Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) fityere válasza Muerte (#13549) üzenetére


fityere
senior tag

Nálam az FN+F1 a tapipadot kapcsolja ki :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#13552) AcélAgyar válasza steelsec (#13544) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszi. :R Elég érdekes konstrukció egyébként, a Lenovo Y720 teljesen fém, de elég pocsék a kijelzője, ennek viszont a kijelzője elég jó, de cserébe félig műanyag :DDD Kicsit nehéz lesz a választás így

[ Szerkesztve ]

(#13553) steelsec válasza AcélAgyar (#13552) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igazabol, ahogy nezem a tesztet nem vesz vissza jelentosen az orajelekbol az i7, lehet hogy egy rendes pasztaval mar megoldodna a hutes, de en se acert se lenovot nem vennek otthon :D
Egyetlen kivetnivalo amugy az acertben szamomra, hogy a TB3 ugytunik nem a leggyorsabb verzios.

(#13554) fityere válasza Muerte (#13549) üzenetére


fityere
senior tag

FN+1 Megtaláltam, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#13555) AcélAgyar válasza steelsec (#13553) üzenetére


AcélAgyar
tag

Én i5-el venném, az kevésbé melegedne, az i7 csak felesleges pénzkidobás lenne nekem

(#13556) echterion


echterion
nagyúr

No, végre megtaláltam a nekem való processzort, így beújítottam egy i7 4800mq procival. Egyenlőre két teszteredmény, véleményalkotáshoz, hogy ez reális-e vagy lehet valami gebasz esetleg, mert csak sima ki-be rakás történt.

**********

(#13557) RM007 válasza echterion (#13556) üzenetére


RM007
addikt

Esetleg egy Geekbench 3-as eredményt tudnál még adni? Nekem most egy 4700mq van, ami kicsit húzva eléri a 13000-et. Nem linkelek mert nem CPU topik. :) Viszont a későbbiekben nekem is be van tervezve egy gyorsabb cpu, talán 4900mq, ha olcsóbb lesz.

single-core score: 3476
multi-core score: 13157

Egyébként ha valakit érdekel megjött a vga chip-em Kínából a gtx 880m-hez. Hétvégén talán kiderül megérte-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13558) echterion válasza RM007 (#13557) üzenetére


echterion
nagyúr

Kész.

Single core: 3275
Multi core: 12674

Szerintem nm ér annyit. Nekem a csere most 15ezerbe került, ennek tudatában nagyon nem éri meg az extreme proci. Szerintem.

**********

(#13559) RM007 válasza echterion (#13558) üzenetére


RM007
addikt

Szerintem meg nem jártál vele rosszul annyiért, azon már ne múljon a dolog. Egy kedvenc gamer laptopot mindig kényeztetni kell. :)

Nálam IETU-val 200mhz többlet van rajta így fut 2600-3600mhz-n, persze ennyit engedett csak húzni, minden csúszka maxra tolva és egy kis módosítás a cpu mag 1.019v és 1.022v között vacilálva stabilan meg van.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13560) echterion válasza RM007 (#13559) üzenetére


echterion
nagyúr

Mármint a 4900-ra értettem, hogy extreme. Ez egy sima Haswell i7, semmi több, és igen, azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy nekem nagyon megérte ennyiért. Mondjuk ehhez kellett, hogy az itthoni árakhoz képest jóval jobb áron passzoljam el ebay-en az i5-öst.

Nézelődtem a bios-ban, és nincs feszkó állítási opció. Milyen már ez, na. :O
Nincs kedvem az xtu-val pöcsölni, asztali vonalról jöttem, nálam a tuning mindig bios-ban történik, a winfosos tuning csak maszatolás. ;)

**********

(#13561) RM007 válasza echterion (#13560) üzenetére


RM007
addikt

Hát az i7-4930mx az extreme (többet is eszik 57W max), amit gondolom direkt húzásra fejlesztettek. Ez az xtu pont azért jó, mert olyat is lehet vele feltolni ami nem arra készült kifejezetten. A feszkót is könnyű vele állítani, van videó a youtubon egy csomó belőle.

Képzeld azt ha nekem sikerült elsőre belőnöm baj nélkül, akkor kinek nem menne (na jó volt bajjal is aztán kezdhettem elölről az egészet). Ez a progi pont nekünk készült, és csak egyszer kell elmenteni aztán bootoláskor minden marad a beállítás szerint. Mindegy te tudod, de ha van pár perced nézz videót róla hátha kedvet kapsz hozzá. :R Talán még biztonságosabb is mint a bios.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13562) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Tervezek a jövőben vásárolni majd egy játékos gépet. Olyan kérdésem lenne, hogy mely márkák melyik típusait érdemes nézegetni? Értelemszerűen a minőség, a megfelelő hűtés nagyon fontos lenne. Lehetőleg 17 colos legyen a kijelző. Kimondottan FPS játékra használnám a gépet, FPS játékon belül is pedig a Rainbow Six Siege-ről lenne szó. Mindenfajta árkategória érdekelne, a legolcsóbbtól egészen a legdrágágibbig. Nem tudom, hogy az említett játékhoz szükséges-e pl. egy 1080 v. a játék megelégszik egy gyengébb v. régebbi kártyaval is, hiszen értelemszerűen vékonyabban fogna a ceruza az utóbbi esetben.

Használtat érdemes-e vásárolni?

Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#13563) bandras54 válasza Coccolino_O (#13562) üzenetére


bandras54
aktív tag

Gpu-nak szerintem 1060-at esetleg 980-at célozd meg. [link]
[link]
Ha ezek az fps értékek megfelelnek, nem érzékeny a szemed, vagy nem akarsz 120 Hz-es panelt.

A többi összetevőbe nem merek beleszólni. :D
(örök vita tárgya)

(#13564) Coccolino_O válasza bandras54 (#13563) üzenetére


Coccolino_O
őstag

120Hz-es kijelző nagyon jó lenne, azért azzal sokkal másabb játszani. Főleg fps-t.

(#13565) fityere válasza Muerte (#13549) üzenetére


fityere
senior tag

Sikerült lejjebb vinnem :) Újrapasztáztam és FN+1 kombináció sokat használ :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#13566) Muerte válasza Coccolino_O (#13564) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha kimondottan multi FPS-re kell gép akkor nincs kérdés,jelenleg ezek a legjobb döntések:GT72VR/GT73VR
FHD felbontásra elég a 980M,de ha az anyagiak engedik akkor talán a legjobb döntés egy 1070-es verzió lenne,mivel gondolom azért nem csak ezt az egy játékot fogod játszani és későbbiekben jól jöhet a plusz "lóerő".1070-nel már 1440P-ben is vállalható a játék [link],de pörgős játékhoz jobb a FHD/G-sync/120Hz/fix 120 FPS,de ezt biztos tudod te is :)

(#13567) Muerte válasza fityere (#13565) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jól van :) Ha szánsz rá időt és egy kis pénzt akkor lehet még finomítani majd rajta pár °C-kot.pl.ICD pasztával,előtte felpolírozni a hűtőt tükörsimára,alulfeszes vbios-t tenni a vga-ra stb.,de ha 80°C környékén van max. load,akkor már vállalható így is.

(#13568) Coccolino_O válasza Muerte (#13566) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Értem. És azokon belül van olyan típus, ami kimondottan ajánlott? Mert látom, hogy nagyon sokféle variáció létezik.

(#13569) Muerte válasza Coccolino_O (#13568) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudom miket néztél,GT72VR vagy 73VR az egy tipus,nyilván a felszereltség változhat bennük.A lényeg a G-sync/120Hz a te esetedben.

(#13570) steelsec válasza Muerte (#13569) üzenetére


steelsec
aktív tag

Talan csak en, de arban eleg kozel van egy 17 es AW hoz, £1900 az MSI es £2100 az AW ok nem keves penz a ketto kozt, de az amp miatt lehet jobb az AW.

(#13571) Muerte válasza steelsec (#13570) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mivel lenne jobb szerinted egy Amplifier mint egy dedikált vga?Az csak akkor lehet opció,(akkor sem vált ki tökéletesen egy DVGA-t az inputlag miatt) ha a gép mindig egy helyben van használva,különben lehet zsákos frodót játszani és cipelni azt a tumort mindenhová.

(#13572) steelsec válasza Muerte (#13571) üzenetére


steelsec
aktív tag

Ha nem 1 evre tervez vele, 1070 azert eleg egy ideig, de ha van lehtoseged ujabbat hasznalni kesobb akkor szerintem az nagy elony, es 17 es gepet, ok en is hordozom magammal mindennap, de nem hinnem hogy az amp-ot hordozni kene.

(#13573) bandras54 válasza steelsec (#13570) üzenetére


bandras54
aktív tag

Úgy rémlik, hogy az Msi-nek van vmi dokkolója. Nem tudom hogy a gt72-73 kompatibilis e.

(#13574) spyduck


spyduck
nagyúr

Használgattam az Alienware 15 R3-at. Hát basszus, iszonyatosan jó gép, lehet veszek egyet itthonra :D

(#13575) petterinho83


petterinho83
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly decemberben vettem az amerikai Amazonon ASUS GL502V laptopot GTX1070 es videokartyaval.

Kizarolag hutopaddal hasznaltam figyeltem, hogy ne zarjam el a szellozonyilasokat se nehogy tulmelegedjen.

Eddig kivaloan mukodott de a heten kezdte el, hogy ha futtatom a BF1-et vagy Ghost Recon Wildland-et akkor zold negyszogek jelennek meg vibralva majd kifagy a program. Neha kisebb teljesitmenyt igenylo feladatoknal is megjelenik de az eleg ritka.

Legutobb felrakam a directx12-t es arra gyanakodtam, hogy az zavart-e be. Probaltam a G-syncet is kikapcsolni, hogy esetleg az zavar be de az sem oldotta meg.

32 Gb ram van a gepben igy a memoriahiany sem lehet, mert olvastam, hogy valahol azt irtak mint lehetseges ok.

Honnan tudom biztosra venni, hogy hardveres vagy szoftveres hiba?

Nagyon koszonom elore is a tippeket es tanacsokat.

(#13576) Darth_Revan válasza petterinho83 (#13575) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Telepítsd újra a Win-t régebbi vga driverrel és bármilyen extra programok telepítése előtt telepíts fel valamilyen 3D alkalmazást. Pl Fire Strike-ot és futtasd a Stress Test-et. Ha megint kifagy, akkor sajnos meghalt a VGA és az egész alaplapot cserélni kell.

(#13577) KillHates válasza petterinho83 (#13575) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Installáld fel az Unigine Heaven-t és nézd meg, hogy ott rendben van-e!
Ha minden oké, akkor megprobálhatod pár perces (max 4-5 perc!!) FurMark-al is.
Ha ott is oké, akkor szerencsére csak szoftveres gond.
Ha viszont ezeknél is vacakol, akkor megfőtt szegény GPU. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13578) Pocok256 válasza spyduck (#13574) üzenetére


Pocok256
veterán

Úgyse mondasz le az almáról :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13579) KillHates válasza Pocok256 (#13578) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát persze, hogy nem... Annál nincs jobb! Igaz, hogy játékra alkalmatlan, de nagyon össze vannak rakva.
Nekem is egy MBPR 15 lett a G501 után.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13580) spyduck válasza Pocok256 (#13578) üzenetére


spyduck
nagyúr

elfér több gép is a házban ;]

(#13581) Pocok256 válasza KillHates (#13579) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó hát igen, ha nem játszanék nekem is jó lenne . Na meg a régi MBP k tényleg korrektek az újak azok khm :D De ezt anno kibeszéltük és tökre egyetértünk ilyen téren :K

(#13580) spyduck
Jól megy valakinek :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13582) steelsec


steelsec
aktív tag

1 hete vettem egy ilyen hatit a g751-hez, csak ha valaki keres kicsit olcsobb, nem tul gamer kinezetu hatit, amibe belefernek ekkora szornyek.

Hozza kell tenni, hogy egy picit lehetne nagyobb mert a gep maga epphogy belefer a kialakitott reszbe, de ki van parnazva elegge, a taskaba van meg hely egyeb dolgoknak, nekem fejhallgato, ebed tolto minden moka belefer, delutan meg a napi bevasarlast is elnyeli, cserebe nem hivalkodo es kenyelmes is vinni.

(#13583) Dhampir válasza Pocok256 (#13581) üzenetére


Dhampir
félisten

Míg a meggyőzöttek a használt üzletit veszik, addig a meggyőző a legújabb Mac-et, kábé így megy a pénztermelés. :D

(#13584) spyduck válasza Dhampir (#13583) üzenetére


spyduck
nagyúr

Naaaa! A munkagépem elitebook :)

(#13585) Dhampir válasza spyduck (#13584) üzenetére


Dhampir
félisten

Sznobizmus. :D

(#13586) RM007


RM007
addikt

Sziasztok! Ha valaki követett véletlen az elmúlt időszakban annak írom nagy örömöm, hanley felhasználó megjavította a gtx 880m mxm kártyámat. Most teszteli és holnap este ha visszakapom tőle a gépet nyomok ide egy "mai szemmel már gyenge, de nekem egy álom" 3DMark pontszámot. Megmentette városom becsületét, mint annak idején egy bizonyos helyen és időben Yip Man Foshan-t. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13587) echterion válasza RM007 (#13586) üzenetére


echterion
nagyúr

Várjuk az eredményt. Használd sokáig. :))

**********

(#13588) petterinho83 válasza KillHates (#13577) üzenetére


petterinho83
csendes tag

Szia!

Felraktam az Unigine Heavent, ahogy tanacsoltad. Egyszer vegigfutott, ketszer kifagyott.

Megprobalom ujrarakni a windowst es megegyszer futtatni.

Amugy az normalis ha megfott a videokartya attol meg hibamentesen mukodik a laptop es csak nagyobb grafikai teljestmenyt igenylo feladatoknal fagy le?

Meg azon gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy a vsync es gsync miatti zavar miatt fagy ki, vagy ez hulyeseg?

[ Szerkesztve ]

(#13589) echterion válasza petterinho83 (#13588) üzenetére


echterion
nagyúr

"Amugy az normalis ha megfott a videokartya attol meg hibamentesen mukodik a laptop es csak nagyobb grafikai teljestmenyt igenylo feladatoknal fagy le?"

Igen. Nekem 9600GT-m és Ti 4200-am volt ilyen. 2D-ben működött frankón, aztán bárhogy próbáltam hűteni, menthetetlenül kiakadt játék közben.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13590) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Azt hogyan tudom valahogy kideríteni hogy cpu limitem van-e egy játék közben? Konkrétan Starcraft II ben marie arena,vagy nagyobb mapoknál,ahogy 8-10 csapat van, szarrá laggolok.és az addigi ~ 80 fps leesik 3-4 re. (kevés lenne az I5??) Fura,mert Bf3 alatt nincs ilyen,még 64es szervereken sem.

(#13591) echterion válasza Medocsabi (#13590) üzenetére


echterion
nagyúr

A szálak terheltségét nézd meg Afterburner-rel (osd-re kirakva) a kritikus időpontban Ha 100%-on fut mind a 4, közben a gpu meg nem, akkor cpu limit van. Amúgy sztem ez lesz nálad.

**********

(#13592) Medocsabi válasza echterion (#13591) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor kirakom core-onként,mert csak szimplán cpu usage max 40%.

(#13593) echterion válasza Medocsabi (#13592) üzenetére


echterion
nagyúr

Tedd ki szálanként, akkor látod a lényeget. A gpu-ra mennyit ír?

**********

(#13594) Medocsabi válasza echterion (#13593) üzenetére


Medocsabi
addikt

Érdekes,szálanként sincs 100% csak 80. a vga 50-100% között ingadozik. A hőfokok rendben,max 70.

[ Szerkesztve ]

(#13595) KillHates válasza petterinho83 (#13588) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hinném, hogy ennyi idő alatt megfőtt volna a 1070-es mert elég jó konstrukció a chip.
Inkább arra szavaznék, ami a G750-es sorozat óta kísérti az Asus-t, hogy a GPU tápáramköre sz@raxik.
A GTX770-essel szerelt G750-esekben rendre tönkre ment, míg a GTX765-ösök meg a mai napig szaladnak vígan, pedig csont uganaz a chip.

Szóval sajnos jön a feketeleves: garanciális szerviz. Mentsd le az adataidat, töltsd fel a szervizeseknek [moderálva], hogy hagy legyen egy jó napjuk, miután alaplapot cseréltek.
Aztán told rá a FurMark-ot és végezd ki a gépet vele! Mert, ha "működő képesen" küldöd vissza nekik, akkor tuti aztn mondják, hogy Te nem csinálod jól....

[ Módosította: radi8tor ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13596) Pocok256 válasza Medocsabi (#13590) üzenetére


Pocok256
veterán

CPU limites sc 2 max 2 magot fog neked használni de van mikor csak egyet terhel.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13597) Medocsabi válasza Pocok256 (#13596) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pfff de gáz. Pedig 2 magon elvileg 3ghz-et tud az I5. beszarás hogy kevés egy majd 10 éves játékhoz :D
Van esetleg valakinek tapasztalata,mi az ami már elég lehet a játéknak? Mert ha csak 2 magot használ,akkor lehet hogy egy I7-tel se lennék beljebb?
(mondjuk már árulom a dellemet,rengeteg jó I7+gtx 970es gép van aprón 3K alatt :)) )

[ Szerkesztve ]

(#13598) bandras54 válasza Medocsabi (#13597) üzenetére


bandras54
aktív tag

Abba is bele lehetne gondolni, h a játék megjelenésének évében, kinek, mennyi embernek volt olyan gép a birtokában ami gond nélkül megbírkózott vele.

(#13599) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

1070 el szerelt, legolcsobb de meg vallalhato hutesu es minosegu laposra mit ajanlanatok?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13600) Pocok256 válasza Medocsabi (#13597) üzenetére


Pocok256
veterán

Egyáltalán nem gáz mert maga a játék jól optimalizált. A marine arena olyan szélsőséges helyzetet állít elő a játéknotornak amire nincs felkészítve mert normális esetben ilyen hogy 1k egység mozog és interakcióba lépnek egymással nem igazán történik. Valaki csinált égy modot amire a motor elviekben képes,de gyakorlatban kijön higy ez mégse rome total war.

Ha akarod megnézhetem nálam hogy fut.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.