Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) Tulku válasza megott (#64950) üzenetére


Tulku
veterán

Soundmagic E80...jó hang

Egy armatúrásat ha teheted ne...

(#64952) vicze válasza Tulku (#64945) üzenetére


vicze
félisten

Ezt a kettősséget (én inkább rossz hangolásnak mondanám) a AX35-nél is érezted, nem tudom mennyire emlékszel rá, mind a 3db 1More hibridnél hallom a leírtakat, de AX35-nél nem.
Bár jobban belegondolva nem a V karakter okozza ezt leginkább? Csak mert az elég nagy törét okoz a DD és a BA között, ami így elég extrém módon hallgatóvá válik.
Amúgy most 80$ körül mozog kintről, hivatalos ára 100$

[ Szerkesztve ]

(#64953) kemcso válasza megott (#64950) üzenetére


kemcso
Ármester

Mo-ról, garanciális, 40e alatt, GR07 szintű hang, háááát. Tulku kolléga által javasolt Sm E80 áll még a legközelebb ehhez, az UM Pro 10-et én kihagynám, 1BA-ból még nem hallottam olyat, ami élvezhető is lett volna.

(#64952) vicze1 én az AX35-ben nem éreztem azt, hogy a BB+DD nem lenne jó együtt. Volt egy Samsung Level In-em (EO-IG900), annál egyértelműen hallani lehetett (2BA+DD). Az adott 1More-t is halottam, de nem hagyott mély nyomokat bennem :DDD

(#64954) Tulku válasza vicze (#64952) üzenetére


Tulku
veterán

Hinnye...én nem hallottam ax35-öt...vagy rosszul emlékszem?

Nem ez nem a V hangképből következik (viszont ez okozza rendesen, tehát némi oksági viszony fellelhető), egészen egyszerűen ilyen kis testben elég nehéz összehangolni a DD-t, mert nincs cső, illetve damper...nagyobb shell-ben illetve CIEM-nél 25-30 mm 1,2-es cső egy 4700-as damperrel oszt jónapot...ja persze a rezisztor is....
...itt csak rezisztorral (jó esetben low pass filter, ami legalább két elem, de az már nem fér el) tudják hangolni, illetve ha spec erre készített dd-t raknak bele...de akkor is kell magasvágás....

Gondolom AKG fél évig a membránt kísérletezte ki...azért tudta úgy megcsinálni, hogy ennyire nem hallatszik...

Hibrideknek nagyobb testben van igazán létjogosultsága...

Ha 80 dodó, akkor jól éreztem az E80 szintjét....

(#64955) kemcso válasza Tulku (#64954) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, szerintem nem hallottad az AX35-öt :) Az utolsó Pulis találkozón ott volt, de akkor nem nagyon hallgatóztál. Viszont szerintem száraz lenne neked (miután nekem tetszik :D ), nem az a fun hangzás, elég kiegyenlített, viszont jó :))

(#64956) vicze válasza Tulku (#64954) üzenetére


vicze
félisten

Hinnye, októberben pótolhatod. :) Majd a füles tali topikba próbálok egy találkozót leszervezni, ha otthon leszek.

Úgy értettem, hogy a V felerősíti a rossz hangolást erőteljesen, ahogy írtad.

SM E80 amúgy 50$ a nagyviziten túl, szóval azért annál drágább.

[ Szerkesztve ]

(#64957) Tulku válasza vicze (#64956) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy legyen! :)

(#64959) roka.32


roka.32
csendes tag

Sziasztok!
Én rock zenét hallgatok, és nekem ahhoz nagyon nem tetszik a V karakterisztika :S viszont ajánlásoknál 0-10ezer forintig szinte az összes az . Tudnátok nekem mág mondani 10k alatt kiegyenlített karakterű ajánlott füleseket? Előre i köszi, és bocsi ha már volt 100x ez a kérdés.

(#64960) roka.32 válasza roka.32 (#64959) üzenetére


roka.32
csendes tag

Jujj bocsi még az is fontos lenne, hogy ne fül fölötti legyen mert azokat ki nem állhatom. Agybadugós szivacsos viszont jöhet.

(#64961) kemcso válasza roka.32 (#64960) üzenetére


kemcso
Ármester

Kezd pl az összefoglalóval :U

(#64962) roka.32 válasza kemcso (#64961) üzenetére


roka.32
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
Mitévő legyek akkor, ha az összefoglaló többszöri eolvasása után írtam a kérdésemet?

(#64963) kemcso válasza roka.32 (#64962) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor valamit nem olvastál jól:
- Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT (DD, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)
Minden feltételednek megfelel szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

(#64964) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Barátnőmnek vennék fülest, Piston 3 vagy Piston 3 youth lenne a befutó, de sajna már rizikós, hogy ideér Kínából a megadott időre. Esetleg tudnátok mondani EU-s raktárral rendelkező webshopot vagy hasonló minőségű és árú fülest, ami ideérne szept. 3-ra? Előre is köszi!"

(#64965) megott válasza kemcso (#64953) üzenetére


megott
tag

Megrendeltem a RHA T10i-t, remélem a 4 pólusú kialakítás nem fog nagyon belepofázni a 3 pólusú jack aljzataimba, létezik erre valami értelmes átalakító ha igen?

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#64966) f4lcon válasza kemcso (#64955) üzenetére


f4lcon
őstag

az AX35 szerintem csak neked tetszik :DDD mármint szép dolog a neutrális hangzás, de nekem pl hiányzik belőle a bugi.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64967) Cazenove


Cazenove
csendes tag

Sziasztok!
Behalt a Sony MDREX50 fülhallgatóm. Hasonlót keresek 5e forint értékben. Első füles, amit kinéztem a Sony MDREX110LP, de erről csak rosszat olvastam itt a fórumban. Ennyiért nem találok jobbat a SoundMAGIC ES18-nál vagy a JVC HA-FX101 is megteszi ? Nincs időm, se kedvem most külföldi rendelésekkel foglalkozni, sürgősen kell.

(#64968) vicze válasza f4lcon (#64966) üzenetére


vicze
félisten

Nincs egyedül. :P
Vannak akik szeretik, ha helyén vannak a dolgok. :)

-----

Csak egy kis elmélkedés. :)
Nagyon vicces dolog sok fülest hallgatni amúgy, legtöbb fülest rövid idő után el tudom helyezni hogy milyen is a hangzása karakterisztikája, de az XBA300-at 1év hallgatás után se tudom hova rakni. Tehát nem tudom eldönteni, hogy milyen a karakterisztikája, tudom tudom ez tök egyszerű kéne legyen, de ennél egyszerűen nem. Neten sokan az Etymotic ER4-hez hasonlítják, amit végtelenül kiegyenlített, és ezt valahogy nem tudom hova tenni, mert és van hogy V-nek van, hogy kiegyenlítettnek, van hogy magas kiemeltnek hallom, szinte zenéről zenére változik, és ezt úgy írom, hogy egymás mellett váltogatva hallgattam más fülesekkel. A mély az tud olyat ütni, hogy fáj ha a számban olyan van, a magasak csilingelnek minden irányból gyönyörűen, ott a közép részletes gyönyörű, minden azt mutatja hogy kiegyenlített, de érzésre egyáltalán nem az, már csak a jól hallható sibilance miatt is. Gondoltam, hogy csak gyenge források miatt érzem így, de mióta a HA2-vel hallgatom azóta ez inkább felerősödött, még inkább kaméleon lett számomra. Ezért se írtam róla még hosszabban, mert nem tudom eldönteni a hangját.
Sajnos szinte senki se tesztelte csak pár külföldi fórumozó, nincs róla frekvenciagörbe így fogalmam sincs mi van kiemelve. Valahogy a EPH-100 hangjára emlékeztet, csak sokkal tisztább, és több a részlet a BA miatt.
Sajnos a fórumról csak 2-en tudták meghallgatni és nagyon rövid időre, annyi szerintem nem elég a megismeréséhez.

(#64969) roka.32 válasza kemcso (#64963) üzenetére


roka.32
csendes tag

Igen láttam. A kérdésem lényege pont az lett volna, hogy esetleg van-e még hasonló füles , hogy tudjak választani, mert egyrészt ez elég ronda szegény, másrész a kébel is furán áll ki belőle :D Nyilván ha hasonló paraméterekkel nincs több füles ami megéri, akkor azt fogom venni . :)

(#64970) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sound Magic ES18 jó vételnek számít 5k körül?

Szerk.: Igen. Rendeltem is egyet! :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64971) Tulku válasza mobal (#64970) üzenetére


Tulku
veterán

Rólad kell példát venni minden kérdezőnek....kérdés, egy füst alatt válasz és cselekvés...így kell :D

(#64972) mobal válasza Tulku (#64971) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja, de esküszöm elolvastam előtte is. Vak vagyok na! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#64973) Cazenove válasza Tulku (#64971) üzenetére


Cazenove
csendes tag

Én is megrendeltem. Nekem 2 kommentbe és másfél órába tellett, talán a TOP10-be beférek :)

(#64974) #16820480 válasza roka.32 (#64969) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem úgy könnyebb választani, ha csak egy lehetőséged van :D

(#64975) monti0222w válasza roka.32 (#64969) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem semmi baja a Tenore-nak, sem külsőleg sem belsőleg, az árát mindenféleképp megéri. :K

(#64976) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Meghalt a xiaomi piston young fülesem, nagyon halkan szól csak, több eszközzel próbáltam, mindegyiknél jelen van a hiba. Mit ajánlotok helyette itthonról vagy bangoodról? Inear kellene mindenképpen lehetőleg mikrofonnal, hangerő szabályozóval.

Tisztelet a Gépésznek!

(#64977) monti0222w válasza VMatteo (#64976) üzenetére


monti0222w
addikt

Tisztítani tisztitottad már, mert a Pistonok hajlamosak hamar eltömödni és akkor van ez a jelenség? :)

(#64978) VMatteo válasza monti0222w (#64977) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszönöm a tippet, kivettem a fém hálót, enélkül tényleg hibátlan! Pedig esküszöm szoktam tisztítani a fülem:D Hogy lehetne ezt a hálót szépen kitakarítani?

Tisztelet a Gépésznek!

(#64979) monti0222w válasza VMatteo (#64978) üzenetére


monti0222w
addikt

Tiszta szeszel vagy valami hasonlóval. :)

(#64980) VMatteo válasza monti0222w (#64979) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm, kész és olyan mint újkorában!

Tisztelet a Gépésznek!

(#64981) attiati


attiati
veterán

létezik az alábbi headset?

1. kéz nélkül használható
2. mindkét fülbe dughatós, de a zsinóron levő mikrofont ne kelljen kézzel tartani
3. zajszűrős (utcán is használható) mikrofon
4. nem fejpántos, vagy féloldali fülbedughatós

(#64982) Bodz


Bodz
nagyúr

Egy ilyen Tennmak Prot muszaj volt venni a reggeli kave mellett. :)
Allitolag tok jo hangra szamithatok ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#64983) Tulku válasza Bodz (#64982) üzenetére


Tulku
veterán

Múlt század elején az ilyenek mentek egy vödörrel és lapáttal a kezükben Alaszkába aranyat bányászni....volt akinek bejött :D

Lényeg az ismeretlenség és az elixír keresése....

(#64984) BigBlackDog válasza Bodz (#64982) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jó lesz és eladod, majd írj mindenképpen! :D

(#64985) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Ti mit ajánlanátok az öregedő Klipsch S4 in-ear fülhallgatóm helyett? 20-30k körüli árkategóriában keresgélek és főleg progresszív metált hallgatnék rajta. A RHA MA750(i)-t nézegettem, de kérdés hogy mennyire mélyorientált a hangja. Az S4 még pont oké számomra.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#64986) K1LLMy53Lf válasza Bodz (#64982) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ezt árulják néha SE215-ként is, nem?:) Egész jókat olvastam róla headfi-n (amennyiben erről van szó, meg persze a headfi értékelést el kell osztani minimum 2vel:)) )
De majd én is kíváncsi leszek a véleményedre. A Tennmak Dulcimer-t is "giant killer"-nek titulálják.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#64987) Bodz válasza Tulku (#64983) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szívem szerint igazából a NuForce HEM6 ami izgat, csak az kissé drágább beruházás lenne. Minél többet olvasok róla, annál biztosabb vagyok benne, hogy barátok lennénk.

(#64986) K1LLMy53Lf: Dehogy. A fake 215-ben csak egy driver van. Tényleg jó. :K
Dulcimert is nézegettem, de a kialakítása miatt elvetettem végül (megszoktam a fül mögötti kábelt).

[ Szerkesztve ]

(#64988) kemcso válasza Bodz (#64987) üzenetére


kemcso
Ármester

Ahogy nézem, a NuForce HEM6 egy 3BA, az már élvezetes lehet HEM8 meg méginkább :D ;) Mondjuk annyiért már W30 is van
Az ilyen 1-2 DD-ktől én nagy csodát nem várok már, egyszerűen a BA részletességét nem tudja hozni egyik sem. De majd kíváncsi vagyok a beszámolódra róla, persze ;)

(#64989) skt


skt
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy, honnan tudok Piston 3-mat rendelni?
Több helyen is néztem már, mindenhol azt írják hogy nincs készleten :(

(#64990) #16820480 válasza skt (#64989) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kifutó darab, így egyre kevesebb helyen lesz szerintem már.

(#64991) skt válasza #16820480 (#64990) üzenetére


skt
tag

Értem, és hasonló ár kategóriában tudsz valamit ajánlani helyette?

(#64992) kemcso válasza skt (#64991) üzenetére


kemcso
Ármester

Mondjuk ami az összefoglalóban van, de ha leírod mik az igényeid (ahogy az összefoglaló elején van) úgy könnyebb.

(#64993) F-ECT$


F-ECT$
titán

Eph-100-nál mennyire jellemző a kábelzaj? (Azaz ha hozzaér valami a kábelhez, akkor az "behallatszódik".)

Dive ever, work never.

(#64994) f4lcon


f4lcon
őstag

azt mondtam idén nem veszek több kínai fülest, de jöt ez a bling-bling szembe és nem tudtam ellenállni a kísértésnek :DDD én olcsóbban vettem, mint ez a 7$ amennyi a mostani ára
este review :)

szerk: esetleg másnak nincs valami titkos favoritja amit megvehetnék? :D úgy 20-25$ magasságáig

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64995) s4tch válasza f4lcon (#64994) üzenetére


s4tch
veterán

A head-fin ezek kapnak mostanában nagyobb figyelmet: Vivo XE800, Tennmak Pro, illetve - kicsit drágábban - Senfer 4in1. Utóbbin én is gondolkodom, annyira jókat írnak róla.

(#64996) skt válasza kemcso (#64992) üzenetére


skt
tag

- Leginkább elektronikus zenét, Trap-et, Hip-Hop-ot, Rap et halgatok, de igazából mindent :DD
- Igazából nincsenek elvárásaim, jól szóljon aztán kész
- 5 ezer forint a max (Külföldi rendelés is szóba jöhet)
-
a, In-ear/IEM
b, hagyományos megoldás
c, Normális kialakítás
d, Nincs szükségem mkrofonra, távirányitóra
- Szeretem ha egy fülesben a mély hangok tudnak dominálni, szóval ez fontos szempont :)

(#64997) f4lcon válasza s4tch (#64995) üzenetére


f4lcon
őstag

a dupla dinamikus Tenmak-ot nem kívánom, abból van egy Havi B3 Pro-m :)
a Senfert viszont lehet megsasolom, bár a Bosshifi B3 elég jó dinamikusnak...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64998) kemcso válasza skt (#64996) üzenetére


kemcso
Ármester

Piston Hybrid, Rock Zircon... A piston 3 nem is lett volna jó, abban nem olyan sok a mély ;)

(#64999) niof válasza s4tch (#64995) üzenetére


niof
addikt

Ez a Senfer kb olyan hosszú így ránézésre, mintha egy bot lenne az ember fülébe dugva... :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#65000) darvinya


darvinya
titán

Kis visszatekintéses teszt.
Anno Panasonic RP-HS6-on hallgattam mindent utazás közben.
Ma elővettem megint, hogy milyen.
Ismét meglepetést okozot.
Jó tér, feszes és pontos hangok, kifejezetten rock, komoly zenéhez ajánlott, de a modern technót is tudja.
Viszont nagyon háklis a szar meghajtókra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.