Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13201) wanted5


wanted5
őstag

Van alsó (belépő) - közép - és felső (premium) kategóriás telefonból, autóból, TV-ből meg a tököm tudja még mi mindenből, akkor laptopból, urambocsá' gamer laptopból miért ne lehetne?

Egyébként meg hivatalosan az a gamer, amire a gyártója ráírja, hogy az (na meg ugye van benne RGB)

Akadjatok már le a témáról könyörgöm, mert nem kicsit kezd nevetséges lenni.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#13202) echterion válasza Pocok256 (#13200) üzenetére


echterion
nagyúr

Na jó, akkor még egy utolsó nekifutás, csak a fun kedvéért: A Quantum Leap for Every Gamer: NVIDIA Unveils the GeForce GTX 1060 :))

(#13201) wanted5: Én rohadtul ráérek mostanában, bevallom, egy kicsit élvezem is ezt a vitát, feldobja a mai napomat. ;)

[ Szerkesztve ]

**********

(#13203) Pocok256 válasza echterion (#13202) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen az 1060 közép katos ezért ezt nem is tudtam hova sorolni, ezt fentebb is írtam.

Itt említettem:
(#13196)

btw én sem veszem ezt komolyan (sértésnek) a kulturált vita jó dolog :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13204) CptAdamica válasza wanted5 (#13201) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az a gémer, ami piros és fekete. :P

Megyen!

(#13205) echterion válasza Pocok256 (#13203) üzenetére


echterion
nagyúr

De ők gamer-eknek ajánlják. Ergo nincs igazad és az Nv nem mondott sehol olyat, hogy a gamer laptop = GTX1080.

**********

(#13206) Mikulásbá válasza CptAdamica (#13204) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem,nem,a RGB világítós,meg az NDK-s,aminek levehető az ajtaja. :B

(#13207) Medocsabi válasza Pocok256 (#13200) üzenetére


Medocsabi
addikt

Írod ezt gondolom a topikgazdának,meg úgy általában mindenkinek itt gamer notebook olcsómaxközépkategóriásdeinkábbasse laptop fórumon? :W

(#13208) bandras54


bandras54
aktív tag

Mosolyogva olvasom az utolsó 30-40 hsz.-t. :) régen volt már ez a gamer téma. Mindig előjön

(#13209) Pocok256 válasza echterion (#13205) üzenetére


Pocok256
veterán

woot ? most ezt nem értem én is mondtam hogy 1060 mivel kategorizálás szerint közép ezért beleillik az nv táblájába. (gamerségbe)

(#13207) Medocsabi nem értem a problémát ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13210) Kazokk válasza Muerte (#13198) üzenetére


Kazokk
újonc

De abból is csak a 1080 ti és persze SLI-ben :DD

(#13211) Medocsabi válasza Pocok256 (#13209) üzenetére


Medocsabi
addikt

Milyen problémát? Nincs semmilyen probléma,összefoglaltam a mondandódat :) Ha ezt problémának érzed,akkor ideje elgondolkodni :K

(#13212) Pocok256 válasza Medocsabi (#13211) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem látom problémának hogy tényszerűsíteni próblálok valamit. Vagy annak kéne éreznem ?
Tényleg csak azért mert senkit nem akartam megbántani nem is éreztem hoyg személyeskednék egyszerűen laptopokrol és kategóriákról van szó így kicsit furcsállom mintha megbántódottság lenne a soraid között.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13213) echterion válasza Pocok256 (#13209) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem te írtad véletlenül, hogy még a te géped sem gamer, pedig abban elvileg 160-as van? Idézek a (#13160) Pocok256 hsz-edből: "Mostani Aw 13 as gépem is inkább multimédiás gépnek sorolnám mint gamernek mert ahhoz nem sok köze van."

**********

(#13214) Pocok256 válasza echterion (#13213) üzenetére


Pocok256
veterán

Próbáltam éreztetni hogy itt inkább én véleményem szerint sorolnám de igazad van félreérthető volt :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13215) Medocsabi válasza Pocok256 (#13212) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én nem bántódtam meg,normális emberek osztják meg itt a véleményüket,azért is a szmájli.csak próbálok rávilágítani hogy a gamer notebook topicban írod azt hogy gyakorlatilag senkinek nincs gamer notija :D:D

(#13216) kreten67


kreten67
senior tag

Van nekem egy rakás gamer gépem itthon sajátba,csak az évjáratuk különböző,de mind gamer.
Toshiba X200 cpu T9500 gpu nv8600gt sli (2007 top gamer)
Toshiba X300 q9100 nv 9800m sli (2009 top gamer)
AW M15x r2 i7 840m nv gtx670mx -- ez nem az eredeti vga (2010 gamer)
AW M17x r4 3D 120hz i7 3820mq nv gtx 680m (2012 gamer)
AW m18x r2 i7 3920xm vga most nincs benne (2012 gamer)

Tudja a tököm,de szerintem ez mind gamer,csak az évjáratuk különbözik,de azt hogy gamer gépek senki se veheti el tőlük!
Az Opel GT 1968 [link] vagy a Renault Alpine 110 (1969) [link] még ma is sportautó attól,hogy ma már létezik Ferrari 488GTB (2017) [link]

(#13217) echterion válasza kreten67 (#13216) üzenetére


echterion
nagyúr

Dehogynem, Pocok megtette. ;]

**********

(#13218) Pocok256 válasza kreten67 (#13216) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze hoyg sport auto minden bizonnyal nyernél is vele egy forma 1 es pályán egy uj ferrarin ellenébe.... uristen már :W

Linkelt gépek is gamer gépek és minden bizonnyal egy Dishonored 2 vel áhítozó átlagos gamert kitudna szolgálni ja nem ...

Sőt az Epson HX-20 is gamer gép szeretném ha feltennéd és meghirdetnéd.

De hoyg testközelibbet hozzak akkro ez is mai kritériumoknak megfelelő VÉRBELI GAMER GÉP Alienware Area 51m. Szóval ha a topikba betéved valaki és gamer gépet keres akkor mindenképpen ajánljuk neki ezt:
Alienware Area 51m.

Mert hogy a szavaiddal éljek SENKI el nem veheti és el nem vitathatja, hogy ez a laptop egy vérbeli gamer gép.

Nem is értem Darth_Revan miért nem ezt vette mert hát gamer gép gamer gép senki el nem vitathatja róla hogy amit egyszer valamikor gamer gépnek gyártottak az örökké amíg világ a világ gamer gép marad és mindig tökéletes lesz játékra !

utóirat és én itt tényleg befejezem... De elvitathatja a mostani gépem kb 1 év mulva már nem lesz gamer gép hanem egy átlagos teljsítményü gép lesz 2 év mulva már az se és 3 év mulva egy túlméretezett gép lesz 4-5 év múlva meg egy ócskavas mert a telefonod konkrétan gyorsabb lesz...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13219) wanted5


wanted5
őstag

Nem vagyok se MOD, se topicgazda, de kérném őket, hogy tegyenek most már rendet.

A többiektől pedig, hogy ne folytassák tovább, engedjétek el. Elfogadjuk mindenki véleményét, van aki így gondolja, van aki úgy. De szerintem túl lett tárgyalva a téma, és ettől már csak egyre jobban el fog szabadulni a helyzet. Engedjük el.

Köszönöm

(#13220) KubanitoS válasza Pocok256 (#13218) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#13221) k-adi


k-adi
nagyúr

2017 van és még mindig nem tudja senki definiálni a gamer, gamergép kifejezést. :(

(#13222) parkasz


parkasz
senior tag

Én csak azt nem értem, ki a manó kezdte el a gamer notebookozást. Mert angolul tudommal olyan kategória van, hogy gaming notebook. A gamer pedig az aki előtte gubbaszt és játszik. De persze lehet, hogy tévedek.
Amúgy teljesen meddő vita ez, mert ennyi erővel azon is mehetne az adok kapok, hogy mi a játék definíciója. Csak az ami hajlandó elindulni 1080 slin? Na ne.
Szvsz minden pár évben jelennek meg játékra kihegyezett notebookok, amik azok is maradnak, csak bizonyos feltételek mellett. Pl. adott évi játékokig, felbontásig stb.
Egy m1730 attól hogy régi, még minden porcikájában játékra volt kihegyezve. Akkor az volt a top, ezt pedig nem lehet elvitatni, csak mert eltelt x év.

[ Szerkesztve ]

(#13223) Muerte válasza parkasz (#13222) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igazad van,ez a téma sokkal összetettebb attól mint hogy csak az 1080 a gémer,az összes többi meg szutyok faék :D
Most nem azé' mert nekem az van,de egy M18x vagy AW18 pl. a mai napig prociban le tudja alázni az összes akár 7.genes mobil procikat is,azért mert biztonsággal járatható 4,3-4,5GHz-en a kiváló hűtés miatt.
Most akkor én is kisarkosíthatnám a témát (nyilván nem fogom :) ) hogy márpedig a 4,2GHz alatt járatott procik nem gémerek,mert 5-10FPS-t benne hagynak különböző szituációkban egy 1080-ba. :K
A másik hogy lehetne belőle pikk-pakk csinálni 970M/980M sli-t ami 1070/1080 szint és ez egy 5.éves gép.
Vagy akár a 7 éves M15x-be is bele lehet tenni a 980M-et is.Én azt mondom le a kalappal azok a gépek előtt amik ilyen sok időt kibírnak.7 év az informatikában fényévnek számít a fejlődés intervallumában mérve.
Kíváncsi leszek 5 év múlva hány db forrasztott gép tulaja fogja büszkén itt emlegetni,hogy minden nap játszott a gépével és még üzemel ;]
Én értem Pocok álláspontját is,miszerint "gamer notebook" legyen a mindenkori aktuális csúcs (de throttlingmentesen!!! ;] ) (Az most mindegy hogy az igazából a user lenne angolul,itt érteni fogja mindenki)
Mi pedig akik szerényebben toljuk,szerényebb hardverrel,ezek a gépek legyenek a "gaming" nevezetűek ezután és akkor nem lesz kavarodás :D
A topik nevét majd intézkedem és átírjuk "gaming notebook" topikra. :R

[ Szerkesztve ]

(#13224) parkasz válasza Muerte (#13223) üzenetére


parkasz
senior tag

Bizony úgy van ahogy mondod. Az m18x, na az szintén egy komoly versenyző. Eleve az, hogy fejleszthető és nem csak úgy dedikált gpu-s, hogy csak tök ugyanolyan kártyát fogad. Ettől is lehet gémer valami. hogy van egy tuti alap, amiúgy jó ahogy van és tud fogadni újabb kiadású vga-t is.
Amúgy félreértés ne essék engem nem zavar a gamer kifejezés,csak kíváncsi vagyok, honnan ered :B Ráadásul ha így terjedt el, hát így :K
Esetleg lehet a topik elején egy felsorolás az aktuális csúcsot képviselő notebookokról és egy másik a múlt nagy csillagairól is. És itt az ajánlottakra gondolok, nem mindenféle csicsamicsa izékről.

(#13225) Mikulásbá válasza parkasz (#13224) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A gamer-gaming elneevezésben igazad van,a topikgazda kérhetné a modkerben,hogy ezt írják át-mert így a helyes.Tehát:
Gaming notebook topik
(a 'c'-t sem értem,szerintem 'k'-val a helyes)

[ Szerkesztve ]

(#13226) Muerte válasza parkasz (#13224) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elsősorban azért nem írtam összefoglalót,mert a téma igen összetett.Nem szeretnék húzni egy éles határvonalat az között hogy mi a "gaming" és mi nem,mert ahány ember annyi igény.Kinek nagyobb,kinek kisebb az igénye/tűrőképessége.Ide befér mindenki aki játszik laptopon,mindegy milyenen :D
Nálam mindig is egy fő dolog volt a meghatározó,a hűtés,de ez lehet másnak meg nem annyira fontos szóval...
Másodsorban azért nem írtam még,mert lusta vagyok :DDD
Ha valakinek van kedve,írhat nyugodtan és betesszük :)

(#13227) parkasz válasza Muerte (#13226) üzenetére


parkasz
senior tag

Ebben is egyetértünk. Én is azt vallom, hogy nincs olyan éles határ,mint mondjuk a gaming és a bussiness között. Mindenkinek mást jelent a játék. Nekem fóleg rpg-ket és stratégiákt, amik azért nem bírnak irgalmatlan gépignnyel hál istennek. Ezért nekem elég a jelenlegi asus g46vw is.
Sőt, igazándiból egy jó xp alapú notebook-ot is vennék pont a régi játékok miatt. :K

Tudom, hogy macerásaz összefoglaló, ezért javasoltam inkább egyfelsorolást, azt talán közösen is össze tudák dobni a topiklakók. :K

[ Szerkesztve ]

(#13228) Bluesummers válasza Pocok256 (#13160) üzenetére


Bluesummers
őstag

A "gamer" szó nem más, mint marketing. Ha nekem eladnak egy multimédiás GTX 970M-es gépet féláron, mert nem "gémer", akkor hülye. A világon max 5000 igazi gamer van. Az a gamer, aki üzletszerűen tolja már, versenyekre jár. Az, hogy Te napi 1-7 órát játszasz ... akkor is csak játszol. De most a gaming nem egyenlő a játszással, mert akkor én a Doom 2-vel is gamernek számítok.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13229) Bluesummers válasza Pocok256 (#13169) üzenetére


Bluesummers
őstag

Még valami, de ez mindenkinek is szól.
GAMER = játékos. A sz.gép önmagával nem játszik, nem géjmingel. Te nem leszel gamer GTX 1280-nal sem. Vagy versenyzel esetleg?
Alapból hülyeségnek tartom ezeket a GAMER notebook kategóriákat, de tény, így jobban el lehet adni. Pont.
Azért a gamernek szánt notebook legyen kompromisszum-mentes FPS-e, s lehet LOW grafikán is tolni, SC2-őt jó pár híres versenyző min. graf mellett használja. Na most ő akkor nem gamer, mert nem maxol játszik? De, csak low beállításokkal.
Gamer notebook ---> Gamereknek. Na mst tegyük fel magunknak a kérdést: gamer vagyok?
Ha akár igen a válasz, de a konfigod nem "gamer", akkor se mondd arra, hogy " gamer", hiába tolod versenyszerűen.
Multikédiás kategóriát AW-re meg ..... LOL. Minden AW gamereknek készült. AW magát akarja mutogatni a versenyeket, ahogy a gamer székeket, egereket, billentyűzeteket, monitorokat.
Lehet neked 10M Ftért "gamer" felszerelésed, akkor SEM leszel gamer, igaz a cuccok azoknak számítanak. Akkor is, ha 5-10 éves. Mert akkor az volt. Ha apud hős volt 30éves korában, a Te szemedben még 70éves korában is az lesz.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13230) echterion válasza Muerte (#13226) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, akinek nem annyira fontos a hűtés vásárlás előtt, majd utána azzá fog válni egy két izzasztóbb játék alatt. :))

**********

(#13231) Bluesummers válasza Pocok256 (#13196) üzenetére


Bluesummers
őstag

Bocs, de ha itt állnál most előttem, Gálvölgyi mondásával jól megpaskolnálak :D
Egy kb. 40 éves Shelby Ford Mustang még mai szemmel is sportkocsi, nem alakul át idővel "bevásárló kocsivá".
Jesszusom :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13232) Bluesummers válasza Pocok256 (#13200) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Engem nem zavar tőlem bárhogy nevezheted, de egy szakmai forumba a szakmai szakzsargont jó lenne tényekre helyezni és úgy használni :)"
Egy ideig még bírtalak... Kb. 200 notebookom volt, köztük nagyon sok "gamerrel". Neked hol itt a szakmaiság? Muerte és Tikakukac a szakmai, nem a Te 6-7 notiból álló gépparkod. De legalább van egy jó Alienware géped, szóval becsüld meg, s menj " gamingelni". Ja ... Bocs, hisz az nem is "gamer".

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13233) Muerte


Muerte
Topikgazda

Lassan-lassan azért most már engedjük el a témát,ha lehetséges (ha nem,akkor is! ;] ) :R
Ezentúl "gamer laptop"= aktuális csúcsgép,throttlingmentes verziója.
"Gaming laptop"= minden más amivel throttlingmentesen lehet játszani évjárattól függetlenül.
Próbáljuk ki így ezt a két definíciót külön választani (még ha nem is éppen a leghelyesebb),és akkor el lesznek kerülve az értelmetlen viták :R
Amennyiben tovább erőltetitek feleslegesen,akkor használnom kell a radír gombot,inkább kanyarodjunk vissza a topik eredeti témájához :R

(#13234) Bluesummers válasza kreten67 (#13216) üzenetére


Bluesummers
őstag

Pontosan! +10000 pont. Ugyanide akartam kilyukadni, csak most olvastam.
Szerk: leálltam, bocsi. Én X240-es ThinkPadon SC2-őztem fél évig low grafikán, diamond és grandmaster szinteseket vertem le. De nem vagyok gamer, a laptop meg pláne nem (üzleti) :P

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13235) Dhampir válasza Bluesummers (#13234) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem jókat írtál és kulturáltan. Egyébként minden higgadt hozzászólást érdemes volt elolvasni, és elgondolkodni rajta. :)

(#13236) echterion válasza Dhampir (#13235) üzenetére


echterion
nagyúr

Te kétnaponta cserélgeted a nevedet? :F :)

**********

(#13237) [-HERO-] válasza Muerte (#13223) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Nekem 4 eves a lenovo y510p-m es van benne ora rendesen, iden jutottam el vele oda hogy az ujabb szamomra erdekes jatekoknal erosen kompromisszumot kell kossek vagy nem jatszok veluk :)
Es 750m sli van benne.
Persze tisztessegesen pasztaztattam es tisztitottam.
Meg is halalta.
Szerintem ezek a gepek olyanok mint az autok, ha tisztesseggel hasznalod vigyazol ra es folyamatosan karban tartod nem sufni tuning muhelyben akkor meg is halaljak rendesen.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13238) Dhampir válasza echterion (#13236) üzenetére


Dhampir
félisten

Pszt, el ne mondd senkinek! :D

(#13239) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Indtíványozom a Wizengamot bölcs tagjainak,hogy ne gamer/gaming notebook topic legyen , hanem nevezzük el csak úgy simán: Kockák,hordozható pc-vel topcinak! :D -> ez azt hiszem totálisan jellemez,legalábbis engem :K

(#13240) KillHates válasza kreten67 (#13216) üzenetére


KillHates
nagyúr

Osztom a véleményed én is! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13242) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Kaptam ajánlatot ezekre (Refurbished):

Alienware 15 R3 15’’ 3840 x 2160 i7-6700HQ 16GB DDR4 1TB HDD GTX 1060/ 6GB NO BAT 98 % Webcam, Bluetooth, Backlit Keyboard, QWERTY, DELL Boxed A+

Alienware 17 R3 17’’ 1920 x 1080 i7-6820HK 16GB DDR4 1TB HDD GTX 980M/ 8GB NO - Webcam, Bluetooth, Backlit Keyboard, QWERTY, DELL Boxed A+

Alienware 17 R3 17’’ 1920 x 1080 i7-6820HK 16GB DDR4 1TB HDD GTX 980M/ 8GB NO BAT 93 % Webcam, Bluetooth, Backlit Keyboard, QWERTY, DELL Boxed A+

Mennyi lehet ezeket eladni 1 év garival és 27%-os számlával?

[ Szerkesztve ]

(#13243) Dhampir válasza spyduck (#13242) üzenetére


Dhampir
félisten

(#13244) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nézegetem a memória árakat (ddr3) hogy a 8 giga kapjon egy ikertesót. Mikor szálltak el ennyire az árak? :Y Újonnan brutál mennyibe kerülnek. Csak használt lesz a vége.

(#13245) echterion válasza Medocsabi (#13244) üzenetére


echterion
nagyúr

Két hónapja kb. én is nézegettem, de aztán letettem róla, mert most nem akartam ennyit kiadni értük. Érdekesen alakult a GTA V, mert 8.1 alatt mindig elfogyott a ram alatta és hibára futott. Mióta win10 van fent, ez megszűnt, pedig ugyanúgy "nyócgiga" van csak benne.

**********

(#13246) Medocsabi válasza echterion (#13245) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igazából szükségem nincs rá,csak gondoltam olyan 10 körül beruházok rá,mit ad hozzá a gép teljesítményéhez.de akkor inkább egy m.2 ssd-t szerzek szerintem. :)
Amúgy meg az egész a Ti hibátok,mindig upgraderől meg faja gépekről beszélgettek,emiatt megjön a kedvem a jobb és jobb vasakra.Pedig rohadtul nincs szükségem rá csak na :D
( eddig a sorrend: 7570.gt740m,gtx950m,gtx960m)

(#13247) Muerte válasza Medocsabi (#13246) üzenetére


Muerte
Topikgazda

960M-ről hosszú még az út 1080-ig ;]

(#13248) echterion válasza Medocsabi (#13246) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ez biza fertőző. :DD
A héten már ilyen 980m-es hirdetéseket böngészgettem, meg nézegettem i7-eseket a gépbe, hátha találok valami jó bizniszt (fejben még mindig nem tudtam elengedni a mostani AW-t, imádom, csak na). :))

**********

(#13249) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Sziasztok szakik!
Jó ez a fajta paszta mennyiség szerintetek? Nem túl sok? Ha sok, az is rossz gondolom.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13250) wanted5 válasza Bluesummers (#13249) üzenetére


wanted5
őstag

Azt meg nem mondom most, hogy így szabadon mennyi idő alatt kezd el száradni, de azért túl sokáig ne hagyd így.

Talán a CPU-n egy kicsit sok, de inkább több legyen, mint kevesebb. Kinyomja maga melle a felesleget, macerásabb lesz legközelebb takarítani, de egyéb hátrányod nem lesz. (a legtöbb paszta nem vezet, de azért nézd meg a dobozát)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.