Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24651) echterion válasza Dhampir (#24650) üzenetére


echterion
nagyúr

Becsomagoljuk a gép mellé és úgy adjuk oda a futárnak. A szervizbe érve meg előugrik a csomagból, mint Jordan Tate a tortából. :D

**********

(#24652) Darth_Revan válasza KillHates (#24619) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megkésve, de tőlem is gratula!

Nem semmi projekt volt :R

(#24653) Muerte válasza RM007 (#24644) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Frankenstein újra közöttünk :C Nem semmi meló volt,grat Killhécnek! :K

(#24654) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok. Az asztali gépem már "ezer éve" elavult, így kvázi újra kellene építenem a nulláról, amihez nincs kedvem, főleg hogy már rég száműzni szerettem volna otthonról és váltani mobilabb megoldásra. Másrészt a legtöbb kedvenc játékom PC only, szóval egy PS vagy X vásárlása nem vinne előrébb.

Szóval eldöntöttem, hogy a pénzt inkább egy gamer notiba ölném, de azért nem Alienware szinten. Valami nagyon jó ár érték arányú gamer noti kellene.

Ami fontos:
- 16 inch vagy nagyobb IPS vagy nagyon jó minőségű TN panel
- minimum GTX 1060 - vega 56
- ha lehet ne csak 1 meghajtót fogadjon
- használható háttérvilágításos billentyűzet (hasznos is legyen, ne csak parasztvakítás)
- Core i5, i7 vagy hasonló Ryzen
- 400 alatt álljon meg, persze minél közelebb a 300-hoz.
- Azért ne legyen 5kg és 5 cm vastag.

Melyik gyártót tudjátok ajánlani, illetve 1070 vagy 1080 videokártyákkal hol állna meg az ár?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24655) RM007 válasza Muerte (#24653) üzenetére


RM007
addikt

;] :)

Ez még mehet a laptophűtő háta mögé. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24656) Kyrgios


Kyrgios
csendes tag

(#24654) Tigerclaw

Én is notebook keresésében vagyok, ezekkel a feltételekkel nekem is jöhetne valami ennyiért de ahogy nézegettem ez csak “álom”... Árukeresőn ezekkel a feltételekkel 400-ig : Gl704Vm , Acer Aspire 7, MSi Gl72MVR és ennyi 400 felett kicsivel van Hp Omen meg Predator. Viszont én is kiváncsi lennék hátha meg is van valami...

[ Szerkesztve ]

(#24657) Angel2014 válasza KillHates (#24640) üzenetére


Angel2014
addikt

Tesztoszteront próbáld meg PL Animal testet..nálunk férfiaknál az áll le, a nőknél az ösztrogén ezért van a hízás. Meg lelassul az anyagcsere. Zöld tea naponta többször is.

Amúgy hatalmas gratula a munkádra megint! :B

DamianB : Gyere-Gyere . :R

Dhampir : :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24658) DamianB válasza Tigerclaw (#24654) üzenetére


DamianB
őstag

Én a helyetekben Aprón néznek szét. Kicsit utána kell olvasnotok nehogy lukra fussatok pl Asus GL .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24659) Pyro05 válasza Kyrgios (#24656) üzenetére


Pyro05
tag

törölhető, bocsi

[ Szerkesztve ]

War. War never changes.

(#24660) Dhampir válasza Darth_Revan (#24528) üzenetére


Dhampir
félisten

Az AMD Ryzen Acer Nitro 5-nek (AN515-42) ilyen a hűtése:

[link]

[link]

Laptopmedia teszt

(#24661) echterion válasza Dhampir (#24660) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát nekem nem kellene. 3 GHz-et tud a cpu, ha megküldöd rendesen, közben meg leégeti a bal kezedről az ujjlenyomatot. De a kijelzője legalább ips, ennyivel jobb, mint az MSI GL meg GV szériának.

**********

(#24662) Dhampir válasza echterion (#24661) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a billentyűzet kellemetlenül felforrósodik, az tényleg nem jó. Vajon a Ryzen 5-2500U processzoros változata kevésbé melegszik? Habár a GPU ugyanaz, ami rossz hőelosztás esetében ugyanúgy forrong.

Talán első fecskének ez is csodaszámba mehet az AMD kedvelői számára. A Dellnek is vannak AMD-s gépei, amiket szándékosan (?) be sem hoznak Magyarországra (a 7559-nek is volt AMD-s párja), az Acer, HP és a Lenovo legalább megteszik.

[ Szerkesztve ]

(#24663) echterion válasza Dhampir (#24662) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát tényleg jó lenne már végre egy normális Amd-s lapos. Kicsit feldobná a piacot.

**********

(#24664) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok!

Tippet, tanácsot szeretnék kérni. Sajnos valami gond van a notebookommal. Minden driver frissítve van rajta a legújjabbra. Windows is friss telepítés. Telepítettem rá életem első notebookos játékát (Rise of tomb raider 20 year...), de valami nem stimmel. 4-5 perc játék után kikapcsolja a monitort, de a háttértár dolgozik tovább kép nélkül. Csak a bekapcsoló gom hosszan nyomásával tudom kikapcsolni.Próbáltam Hightól Low beállításig mindent.Futtattam a játékot ablakban is, hogy lássam közben a hőmérsékleteket is. A cpu max 82C, a Gpu 70C. A hűtés maxon pörög. A konfig:
ASUS GL703VM SCAR edition
SKU: GL703VM-EE048T
Processzor: Intel Core i7-7700HQ
Kijelző: 1920 x 1080; 120HZ; 5ms
Memória: 16 GB RAM
Merevlemez: 1000 GB
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GTX 1060
Operációs rendszer: Windows 10

(#24665) KillHates válasza Muerte (#24653) üzenetére


KillHates
nagyúr

Darth, Muerte!
Köszönöm a tapsot, a virágokat az öltözőmbe kérném! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24666) Bluesummers válasza KillHates (#24619) üzenetére


Bluesummers
őstag

Azt a jó mindenit! HARDCORE LEVEL X+++
:R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24667) KillHates válasza Bluesummers (#24666) üzenetére


KillHates
nagyúr

A lányom (10) csak úgy hívja: a kecsápos játék! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24668) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ha esetleg más is (mint én) lemaradt volna, róla, Notebookcheck-en is fent van az új Chimera tesztje: [link]
GPU órajel jónak néz ki, úgy tűnik sikerült a vBIOS-t úgy belőni, hogy ne ugrálgasson a mag órajel még akkor sem amikor a +100 Mhz-es gyári OC be van lőve.

GPU hőmérséklet szép, képes tartani az 1900 Mhz-es órajelet még Furmark alatt is (sok laptop nem képes és dobja a boost órajelet) és nem ment 80C fölé :C

CPU terén viszont ugyanaz a helyzet, mint amit Linus is pár hete megállapított. Szép és jó, hogy az ASUS belőtte 4.8 Ghz-re gyárilag a procit, de komoly terhelés alatt pár másodperc múlva el is kezd trottyolni és leviszi 3.0 Ghz-re, hogy ne olvadjon szét.
Folyékony fémmel 85C-re le lehet hozni, ami 4.8 Ghz-es 6 magos CPU-nál Prime95 alatt laptopban szerintem bravúros, de hány ember fog ezzel "kínlódani" egy ilyen árú gépnél? Legtöbben azért vesznek ilyen gépet és nem Clevo-t, mert bíznak benne, hogy dobozból kivéve használható. Hát az hogy a gyárilag beállított 4.8 Ghz-et nem tudja tartani a gyenge minőségű paszta miatt szerintem közel sem elfogadható egy ilyen árú gépnél :U

Jó, ha veszek ilyet azonnal kapná a folyékony fémet :)

Bár nem tudom, Magyarországon a szervizek mennyire kötnek bele abba, ha a user újrapasztázza?
USA és EU területén nem jogszerű a gyártó azon cselekménye, hogy megvonja a jótállást, ha észlelik hogy újra lett pasztázva a gép (még akkor sem jogszerű a jótállás megvonása ha a user eltávolított az újrapasztázás miatt "Warranty void" matricát) HA nem okozott az újrapasztázás során kárt.

Elnézőek ezen a téren a szervízek (főleg az ASUS) vagy balkáni szokás szerint ha újrapasztázom a gépet, hogy a tervezettnek megfelelően működjön, de 1 év múlva véletlenszerűen meghal és beküldöm szervízbe, akkor a szervízes amikor meglátja, hogy folyékony fém volt benne akkor csak legyint és javítja/cseréli amit kell vagy már írja is a jegyzőkönyvet automatikusan, hogy "valószínűleg" zárlatot okozott és nem gyártó által használt paszta miatt jótállás érvénytelen. :F

Mert ezen a téren az ASUS már szinte felbújta a usert a folyékony fém használatra, mivel a CPU és GPU is körbe van véve már gyárilag kapton szalaggal, hogy védje a komponenseket a kifolyástól, így más gyártóval ellentétben a csúcs ASUS gépeket könnyebb folyékony fémmel kezelni :)

[ Szerkesztve ]

(#24670) Jocikablack válasza Jocikablack (#24664) üzenetére


Jocikablack
tag

Az lehet esetleg a gond, hogy szünetmentes tápba van csatlakoztatva? Esetleg a táp nem tudja az áramfelvételt fedezni?

(#24671) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nah ... nekem is sikerült bűvösködnöm a hétvégén.
Akkor nézzük hogy megy MacBook Air-en, Windows 8-as oprendszer alatt mondjuk StarCraft2.
(Samsung NVMe-t SSD-t még Alienware masinából operáltam ki! :P ;))

Apropó, hogy témánál maradjunk. Apple ennyire hülye, hogy még nem találta ki, hogy kellene "gamer" MacBook? Következő milliárdokat szakaszthatnák le. Ahogy nézem a paramétereit a gépeiknek, szánalmasak, egyedül a kijelzőik tetszenek nagyon. Volt már / iMac 27" 2013 / MacBook Air 2014 / MacBook Pro (Retina) 2015. Továbbá ... érintőképernyős kijelző? Azt tudom, hogy ahogy az elején megfogtak több milliárd fanatikust, azóta szándékosan, brutál lassan mutatnak be egyre erősebb telefonokat / gépeket, csak azért, hogy a következő évben picit túltehessenek az előző generációik paraméterein... :W

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24672) Dhampir válasza echterion (#24661) üzenetére


Dhampir
félisten

Amint olvastam, a 15 perces Prime95 és FurMark kínzás hozott ki ilyen magas hőfokokat a billentyűzeten. Normál játék esetében ez kedvezőbben is alakulhat? :F

Életemben nem használtam ilyen terhelő programokat és remélhetőleg nem is fogok (minek?), szerintem ezek nem tesznek jót a gépnek, még ha bírja is valameddig.
Egy független tesztelő esetében természetesen más a helyzet, mert ha netán tönkreteszi a gépet, akkor nem neki kell kifizetnie a kárt.

(#24673) echterion válasza Dhampir (#24672) üzenetére


echterion
nagyúr

Én se használok ilyeneket, igazából arra jó, hogy csinálják, hogy lehet mindig fikázni a gépeket. :))
Na jó ez nem teljesen így van, de igazán előállhatnának valami életszerűbb kombóval, ez tény. Mondjuk így a szélsőséges terhelésről is kapunk infókat és ugye tudjuk, hogy normál játékok alatt ennél jóval hűvösebb lesz a gép.

**********

(#24674) Jocikablack válasza Bluesummers (#24671) üzenetére


Jocikablack
tag

Az eseménynaplóban a bejegyzés ezt tsrtalmazza : esemény 37, kernel pocesszor power..

(#24675) KillHates válasza Bluesummers (#24671) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Apropó, hogy témánál maradjunk. Apple ennyire hülye, hogy még nem találta ki, hogy kellene "gamer" MacBook?"

Minek? A makkos alatt nincsen komoly játék. Aki meg komolyan játszik az vesz egy AW-t!
Ez a kép (és ha rákattintasz akkor alatta a videó) mindennél beszédesebb:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24676) Dhampir válasza KillHates (#24675) üzenetére


Dhampir
félisten

Aki komolyan játszik, az nem komolytalanul játszik, de komolyan. :D

De a létrát félretéve, talán a GTX 960M felé húzó Radeon Pro-kal is lehet játszani. Persze a kijelző nagy felbontásával és a melegedéssel bizonnyal meg kell küzdenie. Végeredményben "amatőrként" jóval gyengébb kártyákkal is játszottam már, persze alacsonyabb felbontáson, de nem Witcher 3-at, vagy más nagyobb étvágyú "gépfalót". :)

(#24677) Bluesummers válasza KillHates (#24675) üzenetére


Bluesummers
őstag

Tudom, de akkor ez a "melyik volt az előbb? A tojás vagy a tyúk probléma?", mert ha nincsen keményebb, játékra alkalmas Apple vas, akkor nem fognak rá játékot csinálni, s vica versa. Anno C64-re is csak 2-3 játék volt, amikor a gép megjelent. Apple tulajok 80%-a jó, ha az évszámnál többet tud a gépéről, meg a méretről. Ha a tárolóhely, neadjisten a RAM méretén túl még azt is tudja, hogy milyen processzor van a gépében, az már nem semmi.
Tudom, hogy kb. valahol az 5, max 10% az összes megjelent játéknak, ami MacOS-en fut.
Ha meg valaki Macintoshon akar gémelni mindenképpen olyan játékkal, amit csak Windowsra írtak meg, akkor jöjjenek Bluesummers papához, megoldja nekik a problémát ;]

Nade, az Apple-t meg nem érdekli, hogy jelenleg hány játék van a gépükre, simán elkérhetne pofátlanul dupla árakat csak azért, hogy egy GTX 1050/1060 legyen a gépben (külső videókártya esetet ne vegyük ide, arra írtad, hogy perfect a ThunderBolt).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24678) Tigerclaw válasza Bluesummers (#24671) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én most kényszerből játszok wow-ot 7 évvelvezelőtti macbook air-en. Végül is fut rajta, de nem akarom kínozni, ezért veszek most gamer notit. Egyébként mac kliensel futtatom és talán Starcraft 2 alá is van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24679) KillHates válasza Bluesummers (#24677) üzenetére


KillHates
nagyúr

De azzal Te is tisztában vagy, hogy mi adja el a Macbook-okat! Megfogják az emberek és jön a Wow-érzés
Letisztult konzervatív forma, vékony aluminíum ház, minőségi kijelző, nagy touchpad, rövid úton járó billentyűzet, csak a szükséges perifériák (Type-C oszt annyi)

Mi az ami kell egy gamernek: Jó csicsás-világítós dizájn, vastag járdalap ahol elférnek a turbinák, hatalmas 295 Hz-es 0.001 ms TN panel, tácspád minek ott az egér (lásd MSI GT80), mechanikus kruplinagy gombok (lásd MSI GT80) Szóval az ideális gamer Macbook kb valahogy úgy nézne ki mint a GT80 ha lefújnánk kályhaezüsttel :D :DDD

Ami a játékokat illeti, lehet szídni a Winfost 1000-el, de a DirectX hatalmas átttörés volt az MS részéről, lenyomta a OpenGL-t elég hamar (persze az sokkal jobban gazdálkodik az erőforrásokkal, csak ott elég éhesenk a szabadalmi jogok gazdái és az utóbbi eléggé jellemző az almás oligarchákra is :D )

A Win futtatását meg óvatosan javaslom Mac-en, mert meggyilkolja a hardvert elég gyorsan. Egy csomó speckó driver kell, amiből az MS gyártmányúakat persze a Win10 kézségesen felismer és telepít de az nem szerencsés, jobb az amit az almás cég adott ki! Ja és ha Win van a mekkbúkon, akkor kell a MacFan Control !!!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24680) Pocok256 válasza KillHates (#24679) üzenetére


Pocok256
veterán

Akartam is írni, hogy ügyesen mert tudomásom szerint win alatt elég gyorsan megfő a mac.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24681) Bluesummers válasza KillHates (#24679) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezzel egyetértek. Kell a WOW érzés, én is erre gondoltam.
De .... ezen most pislogok.
https://pcworld.hu/macworld/hogyan-valtoztasd-gamer-geppe-a-macbook-aired-151292.html

"Az OnLive-val ellentétben a szolgáltatás nem a felhőből delegálja a gépünkre a tartalmat, hanem egy helyi vasat használ a játék streamelésére. Vagyis egy erősebb asztali gépre szükség lesz, ami megrágja a játékok kódját és melynek a GPU-ja képes szép képet festeni a kijelzőkre. Az OnLive-val szemben, házon belül a lag szerencsére olyan minimális, hogy észre se fogjuk venni a különbséget."

"a WC-n ülve vagy az ágyban feküdve is tolhatjuk a friss címeket."

Tetszik! Végre egy hely, ahol az asszony nem zavarna! :C ;]

-Drágááááám, miköz jössz már ki? Pisilnem kell!
-Nyugi, még nem végeztem a főellenséggel...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24682) Muerte válasza Bluesummers (#24681) üzenetére


Muerte
Topikgazda

-főellenséggel-Barátom unokaöccse mikor még kis sz.ros kölök volt,de már tolta a játékokat azt mondta rá : Főmegküzdő :DDD

(#24683) I. Mate


I. Mate
csendes tag

Megjelentek az új Lenovo Legion Y530-730 laptopok. [link] hát nekem az elözö széria joban bejön szerintám már kicsit sok az a megvilágítás.
Meg megint 1050 TI video kártyával :N

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#24684) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus ROG G55-öt nyúzok (szeptemberben lesz 6 éves a cucc). A rajta futatott játékok (WoT, WoW) elég gyatrán futnak már rajta. Segítséget szeretnék kérni a következő gaming notebook vásárlásához.

Fő célja természetesen játék (WOT, WOW, néha egy kis CS : GO). A többi (netezés, filmnézés) szinte elhanyagolható szinten történne rajta. Fontos a jó hűtés, mert sokat tartom ölemben, hasamon, és azt sem szeretném, hogy az ujjaim szétolvadjanak. :) Max 350k a keret. Mit lehet ebből venni? Alapvetően 15 coll a cél, de ebből 17-est is lehet venni már, úgy látom az árakon.

Ezt a két versenyzőt nézegettem az Acer Helios sorozatból, LINK1, LINK2, de természetesen más gyártót is elfogadok tőletek, ha jó az ár/érték arányuk...mit javasoltok? thx

Szerk : elfelejtettem írni, hogy "természetesen" csak FullHD-ban gondolkodok, és szeretnék egy minimum 256 GB-os SSD-t a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#24685) Tigerclaw válasza Skyhunter (#24684) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is hasonló gépet keresek, hasonló ársávban. Most a német boltokat bújom, mivel itt dolgozok. Jellemzően Nitro 5, Helios 300, MSI GL, 62, 72- vel találkozok, meg Legionnal. A ROG az feljebb kezdődik. A GTX 1060 6GB a minimu, illetve ne csak piros legyen a bill. világítás színe, mert attól becsavarodnék. A 17 inch nincs kőbe vésve, de jó lenne. Kell hogy két drive-ot kezeljen és nem ártana ha már nem csak sata felületen.
Tegnap az MSI GL72 - t nézegettem. Viszont nem tudom hogy melyil gyártó melyik modellje kerülendő.

Néha kacsingatok az 1070-es modellek felé, de azok másfélszer drágábbak és nem hiszem, hogy kellene FHD felbontásra az az erő nekem.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24686) I. Mate válasza Skyhunter (#24684) üzenetére


I. Mate
csendes tag

Szia én lenovo y 720 vetem. Szépen fut rajta a wot minden beállítás maxon. Igaz drágább a megadott keretnél de legalább 1060 ti teljes nem max-Q van benne.

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#24687) Dhampir válasza Bluesummers (#24677) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekességképpen:

Magyarósi Csaba megküzdött a kábellel a külső videókártya csatlakoztatásakor.

Más:

6:50-től pedig talált egy olyan felhasználói területet, ahol értelmet nyert a Touch Bar. :DDD

(#24686) I. Mate

Most pont akciós egy áruházláncban, ahol a legolcsóbb konfigurációban 334 390 Ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#24688) Dhampir válasza I. Mate (#24683) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha jól látom, az Y530-nál szerencsére csak a billentyűzet világít.

(#24689) kentucky


kentucky
őstag

Media Markt-ban 483 ezer forint a GL503VS. Nem hiszem, de remélem két hét múlva is lesz ilyen brutális akció :C

(#24690) Skyhunter válasza kentucky (#24689) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Már csak 1 db van raktáron. :C

(#24691) Dhampir válasza Skyhunter (#24690) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt szokták írni más terméknél is, aztán néha mégis megmarad.
- Ugyanott iyen masina például a régóta "már csak 1 db van raktáron" címkézésű Dell "Precision" M2800 is. Persze utóbbi nem annyira népszerű gép magánembereknek, hisz elsődlegesen munkára van kitalálva (de egyébként is 4 évvel ezelőtt megjelent széria, és lényegében egy Latitude E6540-nek felel meg, talán csak VGA-ban tér el), főleg, hogy Alienware árban próbálják eladni és használtan már százezerért is megfordult hasonló konfiguráció a Hardveraprón. -

(#24692) Raymond válasza Tigerclaw (#24685) üzenetére


Raymond
félisten

"Néha kacsingatok az 1070-es modellek felé, de azok másfélszer drágábbak és nem hiszem, hogy kellene FHD felbontásra az az erő nekem."

Egy FHD-s notiban a GF1060 sokkal jobb valasztas, jobb az ar/teljesitmeny arany plusz a suly es akkuido is jobb ezeknel. Arra a felbontasra pedig eleg. A 1070-es modelleknel nagyobb az ugras arban is es meretben/sulyban is, hacsak nem valamelyik speci Max-Q valtozatot veszed ott meg olyan 25% plusz van csak a sima 1060-hoz kepest es talan 4 modell jhet szoba osszesen. En is csak a VR miatt vettem azt es azert ez az eredmeny elmarad a sima desktop 1070-esemtol ami 20K folotti GS-t ad:

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24693) RM007 válasza Raymond (#24692) üzenetére


RM007
addikt

A CPU pontszán nagyon szép, látszik milyen sokkal gyorsabb ez az új generáció. Viszont a gtx 1070 max-q ahogy nézem nálad, kicsit meghúztad, nem? Mert a sima alap gtx 1070-hez(laptop) képest szinte semmi különbség, vagy legalábbis nagyon csekély.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24694) Raymond válasza RM007 (#24693) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs meghuzva, alapon van ahogy a "dobozbol" jott. Azert azt hittem a sima mobil 1070 jobb ennel valamivel, itt ha jol tudom 85W a TDP. Neztem most az orajeleket, olyan 1500Mhz korul van a 3Dmark alatt. Befutottem neki egy kis Valley-vel aztan neztem es 1468-1544 kozott ugral. A Valley-nel siman tartja az 1544-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24695) RM007 válasza Raymond (#24694) üzenetére


RM007
addikt

Nálam meg ez alapon.

Úgy látszik az új cpu csodák sokat érnek. Tudnék tenni még rá, de az már más tészta.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24696) RM007 válasza RM007 (#24695) üzenetére


RM007
addikt

Még kiegészítem....szerintem szarul van megírva ez a teszt, mert itt pl nálam alig eszik a gpu talán max 117W máskor meg elérheti a 160W fogyasztást is. Ennyit a szintetikusról.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24697) Raymond válasza RM007 (#24695) üzenetére


Raymond
félisten

Erdekes, en tobbet vartam volna. A CPU itt nem tudom mennyit valtoztatna, a grafikus tesztekek nem befolyasolja tulsagosan ha mar egy bizonyos szintet elertel a CPU-nal, hiaba raksz ala tobbet. Milyen frekin jar a GPU a tesztek alatt? Nincs throttling? En neztem hogy lehetne-e meg alulfeszelni a GPU-t a sebesseg novelese es halkitas erdekeben, de mar nemigen van hova menni, azt az 1544Mhz-et 0.831V-on adja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24698) Raymond válasza RM007 (#24696) üzenetére


Raymond
félisten

Ubi-s jatekokkal lehet igazan megszivatni ezeket - The Division, GR Wildlands, Deus Ex Mankind Divided - ezek mind leizzasztjak az egesz gepet. A DE MD eredmenyek kulonbozo mnosegi beallitasok alatt pl. igy neznek ki:

Setting Low Avg Max
--------------------
ultra 30 43 55
vhigh 39 50 62
high 46 56 72

Nehezen kuszik az FPS felfele ha lejebb is veszed a beallitasokat. A masik ketto nincs fent a gepen, de ott is felporognek a ventik ha megy a jatek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24699) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nézem az MSI GL72 notit, de nem látok rajta ajtót a memória és a tároló cseréjéhez. Ha le kell venni az egész alját egy memória upgrade-hez, vagy SSD bővítéshez, a garancia nem veszlik el?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24700) echterion


echterion
nagyúr

No, meglett az utód. Nagyon jó áron tudtam venni egy új Y520-at, 1050-es vga-val, meg i5 7300.as procival. 2 év gari, 3 év törésbiztosítás (160ezer volt számlástul, dobozostul).
Egyenlőre tetszik, a billentyűzet elrendezése fura, főleg a numerikus, azt még nem találom rendesen meg. A kijelző persze csavargatható, mert csak műanyag a keret, de ezt leszámítva nem rossz. Könnyű, csendes. Lefuttattam egy Timespy-t meg egy Firestrike-ot, a proci azért így 85 fokig ment fel plafon (nem volt a gép megemelve), a gpu valahol 66 fok körül állt meg. Cserébe a venti hangját nem hallottam egyáltalán.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.