Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23151) Dhampir válasza kreten67 (#23147) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha jól rémlik, régebbi Asus ROG-nál is előfordul hasonló, legfeljebb ritkábban (?).

(#23152) KillHates válasza Dhampir (#23151) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mindegyik notival előfordul ez. Talán Macbook retinánál nem találkoztam ilyen problémával...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23153) Medocsabi válasza garage112 (#23150) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért le a kalappal hogy 5 évet kibírt, mindennapos hurcibálás mellett! :K

(#23154) NTonee


NTonee
veterán

kinéztem az új gépet magamnak...

(#23155) Dhampir válasza KillHates (#23152) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz a Macbook, csak ne lenne újonnan majdnem egymillió Forint az ára és használtként sem túl olcsó, kivéve esetleg kéz alól. Persze, ha viszonylag hamar visszatermeli az árát, akkor megérheti.

Áprilisban pár napig egy stúdióban voltam és annyira gyönyörű volt egy kis MacBook Pro 13 (nem a touchbar-os) kijelzője, összességében nagyon a kezelője keze alá dolgozott.

A fenti árral összevetve, annál valamivel kevesebbért, 650.000-ért a Lenovo ThinkPad P51 is hamar elfogyott a boltokból.

(#23156) k-adi válasza NTonee (#23154) üzenetére


k-adi
nagyúr

kettőt is..

(#23157) KillHates válasza Dhampir (#23155) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne is mondd. Van egy 15-ös retinám is az mindentudó AW mellett és az AW a MBP-hez képest kész ipari hulladék. Pedig, specifikációkban megeszi a Macbook-ot!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23158) KillHates válasza NTonee (#23154) üzenetére


KillHates
nagyúr

ALIware!!! Ez most bearanyozta a napomat! :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23159) garage112 válasza Medocsabi (#23153) üzenetére


garage112
aktív tag

Én is csodálkozom néha, hogy csak ennyi a hibája szegénykémnek 5 év alatt :D

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23160) DamianB válasza KillHates (#23135) üzenetére


DamianB
őstag

Jaja én mindig itt leskelődök ;] . Minden oké eddig ami problémám volt abban kaptam is segítséget meg is köszöntem. Ahogy sikerült le küzdenem proci hőmérsékletet úgy a GPU is stabilabb lett . Ventilátor zaj meg már nem zavar mert a fejhallgató viszonylag ki zárja és a zajszűrésnek köszönhetően discordon se panaszkodnak. Annyi van hogy a hw infó valamiért nem látja a fan rpm et lehet túl sokat turkaltam a biost :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23161) wanted5


wanted5
őstag

Srácok a lenovo y520 a sima 1050-t mennyire bírja hűteni? Szerintem annyara nem lehet veszélyes, főleg egy jobb pasztával, de érdekelne a ti véleményetek is.

(#23162) TheNewDawn válasza wanted5 (#23161) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Bőven,ahogy az 1050 ti vel is (főleg ha i5 van mellette)elbír meg lazán. (Tapasztalat) 1060 as viszont szerintem már necces lenne neki.

(#23163) gyemipapa válasza TheNewDawn (#23162) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nálam melegedés szempontjából (Acer 717-es) nem a vga, hanem a proci a gyenge láncszem... 1050TI 80 foknál nem több, a proci (i-7 7700HQ) 95-98 fokig is felmegy fullos játékkal...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23164) TheNewDawn válasza gyemipapa (#23163) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mivel annak az acernek kb a leggyengébb a hűtése a kategóriájaban (kb holtverseny lehet az Asus gl el) nem csoda.mondjuk az i5+1050 el szerintem még talan elbirna azért az is.szerencsere enyém meg eddig nemigen ment 80 fölé:)

(#23165) wanted5 válasza TheNewDawn (#23162) üzenetére


wanted5
őstag

Király, köszi
Nagy dilemmában vagyok most. Szeretnék egy 15ös használt gépet 200k alatt. És nagyon nehéz döntés, főleg, hogy a választék se túl nagy.

(#23166) NTonee válasza KillHates (#23158) üzenetére


NTonee
veterán

én azért a specifikáción is jót mosolyogtam :)

(#23167) Dhampir válasza KillHates (#23157) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom, meg akarsz válni tőle. Érdekelne, hogy mi lesz az utódmasina? :F

(#23168) gyemipapa válasza TheNewDawn (#23164) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Tudsz erre vonatkozóan valami összehasonlító tesztet? Gondolom megalapozott információk alapján mondod, hogy a leggyengébb a hűtése, amit szomorúan hallok.
Egyébként károsodik a proci 98 fokon? (Tmax=100). Gondolom a belső védelem úgyis visszafogná, vagy lekapcsolná, ha nem így lenne, nem lenne értelme a túlmelegedés védelemnek.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23169) kreten67 válasza gyemipapa (#23168) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem kell ide teszt,elég csak ránézni.
Ez a hűtés egy vicc a gaming kategóriában.

Sajnos ezen semmilyen paszta sem segít!

(#23170) gyemipapa válasza kreten67 (#23169) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm, tehát akkor ez egy szubjektív vélemény, vizuális alapon történő megállapítás, én meg azt hittem, van konkrét összehasonlító teszt valahol. :)
Ránézésre megállapítani valamiről, hogy az összes közül valamiben a leggyengébb, merész állítás, függetlenül attól, hogy ténylegesen igaz-e, vagy sem.
A kérdésemre pedig nem kaptam választ, de talán egy szervizes válaszol majd, akinek szakmai tapasztalatai vannak.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23171) kreten67 válasza gyemipapa (#23170) üzenetére


kreten67
senior tag

Kivételesen én pont egy "szervizes" vagyok és igen sajnos ránézésre is meg tudom ítélni,hogy egy gép hűtése kielégítő vagy se.
Az jó ,hogy 2db venti van benne,de az már nem ahogyan az el van rendezve.
Valahogy így kellene kinéznie :

Bár én inkább a cpu és gpu teljesen független hűtés híve vagyok:

[ Szerkesztve ]

(#23172) gyemipapa válasza kreten67 (#23171) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Fogadjunk, ezekben erősebb vga van, minimum GTX1060...(esetleg a proci is keményebb), tehát ezért erősebb a hűtése.
Ha szervizes vagy, a kérdésemre miért nem válaszolsz???
Szakemberként nyilván akkor van tapasztalatod, véleményed. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23173) TheNewDawn válasza wanted5 (#23165) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Meglepődnék, ha 200 alatt árulnának Lenovo Y520 ast egyenlőre, de persze ha mégis, akkor sima liba. :)

(#23174) kreten67 válasza gyemipapa (#23172) üzenetére


kreten67
senior tag

Az alsó képen látható gépben a vga és a cpu is gyengébb.
Azt mi sem bizonyítja jobban,hogy szar a hűtésed ennél: "hanem a proci a gyenge láncszem... 1050TI 80 foknál nem több, a proci (i-7 7700HQ) 95-98 fokig is "
A 80 fokot nem lenne szabad átlépni se a cpu-nak se a gpu-nak ,bár a mai új-generációs gépek az 1070 és 1080 gpu-val ezt csak kevés gyártónak sikerül megoldani.
A 90 fok feletti használat nem magát a cpu vagy gpu chipet teszi majd tönkre (bár ez is megtörténhet) inkább az alaplap és a chip közötti kapcsolatot degradálja (BGA repedést okozhat).

Itt feltetted volna a kérdést az acer 717 -ről mi a vélemény ,mielőtt ezt a gépet megvásároltad ?!
Valszeg lebeszéltek volna róla az itt jelenlévő hozzáértő fórumozók ,akárcsak egy Asus GL szériás gépről!

[ Szerkesztve ]

(#23175) echterion válasza gyemipapa (#23170) üzenetére


echterion
nagyúr

Jesszus...ilyen stílussal nem biztos, hogy fogsz választ kapni.
Amúgy minél hurkább egy vga, annál hurkább hűtést raknak rá, szóval az ilyen szempontból nem releváns, hogy a fenti képeken erősebb vga-k láthatóak-e. Teszteket találsz a neten, de ha nem, az sem véletlen. A "szervizes" véleményét meg olvashattad fentebb.

Mod: no, mégiscsak megkaptad a választ.

[ Szerkesztve ]

**********

(#23176) TheNewDawn válasza gyemipapa (#23168) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mikor szeptemberben vettem az Y520 amat akkor kismilliárd tesztet olvasgattam az elérhető gépekről, Dell 7567 , MSI, Acer 715 VX, Predator, Lenovo Y520 meg 720, különféle Asusok stb :) És ott mind problémának jelezték a hűtést ennél a típusnál, ugyanakkor kiemelték, hogy pl egy i5 +1050 essel még talán éppen hogy elbír, és AIDA stresszteszt vagy 1 óra BF ,multi után se ment 80 fok fölé. Linkelni mobilról nem nagyon tudok sajnos. Az 1050+ 7700 szerintem egyébként is talán a legroszabb létező kombó.

Hozzáteszem, kialakitást tekintve az Y520 se valami túl jó, ugyanakkor mégis ezzel az i5+1050 ti vel még hibátlanul elboldogul szerencsére, azaz hozza azt a közepest, amit vártam tőle, nyilván vannak kategórián belül sokkal jobb hűtéssel meg minden mással rendelkezők, csak azokba nem 1050 TI hanem sima 1050 volt, vagy nem 250 alatt volt az áruk, mint ennek.

[ Szerkesztve ]

(#23177) DamianB válasza gyemipapa (#23170) üzenetére


DamianB
őstag

Echterion jól mondja a másik meg az hogy olvas kicsit vissza sztem ki ki itt és kinek lehet adni a szavára .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23178) kreten67 válasza NTonee (#23154) üzenetére


kreten67
senior tag

Ezt az ALIWARE :DDD képet te ollóztad össze,mert nincs találat erre a baromságra a googli-ban?
Erre még egy Kínai se lenne képes!

(#23179) echterion válasza kreten67 (#23178) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem is az első dolgom volt, miután megláttam, hogy "ráguglizzak", de zéró találat lett rá. :DD

**********

(#23180) Dhampir válasza TheNewDawn (#23173) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen "kecsegtető" ajánlatokat akkor adnak, ha meghirdetsz egy gépet a Hardveraprón. Rögtön jelentkeznek a nagy alkuszok.

(#23181) NTonee válasza kreten67 (#23178) üzenetére


NTonee
veterán

nem az enyém az érdem :N [link]

(#23182) kreten67 válasza NTonee (#23181) üzenetére


kreten67
senior tag

A cikk alapján mégiscsak Kínai volt az elkövető.
Tuti valami jóféle cuccot szívott a sárga,hogy vette a fáradságot erre!
A doboza kb: olyan elegáns mint egy Tesco-s kenyérpirítónak.

(#23183) KillHates válasza kreten67 (#23169) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor így van "felfűzve" a hőcsőre a GPU és a CPU arra azt szoktam mondani, hogy azért kontkrétan sz@r; mert olyan lehet a CPU-nak mintha úgy vennél levegőt a víz alatt, hogy a feletted úszó kidugja a fejét a vízből és te a seggén keresztűl szívod az ájert! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23184) KillHates válasza Dhampir (#23167) üzenetére


KillHates
nagyúr

Macbook Pro 15-ös retina

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23185) kdavid23 válasza KillHates (#23184) üzenetére


kdavid23
aktív tag

ja, előmelegített aer :) jóóóóó a metafora :)

Dr. Dávid

(#23186) gyemipapa válasza kreten67 (#23174) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm a válaszodat, és elnézést kérek.... :B
Az alaplapra nem gondoltam, csak azt néztem, hogy a proci 100 fokig bírja.
A BGA ilyen hűtéssel mennyit szokott bírni napi 2-3 óra erős terheléssel 90 fokon?
Eső után köpönyeg, de hasonló játékteljesítménnyel és 17-es kijelzővel 300k-ért milyet ajánlottál volna?
A hűtőventihez közelebbi, vagy a távolabbi a proci?
Mert gondolom közvetlenül az alá kellene tenni egy ventit, hátha pár fokot segít.
Vagy ha már így alakult, milyen megoldást javasolsz hűtésileg?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23187) Muerte válasza gyemipapa (#23186) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A távolabbi a proci.Annak a hűtésnek max annyit tudsz segíteni hogy leveszed az alsó burkolatot,és egy hűtőpadon használod.Előtte még annyit ki kellene próbálni hogy 100mV alulfesszel mit mutat,ha kifogtál egy jobb példányt és tud stabilan -150mV-tot akkor a -8-12°C garantált.

(#23188) RM007 válasza gyemipapa (#23186) üzenetére


RM007
addikt

:) ;]
Próbálkozom. A magas hőfokok nem jók. Még mielőtt valaki megkérdezné, megérte a jelen helyzetben.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23189) gyemipapa válasza Muerte (#23187) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm, sajnos a gép még alig egy hónapos, nem vehetem le a hátlapját, féltem a garit.
(Ráadásul ez esetben egy mikrokapcsoló a RAM fedél alatt leválasztja az akksit, pedig intenzív játéknál azt is használja, 2 óra után kb. 80%-ra esik vissza.)
Ezt az alulfesz dolgot nem értem, van multiműszerem, de mit és hol, hogyan kellene mérnem, és hogy milyen esetben mit kellene mutatnia.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23190) DamianB válasza gyemipapa (#23189) üzenetére


DamianB
őstag

Írtam róla nálam segített ha nincs maxra húzva a gép és úgy játszok 55 fok környéke , ha fel kapcsolom akkor 80 fok nál tetőzik cpu gpu .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#23191) Muerte válasza gyemipapa (#23189) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez kicsit más téma lesz,multiméter ide nem kell :D [link]
A gyártók általában "hülyebiztos" alapfeszültséget adnak a procinak,elég sok esetben indokolatlanul magasat,ezért ha pl. az XTU nevű programmal lentebb veszel belőle 100-150mV-tot,akkor lényegesen kevesebb hőt fog termelni.Arra vigyázni kell,hogy ha a feszültség túl alacsony,jön a kékhalál/fagyás terheléskor és akkor lehet csak bios reset-tel tudod "visszahozni" a gépet.
Nincs kijelenthető konkrét adat,melyik proci mennyi UV-tot tud stabilan,apró lépésenként kell kitesztelni hogy az adott példánynál hol a határ.Nyugodtan kezdhetsz -80mV-tal és aztán próbáld ki játékokban,terheld ahogy szoktad,illetve ott van az XTU beépített benchmarkja is erre a célra.(a stressz tesztjét lehetőleg ne használd,azzal a géppel) ha stabilnak látod akkor megint vehetsz még le 10mV-tot és próba megint,aztán ismételd ezeket addig amíg az első fagyást vagy anomáliát nem tapasztalod,ha az is meg volt akkor vissza teszel neki +10-20mV-tot hogy betonstabil legyen és készen vagy.Az kérdéses hogy azon a hurka hűtésen mi fog mutatkozni eredményben,de szerintem 5-10°C benne van mint lehetőség minuszban.

[ Szerkesztve ]

(#23192) gyemipapa válasza Muerte (#23191) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni. És ha állítottam az XTU-ban, a proginak aztán mindig futnia kell a háttérben?
A beépített stressz tesztet miért ne használjam?
Vagyis ha csak bios reset segít fagyás után, azt csak a hátlap levételével tudom megoldani? Mert az megint csak garivesztés...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23193) RM007 válasza gyemipapa (#23192) üzenetére


RM007
addikt

Nem kell bios reset, egysyerűen csak újraindul a gép és törlődik az addigi beállítás.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23194) Pocok256 válasza RM007 (#23193) üzenetére


Pocok256
veterán

Attól hogy újraindul a gép nem fog törlődni semmilyen beállítás.

Akkor törlődik ha a windows azt észleli, hogy nem user interakció miatt indult újra a gép avagy nem szabályosan lett kezdeményezve a rendszer leállítása vagy újraindítása. Ebben az esetben automatikusan default értékre áll vissza az XTU.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23195) NTonee válasza Pocok256 (#23194) üzenetére


NTonee
veterán

nálam mindenféle újraindulás -ha szándékos, ha nem, ha szabályos, ha nem- törli az xtu beállítást. Külön powershell szkriptet raktam be automatikus futásba, hogy mindig menjen a -100mV uv.
ezek szerint megint béna vagyok :((( bár külföldi fórumokon is láttam, hogy ezt javasolják, mivel náluk is törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#23196) Pocok256 válasza NTonee (#23195) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ott valami gebasz van.
Nálam win 10 alatt szépen megy :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23197) NTonee válasza Pocok256 (#23196) üzenetére


NTonee
veterán

már megszoktam, hogy az én gépem egy csoda...

csoda, hogy működik :DDD

(#23198) Bluesummers válasza KillHates (#23184) üzenetére


Bluesummers
őstag

Vigyázzunk a mostani mekbúkokkal. a "butterfly"-os chicletes billentyűzet nem a legjobb, sok panasz érkezik rá.
http://bgr.com/2017/10/19/macbook-pro-2017-keyboard-not-working/

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23199) KillHates válasza Bluesummers (#23198) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem sikerült valami jól a Touch-os MBP-k billentyűzete, pedig nagyon jó használni őket.
Akinek nem törik el azoknak nyüszögni, meg cuppogni szokott: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23200) RM007 válasza Pocok256 (#23194) üzenetére


RM007
addikt

Akkor még egyszer!

Túlfeszeled mindegy melyik irányba és attól indul újra a gép, akkor az XTU beállításai nálam visszaállnak alapra. Pont arra reagáltam hogy bios reset miatt ne parázzon, mert volt ott egy mondat amit elolvasott és az összezavarta. Nincs bios reset, csak XTU reset.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.