Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) honfoglalo válasza Solicidium (#7150) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Azt "se" szeretik. Tehát se az említett westone-t se a shure-t, meg lehet nézni.
Az ER0-ról pedig most szerzem az infokat tömegével...

(#7152) balazon


balazon
csendes tag

Cső, tizen pár ezer Ftért vennék jo kis agybadugós fülest.A lejátszómhoz: Sony NWZ A829-hez a fülest amit adtak, kontakt vagy milyen hibás lett és olyan mintha megszűrné a számokat, szóval mondjuk az ének halk vagy a gitár ami máskor halkabbnak tünik most erösebbnek tünik, szal mint egy beépitett equation asszem, és ha mozgatom a zsinórt, van olyan helyzet amikor teljesen jo, de ez így nem állapot. Olvasgattam néhány dolgot amit írtatok meg nézelödtem a neten és sztem a CX 95 lenne optimális. Sztetek az jo? Akinek van, annak volt már vele problémája? És esetleg boltot tudnátok mondani ahol viszonylag olcsó és la. 2 év garit adnak? találtam egy ilyet: [link] de ez style verzió, az ugyanaz nem?

(#7153) picur220 válasza Ferrarer (#7149) üzenetére


picur220
veterán

Annál IEM kategróiában gyakorlatilag csak jobbak vannak SE-hoz. De annyit ér, hogy kettészedhető, és ott lesz a 3,5-es Jack, amire aztán lehet kötni normális dolgokat is:D

(#7154) picur220 válasza balazon (#7152) üzenetére


picur220
veterán

A CX95 már kifutó modell, amúgy nem rossz. Helyette ott a CX550-II, ami az utódjának számít, vagy jelenleg ott a CX300-II, ami 7k+posta, és az egyik legjobb vétel most! A CX95-ből tudtommal csak Style van, mert az a Style széria része. Sztem ne adj érte 13k-t mert annyit nem ér meg. A legjobbkat külföldről tudod megrendelni, pl az Ultimate Ears Metro-fi 150-ről celf kolléga elég jó véleménnyel van. Sajnos ezek Mo-n nem kaphatóak, legalábbis nagyon nehéz találni belőlük.

(#7155) honfoglalo válasza picur220 (#7154) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A cx 300II-t nem ajánlom, dobozhangú, akkor inkább mondjuk 400ast. Bár az is doboz, de legalább van benne mély. :O

(#7156) picur220 válasza honfoglalo (#7155) üzenetére


picur220
veterán

Dobozhangúú???? Akkor mi nem doboz? Én doboz IEM-et még nem nagyon hallottam, csak sima fülest, meg fejest. De hogy a CX300-II doboz legyen... olyan nehéz elképzelni:D

(#7157) Solicidium válasza honfoglalo (#7155) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ezek szerint a cx95-t is annak tartanád, pedig nem az szerintem. Lehet, hogy sejtem mire gondolsz. Nekem az in-earekkel az volt a bajom, hogy az agyadban szólnak érzés, szinte semmi tér. Nem tudom, hogy erre gondolsz-e. Dobozhangú fülhallgatót nagyon keveset hallottam idáig, azok is ócska mp3 lejátszókhoz adottak vagy párszáz forintos darabok voltak. Erős kijelentésnek tűnik. Kíváncsi vagyok a bővebb kifejtésére ;]

szerk : úgy látom egyetértünk picur220-szal

[ Szerkesztve ]

(#7158) picur220 válasza Solicidium (#7157) üzenetére


picur220
veterán

Hát kb egyetértünk, azzal a kivétellel, hogy a nem-IEM AKG-k 4000Ft-os kategóriában rendesen dobozhangúak. Nem kicsit, nagyon!!:DDD

(#7159) Solicidium válasza picur220 (#7158) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát ez elég gázul hangzik, nem kicsit, nagyon! :DDD

(#7160) picur220 válasza Solicidium (#7159) üzenetére


picur220
veterán

Annyi ezzel a nagyongáz, hogy 4 rugó egy ilyen, 4 rugó egy hasonlóan szar, de nem dobozhangú, ehelyett visító Pioneer, vagy esetlegesen egy valamivel jobb nem iEM Sennheiser. Ennyiért viszont kapsz egy Panasonic HJE200-ast vagy 300-ast, aminek az árához képest nagyon jó hangja van, és nem doboz:D

(#7161) Solicidium válasza picur220 (#7160) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Őszintén szólva nekem az mx400 és 460 hangja sima ear-budhoz képest tetszik, szóval ha a 4k-s AKG-k is így szólnak, akkor szerintem azok sem dobozhangúak :B

(#7162) Ferrarer válasza picur220 (#7153) üzenetére


Ferrarer
tag

Az IEM az az "agybadugós"? :)
A HPM-82 már jó? Szal az már megüt egy szintet?
Amúgy régebben még istenítették a HPM-70, most meg már lassan gagyinak számít?

(#7163) Ferrarer válasza picur220 (#7153) üzenetére


Ferrarer
tag

Sry 2szer ment...

[ Szerkesztve ]

(#7164) Solicidium válasza Ferrarer (#7162) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Kérdés, mennyit szánnál rá? Én lehet, hogy nem SE fülest vennék, hanem a hosszabítóba mást dugnék. Pl. a "dobozhangú" cx350 II elég jó árban van most :C Bocs honfoglalo, ezt nem hagyhattam ki.

(#7165) Ferrarer válasza Solicidium (#7164) üzenetére


Ferrarer
tag

3-4k-t. Annyira nem vok hozzászokva a tökéletes hangzáshoz, szal lehet hogy egy hpm-70-től is hanyatt esnék :) Jelenleg egy sima sandisk fülest nyúzok...

(#7166) Solicidium válasza Ferrarer (#7165) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Sajnos azt nem hallottam még. Itt van ez a Panasonic HJE-300 4k alatt, nem tudom hogyan viszonyul a hpm70-hez. De akik SE-jükhöz azt kapják, ahogy láttam, nem nagyon szokták lecserélni.

(#7167) Telefunen válasza Ferrarer (#7165) üzenetére


Telefunen
őstag

Annyiért akár a HPM-70 is jó választás lehet.

AKG témára: Szvsz. a K311P egyáltalán nem volt dobozhangú (pedig az éppen ez a 3K-s kag.), sőt kategóriája egyik legjobbjának tartom (csak hangra, az ergonómiája csapnivaló, reszelővel, gumigyűrűvel, és szivaccsal csináltam belőle valamit, ami nem volt rossz:) ), pedig elég sokat próbáltam ki sima earbud-ból (mondjuk senniből csak MX360-at, és MX300-at, de azoknál lényegesen jobbnak ítéltem)..

[ Szerkesztve ]

(#7168) Solicidium válasza Ferrarer (#7165) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Na közben utánanéztem a hpm70-nek. A Sony ex71-re építkezik, amit a cx300-nál gyengébbenk tartanak és head-fi-n találtam egy topicot, ahol kifekejezetten ajánlják a cx300-t a a hpm70 leváltására. Picur220 fórumtárs szerint a fentebb általam ajánlott Panasonic hozza a cx300 szintjét majd fele árért, tehát szerintem ajánlott számodra, ha nem lesz túl hosszú/nem zavar a jackes se hosszabítóval a zsinórja.

(#7169) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok.
Füles vásárlás előtt állok. Első körben a Panasonic HJE70 tetszett meg, de sajna, nem találtam Magyarországon, egy helyet se, ahol árulnák.

Szóval nem tudom mit válasszak, ami felmerült:
Sony MDR-EX85LP
Sony MDR-XB40EX
Sony MDR-EX 300SL -erről elég kevés dolgot találtam.
Pioneer SE-CLX50
AKG K330/340
Sennheiser CX 400-II Precision Black
Shure SE110 (ez így elsőre egész jónak tűnik, csak az a 'bajom' vele, hogy csak a pixmania-n találtam, amiről már hallottam rosszakat. Van tapasztalatok a pixmania-val kapcsolatosan?)

Most egy kérdéses 'kilétű' cx-300-am van (értsd.: nem tudom, h. fake vagy eredeti), már eléggé leharcoltam, de valahogy sohase volt annyira bejövős.

Az első agybadugós fülesem, egy -ööö- nem tudom már milyen panasonic volt, azt eléggé szerettem, ezért próbáltam panákat nézegetni, de nem találtam túl sokat...

Szóval ti mit választanátok a fenti listából? Esetleg, valami mást?

(#7170) riam válasza Ferrarer (#7165) üzenetére


riam
tag

Szia!
Én most rendeltem innen a PH-ról egy akg k315-t, 3000,-Ft-ért árulja a srác (ha veszel egy k 430-t is, akkor csak 1500Ft.), de itt is érmes körülnézni [link] Nem magamnak vettem, de meghallgattam mielőtt odaadtam - jó hangja van.
(nemrég kipróbáltam egy akg k330t is, arról lebeszélnélek)
Szerintem az akg sima (nem agybadugós) fülhallgatói nem rosszak, és elég olcsók is.

(#7171) celf válasza honfoglalo (#7151) üzenetére


celf
őstag

ideje lenne rajonni hogy mukodik ez forumokon ha hangrol van szo: 103 ember azt mondja tok jo, masik 104 ember meg azt, hogy nagyon igy meg ugy szar.
ilyenkor mit tudsz csinalni... :)

en most beszeltem egy gyerekkel, akinek Westone 3-ja es shure e210-je van, szerinte jo shure is. tessek.
o kondizni hasznalja, mert nem felti ugy mint a W3-at, es jobban hangszigetel. termeszetesen nem tartja egyenrangunak a W3-al, de nem is hallgatna, ha annyira nagyon elmaradna mogotte..
amp sem kell hozza kulonosebben.
ennyi.

ha most mesz es hozol 3 negativ kritikat, ok, en meg hozok masik 3 pozitivat.

ez mar csak ilyen.

amugy hallgasd meg az S4-et, az lesz a legjobb. tetszeni fog sztem.

[ Szerkesztve ]

(#7172) celf válasza Solicidium (#7157) üzenetére


celf
őstag

en nagyon jol tudom hogy erti a dobozhangot, es itt ala is irnam, hogy a CX550 II-nek az van, halvanyan, de van.
es van egy olyan erzesem, hogy ez burn-innel sem jone helyre, mert magaval az akusztikai tenyezokkel van baj. anyagminoseg leginkabb.

AKG 330 nem dobozhangu, de a magasai nagyon suvitettek. amit viszont el tudok kepzelni, hogy idovel lenyugodott volna.. kar hogy elloptak :(
regebbi AKG-kel nem volt dolgom.
Senn-ikkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#7173) riam válasza bigmasterg (#7169) üzenetére


riam
tag

Szia!
In-ear fülesekből az akg k324, K330, senn. cx300 és a sony mdr ex85 típusokat ismerem, de magasan a sony a legjobb közülük. Most is ezt használom, (már a másodikat, az első 2 évig bírta, még mindig szól, de sajnos kis baleset érte, össze lett forrasztva, de már nem az igazi) A Sony MDR-EX 300SL-ről elég jókat olvastam,de nem volt alkalmam kipróbálni. Az MDR-XB40EX-ben állítólag extra basszus van, de külföldi oldalakon nem írnak jókat róla. A sony-nál szerintem nincs szükség extra baszzusra.
Az általad felsorolt sonyk-ban az általános 8-9mm-es membránal szemben 13,5mm meghajtó van, szerintem ez azért számíthat. Negatívumnak általában azt említik hogy nem szigetelnek olyan jól mint a többi in-ear
A Sennheiser -ről nincs sok tapasztalatom, miután nagyot csalódtam a cx300-ban (infopatikából vettem, nem volt hamis) nem próbálkoztam tovább ezzel a márkával.

(#7174) Solicidium válasza celf (#7172) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hm érdekes... Igazatok lehet. A cx95 is ugyanilyen fém házas, csak más színű. Aztán lehet, hogy annak is az van, csak nem tűnt fel anno más márkájú in-ear összehasonlítási alap hiányában.

(#7175) bigmasterg válasza riam (#7173) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszönöm a választ. :)

Mindenkinek:
Találkoztam Sony MDR EX90LP -vel, magán embertől 12 ezer forintos áron. Ennek mennyi a valószínűsége, hogy eredeti/fake? (természetesen az eladó azt mondja, hogy biztosan nem hamis)
Az Amazon-on $ 59-ért lehet kapni, ami ugye kb. ez az összeg, de az ebay meg tele van 10 dollár körüli másolatokkal...

Alapvetően normál boltból szeretném venni a fülest, de ez az ex90 ennyiért megérné. (persze csak, ha origi. )

(#7176) Solicidium válasza bigmasterg (#7175) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát keresni kell fake/eredeti összhasonlító-oldalt a neten, megnézni a különbségeket, meghallgatni vétel előtt, aztán ha minden stimmel akkor megvenni. Sajnos már hangra is elég jó hamasítványok léteznek elég sok fajtából, tehát egyre nehezebb kiszűrni. :(

(#7177) riam válasza bigmasterg (#7175) üzenetére


riam
tag

A sony-t annyira hamisítják, (ezt a típust különösen) hogy nem biztos hogy érdemes kockáztatni Ha üzletben vette, valószínüleg nem dobja ki a számlát amíg gari van rajta.(Ha van lehetőséged meghallgatni, talán) Újat már nem lehet rendelni a sony márkaboltban sem (próbáltam) egy helyen sikerült találnom [link], de csak a hosszabítós változatát és ez is már kb 2 hónapja volt. Végül mégse vettem meg, mindenhol azt olvastam hogy annyival nem jobb az ex85-nél mint amennyivel többe kerül. Tartósságra meg az ex85-re sem lehet panasz. Több száz méteren keresztül sikerült magam után húznom a betonon, mire észrevettem, hogy kiesett a nyakamból. Utána még szólt egy darabig, de végül megadta magát, mindezt 2 év uán, pedig szinte állandóan a nyakamban lógott. Lehet hogy jobban járnál egy új ex85-el, vagy az ex300-al. Kb ugyanannyiba kerülnek mint a használt ex90, és gari is van hozzá.

(#7178) Kombat


Kombat
őstag

Hali!

Samsung Omniához szeretnék venni fülhallgatót.
A lényeg: Normál bogyó vagy in-ear legyen
jó ár/érték arány, de nem szeretnék sokat költeni

Normál 3,5-es jack csatlakozós kell.

Előre is köszi!

(#7179) bigmasterg válasza riam (#7177) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi a választ.
Végül teljesen más lett.
Egy Denon AH-C551.
Jó árba sikerült vennem, a debreceni 'fukar'-ban 19ezer volt, ami szerintem jó árnak mondható.
Árgépen, majd 27 ezer a legolcsóbb (+ postaköltség).

(#7180) Salvador20 válasza Kombat (#7178) üzenetére


Salvador20
őstag

mit jelent a jó "ár/érték" nálad? Elég szubjektív

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#7181) celf válasza bigmasterg (#7179) üzenetére


celf
őstag

az nem rossz fules elvileg.

(#7182) ChrissTa válasza riam (#7170) üzenetére


ChrissTa
tag

Az akg k315-nek milyen kábele van? Mármint szimmetrikus, vagy aszimmetrikus? Keresgéltem a neten, de nem találtam erről semmi infót.

(#7183) balazon válasza picur220 (#7154) üzenetére


balazon
csendes tag

picur220, asszem akkor a cx300-II t választom, thx a tippet, ja de külföldröl amugy nem szeretnék rendelni. Vmi olyan bolt kell aminél 2 év mulva visszatom viinni ha elromlik probléma nélkül, iponnál veszem asszem.

(#7184) Hospitaller


Hospitaller
csendes tag

Helo,
Az eljövendő mp3-amhoz ( s9 ) szeretnék egy jobb fajta fülest venni. A helyzet az, hogy az mp3al együtt rendelem Németországból, ezért az ottani kínálat közül válogattam össze azokat, amiket még megengethetek magamnak. A választásban kérném a segítségeteket, mert 0 tapasztalatom van ezen a téren. Illetve ha ezeken kívül Magyarországon van vmi jobb, hasonló árfekvésű (10-13 e Ft) füles, akkor légyszi írjátok meg. Tehát a kínálat:
-Sony MDR-EX300SL
-Philips SHE9700
-Ultimate Ears metro.fi 220
-Sennheiser CX 400-II
-AKG K340
-Denon AH-C551
Talán annyit még hozzátennék hogy mindenfajta zenét szoktam hallgatni, ezért olyan kéne ami egyik hangtartományban sem szól különösen rosszul.
Köszi a válaszokat.

(#7185) Kombat válasza Salvador20 (#7180) üzenetére


Kombat
őstag

Akkor úgy kérdezem, hogy 5k körül mit ajánlotok?

(#7186) bigmasterg válasza Hospitaller (#7184) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én a helyedben a Denon-t venném. (épp ma vettem egyet :D )
Szerintem magasabb kategóriához tartozik, mint az előtte felsoroltak. (illetve az Ultimate Ears -t nem ismerem)
Szép tisztán szól.
Nem tudom, hogy mennyre tudsz angolul, de itt egy teszt.

(#7187) riam válasza bigmasterg (#7179) üzenetére


riam
tag

Grat. az új fülesedhez! Nagyon komolyan néz ki!.

(#7188) bigmasterg válasza riam (#7187) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi.
Ráadásul ilyen full fekete:

Illetve, elsőre egy kicsit furcsa volt, hogy így fejjel lefele passzol rendesen a fülbe.

(#7189) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Na megvan az S4. Még melegednie kell nyilván, de egy jobb hangkártyával egész jól szól, azt kell, hogy mondjam. Hogy mennyit ér meg azt most nehéz lenne megmondani, de mindenesetre legalább mellőzi a cx-féle mély-túleröltetett- dobozhangzást. :D

(#7190) celf válasza honfoglalo (#7189) üzenetére


celf
őstag

kiru :)

(#7191) celf válasza Hospitaller (#7184) üzenetére


celf
őstag

denon vagy metro.fi.
ha ez a 220-as van olyan jo mint elodje, a 150-es akkor a denon-on kivul szinte biztos, hogy mindegyiket lealazza.

probalj meg a c551-nek jobban utanna nezni. head-fi.org-t ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#7192) riam válasza ChrissTa (#7182) üzenetére


riam
tag

Szimmetrikus. Azt hiszem az akg csak olyat csinál, legalábbis nem emlékszem hogy találkoztam volna asszimetrikus kábelezésű fülhallgatóval.

[ Szerkesztve ]

(#7193) mcs


mcs
veterán

Na megvan a Panasonic RP-HJE300, fehérben.
Hát le a kalappal előtte, kristálytisztán szól az árához képest. Igaz, nem olyan dübörgő, és ordító vadállat, mint a CX300, de sokkal természetesebb a hangképe, gyönyörűen csilingel. :C
A kialakítása tökéletes, csak az izolációja lehetne jobb, de így sem vészes. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7194) ChrissTa válasza riam (#7192) üzenetére


ChrissTa
tag

Köszi a választ. Most kicsit elszomorodtam, mert elég nehezen lehet a nyak mögött elvezetni egy szimmetrikus kábelű fülest. :(( Nem lehetetlen, csak macerás, és nem olyan kényelmes...

(#7195) Hospitaller válasza bigmasterg (#7186) üzenetére


Hospitaller
csendes tag

Én is a Denon felé hajlok, mert az tartósabb mint az ue, viszont a világon mindenhol azt írják róla ( mármint a Denonról ) hogy a magas tartomány nem az erőssége, sőt, egyesek szerint egyenesen rossz hallgatni, ha arra kerül sor. Neked mi a tapasztalatod ezen a téren? A másik kérdésem az lenne, hogy kényelmesen lehet-e hordani őket, mert erre is sokan panaszkodtak, mert a mellékelt párnák nem mindenkibe passzolnak.
A válaszokat köszönöm.

(#7196) picur220


picur220
veterán

Ma meghallgattam egy haver cx400át, amit 6 rúgoért vett az egyik közismert, nem v-vel, hanem t-vel kezdődő nevű aukciós oldalon. Sokkal jobban szólt, mint a panasonicom, nem volt ég és föld, de érezhető volt a különbség. A füldugó neő passzolt teljesen a fülembe, de így is jó volt!

(#7197) Peetör


Peetör
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem épp egy Iaudio 7et, és szeretnék egy minőségi fülest hozzá.Szép basszus és strapabíróság érdekelne.Az AKG 317tel szemezek nagyon, elég jó teszteket olvastam róla.Tudom,tudom az agybadugósak sokal jobbak, de egyszerűen annyira furcsa érzés, h nemigazán tudok megbékélni vele...Valamint melyik fajta füles károsíthatja jobban a hallást?

[ Szerkesztve ]

(#7198) Telefunen válasza Peetör (#7197) üzenetére


Telefunen
őstag

Én is így voltam vele, ezért vettem egy hordozható fejhallgatót. Konrétan a Portapro-t (de ha nem lett volna ilyen jó árban a porta, akkor mindenképpen elgondolkodtam volna a Sennheiser PX100-on is..)
Itt nagyon előnyös áron lehet hozzájutni

szerk: Látom a PX100 sem sokkal drágább egyes helyeken, jól lement az ára mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#7199) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Nos. Csak lecséréltem sok-sok (4,5) év után a The Plug-ot. Abból egy elfogyott ennyi idő alatt, de garanciában cserélték egy ráncfelvart példányra, az meg egyelőre elpusztíthatatlannak tűnik.

CX400 lett az utód (Aqua színben, amúgy ebből van fekete?), mivel MM-ban most 6990 Ft (sok van) két év garanciával, ami még a CX300-nál is olcsóbb. A CX500 9900 Ft volt, de nekem annyit már nem ért, illetve csak fehérben volt, az meg nem pálya.

Hát egyelőre nem vagyok elégedett, csalódtam. :(
A mélyhangok teljesen mások mint a Koss-ban, se olyan mélyre nem megy le, nem olyan erős (ez egyáltalán nem baj, sőt), de ez csak erőtlenül puffog, valahogy a mély bár erősnek tűnik meg sem ad élményt, egy lábdob (vagy basekick, teljesen mindegy, szinte mindenféle zenét hallgatok) nem üt, csak puffan.

Igen, végre megjött a magas traktus, a cintányéroktól "végre" megsüketülök (ez speciel egyelőre zavar, de lehet csak megszokás kérdése), de nincs középtartomány, az énekhangok semmivel sem jobbak, és amíg a Plug szörnyű hangképét egy 5 sávos EQ-val viszonylag nekem tetszőre (nem biztos, hogy az ideális) sikerült hangolni, ezzel egyelőre sehogy sem megy. Sokan emlegették itt a sztereó tér hiányát, hát mostmár tudom miről beszéltek. A Plugnál sokkal inkább éreztem úgy, hogy ott vagyok egy koncerten, ez meg olyan steril és erőtlen. Arról nem is beszélve, hogy bár elvileg szuper érzékeny, és nem is halkabb nála azonos hangerőn, mégis magasabb hangerőn kell hallgatnom, különben valami hiányzik a hangképből (lehet ez is csak hülye megszokás).

Félreértés ne essék, a Plug egy kiegyensúlyozatlan szar, és ha nincs EQ valamiben, akkor abszolút hallgathatatlan, a CX400 hozzá képest mindenféle korrekció nélkül ég és föld, ugyanakkor egy 5 sávos EQ-s machinálás után a Plug hangja nekem jobban tetszik és egyelőre ebből nem tudtam kihozni azt amit szeretnék.

A kábelek szörnyűek a Koss-éhoz képest. Kibogozhatatlan és folyton össze akar gabalyodni. Aki kitalálta ezt a 70 cm+70 cm kábelt azt meg kellene kicsit látogatni egy Fa testápolóval. A 70 cm az én magasságomhoz mindenhez rövid (lehet jóval alacsonyabb embereknek jó valamire), 1,4-el meg majdhogynem a cipőmben tarthatnám, illetve az a kábelcsipesz így tényleg kell hozzá - amit amúgy mellékenek - mert baromi nehéz lesz a csatlakozó miatt a kábel.

Adtak hozzá egy csomó izé-bizét. Az a gumi valami amire rá lehet tekerni a kábelt és belehelyezni a füleseket szerintem teljesen agyament és használhatatlan. Az a műbőr szütyő meg hasznos lehet, csak egy ilyet apró füleshez kétlen hogy valaki egy akkora cuccot fog hordadni, de az legyen pozitívum.

Egyelőre nekem viszonylag kényelmetlen is (a Plugot mindig is imádtam, több óra után sem zavart, de az szivacsos és nem ilyen lebenyes megoldás) és mivel nagyon mélyen bemegy, és itt zár teljesen ezért némi füldugulás feeling is van hányingerrel fűszerezve, de ez megszokás kérdése. Méretre nekem a középső párnák amúgy tökéletesek. Szigetelni viszont parádésan szigetel, az tény, talán már túlságosan is.

Egyelőre ennyi az én tapasztalatom. Ennyiért nem volt drága, minőségi dolognak is tűnik, de egyelőre vagy nem tudtam megszokni, vagy csak nem az én világom a hangzása. Egy hetet még biztosan marad, ha akkora sem barátkozunk össze, akkor max eladom egy kis buktával és szétnézek más fronton.

(tudom, hogy már sokan leírtak majdnem mindent, de gondoltam én is leírom a személyes VÉLEMÉNYEMET, kéretik nem megkövezni)

(#7200) celf válasza Hugo85 (#7199) üzenetére


celf
őstag

max eladom egy kis buktával és szétnézek más fronton
ezt tudom ajanlani en is.

sztem vegyel netrol. es olvasgass kicsit itt is ha van idod. denon, illetve ultimate ears alap fulesei jol szolnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.