Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13401) Bluesummers válasza conqver (#13396) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszönöm szépen a válaszod! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13402) Bluesummers válasza conqver (#13396) üzenetére


Bluesummers
őstag

Esetleg Windows 7-essel próbáltad? Szerintem a 10-es a lúdas...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13403) VANESSZA1 válasza echterion (#13284) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez az én eredményem..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13404) RM007 válasza VANESSZA1 (#13403) üzenetére


RM007
addikt

A vga-m minimum 4x gyorsabb a tiédnél és kb fele ennyi pontszámot kapott, szóval ügyes. :U

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13405) Muerte válasza RM007 (#13404) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nyilván nem az IGP kapott ennyi pontot...

(#13406) RM007 válasza Muerte (#13405) üzenetére


RM007
addikt

Ha te mondod......a linktől elment az a maradék életkedvem is.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13407) VANESSZA1 válasza Muerte (#13405) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen, nem tudom miért nem jelzi ki, ez amúgy egy Firepro W7170M, tehát inkább CAD-re kihegyezett mint játékra.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13408) echterion válasza RM007 (#13404) üzenetére


echterion
nagyúr

Naaaaa, azé' nem fele ennyit. :))

**********

(#13409) RM007 válasza echterion (#13408) üzenetére


RM007
addikt

Na jó ennyi kicsit meghúzva. Egyébként úton van egy ilyen, már akár holnap megjöhetne, és van aki ezt fel is teszi nekem a döglött karimra. Csak idő kérdése mint minden ebben az életben.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13410) kreten67 válasza RM007 (#13409) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a chip csere,így most mekkora összegbe lesz neked?

(#13411) Muerte válasza kreten67 (#13410) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor lehet gond ha nem csak a chip sérült a kártyán.

(#13412) VANESSZA1 válasza RM007 (#13409) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És milyen szintre lehet felhozni ezzel a chip cserével?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13413) Muerte válasza VANESSZA1 (#13412) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mármint ha azt tenné rá a Quadro kártyára? Ajtó alá éknek,vagy szekrény lába alá hogy ne billegjen,arra pont jó lenne :K
Az egy 880M chip,van egy halott 880M-je azt szeretné feljavítani vele remélhetőleg.

(#13414) RM007 válasza kreten67 (#13410) üzenetére


RM007
addikt

Nem tudom pontosan, abból amit mondtak a chip-el együtt 40e körüli plusz kiadás (összvisz 140e akkor). Viszont ha sikerül akkor az mxm gtx 880m még mindig nem volt ráfizetés beszerzésileg. (A korábbi beszélgetésünk után jelentkezett privátban vki a városomból és emiatt meggondoltam magam.)

(#13411) Muerte75: Lehet, de talán az is javítható. :) Mindenesetre muszáj megpróbálnom, elvi kérdés. Mindent vagy semmit.

(#13412) VANESSZA1: Állítólag úgy kellene hasítania mintha új lenne, ezért is éri meg nekem ez a próba, vagyis nem csak email-re lenne használható. Arról nem beszélve hogyha bejön a következő kártyámat lehet egy gpu chip társaságában rendelem majd meg :D, ha nagyon olcsó a hírdetés.

Most mit kell ezen csodálkozni mennyi az annyi, a gamer laptop világ nem olcsó dolog ezért próbálunk ügyeskedni, jól kijönni belőle, ami nem jön össze mindig. Az biztos mióta váltottam asztaliról laptopra sokkal izgalmasabb az életem. :DDD És sokat tanultam eddig.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13415) echterion válasza RM007 (#13414) üzenetére


echterion
nagyúr

"Az biztos mióta váltottam asztaliról laptopra sokkal izgalmasabb az életem"

Az enyém unalmasabb, mióta váltottam. Nincs annyi kombinációs lehetőség, nincsenek kiskapuk, csak fizetős kapuk. :))

**********

(#13416) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Van az aprón egy razer blade. A problémája az hogy meghalt az akkuja. Tud nekem valaki abban a masinában akkut cserélni? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#13417) kreten67 válasza RM007 (#13414) üzenetére


kreten67
senior tag

"Állítólag úgy kellene hasítania mintha új lenne" sosem lesz olyan mintha új lenne,mondom ezt annak ellenére, hogy van egy normális BGA állomásom és tudom is használni.
A 880 egy betegágy vga és az új is rövid-életű különösen egy GT70-be.
Röhejes véletlen,hogy nemrégiben pont a te lakóhelyedről vettem egy 880gtx új vgát amit rossznak hittek ,mert nem indult a Toshiba x70-be, clevó kártyaként abban nem volt esélye (azt hogy abba tették csak utólag derült ki,nekem rosszként adták fillérekért) abban csak a gtx770m Toshiba verzió müxik.
A 40ezres + költséget inkább egy 970gtx-be pótoltam volna. A 970 jóval erősebb tartósabb vga és a GT70 hűtése is simán elég lenne hozzá úgy hogy előrelépésnek se lenne utolsó.
Azért drukkolok neked,hogy ne legyen igazam és legalább egy évet kibírjon a 880 felújítva!
Gtx 780m -et és Ati 7970m-et javítottam úgy kb 1 éve és még mindig mennek,pedig azok se szeretik a felújítást.

(#13418) kreten67 válasza hszilard666 (#13416) üzenetére


kreten67
senior tag

Cserélni sokan tudnának ,de adni hozzá nem egyszerű.
Talán erre keress pl: [link] bár nem tudni milyen kell abba amit kinéztél.

(#13419) Bluesummers válasza kicirain (#200) üzenetére


Bluesummers
őstag

ejha, kispéciztem egy több éves hozzászólást :D

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13420) kreten67 válasza Bluesummers (#13419) üzenetére


kreten67
senior tag

A 200-ast? Azt én is benyeltem már néhányszor (többször is) :W :W

(#13421) Dhampir


Dhampir
félisten

:D

(#13423) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Lenovo Y910 ről van valakinek valamilyen infója?
Hűtés terén hogy sikerült?
Nem találok róla bontott képet, csak az y900 ról.

Eddig elkerülte a figyelmem ez a gép, de most kíváncsivá tett. :U

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13424) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Van itt olyan vki aki tolja a WarThunder-t?
Találkozott valaki szakadozó, eltűnő majd újra visszajövő hanggal a játékban?
A problémát Realtek+WT reinstall sem oldotta meg!
Msi Gt 72 6QD Dominator gép, Füles/HiFi kimeneten csinálja.A többi rendben van!
Film, zene közben nem csinálja, más játékkal még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#13425) echterion válasza [-HERO-] (#13423) üzenetére


echterion
nagyúr

Tessék:

**********

(#13426) bandras54 válasza conqver (#13424) üzenetére


bandras54
aktív tag

Én szoktam, füles kimeneten, USB fülessel. De még nem tapasztaltam ilyet. A játék tele van bugokkal, akkár még szoftver oldali is lehet a gond, ha más programnál nem tapasztaltad.

(#13427) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Melyik notebooknak van a világon a legjobb hűtése? Kiegészítő nélkül!
Mindentől függetlenül (ár, méret, súly).

Tehát ilyen azért nem játszik, ez már hibrid :P

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13428) KillHates válasza Bluesummers (#13427) üzenetére


KillHates
nagyúr

A mostani gépek közül?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13429) Bluesummers válasza KillHates (#13428) üzenetére


Bluesummers
őstag

A világ összes notebookja közül, függetlenül, hogy most éppen Core2Duo-s e vagy a legújabb. Kíváncsi vagyok.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13430) echterion válasza Bluesummers (#13429) üzenetére


echterion
nagyúr

Az enyém. ;]

**********

(#13431) Muerte válasza Bluesummers (#13429) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni,csak ha azonos hardvereket tesztelnénk minden egyes laptopban. Egy 15W-os procit ha beleraknák a gépembe,akkor passzív hűtéssel ventik nélkül is csak szobahőmérsékleten üzemelne teljes terheléskor is.

(#13432) Bluesummers válasza Muerte (#13431) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez igaz. Viszont a maga nemében lehetett pl. egy Dell XPS M1710 olyan jó mint most egy Clevo P771DM.
Az akkori max teljesítményű CPU / VGA-kat az akkori gépbe, a mostani CPU / VGA-kat a mostaniba. Így se?
Szubjektív vélemény érdekel főleg, mert objektíven tudom, hogy lehetetlen.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13433) Pocok256 válasza Bluesummers (#13432) üzenetére


Pocok256
veterán

Tényleg nem lehet erre válaszolni mert itt a mostani MSI GT73VR na az jó pasztával és max venti fordulatszámon mindent 60 fokon tart csak mellé halláskárosult leszel. Ugyanez van az én gépemnél is na az ha maxon járatod a hűtést és maxon megy az i7 meg a 1060 akkor sem fogja elérni sosem a 60 fokot.. Kb 55 lesz a max. Csak éppen senki nem fog megmaradni a 8k rpm en pörgő dupla venti mellett.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13434) Muerte válasza Bluesummers (#13432) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem nagyon lehet a két gépet összehasonlítani,azon kívül hogy mivel mindkét esetben vastag nagy házban vannak a hardverek azáltal tudják tartani a megfelelő hőfokokat,de ennyiben ki is merül a történet.Az a régi Dell a mai hardvereket nem tudná kordában tartani egyáltalán,semmilyen formában.Azt a 7900GS Nvidia vga-t a maga 20W-os fogyasztásával jól le tudta hűteni,de ma 165W-os 1080-at is lehűtenek a gépek szóval...

(#13435) Bluesummers válasza Muerte (#13434) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ez kb. olyan téma, hogy milyen feleséget válasszak magamnak?
Egyik beképzelt (és dagi, csúnya) srác azzal kecérkedett anno Krakkóban, nevezzük Andrásnak, hogy neki 50 nője volt ..... erre én:
"Nekem meg 200 ........ (5mp szünet) .... NOTEBOOK!" HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13436) kreten67 válasza Muerte (#13434) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért az AW m18x r2 a nagyobbik hűtésrendszerrel a 11.7 cfm ventivel szerintem a legjobbak egyike.

(#13437) Muerte válasza kreten67 (#13436) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A proci hűtése az biztos a legjobbak egyike,nem véletlen tudom akár 4,5GHz-en járatni ahol már 95W-ot bekér +350mV fesszel karöltve,de a vga hűtés 1070-nek már kevés lenne,vagy legalábbis nem 50-60°C lenne a teteje mint most.

(#13438) KillHates válasza kreten67 (#13436) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is ezen a véleményen vagyok, csak megelőztél.

Még az Asus G74-nek volt olyan hűtése, hogy nem lehetett megviccelni:
Terhelve is szinte minimális 1500-as fordulatszámmal kordában tartotta a Sandy-t a kis GTX-el

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13439) KillHates válasza Bluesummers (#13432) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát igen:

Azért ez brutál! :) :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13440) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy Alienware M17x-R2 és azt szeretném kérdezni, hogy ezek mennyire megbízható gépek (mondjuk a T520-as ThinkPadekhez viszonyítva)? A dedikált HD5870 nem adja meg magát?

A ventik kicsit zajosak benne, de amúgy egyben van, még az akksija is bír 2 órát, 628 napot ment gyári vinyó van benne, 1920*1200-as RGB LED panellel (kicsit kicsinek érzem a fényerejét).

A barátnőm nem hordozza a gépét, asztalinak használja így neki tök jó lehetne, a HP Sleekbookjának nem jósolok hosszú életet (azt ideje volna eladni mielőtt kipurcan, szét sem merem szedni a pattintós konstrukció miatt pasztázni meg SSD-t rakni bele, nagyon rosszul szerelhető gép), az olyan gyengusz, szóval neki ez jól jöhet akár, 17 collal, természetesen semmi játékra :D Mivel pirosan világít, ezért lehet, hogy meg tudom győzni... sajnos nem sok gép van, ami a piros színnel ennyire kapcsolatban lenne a Sleekbookon kívül.

Ventiket jókat lehet bele venni, ajánlott eladó van?

Látszólag egyszerűbb szerelni, mint a ThinkPadeket, szóval a két ventijét simán ki tudnám cserélni+SSD+8GB RAM és jó kis gép lehet irodai munkára :DDD

A lényeg, hogy ne legyen meghalásra hajlamos a gép és egyszerűen szerelhető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13441) Muerte válasza csubuka (#13440) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az egyik legstrapabíróbb gép ami a világon van,de azért 6-7 év nem kevés és örökké nyilván nem fog tartani.Én 3 évig nyúztam egyet,először 5870Mx2,majd 7970M volt benne,végül 680M-mel adtam el,bírta a mindennapi több órás játékot,volt hogy hetekig ki sem volt kapcsolva mert éjjelente meg torrent ment rajta :)
Ventit könnyű benne cserélni,de ha jobban szét akarod bontani előbb szóljál,mert van egy-két trükk amik betartása nélkül nagyon könnyen le tudsz kukázni csatikat vagy szalagkábeleket.CPU fan,Left GPU fan
Lehet hogy még nekem is vannak itthon hozzá való ventik,majd szétnézek és elküldöm szívesen ha kell.A gyenge pontja ha sokat van szerelve a media bord szalagkábel,az marha könnyen sérül,olyanom is van még talán itthon mert egykor bevásároltam belőle :DDD

(#13442) csubuka válasza Muerte (#13441) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

Szuperül hangzik, elsőre ez volt a benyomásom nekem is... "Ebben még volt anyag" kategória, mondjuk hordozásra használhatatlan. Ámde az asztalon való használat és a piros szín pipa és ha így elfogadja a barátnőm, akkor működőképes konstrukció lehet :)

Az lehet, hogy nekem szimpla 5870 van benne? Bevilágítottam és mintha szemből nézve jobb oldalt üres lenne a slot hátul...

Igazándiból szuper hűtése lehetett valaha, mert aida64 stress alatt nem megy 80 fok fölé semmi. És a paszta gyári szerintem. Most hangos sajna. Lehet a vinyó is belejátszik, elszoktam a vinyóhangtól mostanság (szerencsére).

De kikapcsoláskor csúnya csapágyhangja van legalább az egyik ventinek... ilyen krekk-krekk-krekk-krekk. De csak amikor "lepörög" a végső megállás előtt.

Köszönöm mégegyszer, ha megegyezés születik a megtartásáról, akkor keresni foglak feltétlen. Remélem elfogadja, mert a Sleekbooknak a zsanérja hordozás meg egyebek nélkül kikopott már másfél év alatt, mondjuk újonnan is szutyok volt (de piros ugye). Azt szerelni sem lehet, hűlni is alig tud, melegszik a gyenge gép, mert szupervékony, pasztázni sem fogom tudni kb, mert szétesik mire eljut oda az ember :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13443) Muerte válasza csubuka (#13442) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Létezik hogy csak 1 kártya van benne,gyárilag is adták ki 1 és 2 kártyásként is,ezért is kell neked a left primary GPU fan.A 80°C sok,ha rendesen ki van takarítva,újrapasztázva az a gép tudja simán a 60-65°C max hőfokot tartani terhelés alatt,főleg egy 5870M-mel tudnia kell simán,nálam még a 680M is megállt 65-70°C-knál pedig az kb.3x-os teljestmény,a fogyasztása pedig ~dupla :)

[ Szerkesztve ]

(#13444) csubuka válasza Muerte (#13443) üzenetére


csubuka
addikt

Gondoltam, hogy nem optimális a sosem takarított gép :D Ámde a 80 fok sem sok kifejezetten szerintem. Persze ha ilyen jó is lehet takarítva, az szuper :)

Jó is, hogy csak i5 van benne, meg 5870, mert így nem olyan beteg hőtermelése van. Az élethosszra kell ennek rámennie a mostani esetben.

Mondjuk ilyen is ritkán van, hogy ezek a gépek irodai/multimédia igáslovak lesznek :D

[ Szerkesztve ]

(#13445) Muerte válasza csubuka (#13444) üzenetére


Muerte
Topikgazda

940XM procival meg egy közepes SSD-vel abból még túlságosan is gyors irodai gépet lehetne csinálni :D

(#13446) echterion válasza Muerte (#13445) üzenetére


echterion
nagyúr

És mehet bele egy 980m is, hogy simán fusson a képnézegető is. :DD

**********

(#13447) csubuka válasza Muerte (#13445) üzenetére


csubuka
addikt

És (#13446) echterion: Tuti röccenésmented lesz :DD De szerintem meg fog felelni a célnak, ha tetszik a barátnőmnek. A lelkem is megnyugodhatna, hogy egy javítható, korrekten összerakott gépe van, nem egy konzumer szotty.

[ Szerkesztve ]

(#13448) echterion válasza csubuka (#13447) üzenetére


echterion
nagyúr

Sok sikert hozzá. Az én kedves párom ragaszkodik a Vaio-hoz, mint márkához, minden igyekezetem ellenére, mert "olyan szépek". A második ilyen gépét használja, ezúttal egy 14-es lila gépet, ami tényleg szép, de csak egy tejfölösdoboz, borzasztó volt, mikor szétkaptam. Mondjuk ezen kívül más baja nincs, egy SSD-vel meg egy Sandy i5-tel szépen szaladnak a programok.

**********

(#13449) csubuka válasza echterion (#13448) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos valóban nem tól jók az esélyeim. Csak a piros szín adta a reménysugarat. :N

(#13450) csubuka


csubuka
addikt

Ha nem tudom rábeszélni a barátnőmet, akkor mennyit érhet egy ilyen gép? A venticsapágyon kívül perfekt. Elég réteg-gép, így nem biztos, hogy az általános beárazó topik a legjobb helye... :-)

2 órás akksi, 240-os Flextronics gyári táp, 500 GB HDD, i5 2.4GHz M520, 1xHD5870 1 GB, 4 GB RAM, 1920*1200 RGB LED panel, eredeti Win7 Home Premium

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.