Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23601) bandras54 válasza wanted5 (#23595) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ha friss az Op. Rendszer nézd meg a frissítési központot. A Win 10 elég sokáig el tud p*csölni azon, h naprakész legyen. Lehet még mindig telepít a háttérben.

(#23602) Bluesummers válasza garage112 (#23594) üzenetére


Bluesummers
őstag

Még jó, hogy nem. Nem mondtam, hogy jó. Kb mintha egy i3-as procit hoznál fel példának.
Legyen összhangban a CPU és GPU.
Nem nagyon szeretek nagyon linkelgetni, de ez a videó neked való.
CPU vs GPU

Videovágás = grafikával kapcsolatos --> GPU kell ide inkább mint CPU.
Ha a Pi-t szeretné kiszámolni, akkor ajánld inkább az i7-et i5 helyett. Pontosítva. 4 magos processzort keresnék és nem i7-eset
pl.: i5-7300HQ vs i7-7700HQ (30% +)
GTX 1050TI vs GTX 1060 (50% +)

Tehát mielőtt ajánlasz valakinek valamit, támaszd alá, hogy miért olyat vegyen. Itt van tőlem sokkal jobb és tapasztaltabb fórumtárs, de amit írtál, nem helytálló.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23603) garage112 válasza Bluesummers (#23602) üzenetére


garage112
aktív tag

Természetesen, de nem biztos, hogy csak vágni akar. Amikor én kerestem ugyan ilyen célokra IS notit, nekem i5 helyett itt i7 et ajánlottak, lehetőleg 1060-al, hogy minden patent legyen, de abból az összegből amit én tudtam volna rá áldozni (kb. ugyanennyi volt mint ez) nem volt használtan sem olyan, ezért i7 és 1050Ti letta vége.
Én ebből indultam ki, nem akarok félrevezetni senkit, és a tapasztaltabbak majd megmondják mi a tuti. :) :)

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23604) Bluesummers válasza garage112 (#23603) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nagyon sokszor vettem notebookot quad i7-es procival, de felesleges volt, csak feleslegesen fűtött, ment a ventillátor. Játékokhoz főleg grafikai kártya kell. Egy kivétel a GTX 1080 (talán GTX 1070-es is). Olvastam, hogy oda kötelező egy combosabb quad i7-es, hisz a processzor lesz a szűk keresztmetszet, az fogná vissza a GTX 1080-as teljesítményt.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23605) Fücsök007 válasza Bluesummers (#23604) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem felesleges, mivel ma már több játék el sem fut rendesen ha nincs legalább 4 magos procid. Sok videó van a mikrolag jelenségről, ami a mai játékok esetében döntően elő is jön, már közepes grafikánál is! Az más kérdés, hogy sok esetben nem mutatják be videóval is az eredményt, így a mezei grafikonok megtévesztőek lehetnek. A 6-7 éves játékok gépigénye meg más tészta, arról nem is beszélve, hogy mostanság fog szoftveres szinten is felnőni a játékipar a jelenlegi 6-8 magos procikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#23606) Bluesummers válasza Fücsök007 (#23605) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem akarom ezt ragozni, itt van pár lista, játékokkal, gépigényekkel.
http://gepigeny.hu/top

Megnéztem a TOP 14-es "Legnagyobb gépigényű játékok (VR)" listáját. Egyetlen játék (Ark Park) mutatta azt, hogy egy TOP 79. helyezettes CPU (Intel® i7-5960X) kell egy TOP 11. helyezettes GPU (GTX 1080) mellé.

95%-ban láttam azt, hogy erős GPU kell és közepesen erős CPU. Kivétel a GTX 1080-as.

Hova kell Quad i7-es (6.-7.-8.) generációs CPU? Ne soroljuk ide a Sandy / Ivy Bridge-s technológiát (2.-3. generációs), mert azokhoz a GTX 6xx és 7xx-es párjai voltak.

Ha nem akarod, hogy a laptopod agyonmelegedjen, nem kell az a QUAD játékhoz. Még Extra high felbontáshoz se! De a grafikai kártya annál inkább.

Régebben (4-5 évvel ezelőtti) Medion Erazerekhez kellettek a quadok, mert akkor az Intel procik még nem voltak olyan erősek, mint manapság, de Core i7-6xxxHQ i7-7xxxHQ (mittomén, nem követem ezeket egy ideje) már overkill.

Cáfoljon meg valaki, forrással. Ne legyen igazam. :(

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23607) Medocsabi válasza Bluesummers (#23606) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én erre annyival cáfolnék rá, hogy nem csak a magok,és a ht a lényeg az i7 javára,hanem pl sok esetben az egyszálas teljesítmény is sokkal combosabb!
Ami írtál akkor lenne igaz, ha lenne mobil i5ből olyan cpu,ami adott esetben tudja a magonkénti 3,5ghz-et stabilan(de inkább4ghzet), de amíg mind a 4 magra nézve még a 3 ghz sincs meg, ellenben egy megráncigált i7tel, addig szerintem az i7 ajánlottabb játékra.(de ezzel visszakanyarodtunk oda, hogy ez játékfüggő,melyiknél kell a többszálas,melyiknél fontosabb az egyszálas teljesítmény)

(#23608) #99094528 válasza Medocsabi (#23607) üzenetére


#99094528
törölt tag

processzor az lenne mint látod
https://ark.intel.com/products/97459/Intel-Core-i5-7440HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz
csak valamiért nem teszik bele, eddig csak dell precisionban láttam ilyet, de hogy miért nem adják játékos gépekben is :((( ??? pedig sokkal jobb lenne egy 7300hq-nál..
több egyéb jó mobilproci is van, de valamiért gamer laptopokban, csak az aktuális legalsó i5, meg i7 van, csúcsmodellekhez van kb egy tuningolható i7 azt viszont látásra...
pedig mennyivel jobban kategorizálhatóak lennének, sokkal jobban el lehetne osztani, valaki tudja miért van ez így egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#23609) Bluesummers válasza Medocsabi (#23607) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezt 1 perce találtam. Tehát amit, ahogy írtam, Linus barátunk is úgy gondolja.
De ... ne legyen igazam.
A többiek nyugodtan vegyenek Core i7 Quad , Hexa , Octa és 10 dekás párizsit, legalább több munkájuk lesz a szervizeseknek.
Azt sokan sírnak, hogy nem tudják lehűteni a laptopot, vagy akarnak a pénzen spórolni. :U
(Senkit se akarok megbántani, nem ellenzem az i7-eset. Jobban néz ki, s többért is lehet eladni, ugyanis a mai világunkban úgyis ez a lényeg) ;)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23610) Azie válasza Bluesummers (#23609) üzenetére


Azie
őstag

Alapvetően Slickkel értek egyet. Sokkal jobb konfigokat lehetne kihozni gamingre a megfelelő processzorok, hűtések és st tervezésével, csak amíg egy asztali gépben ott a bónusz légtér a hűtésre, addig a notikban sorozatgyárthatóra kell tervezni a dolgokat. Sajnos a fejlesztők nem optimalizálnak általában semmit, csak ahogy esik...

Ennek következtében az új játékok nem a fél-1-1.5 évvel korábbi harderre vannak fejlesztve, hogy egy korábbi hardverrel is tökéletesen fusson és megfelelő hűtést lehessen tervezni a maximális kihasználtsághoz, hanem kb egy "kísérleti" hardverre, amihez kivétel nélkül alulméretezik a környezeti tulajdonságokat (hűtés, elrendezés, kijelzők stb.).

Nyilván a matekot megcsinálták, hogy mi megérősebb:
1., optimalizálatlan, szétolvadó kasztnis hulladékot eladni sokszoros áron, majd gariztatni és a javított alkatrészeket újra eladni refurbizálva
2., normálisan tervezett eszközöket normális áron, de nem kéne annyit költeni supportra.

Nyilván az első az olcsóbb a zombihadsereg indiaiakkal, meg a fröccsöntött műanyag házakkal - ja és akkor tervezni sem kell. :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#23611) RM007


RM007
addikt

Én jelen pillanat nem tudom lehűteni rendesen a CPU-t a saját órajelenin. Visszább kellett vennem 3,6GHz-re és alulfeszelve, mert így jól meghajtva max 85 fok csupán, nem forrósodik tovább multiban. A GPU is hasonló, talán 1-2 fokkal alatta. Összekötvén 1 húron pendülnek. :)
Megérte a CPU csere, az előző 4900MQ még éppen hogy megfelelt. Sebaj jön egy 12V-os jobb belső venti (kizárólag külső töltőről üzemelve, gépre nem dugom), de csodát az sem fog tenni. :N

(#23610) Azie: Talán mert tudják hogy túlmelegednének. Jó, hát én is azt mondanám legyen minél erősebb, aztán csak lesz valami. Most itt szopok a CPU csodámmal visszahúzva..... :W

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23612) gyemipapa válasza RM007 (#23611) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sajnos nekem is ehhez kellett folyamodnom (a ti tanácsaitoknak megfelelően) az i7-7700 procimmal, visszafogtasm, és én nem megbontva a lapos alá vettem két nagy ventit 12 volttos külső tápról megy.
De azt még mindíg nem értem, miért van, hogy a nagyobb proci jobban melegszik játéknál, a logikus az lenne, hogy könnyebben megbirkózik ugyanazzal a feladattal, mint egy gyengébb.
Egyébként ugye a 80-85 fok már nem vészes, nem kell aggódnom, hogy leolvad egy idő után a BGA?
A 1050 Ti érdekes módon 60-70 foknál nem melegebb, pedig közös a hűtésük.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23613) RM007 válasza gyemipapa (#23612) üzenetére


RM007
addikt

Tudod az én gépembe eredetileg egy 4700MQ(32,32,33,34) procit gondolt a gyártó, ahhoz képest nem beszélve a gpu-ról már régen túl lett tervezve a dolog, így nem nagyon csodálkozom, csak reménykedek hogy megoldom.

Viszont, ha ma valakinek egy új laptop vásárlás esetén lehetőséget kínálnak i5 és i7 cpu választásra, ott a felajánlott i7-nek nem lenne szabad olyan hőfokon üzemelnie ami már az egészségtelen mezőbe ugrik. Vagyis alap órajeleken tök mindegy milyen gpu vagy cpu probléma mentesen üzemelnie kellene.
Aki meg tuningol mint én akár csak egy cpu cserével az meg ne csodálkozzon azon ami van.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23614) Azie válasza RM007 (#23613) üzenetére


Azie
őstag

na igen, erre utaltam. a proci megjelenése után 2 évvel már illene tisztában lenniük a gyártóknak a melegedéssel, de nem, ők ontják magukból a 0. generációs hulladékot az adott cpu/gpu-hoz, sőt a későbbi még belepaszírozható hw-t is ugyanabba a 2 évvel (inkább 3) ezelőtt tervezett kaszniba nyomják.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#23615) echterion


echterion
nagyúr

Egy G751JY géppel szemezek, i7 4710HQ + 980m kombó. Nyilán nem egy mai darab, 200k alatt lenne valamivel, szerintetek megéri? Bírják ezek a strapát? Nálam túl sűrűn ugye nem lenne terhelve, de ki tudja, az előző tulaj mennyire feszítette meg a gépet.

**********

(#23616) kreten67 válasza echterion (#23615) üzenetére


kreten67
senior tag

Bírja a rongát ,jó a hűtése és 200 alatti ár ajándék.
A gyengéi:
- az ips kijelző
- a hangzása hagy némi kívánnivalót

(#23617) Mikulásbá válasza echterion (#23615) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

T73xxx vagy afeletti kódszámúak már G-Sync-es verziók.Remek gépek a mai napig.

(#23618) kreten67 válasza echterion (#23615) üzenetére


kreten67
senior tag

Mi a teljes config,hogy ilyen olcsó?
Az akku elég hamar megadja magát ezekben.
Nekem is van egy a polcon kb 10 óra használattal,egy éve már,hogy nálam van,de én még csak addig jutottam hogy feldobtam rá egy Win10-et és semmilyen játék sem volt még telepítve rá amióta legyártották. .

(#23619) echterion válasza kreten67 (#23616) üzenetére


echterion
nagyúr

Képek alapján nagyon pöpec állapotban van. Pedig már elcsábultam, hogy építek egy PC-t, mert most olyan szituban vagyok, hogy igazából netezésre van egy 14-es céges laposom, ha meg nagy ritkán játszanák, arra egy asztali az 55-ös tv-re kötve ideális lenne, a saját, vezeték nélküli egér+bill párossal (beszámoltam a laposba egy PC-t, ami egy napig volt nálam, és így használva meglepően kényelmes volt, és az 1050ti is meglepően jól bírta a 4k kijelzőt). A TV elég közel van most a kanapéhoz, az egeret is lenne hová tenni, szóval nagy a csáberő és még úgyse volt 1366-os platformon, legalább kipróbálhatnám az ottani hatmagos "csodát". :))

Eh, ezek a fránya döntések...ezt a gépet most olyan 120k-ból össze tudnám rakni 1050ti-vel, ami elég csábítóan hangzik.

(#23618) kreten67: Az akkuról nincs infóm, azt megkérdezem majd. 16GB ram, 1TB SSD + 1TB HDD van benne. A tiedről jöhetne priviben infó, ha meg szeretnél szabadulni tőle. ;)

(#23617) Mikulásbá: Akkor ez nem gsync-es sajna. De hát amennyit én játszottam az elmúlt fél évben, valahogy túlélném.

[ Szerkesztve ]

**********

(#23620) Mikulásbá válasza echterion (#23619) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Utólag is "meg lehet venni" a G-Sync-et az előző verziókra. :U

(#23621) KillHates válasza echterion (#23615) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van egy pár tipushibája. Csörgess meg, úgy egyszerűbb! Elmondom mire érdemes odafigyelned mikor megveszed!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23622) kreten67 válasza echterion (#23619) üzenetére


kreten67
senior tag

5 napig használta az első tulaja amikor üdítőt öntött bele amitől oda lett az alaplap és a bill és touchpad.
Megvettem bontásra olcsóért és félreraktam egy hosszabb időre,de aztán sikerült kerítenem bele egy új alaplapot,billentyűzetet komplett palmrestel touchpaddal.
Na azóta (rendbehozatal óta) is eltelt már egy év,de sajnos nem tudom eladni .............(ez hosszú történet ,de az eredeti tulaja egyszerűen eltűnt egy éve és nem jött a gép bontási értékéért és a lementett adataiért) jogilag nincs rendezve a gép vételára.
Én meg mostanában már csak PS4-en Last os US-t vagy Sega Dreamcast konzollal játszom :DDD Blue Stingert projektoron 6 méteres képátlóval ha van időm rá egyáltalán.

(#23623) echterion válasza KillHates (#23621) üzenetére


echterion
nagyúr

No majd holnap megcsörrentlek, ma már késő van. :R
Bár a fórumtársaknak is biztosan hasznos lenne a jövőben, ha pár gondolatban összefoglalnád ezeket.

(#23622) kreten67: Szerinted egy év után még jelentkezni fog? Kizárt. Amúgy meg engem ez nem nagyon érdekel, dobj egy ajánlatot azt legyen biznisz. De ha már itt vagyunk, ha van mxm karid, lehet az is érdekelne helyette, mert van fent jófogáson egy vga hibás AW, még akár az is érdekelhet, ha a 100k-ból engedne a tulaj.

[ Szerkesztve ]

**********

(#23624) kreten67 válasza echterion (#23623) üzenetére


kreten67
senior tag

Az AW m17x R2 ?
Az m17x r2-be nem tudsz rakni erős vgát.
A gtx680m ami tuti ,hogy még megy benne,de olyat már nem találsz és azt is butítani kell benne,mert max 55-75 watt a hűtése a gépnek és a ventit HWinfoval kell kezelned mert csak 2500rmp-t indít ha nem saját a vga benne.
A gtx7xxm szériás vgák már nem kellene hogy működjenek benne ,de ennek ellenére mégis láttam hirdetni 770m -el m17x r2-est :F .

Az egyig tulaj most 2 év elteltével jött a Macbook gépéért!

[ Szerkesztve ]

(#23625) kreten67 válasza echterion (#23623) üzenetére


kreten67
senior tag

Az M17x r2 -be 1. generációs i7 müxik és az eredeti vga Nvidia gtx 260 vagy 280m ATI 4870m vagy 5870m.
Az 1920×1200-as RGB LED kijelző viszont még ma is megállja a helyét ,már ha ilyen van benne,mert többféle kijelzővel szerelték akár 1600×900-as is volt közte.
2009-es gyártás a gép! (ezt csak mielőtt elkapkodnád a vásárlást).

[ Szerkesztve ]

(#23626) KillHates válasza kreten67 (#23624) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is van G750-esem, amit 2016 óta őrizgettem, de most, hogy megfenyegettem a gazdáját eljött érte :D
A jogszabály szerint 3 év a felelős örzés ideje. Úgyhogy addig meg van kötve a kezed. :(
Örülhet az ember, ha majd akkor mikor már eladhatja a törvény szerint visszajön az alaplap és a topcase ára :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23627) kreten67 válasza KillHates (#23626) üzenetére


kreten67
senior tag

Én nem tudom elérni a tulajt,mert eredetileg egy másik szervizbe adta be,ahonnan hozzám hozták át,de az a szerviz idén januárban bezárt és a tulaja Máltára deportálta magát és a szervizét :F .
Az eredeti szervizessel beszélőviszonyban vagyok a mai napig ,de ő se tudja elérni a G751 tulaját én meg soha nem is találkoztam vele,csak egyszer felhívott miután hozzám irányították és akkor azt mondta,hogy egy héten belül keresni fog és rendezzük a dolgainkat én meg nem mentettem el a számát.
Eladom a gépet és elmenekülök én is Máltára szervizesnek ,ráadásul ott még adózni se nagyon kell.

(#23628) echterion válasza kreten67 (#23624) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, azt néztem. De ha még egy 970m se megy bele, akkor felejtős.

(#23627) kreten67: Remek sztori és már találtál is rá egy vevőt, szóval rendelheted a repjegyet, úgyis jön a jó idő, elmehetsz pincérnőnek, hogy ne halj ott éhen. ;]

**********

(#23629) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Azt még mindíg nem értem, miért van, hogy az erősebbb proci jobban melegszik játéknál, a logikus az lenne, hogy könnyebben megbirkózik ugyanazzal a feladattal, mint egy gyengébb.

Egyébként ugye a 80-85 fok már nem vészes, nem kell aggódnom, hogy leolvad egy idő után a BGA?
A 1050 Ti érdekes módon 60-70 foknál nem melegebb, pedig közös a hűtésük a procival, ezt sem értem, nem kellene kiegyenlítődnie?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23630) Muerte válasza echterion (#23628) üzenetére


Muerte
Topikgazda

M17xR2-be nem megy a 970M.7970M crossfire vagy single 680M a vége,de nem is érdemes már 8 éves AW-t megvenni.Az M15xR2-be viszont hibátlanul megy a 970M plug and play,de az is 8 éves szóval :(

A G751 200 alatt tényleg jó vétel lenne.Legnagyobb pozitívuma hogy halk a hűtése.A kijelző, a hangzás az nagyon tré,bizonyos hangerő felett szinte mindegyik példánynál hangosan berezonál vagy a TP/klikk gomb,vagy a felső sarkokban valami burkolati elem, ha külső kijelzőn,külön hangrendszerrel használod arra tökéletes és akkor nem lényeg hogy nincs G-sync benne,de azért legyél óvatos.A 200 alatti ár nem túl sok jót sejtet,ha patent állapotban volna elvileg még többet ér 200k-nál,bár lehet valami más okból annyi az ára.

[ Szerkesztve ]

(#23631) echterion válasza Muerte (#23630) üzenetére


echterion
nagyúr

A hangja nem igazán érdekel, vagy halk zene szólna rajta netezés közben, vagy BT füles, ha játék. A kijelző meg: nethez jó lesz biztos, játszani meg csak külsőn fogok, ha megveszem. Igazából csak az a havi egy-egy alkalom, amikor menni kell, amiatt lenne jó a lapos, de alapvetően mostanában nem igazán lenne rá szükségem, ezért is adtam el az Acer-t. Lehet, teszek rá és építek egy 100-asból egy pöpec asztalit, aztán majd ha nagyon hiányzik a "lapos élet", akkor visszatérek erre az útra.

**********

(#23632) Muerte válasza echterion (#23631) üzenetére


Muerte
Topikgazda

100-ból pöpec asztalit? , hogy? :)

(#23633) KillHates válasza gyemipapa (#23629) üzenetére


KillHates
nagyúr

Általában a játékok nem igazán jól használják ki a többszálas procikat és a nagyobb i7-esek eleve magasabb egyszálas vagy kétszálas órajelét kihajtják így a proci egy részét a maximumra hajtva, a másik fele meg héderel... Persze ez a tendencia javulóban van, de ott meg csicsásabb grafika miatt van az egész cpu jobban megkergetve. Pl. a WOT (úgy tudom az ebben elég jó) a 2.2 -3.0 GHz-es i5 egy szálát 3.0-án járatja ugyanez 2.7-3.4 GHz i7-es felállásban 3.4 GHz lesz. És akkor a turbó orajellel nem számoltunk, mert itt jön a kacifánt: ugyanis az úgy van méretezve, hogy kihasználja a teljes TDP-t ha a program nem dolgoztatja az összes szálát a cpu-nak. Ezért melegszik az i7 ugyanaz a feladat alatt jobban az i5-el szemben.

214 fokon olvad meg a CPU forraszanyaga, tehát hamarabb kell aggódnod a büdössel kapcsolatban mint a "BGA leolvadással". Ami az Intelnél tud gondot okozni, a tartós meleg által az a degradáció, nem is annyira a kontakthiba azaz a "meg BGA-sodás" -ami inkább a GPU-kra jellemzőbb!

A hőcső hőmérséklete azért nem egyforma mindenhol, mert nem szupravezető tehát van neki is fajlagos termikus ellenállása, ugyanúgy mint egy drótnak meg elektromos ellenállása. Meg persze a hőátadással is vannak ott gondok, amíg a gyári csirízzel kénytelen operálni a szegény géped :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23634) gyemipapa válasza KillHates (#23633) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszodat, így már kezdem kapizsgálni a lényeget.
Szoftveresen nem lehet valahogy a CPU-t vezérelni, hogy a többi magot is terhelje? Ha már a feszt lejjebb lehetett venni szoftveresen, hátha erre is lenne valami megoldás?
És akkor ezek szerint a gyári érték Tmax=100 fok nem tartós terhelésre vonatkozik?
Mert itt többen óvtak attól, hogy engedjem játéknál 90-95 fokon, ezért sikerült leszorítanom 80-85 fokra.
Ennyi már gondolom hosszú távon nem degradálja a procit.

A nem gyári csiriz annyival drágább lenne, hogy a gyártó ezen spórol?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23635) Azie válasza gyemipapa (#23634) üzenetére


Azie
őstag

Maybe úgy írod meg a programot, hogy használja? :)) :DD :))

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#23636) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok ujra. Eleg alaposan koruljarom a vasarlas temat es veletlenul belefutottam abba, hogy a dell holland oldala akciozik es egesz korrektnek tunnek az araik. a G5 osok is benne vannak, igy elgondolkodtam rajta, hogy egy ilyet vegyek, mivel egesz jonak mondtatok itt a 7577 et.

Ezen a linken talalhato negy konfig, ami szoba johetne nekem, jelen pillanatban a harmadik fele hajlok, ami linuxos: LINK

Ebbol az arbol lejon 120 euro kedvezmeny es ingyenes a kiszallitas.

Ez igy megeri, vagy tudtok jobbat ajanlani?

Nezegettem az xmg-t, dubaro-t, pcspecialist-et, amazon.de-t, de nem igazan talaltam nekem jobban tetszot az arkategoriaban. (Plusz ez meg az asszonynak is tetszik es a laptop altalaban az ove, csak most nincs meg itt az asztali gepem.)

Elore is koszonom a segitseget!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23637) KillHates válasza gyemipapa (#23634) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen.
Dehogynem; mondjuk futtatod mellette a Prime-ot és úgy paraméterezed, hogy azok a játék által nem használt magokat terheljék. De ez olyan dolog, mintha ekét kötnél a kocsid után, mert szereted, ha bőg a motorja! :D
Komolyra fordítva a szót, ez a here programozók dolga lenne, hogy jól írják meg a játék motorját, de általában se idő se pénz nincsen rá... Egyébként nincsen rá más megoldás.

Nem bizony! Mint ahogy -akkor az autós hasonlatnál maradva- ha a kocsidban a fordulatszám mérő 6.000-ig van skálázva az nem jelenti azt, hogy azon kell járatni a motort, hanem erre való a sebességváltó -azaz IT-s nyelven a jól megírt kód- ami elosztja az erőforrásokat.

A processzor folyamtosan degradálódik, még 25 fokos is, sőt! kikapcsolt állapotban is!!! Csak a degradálódás "sebességét" szabályozzuk azzal, hogy mennyire hagyjuk felmelegedni - azaz a fajlagos ellenállást megszaladni- ezzel a szó szoros értelmében égetve a hidakat a CPU belselyében! Persze nem kell megilyedni és futótűzre gondolni a szilicium-labirintusban mert úgy van felépítve a CPU, hogy nagyon sok redundáns elemet tartalmaz és azt hogy megérezzük a degradálódást nagyon meg kell kínozni a chip-et. Arra azért oda kell figyelni, hogy ez a foolyamat nem lineális, hanem exponenciális, tehát 100 fokon nem fele annyi idő alatt megy tönkre mint 50-en, hanem sokkal gyorsabban, mondhatni pár hét alatt!

Az a dolog, hogy mivel "ken" a gyártó elég sokrétű dolog. A gyári paszta előnyos tulajdonságai:
- vastag, tehát valami szinten mechanikailag elszigeteli a flipchip-et (köznyelven: a magot) a hűtéstől, tehát amikor elmebeteg módon dobálják a gépet szállításkor/raktározáskor akkor kisebb az esélye, hogy lesarkazódik
-lágy, tehát ugyancsak a logisztika során ad egy kis szabad mozgást a hűtésnek, és nem tépi le a PCB-ről a chipet a hűtés mikor Tyimpáű odab@szikázza targoncázás közben a dobozt
- jobban bírja a szélsőséges hőmérsékleteket és a párát is, azaz a távol-keleti trópusokon összeszerelt gép mire a karácsonyfa alá kerül addig nem pereg ki a helyéről
- a chip gyártója megadja mi a minimum elvárt W/mK és azt ez tudja, tehát olcsó
Az sajnos köztudott tény, hogy ezek a specifikációk nem számunkra előnyosek, de erre vannak a számtech boltok és a hűtés-guruk, hogy a sokkal jobb pasztákkal átkenjék a chip-eket és akkor mindenki boldog!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23638) gyemipapa válasza KillHates (#23637) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sajnos ez a pasztázás "némiképp" eltolódik, lévén a gép még két hónapos sincs, a garit meg nem szeretném bukni. Ha meg előbb füstöl el, akkor garis csere, bár nem örülnék, ha hetekig gép nélkül maradnék.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23639) Bluesummers válasza KillHates (#23637) üzenetére


Bluesummers
őstag

:R :K (most valahogy úgy érzem, hogy a i5(dual core) / i7(quad core)-os vitánk eldőlt).

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23640) gyemipapa válasza KillHates (#23637) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Egyébként nem úgy értettem, hogy a többi mag is feleslegesen járjon csúcsra szolidaritásból, , hanem hogy a terhelés elosztódjon a magok között, tehát ne az első mag vigye a hátán a munkát egyedül, a többi meg pihenjen, hanem egyenletes legyen a magok között a terhelés. De ezek szerint ez nem megoldható külső progival.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23641) echterion válasza Muerte (#23632) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez itt túlságosan off lenne. Szerencsére mindenkinek mást jelent ez, így végülis mindegy. A lényeg, hogy nagyságrendileg ennyiből össze tudok rakni egy nekem megfelelő pc-t. Nyilván jobbára apróról.

**********

(#23642) Mikulásbá válasza KillHates (#23637) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"CPU belselyében!"

:((

[ Szerkesztve ]

(#23643) kretenallat válasza Mikulásbá (#23642) üzenetére


kretenallat
senior tag

ez jo, de azert te is kapsz egy karszalagot :D

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23644) Mikulásbá válasza kretenallat (#23643) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:F

(#23645) Azie válasza kretenallat (#23643) üzenetére


Azie
őstag

igazából annyi hiba volt benne, hogy én nem szóltam miatta, mert nem voltam már biztos, hogy nem csak trollkodik-e, hogy minden j-t roszzul ír. :D :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#23646) Mikulásbá válasza Azie (#23645) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az említetten kívül egy van még,meg egy elütés.Nem tűnt volna fel,de nem szokott hibázni,ilyesmit meg pláne.
Én kérek elnézést,jobb lett volna tényleg a magyar tanári pályán maradni.
Szerintem mi is vagyunk olyan kapcsolatban,hogy ezért nem fog neheztelni rám-legalább is remélem
. :B

[ Szerkesztve ]

(#23647) kretenallat válasza kretenallat (#23636) üzenetére


kretenallat
senior tag

Erre valaki?

Az 1060 maxq melle erdemes lenne megvenni az i7-8750H et vagy eleg i5-8300H ? Van arban nagyon jo osszeallitas 8300al...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23648) TheNewDawn válasza kretenallat (#23647) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ha játék a cél, akkor elég bőven a 8300 :)

(#23649) Bluesummers válasza kretenallat (#23647) üzenetére


Bluesummers
őstag

Wow. 6 mag (i7-8750H) vs 4 mag (i5-8300H)?
Ha programozó vagy, ahová brutális számítások kellene, kell(het) az i7-es.
Ha játékra (és minden egyéb másra), és csak 1060-as van, bőven elég az i5-ös.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23650) RM007 válasza Bluesummers (#23639) üzenetére


RM007
addikt

Vagyis győzött az i7. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.