revan (#24875) üzenetére


NTonee
veterán

hajjajh, mi történt ott a tesztben? i5 1060mq konfig is 100fokon ment a stresszteszt alatt.

(#24884) kentucky válasza NTonee (#24883) üzenetére


kentucky
őstag

Kellemetlen.

(#24885) Dhampir válasza Darth_Revan (#24882) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo Y720 teljes értékű 1060-al már napok óta 334 390 Ft-ért is kapható.

(#24875) Darth_Revan

Az argep.hu más boltra is kidobálja a G3 keresési találatokat is (3579, 3779).

[ Szerkesztve ]

(#24886) kentucky válasza Dhampir (#24885) üzenetére


kentucky
őstag

G3 G5 különbség miben rejlik? Egyébként nem lenne rossz az Y720, de az új Cofee Lake procit elég sokat nyomnak a latba még játékok terén is.

(#24887) Ariathni


Ariathni
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni egy Dell 7567 (7700HQ + 1050ti) melegedésével kapcsolatban. Most 1 éves a gép, pár héttel ezelőtt elkezdett nagyon csúnyán akadozni játék közben. Kapott egy takarítást+újrapasztázást szakember által (nem gari szerviz, ezt a fórumot olvasva féltem hogy mit kennek ott bele :) ), de még mindig túlmelegedett, így elkezdtem guglizni és megismerkedtem a cpu alulfeszeléssel. -110-nél megszűnt a thermal throttling de maradt a power limit probléma, ez utóbbi is eltűnt -120-nál. Viszont játék közben (FFxiv, WoW) még mindig 80 fokos a cpu és az én ízlésemnek túl meleg a billentyűzet.
Tudtok valami tippet adni, hogy garivesztés nélkül mit lehet még kezdeni vele? Nem sokat értek a témához viszont bárminek szívesen utánaolvasok :D Köszi előre is.

(#24888) Dhampir válasza kentucky (#24886) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a G5 és G7 inkább a 7577-re hasonlít. A G3 már más kiépítésű, utóbbinak az alját már több csavar fogja.

Az alábbi cikk szépen bemutatja a különbségeket:

Dell announces their new G3, G5, and G7 budget-friendly gaming laptops

Dell G3 szétszedésének videója

Dell G3 15 hüvelykes, játékra tervezett laptop

Dell G5 15 hüvelykes, játékra tervezett laptop

[ Szerkesztve ]

(#24889) Darth_Revan válasza Dhampir (#24885) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na az jo ar!
Es van mar a Lenovonak megbizhato szervize?

(#24891) Jocikablack


Jocikablack
tag

Arra esetleg van valami magyarázat, hogy a 9. Generációs i7 8750h processzoros gépek jelentős részét, a gyártók miért gtx1050 Ti kártyával szerelik?

(#24892) Jocikablack válasza Jocikablack (#24891) üzenetére


Jocikablack
tag

"Csak" 8. Gen :)
Annak fényében teljesen érthetetlen, hogy az előző generációhoz képest a 6 magos teljesítmény elvileg 50%-al több.. :))

[ Szerkesztve ]

(#24894) wanted5 válasza echterion (#24893) üzenetére


wanted5
őstag

Így hogy azt írod, hogy nem olyan hangos még én is elgondolkozok, hogy kicserélem a dell. Bár ez a hang dolog annyira egyén függő, hogy élőben kéne hallani.

(#24895) echterion válasza wanted5 (#24894) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ha annyi elég, hogy én rendkívül háklis vagyok a zajra, párom szerint ez már beteges. :))
A lapos hangerejét 30-35%-ra állítva játék alatt nem hallani a ventik hangját a játék elnyomja simán, netezés közben meg csendes szobában sem hallom.

**********

(#24896) Muerte válasza wanted5 (#24894) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az Asus G751 980M-mes verzió volt a leghalkabb terhelés alatt az eddig nálam járt gépek közül.A vékony gépek eleve nem tudnak halkan üzemelni,mert a keskeny ventik nem tudnak akkora légtömeget szállítani mint a dupla olyan vastagok,ezért a fordulatszám emelésével oldják meg a gyártók a kérdést,persze ez a 100W-os vagy afeletti VGA-kra érvényes,alatta vékonyabb testű gép is tud érvényesülni viszonylag kevés zajszinttel.

(#24897) wanted5 válasza Muerte (#24896) üzenetére


wanted5
őstag

Hát a dellnek ez nem sikerült:D de ezt már tárgyaltuk. A szarabb elrendezés ellenére lehet jobb a lenovo ha halkabb

(#24898) x_o_n válasza echterion (#24895) üzenetére


x_o_n
veterán

Ideje volt hogy ujra villantson a Lenovo a g580 volt az utolso ami birta és még akkoriban jtákra is lehetett használni,nekem a mai napig müködik gond nélkül,bár még mindig azt mondom hogy 1000 eu kategoriában érdemes Clevot választani,mert ahogy látom az asus azon konstrukcioja amiben a ryzen+rx580 van az ára ellenére is kockázatos?

(#24899) Muerte válasza wanted5 (#24897) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Cserébe nagyon jók a hőfokok a Dellben,de amúgy ha nem erőltetnék ezt a közös csöves hűtést a proci/vga-ra sokkal jobb eredményeket lehetne elérni zajzszintben is.Egy csomó játékban pl. a proci szinte nulla terhelést kap,de ha össze vannak kötve előbb-utóbb felfűtik egymást.

(#24900) x_o_n válasza Jocikablack (#24867) üzenetére


x_o_n
veterán

Állitolag mennek mint dissznó és mivel elég akciosak kb 330.000ft átszámitva elég jó alternativamivel az r7+580rx i7+1060 teljesitmény remek alternativája van ahol gyorsabb van ahol picit lassabb igy nem is érdemes vitatni hogy megéri e vagy sem,ami aggaszt hogy olvastam több de csak i7+1060as kombos verziot ebbena házban amit cserélni kellet mert melegedtek mint trabant az m7esen...de szerintem ezek pasztázási gondok hiszen akinek cserélték a hőfokok egyböl estek jelentősen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.