Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24051) Medocsabi válasza Darth_Revan (#24050) üzenetére


Medocsabi
addikt

Létezik ilyen? :U
Mármint az nem bluetooth-szal megy?

(#24052) DamianB válasza Medocsabi (#24051) üzenetére


DamianB
őstag

igen van elözöbe is volt

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24053) Darth_Revan válasza Medocsabi (#24051) üzenetére


Darth_Revan
veterán

G703 Chimeraban es Lenovo y720-ban van :Y :)

(#24054) NTonee válasza Darth_Revan (#24031) üzenetére


NTonee
veterán

ühhüm és pár másodperc alatt sikerült 99fokra tolni, sok értelme volt a +1 csőnek

[ Szerkesztve ]

(#24055) RM007


RM007
addikt

Ilyet láttatok már?

Szárnyal a fantáziám.
Rácuppantani a hőcsőre, kivezetni a laptopból, másik végét bele egy pohár vízbe, mit egy fölé magasodó venti hűt, és hoppá ott a vízhűtés. Az elpárolgott vizet persze egy oda készített méretes kancsóból pótolni......
Még nincs kidolgozva..... :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24056) Muerte válasza RM007 (#24055) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Merülőforraló? ;] Katona koromban nagy divat volt :D

(#24057) Medocsabi válasza RM007 (#24055) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akartam írni, hogy ez nem a Te géped? ;]
szerk.: viszont erre a vonatra felülve arra nem gondoltál,hogy esetleg egy kompakat asztali vízhűtést ráhegeszteni?Akár egy olyan megoldással, hogy az asztalon van mondjuk fixen a vízhűtő, és a laptopodat kvázi csak rá kell csatlakoztatni.(mint egy thinkpad dokkoló pl)

[ Szerkesztve ]

(#24058) RM007 válasza Medocsabi (#24057) üzenetére


RM007
addikt

Ez így sokkal egyszerűbbnek látszik, szállítási szempontból is. Akár nem is kellene semmibe sem belemártani, csak végigvezetni a laptop oldalán, kijelzőháztetőn, jól szétterítve koptassa a hőt nagy felületen. Aztán a kijelzőhátlapot lehet ventizni.

Komolyra fordítva a szót, mindent lehet de legyen aki megvalósítsa. Szóban elmondva minden olyan egyszerű. ;)

(#24056) Muerte: Igen. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24059) KillHates válasza RM007 (#24055) üzenetére


KillHates
nagyúr

Netessékf@sznaklenni! :R :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24060) bandras54 válasza RM007 (#24055) üzenetére


bandras54
aktív tag

Attól, hogy egy "hűtésrendszerben" (nagyon erős túlzással) szerepel a víz szó, még nem lesz vízhűtés. Ugye ezt a pohár vízbe teszek vmit aminek a másik végén le akarok hűteni vmit gondolatmenetet te sem gondoltad komolyan. :DDD :DDD

(#24061) bandras54 válasza KillHates (#24059) üzenetére


bandras54
aktív tag

:DDD +5000

(#24062) KillHates válasza Medocsabi (#24057) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már készül:

Ennek a kompakt vízhűtésnek a legvékonyabb a pumpája és ezt lehet a legkisebb emeléssel beépíteni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24063) Medocsabi válasza RM007 (#24058) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az azért meglep hogy pont a szállítási szempontot nézed:D
A Te gépednél már régen nem szempont a szállítás, legalábbis az eddigi melóból Én erre következtettem.
(#24062) KillHates : tápellátást hogy lehet megoldani notinál?

[ Szerkesztve ]

(#24064) KillHates válasza Medocsabi (#24063) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mázli , mert a GT60-nak, hogy 12V a hűtési rendszere!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24065) Darth_Revan válasza NTonee (#24054) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hat ha jol hallottam 1.390V-ot kapott a cpu 4.8 ghz-en ami szerintem egy picit sok :)

Vagy ennyire sok fesz kell a mobil i9-nek?

Folyekony femmel elegge lenyomtak a cpu homersekletet, de ott mondjuk az is kozbejetszott hogy az idiota Linus nem tette vissza az aljat...

Asus meg itt is kapton szalaggal korbevonta a cpu es gpu-t...mintha mar gyarilag felkeszitettek volna folyekony fem ujrapasztazasra :DDD

(#24066) NTonee válasza Darth_Revan (#24065) üzenetére


NTonee
veterán

nem tudom, hogy mennyi kell a cpunak, de dobozból kibontva, még a videó legelején csináltak cinebench tesztet és az már 99 fok volt. Nehogy már a júzernek kelljen b@szkódni a feszültségekkel. Gyárilag, dobozból kibontva hűtsön és ne menjen 90 fölé. Ha erre képtelen, akkor egy halom Ha tuningolsz (mert hát ez a gép elvileg arra is jó), akkor oké, értsen hozzá a paraszt.
Persze, tudom, álmodik a nyomor, de mocskosul fel tud b@szni ez a rengeteg szemét, ami divat lett az összes gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#24067) RM007 válasza bandras54 (#24060) üzenetére


RM007
addikt

Persze nem gondoltam olyan komolyan. Semmi köze nem lenne a vízhűtéshez, csak arra apelláltam hogy ez az anyag a felvett hőt végig vezeti magán és mint amiről szól a kínai érvelése. Lassan oda jutok, egyiknek sem lehet már hinni, hülyére vesznek.
Sok kis lépés visz előre.

(#24063) Medocsabi: Miért? Attól hogy levágog egy darabot a laposból még nem lesz nehezebb szállítani. Most elutazva még a bazi nagy laptop hűtőt is vinnem kellett. Egyedül a beépített venti idegesít, de nagyon. Viszont úgy látom már nem sokáig fog kelleni. :)

(#24059) KillHates: Akkor nem lesz belőlem feltaláló? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24068) Darth_Revan válasza NTonee (#24066) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Asus szeret elszallni a feszultsegekkel alaplapok es laptopok teren is...inkabb adnak neki annyit hogy meg egy villanyrezso is elpiruljon mellette, minthogy minimalis eselye legyen annak hogy nem stabil az oc :U

(#24069) echterion válasza Muerte (#24056) üzenetére


echterion
nagyúr

Tea- és kávéfőző. Nyithat egy internetkávézót. :DD ;]

**********

(#24070) Medocsabi válasza RM007 (#24067) üzenetére


Medocsabi
addikt

Konkrétan a ventire gondoltam :K

(#24071) Muerte válasza echterion (#24069) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hasznosat a kellemessel :D

(#24072) RM007 válasza Medocsabi (#24070) üzenetére


RM007
addikt

Értem, de azt akár ki is vehetném, aztán vissza(igaz most cérnával van befogva a 4 sarkán :) ). 5V végül is megy az a lapos usb portjáról. Tudom egyszer panaszkodtam miatta, de mostanság rá szoktam dugni a laptop hűtő melletti usb-re és ott nem szokott behalni.
Egy erősebb ventinek sokkal több értelme lenne, jobban kipucolná a hőt a laposból.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24073) KillHates


KillHates
nagyúr

Itt van nekem hűtés tuning az álijenvérre:

:Y :Y az évszázad találmánya! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24074) Medocsabi válasza KillHates (#24073) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez konkrétan az ami, vagy lehet kapni ebayen alienware ruhacsipeszt amit meggyilkoltál? :D

(#24075) DamianB válasza KillHates (#24073) üzenetére


DamianB
őstag

Beteg :D nagyon kíváncsi vagyok hogy muzsikál majd a gép most nyáron eddig okés de majd csinálok pár tesztet játékok alatt.
Durva hogy mennyire nincs kompromisszum játékok közben Asus mellett hogy mennyit kellett okoskodnom a 25 fps ért is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24076) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem, 3D nyomtatott cucc! Kell valahonnét szereznem egy 3D nyomtatót, vagy valakit aki "bérnyomtat" ilyesmit!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24077) RM007 válasza KillHates (#24059) üzenetére


RM007
addikt

Erre még valamit.

Az a baj, és ezt korábban felhozhattam volna, csak nem jutott eszembe, hogy ez a TDP 57W CPU sokkal jobban melegszik(nem alapjáraton), mikor elkezd dolgozni, mint a korábbi 47W féle. És ezt úgy kell elképzelni, hogy hiába veszek vissza az órajelből, akkor is ugyanúgy melegszik. A korábbi balhés tesztnél vettem észre. Azt látom hogy kicsi, rövid hozzá a hőcső, és nem látok rá megoldást. Ezért keresgélek a kínai guruk között. És az a bizonyos átvezető cső a gpu-hoz/ról nem olyan hatékony, mint korábban gondoltam, nem egyenlíti ki a hőfokokat. Ezért kellene plusz még a gépbe hőcső, vagy akármi(és talán hely az volna) a CPU-nak, mert nem szeretnék tőle megválni. Kellene nekem az a 4GHz meleg rázás nélkül. A korábbi CPU-val erre esélyem sem volt. Vagy az azt megelőzővel, ami még nálam van.:R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24078) Rickeffe válasza Muerte (#24040) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#24079) #85395968


#85395968
törölt tag

Üdv!
Adott egy Asus gl753ve gamer laptop!
Hiba tipusa : billentyűzet nem működik
Story:

akkumulátorról használtam a laptopot ,majd lemerült ,másnap reggel töltőre raktam ,bekapcsoltam , és arra lettem figyelmes hogy nem müködik a billenytüzet , nem reagál semmire , úgy gyanitottam hogy a windows update odavágta a drivereket stb , eszköz kezelő hibátlannak jelzi ,mindent driver ujra raktam ,több modszerrel is , nem született megoldás ,igy hát teljes rendszer telepitést alkalmaztam ,teljes formázással stb továbbra se müködött , visszagondoltam hogy a lemerülés utan nem müködött , elkezdtem kutakodni az interneten , azt olvastam hogy nem kap valamiért tápot , is direktbe akksi nélkül müködtessem , ez megtörtént , csodak csodajara müködni kezdet ,aztan visszaraktam az akksit ujra inditottam és megint nem müködött , nézegettem többször ujrainditottam aksival aksi nélkül stb végül már direktbe ac táprol se müködött , az eszközkezelő továbbra is hibátlannak jelzi , nem találtam több információt ezzel a hibával kapcsolatban , valamiért nem kap tápot ,megoldást , nem tudom , szervizbe még nem akarom küldeni ,mert azzal eltelhet 2 hónap is és most szükségem van a laptopra ,ha valaki tud valamilyen megoldást hallottt már erről a hibáról , az irjon itt , vagy keressen fel emailben :szeroadam01@gmail.com

Előre is köszönöm a segitséget!

(#24080) Smithy87


Smithy87
senior tag

Eretnek kérdés, ha van egy hp zbook om mi lehet a legjobb kártya amit be tudok szerezni hozzá?

(#24081) bandras54 válasza KillHates (#24076) üzenetére


bandras54
aktív tag

Pfuuu b*meg.. Ilyen nekem is kell. :DD ez passzol a 17 r4-re?

(#24082) KillHates válasza bandras54 (#24081) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor csináltatok Neked is! Persze, jó hozzá is (ugyanaz a két gép, szerkezetileg)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24083) bandras54 válasza KillHates (#24082) üzenetére


bandras54
aktív tag

Überistenkirály vagy. (eddig is az voltál természetesen. :DDD).

(#24084) Dhampir válasza kenccsi (#23466) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem segít valamit a tapasztalatom..

Kicsit elriasztó volt. :)

(#24085) Bluesummers válasza RM007 (#24055) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez nudli.
Neked ez való.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24086) bandras54 válasza Bluesummers (#24085) üzenetére


bandras54
aktív tag

Már csak a méretével van a baj. Legalább 40x40 legyen az egyik oldala, hogy a kijelzőt 100 %-ban kitakarja.

(#24087) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy ismerősöm vett magának egy MSI gépet, szerintem drágán. Így utólag már csak kíváncsiságból: Mit kellett volna vennie helyette?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24088) RM007 válasza Bluesummers (#24085) üzenetére


RM007
addikt

Ez így nem!!! Felbosszantottalak? Ha igen sajnálom, nem volt szándékomban. :R

Nézd abból hogy mit barkácsolok össze, akár bohóckodok éppen, abból senkinek semmi kára nem származik. Vállalom a kísérleti nyúl szerepét. Bukta csak nálam lehet, főleg anyagi. :R

( Egyébként szerintem eddig elég jól haladtam bármiben amit kigondoltam a jelenlegi nem gyári hardver elgondolás szerint, mert ahhoz képest amit ennek a vasnak megálmodtak, annál már fényévekkel túlmutattam. Nem áll szándékomban új lapost venni a kitűzött cél elérése végett. Az pedig egy gtx 1070 vga teljes kiszolgálása. Már majd nem ott vagyok a célnál.
Persze nem saját erőből jutottam eddig, volt és van még most is segítségem, akire mindig számíthatok.)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24089) Medocsabi válasza RM007 (#24088) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem hiszem hogy felbosszantottad,sztem csak simán vicces :)

(#24090) KillHates válasza pocokxx (#24087) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y Balfax volt, ennyiért már egy Chimera-t is elhozhatott volna! :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24091) Darth_Revan válasza pocokxx (#24087) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mikor vette? 14 napon belül van még?
Online rendelte?
Ha mindkettőre igen a válasz, akkor viheti is vissza. Ennyit ez nem ér. Pár hét és kapható lesz Acer Predator Helios 500 hasonló specifikációban annyi különbséggel, hogy abban 144 Hz-es G-Sync panel lesz és sokkal jobb lesz a hűtése.
Vagy ha nem akar várni, akkor picit drágábban van ASUS G703VI. Abban a CPU érezhetően gyengébb, viszont a VGA jobb (GTX1080) és abban 144 Hz-es G-Sync panel van.

Röviden, 2 jobb alternatíva is van e helyett.

Meg Xoomstore-ból rendelni? Normális? Csak megsúgom, hogy a tulaja volt már érintett szürkeimportos cégnél amivel szemben csődeljárás lett kezdeményezve.
Vigye vissza amilyen gyorsan csak tudja és imádkozzon, hogy visszakapja a pénzét.

(#24092) NTonee válasza Darth_Revan (#24091) üzenetére


NTonee
veterán

Kíváncsi leszek arra az észerre és a hűtésre

[ Szerkesztve ]

(#24093) Darth_Revan válasza NTonee (#24092) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ez elég érdekes hűtés :U

Ránézésre ekkora hűtővel és ennyi hőcsővel az i9 gyorsan trottyolni fog benne :W

update: visszavonom amit mondtam. Gyánynak tűnik a hűtés, de a teszt alapján eléggé jól végzi a dolgát.
GPU max 59C 30 perc stress teszt után, cpu pedig pedig 63C max.

De úgy tűnik bugos (?) a BIOS, mivel Prime95 alatt kikapcsolta a turbot és max 2.9 Ghz-en ment a CPU.
8750H-t turbo órajel mellett is így ránézésre lazán throttling alatt fog tudni tartani :Y

[ Szerkesztve ]

(#24094) kreten67 válasza pocokxx (#24087) üzenetére


kreten67
senior tag

Nehéz ránézésre eldönteni erről a hűtésről a hatékonyságát,de valszeg nem is olyan rossz a káosz ellenére.

Mindenesetre a PCH-ról megfeledkeztek,legalább egy passzív bordát kaphatott volna!

[ Szerkesztve ]

(#24095) RM007 válasza kreten67 (#24094) üzenetére


RM007
addikt

Korábban én is hasonló update-ről(az én esetemben) kérdeztem a többieket. Látszik mekkora gány, de a lényeg mindig a hatékonyság.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#24096) Medocsabi válasza kreten67 (#24094) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért a hőleadó felület nem túl nagy :U

(#24097) kreten67 válasza Medocsabi (#24096) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem az tényleg nem és a csövek is hosszúak,ezért írtam hogy nehéz eldönteni ránézésre.
Egy alapos tesztet megnéznék róla.

(#24098) TheNewDawn válasza pocokxx (#24087) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jezusmaria...hogy a klasszikusnal maradjunk ez a tátott szájjal faszerdobe tipikus esete...

(#24099) NTonee válasza Darth_Revan (#24093) üzenetére


NTonee
veterán

Direkt nem linkeltem be a tesztet.
Ők is leírták, hogy nem végleges példányt kaptak. A biosban valószínűleg korlátozva lehetett a teljesítmény, mert elég nehéz lenne elhinni, hogy be sem kapcsolt a turbo. Már a prime95 teszt indulásnál is max 2.9GHz-en, az alap frekin ment a proci, és 20 másodperccel később még abból is eldobott 500MHz-et, mindezt 68 fokon.
Vagy ha ez így marad, akkor van ott baj bőven.

(#24100) kreten67 válasza Medocsabi (#24096) üzenetére


kreten67
senior tag

Na ezt benéztem mert ez nem az MSI GE73 8RF hanem az elődje a 7RF (i7-7700) és a teszteben amit találtam a CPU 90 fölé a gpu 77 fokig melegszik és panaszkodnak,hogy nagyon hangos éles hangon süvít a venti ami szerintem a viszonylag kis méretének köszönhető.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.