Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24501) bandras54 válasza Lillaaaa (#24495) üzenetére


bandras54
aktív tag

Átjövök ide :-D

[link]

Csak amit hírtelen találtam. Mérnöki "műremekek". Engedj a Jedi trükknek. :D

(#24502) KillHates válasza NTonee (#24500) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jóvanazúgy, de köszi :R
A GL a lényeg, a 15-ösbe szerintem nem tudták már belenyomorítani a plusz ventit... :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24503) Lillaaaa válasza KillHates (#24502) üzenetére


Lillaaaa
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást :) Így mindent értek. Akkor nem ez lesz a nyerő darab. Egyébként i5 8300h gtx 1050ti kombó az okés? Például az asus rog tuf fx504?

(#24504) echterion válasza Lillaaaa (#24503) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is egy ilyet nézegettem az előbb, de nem találtam róla még olyan tesztet, amiben a hűtésről is szó lenne, így én nem merném most még bevállalni.

**********

(#24505) NTonee válasza Lillaaaa (#24503) üzenetére


NTonee
veterán

tartok tőle, hogy az egy még rosszabb ötlet lenne

(#24506) DamianB válasza Lillaaaa (#24503) üzenetére


DamianB
őstag

Mikulásba előbb említette a keresőt erről is volt szó ,hiába hozol még egy Asust ilyen ár kategóriába nem jók mondom ezt úgy hogy én szeretem a termékeiket.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24507) kentucky


kentucky
őstag

GM501GM hűtés vélemények? Van egy ilyen kis rés a ventiknél az alján ha kinyitod a lapost, nem tudom mennyi időt bírhatna ki.
Asus Zephyrus

[ Szerkesztve ]

(#24508) Lillaaaa válasza kentucky (#24507) üzenetére


Lillaaaa
csendes tag

És ha ez az Asus ennyire nem jo, akkor ebben a 300k koruli arkategoriaba mit tudtok ajanlani aminek jo a hutese?

[ Szerkesztve ]

(#24509) Medocsabi válasza kentucky (#24507) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez az összevissza odab@szott minden szimetriát nélkülöző hűtés olyan mintha RM007-es barátunk zsiványkodta volna össze! ;]

(#24510) kentucky válasza Medocsabi (#24509) üzenetére


kentucky
őstag

Hehe, ők aktív aerodinamikai rendszernek hívják :D

(#24511) bandras54 válasza NTonee (#24505) üzenetére


bandras54
aktív tag

Ezt már én is jeleztem korábban. Meseszép tervezés.

(#24350)

(#24512) NTonee válasza kentucky (#24507) üzenetére


NTonee
veterán

A stresszteszten nem vérzett el, de cserébe azonnal lekapcsolta az összes turbot cpu-ról és gpu-ról is és alapórajelen ketyegett végig.

(#24513) Calibos válasza Lillaaaa (#24508) üzenetére


Calibos
addikt

Ha vissza olvasol 20-30 hozzászólást akkor láthatod hogy túlmelegedés gondok miatt egyiket sem. Dell-t ajánlják itt többen.

(#24514) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Lám lám, úgy tűnik észbe kapott a magyar MSi forgalmazó.
Az MSI GT75VR GTX 1080 VGA-val a bestmark és Aqua-ban már csökkentett, "reálisabb" áron kapható.

Kár hogy ez akkor következik be, amikor a Coffe Lake modellek már külföldön hetek óta kaphatóak és gondolom a magyarországi megjelenésük is a spájzban van :U

Tippre az eddig látott 1.3 misis árat a 8850H modell veszi ár, a 8950HK modell magyar árát meg tippelni sem merem :D

Azért látszik, hogy nem pici hasznot pakoltak rá, hogy most meg képesek az árból ledobni lazán 300k-t :))

Az meg senkit ne tévesszen meg, hogy 7820HQ-t írnak a legtöbb helyen, valójában 7820HK van benne, csak gondolom a nagyker elírta és azóta szinte minden bolt rosszul írja ki)

[ Szerkesztve ]

(#24515) consono


consono
nagyúr

Üdv Urak! Mostanában egyre többet gondolkodom a Ryzenes, RX560X-as Acer Nitro 5-ön, van valakinek személyes tapasztalata ilyen géppel? Borderline gémer gép lenne, mert a fő platformom a PS4, de az atomos 2in1 kezd nagyon karcsú lenni, amit fő gépként használok... A Ryzen APU-s konfig, amit a kölkömnek csináltam meggyőzött, hogy a jelenlegi AMD platformmal nincs gond, az U-s procik 15W-os TDP-je meg nem hiszem, hogy bármilyen hűtésnek gondot jelentene. Sajnos csak egy tesztet találtam eddig, ami elég részletes, jól jönne minden infó! Tudom, Acer, meg Ryzen, ami elég eretnek dolog, de mit tegyek, ha ez tetszik? Persze az ár is fontos, nem tagadom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#24516) Smithy87 válasza consono (#24515) üzenetére


Smithy87
senior tag

+1 ezzel szemezek én is

(#24517) Darth_Revan válasza consono (#24515) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magával a géppel még senkinek nincs tapasztalata, hisz jövőhéten esedékes a magyar megjelenése.

Teljesítmény terén a CPU kb kaby Lake i5 szintjén van, a VGA pedig kb GTX 1050.

Kérdés, hogy milyen játékkal akarsz játszani és milyen grafikán? Mert újabb (és a legtöbb régi) játékra alsó hangon is minimum GTX 1050 Ti kell, de GTX 1060 ajánlott ha szép grafika mellett akarsz játszani. Ez az AMD viszont majdnem csak fele teljesítményét hozza a GTX 1060-nak és kb 10%-al lassabb mint az 1050 Ti.

Mennyit szeretnél amúgy rákölteni?

Vagy játék alatt CS GO, TF2 és hasonlókra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#24518) Medocsabi válasza consono (#24515) üzenetére


Medocsabi
addikt

Gondolkodni és is gondolkodok rajta, de mindenképp megvárom a véleményeket teszteket. :K

(#24519) whitemetal33


whitemetal33
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm pont gaming lapost nézeget és megbombázott ezzel és ezzel én mondtam neki hogy mindkettő kerülendő kategória de megígértem hogy azért rákérdezek hátha megtörtént a "csoda" és az ASUS kirugta az összes mérnökét a GL vonalon.
Esetleg vki tud mondani ebben az árkategóriába (340k) valami elfogadhatót?

(#24520) Mikulásbá válasza whitemetal33 (#24519) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jól mondtad.Inkább Dell 7577-et nézegessen i5+1060-al. Pl.

[ Szerkesztve ]

(#24521) whitemetal33 válasza Mikulásbá (#24520) üzenetére


whitemetal33
tag

Annyiban módosított hogy ha lehet 300 alatt maradna, csak azt hitte ez a GL annyira megéri mert, úgy nézett ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24522) Darth_Revan válasza whitemetal33 (#24521) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Dell-ben picit erősebb a GTX 1060 MaxQ VGA, viszont az említett GL-ben a CPU 2x gyorsabb (4 magos i5 vs 6 magos i7) és mivel Scar Edition így a Dell-ben található 60 Hz-es közepes minőségű kijelző helyett 120 Hz-es kíváló minőségű kijelző van.

Tehát döntsön, mi kell neki. Jelentősen erősebb CPU és jobb kijelző vagy közepes minőségű kijelző de picit erősebb VGA.

[ Szerkesztve ]

(#24523) Calibos válasza Mikulásbá (#24520) üzenetére


Calibos
addikt

Dellnek elfogadható a hűtése?

(#24524) PR0JECTNR56 válasza Calibos (#24523) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Kategóriájában az egyik legjobb.

(#24525) consono válasza Darth_Revan (#24517) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, minél kevesebbet szeretnék rákölteni :) Max 260-270 de nem baj, ha kevesebb. Viszont szeretnék garanciát, ezért csak újban gondolkodom.
Hogy mikkel játszom? PC-n viszonylag kevés dologgal, azok sem hardcore játékok: Kerbal Space Program (ehhez kevés a HD Graphics már kicsit komolyabb űrhajónál), kaland játékok (Shadowrun sorozat, Deponia sorozat, ezekhez mondjuk elég nagyjából az Intel is), régi dolgok. Nem vagyok HC gamer, azért is kacsintgatok errefelé.

"In God we trust. All others must bring data"

(#24526) Dhampir


Dhampir
félisten

(#24527) Darth_Revan

Köszönöm! :R

Sziasztok!

Nem kimondottan "gaming" kérdés, csupán egyszerűbb procira vonatkozik, ami "laza" játszáshoz kapcsolódhat.

Szerintetek melyik lehet a jobb választás?:

Intel Core i5-8250U (1600-3400 MHz)

vagy

Intel Core i3-8130U (2200-3400 MHz)

[ Szerkesztve ]

(#24527) Darth_Revan válasza Dhampir (#24526) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Egyértelműen i5.2x több mag és thread van benne.
Ha csak nem Flash játékokat akarsz játszani, akkor i5.

[ Szerkesztve ]

(#24528) Darth_Revan válasza consono (#24525) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Egy picit túlmegy a kereteden, de esetleg ez: MSI GL62M 7REX-2608XHU ?

Az említett Nitro-hoz képest picit drágább, de ezzel tud többet:
- erősebb cpu
- erősebb vga

Ezek garantáltak. Nem tudom milyen kijelző van a Nitro-ban, de szerintem azon a téren is jobb az MSI, mivel az MSI-ben 100% sRGB színmegjelenítést tudó panel van, míg a Nitro-ban nagy eséllyel nem ilyen lesz.

Továbbá nem tudom milyen a Nitro hűtése, de ennek az MSI-nek ahoz képest, hogy könnyű és vékony gépről van szó elég jó a hűtése és nem kell throttling miatt aggódni.

Továbbá szerintem szoftver és BIOS terén is jobb az MSI, mivel OEM gyártók közül ezen a téren az MSI az egyik legjobb, nem is tudok mondani más gyártót aki jobb lenne náluk.

tl;dr: Szerintem ár/tudás terén az általad említett Nitro-hoz képest az MSI GL62M jobb.

Összehasonlításként ez az MSI hűtése:

Míg az előző Nitro 5 hűtése:

Ugyanabban a generációban jelentek meg, de szerintem az MSI picitt minőségibb munkát végzet :U

20k-val kerül többe, de szerintem bőven megéri azt az extra 20k-t a Nitro 5-hoz képest, hisz több téren is jobb/minőségibb.

[ Szerkesztve ]

(#24529) consono válasza Darth_Revan (#24528) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, ezt is meglesem majd!

"In God we trust. All others must bring data"

(#24530) Dhampir


Dhampir
félisten

Véleményetek szerint megérhet + 72.000 Ft-ot az alábbi konfigurációk közül az erősebbik?
(Szerintem igen, de érdekelne.)

Intel Core i5-8250U + MX150, nincs MS Windows (2 év garancia)

Intel Core i5-6300HQ + GTX 960M, MS Windows 10 Home (3 év garancia)

[ Szerkesztve ]

(#24531) Darth_Revan válasza Dhampir (#24530) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha játékra kell, akkor simán. GTX 960M erősebb, mint az MX150, az MX150 nagyon miniálisan még a GTX950M-nél is gyengébb.
CPU újabb generáció és erősebb mint a 6300HQ, de ott ahol előjönne a különbség a 2 cpu között (játékban), ott már a VGA lesz a szűk keresztmetszet.

Játékra szerintem a 6300HQ+GTX 960M a jobb választás.

Milyen gép amúgy és mennyi az ára ?

(#24532) Dhampir válasza Darth_Revan (#24531) üzenetére


Dhampir
félisten

Dell Inspiron 7559 és 260.000 Ft.

Viszont akad ennél 10.000 Ft-al többért:

Lenovo Y520:
IntelCore i7-7700HQ + GTX 1050Ti 4GB, nincs MS Windows (de viszonylag gyenge anyagminőségű burkolat és "bizonytalan" 3 év TMX garancia)

Jobb támogatással kapható:

Dell Inspiron 7577 (i7-7700HQ + GTX 1050 Ti), 334.000 Ft körüli áron.

Esetleg érdemesebb várni még az új Dell notebookok megjelenésére? Vajon mikor lesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#24533) Medocsabi válasza Darth_Revan (#24528) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pedig sajnos az MSInek is fosch a hűtése,beszéltük a múltkor,hogy amúgy nem lenne rossz,de a hőleadó felület olyan kicsi,hogy így is izzani fog minden benne.(még a venti teljes szélességét se érik el a lamellák)

(#24534) Darth_Revan válasza Dhampir (#24532) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lenovo-t kerülném.

7700HQ+GTX 1050 Ti géppel kapcsolatban pont fentebb említettem egy MSI-t.
Kijelzője jobb, mint a Dell-nek. (Notebookcheck szerint az érintett Dellben 54% sRGB tudású panel van, míg az MSI-ben 100% sRGB)

Illetve az MSI szoftvere is jobb.

Jah és 50k-val olcsübb az MSI.

Medocsabi Arról lemaradtam. Notebookcheck szerint elég jók a hőmérsékletek. Valakinek volt negatív tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

(#24535) Dhampir válasza Darth_Revan (#24534) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm véleményedet. :R

Specifikációban nem rossz az MSI és masszívnak tűnik, de ha a mesterek szerint rossz a hűtés... :-(

Sajnos nem a legjobb a TN kijelzője (ha ugyanaz a Chi Mei van mindegyikben) és PWM-es 198 Hz-en, 90%-os fényerősségen és alatta.

[ Szerkesztve ]

(#24536) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Bocsi, de nem bírom ki röhögés nélkül :D Mondjuk még mindig jobb, mint kukába tenni :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24537) kentucky válasza Bluesummers (#24536) üzenetére


kentucky
őstag

Adok érte 251-et. Deal?:D mennyi amúgy az ára? 500?

[ Szerkesztve ]

(#24538) Medocsabi válasza Bluesummers (#24536) üzenetére


Medocsabi
addikt

És ha Euróra gondolt? :D

(#24539) Bluesummers válasza kentucky (#24537) üzenetére


Bluesummers
őstag

Igazából tripla OFF. Nem akarok ide árat írni, mert tilos eladni / reklámozni, amúgy sokkal jobban hangzik az 500 mint a fele. Igazából gyűjtői darab, tehát nem csak a benne levő vasat kell nézni.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24540) KillHates


KillHates
nagyúr

Most egy darabig lesz pár alkatrészből hiány:

RIP Ramiris :'(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24541) KillHates válasza Bluesummers (#24536) üzenetére


KillHates
nagyúr

260? :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24542) whitemetal33 válasza Darth_Revan (#24528) üzenetére


whitemetal33
tag

Lehetséges hogy ezt az MSI-t fogja választani ha a kijelzője tényleg jó.

(#24543) Muerte válasza Darth_Revan (#24528) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az MSI-nek jobb a hűtése,de oda is kell egy masszív UV a procinak [link] 13.53 sec-nél olyat droppol hogy "öröm" nézni.

[ Szerkesztve ]

(#24544) Darth_Revan válasza Muerte (#24543) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen mert kikapcsolta a Cooler Boost hűtést és mivel alig mentek a ventilátorok, ezért el is kezdett trottyolni.
Előtte amikor ment a Cooler Boost, akkor semmi fps drop nem volt és a CPU 75-85C között ugrált.

(#24545) DamianB válasza consono (#24529) üzenetére


DamianB
őstag

Azt is lásd honnan van leakciozva az MSI így nagyon meg éri .
Ebben az árkategóriában nem lesz csoda mindbe lesz hiba de ennyi pénzért ez így meg éri .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24546) Muerte válasza Darth_Revan (#24544) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor viszont tényleg jó az a hűtés,mert UV-tal még nagy ventifordulat és zaj nélkül is jók lesznek a hőfokok.

(#24547) kentucky


kentucky
őstag

Az MSI laposban lévő 1050ti mennyire vállalható PUBG-hez?

(#24548) NTonee válasza kentucky (#24547) üzenetére


NTonee
veterán

én ilyen gépen nem játszanék pubg-t, mert attól garantáltan leolvad még az asztal is, amire a gépet teszed

(#24549) kentucky válasza NTonee (#24548) üzenetére


kentucky
őstag

Hát akkor vége tényleg az lesz, hogy inkább összedobok egy asztalit :D

(#24550) NTonee válasza kentucky (#24549) üzenetére


NTonee
veterán

Eddig nem került szóba a pubg, mint igény. Mocskosul tolja a procit, ahhoz komolyabb hűtés kellene.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.