Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13451) kreten67 válasza csubuka (#13450) üzenetére


kreten67
senior tag

80-100e-ft a max amit kérhetnek érte,de én vettem i7 820 és 5870 ×2 verziót szép állapotban 85-ért.

(#13452) steelsec


steelsec
aktív tag

Sracok, van e itt valaki aki tud valakit aki Londonban ujrapasztazna es gappadokat cserelne a g751 rog-on? Nem igazan merem rabizni random szervizesre.

(#13453) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nekem is G751-es kérdés, de ez fura. Ezen a szérián ASUS úgy döntött, hogy KIKAPCSOLJA az intel hd 4600-at???
http://pc4u.org/asus-rog-g751jy-dh72x-gaming-laptop-review/

"It is a Haswell processor with Intel HD graphics that ASUS has rightly decided to not enable on this laptop."

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13454) Dhampir válasza Bluesummers (#13453) üzenetére


Dhampir
félisten

The secret, once again, is to omit the Optimus technology that it’s obviously obsolete for good, thus Nvidia graphics are able to control everything, at the cost of a little more battery consumption in states of low charge or rest.

?

(#13455) steelsec válasza Bluesummers (#13453) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen azert mert az optimussal voltak gondok, es a teljesitmeny erdekeben inkabb letiltottak, amugysem hasznalsz ilyen gepet sokat toltotol tavol.

(#13456) echterion válasza Bluesummers (#13453) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezzel elintézték, hogy a 3trémárk tesztek közötti kis váltási időben ne váltson át vissza az optimus egy pillanatra az intelre, ezzel minimálisan, de csökkentve az elérhető pontszámot. Bencsmárkhuszároknak lett kitalálva ez, kétségtelen. :)

(#13455) steelsec: Az enyémben megy az optimus, nincs vele semmi gond, köszöni szépen, hibátlanul működik. És az akksit sem szívja feleslegesen a 970m. Nem volt annak semmi baja, csak a fenti dolog miatt csinálták, semmi másért.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13457) Bluesummers válasza Dhampir (#13454) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ne tőlem kérdezd. Még életemben nem láttam olyat, hogy ASUS eldönti, hogy kikapcsolja öntörvényűleg az Intel HD-t.
Amikor ALienware M17x R2-be (Sandy Bridge procis) hekkeltem bele GTX 880M-et, ott igen, DDU-val le kellett manuálisan zúzni az Intel HD 3000-et, azt megértem. De ez az ASUS ROG G751JY tök gyári beállítású. Most Win7 ment rá, mivel Win10 alatt voltak csíkozások: ---> (#13360) Bluesummers

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13458) Bluesummers válasza echterion (#13456) üzenetére


Bluesummers
őstag

Te hogy tetted vissza? alapból BIOS-ban van ilyen opció? Nincs nálam a gép, kb 800km-re van az illető, tehát akár fénykép is jól jönne az akcióhoz :) :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#13459) Dhampir válasza Bluesummers (#13457) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem kérdeztem, azt találtam az általad belinkelt cikkben. A kérdőjel használata arra vonatkozott volna, hogy az idézettek állnak a dolgok hátterében.

Bizonyos munkaállomásokra volt jellemző ez, de régen. E tekintetben lényegében ez nem újdonság, legfeljebb az Asus adott gyártmányát illetően.

[ Szerkesztve ]

(#13460) Muerte válasza Bluesummers (#13458) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az összes AW-ben manuálisan tudod engedélyezni vagy tiltani az IGP-t (FN+GFX),némelyik verzióban BIOS-ban is van rá opció.Ezzel még nem lesz Optimus-os,csak vagy ez megy,vagy az.Az Optimus csak pár tipusban működik rendesen,az enyémben is eleve lehetetlen a 2 kártyás alaplap miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13461) echterion válasza Muerte (#13460) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem az az optimus, mikor váltogat közöttük? Nekem alapból feltolja az inteles drivert a win, mikor felrakom az Nv-t. Akkor most ez nem optimus? Akkor mi az?

Köszi. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#13462) Muerte válasza echterion (#13461) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálad speciel működik az Optimus :K Én is tudom az IGP-t használni ha kézzel átváltom,de ha terhelést kap akkor sem fog átváltani az Nvidia-ra,nálad meg olyankor átvált automatice.

[ Szerkesztve ]

(#13463) Darth_Revan válasza Bluesummers (#13453) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát igen, totál kikapcsolták és nem úgy oldották meg, mint az MSI.
Akik utaznak sokat a laptoppal azok szeretik az Optimus-t, viszont sokan akik kevésbé cipelik azok utálják, mivel sokszor anomáliákat okoz játéknál és G-Sync sem működik Optimus-al.
ASUS-nál maga a kijelző is közvetlen az NVidia GPU-hoz van kötve, így ha hackelt BIOS-al fel is oldják a VGA váltó gombot, nem szabad bekapcsolni, mivel akkor fekete képernyő lesz.

MSI-nél gondoltak azokra akik vonaton szöveget akarnak gépelni és azokra is akik G-Sync-el gamelni akarnak gondok nélkül, így külső dedikált gombbal váltható Intel, illetve dedikált vga között a user.

(#13464) echterion válasza Darth_Revan (#13463) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ha veszek egy G-Sync-es 1060-as lapost, abban nem is lesz optimus? Nekem ritkán kell az erő, legtöbbször csak net megy, így minden perc akkuidő aranyat ér. Ágyban netezve nem olyan kényelmes töltőn lógatni a gépet.

**********

(#13465) Muerte válasza echterion (#13464) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ne netezzé,jáccá! ;]
Most mennyit bír ki a 17-esed akksiról,ha csak net megy? Nálam olyan ~2 óra,de át se szoktam váltani csak a 970M megy.

(#13466) Darth_Revan válasza echterion (#13464) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Attól függ milyen BIOS-al látta el a gyártó, illete mindkét VGA rá van-e kötve a kijelzőre.

Legjobb esetben tudsz váltani Intel+NVidia (Optimus) és csak NVidia (G-Sync) között. Rosszabb esetben csak NVidia, mivel Optmus+G-Sync nem működik együtt, mivel Optimus-nál a kijelzőt az Intel VGA kezeli és G-Sync-hez közvetlen hozzáférés kell az NVIdia kártyának a kijelzőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#13467) steelsec válasza Muerte (#13465) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nekem a 980M G751jy kb 2 orat bir akksirol, annyira nem veszes.

(#13468) echterion válasza Muerte (#13465) üzenetére


echterion
nagyúr

~2,5 óraˇszokott lenni.

(#13466) Darth_Revan: Az XMG-nél (illetve a ceg-nél) ez hogy szokott lenni? Ez a két cég van célkeresztben leginkább,

**********

(#13469) Muerte válasza steelsec (#13467) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ekkora batár gépeknél simán jó.Egy átlagos 1,5-2 órás filmet eddig mindig meg tudtam nézni akksiról is,a felénél úgyis bealszom,szóval nekem bőven elég :DDD

(#13470) Medocsabi válasza Muerte (#13465) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nekem a dellem szerintem intel vgaval sem bír 2,5 óránál többet,bár eddig egyhuzamban akksiról nem használtam csak max 1 órát.

(#13471) steelsec válasza Muerte (#13469) üzenetére


steelsec
aktív tag

Egyetlen baja hogy nem praktikus fapados repluon, de hasznalhato :D

(#13472) Darth_Revan válasza echterion (#13468) üzenetére


Darth_Revan
veterán

P775DM3-G-nél le van tiltva az Intel VGA, illetve tudomásom szerint a P870KM1-G-nél is.
Egyik olcsóbb Clevo laptopnál azt hiszem van, de már nem emlékszem melyiknél.

Clevo-nél ne felejtsd, hogy a gyári BIOS, amit a Usereknek elérhetővé tesznek rendkívül buta, nagyon sok funkció le van tiltva és Prema BIOS kell az összes funkció eléréséhez. Gyári BIOS-okban van olyan "bug" (de Clevo szerint feature) is, hogy a CPU órajel nem stabil 3D alkalmazások alatt.

MSI-nél pl 4.0 Ghz-en futó CPU Fire Strike alatt végig stabilan 4.0 Ghz marad, Clevo-nál viszont össze-vissza leesik az órajel 4.0 Ghz alá (gyári BIOS-al).

Azaz MSI gamer laptop gyári BIOS-al stabilabb, mint egy gamer Clevo gép gyári BIOS-a.

[ Szerkesztve ]

(#13473) csubuka válasza kreten67 (#13451) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a választ! :R

(#13474) echterion válasza Darth_Revan (#13472) üzenetére


echterion
nagyúr

Oh...ez miekkora foscsi már. Most ezeknek az miért jó, hogy nem stabil a gépükben az órajel, a riválisoknál meg az? Mi ebben a "feature"?

Amúgy most nálam elsősorban a súlycsökkentés van terítéken és csak másodsorban az upgrade, így képben van egy XMG A707 is képben van az XMG P707 mellett. Ezeknél mi a helyzet optimus és ingázó MHz-ek ügyében?

**********

(#13475) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Az mi a repedt makktól lehet, hogy a Win10 látja a Samu NVMe SSD 960 Evo-t, friss Win telepítéskor viszont a WIN7 nem? :F

Shadow&Dust.....

(#13476) Darth_Revan válasza conqver (#13475) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Talán mert Win7 amikor kijött akkor még nem volt NVMe driver/meghajtó és az MS utólag nem adta hozzá patchben mivel megszűnt a support?
NVMe drivert tedd pendrive-ra és telepítéskor manuálisan add hozzá a drivert.

(#13477) Pocok256 válasza Darth_Revan (#13476) üzenetére


Pocok256
veterán

Vagy pedig felejtse el a win 7 et mert kukába való egy fejlett rendszernél.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13478) FreeName


FreeName
csendes tag

Sziasztok!

Egy játékra alkalmas, GeForce GTX 1060-as kártyával szerelt laptopot keresek. Játékon kívül néha filmeznék rajta, meg jegyzetelésre használnám. Szempont még, hogy legyen benne SSD vagy lehessen azzal bővíteni, illetve a RAMb ővítés is jól jönne. 400 ezer (+10-20 ezer) forintot szánnék rá, használtat nem (csak ha van rá garancia) vennék.

Amiket eddig néztem:

Lenovo Legion Y720 (Ez a legszimpatikusabb)
Asus FX502VM
Acer Aspire VN7-793G-73GX
ASUS GL502VM-FY040T (A GL széria nem ajánlott, szóval ezt inkább hagynám)

Tudnátok segíteni melyik a legjobb ezek közül, esetleg valamit ajánlani? :F :R

(#13479) Darth_Revan válasza FreeName (#13478) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Első körben az Asus vagy az Acer. Asus FX502VM jónak tűnik hűtés terén, azonban a kijelzője nem igazán a legjobb. FHD az bőven elég, de csak 56% sRGB-t tudó TN panel, azaz nem igazán a legszebb rajta a kép.

Ha jól látom az Acer IPS panelt kapott, így az (ha csak nem a legolcsóbb, leggányabb IPS panel) mindenképpen jobb. Az Acer hűtése picit gyengébb és valami miatt a teljesítmény is picit kisebb az Asus-hoz képest, de ezek mellett is a szebb kijelző miatt én az Acer mellett döntenék.

Lenovo-t én személyszerint kerülöm, mint a tüzet. Valamit MINDIG kispórolnak és amilyen munkát végez a magyarországi szervize kb vehetnénk azt is, hogy nincs hozzá szervíz.

Acer Aspire VN7-793G-73GX, szerintem ez a nyerő a listádban.

Az Acer-ben van m2 csatlakozó, így tudsz tenni SSD-t még plusszba a HDD mellé és a RAM foglelet sem az alaplap túloldalán van, így RAM-ot is tudsz bővíteni. Viszont a teljes alját le kell szedni (nincs külön kis ablak), így érdemes megnézni nincs-e garanciás matricával lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#13480) Dhampir válasza FreeName (#13478) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a Lenovo a legszimpibb, már az Y700 is nagyon jó minőségű gép volt, csak a szerviz kérdéses, ám hátha manapság már javulgat. Sokan a régebbi időket veszik alapul a panaszokból.

(#13481) Rellind válasza FreeName (#13478) üzenetére


Rellind
senior tag

Vegyél Acer VX15-t. Igaz csak GTX1050Ti van benne de marad a zsebedben 60K :DDD

(#13482) FreeName


FreeName
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor ez egy Acer-Lenovo csata lesz. Mivel 2-3 hát múlva szeretnék vásárolni, addig remélem kijönnek a tesztek a gépekről. Az ASUS a TN panel miatt kiesett, ennyi pénzért már alapelvárás az IPS szerintem.

(#13483) FreeName válasza Rellind (#13481) üzenetére


FreeName
csendes tag

Elég jól sikerült az 1050Ti, de az nekem az 1060 időtállóbbaknak tűnik, sokkal jobb befektetés. Rádásul a Lenovo Y520-hoz (szintén 1050Ti) már 300k környékén hozzá lehet jutni.

(#13484) Pocok256 válasza FreeName (#13483) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha időtállót akarsz akkor 1070 - 1080 körül nézegess, év végére kb kifut az 1060 és 2018 ban megjelenő
AAA játékok borítékolhatóan akadni fognak maxon. Már most is kevés az 1060 teljesítménye sok helyen nem, hogy jövőre. (igen tudom max alatt is van élet, de ezt azért érdemesnek tartottam megjegyezni ha valaki maximalista így számoljon).

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13485) Dhampir válasza Pocok256 (#13484) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindig le vagyunk maradva. :)

(#13486) FreeName válasza Pocok256 (#13484) üzenetére


FreeName
csendes tag

Egész pontosan hol kevés az 1060 teljesítménye? Egy ismerősöm gépén próbáltam ki a kártya erejét, (GTA V, Witcher 3, DOOM, For Honor, Wildlands, Battlefield 1, Rise of the Tomb Raider, Assassin's Creed Syndicate és Unity, az új Hitman, Thief, Batman: Arkham Knight, Resident Evil VII, mindet elvitte maxon. Még az 1050Ti is ultrán-highon viszi ezeket a játékokat, stabilan 30-60 FPS között, akkor hol akadna meg az 1060? :F

(#13487) Pocok256 válasza FreeName (#13486) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam witcher 3 nál minden maxon (néha) beesik 40 fps alá ami játszhatatlan kategória számomra.
Battlefield nél ugyancsak nagyobb csatákban bőven 60fps alá esik ami eszméletlen zavaró Dishonored 2 ben konkrétan egyes jelenetekben 30fps kapok ami konzol trash szint.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#13488) Dhampir válasza Pocok256 (#13487) üzenetére


Dhampir
félisten

Valami tivolit kellene játszani, ott meglenne a 2000 FPS max is. :D

(#13489) [-HERO-] válasza FreeName (#13478) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Mult heten adtam el a lenovo y510p-met, 4 evesen.
Ez volt az elso laptopom ami soha nem volt szervizben, szinte el sem hiszem kategoria.
Nalam nem kerdes hogy az y720 ra valtok.
Akarhogy is nezzuk a lenovo y szerias gepei a legjobb ar/ertek aranyos gepek szerintem.
Es az az y720 tenyleg egy kimagasloan minosegi darab ami a kulso es haz anyaghasznalatat jelenti, a belso meg nyitott konyv.
De egy ugyan annyiba kerulo asus melle oda rakod ami siralmasan full muanyag, a latvany finoman szolva is drasztikus kulombseg.

Teny hogy az az y720 akkor lett volna oriasi durranas ha mondjuk 499 ert kiadjak 1070 el.

De "csak" 1060 al jott, mindegy en igy is beneveztem ra.
Max 2 ev mulva cserelek.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13490) AcélAgyar válasza Pocok256 (#13487) üzenetére


AcélAgyar
tag

A Dishonored 2 egy bug halmaz és okádék módon optimalizálták, én még ilyen rossz PC portot nem is láttam. Na jó az Ubisoft is remekelni szokott mostanában. :DDD Megvárom amíg kiadják rá az összes patch-et addig a közelébe se megyek. A Witcher 3-nál szerintem az NVIDIA PhysX lesz a hunyó, nálam a 40 FPS elég korrektnek számít.

(#13491) echterion válasza Darth_Revan (#13479) üzenetére


echterion
nagyúr

Az a VN7-es Acer nem túl vékony egy 1060-hoz? Nagyon soványka szegény így a képek alapján. Persze a 400k közeli ár nagyon vonzóvá teszi, az tény, de na, valaminek le is kell hűtenie a belsejét.

**********

(#13492) Muerte válasza AcélAgyar (#13490) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A Mafia III is egy "remekmű" lett...Egyre rosszabb portokat kapunk,de maga a játékok is siralmasak :(((
Hol van az már mikor egy 2002-es kiadású MOHAA-t egymás után 3x is végigtoltam és nem untam,mert öröm volt vele játszani!? :(((

(#13493) redbulz válasza Muerte (#13492) üzenetére


redbulz
tag

Még egy múlt havi kis haveri lanozáson is azt toltuk, hiába régi :)

(#13494) AcélAgyar válasza Muerte (#13492) üzenetére


AcélAgyar
tag

Emlékszem a Dishonored micsoda felüdülés volt, mind port, mind játékélmény terén :C Szerintem mostanság is kapunk nagyon sok jó játékot, csak a PC portok sokszor rendkívül gyatrák, meg kell várni míg kapnak néhány patch-et. :(((

(#13495) AcélAgyar válasza redbulz (#13493) üzenetére


AcélAgyar
tag

Mi Warcraft III: The Frozen Thronet is szoktuk, pedig az se mai darab. :DDD Mondjuk manapság is vannak nagyon jó LAN meg coop játékok, de ezek örök klasszikusok maradnak. :))

(#13496) VANESSZA1 válasza [-HERO-] (#13489) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Lenovo és Acer lenne számomra az utolsó amiért pénzt adnék. De ezért él meg sok gyártó, mert kinek a pap, kinek...
Nálam első helyen a Dell van.
Ha Gamer gép kellene, mert sokat játszanék akkor Alienware, Asus, a sorrend.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#13497) Medocsabi válasza AcélAgyar (#13495) üzenetére


Medocsabi
addikt

Warcraft 3 mekkora klasszikus :)
sajnos a lemez tesómnál van,ő naponta multizik vele, és simán talál embereket a szervereken! igaz nagyon más nem megy a laptopján,a sc2 már úgy szaggat int állat :D

[ Szerkesztve ]

(#13498) [-HERO-] válasza VANESSZA1 (#13496) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En az Acerrel vagyok igy, ingyen elfogadnam, de rogton el is adnam :D
Persze egy Aw gep az mas kategoria, de ha kozel megkapom azt a teljesitmenyt csak fele annyiert es mondjuk 1-2x szervizeltetnem kell akkor nem kerdes hogy melyiket vennem.

Egyszer lesz egy Aw gepem mert megfogadtam, de meg nem jott el az az ido hogy ne sajnaljak ra annyi jo magyar forintot :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#13499) echterion válasza [-HERO-] (#13498) üzenetére


echterion
nagyúr

Vedd meg az aláírásomban lévő gépet, az erős, jó is, és nem is drága. Plusz fejleszthető :B

Hát, nekem csak a "vastagsága", illetve annak hiánya tűnt fel abban a gépben. Egy 1050Ti-vel el tudnám képzeli azt a gépet is, de egy 1060 szerintem már sok lesz neki.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13500) Greentea


Greentea
senior tag

Azt hallottátok, hogy megoldódni látszik a Dell 7567 FHD tn-panellel kapcsolatos felháborodás? +50 dollárért ips kijelzőt tesz bele a gyár. Itthonra kíváncsi leszek, hogy mikor jut el.. :)
Mondjuk az a +50 dollár szerintem kicsit sok, nekik pár dollár lehet a differencia ha berendelnek x.ezer darabot.. De legalább a gyártó korrigált.

2x2 néha 5

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.