Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23801) Bluesummers válasza Medocsabi (#23800) üzenetére


Bluesummers
őstag

Természetesen tudom. Ezért írtam, hogy jó volna :K

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23802) Medocsabi válasza Bluesummers (#23801) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor félek nem érterm, mi volna jó? :F

(#23803) Muerte válasza Medocsabi (#23802) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ejj,hát mit nem értesz? Ha lenne rajta kupak és le lehetne szedni,de mivel nincs,így nem lehet mit leszedni :DDD

(#23804) hszilard666 válasza Bluesummers (#23794) üzenetére


hszilard666
veterán

De :DDD Pc-m van, és adni kellett a technológiai fétisemnek! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#23805) Medocsabi válasza Muerte (#23803) üzenetére


Medocsabi
addikt

De most az lenne jó ha lenne rajta kupak, vagy az hogy ha lenne rajta és le lehetne szedni? És így, hogy nincs rajta kupak,amit nem lehet leszedni már nem is jó? :DDD

(#23806) echterion válasza hszilard666 (#23793) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha már katasztrófák. Lányom fehér Vaio-ja beadta az unalmast, csíkoz, mint állat. Javíttani se biztos, hogy érdemes, bár nem tudom, mennyiért tolnak manapság egy ilyen javítást. :O :U

**********

(#23807) maximilian4 válasza echterion (#23806) üzenetére


maximilian4
addikt

Sztem kuka. Gondolom nem mxm-es kártya van benne.

Maxi

(#23808) lean


lean
aktív tag

Kéri be a DELL szerviz a gépet :Y ... kiváncsi vagyok mi fog ebből kisülni... a bolti cserét elállást bebuktam, mivel kib...tam a dobozát... :W

hogy adjam oda a gépet szerintetek, leformázva? be van állítva az ujjlenyomatos belépés, be se tudnak elvileg a fiókomba lépni, vagy létre tudnak hozni rendszergazda fiókot? ezt a részét nem vágom annyira

UI: van valakinek velük tapasztalata? cszerviz

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#23809) echterion válasza maximilian4 (#23807) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, hogy nem mxm: SVE1511B1E. 5. évét tapossa, szóval azért kiszolgálta az árát, de na, nem most akartam neki új gépet venni. Most túrhatom a netet, hogy mi legyen, amihez semmi kedvem sincs. Megnézem ebay-en, mennyiért mennek hozzá a lapok, hátha olcsón be lehet szerezni egyet.

**********

(#23810) kreten67 válasza echterion (#23809) üzenetére


kreten67
senior tag

Hacsak nem volt szükség az Ati vgára a Vaio-ba , akkor jobb választás ha nincs benne csak az Igp.
Ezektől az ATI-s Sony Vaio-tól az 5-év szép teljesítmény.(egyébként egy sima bga javítás után általában kihúznak még 1 jobb-esetben 2 évet)

(#23811) Darth_Revan válasza lean (#23808) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha online vasaroltad, akkor a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapjan 14 napod van visszavinni es a penzt visszakerni (akkor is ha szemelyesen vetted at a rendeles leadasat visszajelzeset kovetoen)

Tovabba a fenti kormanyrendelet nem nevesiti meg azt hogy eredeti csomagolasban kell visszaszolgaltatni a termeket.
Tovabba a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület jogertelmezese alapjan sem utasithatja el a vallalkozas az elallasra vonatkozo igenyt abban az esetben ha nincs meg az eredeti doboz.

Magyarul:
Ha megvan minden tartozek es azok es a laptop is sertetlen akkor a boltnak vissza kell adnia a penzed ha 14 napon belul jelzed ezen igenyedet.

Az mar mas kerdes hogy biztos huzni fogjak a szajukat es biztos megprobalnak elhajtani (mivel ilyen "oem" termeket meg nehezebb nekik ujra eladni), igy biztos kell asztalt borigatni.

A penzt vissza tudod szerezni, de abban a boltban biztos nem fognak tobbet szivesen latni :)

(#23812) lean válasza Darth_Revan (#23811) üzenetére


lean
aktív tag

oké értem, valószínűleg dobozt is tudnék szerezni (hasonlót), de kell a gép. Meg egyébként a HDMI gondot leszámítva jó vas és minden más flottul fut. Szóval ha megoldják a gondom egy alaplap és/vagy proci cserével vagy ilyesmi ám legyen....

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#23813) kreten67 válasza lean (#23812) üzenetére


kreten67
senior tag

Alaplap cserével lesz megoldva ami valszeg refurbished (felújított) lesz.

(#23814) lean válasza kreten67 (#23813) üzenetére


lean
aktív tag

Mire gondolsz felújított alatt? Hát remélem azért nem állnak náluk hegyekben a "púpos kondenzátoros" 7577-es deszkák :) ha meg igen, akkor újra náluk köt ki a gép. Nyilván a totál gép csere jobb lenne, ha tudok dobozt szerezni, futok még egy kört az üzlettel...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#23815) echterion válasza kreten67 (#23810) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát az az igazság, hogy sajnos a Sims4 miatt ez a gép épphogy elég volt neki, előbb-utóbb úgyis kellett volna valamit újítani. Hát most előbb lesz, de azért megpróbálom ezt is megmenteni, egy ilyen netezős gépnek még jó lenne. Persze, ha le lehetne valahogy tiltani bios-ban a dvga-t, akkor az lenne kb. az ideális most.

**********

(#23816) kreten67 válasza lean (#23814) üzenetére


kreten67
senior tag

Milyen púpos kondi? Nincsenek ELKO kondik manapság a noti alaplapokon.
Pont amit jelent a refurbished : korábban már valakinek a tulajdonát képező notijából garanciális javítás keretében kiszedett alaplapot a dell javíttatja egy külsős céggel (régebben JABIL) és utána újra visszakerül valakinek a gépébe. Én mindig azt keresgélem beépítés előtt,hogy vajon mit javítottak a lapon.
Van amikor egy sima DC aljazat vagy USB aljzat csere volt és akkor semmi gond,de amikor teljes tápáramkörön látom a forrasztás nyomait vagy északi esetleg déli-hid bga javítás volt akkor már soha nem lesz az igazi az az alaplap. Magyarországon egyetlen garanciális szervizbe sem szabad hozzányúlni a garis dell gépeknek az alaplap, vga egyéb alkatrészekhez javítási szándékkal ,tehát nincs forrasztgatás a szervizekben csakis cserealkatrész beépítése amit a dell biztosít.
A hibás vga vagy alaplap mindig visszaküldődik a dell EU elosztóba Cseh-be ,mi legalábbis onnan kapjuk és oda küldjük vissza. Az elmúlt 5 évben talán ha 2-3 alkalommal láttam új nem felújított alkatrészt a dell-től érkezni ,döbbenetes hogy még az 1-2 hónapja piacra-dobott gépekhez is refurbished érkezik.
Egyébként a Lenovóba és a HP-be is felújított alkatrészek jönnek !

[ Szerkesztve ]

(#23817) kreten67 válasza echterion (#23815) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem lehet letiltani, bár a Sony Vaio-ban amikben Ati vga van ott nagyrészt az intel IGP nem is elérhető(csak az ATI müxik). A te gépedben él az intel IGP :F ?

(#23818) lean válasza kreten67 (#23816) üzenetére


lean
aktív tag

Értem ,köszi a korrekt választ. Ennek alapján lottóval egyenértékű ez a dolog.

Milyen púpos kondi? Nincsenek ELKO kondik manapság a noti alaplapokon.

Olyan potenciális hibaforrásra céloztam amit le is irtál (azért raktam idézőjelbe) :
"mikor teljes tápáramkörön látom a forrasztás nyomait vagy északi esetleg déli-hid bga javítás volt akkor már soha nem lesz az igazi az az alaplap. "

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#23819) RM007 válasza echterion (#23809) üzenetére


RM007
addikt

Hajszárító? :D :R :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23820) echterion válasza kreten67 (#23817) üzenetére


echterion
nagyúr

Már nem tudom megnézni, mert kékhalállal elszáll a win betöltés közben, az emlékeim meg már elég haloványak e téren, de asszem nem kellett neki intel driver.

(#23819) RM007: Nem kókánylok, köszi. :N

[ Szerkesztve ]

**********

(#23821) KillHates válasza kreten67 (#23816) üzenetére


KillHates
nagyúr

(I)"Nincsenek ELKO kondik manapság a noti alaplapokon."(/I)

Máhogynelennének? :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23822) RM007 válasza echterion (#23820) üzenetére


RM007
addikt

Persze értem, csak ha esetleg kuka lenne az egész, mert nem érné meg neked megjavítani, mikor már úgyis mindegy. Egy haverom csinált ilyet, persze nem közönséges hajszárítóval volt....kb 200 fokon 10 percig melegített egy vga chipet úgy kb 2 hónapja és még mindig müszik terhelés alatt. Gondolom szerencséje volt, mert ennek a rámelegítésnek is meg van a tudománya, mikor, meddig, hány percig tartani egy adott fokon műszerrel mely pontosan jelez fokilag stb........olvastam.

Mondjuk én biztos odaadnám valamelyik mester úrnak megjavítani, elvégre azért tartjuk őket. :D Nem mindig pénz a dolog, van hogy ragaszkodunk a régi megszokott cuccainkhoz. Én legalábbis ilyen vagyok, és leszek a jövőre nézve. A haverom is ilyen, csak nem kicsit zsugori. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23823) kreten67 válasza KillHates (#23821) üzenetére


kreten67
senior tag

Na jó itt ott még előfordul rajtuk ,de nem púposodnak max lelökik a sapkát magukról a bga gépben.

(#23824) echterion válasza RM007 (#23822) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha nem tudok olcsón lapot szerezni hozzá, akkor eladom hibásként, vagy szétszedem és megy darabokban apróra, ha meg senkinek sem kell, kuka. Ha már 10-20ezret kiszedek belőle, akkor is jól jártam vele. Meglátom, de hajszárító tuti nem lesz, sem tepsibe fektetés.

**********

(#23825) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

CPU undervoltingnál a CPU cashe-t is ugyanannyival célszerű alulfeszelni, vagy az maradjon offset nélkül?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23827) KillHates válasza kreten67 (#23823) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lesz az még sokáig, amíg a VRM funkciójára mást ki nem találnak :K :R
Ezek is elko-k:

És az a leggusztustalanabb, hogy míg az első kettő (amik klasszikus ELKO felépítésűek) fizikailag látszik ha tönkre megy, addig a többi csak sunyit elreped, vagy még azt sem. Lásd Toshiba notik!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23828) Bluesummers válasza Medocsabi (#23805) üzenetére


Bluesummers
őstag

"De most az lenne jó ha lenne rajta kupak, vagy az hogy ha lenne rajta és le lehetne szedni? És így, hogy nincs rajta kupak,amit nem lehet leszedni már nem is jó?"
Az lenne jó, ha a noti i7-es procikat is ilyen kupakosra tervezték volna, akkor lenne további lehetőség javítani a melegedési helyzeten, de sajnos nem hogy ilyen kupakosak nincsenek, de ugye már majdnem mindent forrasztanak alaplapra. :O

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23829) kreten67 válasza Bluesummers (#23828) üzenetére


kreten67
senior tag

A playstation 3 gépekbe sajnos van ilyen "kupak" a beforrasztott cpu és gpu-n,amivel rendszeresen szívatnak a tulajok amikor kérik az IHS alatti pasztázást,de ott nem müxik a célszerszám,csak a barkács meg az imádkozás. A 8-10 éves PS3 IHS pasztacsere után 20-30 fokot sikerül nyerni mínuszban, ami a legtöbb gépnél egyszerűen már elengedhetetlenül szükséges annak ellenére,hogy a 20-30% a gépeknek nem éli túl a beavatkozás.

(#23830) lean válasza kreten67 (#23816) üzenetére


lean
aktív tag

Mai nap kipróbáltam a USB-C kimenetet egy Dell DA-200 adapterrel és lám tökéletesen működik. Így azt a döntést hoztam, hogy nem erőltetem a szervizt, inkább együtt élek egy döglött HDMI porttal, mint a refurbished alaplappal. Amikor elmondtam ugyanezt a szervizes hölgynek nem sietett megcáfolni bár lehet csak szimplán leszarta, gondolván, hogy egy gonddal kevesebb a "technikusoknak". End of story... :R

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#23831) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Segítséget kérek. Talán Muerte, Kreten tudná megmondani, ahogy olvasgattam a Win 10 update üdvöskéit. "Muszájból" Windows 10-em van. Na most a mocskos állandó frissítéseit akarom gyökerestől megoldani. Ja igen, gaming topik. ALIENWARE 17R4 i7-7820HK GTX1080-at izzasztottam Super Mario 7. részénél ÉÉÉÉÉS restartolt! Felháborító! :U
Thx az ötleteket! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23832) Pocok256 válasza Bluesummers (#23831) üzenetére


Pocok256
veterán

Nincs értelme kikpacsolni a frissítést egyszerűen ha nagy update van akkor kicsit késleltesd enyni. Nálam automatán tol fel mindent soha semmi problémám nem volt, csak magadat szivatod meg ha késlelteted a frissítést.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23833) Bluesummers válasza Pocok256 (#23832) üzenetére


Bluesummers
őstag

Megtaláltam az "aktív időszakot", meg az "Újraindítási beállítások"-at, csak én voltam lusta keresni.
Viszont!
Havi 125GB-ból gazdálkodok. 25GB LTE (1-3MB/sec sebesség), ha ezt elhasználom, marad a 700Kbyte/sec sebesség a további 100GB esetén.
Nekem csak és kizárólag LTE-s internetem van, kábeles nincs, s nem is lesz. Max valami ADSL-t tudnak ide behúzni, szóval jah, ne töltsön csak úgy, amikor neki kedve támad :)
Nem tudom, hogy van-e olyan, hogy én mondom meg neki mikor töltse le a több gigás pakkjait...
00:00 - 07:00 között "ingyen" tudok le/feltölteni, tehát nem számol adatforgalmat.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23834) Pocok256 válasza Bluesummers (#23833) üzenetére


Pocok256
veterán

Meglehet neki mondani a frissítés ütemezését úgy emlékszem, de szerintem winfos topikba többet tudnak (én most személy szerint lusta vagyok guglizni fejből meg nem vágom sry)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23835) Balázzs válasza Bluesummers (#23831) üzenetére


Balázzs
senior tag

1803-as frissítést blokkolták, nem tudod dell AW gépekre felrakni - vagyis csak trükközéssel de instabil lesz a rendszer + képernyő gondok - szóval ne is próbáld.

Frissítés letiltására, vagy részleges tiltására ezt találtam:

Nem szívesen állnék én sem vissza, DE ha nem találsz megoldást akkor időlegesen ez is egy jó döntés aztán ha lesz több időd megint nekifutsz. AZ O&O ShutUp10-el tudod szeparáltan CSAK A BUILD UPGRADE-et tiltani - a biztonsági frissítések közben le tudnak jönni. -

Használat csak saját felelősségre, mivel írnak róla jót és rosszat is!

Most látom már félig válaszoltál magadnak, kérdezz rá akkor a win10 topikban, vagy állíts le minden frissítést és manuálisan amikor neked jó indítod.

[ Szerkesztve ]

(#23836) Bluesummers válasza Balázzs (#23835) üzenetére


Bluesummers
őstag

Érdekes egy szoftver! Köszi. Még több ilyen jöhet!
Amúgy az AW 1080-ason nem játszok, azt poénból írtam. Új, csak eladásra vár. Én egy igénytelen gamer vagyok, beérem egy HD 4400-assal is :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23837) Balázzs válasza Bluesummers (#23836) üzenetére


Balázzs
senior tag

Irtam privit

(#23838) Bluesummers válasza Bluesummers (#23836) üzenetére


Bluesummers
őstag

LOL, Bacsis kollega is Intel HD-n nyomja :DDD
Intel HD Graphics 4000 játékos szemmel

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23839) Medocsabi válasza Bluesummers (#23833) üzenetére


Medocsabi
addikt

Javasolnám,hogy akkor telepítsd ezeked a dolgokat, ha elmész a családdal mekizni:D Akkor aztán a 'zingyennetről mehet a downloading ;]

(#23840) Bluesummers válasza Medocsabi (#23839) üzenetére


Bluesummers
őstag

Másodszorra elolvasva értettem csak meg. Na igen ... de. Most jön a poén, és ezt OFF-ba teszem. Asztali gépen van a Win10, s nem akarom levakarni. Hogy vigyek asztali gépet? :P
Amúgy McDonaldsba évente kb. max 2-szer megyek. Nem szeressük az ilyen helyeket.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23841) kretenallat válasza Darth_Revan (#23720) üzenetére


kretenallat
senior tag

ja egyebkent most esett le egy aprosag. a dell holland honlapjan csak maxq-s 1060al szerelt g5ot lehet valasztani, normalisat nem. lesz majd teljeserteku 1060 is? vagy az csak g7-ben esetleg? (ami meg nincs fenn a honlapon itt...)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23842) steelsec


steelsec
aktív tag

Mit gondoltok az uj razerrol? vapor chamber + 6 mag i7 + 1060 max-q/ 1070 max-q ?

(#23843) Bluesummers válasza steelsec (#23842) üzenetére


Bluesummers
őstag

link? :P

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23844) steelsec válasza Bluesummers (#23843) üzenetére


steelsec
aktív tag

Itt egy, de meg nincs teszt :(

Itt a hivatalos

[ Szerkesztve ]

(#23845) KillHates válasza steelsec (#23844) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem tudom...
Szerintem van alapja annak, hogy az AW 15R3 - R4 akkora nagy péklapát, hogy csak a 17"-es Vindicatorba fér bele! Ahogy mondani szoktam egy gamer noti legyen olyan vastag mint egy járdalap és akkor nem lehet gond a hűtésével! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23846) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves...

Lenne egy ASUS G703 Chimera, még garanciális, szörnyeteg...:) Szeretném újra pasztázni, mert a proci eléggé melegszik az utóbbi időben...(Far Cry5 Ultra - olykor annyira felmelegszik, hogy megvédi magát és leállít).

Tudtok szakembert, aki kellő precizítással és odafigyeléssel elvégzi nekem az újrapasztázást.(minőségi anyagból.)?

Garancia bukik ebben az esetben?

Köszi előre is!

(#23847) Pocok256 válasza zolizozo80 (#23846) üzenetére


Pocok256
veterán

Garanciába küld be, hogy raklap szar a gép csinálják meg, én első körben nem foglalkoznék ezzel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23848) Medocsabi válasza Pocok256 (#23847) üzenetére


Medocsabi
addikt

És ez garanciális "probléma" lenne? :U
Szerintem gariban nem pasztáznak gépet, de cáfoljatok meg.(ennyi erővel minden hulladák consumer sz@rt be lehetne vinni a szerzízbe hogy pasztázzák újra)

(#23849) Azie válasza Medocsabi (#23848) üzenetére


Azie
őstag

nem kell tudnod miért vesz vissza teljesítményből, egyszerűen csak alkalmatlan arra, amire eddig rendeltetésszerűen használtad ->gari. azt majd ők eldöntik, hogy pasztázzák vagy alaplapot cserélnek :D

ahogy pocok írta. nem a te gondod. :D

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#23850) Bluesummers válasza Medocsabi (#23848) üzenetére


Bluesummers
őstag

De ha már kiadsz a gépért valami 400.000-700.000HUF-ot, joggal lenne várható, hogy csinálják meg.
Pont ezen gondolkoztam, hogy szerintem ez ku...ra szándékosan csinálják. Szar pasztát rá, menjen a gép max 3 évet, utána kuka.

Régebben egy transzformers / terminator notebookban gondolkoztam, ahol kb. majdnem minden komponens darabjára szedhető. Ilyeneket elkezdenék gyártani, tönkretehetném az összes többi notebook gyártót (persze nem, mivel "a 80.000Ft-os notebook úgyis csak netezésre kell" emberek mindig ott lesznek, s meglesz a piaca ennek is :/)
Volt egy hasonló project, de azt hiszem felfüggesztették, mivel túl komplikált volt.
[link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.