Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23501) TheNewDawn válasza Muerte (#23499) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mondjuk szerintem ezzel hogy ők annyit keresnek amit,semmi baj nincs,és tényleg ugyanúgy teljesítmény áll mögötte,mint mondjuk egy félmaratoni megnyerése mögött,és egy élsportolónak ugyanúgy semmi élete nincsen kb a sportok kívül, abban a pillanatban hogy pici lazulast megenged,már kiesik a legjobbak közül.a gond inkább azzal van, hogyha már Twitch,akkor egy kicsit is jó adottságokkal megáldott leányzó kiteszi mindenét felül, meg game közben/után tol egy kis táncot tangaban és máris mennek a milliós donaciok havonta. És 0 teljesítménnyel keresnek annyit 1 hónap alatt, mint mondjuk én egy év alatt.

(#23502) TheNewDawn válasza Shin Chen (#23500) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Telon nem tudom becopyzni es megnyitni így hogy nem linkelted, de a nevéből kiindulva szinte biztosan erre:)

(#23503) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Bocsánat, de nem kellene már leszállni erről a sport témáról itt EBBEN a topikban?
Tényleg szétoffoljátok. Persze igaz, a topikgazda írta a rekord leghosszabb offot, szóval nem számít, mit mondok. :))

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23504) Mikulásbá válasza gyemipapa (#23503) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért lenne off?Ennyi kis kitérő belefér bármikor,pláne hogy köze is van a gaming-gamer világhoz.

(#23505) Muerte válasza gyemipapa (#23503) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért van OFF-ba rakva,hogy ignorálja aki akarja,remélem nem okozott nagy fáradtságot lentebb görgetni egyet :R

(#23506) kreten67 válasza gyemipapa (#23503) üzenetére


kreten67
senior tag

Sivár lenne a topik ha csak a melyik a legfaszább gamer noti lenne a téma,ráadásul a gamingról szólt a véleménycsere nem a guminőkről :DDD

(#23507) Medocsabi válasza Pocok256 (#23484) üzenetére


Medocsabi
addikt

:R
Elfogadom az érvet, még ha nem is értek vele egyet! :K
Amúgy SC2-ben ráadásul elég komoly pénzdíjas versenyek vannak,nem tudom ez más játéknál van-e Bár ahogy szoktam nézni ezek mind az anyatejjel szívták magukba a SC2-t, Koreában talán nemzeti sport?(bocs ha hülyeséget írok)

más: Tegnap este, és ma reggel mikor felnyitottam a notit, a szokásos ~10 sec helyett majd' fél percig tartott míg felállt a pöcsöm (:D:D:D:D)windows, és mindent bezárt ami addig meg volt nyitva. Illetve filmnézés közben elkezdett recsegni sípolni a hang, ami random előjött. Nem volt erőm foglalkozni vele, így kikapcsoltam(nem csak lehajtottam, kikapcsoltam) Ma reggel ugyanez. Mi a bré lehet?

(#23508) Muerte válasza Medocsabi (#23507) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem lehet valami frissítés erőlködik felfelé,jön a nagy tavaszi update,lesz megint bug ezerrel :DDD

(#23509) Medocsabi válasza Muerte (#23508) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor csak megejtem én a win újrahúzását. Dying lightot úgyis kivégeztem, minden film visszaseedelve.Istenem ha ennél lustább lennék..:D
szerk: bár a frissítés akkor is jön ha újrahúzom a wint. Szóval akkor egyelőre mégsem telepítem újra! :DDD :DDD :DDD :P :P (lustaság lvl 9999)

[ Szerkesztve ]

(#23510) Muerte válasza Medocsabi (#23509) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam a hangkártya drivert lekukázta egy múlt heti frissítés,újra felraktam,azóta rendben van.

(#23511) Medocsabi válasza Muerte (#23510) üzenetére


Medocsabi
addikt

Na jó,de tudomásom szerint nem telepítettem semmit. Majd dobok sztem egy hd sentinelt,bár vinyó hiba tud ilyen hibát produkálni?

(#23512) kretenallat válasza Medocsabi (#23507) üzenetére


kretenallat
senior tag

A dota2 szeretne bemutatkozni neked, ha mar szobahoztad a penzdijazast... XD a starcraft legjobb tudasom szerint nincs a legnepszerubb v legjobban dijazott jatekok kozott.

Egyebkent egy korabbi hozzaszolasra valakitol:
Szerintem az esport kifejezes nem indokolt valasztas, de a peldakent felhozott sakk sem sport az en szememben. Szerencsesebb lett volna a progaming kifejezesnel megmaradni. Azonban termeszetesen sportolokent en is elfogult vagyok. Kivalo pelda erre a WWE altal (szerintem) lejaratott wrestling kifejezes. Rohadtul duhit, hogy magyaraznom kell, mikor valaki megkerdezi, hogy nem az alsogatyaban szerencsetlenkedo idiota karaktereket jatszo szineszetre gondolok...

Mindenesetre mindenkinek mas a multja, meg persze masban erzi a kihivast. Van, akinek a gyors dontesek nehezek, van akinek fizikai sulyok. Azt hiszem egyebkent is buktuk mar ezt a kort, az esport maradni fog, mert jobban eladhato kifejezes, mint egy progaming. Csak azt ne erjem meg, hogy olimpiara keruljenek...

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#23513) Dhampir válasza consono (#23488) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyes PC játékok, vagy modok esetében kizárt, hogy bármely konzolon futna.

(#23514) Freddycom válasza Muerte (#23510) üzenetére


Freddycom
őstag

Nálam az egér akad meg gyakran, illetve mikor felugrik az UAC prompt, vmi program telepítésekor, indításakor, akkor is szemmel láthatóan befagy egy tizedmásodpercre.

(#23515) kreten67 válasza Muerte (#23510) üzenetére


kreten67
senior tag

Nekem tegnap gyújtott fel a gépemre valami nagyobb adagot a win10 update és azóta nagyon belassult a gép és kikapcsolásnál percekig kínlódik mire leáll.
Újrahúzom és letiltom az update lehetőséget a win10-nek.

(#23516) Muerte válasza kreten67 (#23515) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"letiltom az update lehetőséget a win10-nek"

Na ez az ami nem fog menni,én is hónapokig szenvedtem vele hogy ne jöjjön a Creators aztán csak jött.
Letiltasz mindent,másnapra felülírja :W Csináltam direkt visszaállítási pontot 2 naponta,hogy ha fel is eszi a fene vissza tudjam állítani sallangmentesen,maradványok nélkül az előző hibátlan buildet és eltörölte a visszaállítási pontokat...

(#23517) redbulz válasza Muerte (#23516) üzenetére


redbulz
tag

Én az asztali gépen addig kínlódtam amíg teljesen ki nem heréltem, mert nem hagyott békén. Nincs win update és a win 10 upgrade assistant sem piszkál :)

(#23518) kreten67 válasza Muerte (#23516) üzenetére


kreten67
senior tag

Én már egy másik gépen sikeresen letiltottam korábban egy neten olvasott leírás alapján és arra a mai napig semmi nem jön.

(#23519) echterion válasza Muerte (#23508) üzenetére


echterion
nagyúr

Ugyanmár, ebben az utcában már jártunk, akkor kiderült, hogy csak user error az egész. :DD

**********

(#23520) RM007


RM007
addikt

Én lementettem az egész rendszer vinyót egy az egyben, aztán ha bejön pár kellemetlen frissítés, amit egyébként letiltottam a max engedélyezett 30 napra, akkor kitörlöm azt a frissítést ami bonyodalmat okoz. És ha esetleg végképp beszarik a Windows, akkor visszamásolom a lementett rendszert....mindent. A halál fog bajlódni az újrarakással. Rendszeremet hosszú távra terveztem, mint a lapost. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#23521) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Alienware 15 command center beállításokkal kapcsolatban tud valaki segíteni - már ha jó helyen járok...? Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23522) Muerte válasza sestertius (#23521) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó helyen jársz,mi a gond?

(#23523) sestertius válasza Muerte (#23522) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Egyrészt a helyzet, hogy egy-két dolognál nem tudom, mi mit jelent, pontosan mit hogyan tudok állítani vele... ezt majd részletezem, másrészt érdekelne, hogy a hűtéssel kapcsolatban van-e bármiféle lehetőségem állítani valamit... annyi a gondom, hogy mindkét hűtésem későn kapcsol be, eléggé magas hőfokra engedi felmelegedni a procit - a vga-t nem is annyira... mondjuk mihez képest...
Azzal tisztában vagyok, hogy a gépnél nálam nincs a "thermal controls" panel, csak a 4 alap, az Alien FX, Fusioon, TactX és Adrenaline... de hátha van más lehetőség... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23524) Muerte válasza sestertius (#23523) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A command centerben nincs olyan lehetőség hogy ventiprofilokat állíthass be.
Pontosan melyik 15-ös AW-ről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#23525) sestertius válasza Muerte (#23524) üzenetére


sestertius
őstag

Ez az.

Ventiprofilok beállítását nem igazán találtam... :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23526) Balázzs válasza sestertius (#23525) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mert nincsen olyan lehetőség

(#23527) sestertius válasza Balázzs (#23526) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, ezt írtam a korábbi üzenetemben, hogy csak a felsorolt 4 menü van, a thermal controls alig van meg vagy 3 modellnél.... aurora r3, r4, r5...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23528) Muerte válasza sestertius (#23527) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az Aurora az asztali gép,nem laptop.Majd ránézek van-e valami megoldás,HWiNFO fan control vagy esetleg unlock bios.

(#23529) Muerte válasza sestertius (#23527) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyelőre ezt találtam:

High temperature, Please Help. Alienware 15.

Ive Fixed it!

"I Downgraded to Bios version A02 then Upgraded to A04 then Downgraded to A00 Then Upgraded to A04, Now the cpu wont go above 65C. And the gpu stays at 60C and ive also got better performance."

Ha ez nem segít akkor,meg kell nézni majd HWiNFO-ban a fan control aktív-e annál a szériánál,az fontos hogy mikor feltelepíted az EC support felírását engedélyzni kell,de lehet a bios cserélgetés meg fogja oldani a kérdést,első körben azt próbáld ki.

(#23530) whited


whited
addikt

Üdv
Ennyi pénzért meg szabad ezt venni mit gondoltok.?

https://hardverapro.hu/apro/asus_rog173_hd_kijelzoc2d_q9000_6m_cachenvidia_gtx_1gbvil

(Bocsi telefon)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#23531) I. Mate


I. Mate
csendes tag

Hátha valakit érdekel a Dell G7 egy jó kis bemutató igaz angol. [link]

Lenovo G500, Lenovo Legion Y720

(#23532) Bluesummers válasza whited (#23530) üzenetére


Bluesummers
őstag

(minek? :P)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23533) whited válasza Bluesummers (#23532) üzenetére


whited
addikt

Mert játszanék kicsit :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#23534) garage112 válasza whited (#23533) üzenetére


garage112
aktív tag

Attól függ mivel játszanál :DD

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#23535) whited válasza garage112 (#23534) üzenetére


whited
addikt

Főleg par éves címekkel
Meg WoT , HOMM3

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#23536) Medocsabi válasza whited (#23535) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát nézd.Nosztalgia értéke biztos hogy van, a maga idejében mikor megjelent bárkit kinyírtam volna egy ilyen gépért :K
De! Ma már inkább vennék valami használt konzumer cuccot egy ulv i3+ valamilyen minimál dedikált vga a régebbi gémekre.

(#23537) Bluesummers válasza whited (#23535) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nekem ő volt az eddigi legjobb gamer (nosztalgikus) notebookom.
Packard Bell iPower, illetve ő: Alienware M17x R3, de GTX 880M-mel mókolva. Életemben annyit nem izzadtam le, mint ennél a notinál (fehér képernyő halál / fekete képernyő halál / egyszer behoztam valami rohadt szivárvány képernyő halált / BIOS frissítés / integrált hangkártya letiltása / kutyafüle).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23538) whited válasza Medocsabi (#23536) üzenetére


whited
addikt

Akkor ez a gtx260 már nem lenne elég ?
Mert egy valamire való gép 130-150k minimum

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#23539) Bluesummers válasza whited (#23538) üzenetére


Bluesummers
őstag

háááát .... egy GTX 970M-mel összehasonlítva két "gyenge" grafikai egységet (tudom, dedikált vs integrált más-más világ)
GTX 260M vs Intel HD 5000 vs GTX 970M

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#23540) Medocsabi válasza whited (#23538) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani,de szerintem annál már egy gt740m is jobb. Nem is az hogy nem lenne elég, hanem szerintem nem éri meg.Ennek az árából használtan ezerszer jobb gépeket lehet kapni*.(már ami a teljesítményt illeti) Én max 10-20ezret adnék egy ilyen gépért,de ahogy előbb is írtam, azt is csak a nosztalgia faktor miatt.

* ezt a részét visszavonom,ilyen áron csak még sz@rabb gépek vannak :D
Innentől Neked kell dönteni, hogy megéri-e :K

[ Szerkesztve ]

(#23541) whited válasza Medocsabi (#23540) üzenetére


whited
addikt

Kérdés a belső elektronika mennyire viseltes
Itt azért ez az aggály már erősen ketseges, nem ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#23542) Medocsabi válasza whited (#23541) üzenetére


Medocsabi
addikt

De. Hiszen ugye "gamer" volt, tuti hogy ennyi év alatt agyon lett nyüstölve. Nem tudom ehhez menniybe kerülhet egy alaplap pl,de szerintem van olyan öreg a gép, hogy nem is kapni hozzá.De erre majd reagál valamelyik szaki.

(#23543) sestertius válasza Medocsabi (#23542) üzenetére


sestertius
őstag

Én itt vagyok németben, itt még mindig bőven találni nem csak az ebay-en, de a használt oldalakon is... gépet is, alkatrészt is... nemrégen adtam túl egy hasonló rog laptopon - csak az i7 720 qm / GT360M / 8 GB 1333 MHz / 1920x1080-as volt eredeti 150w-os táppal... nevetséges összegért jutottam hozzá, csak végül nem kellett.. Még most adok túl a saját ilyen korabeli ailenware gépemen is.... Ezekből is rengeteg van itt, mondjuk ennek elkérik az árát... :R

Muerte: köszönöm, rápróbálok.... :R

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23544) sestertius válasza Muerte (#23529) üzenetére


sestertius
őstag

Első körben csak kíváncsiságból ránéztem, korábban nem használtam még ezt a HWiNFO-t....

Mint látható fel-fel kúszik akár 90-ig is a cpu hőfok anélkül, hogy a venti beindulna...
Egyébként A10 bios van fent jelenleg, a legfrissebb. Probléma nélkül engedi a korábbi visszaállítást?
Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23545) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.Dell 7559 (i7,gtx 960m 4 GB), Pugb alatt(minden very low,kivéve a view distance), ilyen hőfokokat produkál,normális vagy pasztázzam újra?
Hőmérsékletek
CPU 76°C
CPU Package 80°C
CPU IA Cores 80°C
CPU GT Cores 61°C
1. CPU / 1. mag 80°C
1. CPU / 2. mag 69°C
1. CPU / 3. mag 67°C
1. CPU / 4. mag 68°C
PCH dióda 69°C
Aux 66°C
DIMM 67°C
1. hőmérséklet (Dell SMI) 3 °C
TOSHIBA MQ02ABD100H 35°C
SanDisk SD8SNAT128G1122 44°C

Hűtőventilátorok
CPU 3358 RPM
Rendszer 2642 RPM

(#23546) kreten67 válasza whited (#23541) üzenetére


kreten67
senior tag

Azt a régi asus-t el kellene felejtened. (Killhates majd bedobja a szokásos Obivanos szuggerát).
A gtx260 annyit se tud mint egy mai intel igp és még az elhalálozása is esedékes.
Inkább keress valami régi Alienware gépet pl. AW m17x r2 (nemrégiben hirdettek egyet 770gtx-el 100e-ft ért (ez se lesz egy erőfitogtató hardver,de legalább van esély,hogy öregkorodban működképesen melléd temetik)

A gtx770 [link] vs gtx260m [link]

[ Szerkesztve ]

(#23547) Muerte válasza sestertius (#23544) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nézd meg hogy custom auto nálad aktív lesz-e ha rányomsz.Itt egy kis segítség hozzá:[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#23548) Dhampir válasza fm! (#18857) üzenetére


Dhampir
félisten

Decemberi hsz-re reagálok.

Ha lenne 17"-es gépe a DELL-nek valódi 4 magos processzorral és nem kerülne 1,5 millió Ft-ba, akkor azt vennék gondolkodás nélkül.

Lesz ilyen: Dell G3 17

8. generációs Intel® Core™ i5-8300HQ négymagos és 8. generációs Intel® Core™ i7-8750HQ négymagos processzorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#23549) sestertius válasza Muerte (#23547) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, szépen lehet állítani a hőfokokat és a hozzá tartozó rpm-et abban a 6 lépcsőben, amit felajánl. A cpu cooler azóta is megy szépen, a vga nem, mivel ugye csak terhelésnél kapcsol be az ati vga, de a beállításait követően az is zölden aktívra váltott, szóval szerintem az is tutira megy.... Nah, ez már fél siker, hogy ezzel folyamatosan működésre lehet sarkallni a coolert elkerülve a melegedést, még ha mindig ezt a progit kell futtatni is hozzá.... :R
A vga-t is kipróbálom majd, leterhelem, aztán majd jelzem, mi van vele.

Visszatérve a korábbira egy láma kérdés - véleményed szerint van valami konkrét indokolható oka, hogy azokra a konkrét bios-okra ment vissza, vagy csak próbáljam visszafelé és keressek korábbi bios alatt megfelelőbben működő hűtést? 7 bios volt a jelenlegi A10 előtt... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23550) Azie válasza Dhampir (#23548) üzenetére


Azie
őstag

"kis-es-kozepvallalat" + "17 hüvelykes, játékra tervezett laptop"

a magyar dell disztribucio egy kib*szott nagy fail - minden rendes országban lehet tőlük közvetlenül rendelni és konfigolni, de nem, ebben a sz*rfészekben még a 0 hozzáadott értéket képviselő reseller gyökeret is ki kell fizetnem.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.