Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13151) LoJoCi


LoJoCi
csendes tag

Sziasztok!

Nézelődtem de nem sok infót találtam itt a fórumban a következő gépről:

Hp Omen 15
15,6" Full HD IPS kijelző
CPU: i7-7700HQ 2.8 Ghz
Memória: 16 GB DDR4 2400 Mhz
GPU: Nvidia GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5
HDD: 1 TB 7200 RPM
SSD: M.2 250 GB

Mennyire megbízható gép/érdemes-e gondolkodni benne, vagy van jobb ennyiért? (380k)

Köszönöm!

(#13152) Medocsabi válasza LoJoCi (#13151) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem kötekedésből,de az utolsó 20 hozzászólásban tuti van legalább 2 hp omen érdeklődés,és a szakik is azt mondják,hogy nem érdemes beruházni rá,elég sok a probléma vele! De ezt mindjárt Ők is megerősítik szerintem! :)
szerk: Most van valami akció erre a gépre valahol? tiszta deja vum van,mint amikor akciós asust lehetett kapni,rá egy hétre meg tele volt hirdetésekkel az apró.

[ Szerkesztve ]

(#13153) CptAdamica válasza Pocok256 (#13148) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szinte belépő szint. Nekem most egy asztali gépem van, rx480-al. Viszont, már annyira ritkán játszok, hogy elég lenne egy 1050m ti arra a néhány órára, amíg leülök kicsit. :) Plusz így az ára az 1060 alatt van. 400 ezernél többet pedig fájdalom lenne számomra laptopra kiadni. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#13154) RM007 válasza Pocok256 (#13148) üzenetére


RM007
addikt

Kb 1 hét múlva megjön az új mxm kártyám, és végre nem használt hibás lesz. Egy gtx 870m főleg fps-re. A mostaninál amit jelenleg használok 2x gyorsabb, és ebből kifolyólag tudom akár 2 évig elégedett leszek vele. Szóval különbözünk.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13155) Pocok256


Pocok256
veterán

Ok ok most mindenki leírta, hogy nem játszik ezért elég neki ami van, de azért GAMER gép ergo játékos gép játékra való és 1060 alatt mindent lehet csinálni csak felhőtlenül játszani nem. Mert ott már a Dishonored 2 is behasal.

Elvileg ezek a kategóriák vannak:
Irodai,
Multimédiás,
Gamer,

Na meg persze a portable ultra portable és a többi de teljesítménybe kb fentiek szerint lehetne bontani. Na most egy 1050Ti minden csak nem gamer az egy multiméidás kártya ami kompromisszumokkal képes futtatni a motsani játékokat ugyanúgy ahogy az 1060 kb a gamer belépője.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13156) Muerte válasza Pocok256 (#13155) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem mindenki játszik a legújabb játékokkal ám :N pl. én sem,és bőven elég a 970M a BF3-ra,vagy FC4,BL2-re,sőt még egy 680M/7970M szinttel is el lehet lenni régebbi játékokkal,amik még adnak is játékélményt nem úgy mint a mai szutykok ;)

(#13157) steelsec válasza Muerte (#13156) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen, de azok nem Gamer gepek hanem multimedia ebben igaza van, es a gamernek tenyleg a kompromisszum mentessegrol kellene szolnia, hogy az aktualis szeria az aktualis jatekokkal elbanjon siman.

(#13158) echterion válasza Pocok256 (#13155) üzenetére


echterion
nagyúr

És nem mindenkinek fobtos a may. részletesség sem, ezt se felejtsük el. A GTA V-tel tök jól el lehet lenni a 970m-mel is, szerintem nincs vele probléma. Nem csak a max. részletességnél kezdődik ám a játék. :D

(#13157) steelsec: Asztali gépnél is igencsak kevés a kompromisszummentes vga, akkor mit mondjunk a laposokról? 1080 alatt nincs gamer gép? Akkor a 980m-esek micsodák? Tetrisre való mulimédiás gépek? Ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13159) Muerte válasza steelsec (#13157) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem is tudtam hogy multimédiás gépem van,yupppíííí :DD

Hidd el azért én ezzel a sz.rral is kompromisszumentesen játszok fix 60 FPS-sel azokkal a játékokkal amik érdekelnek :) legfeljebb visszaveszek hozzá 1-2 amúgy is felesleges csilli-villi effektet és már meg is van a fix 60.Arról nem beszélve akiknek elég a 25-30 FPS is,ők szinte minden mai játékot ultrán nyomhatnak egy 970m aka 1050Ti -vel.Szóval ennyire azért ne legyetek már maximalisták..."ultra settings" alatt is van élet :)

[ Szerkesztve ]

(#13160) Pocok256 válasza echterion (#13158) üzenetére


Pocok256
veterán

980m 2 vagy 1 évvel ezelőtt gamernek számítottak ugyanúgy ahogy most a 1070 1080 as kártyák a gamerek. Ezen nincs mit csodálkozni. Az hoyg te olyan játékokkal játszol ami egy integrált IGP n is elmegy az egy dolog, de a gamer jelzőt azért találták ki, hogy kompromisszum mentes játékot tudj játszani. Nem pedig pasziánszozni mert enyni erővel egy 486dx 133Mhz es procis gép is gamer mert nem mindenki játszik új játékokkal hanem régi játékélményt adó Golden Axe al és GTA 1 el is lehet tolni mert nem minden a grafika szóval az is gamer. :D

Mostani Aw 13 as gépem is inkább multimédiás gépnek sorolnám mint gamernek mert ahhoz nem sok köze van.

Mellesleg.. eddigi megnyilvánulásaitokból kiindulva egyikőtök sem egy gamer egyéniség szóval miért is csodálkozunk azon, hogy multimédiás szintű gépet használtok mikor arra van igényetek is ?

(#13159) Muerte75
Senki nem mondta hogy nincs élet alatta... Itt egyszerűen csak kategóriák vannak ha szerinted egy 970m vagy 1050 gamer akkor egy 1080 mi ? Ami kb 3 szoros teljesítményt nyújt ? Hiper szuper gamer ultra megakiller cucc ? ;]

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13161) Muerte válasza Pocok256 (#13160) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az 1080 most a tető,de azért nah...fentebb már leírtam erről mi a véleményem.
Ne ba..atok már fel hogy egy akármilyen AW-t multimédiás gépnek tituláltok csak mert nem 1080 van benne! :DDD Pont hogy a napi nyúzásra tervezték,legalábbis az M18X-et,M17X-eket,AW17-et (cserélhetős vga-st) azokat még biztosan.Pont az a lényege hogy egy héten keresztül tolhatod neki throttling nélkül és ettől gamer,nem az aktuális csúcsteljesítménytől.

(#13162) steelsec válasza echterion (#13158) üzenetére


steelsec
aktív tag

Torolve Pocok leirta de:

A nem azzal van gond hogy nem lehet vele jatszani hanem azzal, hogy gamernek adnak el egy gepet ami a legalso gpuval van szerelve amivel elindul egy jatek. Gamernek a high-endnek kellene lennie, mint jelzo.
En 950m el jatszom, de tudom hogy az egy multimedias gep nem Gamer de most itt 1050 es gepeked aggarnak gamer jelzot mikor koze nincs hozza.

A 970m meg azert az elozo szeria egyik felso kartyaja, igen de manapsag mar lecsuszott multimedia kategoriaba, semmi nem marad Gamer orokre.

[ Szerkesztve ]

(#13163) Pocok256 válasza Muerte (#13161) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy workstation el is tolhatod egy hétig folyamat throttling nelkül valami trash quadroval sőt még mxm es is. Mégse lesz gamer. Kétfeltétel van ne legyen throttling és ne legyen kompromisszum na ez a gamer. A többi csak gamer volt de már nem az mert eljárt felette az idő kategória ;)
Amit írsz az tipikus Jóska gyerek esete mikor hardveraprora felrakja a GAMER asztali gépét. Ami tényleg korrekt és minőségi alkatrészekből áll csak éppen 10 évvel ezelőtt lett véve.. Allításod szerint akkor az is gamer?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13164) Muerte válasza Pocok256 (#13163) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na,hát ezek nekem új fogalmak :B Akkó jóvan akkó,szerintem a topik zárható,mivel 1080-ja egyedül csak Darth_Revan-nak van jelenleg ha jól tudom,ő meg nem biztos hogy szeret egymagában beszélgetni :DDD

(#13165) KubanitoS válasza Pocok256 (#13155) üzenetére


KubanitoS
veterán

Megy ám a vagdalkozás, de nem mindenkinek van ám 500+ ezer forintja "gamer" laptopra. Én is 230-ért vettem az N551-et és tökéletesen alkalmas mindenre, amire én használom. Kár erőltetni ezt a témát, főleg ebben a stílusban. A 1060-at még asztali szinten sem merném belépőkártyának nevezni.

Kérlek ne vedd magadra a dolgot, nem téged akarlak piszkálni, de én így látom a dolgokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#13166) Pocok256


Pocok256
veterán

Na nem szeretnék még több felesleges kört járni van egy Wikipedia sőt nvidia oldal is, ahol fekete fehéren le van írva hogy 1060 közép szint 1070 1080 pedig felső. Aztán wikipediaval meg nvidiaval vitatkozzatok :P

Ha pedig úgy gondoljátok, hogy egy belépő szintű low lvl kártya gamer szint ahhoz tényleg nem tudok mit hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13167) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Mindnekinek meglehet a véleménye arról hogy mi gamer mi nem->erről napokig lehetne vitatkozni,de szerintem totál szubjetkítv,ha lenne egy gépem 1080-nal nyilván azt mondanám hogy alatta minden csak gyerektablet
Nekem a DELL 7559 I5-tel gtx 960m-mel az :)
Ha egyesek szerint ez "csak" multimédiás gép,elfogadom,részemről igazán nem zavar. Elégedett vagyok vele cpu/gpu 70 fok maxon kihajtva(cpu csak 70%on,nemsokára kipróbálom a gta V-öt is,haver profiljával,kiváncsiságból) egész napos bf alatt is,ráadásul a total war sorozat kiválóan fut rajta.

(#13168) echterion válasza Pocok256 (#13160) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt a gamer jelentést csak te töltötted meg ilyen tartalommal, ami már ne is haragudj, de nem annyira releváns 7milliárd ember között.

(#13162) steelsec: Az én olvasatomban (és még rajtam kívül sokakében, mondhatni a többségében) a gamer nem elsősorban a belső hardverre, hanem inkább az összképre vonatkozik. Ha egy AW-ben van egy 980m vagy 970m, nehogy már ne lehessen játékos gépnek nevezni. Ez egy rossz vicc. Hol kell egy multimédiának dedikált vga? Arra az összes integrált is elég.

(#13165) KubanitoS: Csitt, neked nincs gamer géped, így véleményed sem lehet erről. ;]

(#13164) Muerte75: Nem kell zárni, csak a címét átírni mondjuk multimédiás laptopok névre.

(#13166) Pocok256: Egyrészt a Wikit bárki szerkesztgetheti, másrészt a gamer szóra rákeresve nem találok benne olyan inót, hogy csak az 1080 a gamer kártya, a többi meg multimédia. Akkor most mi van? :F

(#13169) Pocok256: Ahogy írtad, az workstation. Egyéb kérdés?

(#13167) Medocsabi: Miért is mondanád azt? Csak mert valakinek sok pénze van, nem kell feltétlenül szűkátókörű, ostoba emberként viselkedni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13169) Pocok256 válasza echterion (#13168) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ezek szerint egy a fent emlitett 10 éves workstation prescot magos p4 el is gamer na meg az nvidia és a Wikipedia is téved?

Okés akkor legyen tőlem gamer gép egy belépő alsó kategóriás gép is hát nekem mindegy :O

Szólj az nvidiának, hogy a alsó katos videokártyáit kezdheti hard core gamerként árulni mert hát 1040 től 1080 ig gamer mind :DDD

Továbbá:
(#13167) Medocsabi: Miért is mondanád azt? Csak mert valakinek sok pénze van, nem kell feltétlenül szűkátókörű, ostoba emberként viselkedni.

Nincs sok pénzem és nem vagyok szűk látókörű egyszerűen tényeket figyelembe veszem és ha a nvidia egy középkategóriásnak vél egy kártyát vagy belépőszintnek azt én nem fogom önhatalmúlag átcímkézni felső katosra csak mert annyira van pénzem.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13170) Medocsabi válasza Pocok256 (#13169) üzenetére


Medocsabi
addikt

Csak egy Sith tárgyal végletekben... ;]

(#13171) Dhampir válasza Pocok256 (#13169) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemrég még megelégedtél egy kis AMD-s HP Pavilionnal, de hej, azóta elszaladt az idő. :)

Mindenki a büdzséjéből gazdálkodja ki azt a gépet, amit még ki tud fizetni, és azon játszik, ez van.

(#13172) Pocok256 válasza Dhampir (#13171) üzenetére


Pocok256
veterán

Emlékeim szerint pailion tesztbe sem említettem amúgy, hogy az a gép gamer lenne sőt azóta volt 5 másik laptopom ott sem említettem :)

Sőt a mostani gépem sem gamer...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13173) echterion válasza Pocok256 (#13172) üzenetére


echterion
nagyúr

Tedd hozzá, hogy szerinted és akkor nincs gond, mert véleménye mindenkinek lehet.

(#13170) Medocsabi: Meg pocok, de hát tőle már megszoktam, csak ki kell picit mindig igazítani, hogy a véletlenül ide tévedő kevésbé hozzáértő olvasók teljesebb képet kaphassanak a dolgokról.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13174) Kazokk válasza Medocsabi (#13152) üzenetére


Kazokk
újonc

Szia! Pontosan milyen problémákra gondolsz mert nem láttam egyet sem, azon kívül, hogy a 1050ti nem gamer kártya igaz a gta V-öt high beállításokkal nagyjából fix 60 fps-el viszi... de kinek mi a gamer. Na meg ugye épp azért nem throttlingol mert nem 1060 van benne ami ugyebár egy kissé melegebb.

(#13175) RM007


RM007
addikt

Tudom hogy ide már csak én kellek... :D

Nekem korábban az jött le mikor vettem használtan egy Asus X5MS lapost és utána néztem hol és mikor(2011) adták ki és versenyzett ezzel-azzal(külföldi oldalon írtak róla), hogy az pl egy + dedikált vga-val (gt 550m) felruházott multimédiás laptop. Miért? Gondolom mert abban az nvidia részéről csak GT féle jelzésű, erejű példány kapott helyet. A dedikált GTX pl GTX 580m pedig ment a játékra tervezett gamer laposokba. Máshogy építik, tervezik az egyiket és a másikat. A cpu a multimédiánál közép felső besorolásnál mindig a 4mag i7 valamelyike, de nem kell fullHD és az akkori izmosabb vga stb......mondjuk nincsenek egymástól nagyon messze. És ott a mezei inteles egyben cpu gpu féle modellek legalul, amivel úgyszintén lehet játszani. :D

És csak annyit, az én haldokló, kukázott, törött Clevo M57RU laposom is gamer lapos. A neten azt írják. Valamikor jó áron árulták, csak hát nyugdíjas veterán. Még él nem hót meg. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#13176) Pocok256 válasza echterion (#13173) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem szerintem hanem az nvidia saját maga sorolja az 1060 at közép kategóriás gépek közé az 1050 es kártyát meg konkrétan belépő kategóriába akkor most tényleg javítsuk már ki az nvidiát... Engem tényleg nem érdekel kinek mennyi pénze van és ha egy p1 es géppel mászkálnék akkor is pont ez lenne a véleményem. A mostani gépemről is le fogom írni az igazat mekkora ipari hulladék egyes pontokon, engem egyáltalán nem befolyásol az, hogy mikor mennyit adok ki valamiért, attól ha veszek valamit drágán és egy raklap szemét akkor az az lesz, és meg is mondom. Nálam nincsenek kategóriák teljesen mindegy hogy valami 1 misibe kerül és ugy hulladék vagy valami 100k ba kerül és úgy tökéletes. Az sem érdekel, hoyg valaki 10 éve 1 miisért vette a gamer gépét ami high end volt el kell fogadni, hogy mára az egy asztali számológép teljesítményét tudja nyújtani és nem high end. A gamer megjelölést meg a gyártók a high end pc megjelölésére kezdték alapesetben használni nem pedig az NVIDIA által is belépő szintnek titulált gépekre.

Annak pedig semmi köze nicns hozzá, hoyg neked elég a 30fps vagy szeretsz low presettel játszani, attól még a géped teljesítménye nem lesz jobb nem fog high end gép lenni hírtelen belőlle mert neked megfelel a low preset is.

Nincs is ezzel baj mert magam is megelégszem a csili csálé nvidia hairworks nélküli játékokkal és nekem is singlebe elég a 40fps átlag, de ha valaki ide betéved és kompromisszum mentes GAMER gépet keres akkor nem fogok neki 1050Ti vel szerelt laptopot ajánlani mert az első sarkon földhöz vágja és felgyújtja olyan szinten kevés a mai játékokhoz.

Az pedig teljesen nonsens hogy azért még gamergépnek hivod a gépet mert egyszer az volt 20 évvel ezelőtt....... ennyi holnap felteszem GAMER ASZTALI gépként a VODO 3dfx es konfigomat ami muzeális mert 20 évvel ezelőtt gamer volt ... Ne már ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13177) wanted5 válasza Pocok256 (#13169) üzenetére


wanted5
őstag

Csak az a gamer, amiben van RGB lightning, kész, pont.

Egyébként a 10xx szériával borult ez a gamer dolog szerintem. Főleg, hogy nincs mobil verzió most már.
A 1060-t nyugodtan lehet gamernek nevezni, az azért fullHD-ra elég. A 1050Ti meg azért egy érdekes darab, mert nem kell vele annyi kompromisszumot kötni, mint pl ez előző szériánál, 950-vel, vagy 950m-mel.

Igazából ez a gamer dolog egy marketing bullshit, de az én véleményem az, hogy ha a körítés is megfelelő hozzá, akkor egy 1050Ti-vel szerelt masinát is lehet belépő gamer gépnek nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#13178) Pocok256 válasza wanted5 (#13177) üzenetére


Pocok256
veterán

So so 2016 ig bezárólag a játékok zömével kompromisszumokkal de úgy ahogy megbirkózik. 2017 ben megjelent high end AAA gameknál már harmatgyenge.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13179) Medocsabi válasza Kazokk (#13174) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azt hiszem Spyduck (mintha ő említette volna) tud majd erről konkrétumot mondani,ha erre jár valamikor :)

(#13180) wanted5 válasza Pocok256 (#13178) üzenetére


wanted5
őstag

A 1050Ti-ről van szó? Meglehet, de ez is csak szemlélet és felfogás kérdése. Ha minden maxon, 60+ fps-t akarsz akkor valóban az, de pl én eljátszok medium beállítással is 30 fps-el, ha jó a játék.

Pont leszarom a grafikát, a játék legyen kurvajó, aztán ahhoz tud hozzátenni a grafika, de az másodlagos. Ezt a fajta hozzáállást nem értik sokan, vagy nem fogadják el, és sajnos sok fejlesztő sem így gondolkozik. Pedig ha pont fordítva van a dolog, a brutál grafika nem fog jót csinálni a szar játékból pl CoD IW ha..ha..

szerk:
Lehet ezen szerintem napestig vitatkozni, mi gamer és mi nem. Túl sok értelme nemigen van. Ugyanúgy mint sok más dologból, ebből is meg lehet különböztetni belépő - átlagos - premium kategóriát. Továbbra is azt mondom, hogy ha egy gépnek minden aspektusa gamer (van RGB billzet), és 1050Ti van benne, akkor miért ne lehetne egy belépő gamer gépnek nevezni?
De ezen a vonalon elindulva a 20 ezres és a 200 ezres okostelefon is okostelefon, az egyik belépő szint, a másik meg premium.

Aki meg nem ért hozzá annak meg úgyis mindegy. Láttam már 555M-mel szerelt lapost úgy hirdetve, hogy hardcore gamer, minden játékot fullon visz...

[ Szerkesztve ]

(#13181) Pocok256 válasza wanted5 (#13180) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen arról :)

Értem amit mondasz de erre nagyon nagoyn jó példa a witcher ! Na ott a játék kilóra megvett még low grafon is tolnám szívesen viszont Maxon maga a grafika olyan élményt tud adni ami fenomenális. Mikor csak fél órán azt nézem, hogy cikázik az égen a villám csöpögnek a vízcseppek vagy fújja a karakterem haját a szél akkor na .. az a fenomenális játékélménnyel tökéletes storyval és csodás grafikával együtt egy 100% os képet ad. Ez alá pedig kell a vas konkrétan a msotani 1060 as kártyámat két vállra fekteti egyes helyeken nem, hogy egy 1050 es kártyát. De nyugodtan felhozhatnám a dishonored 2 öt is vagy majdnem bármelyik nagyobb 2017 es AA címet :)

Ha megnézed a noticsekken a kártyát akkor az jön ki, hogy ultránál mindenhol szinte behasal és high beállításoknál is 40 fps körüli átlagra képes ami épphogy határon van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13182) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Most akkor tapossam össze a G751JY-mat vagy ne?
Vannak azért itt kissé félre értelmezett dolgok. :U
Olvasok és ámulok.

(#13183) wanted5 válasza Pocok256 (#13181) üzenetére


wanted5
őstag

Pont ezért hangsúlyozom annyira azt, hogy belépő szint, ezt általában az árazás is alátámasztja. Med-High beállításon azért a játékok többségét szépen elviszi. A tesztekkel meg általában az a baj, hogy olyan dolgokat is bekapcsolnak, ami csak az erőforrást pazarolja. Kis olvasással, vagy próbálgatással ki lehet tapasztalni mi ad többet az élményhez is mi kevesebbet.

Mikulásbá
Dobd ki a kukába, az csak egy multimédiás szar. De azért előtte mond meg hol laksz if you know what I mean :D

[ Szerkesztve ]

(#13184) Pocok256 válasza Mikulásbá (#13182) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt honnan szűrted le ? ha neked megfelel akkor minek taposnád le ? Komolyan nem értem lehet venni luxus kocsit meg közép katos kocsit meg kispolskit is attól még aki ksipolskit vesz nem rosszabb ember de attól még nem lehet elvitatni azt, hogy létezik b osztályú Mercedes és, hogy a kispolski rosszabb nála.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13185) Kazokk válasza Mikulásbá (#13182) üzenetére


Kazokk
újonc

Hát az már csak youtube-ra jó... :DD

(#13186) KubanitoS válasza wanted5 (#13183) üzenetére


KubanitoS
veterán

Belépő szint, 350 ezer körüli kezdőáron... Ha legalább arányos lenne az árazás ezeknél a gépeknél.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#13187) Muerte válasza Pocok256 (#13181) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Másik 100 játékot meg 1-2 effekt kikapcsolásával visz fix 60 FPS-sel nevetve :) ,a maga kis 70W-os TDP-jével,throttling mentesen üzemel szinte majd az összes vékony kis olcsó gépben.Az 1080 165W-jával szemben,amit maximum az MSI tud normálisan lehűteni és a gép ára kb.3x-osa mint egy belépő 1050Ti-s gépnek lesz,na ez a nem mindegy.Én nem buzdítok senkit sem arra hogy költsön el 800k-1M-et laptopra,amikor semmi értelme.Én már belelapátoltam egy rakat zsetont ebbe a témába ~10 év alatt és mégegyszer nem tenném,vagy legalábbis nem úgy ahogy csináltam.Persze ha nem csinál a pénz zárórát,akkor vehet bárki felőlem akár ilyet is:

Aztán majd jöhet ide sírni,hogy a 3M-es gépe throttlingol,szívesen meghallgatom majd :K talán még sajnálni is fogom ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#13188) wanted5 válasza KubanitoS (#13186) üzenetére


wanted5
őstag

arányosan drágább a 1060/70/80 ahhoz képest

De egyébként ha nagyjából összeszámolgatod az alkatrészeket kijön kb olyan 250 ezerre, ha asztaliból építkezel, teljesen nulláról. 300-ért már kapsz 1050Ti-vel szerelt gépet, tehát nagyjából 50 ezer a felára annak, hogy kicsi, egyben van, és tudod hordozni. Aztán, hogy ez megér-e neked annyit, már magadnak kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#13189) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Gamer notebook-én eddig úgy tudtam,a "gamer" egy kategória a notebookok rendszerezésében.
Úgy összességében-hardver,hűtés,ház,kijelző,kiépítés,-de van belépő és felső kategória is.
Innentől szerintem erősen szubjektív,ő maga mit tart "gamer"-nek.Ergo mindenkinek igaza van.
Nem is akarok ebbe belemenni,sosem lesz vége.

KubanitoS - ne felejtsük el,hogy a G751JY után volt egy kategória ugrás,ami az árazást illeti.Tehát itt most az árakat nem érdemes nézni,mert nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#13190) Medocsabi válasza Mikulásbá (#13182) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mivel jó fej vagyok,és nem akarom hogy elektronikai hulladékot az utcára dobj,INGYEN HÁZHOZMEGYEK és elviszem :D:D

(#13191) echterion válasza Pocok256 (#13176) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem is olvasom végig a kisregényed, egy a lényeg: te kevered a gamer foglamat, meg a kártyák teljesítmény szerinti kategóriákba sorolását. Ez a korábbi hsz-eidből már lejött, itt az első mondatod ráerősített erre, így nem is látom értelmét tovább olvasni.

**********

(#13192) Pocok256 válasza echterion (#13191) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ezen logika mentén ma a piacon nem létezik olyan gép ami nem felelne meg az általad felállított kritériumoknak. sőt hovatovább minden valaha gyártott laptop asztali gép mind gamer.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13193) echterion válasza Pocok256 (#13192) üzenetére


echterion
nagyúr

Milyen kritérium felállítását is véled felfedezni leírt soraimban?

**********

(#13194) Pocok256 válasza echterion (#13193) üzenetére


Pocok256
veterán

Fenetebb írtad:
"És nem mindenkinek fobtos a may. részletesség sem, ezt se felejtsük el. A GTA V-tel tök jól el lehet lenni a 970m-mel is, szerintem nincs vele probléma. Nem csak a max. részletességnél kezdődik ám a játék"

Ennyi erővel nem csak medium részletességnél kezdőik ám a játék ! hanem lehet lowba 640*480 ba is játszani... Sőt van akinek a nokia 3310 es snake nagyon jó játék és tökéletesen megfelel akkor az egy gamer telefon ugye ?

Te személyes véleményed alapján felállítottad mi a gamer ha valakinek megfelel akkor gamer én meg fogtam magam és betettem a gyártó hivatalos állíásai közé a dolgot így tényekkel alátámasztva.. de az neked nem jó neked az kell hogy kinek mi a gamer hát akkor ennyi erővel minden gamer és szavad nem lehet.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13195) echterion válasza Pocok256 (#13194) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor kicsit pontosítanék, bár írtam már korábban is: egy lapos gamer mivoltát nem csak a beépített hardverek, hanem a körülötte lévő egyéb elemekkel együttesen megépült gép adja. Ha nagyon akarjuk teljesítményhez kötni, akkor talán azt mondanám, hogy a noti saját, natív felbontásán stabil, jó fps-ekkel tudja a játékokat futtatni.

De ha már itt tartunk: 2016.08.15-én ugye gamer gép volt egy 980m-es AW. Majd 2016.08.16-én elvesztette ezen státuszát és multimédiás géppé avanzsált. A te szemedben mindenképp, a leírt nézőpontodból ez derül ki. Ez korrekt így?

Mod: Hol írja az Nvidia, hogy csak az 1080-nal szerelt cuccok számítanak gamer-nek? Mert eddig csak te adtad ezt az Nv szájába, leírva tőlük ezt még nem láttam, szóval link, pls. :)

[ Szerkesztve ]

**********

(#13196) Pocok256 válasza echterion (#13195) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem mit mondasz és tök jó dolog örülök hogy közeledik a nézőpontunk. Nekem azzal van bajom hogy nem akarom belekavarni a személyes nézőpontot mert, ha ezt megteszed, márpedig ezzel megteszed:

" a noti saját, natív felbontásán stabil, jó fps-ekkel tudja a játékokat futtatni." az hogy jó mindenknek mást jelent máris nem számszerűsíthető és nem egyértelmű.

Én ehelyett azt mondom mindenikek egyértelmű és követhető, hogy az Nvidia hivatalosan mit kommunikál és milyen szegmensbe szabja adott eszközeit ez alapján be lehet lőni mindig minden évben hogy adott vga gamer e képes e kihajtani a játékokat ezen nem lehet mit vitatkozni és nincs benne személyes vélemény ez egy tény amit a nvidia állít. Az pedig hogy neked elég a közép vagy felső kategória az pedig egy személyes vélemény. Mivel a 980m kb 1060 és 1050Ti között van valahol félúton ezért nem mondanám hogy elvesztette ezen lehetne vitatkozni az nvidia hivatalosan középkategóriás szekcióba sorolja nem pedig high endbe.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13197) Medocsabi válasza Pocok256 (#13194) üzenetére


Medocsabi
addikt

Tényleg nem értem téged miért zavar h pl én a dellemet gémernek titulálom... :U. Részemről leszalltam a témáról,beszéljünk a hüvelygombáról😁✌

(#13198) Muerte válasza Medocsabi (#13197) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak az 1080 a gémör! Téma lezárva :DDD

(#13199) echterion válasza Pocok256 (#13196) üzenetére


echterion
nagyúr

Még mindig nem látom, hol írja ezt az Nv. És mi van az AMD-vel? Neki már nincs is gamer notija? És az Intel mit mond erről? Milyen proci kell egy gamer gépbe? Mert ugye a falra kenheted a vga-t, ha csak malmozik egy i3 mellett.

Csak arra akartam célozni, hogy az, hogy mi a gamer, közel sem attól függ, hogy milyen vga van benne, mert egy omenbe pl. baszhatod az 1080-as kártyádat, ha folyamatosan throttling-ol az egész gép és süti a kezed. Na, szerintem részemről le is álltam, ha ezek után sem érted, mit akartam leírni ezekkel, akkor felesleges koptatnom tovább a gamer multimédiás Alienware-em billentyúzetét.

**********

(#13200) Pocok256 válasza echterion (#13199) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez természetes én azért állítottam azt hogy megfelelő hardver megfelelő körítéssel mindezt naprakészen.

BTW.: az nvidiás linkkel tényleg tartozok mikor megjelent a 10xx es széria akokr votl egyik sajtó anyagukba kategorizálva a kártyák ezt anno még ph n is láttam. Most hírtelen tényleg csak a wikis linket találom erről.

(#13197) Medocsabi
Engem nem zavar tőlem bárhogy nevezheted, de egy szakmai forumba a szakmai szakzsargont jó lenne tényekre helyezni és úgy használni :)
Ahogy mondani szokták azt, hogy otthon a 4 fal között mit hogyan kivel vagy kikkel csinálsz az a te dolgod :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.