Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) bandras54 válasza haten (#14200) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szerintem a global e-bay-en vagy. Attól függetlenül, hogy német. Ketesésnél a szűrőt váltsd át europe- ra.

(#14202) x_o_n válasza haten (#14200) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen,Californiában van és Németországba +233 euro a posta költség
tehát 1233 euro a végösszeg

(#14203) Darth_Revan válasza haten (#14200) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, német oldalon hirdeti, de a termék az USA-ban van, tehát erre még rájön 27% áfa.

(#14204) bandras54 válasza echterion (#14199) üzenetére


bandras54
aktív tag

De lehet h még a heretic is megy 70 fok alatt. :)

(#14205) VANESSZA1 válasza haten (#14200) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez neked 1125+260+vám+áfa

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#14206) Rellind válasza Pocok256 (#14198) üzenetére


Rellind
senior tag

Olvastam én is,netto f@xság. Aki írta az elég debil lehet,vagy valami Acer jómunkásember ;]
81°C (I7) volt idáig max (by Afterburner), elég meleg volt a szobában és Wotot streameltem OBS nincs a helyzet magaslatán :W Tervben van egy kis extra hűtés beszerzése. :DD Btw nem süti a kezem,mert mindig klavitúrát használok. Tojást meg sepenyőben sütök ;]

No offense, de van itt a topicban, aki nem csak az Acer ilyen szar meg olyan szar -bár kezd kicsit olyan érzésem lenni, mint amikor xarolaszoznak autotopicban a népautó fanok ;] - véleményét alá tudja támasztani példákkal, tapasztalatokkal Acer gamer gaming fronton?

tKb.#
Sztem ne olyan topicban kérj véleményt egy olyan gépről,amit pár hete lehet csak kapni és a hozzászólok többségének az Acer márkáról már egy kialakult véleményük van. :D
A MM-ben ki van állítva,menj el tapizd meg. Nézz reviewokat, a Youtube-on rengeteg összehasonlító video van Dellel,Asussal egyetemben. Btw ez az egyik legajánlottabb gép ebben a kategóriában jelenleg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14207) VANESSZA1 válasza Rellind (#14192) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mostani állás szerint azt mondanám, hogy MSI, bár mindig is Dell párti vagyok, de ha most kellene vegyek biztos, hogy a lejebb általam linkelt MSI-t venném.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#14208) Pocok256 válasza Rellind (#14206) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen aláirom előitéletes vagyok, de az Acer nagyon hosszú éveken keresztül dolgozott azon, hogy a márka gaming szériája összeforjon a tojássütő szinonímájával. Szerintem egy komolyqbb battlefield 1 es teszt után ez is szénné throttlingolná magát. De szeretném ha valaki megcáfolna.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14209) Rellind válasza Pocok256 (#14208) üzenetére


Rellind
senior tag

A "komolyabb Battlefield 1 es teszt" alatt mit értesz? Nincs meg,de virágboltin kiprobálhatom. :U

U.i: B1 beszerzés alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#14210) Pocok256 válasza Rellind (#14209) üzenetére


Pocok256
veterán

Multi terheli meg.igazából a gépet. Virágbólti azzal sajnos nem tud szolgálni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14211) echterion válasza Pocok256 (#14210) üzenetére


echterion
nagyúr

Haggyad má', hadd tőccse' csak le, aztán seed-eleheti ezerrel. :DDD

**********

(#14212) k-adi válasza echterion (#14211) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lehet megvette és most tölti le valahonnan :) bár nekem is a warez lenne az első tippem :D

(#14213) echterion válasza k-adi (#14212) üzenetére


echterion
nagyúr

"...virágboltin kiprobálhatom..." :))

**********

(#14214) k-adi válasza echterion (#14213) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát akkor jó nagy noob mert abba nincs multi :D na mindegy..

(#14215) Rellind válasza k-adi (#14214) üzenetére


Rellind
senior tag

Nem mondod. :DDD :Y Tényleg? ;]

Pocok256#
The Division megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#14216) Pocok256 válasza Rellind (#14215) üzenetére


Pocok256
veterán

Az is elég jó bár a bf terhelésésétől azért.jócskán elmarad.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14217) Rellind válasza Pocok256 (#14216) üzenetére


Rellind
senior tag

Rendben,erre később még visszatérünk. :DDD

(#14218) Bluesummers


Bluesummers
őstag

HAIL!
Segítséget plz!
Érdekes, hogy van ugyanez jelentkezett most barátomnál, mint itt látható egyik negatív értékelésnél is egy eset --> [link], idézem: "Valamint a gép időközönként eldobta a töltést, amiről kiderült, hogy hibás a töltője".

Haveromnak is Medion Erazerje van, még anno kb. 5 éve én szereztem neki. Legutóbb a töltője / csatlakozó része (power jack) füstölni kezdett. Azonnal kikapcsolta! Nem tudom megmondani pontosan melyik.

Medion Erazer X7813 - életében egyszer én pasztáztam neki újra, kb. 2 éve.

Remélhetőleg most csütörtökön jutok hozzá egy Medion Erazerhez, s a töltőjével kipróbálom, de ha power jack hiba, akkor ki tudná szervizelni? Beszerzem hozzá a power jack-et, ha kell, csak egy egyszerű, minőségi forrasztás kellene, mivel most nincsen itt Budapesten a felszerelésem, lengyelben hagytam...
Júli 7-ig vagyok itt, addigra meg kellene oldani a dolgot neki :(

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14219) Pocok256 válasza Bluesummers (#14218) üzenetére


Pocok256
veterán

Van olyan aki tudná javítani, de a prohardver hivatalos szabályzata szerint reklámnak minősül, ha leírom a nevét és ezáltal segítek a problémádon. Szóval adminoknak köszönd meg, hogy nem tudunk neked segíteni ebben.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14220) Mikulásbá válasza Pocok256 (#14219) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért találták fel a privát üzenetet!

Bluesummers . én viszont írtam.

[ Szerkesztve ]

(#14221) parkasz válasza Pocok256 (#14219) üzenetére


parkasz
senior tag

Akkor is reklám, ha privibe megírod neki?

(#14222) Pocok256 válasza Mikulásbá (#14220) üzenetére


Pocok256
veterán

Erről is megvan a véleményem, hogy a forum arra jó, hogy megosszuk egymás közt az információt, majd ha valaki idetéved elolvassa és felhasználhassa kérdés nélkül. Ehelyett privátba küldözgetjük az információkat mint valami titkos szekta... :W

Mivel mássabb egy ember vagy egy vállaltról azt írni hogy jó, mintha azt írom hogy a Alienware laptop jó az nem reklám ? vagy ha azt írom, hogy AMD nek jó a terméke, az mi ha nem reklám ? (ezek engedélyezettek persze) de ha azt írom, hogy gizinek jó a terméke az meg már tiltás bann ... :W

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14223) Mikulásbá válasza Pocok256 (#14222) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mivel ő ebből él,jogos a tiltása,mint link,az akár reklám is lehet.Nem kell ezt túllihegni,privát és kész.

(#14224) Bluesummers válasza Mikulásbá (#14220) üzenetére


Bluesummers
őstag

Amit kaptam infót, róla már tudtam. Köszönöm! :) Inkább kíváncsiságképp írtam le, hátha valaki felismeri, hogy neki is pont ugyanilyen esete volt. A "pórul járt" hardveraprósra már ráírtam, még nem kaptam tőle választ. Tény, hogy Medion Erazerek ár/érték arányukban még mindig 1. helyen állnak nálam. Újabb generációt nem próbáltam (még), de talán nem is fogok sohase, mert nem tudnám azokat kihasználni.
szerk: ezáltal meg is van az emberem, csak megerősítést kaptam.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14225) Pocok256 válasza Bluesummers (#14224) üzenetére


Pocok256
veterán

Mindig jó látni, hogy van egy két bátor vállalkozó ;]

(#14223) Mikulásbá
Miért az Alienware nem abból él, hogy laptopokat ad el ? Szóval mivel másabb ha azt írom le, hogy AW gépet vegyél vagy azt, hoyg gizi tud segíteni ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14226) Pocok256 válasza Rellind (#14217) üzenetére


Pocok256
veterán

Origin en 1 hétvége ingyen van access aktivál bf 1 letölt multiba kipróbál :)

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14228) Muerte


Muerte
Topikgazda

A hőzöngést kéretik befejezni! Akinek nem tetszenek a fórumozás szabályai forduljon egy Moderátorhoz, a topikba nem kell a sírás és az OFF ! Köszönöm.

(#14229) Rellind válasza Pocok256 (#14226) üzenetére


Rellind
senior tag

Néztem már reggel,de a vault games listában nincs BF1. :U
BF3 és 4 már megvan. Ezt is behúzom, ha kicsit lemegy az ára vagy valami akció lesz :K

(#14230) Muerte válasza Rellind (#14229) üzenetére


Muerte
Topikgazda

GPU-t nálam a legjobban eddig a FarCry4 terhelte,igaz az a procit nem igazán hajtja meg,ha közös csöves a hűtésed akkor valóban jobb tesztelni BF1 multival hogy kiderüljön mit tud a hűtés.

(#14231) Pocok256 válasza Rellind (#14229) üzenetére


Pocok256
veterán

Nincs az a isten hogy ne legyen nekem is ott van free play 24 óra van vagy valami ilyesmi :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14232) RM007 válasza Bluesummers (#14218) üzenetére


RM007
addikt

Nekem is ilyen (MSI)laposom van 98%-ban mint amiket linkeltél. Kicseréltem a tápját erősebre miután meghalt a 880-as mxm karim. Persze nem biztos hogy miatta, de biztos ami biztos. Vettem egy msi gt72-es tápot az Ebay-en (230W) és a gyáriról átszereltettem a csatlakozóját. Most azzal nyomom és várok egy hasonló fogyasztású kártyát.

(#14205) VANESSZA1: Én Kanadából rendeltem lapost Ebay-en és csak az első 3 tétel volt. Futár hozta átvettem, nem volt + még 27%-os áfa. Talán ezzel is szerencsém volt :U , pedig nem kis csomag egy ilyen.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#14233) Rellind válasza Pocok256 (#14231) üzenetére


Rellind
senior tag

[origin-access/faq]
Itt azt írja:
"What is Origin Access? Origin Access is a PC gaming subscription. Membership unlocks The Vault, a growing collection of great PC games you can download and play as much as you want. Plus, members get to try new EA games before they're released at no extra cost, and score an automatic 10% discount on Origin purchases, including full games, pre-orders, DLC, and FIFA points."
A VAULT játékok között nincs felsorolva. Te aktiváltad az egy hetet? Neked látszik? Le tudod tölteni? :U

(#14234) Pocok256 válasza Rellind (#14233) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem már 1 éve van origin accessem lehet amiatt és már ezer éve így figyel a bf 1 a könyvtáramba.

De akkor lehet csak valami akcióba aktiváltam ezt vagy tudom is én :F

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14235) Rellind válasza Pocok256 (#14234) üzenetére


Rellind
senior tag

Jaaa. Az más tészta. :U

(#14236) echterion válasza RM007 (#14232) üzenetére


echterion
nagyúr

A Global Shipping Program keretében küldött cuccok vámját, áfáját mind checkout-kor fizeted, utána már nincs semmi. Meg kell nézni, hogy checkout-nál emelkedik-e a fizetendő összeg, mert nem mindig írja ki a teljes költséget. Rendeltem amcsiból én is lapost (most is azon gépelek :)) ), úgyhogy saját tapasztalat.
Akkor van extra költség, ha nem GSP-s a küldés.

**********

(#14237) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, ki emlekszik ram - topikgazda, ill Pocok biztosan :) - decemberben kerestem gamer lapost, amit vegul talaltam is - koszonhetoen a jotanacsoknak, amiket toletek is kaptam! Es bar nem kifejezetten ide tartozik, itt ugy latom, nagyobb az aktivitas, igy bizom benne, h hamar tudunk valami jo megoldast talalni a felmerult problemamra. :(

Na szoval: van egy Clevo laposom, karacsony/szulinapomra leptem meg magam, mukodott is hibatlanul, csak mivel ilyen "gumirozott" a felulete mindenhol, bar marha premium jellegu a fogasa, szornyen gyujti az ujjlenyomatokat.
Eddig csak nedves mikroszalas torlokendovel tisztitgattam, ami bar nem teljesen, de a nagyja "zsirt" leszedte. A napokban viszont beujitottam egy "Bio Orange Cleaner"re, ami leirasa szerint kimeletes, es pont ilyen ujjlenyomatok leszedesere (is) alkalmas.

Nosza, vegig is torolgettem szepen mindenhol a noteszt, billentyuzetet is jo alaposan, mint egyik legkritikusabban retkes pontot. bar figyeltem ra, hogy ne tortenjen meg, de szerintem nemi beszivaroghatott a billzet ala, mert szaradas ota, ha bekapcsolom a gepet, azt erzekeli, mint ha nonstop nyomnam a 3-as billentyut (erre is 10 perc utan jottem ra, h miert nem tudok sehova se kattintani, meg miert adja ki a Win gyakran a hiba hangjelzest). :(

Mkt tudok ezzel otthon, hazilag csinalni? Mar orak ota ki van kapcsolva, egyelore nem segitett semmi, egy szuk het mulva meg megyek haza nyaralni, kell az eszkoz.
Tudtok valami hasznos tippet adni, mit tegyek? Ugye nem azott be? Agyergorcsot kapok, ha igen! :W

Koszonom a segitsegeteket, es remelem nem tul off a temam!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14238) dugo_ válasza Yeffy (#14237) üzenetére


dugo_
veterán

Ugye nem azott be?

Minden jel arra mutat, hogy de.

Ha nem szárad ki 3-5* nap alatt (vagy kiszárad, de tovább hibázik a károsodott nyák), akkor nyertél egy új billentyűzet.

*Empirikus megfigyelés, amikor zuhany alatt, körömkefével lett kimosva egy pezsgővel nyakon öntött bill.

[ Szerkesztve ]

(#14239) RM007 válasza echterion (#14236) üzenetére


RM007
addikt

Köszi! Jó volt tanulni ma is valamit. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#14240) Yeffy válasza dugo_ (#14238) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi a valaszt!

Ooo, hogy b*szna meg!! :W :((( rohadtul fogok neki orulni, ha igen.
Akkor most ne hasznaljam napokig, csak pihenjen? Gondolom, ne alljak neki pl enyhen se hajszaritozni a kornyeket a gombnak? Illetve, ha tenyleg beazott, ez nem karositja az alaplapot? Mivel h "csak" billzetet irtal, mint eselyes 'dijat' - amit gondolom penzert fognak cserelni, de hat igy jart, aki hulye. :(((

Azert en nem folyoviz alatt pucoltam a lapost :D tenyleg max egy ket csepp szivaroghatott bele...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14241) dugo_ válasza Yeffy (#14240) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem 1-2 csepp nem érhet le az alaplapig, de erre nyilván az a nyilvános fórumon vállalható tanács, hogy szervizzel szétszedetni, átnézetni mindent, beázás nyomát megkeresni vagy kizárni. Főleg hogy új, drága gépről van szó.
Ha ragad a hármas gombod, akkor amúgy sem tudod használni, ha jól értem. Vagy naponta ráellenőrzöl, aztán próba cseresznye.

Ilyen pucolásoknál pedig a törlőkendőt kell nedvesíteni, de azt is csak éppenhogy.

A pezsgős gép éveket ment úgy, hogy elborította az alaplapot a ragacsos lé, csak egy éve lett kipucolva, amikor nekiestem a gázégős parasztbga-nak... :D És azóta is működik.

(#14242) echterion válasza dugo_ (#14241) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem is értem ezt a nedvesítést. Nekem eddig sose volt szükségem nedves rongyra a bill. pucoláshoz. Mivel lehet úgy összekoszolni, hogy nedvesség kelljen hozzá?
Tiszta kézzel kell kezelni, nem egy gépműhelybe való cucc az. Meg nem kell leenni se. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#14243) dugo_ válasza echterion (#14242) üzenetére


dugo_
veterán

Én simán összeizzadom/zsírozom a wasd környékét játék közben, normál gépelésnél viszont tiszta a bill többi része.

(#14244) Yeffy válasza dugo_ (#14241) üzenetére


Yeffy
veterán

az off -on behaltam :DD :C

Neem, felreerted, nem ragad sehol semmi, csak a torlokendot nedvesitettem be a tisztitoval, es torolgettem vegig a feluleteket. Kivulrol hibatlan, szep tiszta most, es konnyen is jar, ezert is lestem eloszor vagy 10 percig, h mi a tokom baja lehet... Nem ragad a bill, v nem jar akadozva, olyan, mint ujkoraban. Ezert sem ertem, h ha be is szivargott egy ket csepp, az ekkora kart tud okozni egy laptopban? (Oke, nyilvan itt nincsenek akkora helyek/hezagok, mint egy asztali pc kulonallo billzeteben, nyilvan nagyon passzentos, de akkor sem tudom ezt elhinni...) :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14245) echterion válasza dugo_ (#14243) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor én nem vagyok elég hardcore gamer valszeg. Nem baj, nekem egy gonddal kevesebb. :))

(#14244) Yeffy DJ: Az az egy-két csepp is tönkretehetett egy szálat, ha pont rossz helyen állt meg. Én kólával jártam úgy asztali bill-en anno, hogy szépen feloldotta a fél bill. alatti fóliában futó szálakat. Szóval valszeg neked különösen nagy peched lehetett.

(#14246) Yeffy DJ: Hol írtam, hogy hülyeség? Nem találom. Csak annyit írtam, hogy nekem szerencsére vagy nem, de nincs ezzel gondom. Nem értem a felháborodásod.

[ Szerkesztve ]

**********

(#14246) Yeffy válasza echterion (#14242) üzenetére


Yeffy
veterán

Attol meg, h nem ertesz valamit, nem jelenti azt, h hulyeseg. En sem ertek az atomfizikahoz pl, de nem forgatom ki, meg irok marhasagokat, mar ne haragudj.

Ahigy irtam, rengeteg ujjlenyomat zsirt gyujt ossze a gep teljes felulete nalam. Ez van, nekem ilyen a bor a kezemen. Van, akinek az arca zsirosabb, nekem a kezem. Nem eszek a laptopomon, nem hegesztek rajta, de megcsak nem is ezen cserelek olajat a kocsimban. Egyszeruen retkesen nez ki max egy het utan, amit en utalok. A szaraz/csak nedves mikroszalas kendovel meg sokaig tart pucolni, es nem is olyan hatekony.

Orulj neki, h neked nem kell torolgetni. masnak meg attol kellhet...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14247) Yeffy válasza echterion (#14245) üzenetére


Yeffy
veterán

Peldaul a "nem egy gepmuhelybe valo cucc az" nem eppen ideillo komment, nyilvan nem azert vettem majd £1000-es notit, h ott hasznaljam.

Elkepzelni nem gondoltam volna, h ilyen minimalis mennyisegu folyadek is kart okozhat. :( Es akkor most mit csinaljak? Ne szaritgassam valahogy? Csak varjak, es csekkolgassam? Meg ha tenyleg karositotta az adott billt mondjuk, akkor nem ugy kene inkabb viselkednie, mint ha nem is erzekelne a 3-ast, ahelyett, h azt hiszi, nonstop nyomom?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14248) echterion válasza Yeffy (#14247) üzenetére


echterion
nagyúr

Azzal csak azt próbáltam jelezni, hogy nem tudtam eddig elképzelni, hogy lehet zsíros egy gamer bill. Most már tudom.

Hát, én személy szerint nem tudom elképzelni, hogy megjavuljon innen a cucc, szerintem mielőbb szerezz be hozzá egy külső bill-t, amíg nem tudod beküldeni egy bill. cserére. Aztán közben lehet, meggyógyul és úgy járok vele, mint a zsíros feltételezésemmel, de egy külső bill-lel addig is tudod majd használni a géped.

**********

(#14249) wanted5 válasza Yeffy (#14247) üzenetére


wanted5
őstag

Én egyszerűen azt nem értem, hogy ha a törlőkendőre fújtál 1-2x, akkor, hogy a fenébe tudott belőle pár csepp kijönni. Kb fizikailag lehetetlen. Annak a kendőnek tocsognia kellett a folyadékban és/vagy jól rátehénkedve kellett törölni, hogy abból kicsepegjen bármi.

Akárhogy is történt, legjobb esetben is egy billentyűzet cserére számolhatsz. Esetleg még megpróbálhatod levenni azt a keycap-et (nem tudom mi a magyar neve), meg mellette 1-2-t és megnézni mi a helyzet. Persze úgy hogy lehetőleg ne törd el.

(#14250) x_o_n válasza Yeffy (#14237) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia
Legközelebb max szemüveg tisztitó nedves kendővel. (50-100 db van egy dobozban) plussz a port zoknival Na meg porszivóval ovatosan.
Nem tudom melyik tipus, de én kiszedném a billt. Biztos ami biztos, ha tönkremegy (remélem nem) tudsz rendelni hozzá másikat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.