Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13051) Darth_Revan válasza Muerte (#13050) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azzal a panellal óvatosan!

Fényévekkel a legjobb panel jelenleg notebook-hoz, de minőség ellenőrzés terén vannak problémák!

Pl én 3 panelből 3-nál láttam olyat, hogy pixel hibás volt. Ami most van nálam az fogjuk rá, hogy oké. Az sem tökéletes, mert gyártás során 1 porszem került az üveg alá, így bizonyos szögből fekete háttérnél zölden világít, de játék alatt ez nem látható, csak teljes fekete színnél és ott is csak bizonyos szögből.

Ez amúgy Chi Mei panel.

Mondjuk az alternativa sem a legjobb.

Egyetlen alternativa az AUO 3k felbontású panelja, de ott porszem/pixel hiba helyett a szokásos AUO technológiai hiba van, azaz vízszintes irányban csíkozódik.

Azaz akármelyik panellal szerelt prémium árú laptopot veszel, az esélyed, hogy tökéletest kapján nagyon kevés. Inkább arra kell törekedni, hogy a tökéleteshez legközelebb állót találj.

[ Szerkesztve ]

(#13052) Pocok256 válasza Muerte (#13050) üzenetére


Pocok256
veterán

Pontosan GT72 120hz es G-sync panellel egyszerűen álom gép :) Viszont nem kis darab, még 17 es gamer notik között se. (természetesen van nála nagyobb)

(#13051) Darth_Revan Jó de azt azért tegyük hozzá hogy te laptop vásárlás terén eszméletlen módon szerencsétlen vagy :DDD (no offense)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13053) Darth_Revan válasza Pocok256 (#13052) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vettem backup-nak 165k-ért Acer laptopot GTX 950M-el, ott semmi probléma nem volt 2/2-nél :))

(#13054) Muerte válasza Darth_Revan (#13053) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Írnál majd pár pro/kontra észrevételt az előző Clevo gépedhez képest milyen a GT73? :R

(#13055) Medocsabi válasza Muerte (#13044) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ti vagytok a szakik,ha azt mondjátok ez így tök normális akkor elengedem a témát :) Csak meglepődve tapasztaltam vókingded közben hogy 50 fok a cpu.

(#13056) Zolinho1 válasza Muerte (#13049) üzenetére


Zolinho1
csendes tag

Sokat számít ezeknél a masináknál az hogy 17.3 "-os? Nem volt még soha ekkora gépem, jelenleg Lenovo Y50-70-t nyúzok már 3 éve. Ajánlott lehet MSI-ből a 15.6" os verziót is megvenni, vagy ha váltok akkor mindenképp érdemes a nagyobbat?

(#13057) x_o_n válasza Zolinho1 (#13056) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem elég sokat számit,mikor váltottam,nem is gondoltam hogy ennyire nagy a különbség

(#13058) Muerte válasza Zolinho1 (#13056) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sokat,olyannyira hogy mikor 18"-ra váltottam 17-ről első pár nap úgy volt hogy eladom,mert nem "láttam át" a kijelzőt rendesen játék közben.Aztán 1 hónap múlva már oda nem adtam volna egy 17-esért sem.
15,6"-ról váltás 17"-ra pont ilyen érzéseket fog belőled is kiváltani,egész más lesz a játékélmény mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#13059) steelsec válasza Muerte (#13058) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nah erre kivancsi leszek :) Alig varom, hogy meglegyen a 17 es Rog Pocoktol

(#13060) Pocok256 válasza steelsec (#13059) üzenetére


Pocok256
veterán

Lehet inkább megtartom egyik virágomnak kéne cserép :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13061) steelsec válasza Pocok256 (#13060) üzenetére


steelsec
aktív tag

Akkor viszem az AW-t nekem mindegy :D de ugyannyit fizetek erte :D

(#13062) Dhampir válasza Pocok256 (#13060) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagy döghöz a Nagy dögvirág illik. :D

(#13063) Balázzs válasza Zolinho1 (#13047) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!

Angol billentyűzetet át lehet matricázni magyarra, vagy ha vakon gépelsz, megy minden fejből, igaz a hosszú í problémás lehet.

Kinti vásárlásnál a garira külön rá kell kérdezni, MSI például világ garit ad (xoticpc), Dell AW-nél akkor kapsz ilyet, ha veszel kiegészítő garit + hozzá ugyanannyi időre baleseti garit.

kérdés: mostani FHD AW gépek nem tudják a g-sync-et, ez mennyire gáz?

MSI és ASUS van még a jelöltek között - meg ha befut addig a Lenovo y720, de az csak 1060-as vga-val.

(#13064) Muerte válasza Balázzs (#13063) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Minden külföldi bill.-en ott a helye a hosszú "í"-nek,csak az USA angolon nincs,UK angolon már ott van.

(#13065) Balázzs válasza Muerte (#13064) üzenetére


Balázzs
senior tag

USA angol miatt írtam, mert előző - gateway - gépem is onnan volt és a mostani is onnan jön hamarosan.

Nekem nem volt a billentyűzettel gondom soha.

[ Szerkesztve ]

(#13066) spyduck


spyduck
nagyúr

(#13067) Pocok256 válasza spyduck (#13066) üzenetére


Pocok256
veterán

Reggeli olvasmány kiraly vagy köszi :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13068) juve600 válasza spyduck (#13066) üzenetére


juve600
nagyúr

grat
:C :C :C

3-4 éves notit pasztáznám át, i7-es proci és gt 750m van benne, mennyi paszta kell hozzá kb ? MX2 vagy MX4-et vennék

:R

(#13069) Pocok256 válasza spyduck (#13066) üzenetére


Pocok256
veterán

Annyi plusz, hogy a max hőfokokat is ki lehetett volna dúrni egy táblázatba :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13070) Pocok256


Pocok256
veterán

Kérdés az hogy egy ilyen elég e cpu és gpu kombóra és Killhates -t mennyiért lehet rávenni hogy rátegye ? :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13071) Zolinho1 válasza Balázzs (#13063) üzenetére


Zolinho1
csendes tag

Hello!

Igazából tudok vakon gépelni, de azért mégiscsak jobb lenne egy gyári magyar billentyűzetes új gépet venni.
Nem volt még g-sync-es élményem, olvastam róla hogy hogy működik, azért nem hátrány szerintem ha benne van az új gépben. A Muerte75 által ajánlott MSI GT72 gép szerintem kielégítené az igényeimet maximálisan, az ára mondjuk fölötte van a tervezettnél egy százassal, meg igazából még nem tudom hogy méretben hogyan birkózok meg egy nagyobb géppel, mivel én tényleg nem asztali környezetben szoktam notit használni, hanem mindenhol ahol épp kényelmes leülni játszani, fotelban ágyban például és nem tudom hogy a méret és a tömegbeli változás mennyire lesz kényelmes.

(#13072) Pocok256 válasza Zolinho1 (#13071) üzenetére


Pocok256
veterán

17 es inkább asztalos történet az egy teljes desktop replacement. Ölben egy 4-5 kilos szörnnyel nem fogsz játszani ha ilyen vágyaid vannak akkor arra kb az én gépem jó, de ott meg kis kijelző miatt nem igazán lehet jót játszani csak külső monitorral.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13073) spyduck válasza Pocok256 (#13069) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondoltam rá én is. Lehet még ma meg is csinálom.

(#13074) Pocok256 válasza spyduck (#13073) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha már itt vagy szóval a T 1000 res cuccból 1 kis tubus csak cpu ra volt elegendő vagy gpu ra is jutott belőle ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13075) spyduck válasza spyduck (#13073) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kész is :)

(#13076) spyduck válasza Pocok256 (#13074) üzenetére


spyduck
nagyúr

Figyelembe véve, hogy milyen mennyiséget kell felvinni és mennyi van a tubusban, szerintem 5db laptop CPU és GPU felkenésre elég. Erről pontosabban majd később tudok nyilatkozni.

(#13077) Muerte válasza spyduck (#13076) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszönjük a munkádat és a tesztet,néhol van benne egy-két kanyar,de összességében jó lett. :) Az hogy a gyártók mit ígérnek megszáradás nélkül az mese habbal,80°C-kos 100W-os TDP környezetben nem lehet évekről beszélni.A szervizesed mondta jól,fél év ha valaki törődik a cuccaival,ha nem törődik akkor egy év,amikor már nagyon-nagyon illő cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#13078) Medocsabi válasza spyduck (#13066) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó lett,a reggeli kávé mellé üdítő olvasmány volt! :) :R
Szerintetek gariidő alatt hébehóba érdemess a dellhez elvinni a laptopot?vagy ha pl itt bízok meg valakit,akkor meg lehet úgy csinálni h ne vesszen el a gari?
Sajnos elég sok port szív be a gép a galéria miatt,ahol leginkább dolgozom/játszom,ráadásul egy véreb is van a lakásban(Csokoládénak hívják,tacsi,és persze mindig ott van ahol én :D ),közeledik a nyár,szőrhullás stb :)

(#13079) Dhampir


Dhampir
félisten

A Green Gel Nose Paste Essential teszt kimaradt, de nem gond, mert fejlógatás közben az lényegében alap. :D

(#13080) Medocsabi válasza Dhampir (#13079) üzenetére


Medocsabi
addikt

Lol,kellett 2 perc mire leesett :)

(#13081) Pocok256 válasza spyduck (#13075) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi :R

Annyi kiegészítés még amit elején elfelejtettem írni, hogy máskor fix venti fordulattal kell tesztelni ezeket. Teszem azt fixen max fordulatszám 80% val. Így sokkal pontosabb értéket kapunk. Mert lehet az lm úgy érte el a 80 fokot, hogy 2k RPM en volt a hütő míg a a másik paszta 82 foknál 3k.rpm el tekert így pedig false picit összehasonlítani.

Tudom ezt írhattam volna előbb is. :B

Ettől függetlenül a teszt hiánypótló.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13082) spyduck válasza Medocsabi (#13078) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nálunk ugyebár a gyárin felüli a +1év / +2év gari feltétele az évenkénti pasztázás. Ha ez meg van csinálva, akkor sokkal kisebb a meghibásodás esélye. Az összes gyártóval megbeszéltük ezt anno, engedélyezték nekünk, sőt kifejezetten örültek is. A gyártó nem egnedélyezi a felhasználónak a hővezető paszta cseréjét, viszont ha a csavarok fejére és a burkolat repedésekre figyelsz, akkor nem látszódik, hogy hozzányúltál ;)

(#13083) spyduck válasza Pocok256 (#13081) üzenetére


spyduck
nagyúr

Újra kéne akkor csinálni az összes mérést és megint 11x szét kéne szedni az Y520-at. Ez +3 nap :D
RPM-et mivel javasolt mérni? Hanagban nem vettem észre különbséget egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#13084) Pocok256 válasza spyduck (#13083) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez elég veszélyes talaj. Van néhány fajta gép aminél a Hwinfo64 tökéletesen tudja mérni sőt tudja szabályozni is. De egyes gépeknél teljesen false eredményt ad. Teljesen típustól és biostol függ a dolog. Van még a piacon egy két fan control nevű applikáció ha nem jönne be a hwinfo64 akkor azokat is érdemes megnézni. De van az a eset, hogyha fejed tetejére állsz akkor sem tudod szabályozni ebben az esetben esetlegesen lenovonál is lehet :F, hogy van a biosban fan performance mod ami maxra állítjha a hűtési teljesítményt így legalább egy összehasonlítható alapot kapunk :)

Ettől függetlenül amit most csináltál teszt királyság mert mutatja, hogy egy gépnél hétköznapi használatnál mennyit számít egy jó paszta, de a paszták közti tényleges különbségre nem mutat rá :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13085) Medocsabi válasza spyduck (#13082) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igen,ezt tudom,amikor Nálad vettem asszony HP subnetbookját elolvastam :) Csak az én gépem edigitalos.De lehet majd ha időszerűnek érzek egy pasztázást egyeztetek a DELL-lel.

(#13086) Muerte válasza Pocok256 (#13084) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A lényeg lejön belőle mindenkinek miszerint a gyári paszta nem ér semmit sajnos,kivéve Clevo/MSI prémium gépei.Amit te javasolsz fan control móka,az nem kivitelezhető te is tudod.
Az ahogy én teszteltem anno,az ad a legpontosabb eredményt,de az is csak úgy ha tökéletesen egyforma gépen van tesztelve az összes paszta,vagy konkrétan 1 gépen.Az 1024M proci teszt eltart kb.3-4 percig fullon hajtva a procit,mire lefut lehet látni közben az összes adatot.max hőfokig bezárólag.Előtte nálam fel volt húzva a venti manuálisan 80%-kra,de csak azért mert különben elengedte volna bios 75-ig tök kussban mire bekapcsol.Egy kisebb gépnél nem kell olyantól tartani hogy nem fog bekapcsolni a venti 3-4 perc full terhelésre,tehát aránylag pontos eredményt lehetne vele kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13087) echterion válasza Pocok256 (#13072) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem nincs asztalom, csak ölben használom az enyém és nem szokott gondot okozni az a 4,8 kiló. Persze, a mai ifjak a pemzlifejükkel nem biztos, hogy bírnák. :DDD

**********

(#13088) Muerte válasza echterion (#13087) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azokkal az "izmos" lábaikkal? ;] bírnák vagy 5 percig :DDD Én a 18-ast is ölbe szoktam kapni,egy párna azért van a combomon,de mondjuk max 2 óra és akkor már elér minden baj,elég is az egyszerre :DDD

(#13089) Pocok256 válasza Muerte (#13086) üzenetére


Pocok256
veterán

ŐŐ szerintem kivitelezhető. Spyduck 1 gépen tesztelte és ha mákja van azon a gépen megy a hwinfo64 fan controlja perfektül akkor simán meglehet csinálni, csak arra kell ott figyelni, le ne olvadjon a gép :B

Én a mostani gépemet is fan controllal használom, ha Overwatchozok beállítom többségére 3500 as rpm re mert az kb még hangtalan és a hőmérséklete így sem haladja meg sosem a 82 fokot.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13090) Muerte válasza Pocok256 (#13089) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálad azért megy mert Martin aki a HWiNFO-t anno megcsinálta,az nem kevés energiát belefektetve megcsinálta néhány AW-hez a fan controlt,de ez egy nagyon összetett és bonyolult téma volt.M18x-hez nem is lehetett megcsinálni mert nem tudták a biost rendesen felülírni,ha custom auto-t akarok akkor van egy 2200RPM és a max fordulat,ezeket hozzá lehet rendelni hőfokhoz,de ez minden:alap,vagy max.
Egyetlen egy Lenovo laptopon nem működne semmilyen formában a HWiNFO-val való ventivezérlés,mivel nem csinálta meg egyetlen egyre sem a fejlesztője.Hogy valamilyen más fan control progi képes-e felülírni Lenovo bios-t az is kétséges számomra,de lehet hogy van,én nem tudok ilyenről minden esetre az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13091) Pocok256 válasza Muerte (#13090) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ezt belírtam és tisztában is vagyok vele, hogy ez nagyon vékony jégen való táncikálás. Adott noti típus szerint kellene keresni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13092) spyduck válasza Pocok256 (#13089) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt hiszem ezt kihagyom ;]

(#13093) Pocok256 válasza spyduck (#13092) üzenetére


Pocok256
veterán

Megtudom érteni :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13094) Muerte válasza Pocok256 (#13091) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyébként azt sosem értem meg hogy miért nem adnak a gyártók egy kicsit szabadabb kezet a ventiprofilok beállítására...
Lenne egy gyári profil (a hülyebiztos :D ) ami alá senki nem tudna menni,az addig oké is,de agresszívebb profilt meg lehessen állítani kézzel mondjuk.Ez sokat segítene,mert pl.télen kisebb zajszint mellett játszhatna az ember,nyáron elkerülhetné a throttlingot kis gépeknél,ha eleve max fordulat mellett kezdene játszani.stb.stb.

[ Szerkesztve ]

(#13095) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Emmángémer?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#13096) redbulz válasza KubanitoS (#13095) üzenetére


redbulz
tag

Én szívesen letesztelem az-e :DDD

(#13097) RM007 válasza KubanitoS (#13095) üzenetére


RM007
addikt

Ennyi pénzért biztos nem merném megérinteni sem, vagy ha mégis másnap vihetném javításra.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13098) Mikulásbá válasza KubanitoS (#13095) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Túlságosan is.Erődemonstráció.
Laptopos játékhoz egy 1080-as is bőven elég,sőt sok is.

[ Szerkesztve ]

(#13099) Medocsabi válasza KubanitoS (#13095) üzenetére


Medocsabi
addikt

Bitang gép.De ezeknél a masináknál azért mindig megkérdőjeleződik,hogy aki ilyet használ,annak vajon tényleg szüksége is van ilyen laptopra?... nem tudom elképzelni hogy napi szinten bárki ezt hozza-viszi.

(#13100) steelsec válasza Mikulásbá (#13098) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ez inkabb desktop replacement mint laptop. Nekem sincs fix asztalom otthon, van hogy a konyhaasztalnal jatszom van hogy parom smink asztalanal, vagy az erkelyen, viszont mindennap hozom az irodaba gepem, ebedszunetbne lazito jatek.
Bar azert ezt mar lehet nem mernem behozni a metron.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.