Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14401) Bluesummers válasza Pocok256 (#14398) üzenetére


Bluesummers
őstag

"nem mindenki ér rá" - mintha egy gamer gyerek nem arról lenne híres, hogy órákon át keresztül nyúzná / ülne gép előtt. Akkor minek ilyen laptop? Tök ellentmondás :D

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14402) Pocok256 válasza Bluesummers (#14401) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor máshogy írom nem mindenki ér rá bf 1 et tolni, én sem, mert nem szeretem :D Ettől független simán jöhet ki a jövőben olyan game ami ugyanilyen terhelésre lesz képes és, ha gép képtelen teljesíteni bf alatt akkor képtelen lesz a jövőben majd megjelenő játék alatt is így a trágyát gyors ki lehet szűrni. Gamer embernek is pénz az ideje és csak úgy nem fog 2-3 órán át ott ülni egy olyan játék előtt ami nem érdekli inkább este automatikusan elindítja a tesztet ha reggelre leolvadt a gép akkor kuka.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14403) Bluesummers válasza Pocok256 (#14402) üzenetére


Bluesummers
őstag

"akkor kuka" - garis gépnél ha ezt mondod, de így nyírtad ki, lehet tényleg kuka lesz. KillHates-szel találkoztam, ő mondta el, hogy ez miért nem jó. Igaz, max Neki generálod a plusz bevételt, de elmagyarázta miért nem jó az ilyen nyűzés. Régen én is így gondoltam, ahogy Te. Kb. 1 millás Alienware garanciáztatását tagadták meg egy gépnél, mert időben nem vitte el garanciáztatni. A fedlap olyan szinten meglágyult, hogy a másik oldalán lehetett érezni a megolvadt műanyagot.
Mindenki úgy teszteljen, ahogy akar, az tuti, hogy én leálltam ezekkel. Marad Unigine 1-2 órán át (ott lehet ám hagyni a gépet, nem kell előtte ülni) keresztül, az a reális.
Megjegyzem: Több éven keresztül Furmarkoztam...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#14404) Pocok256 válasza Bluesummers (#14403) üzenetére


Pocok256
veterán

Valamit félre értesz. Extrém terhelésnek tartom a furmark plusz prime95 tesztet viszont majdnem ezzel megegyező terhelést tud egy bf 1 na most az viszont teljesen életszerű, hogy valaki 12 órán bf 1 zik. Megoldás az lenne, ha lenne bf 1 bench.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14405) Djatis


Djatis
senior tag

Urak! Kicsit eltávolodtunk a valós problémától, jobban örülnék ha az megoldódna!
Én nem gyilkolom a gépem attól függetlenül, hogy egy Beast csak szeretnék játszani, na ez az ami most nem megy :((
Pl. ma toltam Modern Warfare Remastert Ultra grafikával -150mhz gpu clock-kal és ez is ment.
Szóval itt tuti a táp lesz a rossz, jah és ami fontos és számottevő, nincsenek grafikai hibák játék közben!!!
Ez azért fontos mert megint csak azt mutatja, hogy nem a gpu a hibás!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14406) echterion válasza Pocok256 (#14400) üzenetére


echterion
nagyúr

Olvasd el még egyszer, amit írtam, hátha akkor átmegy. Minek teszteljek hőmérsékletet olyan progival, amit nem használok? Ha gta v-tel játszok, vagy ME 3-mal pl., akkor minek nyúzzam BF1-gyel? Hol érdekel engem a BF1 alatti hőmérséklet, ha fel se telepíteném amúgy? A furmarkos bohóckodást meghagyom a tesztoldalaknak, ha erre az adatra vagyok kíváncsi, ott az internet, ha meg a saját használati körülményeim közötti hőmérséklet érdekel, akkor nyilván azoknál a progiknál nézem meg, amit használok, nem azoknál, amit nem.

**********

(#14407) kreten67 válasza Djatis (#14405) üzenetére


kreten67
senior tag

Szerintem pedig simán lehet a gpu vagy az alaplapod hibás a leírtak alapján,de reméljük a legjobbakat és okozza a táp a jelenséget.
Azon a gépen van garancia valószínűleg,így nem annyira stresszes a helyzet.

(#14408) RM007 válasza Bluesummers (#14397) üzenetére


RM007
addikt

Ja persze ezek a progik direkt azért és úgy készültek hogy kinyírjon mindent? Pár perces futtatás monitorozva teljesítményen ne legyen már bűn, főleg szűrés miatt, mikor több órás folyamatos játszás alatt még inkább megkapja a magáét. Ez a stress szó nagyon negatív, csak az van amit egészséges formában bírnia kéne olyan pontszámon amire képes. És ha tőle már okosabbak lettünk valamicskét
mi sem stresszelünk annyira.
:)

Új kártya esetén egészen biztosan le fogok futtatni pár mérőprogit, hogy lássam véletlenül nem valami rámelegített szart kaptam-e.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#14409) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Azt vettem észre ma,hogy játék közben egyből 100%ra ugrik CPU kihasználtság,és laggolok mint a szar. Pedig semmin nem változtattam,eddig max 70% volt. Megnéztem semmi olyan háttéralkalmazás sem megy aminek nem kellene. Vajon mitől lehet?

(#14410) RM007 válasza Medocsabi (#14409) üzenetére


RM007
addikt

Na tessék nálad is aktívabb a cpu akkor mint korábban. Csak érdekelne te is win 10-et használsz? Csak nem jött valami drága nem várt frissítés?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#14411) Muerte válasza kreten67 (#14407) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem GPU túlmelegedés.Nem feltétlen a chip,hanem más komponens,ha a mag 85°C akkor a memória,vrm,fet-ek már 100°C felé is járhatnak,és ezt az is alátámasztja ha csak a múlt héten jött elő a hiba,mert az erős felmelegedés is akkor jött.

(#14412) Djatis válasza Muerte (#14411) üzenetére


Djatis
senior tag

Az a baj, hogy nem számít a hőfok! ha max mhz-n van a gpu akkor friss hideg bekacsolás után is dob kifelé az uniengine, de a 3-4óra gears of war meg simán megy fix 85fok gpu-val!
A vga ramokat teszteltem progival KillHates javaslatára, de majd holnap újra beszélek vele és meglátogatom a géppel.
Am ő pasztázta újra Thermal Grizzlivel.

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14413) Muerte válasza Djatis (#14412) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mennyi idő alatt dob ki az Unigine-ből? Konkrétan melyiket futtatod?

[ Szerkesztve ]

(#14414) Medocsabi válasza RM007 (#14410) üzenetére


Medocsabi
addikt

Win 10 persze. A hőfokkal nincs gond nálam,továbbra sem éri el a 70 C°-t.

(#14415) spanglee001 válasza Medocsabi (#14414) üzenetére


spanglee001
addikt

a win 10el 3 gépen is szívtam, de fél évente rápróbálok hátha jó lesz :DDD nem tudom mi vonz mert nem is tetszik, de a dx12 ben reménykedem mint annó a mantléba :DDD nálam okozott anomáliák win 10 alatt: kb 3-4 napig tünetmentes :Y aztán random proci/merevlemez használat, laggol az egér és a hang is néha néha egy tized másodpercre, mint amikor 10 évvel ezelőtt rákattintottál a dvd meghajtóra és megakadt a rendszer :O a játékok csak simán exe leállal kidoblálnak random időnként :DDD egyelőre én még a win 8.1et tartom a legstabilabb rendszernek. Viszont ami furcsa az asszony régi laposán tünetmentes :F a mostani laposomon nem próbáltam még a 10et, de nem is erőltetem, ha megdöglik a 8 akkor rábróbálok, de felelslegesen nem kínzom magam

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#14416) Djatis válasza Muerte (#14413) üzenetére


Djatis
senior tag

Walley-t és s Superpositiont ajánlotta a Killhates és ha full mhz-n van akkor van olyan, hogy egyből de van olyan, hogy 1 perc!
-150mhz-vel simán végig megy a bench!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14417) Muerte válasza Djatis (#14416) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor ez pedig GPU hiba lesz.A táphoz semmi köze,mert a Valley kizárólag GPU-t terhel,ha kimonitorozod láthatod hogy a CPU használat max.20% lesz a teszt alatt,tehát a tápod semmi esetre sem fogyhat el a teszt közben.Esetleg próbálj ki másik drivert is,hátha csak szoftveres a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14418) Djatis válasza Muerte (#14417) üzenetére


Djatis
senior tag

Most ezt kaptam -150mhz-vel: Így elmegy 1 hetet a program hiba nélkül!
Hw info-val néztem és van olya, hogy a gpu 200watt-ot fogyaszt!!!!!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14419) Muerte válasza Djatis (#14418) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 200W nem reális csak ha húzva van,de 170-180W-ig bekérhet max. terhelésen,táptól akkor is független a történet egyébként,mert annak még messze volna a vége.Mekkora a boost órajel amin kidobál? 1733MHz?

(#14420) Djatis válasza Muerte (#14419) üzenetére


Djatis
senior tag

1860mhz-re merészkedik fel gyárilag! Megnéztem ez a normál clevo!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14421) Muerte válasza Djatis (#14420) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát az még véletlen sem egy normál 1080 laptop órajel...,az nálad meg van rántva alapból 130MHz-el és azért dobál ki,mert alapfeszen nem bír ki annyi tuningot stabilan.
Ez a gyári: Core Speed * 1566 - 1733 (Boost) MHz

[ Szerkesztve ]

(#14422) Djatis válasza Muerte (#14421) üzenetére


Djatis
senior tag

Nézd meg ezt!

Csomó tesztet néztem és mindenhol 1800mhz főlé megy a gpu clock. A bios gyári a Killhates frissítette!
A gyári tununig progi álltalam lett leminuszolva!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14423) Muerte válasza Djatis (#14422) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Te meg nézd meg ezt: [link] :)
Az a GPU tuningolva van,azért eszik 200W-ot és azért fagy ki,amit már leírtam fentebb.Egyébként semmi baja a gépednek csak állítsd vissza a gyári órajelekre.

(#14424) Djatis válasza Muerte (#14423) üzenetére


Djatis
senior tag

Ez a gyári alap így meghal a játék:

Ez pedig a minuszos:

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14425) Muerte válasza Djatis (#14424) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A vbios verzió szám alapján az egy standard Clevo [link] aminek 1557-1771MHz között kellene dolgoznia.
Nálad valamiért eleve 1582MHz-ről indul,de attól még nem volna szabad 1885MHz-ig boostolnia... Ez valami szoftveres katyvasz lesz,lehet egy win reinstall,vagy az OC programok legyalulása kéne első körben.

[ Szerkesztve ]

(#14426) Djatis válasza Muerte (#14425) üzenetére


Djatis
senior tag

Már teszteltem full gyaluval win 8.1-el, raktam már fel vagy 10 fajta vga drivert.
ezen az oldalon nézz szét!

[link]

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14427) Muerte válasza Djatis (#14426) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Akkor eszem nincs hozzá,hogy mitől annyi az órajel :DDD Csinálsz AB-ben egy downclockolt profilt és le van tudva.

(#14428) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Hogy éri meg most venni MSI GS63VR-t?

(#14429) spanglee001 válasza kentucky (#14428) üzenetére


spanglee001
addikt

hogyhogy hogy éri meg most venni? nem értem a kérdést :F én gt73vr-t veszek agusztus 8a után, lehet valahogy olcsóbban venni? vagy tényleg nemértem a kérdésed

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#14430) haten válasza kentucky (#14428) üzenetére


haten
tag

370-380-ért van legolcsóbban. Jó választás. Én is erre a típusra várok. A napokban meglesz. :)

(#14431) boxgamer12


boxgamer12
csendes tag

Hali, a lenovo legion y520 1050ti-vel illetve i5-os procival milyen?? Tesztekben olvastam, hogy a hűtése egészen jó. Velemenyek?😄

(#14432) Rellind válasza boxgamer12 (#14431) üzenetére


Rellind
senior tag

Én megtapogattam MM-ben, úgy hajlott a kijelző, hogy rögtön elengedtem :DDD
Hardver szempontjából nem tudom. :B

[ Szerkesztve ]

(#14433) Tengri


Tengri
senior tag

HP Omen 15-AX204NH-1DM16EA

15.6” Full HD LED IPS Matt (1920x1080)
i7-7700HQ Kabylake 3.8Ghz (6MB) 2.8Ghz-3.8Ghz TurboBoost 4mag 8szál
RAM 16GB DDR4 (2400Mhz) Bővíthető
SSD 256GB M.2 2280 NVMe PM961 Samsung 2800MB/s 1100MB/s
HDD 1TB (1000GB) 7200RPM HGST
Intel HD630 + Nvidia GTX1050Ti (Pascal) 4GB Dedikált GDDR5 VR Ready, stb
Magyar LED háttérvilágítású billentyűzet
2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, HDMI, LAN, HD Webkamera, stb.
Intel Dual Band AC7265 Wireless
Bang Olufsen Audio! Kitűnő hangminőség!
Kiváló hűtésrendszer (CoolSense) nincsen teljesítmény csökkenés teljes terhelés alatt sem!
Win10 64bit op. rendszer + Office 2016

Szerintetek érdemes megvenni? vagy helyette válasszak inkább lenovot vagy asus-t?

Előre is köszönöm a válaszokat

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#14434) Djatis válasza Muerte (#14427) üzenetére


Djatis
senior tag

Gpu hiba lett a vége, most intézem a garit ha ki lesz cserélve a kártya majd csinálok sceenshoot-ot, hogy megy!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14435) Medocsabi válasza Medocsabi (#14409) üzenetére


Medocsabi
addikt

Erre van valami ötlet,tanács? Gyakorlatilag nem tudok játszani semmit,se bf3 se starcraft,annyira laggol.Pl épp betölt a bf3 multi,már egyből 100% a cpu. :W

(#14436) Djatis válasza Medocsabi (#14435) üzenetére


Djatis
senior tag

Ha nem futtatsz semmit akkor mennyi a cpu kihasználtság?

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14437) Darth_Revan válasza Tengri (#14433) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gyenge a hűtése, throttlingolni fog mint a sz*r.

(#14438) Pocok256 válasza Medocsabi (#14435) üzenetére


Pocok256
veterán

Nézd meg feladatkezelőbe mi eszi a cpu t első körben és onnan máris látjuk mi a probléma :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#14439) Tengri válasza Darth_Revan (#14437) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ. Helyette inkább lenovo y520 vagy asus?
Amúgy az összehasonlító videóban azt írják, hogy csak kicsit rosszabb a hűtése mint a DELL 7567 nek[1000 dollár alatti gaming laptopok]

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#14440) Medocsabi válasza Pocok256 (#14438) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát ezaz,feladatkezelőben semmi extra nem fut,pár kötelező win10 es cucc,steam,origin,meg utorrent.kb ennyi.Ezért nem is értem
(#14436) Djatis : Feladatkezelő szerint ha csak idleben fut a gép akkor csak pár 100%.

[ Szerkesztve ]

(#14441) Djatis válasza Medocsabi (#14440) üzenetére


Djatis
senior tag

Teljesítmény fül alatt kellen megnézni, hogy játék indítás után mik futnak és, hogy esetleg a meleg miatt nem e vissza vesz a teljesítményből!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#14442) RM007 válasza Medocsabi (#14435) üzenetére


RM007
addikt

Nem szoktam (m)ultizni csak éppen azon gondolkoztam létezik az hogy a cpu gpu többet vagy kevesebbet tesz oda egymás segítésére attól függően éppen mi a helyzet. Nyilván meg van a szerepük, de lehetnek feladatok amit mind két hardver el tud látni, ki tud számolni attól függően hova van kiosztva a szerep. Csak multinál jött elő ez változás? A gpu rendben? A szervernél nem lehet valami? Windows hiba stb.....Piszkálj meg mindent. :U

(#14441) Djatis: Fentebb írta nem éri el a 70C-t. Olyan mintha hirtelen gyenge lenne a CPU a feladathoz.

Most mondanám mindig minden változik win frissítés után, nálam egyszer csak az épp aktuális Aida progi minél a hőfokokat szoktam szemlézni szart be valamitől, betöltött és semmi kép. Majd feltelepítettem az épp aktuális legújabbat és láss csodát megy, de a alaplap cpu páros mindig 28 és 30 fokot mutat, amire én csak annyit mondok mindig magamban hiszi a piszi. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#14443) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

MSI laptop MaxQ design-el: [link]

A VGA hőmérséklete elég jó, de a CPU majdnem throttlingol (hála az égnek itt is 3 csavaros lefogatást kapott a CPU) :W

Meg az a belső, Úristen! Szardíniás konzervben több hely van :Y

[ Szerkesztve ]

(#14444) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#14443) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Túlságosan vékony és valóban semmi hely sincs benne. Ez a fajta vékony kialakítás erős kétségeket vet fel bennem a gép hosszútávú tartósságával kapcsolatban.

Most néztem meg a hűtés felfogatását, ez a 3 csavaros megoldás gyártótól függetlenül rettenet. :(

[ Szerkesztve ]

(#14445) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na, USA-ban már kapható az új szupervékony 15" ASUS laptop a levizetett teljesítményű GTX 1080 VGA-val.
Nem meglepő módon kb ugyanannyiba kerül, mint a normál teljesítményű 17" gépek. Meg van az ára a kivillanó seggnek :DD

[ Szerkesztve ]

(#14446) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

van itt valaki aki low budget gépet használ? :D konkrétan 250-nél húztam meg a lécet, amiért lenovo legion, vagy asus rog széria van, nem feltétlen játékra kell, de kell a cpu erő, és néha játszanék is, de nagyon le beszélnének a ROG GL szériáról, mert trottyol, de amiket olvasgattam róla ott dicsérték, esetleg van valakinek ilyen 15"-ban?

Xbox One: bandymnc

(#14447) echterion válasza bandi0000 (#14446) üzenetére


echterion
nagyúr

Amit leírtál, pont azért nincs. :DD

**********

(#14448) Medocsabi válasza bandi0000 (#14446) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha 250 a plafon,akkor itthonról újonnan csak a lenovo van.Én mondjuk a dell 7559emet itt aprón használtan vettem ( 3 hónaposan) 230 ért. És erre normális,3 év dell gari van!
más: megoldódni látszik a cpu problémám.egy napra kikapcsoltam a gépet,most minden ok. Kb 1 hete ment 0-24 be :D

[ Szerkesztve ]

(#14449) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#14443) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem tudom kiszúrtátok-e, de a videó alapján látható, hogy ennél az arany árban mért gépnél az MSI úgy döntött, hogy dobja a G-Sync-et (VGA és panel is tudja) és inkább Optimus-t aktiválja (Intel GPU vezérli a kijelzőt, így nem kapcsolható be a G-Sync) :C :DDD

(#14450) Dhampir válasza Medocsabi (#14448) üzenetére


Dhampir
félisten

A "Cuccok" alatt mégis egy IdeaPad 700 szerepel. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.