Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13251) Bluesummers válasza wanted5 (#13250) üzenetére


Bluesummers
őstag

Csak 1-2 percig volt így kb. a fényképek idejéig voltak.
Természetesen nem vezet, ez nem Terminator 1000-es modell XD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13252) Muerte válasza Bluesummers (#13249) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kb.csak a fele kellett volna mind a két helyen,a proci úszni fog :D ,a vga még hagyján ott nem annyira sok lesz a felesleg.Ahogy így messziről nézem ez MX2 vagy 4 talán? Az tisztán látható hogy nem vezető,meg nem szilikon bázisú cucc,szóval nem lesz gond a túlzott mennyiségből. :)

(#13253) Bluesummers válasza Muerte (#13252) üzenetére


Bluesummers
őstag

Csak MX-2-es. Köszi! Legközelebb nem tolom neki rendesen. Szerintem is sok lett, ezért kérdeztem meg inkább.
Apropó, szét szoktad kenni a cuccost? Valami legó méretű mini műanyag lapáttal?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13254) Bluesummers


Bluesummers
őstag

A GTX 10-es széria most tényleg ennyire komolyra sikeredett? Több mint 4-szer erősebb?
GTX 860M vs GTX 960M vs GTX 1060

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13255) Muerte válasza Bluesummers (#13253) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell szétkenni,(ez főleg keményebb pasztákra érvényes tanács) az MX-ek olyan puhák hogy szinte lényegtelen szét van-e kenve vagy nincs,de mindenképpen jobb megoldás ha nincs,mert így 100% biztosan nem keletkezik légbuborék ami szigetel hővezetés helyett.

(#13256) Bluesummers válasza Muerte (#13255) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszönöm! Én is pont így gondoltam (buborékok elkerülése végett). :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13257) RM007


RM007
addikt

Én pasztának momentán AG Silver-t használok, amiről megtudtam hogy elektromosan vezet. Megmondaná vki ez miért veszélyes? Lehet olyat nyomtam fől amit nem is erre a célra terveztek? Teljesen jól hűt.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13258) Medocsabi válasza RM007 (#13257) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor veszélyes ha locsolod mint fater a kölnit,mivel ha kifolyik,rá az alaplapra akkor baj lehet.

(#13259) RM007 válasza Medocsabi (#13258) üzenetére


RM007
addikt

Akkor jó. :R Csak nehogy megrázzon az áram játék közben. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13260) Medocsabi


Medocsabi
addikt

tesómnak böngészgetem a laptopokat,amibe legalább 2 hddt lehet tenni,erre:
http://hardverapro.hu/apro/2_honapos_hp_pavilion_17-g154nh
AMD 10 extreme proci? :D what? :D

(#13261) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Néhány szó az MSI GT73VR 7RF laptoprol:
Teljesítményben és minőségben veretlen!
Más modellekhez képest jobban teljesít szintetikus tesztekben és a kijelző gyönyörű, nem is említve hogy kb ebben a laptopba van a legjobb hutes a kategóriájában !
120 hz-es, G-Sync támogatással és a színek olyan jók, hogy meg nem mondja első ránézésre az ember, hogy TN panel.

És a fekete leves:
MSI-nel a minőség ellenőrzés kb nem létezik! Irdatlan sok a hibás modell.
Én 4et próbáltam ki (nem vicc, jó volt amikor 4 millanyi laptop volt a szobámban :) ) és mindnel voltak ezek a hibák:
1) cpu hűtő cincogo hangot ad ki. Feladatát ellátja de ez egy ismert hiba amiről MsI is tud és van is csere ventilátor hozzá
2) kijelző hibás. 4 laptopbol 2 pixel hibás volt 2 esetében pedig olyan mintha egyetlen porszem került volna az üveg alá gyártáshoz. Utóbbi 2 esetében játék alatt nem látszódott csak fekete háttérnek és bizonyos szemszögből csak.
Eddig a 4. A legjobb mert fekete háttérnek zöld pont ugyan van, de csak 5cm közelről látható, játék alatt észre sem venni.
Így a 4. Maradt nálam.

Ugyan legtöbb ember észre sem venné (előttem 2en tesztelték és senki nem látta) de a "hibáért" kaptam 200k pénzt vissza.
Szerintem ennyi hiba így már belefér :)

Szóval ez az MSI.

Legjobb gamer laptopot rakták össze, azonban minőség ellenőrzés terén vannak bajok, így nem garantált hogy 1.re jó gépet fog ki valaki (vagy legalább a johoz közelit).

(#13262) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#13261) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Szóval ha valaki ilyet vesz akkor jól nézze meg honnan veszi, nehogy olyan bolt legyen ami jó magyar szokás szerint az apró (de idegesítő) hibánal elhajtja a vevőt.

(#13263) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Mondjuk az picit gáz hogy mindkét csúcskategóriás gamer laptop kijelzőnel bele lehet kötni valamibe.
Chi Mei -nel porszem(?) kerül a gyártósoron az üveg alá (de arra odafigyelnek hogy csak 1 ;) ), AUO-nal pedig vízszintesen csikozodik a kép (tipikus AUO technológiai hiba)
A Chi Mei a jobb a kettő közül még így is, na de az ember kiadja a rengeteg lóvét és nem tudnak hibamentes alkatrészt gyártani ? Kínaiak sosem okoznak csalódást...

(#13264) haten válasza Darth_Revan (#13261) üzenetére


haten
tag

Én a kistestvérét, MSI GS63VR-t akarok Karácsonyra, addig még gyűlik a pénz rá. :) 350k+vám+ÁFA, elég jó ár érte, míg itthon 700k alatt nincs. Nekem a 6RF is jó, nem kell a 7RF. Decemberben én is ezt találtam a legjobb gépnek ár/érték arányban, ami még kinéz valahogy, azóta gyűjtök rá. :)

(#13265) Dhampir válasza Darth_Revan (#13261) üzenetére


Dhampir
félisten

Négyet kipróbálhattál? Ez nagyszerű. Nagyon rugalmasak voltak azok a kereskedők.

Én egy valószínűsíthetően VGA-hibás AMD-s Lenovo Y700 notebookot vittem vissza pár hónapja, és másikat már nem mertem választani, mire a "lepapírozás" többletmunkája miatt feldühödött Laptopszalonos boltvezető végleg eltanácsolt az üzletéből. Nem számított, hogy korábban már vásároltam tőle hasonló gépet.

[ Szerkesztve ]

(#13267) Medocsabi válasza Mikulásbá (#13266) üzenetére


Medocsabi
addikt

Töltöm,de nekem valami eszméletlen lassan jön le! 500mbps netem van,nézem 5ghzen ~200 megát mértem,de szerintem ez kb 100 kilobittel jön..... :Y

(#13268) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Tudna nekem mondani valaki egy olyan FPS locker alkalmazást, ami UWP-s játékoknál (Forza Horizon 3 konkrétan) is működik? Nvidia Inspector, Rivatuner és Dxtory kivételével gondoltam.

Picit lehet rossz helyre írtam, de nem találtam más helyet a fórumon. A Forzás topikban nem kaptam választ. Tudom, nem mentség, de legalább gamer notebook-om van. :B Elnézést kérek.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13269) Muerte válasza Patrick76496 (#13268) üzenetére


Muerte
Topikgazda

D3DOverrider A kijelző frekvenciájához igazítja az FPS-t,anno Dead Space-hez használtam,mert a játék vsync-kje alapból 30 FPS-re korlátozott,kikapcsolva meg volt 5-600 FPS feleslegesen és csak törte a képet.

(#13270) Patrick76496 válasza Muerte (#13269) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm szépen, kipróbálom! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13271) Muerte


Muerte
Topikgazda

Olyan tockost le tudnák vágni annak a baromnak aki ezt az egész win10 rendszert kitalálta hogy biztos leharapná az asztal sarkát a majomja :W

(#13272) bandras54 válasza Muerte (#13271) üzenetére


bandras54
aktív tag

Mit találtál? :)

(#13273) ako001 válasza bandras54 (#13272) üzenetére


ako001
aktív tag

Lehet azt az új ficsört,ami leb@..a a játékokat ablakosra,és átállítani se lehet csak ha a winf@sban kikapcsolod? :DDD

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#13274) Muerte válasza bandras54 (#13272) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Már napok óta szutyakolt a háttérben a win,használva a sávszélemet (nemtom milyen jogon???),onnan tudom mert csak mikor frissítéseket tölt le magának,vagy a defender b.ssza az anyját akkor kapcsol be a prociventim és nő az egekbe a pingem,ha mondjuk online BF3-mazok,ez miatt már jó párszor ki is vágtak szerverről.Aztán tegnap dolgoztam a gépen és egyik pillanatról a másikra fekete képernyő és valami szöveg hogy készen állnak az új rendszerre a frissítésekkel.Ki sem tudtam belőle lépni,hogy legalább a munkám elmentsem!!! :W Fél óráig sz.rakodott mire kész lett,aztán mikor újraindítom nézem furcsák az ikonok,hát a rohadék letörölte az NV drivert és a hangkártya driverem is :W Aztán az egész rendszert megint újra kellett konfigurálnom,hogy ne akarjon már folyton mindig mindent tudni rólam!!! :W

Nálatok nem töltötte le az új rendszert :F

(#13275) echterion válasza Muerte (#13274) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem szerencsére ilyenem nem volt, minden frissítés szépen felballagott, ahogy kellett. Most gondoltam, így fél év után újrakonfigurálom a színeket a gépemen, felrakom a Command Center-t. No, ezt nem engedi csak úgy felrakni, a telepítő hibára fut. Most letöltöttem egy régebbi (A02-es) verziót, ez felment, de nem nagyon jelenik meg benne semmi, úgyhogy a felugró ablakban engedélyeztem az update-et, meglátom, így jó lesz-e.

**********

(#13276) k-adi válasza Muerte (#13274) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nekem is jelezte a CU-t, de még nem tette fel, csak szólt hogy hamarosan érkezik valami nagyobb update...

De a fekete képernyőt én is megkaptam :D

(#13277) Muerte válasza echterion (#13275) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért nem megy fel mert annak régebbi keretrendszer kell hogy fent legyen,ha jól rémlik akkor a .NET Framework 3.5,azt telepítsd először és utána a CC-t.

[ Szerkesztve ]

(#13278) echterion válasza Muerte (#13277) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, azt olvastam én is, hogy valami régebbi cucc kell. Aztán az alienware arena-n találtam olyan bejegyzést, hogy tegyek fel egy korábbi verziót. Most feltettem, majd frissítettem, de így se megy, a keretrendszerre nyafog. Keresek egy 3.5-ös telepítőt hozzá. Csak ezt szerettem volna elkerülni.

Mod: na, letöltöttem a progit hozzá, de nem igazán csinál semmit, nem megy fel a 3.5-ös szutyok. Winfos....

[ Szerkesztve ]

**********

(#13279) Muerte válasza echterion (#13278) üzenetére


Muerte
Topikgazda

;] :DDD

(#13280) PR0JECTNR56 válasza Muerte (#13274) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez valóban elég kellemetlen. :((( Nekem még anno a Lenovo G510-el volt néhány Windows 10 alapú meglepetésem, amikor az update-ekért felelős rendszer önállósította magát és az előzetes beállítás ellenére minden probléma nélkül lehúzta az új AMD VGA driver-t, amivel az újraindítást követően instant rendszerösszeomlást prezentált a gép.

Mióta Dell 7559-el viszont eddig minden tökéletes, nagyon megvagyok vele elégedve, talán azért is, mert itt van olyan alkalmazott, aki a driverek tényleges megírásáért felel és a Windows 10 is remekül meg rajta.

Meg Nvidia VGA óta teljes a lelki békém és visszagravitáltam az univerzum spirituális centrumába.

(#13281) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Superposition Bench!

Shadow&Dust.....

(#13282) echterion válasza Muerte (#13279) üzenetére


echterion
nagyúr

;] :P

Most egedélyeztem a 3.5-öst, de így sem telepíti fel ez a mocsok.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13283) Balázzs válasza Darth_Revan (#13261) üzenetére


Balázzs
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#13284) echterion válasza conqver (#13281) üzenetére


echterion
nagyúr

Kíváncsiságból én is futtattam egyet.

Muerte75:

Mellesleg az a nyomorult Command Center továbbra sem akar normálisan működni. Most felment, de így néz ki az FX része. A másik kettő működik rendesen. Mellesleg 8.1-en nem ilyen volt a kezelőfelület, erre emlékszem. Ötlet a user error-on kívül? :))

**********

(#13285) Muerte válasza echterion (#13284) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Próbálj meg másik verziókat is felrakni,ha nem jön össze majd feltöltöm az enyémet neked valahova.
Nálam a Creative Sound Blaster lett bugos a frissítés óta,imádom ezt a win10-et...

(#13286) echterion válasza Muerte (#13285) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, eddig a 3.6-ost meg a 4-est próbáltam ki, meg egyet, ami talán az első verzió lehetett, még ilyen win95-szerű telepítővel. Egyenlőre marad a mostani kékes összeállítás, aztán meglátom, mi lesz. Kicsit bújom még majd a netet.

**********

(#13287) Dhampir válasza echterion (#13282) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez elég állatkínzó kép. :(

(#13288) Muerte válasza echterion (#13286) üzenetére


Muerte
Topikgazda

[link],[link],[link]

To install net 3.5:

Go to the control panel> click programs > turn windows features on and off > check .net framework 3.5

vagy még ez is kellhet: [link]

It Works

Thank You All , after install all c++ i remove alienware cc and osd, reboot , clean registry , reboot , install acc , reboot without error , install alienware osd , reboot and all works good

[ Szerkesztve ]

(#13289) echterion válasza Muerte (#13288) üzenetére


echterion
nagyúr

Megnézem ezeket, de az a gondom, hogy a 3.5 fent van. Ez tuti. Na mindegy, ha hazaértem, megleskedem őket. :R

[ Szerkesztve ]

**********

(#13290) kreten67 válasza Dhampir (#13287) üzenetére


kreten67
senior tag

Dehogy, az nyak-masszírozás! Látod hogy csóválja a farkát (élvezi).

[ Szerkesztve ]

(#13291) echterion válasza Dhampir (#13287) üzenetére


echterion
nagyúr

Az csak egy jelenet egy filmből, nem kell komolyan venni.

**********

(#13292) echterion válasza Muerte (#13288) üzenetére


echterion
nagyúr

No, ezekben annyira nem találtam megoldást, de kipróbáltam valami mást is: miután lepucoltam minden AW progit, nyomtam egy extract-ot a 8.1-es CC-n, ez két file-t csomagolt ki magából. Majd abba a mappába, ahová ezt a kettőt kirakattam vele, belemásoltam a telepítőfile-t, és onnan indítottam el a telepítést. No, így csont nélkül felment a cucc. :))

**********

(#13293) k-adi válasza Muerte (#13274) üzenetére


k-adi
nagyúr

Na nálam is letöltötte az updatetet a win10 és a kis sunyi nem kérdezett rá semmire, az ikonokat elállította, a hátteret is, stb... elég köcsögség, hogy rá se kérdez semmire, mindenre visszarak defaultra. :U

(#13294) echterion


echterion
nagyúr

Ez a G752-es gép 1060-nal elég jó vételnek tűnik 1300 ojróért. Ha valaki elvinné a gépem, le is csapnék rá.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13295) [-HERO-] válasza echterion (#13294) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hmm ennyiert meg en is elgondolkodnek rajta, pedig nem vagyok asus parti, se 17coll parti :)
Ja es ha itthon meg lehetne venni :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13296) echterion válasza [-HERO-] (#13295) üzenetére


echterion
nagyúr

Erre van megoldás a németeknél, ha közvetlenül nem szállítanak ide.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13297) dav<3 válasza Patrick76496 (#13270) üzenetére


dav<3
tag

Szép estét!

Szerintetek, 6700HQ+1060, vagy 7700HQ+1050Ti? Minden más pecs azonos, ár is ugyan az, ennyi a különbség.

Előre is köszi a véleményeket!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#13298) kreten67 válasza dav<3 (#13297) üzenetére


kreten67
senior tag

Az 1060-as vga jóval erősebb az 1050ti-nél.

(#13299) dav<3 válasza kreten67 (#13298) üzenetére


dav<3
tag

Nyilván, tudom, viszont a 7700HQ is erősebb a 6700HQ-nál, igaz, nem sokkal, arányaiban a 1060 sokkal erősebb az 1050Ti-nél mint amennyivel a 7700HQ a 6700HQ-nál...

Azért írtam hogy kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ki melyiket venné.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#13300) Darth_Revan válasza dav<3 (#13299) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A 2 vga között több a különbség mint a 2 cpu között. Teljesítmény terén az 1060-as gép a régebbi cpu-val erősebb, mint a 1050Ti gép újabb cpu-val.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.