Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13851) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
4 év után szeretném lecserélni Asus laptopom. Semmi baja csak gyermekem szemet vetett rá :P.
4700hq 2400mhz 8giga ram 4gigabyte-os Gtx 850m videókari van benne.
Érdekelne ha picit elengedném magam melyik most az a laptop a piacon amit érdemes lenne megvenni ahoz hogy a jelenleg kint lévő játékok full hd és 50-60 fps körül lazán fussanak? 17" most fontos lenne!
Nézegettem pár videót és abból az jött le hogy Gtx 1070-es kártya alatt ne számítsak iyen teljesítményre,de annyi tipus van kint a piacon hogy segítség nélkül nem igazán tudok dönteni.
Én kamionban használom a jelenlegi fent említett gépem is gond nélkül (anno ezt is ti javasoltátok). De fontos hogy teljesítés alatt azért ne olvadjon meg..
Szóval ha valaki tudna pár tipust ajánlani azért nagyon hálás lennék. Asus-Acer-Msi stb,stb Összegben a max 700.000ft.

[ Szerkesztve ]

(#13852) Muerte válasza Dinasti (#13851) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Részemről MSI GT72/73-mat vennék most 1070-nel,120Hz/G-sync/5ms,a legjobb panel gyors játékokhoz.

(#13853) Dinasti válasza Muerte (#13852) üzenetére


Dinasti
senior tag

És ezt nagyon off-ban kérdem Magyarországon melyik boltból érdemes 1 ilyet beszerezni ha eljutottam a vásárláshoz? Radiumnál van ilyen gép,de annyi megosztó hír jön róluk.

(#13854) Pocok256 válasza Muerte (#13852) üzenetére


Pocok256
veterán

Jól mondja a kolléga.. :K

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13855) Muerte válasza Dinasti (#13853) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha csak ott van,akkor onnan. :D
Én nem félnék onnan venni.Kibontod,körbenézed,leteszteled,a számlát ellenőrzöd,ha valami van a géppel úgyis gyorsan kiderül.A sokat szidott Digipríme-ből én szinte tökéletes AsusG751-et vettem anno,a "biztonságos"-nak kikiáltott boltok meg ontották magukból a szutykokat.Panel bevilágítás,zörgő venti/alkatrészek a gépen,túlmelegedés stb.Az enyémnek tökéletes volt a gyári hűtése,egyedül tök hangerőn kezdett el zizegni a touch pad rajta,más hibája nem volt.Biztosan kell kis szerencse is a gép vásárláshoz,de ott van az elállás joga ha valami nem tetszik és cserélik vagy kapod vissza a zsetont,nincs túl sok rizikó manapság már ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#13856) Dinasti válasza Muerte (#13855) üzenetére


Dinasti
senior tag

:R

(#13857) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,

Van egy MSI GX 70 Destroyer laptopom A10-5750m (HD8650) CPU-val és egy R9 m290X (HD8970m) MXM VGA-val szerelve. Egyik Crimson driverrel sem hajlandó működni, csak az APU-t ismerik fel, utolsó működő váltható grafikus rendszerű driver a Catalyst 15.7.1 azt hiszem. Esetleg cseréljem le egy GTX-re a VGA-t? vagy van egyéb ötlet, hogyan lehetne felrakni egy újabb működő AMD drivert?

(#13858) KillHates válasza schottgun (#13857) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy BGA-s lett a kártya.
Mintha láttam volna a HWA-n, hogy hirdetnek nagy AMD MXM kártyát.
Nem esküszöm meg rá, hogy GTX-el fog működni a géped.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13859) schottgun válasza KillHates (#13858) üzenetére


schottgun
tag

"BGA-s" alatt mit értesz? Ha a catalyst van fenn pl. a Rise of the Tomb Raider, simán megy medium-hard beállításokkal, de ha bármilyen crimsont próbálok felrakni, el sem indul, csak a 8650 integrálttal.

(#13860) KillHates válasza schottgun (#13859) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja! Azt hittem, hogy bármilyen driverezés után elszáll.
Ez esetben próbálj meg VGA BIOS-t frissíteni. A techpowerup-on van és az atitool-al tudod belehegeszteni! :D

(mondjuk én meg tudnék lenni a bughalmaz majd egy gigabyte-os Crimson controll panel nélkül....)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13861) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Jövő héten veszek egy 250gb-os m.2 ssd-t a gépbe,kéri már nagyon, a hdd ha csak rápillantok 100%-on pörög,érezni h visszafogja.
Teljesen hétköznapi felhasználásra mennyit számít a sebessége? Arra gondolok,hogy pl PCX-en láttam WD ssd-t 29.000 ftért,de láttam ilyen áron használt,gari nélküli példányt,ami az adatokat tekintve 2x olyan gyors.Nekem csak a rendszer lenne rajta,a starcraft meg a bf3,más nem. Ti mit javasoltok, vagy melyik mellett voksolnátok?nem akarok éjjel nappal adatot tömöríteni,csak hogy pattogósabb legyen a kicsike. :)

(#13862) KubanitoS válasza Medocsabi (#13861) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egyértelműen a használt, garancia nélküli változat a nyerő. Csak jól járhatsz vele.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#13863) Medocsabi válasza KubanitoS (#13862) üzenetére


Medocsabi
addikt

LOL :D
tudtam! csak nem sejtettem.

(#13865) tibce1


tibce1
csendes tag

Na Gyerekek! Ma végre megjött a baszógép! :D Nagyon állat, a 15-ös fostaliga Toshiba után ez egy erőmű :D
Sajnos egész héten dolgozom, szóval csak hétvégén tudom jobban megnézni hogy mit is tud :) De eddig első látásra ez tényleg komoly szerkezet :D És hát 17-es mérete miatt súlya is van :D
Ja és ugye Karcosan vettem outletből, ami annyit tesz hogy az Alienware feliratnál, ahol a Tobii van, ott található 2-3 hajszálkarc, amit csak látni ha tényleg 1 cm-ről nézel amúgy nem észrevehető! :)

(#13866) tibce1 válasza tibce1 (#13865) üzenetére


tibce1
csendes tag

Ja és amúgy milyen programot tudrok ajánlani, amivel játék közben (meg amúgy is) tudom checkolni a CPU ill. a GPU hőmérsékletét? Előre is köszi!

(#13867) Medocsabi válasza tibce1 (#13866) üzenetére


Medocsabi
addikt

MSI AFTERBURNER-nél szerintem nincs egyszerűbb progi erre a feladatra. :)

(#13868) Pocok256 válasza tibce1 (#13866) üzenetére


Pocok256
veterán

Hwinfo64 Msi Afterburner.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13869) kreten67 válasza Pocok256 (#13868) üzenetére


kreten67
senior tag

A Hwinfo64 progival nekem néhány játék akadozik (pl: Far Cry 4).
Neked nem?

(#13870) Pocok256 válasza kreten67 (#13869) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó kérdés megnézem majd :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13871) Muerte válasza tibce1 (#13866) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mielőtt megkérdezed "how to".AB monitoring tutoriál:[link]

(#13872) tibce1


tibce1
csendes tag

Köszönöm! :)

(#13873) spyduck válasza Pocok256 (#13848) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egesz jok az Alieware-ek, nincs veluk semmi gond ;]

(#13874) spanglee001


spanglee001
addikt

üdv
létezik olyan lapos ami 17" 1070el szerelt, és 120 Hz vagy afeletti a kijelzőfrissítése 600k környékén? ram ssd stb nem szempont csak erős proci a 1070hez és a hűtésére se legyen panasz. vagy sokat akarok nagyon?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13875) Muerte válasza spanglee001 (#13874) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

nem sokat kellett volna visszaolvasnod ;) [link] láttam G751-et vettél,abban sajnos eléggé lassú a panel... komoly online FPS-re nem igazán való. [link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#13876) spanglee001 válasza Muerte (#13875) üzenetére


spanglee001
addikt

ez nemigazán 600k környéke :DDD

ez megfelelőnek tartom igen azt vettem, nem rossz de a jótól még távol van :DDD
esetleg ez? vagy van valami komoly gond vele? [link]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13877) spanglee001 válasza spanglee001 (#13876) üzenetére


spanglee001
addikt

amint látom ez is IPS 25ms késleltetéssel, :F nincs "gagyi" TN panelos ezekből a laposokból? :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13878) Muerte válasza spanglee001 (#13876) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Asus GL702VS

"The screen shows relatively slow response rates in our tests and may be too slow for gamers.
In comparison, all tested devices range from 0.8 (minimum) to 240 (maximum) ms. » 41 % of all devices are better.
This means that the measured response time is similar to the average of all tested devices (27.2 ms)."

Szerk.: Ha gyors játékra kell,nincs jelenleg más alternatíva csak az MSI,vagy veszel egy régebbi tipusú Clevo-t amibe esetleg beledobtak 1070-et.

[ Szerkesztve ]

(#13879) spanglee001 válasza Muerte (#13878) üzenetére


spanglee001
addikt

akkor ezt még emésztgetem 2 hónapig addig úgysem lenne ennyi lóvém :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13880) Pocok256 válasza spyduck (#13873) üzenetére


Pocok256
veterán

Lehet csak én képzeltem be magamnak az a baj mióta megvan nem volt időm játszani (komolyabban) meg tesztelni. Lehet nincs is baja a akksijának elvile 7% os elhasználódást ír ami reális lehet ha azt nézzük már túl van 20+ teljes le és feltöltődéses ciklusán. Ami érdekes hogy Overwatch alatt néha befagy a rendszer nvidia driverre hivatkozva, de akkor csontkeményre, hwinfo ilyenkor midnig ment és 80 fok fölött nem volt a hőmérséklet. Viszont bf meg más progik alatt nem fagy be pedig azok jobban terhelik lehet csak a OW és a hwinfo nem szereti egymást ezért fagy meg az nvidia driver. De az is igaz hogy más játékokkal meg nem játszottam 12 órát egyhuzamba igy nem kapott a gép akkora folyamatos terhelést. Awh kéne valami jó gpu tesztelő alkalmazás amit ráuszíthatok aztán mennyen egész nap.

BTW almásoknál is elég sok mostanság a széria hiba szóval egyik kutya másik eb :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13881) steelsec


steelsec
aktív tag

Tegnap a helyi Curry's-ben megneztem eloben a 15os awt egy uj 15 os rog mellett, hat a 13 mas AW is tetszett de ez a 15 os valami nagyon szep lett.

Igaz egy darabign em cserelem a g751-et :D Lenne belole balhe boven :D

(#13882) Darth_Revan válasza spanglee001 (#13877) üzenetére


Darth_Revan
veterán

120hz-es 5ms TN-bol csak 2 fajta van, full hd felbontasu Chi Mei es 3K felbontású AUO. Asus-nal egyik sincs, csak a fullHD felbontású AUO pabelbol, de mint írtad az 25 ms IPS.

Chi Mei csak MSI-nel van, AUO 3k panel van Clevo-nal, AW-nel és Gigabyte-nal is.

Mellesleg az Asus amit linkeltel meg játék alatt is throttlingol, túl gyenge a hűtése...

[ Szerkesztve ]

(#13883) spanglee001 válasza Darth_Revan (#13882) üzenetére


spanglee001
addikt

:R esetleg tudnál linkelni olyan gépeket? egyszerűbb mint keressem a tipusokat véleményeket, mert valahogy a specifikációknál kimarad a panel tulajdonnságai, és nem csak a válaszidő és frissítés de még a tipusa sincs feltüntetve sok esetben :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13884) Mikulásbá válasza Muerte (#13875) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne mondd már,hogy 5 ms és 25 ms között akkora az eltérés-ami szabad szemmel is látszik.
Milliszekundumról van szó.Az az MSI meg 1 milla fölötti. :U

(#13885) spanglee001 válasza Mikulásbá (#13884) üzenetére


spanglee001
addikt

van nem kevés külonbség, hozzánemértő ember megmondja ha egymás mellé van kötve a monitor :K
alap játékoknál nincs gond, de egy csgo battlefieldnél, már nemúgy játszom mint az asztalin.

viszont ezt találtam ez már jó lehet ugye? [link]

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13886) Darth_Revan válasza spanglee001 (#13883) üzenetére


Darth_Revan
veterán

600k-ert nincs 5 ms panellal szerelt laptop.
Amide az is a legminimalisabb hardverrel és GTX 1060-al is 620k-ba Jon ki 5ms panellal. Erre a panelra 1060 viszont már kevés lenne.
700k-nal kezdődnek az ilyen gépek.

120hz-es panellal szerelt gépből az általam említett Refurbished G752VS az egyetlen ami megéri az árát . (Azaz használható is és nem throttlingol normál használat közben is mint az általad linkelt).

(#13887) Darth_Revan válasza spanglee001 (#13885) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen az jó lenne de azt nem küldi Magyarországra az Amazon.

(#13888) Mikulásbá válasza spanglee001 (#13885) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Eleve ott kezdődik,hogy egy hardcore gamer játékos nem laptoppal tolja.A laptop egy hordozható kompromisszum,de a felső kategória már minőségibb ami a játékot illeti.Meg is van az ára,pláne minél komolyabb a minőség.
A G751JY a maga kategóriájában az egyik legobb!

[ Szerkesztve ]

(#13889) Muerte válasza Mikulásbá (#13884) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hidd el hogy az marha sok,ha gyors játékkal játszol.kb.olyan érzés mint amikor piásan hirtelen félre rántod a fejed és a tárgyak úgy mennek a fejed után mintha egy csóvát húznának. :DDD

(#13890) spanglee001 válasza Mikulásbá (#13888) üzenetére


spanglee001
addikt

ez igaz volt, de én ugygondolom van az a kategória ahol már a hardcore game-re is alkalmas már egy laptop.
nem ilyet akartam, de nehezen megy az átszokás a gyengébb gépre. viszont kisebb gamek/offline game böngészésre tökéletes lesz ez az asszonynak :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13891) Mikulásbá válasza Muerte (#13889) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az én játékosságomhoz bőven elég.Ahogy írtam,komoly gamer nem lapost fog használni.

spanglee001 : már eleve ott a bibi,hogy a laptop kijelzője mekkora is?Hol van az egy 30" fölötti ultrawide gamer monitorhoz.Az maga kerül annyiba,mint maga a gamer lapos. :U

[ Szerkesztve ]

(#13892) KillHates válasza spyduck (#13873) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyanmá' :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13893) spanglee001 válasza Mikulásbá (#13891) üzenetére


spanglee001
addikt

hardcor gaming/esport nem 30"ason tolják, viszont adott a lehetőség otthon, csak a kijelzőt kell rádugni és egy usb szettet a kiegészítő ketyeréknek, így otthon és munkában is minden frankó :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13894) Muerte válasza Mikulásbá (#13891) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Abszolút nem a Te vagy az én játékigényeimről van szó,hanem arról hogy gyors (versenyszerű) multi FPS-re alkalmatlan az összes eddigi IPS-s paneles laptop,mert lassú mint a tetű.Az MSI 120Hz/5ms-os TN panelja meg alkalmas.Nem kell túllihegni ezt a témát,nem a gépedet szidtam...

(#13895) spanglee001 válasza Muerte (#13894) üzenetére


spanglee001
addikt

remélem is mert már nem az ő gépe :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13896) Muerte válasza spanglee001 (#13895) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezt meg aztán főleg nem tudtam hogy Mikulásbá eladta,és azt se hogy Te vetted meg :)

(#13897) KillHates


KillHates
nagyúr

Gyerekek segítsetek!! Hol a bánatos tőgyben kell kikapcsolni azt a funkciót, ha sötétebb árnyalatú képet nézek akkor levegye automatikusan a háttérvilágítást. Pl. sötét az asztali hátterem, majd indítok egy böngészőt és szürke a kép, mert kb 50%-on a háttérvilágítás, majd szépen kb. 10 másodperc alatt felnyomja a fényerőt a gép. Ha visszakapcsolok az asztalra (mondjuk a tálcára teszem a chrome-ot) akkor rendesen megy, majd leveszi a fényerőt megint. Vissza chrome és alig látok valamit. :W :O

Már kikapcsoltam az
intel gpu energiagazdálkodását
az adaptív fényerőt
100%-ra állítottam a kijelzőpanel fényerejét

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13898) Mikulásbá válasza Muerte (#13894) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,de akkor is IPS-t favorizálnám,mert ugye egy ilyen lapost nem csak játékra használnak,meg merem kockáztatni,hogy nem elsődleges a komoly hardcore game.Arra asztali összeállítás.
Minden másra IPS,akár film,munka,stb.

(#13899) Pocok256 válasza Mikulásbá (#13898) üzenetére


Pocok256
veterán

Van jó ips is ami gyors de az más árkategória és egy gamer játékra tervezett gépet megmerem kockáztatni játékra vesznek és aki már ad 600k t akkor az talán játszani is akar hardcore módon esetlegesen. 5 és 25 ms között pedig ég és föld a különbség ha egy kicsit komolyabban játszól ez olyan mint 5 ös pingel játszani egy szeron olyan ellen akinek 25 van. Elég nagyon előny elhiheted. De mint Muerte írta nem te vagy a célcsoport emiatt nem is fogod megérteni a dolgot :) Tessék elfogadni és ennyi.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13900) Pocok256 válasza KillHates (#13897) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg itt van egy raklap megoldás válassz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.