Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24801) Darth_Revan válasza Jocikablack (#24788) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az ugye megvan hogy 4 mag egyszerre történő terhelésenel a 7700hq gyárilag max 3.4 ghz-en üzemel?

[ Szerkesztve ]

(#24802) Jocikablack válasza Darth_Revan (#24801) üzenetére


Jocikablack
tag

Nem tudtam. Valóban laikus vagyok. Köszönöm :)

(#24803) Tigerclaw válasza Jocikablack (#24802) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én alapból veszek hozzá +2 év garanciát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24804) Jocikablack válasza Tigerclaw (#24803) üzenetére


Jocikablack
tag

Valószinűleg az én gépemmel van a gond. Elég sok tesztet megnéztem komolyabb terheléssel. A CPU mindenhol 88-98 C körül dolgozik, a GPU 80-86C körül, és zökkenőmentesen megy a game. Egyébként nagyon bejön a gép. Nehéz döntés. Vagy a szervíz, és akkor már elesek az elállás jogától, vagy elállni. Az a gond, ha a fórumtársakkal megcsinálnák a hűtést, és utólag kiderül hogy hardver probléma van, akkor szívni fogok :(

(#24805) kreten67 válasza Tigerclaw (#24803) üzenetére


kreten67
senior tag

Én azon csodálkozom,hogy egyáltalán szándékodban áll a vásárlás miután olvasod,hogy betegágy a gép hűtése :F ?

(#24806) Darth_Revan válasza Jocikablack (#24804) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A magas CPU hőmérsékleted oka:
1) gyenge gyári paszta
2) a ventilátorok nem pörögnek maxon

Más
Minden nap nézem az Acer bolt oldalát és a Helios 500 megjelenése mindennap +1 napot csúszik. Jún 15- én indult, most 28-nal tartanak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24807) kentucky válasza Jocikablack (#24804) üzenetére


kentucky
őstag

Küldd vissza, hidd el az a leggyorsabb.

(#24808) Muerte válasza Darth_Revan (#24801) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igaz,azt nem is néztem :B Akkor viszont már az is kérdés hogy 95°C-kon még miért nem vett vissza semmit az órajelből,már rég le kellett volna dobnia a turbot 88-90°C környékén.

[ Szerkesztve ]

(#24809) echterion válasza Jocikablack (#24804) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez egyértelmű elállás kell, hogy legyen. Már ha jót akarsz magadnak.

**********

(#24810) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Márciusban beszereztem én is egy ROG-ot az elsőt mindjárt vissza is kellett küldenem, mert konkrétan hiányzott egy csavar a proci hűtésének lefogatásánál :D Ok rakhattam volna oda egyet, de ki tudja mi volt még defektes ott hiszen egy youtube videó megnézése is gondot okozott neki néha teljes képernyőre váltás fekete képernyőt jelentett majd 5-8 másodperc múlva láttam csak a videót loool. Szóval van köztük selejt bőven vagy meg volt piszkálva az amit én kaptam..... A második már jól megy 7700HQ gyári pasztával 80-84 fok prime alatt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24811) Muerte válasza kigyi_23 (#24810) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jól csináltad,addig kell cseréltetni velük amíg egy jót nem adnak :),aztán ha még a harmadik is hibás valamiben akkor hoci vissza,péz a zsebbe lóf.sz a s.ggbe alapon,venni kell valami mást. :D

[ Szerkesztve ]

(#24812) NTonee válasza Jocikablack (#24804) üzenetére


NTonee
veterán

,,A CPU mindenhol 88-98 C körül dolgozik"
Csak ez nem normális ám. A gyártók szeretnék ezt lenyeletni a vásárlókkal, de aki kicsit is ért hozzá, az sikítva szalad hazáig egy ilyen láttán.

[ Szerkesztve ]

(#24813) Jocikablack válasza Muerte (#24808) üzenetére


Jocikablack
tag

Arra még rájöttem, hogy ha akkumlátorról játszok, akkor is ugyanolyan a játékminőség, de semmi nem melegszik 65 celsius felé. Természetesen valami visszafogja a teljesítményt. Azt a beállítást hol találom esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#24814) Muerte válasza Jocikablack (#24813) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért nem melegszik el,mert akksiról használva csak mérsékelt órajelekkel működik a gép,ugyanis ha megkapná ugyanazt a Watt-tot mint hálózatról,kb.5-10 perc alatt lemerülne csontra az akkumlátor.

(#24815) Pocok256 válasza Jocikablack (#24813) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért mert nem ugyanolyan a játékminőség hanem a hardverelemek sokkal kisebb teljesítményen működnek.

Én azt a gépet vagy gariba dobnám vissza vagy elállnék a vásárlástól mert hulladék. Nyílván a gariba visszadobánál is az lenne a vége, hogy miután már 5. jére küldenéd vissza mert több mint 90 fokos a CPU terhelés alatt és thrtottlingol mint állat a gyártó fogná magát és visszafizetné a pénzed.

A gép meg ha lekapcsol szerintem nem csak túlmelegedése van hanem szériahibás hulladék is mint anno az én gépem volt.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24816) Jocikablack válasza Pocok256 (#24815) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszi a választ. Neked is hasonló volt az eseted?

(#24817) Pocok256 válasza Jocikablack (#24816) üzenetére


Pocok256
veterán

Körülbelül csak, annyival fincsibb, hogy véletlenszerűen is kékhalálozott a gépem, de most nem is a hasonlóság a lényeg ha túlmelegedés miatt hasal el ha pedig azért mert selejt valami rajta, két opciód van vagy kitartasz egy hulladék eszköz mellett ami gyárilag képtelen tartani a megfelelő hőfokokat kivéve ha folyékony fémet használsz vagy pedig fogod magad elállsz a vásárlástól és veszel egy értelmes gépet. Ha mégis kitartasz a gép mellett akkor irány gariztatni mert így ahogy most van kukába való szemét.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24818) Jocikablack válasza Pocok256 (#24817) üzenetére


Jocikablack
tag

Az a problémáám, hogy 17 colban nem nagyon találtam hasonló gépet 450-550k között..

(#24819) Pocok256 válasza Jocikablack (#24818) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért nem találtál mert nincs. Használt garisba van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24820) Muerte válasza Jocikablack (#24818) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt ami most van cseréltesd ki szerintem mindenképpen,aztán ha amit kapsz nem dobál fekete képernyőt,akkor a helyedben egy ilyet megejtenék vele: [link] ,+UV a procinak és akkor nem lesz gond a hőfokokkal.

[ Szerkesztve ]

(#24821) kigyi_23 válasza Jocikablack (#24818) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mindenképpen amíg van lehetőséged cseréltesd ki lásd az én esetem kicseréltettem és lőn világosság sokkal jobb amit kaptam. Nem melegszik annyira és végletekig stabil. Melegben amikor mellettem az MSI már megfőtt és kikapcsolt én még játszottam tovább órákon keresztül. Mindezt hűtőpad nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24822) Jocikablack válasza kigyi_23 (#24821) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget. Elállálok a vásárlástól. Jövő héten visszaviszem.

(#24823) KillHates válasza Jocikablack (#24822) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsánat :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24824) kigyi_23 válasza Jocikablack (#24822) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha akarod ki is cseréltetheted másikra nem kell különösebben megindokolnod. Ugyanolyan típust is kérhetsz elég azt mondanod, hogy ez nálad nem működött jól és 14 napon belül vagy szeretnél másikat.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#24825) DamianB válasza kreten67 (#24805) üzenetére


DamianB
őstag

Na igen én se nagyon értem ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24826) Dhampir válasza [-HERO-] (#24797) üzenetére


Dhampir
félisten

Alulra került a webkamera és már nincsen SD-kártya olvasó? :(

(#24827) Tigerclaw válasza Jocikablack (#24818) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam is ez a helyzet. Nincs igazán alternatíva ebben az ársávban. Még az MSI GL vagy GF 72 van esetleg, de az drágább most. A korábbi 72-es GL Asus még zártabb. A HP omen drága, a max Q-s gépeket inkább passzolom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24828) NTonee válasza Tigerclaw (#24827) üzenetére


NTonee
veterán

4 lehetőség van:
- igények csökkentése
- rászánt összeg emelése
- desktop pc
- használt noti

Az a GL-es MSI az nem tűnt olyan borzalomnak a múltkor, mondjuk ajánlott azért biztosan nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24829) DamianB válasza Tigerclaw (#24827) üzenetére


DamianB
őstag

NToone pontosan össze foglalta nektek ugyan ebben a helyzetben voltam én is ugyan ekkora kerettel mint nektek van . Legelején én is GL eken gondolkodtam de olvastam teszteket ajánlották ezt a topicot és dobtam a GL eket . Nekem is mindenképpen 17 es kellett volna de dobtam ezt az igényemet néztem a használt piacot és így találtam meg a mostani gépemet. Az a baj ezzel az 500 alatti kerettel pont a senki földjén vagytok vagyunk vagy veszel egy Dell 7577 et vagy esetleg egy Heliost vagy rá dobsz még 100-200 k és vesztek egy Clevot angliából . Én most így látom a helyzetet vagy vártok esetleges nyár végi akciókra . Persze lehetne ezt tovább ragozni csak röviden akartam írni a témáról .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24830) KillHates válasza NTonee (#24828) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azaz:

Sz@rból nem fonsz ostort!
De ha sikerül:
akkor sem pattogtatsz majd vele!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24831) kreten67 válasza NTonee (#24828) üzenetére


kreten67
senior tag

A Playstation mellé egy normál lapos esetleg ultrabook kombót kihagytad!
Mondjuk ez hülyén hangzik ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#24832) Muerte válasza kreten67 (#24831) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hess innen, Te áruló! :DDD Hajad is mijen ;]

[ Szerkesztve ]

(#24833) NTonee válasza kreten67 (#24831) üzenetére


NTonee
veterán

egy dolog miatt nem jut eszembe ilyesmi, kontroller. Killhécc is megmondta már, fakezű vagyok. Minden elismerésem azoknak, akik tudnak kontrollerrel játszani, de nekem borzasztó kézügyességem van.

(#24834) KillHates válasza NTonee (#24833) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bármilyen furcsán is hangzik, de meg lehet szokni.
Persze multiban lenyomnak mint a bélyeget azok akik egér-bill kombóval nyomják.
De van rá megoldás, pléjsztésön vonalon is:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24835) Jocikablack


Jocikablack
tag

Erről esetleg van véleményetek?
http://radium.hu/gamer-laptop/asus-rog-strix-gl702zc-elorendelheto-20170.html
Egyébként a keret 600k

[ Szerkesztve ]

(#24836) Muerte válasza Jocikablack (#24835) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Remélem nem akarsz 600e ft-ot adni egy GL Asus-ért,nagy butaság volna...
Egy lehetséges alternatíva a kismillió közül: [link] Anyagminőségben,óriási a különbség,meg sok más téren is.

(#24837) NTonee válasza Muerte (#24836) üzenetére


NTonee
veterán

viszont hűtés szempontjából ugyanolyan fostalicska :( Komolyabb gémek alatt az is 90 fok fölött lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24838) DamianB válasza Jocikablack (#24835) üzenetére


DamianB
őstag

Amit Muerte linkelt az pl nagyon jó 600k körül . AW ket direkt nem említettem nem sok mit tudok róluk.
[link] Ez kicsit drága de nekem pl ez adná a legjobban .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#24840) Muerte válasza NTonee (#24837) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudom az újabb procival mi a helyzet,de itt pl.:[link] Az 1070+6700hq több mint jó hőfokokat mutat.
Az 1080 már sok neki az több mint valószínű.

(#24842) NTonee válasza Muerte (#24840) üzenetére


NTonee
veterán

lóf***t, el ne hidd, az fémmel van kenve. Pont ilyen hőmérsékleteket mutatott nekem is conductonauttal, de azóta nem.

(#24841): szerintem ő most arra gondolt, hogy a G752VS már beesett 600 alá újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#24843) Muerte válasza Jocikablack (#24835) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Vagy itt van ez:[link] Ez is más dimenzió mint egy GL.
Alkudj! :DDD

NTonee: Már helyretettem a dolgokat,így már lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#24844) NTonee válasza NTonee (#24842) üzenetére


NTonee
veterán

nekem is megy vissza a TG-s fémtrutymó, mert kezelhetetlenné vált. A heatsinket úgyis szétcs*szte már korábban, szóval már mindegy neki. Csak 2 hete van megrendelve és még mindig nem kaptam meg a cuccot. Kértem pár komolyabb thermalpadot is, amit nagyon nem sikerül beszerezni. Csak nem értem, hogy akkor minek rakják ki az oldalra, ha nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#24845) Muerte válasza NTonee (#24844) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak nem Merlintől? Én 4 hetet vártam a Phobya padokra ha ez vígasztal :D

(#24846) NTonee válasza Muerte (#24845) üzenetére


NTonee
veterán

de, azoktól :(( csak én alphacoolt kértem, mert a phobya van otthon, viszont az olyan, mint a beton.

(#24847) Muerte válasza NTonee (#24846) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A szürke 5W/mK-st én szeretem,meg a Thermal Grizzly rózsaszín der minus-t is,az még puhább is talán.
Régebben rendeltem Amcsiból 17W-os extrem Fujipoly-kat (én marha) ,na az betonkemény volt.Fajsúlya az óloméhoz konvergált,a legkisebb érintésre tört,mállott ketté... Természetesen 1°C-kot nem hozott minuszban az ára meg jócskán borsos volt...Csináltam sok hülyeséget én is még régebben mikor hajtott a "láz" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24848) szabonorbkk


szabonorbkk
csendes tag

Sziasztok!

Megütötte a szemem ez a masina: Acer Predator Helios 300 - PH315-51-7070

Egyedülálló, 144Hz képfrissítéssel!! -> létezik? nem elírás?

Vélemények ? :) Tapasztalat valakinek ?

(#24849) KillHates


KillHates
nagyúr

Mai gémernotigyöngyszem, a G751-es NOKEDLISZAGGATÓ:

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :O :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24850) NTonee válasza Muerte (#24847) üzenetére


NTonee
veterán

jahh, nekem a 11W/mK fehér van, az nagyon kemény.

(#24848) szabonorbkk: persze, létezik, csak mostanában azért már nem annyira egyedülálló

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.