Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23201) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én meg akarok egy erősebb egyszálas procit a mostani i5 6300hq lehyett,mert agyf@szt kapok SC2ben, legyen az akár desert strike/marine arena/squadron, úgy szét laggol a gép mint állat, ha egyszerre sokan támadunk. :O (vgaból bőven elég a 960m) lehet írok RM007-nek, hogy hegesszen mán' bele egy asztali CPU-t... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#23202) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Aki esetleg gaming notiban gondolkozik, a média Marktban 360 helyett 320 az 1060 as max q val felszerelt Dell 7577 :)

(#23203) TheNewDawn válasza Medocsabi (#23201) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az érdekes, mert nálam az 1050 ti+ 7300 hq full maxon nagyon jó FPS el viszi,holott a két proci között kb nincs külön bseg,viszont a kártya fényévekkel jobb,szóval lehet mégis az a gondja.

(#23204) gyemipapa válasza RM007 (#23200) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Meg tudja valaki mondani, hogy ha XTU-val lejjebb vittem a feszt 100mV-al, a benchmarkja szerint így max 80 fokos, akkor ez már nem túl forró, elfogadható?
És XTU-nak innentől mindig futnia kell a háttérber, vagy ha beállítottam, akár le is törölhetném a progit, amíg nem kell újra állítani valamiért?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23205) Bluesummers válasza Medocsabi (#23201) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ne mán. SC2-ben ilyen bénasággal, Desert Strike? Gyere FFA-zni sima melee pályákon! :D
Bluesummers néven megtalálsz :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23206) wanted5 válasza TheNewDawn (#23202) üzenetére


wanted5
őstag

Igen sajnos. Fájdítja is a szívem, de annyi pénzt kiadni nem kicsit sok nekem. Eddig 200k-ban húztam meg a határt, de arról már hajlandó voltam felmenni 260ig hogy a 1050ti beleférjen. A 960m nem rossz, de ma már gyenge szerintem

(#23207) Medocsabi válasza TheNewDawn (#23203) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mivel játszol? Pórbáld ki egy nagyobb multi mapon. Elvileg Nálad is ugyanez lesz,sajnos kellene az egyszálas kakaó :( egyébként amíg el nem ér egy bizonyos szintet a játékban a résztvevő egységek száma simán 100 fps fölött vagyok.(throttling kizárva,még ha paplanon játszom sincs 80 fok soha, asztalon 70 alatt van)
(#23205) Bluesummers: FFA az mi? :) desert strike-ot akkor szeretem, ha vannak barátok online.Noobokkal inkább desert stroke... :D

[ Szerkesztve ]

(#23208) Bluesummers válasza Medocsabi (#23207) üzenetére


Bluesummers
őstag

FFA = Free For All

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23209) Muerte válasza gyemipapa (#23192) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én már régen használtam akkor is csak tuningra az XTU-t,de úgy emlékszem hogy beállítod a kívánt dolgokat (először is érdemes rendszergazdaként futtatni) aztán apply és kéri hogy indítsd újra a gépet,ha újraindulás után az XTU betöltödik újra (ez lehet akár 1-2 perc is) akkor jó, aztán bezárhatod a programot és minden induláskor be fogja tölteni az elmentett értékeket anélkül hogy el kellene külön indítani.
Rosszabbik esetben,ha nem jegyzi meg,akkor mindig játék előtt,külön be kell állítani neki.Nálam működött a tuning része még évekkel ezelőtt,de aztán nem használtam,mert biosban is meg van minden ami kell.

Az még semmit nem jelent hogy a bench alatt 80°C-kot mutat max,mert az egy közös hűtőcsöves gép (a teszt csak a procit terhelte a vga 0%-kon ment közben),játék alatt teszteld le,ott ahol eddig 98-at láttál.A legjobb esetben beállna egyforma ~80-as értékre a GPU/CPU mondjuk 2 óra játék alatt,az lenne az ideális eset annál a gépnél.

[ Szerkesztve ]

(#23210) TheNewDawn válasza Medocsabi (#23207) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Próbáltam már régebben de nem tapasztaltam sehol akadast.:)

(#23211) Muerte válasza RM007 (#23200) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AW17 R1-től fölfelé,ha alulfeszeled (pl.biosban) és "sok lett" tehát still bsod,akkor szét kell bontani a gépet és rendes bios reset-tel áll csak vissza a téma.Jártam így sajnos :DDD

(#23212) Medocsabi válasza TheNewDawn (#23210) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát akkor fene tudja.Lehet persze hogy kevés a VGA, de nehezen hiszem.Ha maxra állítom akkor van~80 fpsem, de általában mediumon megy, ennél a játéknál aztán pont tökmindegy a graf. szerintem:)

(#23213) gyemipapa válasza Muerte (#23209) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi. -180mV még elment, -200-nál már kékhalál lett, és újraindulás után visszaállt 0-ra.
Milyen EGYSZERŰ progit ajánlotok, ami csicsák nélkül játék közben mutatja a hőfokokat és az FPS-t?
MSI afterburner nekem nem jött be, egyszerűbb kellene.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23214) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Más: az mitől van, hogy néha-néha játéknál, de netezésnél is egy fél másodpercre lekapcsol a kijelző és a bill. világítás, de a hang megmarad, aztán visszaáll a kép és billvil is?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23215) Medocsabi válasza gyemipapa (#23213) üzenetére


Medocsabi
addikt

Csak kíváncsiság, de mi nem jött be az MSI AB-ben? ennél szerintem csak bonyolultabbak vannak.

(#23216) RM007 válasza Muerte (#23211) üzenetére


RM007
addikt

Ige, értem, de ahogy fentebb írtad szerencsére az XTU azért jó, mert lehet vele játszani, ha elbaltázzuk nincs világvége, ez szerencsére nem bios, csak egy program ami betöltődik bootoláskor. Ha nálam fennálna a veszély egy jó kis gép bontásra, vagy akár csak egy bios menü újra beállításra, mert nem jönne be a rendszerem az alap gyári értékek miatt, akkor nem nyomkodnám olyan előszeretettel, lehet hozzá sem mernék nyúlni. :)

(#23204) gyemipapa: Hát semmikép ne töröld le, újra bekapcsolásnál ellenőrizd megmaradtak-e az értékek, ha nem benyomod újra. Elvileg el lehet menteni a beállításokat jobb oldalt "Save", de nálam nem mindig jegyzi meg. Nem csak feszelni lehet vele, hanem lejjebb vagy feljebb húzni a frekvenciákat. Én most jelenleg visszahúztam mind 4 magot 3,6Ghz-ra a nagy melegre való tekintettel, az is elég nekem. Nézegess videókat róla, úgy egyszerűbb minden, ha látod. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23217) whitemetal33 válasza Medocsabi (#23212) üzenetére


whitemetal33
tag

Sajnos az SC2 pont a leghulladékabb módon optimalizált játékok kategóriájába tartozik, próbáld magasabb grafon úgy nekem sokkal játszhatóbb értékeket hozott és 3v3-ba megmaradt a stabil 60. De mivel nem képes kihasználni ugye a több magot :/ én egy használt xeon procit próbálnék meg keresni és vmi sufni használt gépet összekukázni. :D

(#23218) gyemipapa válasza Medocsabi (#23215) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ennél csicsásabbak?

Ráadásul hiába állítgatom be, hogy OSD-ként mutassa a kért értékeket JÁTÉK KÖZBEN, semmi se jelenik meg...

Tehát egy fapados alkalmazást keresek, ami csak a legszükségesebbeket mutatja játék közben.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23219) Mikulásbá válasza gyemipapa (#23218) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vedd erre az egyszerűbb felületre,de kell a RivaTurner is megjelenítéshez.

MSI Afterburner Használata- Monitorozás -Videokártya tuning

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23220) Medocsabi válasza gyemipapa (#23218) üzenetére


Medocsabi
addikt

A telepítésnél pipáld ki a riva turnert! análkül nincs osd! :)
Egyébként ha minden megvan megnyitod,és letszed az asztalra.Nem kell nézegetni, játék közben kiírja az értékeket.)amúgy mit vársz egy gémör progitól? ha nem csicsás, nem lehet gémör ;] )

(#23221) RM007


RM007
addikt

Azért nekem is lenne egy kérdésem. Az MSI AB-nál mit kell kipipálni hogy a monitorozott, kirakott megfigyelési pontokat különböző színekben jelenítse meg. Volt már olyan korábban, de most sem úgy jelenik meg. Ennek mi a trükkje?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23222) Medocsabi válasza RM007 (#23221) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ki kell pipálni a "kirakott megfigyelési pontokat különböző színekben jelenítse meg" című részt ;] ;]
Szerk: amúgy nemtudom,csak trollkodok :D

(#23223) Muerte válasza RM007 (#23221) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt a RivaTuner-ben tudod beállítani,nem az AB-ben,mondjuk külön-külön színeket nem hinném hogy be lehet,csak egyben lehet más színre/méretre belőni.

[ Szerkesztve ]

(#23224) Mikulásbá válasza Muerte (#23223) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet

(#23225) gyemipapa válasza Medocsabi (#23220) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na épp ezért keresnék valami egyszerűbb, fapados programot, amihez nem kell még másik programot is telepíteni.
Tehát MSI AB kilőve, tud valaki ajánlani mást?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23226) Muerte válasza Mikulásbá (#23224) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez MSI AB ?

(#23227) Mikulásbá válasza Muerte (#23226) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze+RivaTurner

23219 alatt a fotó.

[ Szerkesztve ]

(#23228) Muerte válasza Mikulásbá (#23227) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tényleg ott van az opció,sosem figyeltem :R

(#23229) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Új gép vásárlás előtt állóknak ez talán érdekes lehet:

Ősszel érkeznek várhatóan az új generációs Nvidia GPU-k

(#23230) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Tehát tényleg nem tud senki más progit az MSI AB-n kívül, ami játék közben mutatná a hőfokot?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23231) wanted5 válasza PR0JECTNR56 (#23229) üzenetére


wanted5
őstag

Igaz, hogy én használt gépeket nézegetek most, de akkor is még nagyobb fejtörés most így. Köszi a linket :R

Azt hittem, hogy már csak azt kell eldöntenem hogy lenovo y520 legyen vagy dell 7567, és hogy megéri-e a felárat a dell

(#23232) Medocsabi válasza gyemipapa (#23230) üzenetére


Medocsabi
addikt

Olyan ami egyszerűbb lenne,szerintem nincs.Amúgy nem értem miért okoz problémát egy pipa odabiggyesztése :U egyszerű mint egy fakocka.

(#23233) DamianB válasza gyemipapa (#23230) üzenetére


DamianB
őstag

Itt a felmentő sereg . Hw infó az mutatja a dolgokat semmi csicsa én szeretem persze menni kell mellett az AB riva párosnak is de a hw intézi a többit színt állíthatsz nagyon jó .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23234) Medocsabi válasza DamianB (#23233) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát szerintem semmivel nem "egyszerűbb" a Hw info.Kb pont ugyanannyi kattintás.

(#23235) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Tehát ezek szerint legalább két program egyidejű futása kell egyszerre, hogy 2-3 adatot folyamatosan lássak játék közben...
Hát ez elég elkeserítő... :((

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23236) Mikulásbá válasza gyemipapa (#23235) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A MSI AB-t kell csak indítani,azzal együtt indul a másik program is,nem kell külön indítani.

(#23237) DamianB


DamianB
őstag

Azért a mai gépek ne haljanak már be pár program egy idejű futattásától

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23238) bandras54


bandras54
aktív tag

Pár év alatt meg lehet tanulni a programozás alapjait. Kell írni egyet saját szájíz szerint ha nem tetszik a felhozatal.

(#23239) Muerte válasza gyemipapa (#23235) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Feltelepíted az AB-t,telepítéskor rákérdez akarod-e a RT-t is telepíteni a monitorozás miatt--->pipa.Aztán kb. beletelik vagy 5 egész percbe mire mindent beállítasz,többé soha sem kell mert megjegyzi.Játék előtt elindítod az AB-t (együtt fog indulni vele a RT is),leteszed tálcára és mutat mindent amit akarsz.Ettől egyszerűbb programot már nem tudom mit szeretnél igazán...Szerintem már bőven több segítséget kaptál,mint amit kellett volna,mert ha netán használtad volna a keresőt a topikban legalább 20x le lett már írva részletesen ez a dolog is.(Sajnos az emberi kényelmességen nehéz segíteni,ha valaki nem hajlandó maga utána nézni olyan dolgoknak ami egyébként menne,csak kényelmesebb ide beírni és várni a segítséget,mint saját maga megoldani önerőből a problémát,de no offense,ez nem csak rád vonatkozik.Ha elküldöd a géped én beállítom 2 perc alatt az egész hóbelebancot :D ,na ugye hogy inkább nekiveselkedsz egyedül? ;] )

Van még egy faék bonyolultságú program PlayClaw a neve,de azt az 5 percet annál is rá kell szánni míg beállítod,és én pár éve mikor kipróbáltam nem egy játék fagyott meg akadozott miatta.
Szép magyar hanglejtéssel bemutatja neked a jójember a működését:[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23240) echterion válasza Muerte (#23239) üzenetére


echterion
nagyúr

Venni kell egy pléhsztésönt, annál egyszerűbb nincsen. Igaz, hőmérsékletet nem mér, de cserébe csak bepattintod a lemezt és mehet a menet. :DD

**********

(#23241) garage112 válasza echterion (#23240) üzenetére


garage112
aktív tag

Még lemez sem kell, én például szinte mindent digitálisan veszek :DD

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23242) kreten67 válasza echterion (#23240) üzenetére


kreten67
senior tag

Kiokosítva már mutatja a hőfokokat a Playstation is,de hidd el nem szeretnéd látni az üzemit fokokat a PS4-en.

(#23243) garage112 válasza kreten67 (#23242) üzenetére


garage112
aktív tag

Én még videót sem merek nézni róla :O gyötrelem a hűtése a Onehoz képest, és az még hangot sem ad ki

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23244) echterion válasza garage112 (#23241) üzenetére


echterion
nagyúr

Erre aztán megpróbálhatsz digitális dolgokat tenni. :D :D

kreten67: ezen hőfokokat sem látsz. ;) Mellesleg, akinek túl komplex egy AB, annak szerinted mennyire az egy ps4 mókolása?

[ Szerkesztve ]

**********

(#23245) garage112 válasza echterion (#23244) üzenetére


garage112
aktív tag

A jó kis PS1 :D :D erre tényleg nem tudok, de a 4 re igen :DD

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23246) kreten67 válasza echterion (#23244) üzenetére


kreten67
senior tag

Van PSX-em is (retró konzol gyűjteményem van) majd ráteszek a tetejére egy digitális óra/rádió kombót :DDD .

"Mellesleg, akinek túl komplex egy AB, annak szerinted mennyire az egy ps4 mókolása?"-- ezzel nem szállnék vitába :R

(#23247) Muerte válasza kreten67 (#23242) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Miért mennyiket mutat? Legalább forráspont felett van? :DDD

(#23248) kreten67 válasza Muerte (#23247) üzenetére


kreten67
senior tag

Még akkor mértem amikor csak 22 fok volt és akkor már 80 fölött volt az AMD jaguár 8 magos proci.
Sajnos a vezérlése van elb@szva mert a venti későn kapcsol és még 80-nál sincs maxon.

(#23249) RM007


RM007
addikt

Mindent köszönök MSI AB beállításban. Megcsináltam de még maradt egy színű. :U Mindegy majd talán egy újraindítás megoldja, vagy akármi. :R

Most pedig megyek megetetem a lusta süniket. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23250) DamianB


DamianB
őstag

Pont ma néztem videót hogyan pasztaznak újra PS4 prot elég sokat javítottak rajta.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.