Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Tulku válasza #16820480 (#64500) üzenetére


Tulku
veterán

Létezhet olyan hallójárat (láttam ciem-eken) ami szűkül...kevéssé de szűkül...abból sztem ciem-en kívül minden kihúzódik...ha ő ebbe a szegmensbe esik akkor csak ciem...az illeszték is ki fog csúszni...a ciemnél maga a test tartja bent a fülest, nem szimplán a hallójárati szigetelő rész...

(#64502) Nigér válasza #16820480 (#64500) üzenetére


Nigér
őstag

Azt úgy szokták mondani hogy színes, szagos ;]

Volt az a malphitee nevű madár akit kitettek, ő volt nagy Eph-100 fan.
Hm.....

(#64503) Mageikus válasza #16820480 (#64500) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Ha egyszerűen valamiben jó,nem kell takargatni. Majd engedélyt kérek hogy tapasztalatot oszthassak meg,ami neked nincs életedben nem volt a füledben. De ha reklàmoznàm abba se lenne sok beleszolasod. Kérlek a későbbiekben mellőzd ezt a fajta semmit nem érő beszólàsokat itt és màs topicban is,ne gondold te vagy a mindenható..köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#64504) #16820480 válasza Mageikus (#64503) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vicces figura vagy azért :N A reklámozás amúgy tilos a szakmai topikokban, azért simán kitenne egy moderátor, nem nekem kell, hogy közöm legyen hozzá. Amúgy meg véleményt természetesen lehet mondani, de eddig neked kb annyi a véleményed, hogy EP100 a király, minden más vacak.

Nigér: Jé... ;]

(#64505) Chuck Norris válasza E2E4 (#64498) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ott biztos ki lehet mert mindig van demo kiárusítás azokat meg csak kipróbálta valaki ugye.

(#64506) kemcso válasza Mageikus (#64503) üzenetére


kemcso
Ármester

Légyszíves ezt a ezt a stílust tartogasd máshova, ebben a fórumban ez nem tolerált. Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor inkább kerüld a topicot.
Köszönöm :R

(#64507) Tulku


Tulku
veterán

No megvan a végső frekimenet....

7-8 kHz környékéről ezt írta:
"Don't be put off by high frequency spark. CSD is very clean, there's no sibilance. It has very Unique Melody-like sound signature."

És valóban olyan majdnem mint a csoda:

Maholnap tesztelem....

(#64508) #16820480 válasza Tulku (#64507) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a megdöbbentő, hogy mennyire sima a diagram, nem ugrál össze-vissza, mint a legtöbb fülesnél (és még fejesnél is).

(#64509) Tulku válasza #16820480 (#64508) üzenetére


Tulku
veterán

Hááá ezér Pétert választottam...sokan dícsérik...és nem mindegyik beépített ember :D

(#64510) E2E4 válasza #16820480 (#64500) üzenetére


E2E4
aktív tag

Sokféleképpen próbáltam. Meghíztam a fülemet alul, úgy is. Ott volt mellemet a kvázi szakértő (értéksítő) a végén már kértem én is, hogy nézze meg. Nem talált kivetni valót a felrakásban.

Van még azt hiszem egy bontatlan pár kínai Comply utánzatom, azt ha gondolod elviheted próbálgatni, mert én nem szeretem.
Gondolom. Köszönöm. :K

(Legkésőbb a V10 vakteszten úgyis találkozunk. ;) )

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#64511) E2E4 válasza Nigér (#64502) üzenetére


E2E4
aktív tag

Ó, malphitee, ne is emlegesd "szegényt".

(A V10 topikban élte ki magát, az a hely volt az ő végső "hazafutása". Mint Topikgazda, többször leálltam vele szakmailag megcáfolni az egetrverő szakmai trollkodását. Túl sokáig tűrtem, mint utóbb kiderült, feleslegesen. Aztán már csak egy moderátor kolléga segíthetett, s mivel - mint kiderült - máshol is "elszaladt nála a pirula", végleg kint termett a Mobilarena topikjaiból.

Mondjuk nekem ő volt az első troll. Ma már tapasztaltabban állnék ehhez, ahogyan az itteni Topikgazda is nagyon hamar finoman "instruálja" azt, aki némi "instrukcióra" szorul. :K )

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#64512) Tulku válasza Nigér (#64502) üzenetére


Tulku
veterán

De ő is nyekk...úgy láttam :)

[ Szerkesztve ]

(#64513) Tomdriver


Tomdriver
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#64514) xmaas válasza Tomdriver (#64513) üzenetére


xmaas
őstag

Szolni fog szolni viszont milyen hangerovel es mennyire lesz kihajtva az mar mas kerdes, na meg az is masik kerdes hogy mit er az a fejes egy az egyben en egy vasat se adtam volna erte ,na meg ez a rossz topik itt csak fullhallgatokkal foglalkoznak nem fejhalgatokkal

(#64515) VVoid válasza E2E4 (#64511) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem lehet, hogy mageikus es malphitee egy es ugyanaz a szemely? Utobbi tolem vette a Yamaha eph-100-at, amit aztan jol el is felejtett kifizetni...

[ Szerkesztve ]

(#64516) MPeti11


MPeti11
újonc

Helló!
Új vagyok errefelé, szóval nem biztos hogy mindent leírok amit kellene, de igyekszem :D
Kábeles FÜLhallgatót keresek, "agybadugósat" (leginkább mert szeretném ha magas hangerővel se hallatszana ki. Bár nem szoktam sokat úgy hallgatni, de ha egy jobban szeretett zene van, vagy a villamoson ülök, akkor nem árt), egyenletes hangprofilút (mármint hogy az alap kiegyenlített hang, hogy egyik frekvencia tartomány sincs kiemelve), és strapabírót (nehezen törik/szakad a kábele, tudom hogy ilyen nincs, de azért hátha mégis). ezt mind kb 10-20k ártartományban, sőt inkább 10k környéke. opcionális funkcióként szuper lenne ha lennének rajta (Windows 10 Mobile/Lumia 535 kompatibilis) zenevezérlő gombok, és ha mély hangokat is tudna kiadni, bár gondolom ebben az árkategóriában ez már szinte/majdnem alap. Ha valami nem tiszta, kifelejtettem, vagy van egy jó ötletetek hogy milyen való nekem, várom a válaszokat :D

(#64517) Nigér válasza MPeti11 (#64516) üzenetére


Nigér
őstag

Eph-100 ;]
Az egy Mag(e)ikus füles... ;]
Hányszor jössz még vissza...?

Tulku : Hehe... a nyár úgyis a szabadságolások ideje, de a forma kicsit túltolta.... :W

E2E4: igen, olvasgattam, én remekül szórakoztam rajta :))

[ Szerkesztve ]

(#64518) MPeti11 válasza Nigér (#64517) üzenetére


MPeti11
újonc

Nos, elnézést. Mint mondtam (írtam), ez itt az első profilom :D regélésnél MPeti1 néven regisztráltam volna, csak foglalt volt, így raktam hozzá egy 1-est mint steamen :D

(#64519) f4lcon válasza MPeti11 (#64516) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem egy jó Yamaha EPH-100 mindenre megoldás

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64520) BigBlackDog válasza Nigér (#64517) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként valaki nem tudja Mageikus e-mail címét (privátban is jöhet). Két hét múlvára ígért egy esetleges meghallgatási lehetőséget az EPH-100-al kapcsolatban, aztán most meg kitiltották, el sem tudom érni. :D

(#64521) MPeti11 válasza Nigér (#64517) üzenetére


MPeti11
újonc

Különben a mageikus mit jelent? Elolvastam az összefoglalót, de nem emlékszem már, most meg telefonról vagyok.
Szer: Ja hogy ő egy tag :D de akkor hogy érted hogy az egy mageikus füles? Neki is olyan van?
Másik kérdés: Beállítható hogy ha új válasz érkezik, emailt kapjak róla?
Szerk2: Az a yamaha egy picit már drága :/ lehet nekem egy kicsit mást jelent a jó minőség, én az alatt azt értem, hogy nem torz, hanem normális hangja van :D
Legutóbb egy ilyenem volt (kép), csak a bal oldala elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#64522) BigBlackDog válasza MPeti11 (#64521) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem szimbolikus jelentéssel bír az a szó.

Ha jól emlékszem, lehet e-mailes értesítést kapni, ha felveszed a topikot a kedvencek közé. Ezután lesz a topik címe mellett egy boríték ikon. Ha minden igaz, akkor azzal lehet bekapcsolni az emailes értesítést az új hozzászólásokról (kifejezetten a válasszal kapcsolatban szerintem nincs ilyen lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#64523) Tulku válasza BigBlackDog (#64522) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy látom kemény napok jönnek :DDD

(#64524) tothl válasza MPeti11 (#64516) üzenetére


tothl
addikt

Xiaomi Hybrid

(#64525) MPeti11


MPeti11
újonc

Bezony ám :D
szerkesztettem az előző kommentemet, a végén a kép nektek se tölt be?

(#64526) BigBlackDog válasza MPeti11 (#64525) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Persze, hogy nem, mivel nem képet tettél be, hanem egy OneDrive-os linket. De ezeket ne itt beszéljük meg, mivel eléggé off már a téma és legközelebb majd használd szerintem az off gombot! :)Errefelé viszont szívesen segítenek szerintem

[ Szerkesztve ]

(#64527) Nigér válasza MPeti11 (#64521) üzenetére


Nigér
őstag

Ha kevernélek valakivel akkor elnézést, de az utóbbi időben elszaporodtak itt a topikban a friss reg-ek, amik nem is hosszú életűek.

Bigblackdog : 64520 lehet jobban jársz így... :P

[ Szerkesztve ]

(#64528) #68372224


#68372224
törölt tag

Sziasztok! A Shure SE215 K Sound Isolatin fülhallgató megéri az árát? Jónak tűnik, a Shure márkát ismerem, a médiában használatos mikrofonok alapján nem egy noname márka.
Ha használ valaki ilyet, örömmel fogadnám a tapasztalatait, véleményét. :)

(#64529) pulutodurumo válasza #68372224 (#64528) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Keress rá a topikban, többször előfordult már a kérdés.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#64530) Nigér


Nigér
őstag

Tulku.....!!!!!
És még egyéb hutyutyu fülesek....
:Y

[ Szerkesztve ]

(#64531) KisApám


KisApám
addikt

Szerintetetk ez a
MACAW T1000 Bluetooth HiFi Sport Earbuds with Mic Volume Control
Bluetooth-os fülhallgató jó?
Valakinek tapasztalat?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#64532) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Rendeltem egy ilyet, de nem kaptam meg, így refund lett belőle.
Edzésre szeretnék ilyen vezeték nélkülit. Mit ajánlotok?

(#64533) #68372224 válasza Nigér (#64530) üzenetére


#68372224
törölt tag

De van 2000 forint kedvezményed, ha feliratkozol a hírlevelükre. :DDD

(#64534) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Eddig sok tízezres fülesekben gondolkoztam, de ma megis megvettem a xiaomi hybridet. Úgy voltam vele hogy ha nem is tetszik sokat nem bukok rajta, valamire majd jó lesz.

Próba után beigazolódott amit több helyen írtak róla. Iszonyat jól szól es elégge V karakteres ( én ilyet kerestem). Alig várom az edzést hogy újra feltegyem.

Köszi a tippeket, matól én is ajánlani fogom mindenkinek.

(#64535) vicze


vicze
félisten

1More Piston Classic (E1003) 12-20$

Külsőre 1:1 P2, de amennyire emlékszek nem P2 hangzása van, de ezt még megerősítem, ha lesz lehetőségem rá.
iOS kompatibilis! És a megfelelő androiddal is működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#64536) tothl válasza qpakcovboy (#64534) üzenetére


tothl
addikt

Nekem is az van. Gr07em is volt de ezt jobb szeretem mert nagyon dogos hangja van raadasul alig veszem eszre hogy hordom nagyon kenyelmes fules.

Ennyi penzert meg ajandek.

[ Szerkesztve ]

(#64537) qpakcovboy válasza tothl (#64536) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Amíg nem hallgattam, addig nem tetszett hogy túl könnyű. Azt gondoltam olcsó kínai játék füles. Utána jött a meglepetés. Nem csak jól szól, de kényelmes is.
Van értelme hasznalni az Eq-t.

(#64538) niof válasza #68372224 (#64528) üzenetére


niof
addikt

Szia!
Nekem pont ilyen van, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kicsit mélykiemelt, de engem ez nem zavar. Kellemes, meleg hangzása van, és nagyon szerethető énekhangjai. Magasban talán picit vág, de nem vészesen, a sorozat többi tagjához képest, legalábbis a mérései alapján. Az izoláció nagyon jó, főleg a szivacs dugóval. Jók a szilikonok is, de nekem a szivacs vált be, atomstabilan a helyén marad, akár futás közben is. Egy "baj" van a szivaccsal, hogy a fülben lévő természetes nedvesség hatására idővel (2-3 hét) tönkremegy, ezért én is, mint oly sokan mások, 3M munkavédelmi füldugó szivacs átalakítással (lyukasztás és hosszméretre vágás) használom. Érzésre, hangra stb. ugyanazt kapod, mint a gyári szivaccsal, csak abból ~6000Ft 5 pár, a 3M meg ha jól emlékszem kb. 50-60Ft egy pár. Mondjuk én ez utóbbit a melóhelyen szerzem be, ott ki van téve a folyosóra a tartója, ha kell valakinek, lehet belőle elvenni. :))

Van persze negatívuma is, mégpedig az, hogy hiába fül feletti a kábel elvezetés, maga a kábel sajnos elég nehéz. Erősen ajánlott hozzá egy kábelcsipeszt beszerezni, sokkal jobb lesz vele. Én a gyári Y elágazásnál lévő guminehezéket is levágtam róla, hogy könnyebb legyen, annak a helyére ment fel a csipesz.
Főleg elektronikus zenei stílusokat hallgatok (nem EDM-et), azokkal kifejezetten jóban van a füles, de néha befigyel egy kis rock és jazz, nagy ritkán pedig régi (90-es évek eleje) rap albumok. Gyakorlatilag merem azt állítani, hogy elég kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt ezek között.
Nem hinném, hogy csalódást okozna. Ebben az árkategóriában ez egy igazi favorit.
De azért ha teheted, mindenképpen hallgasd meg valahol!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#64539) unravel


unravel
őstag

Heló

A fülhallgató megszólalási minőségét figyelmen kívül hagyva, szerintetek ezt az NFC/bluetooth eszközt milyen gyakran kéne tölteni napi minimum 1 óra -vagy több- használat mellett?

¯\_(ツ)_/¯

(#64540) #16820480 válasza unravel (#64539) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olyan 4-5 naponként nagyjából.

(#64541) Simi-San válasza BigBlackDog (#64520) üzenetére


Simi-San
tag

Nálam is tudsz EPH-100-at hallgatni! :)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#64543) evo87 válasza unravel (#64539) üzenetére


evo87
őstag

Ilyet használok. Inkább 3-4 nap.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#64544) #16820480


#16820480
törölt tag

Valaki nem akar véletlen BT vevős fülest építeni? :)) Tulku...?

(#64545) Tulku válasza #16820480 (#64544) üzenetére


Tulku
veterán

Ibéjen, alin annyi van belőlük mint a szemét...de kell még ehhez egy s más...

Most Nirvánát tesztelek.... :)
Ez a CI 22955 együtt a Sonion dupla 3300-ával igen testes és roppant gyors, részletes basszust ad...ez betalált....

[ Szerkesztve ]

(#64546) #16820480 válasza Tulku (#64545) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, ez csak a magja, de kell még mellé akksi, antenna, jack csati, stb. De ne tessék lazsálni, előbb utóbb úgyis összedobsz egy ilyet, előre látom :P

(#64547) #68372224 válasza niof (#64538) üzenetére


#68372224
törölt tag

Köszönöm! :) Egy Audio-technica ATH-CKX9 van versenyben még mellette, nem tudom, melyik érné meg jobban.

(#64548) pompás


pompás
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi Piston 3-mal rendelkezek, de szeretnék egy olyat, amelyik jobban szűri a zajokat (ez mondjuk lehet, hogy megoldható lenne egy illeszték cserével...), és jobban is szól (hiányolom belőle a mélyeket és főleg a teret).

Mindenféle zenét hallgatok (Alt-J, The Black Keys, postrock, Ludovico Einaudi stb.).
Kb. 30 ezret tudnék rászánni a fülesre.
In-ear füles érdekelne, normál kialakítással, lehetőleg egyenes kábelvezetéssel (ez nem követelmény). Mikrofon nem szempont.
Anyaghasználatban nagyon örülnék, ha fa lenne.

Szóval a lényeg: kiváló izoláció, szép hangzás, fa anyaghasználat kb. 30 ezerért.

Thinksound ms01-t nézegettem, de remek lenne, ha tudnátok még hasonlókat ajánlani, vagy akár ezzel kapcsolatban megmondani, hogy megéri-e a pénzét.

Remélem tudtok segíteni.

(#64549) kemcso válasza pompás (#64548) üzenetére


kemcso
Ármester

Kezdd az összefoglalóval ;)

(#64550) Tulku válasza #16820480 (#64546) üzenetére


Tulku
veterán

Antennája van...de én jobbat tudok, csak az rettenetesen néz ki :D

Most mások vannak soron...Angie után most a Custom Art rejtelmeit tanulmányozom...
3 db FK ebből kettő párban (az 4 armatúra) a mid-tweeternek és 1 db (az 2 armatúra) a super tweeternek
Aztán a 3300-as (az megen 2) és a CI 8 az csak 1 de az a legnagyobb)...a 6 közép és magas után nem is rakott dampert Piotr...a légyf.ngot is hallani lehet olyan részletes...de sibiliance egyáltalán nincs...komoly...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.