Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) rumos14 válasza Parci (#6393) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony pont most kezdett belelendülni az A7-tel meg az A6000-rel :)

(#6402) jjeahh válasza Parci (#6398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megnyomod a disp gombot, oszt eltűnik minden :D legalábbis g3-on így van. D amúgy tényleg baromi csúnyák azok az ikonok, de engem még jobban zavar az, hogy beltéren, gyenge fényben szaggat a kijelző meg a kereső is, és világosít az élőképen, az expószimulációt meg csak külön gombal lehet aktiválni de kvára rosszul használható, mert még jobban szaggat, ha aktiválva van :((( fujinál nem tom hogy műkszik, de oly-nál meg canon-nál én megszoktam, hogy azt látom az élőképen, amilyen a végső kép lesz, szaggatás nélkül :U szal gondolom ez az általános, a pana meg bénán oldotta meg... bár mintha olvastam, hogy valaki x-a1-re panaszkodott, hogy ugyanez a gondja, de lehet rosszul emlékszek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6403) Mercutio_ válasza Parci (#6398) üzenetére


Mercutio_
félisten

Te döntöd el mit rakjon ki, ha jól emlékszem illetve testre szabható, de rég jártam a menüben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6404) madgie válasza jjeahh (#6402) üzenetére


madgie
titán

Rosszul emlékszel, pont arra jött a panasz, hogy vakunál, "M" módban is megy az X-A1-en az expozíció szimuláció, magyarul beltérben sokszor töksötét a kép LCD-n. Magasabb kategóriájú X gépeknél ki-bekapcsolható ez a szimuláció.

(#6405) Parci válasza rumos14 (#6401) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egész pontosan mibe?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6406) jmakk válasza jjeahh (#6402) üzenetére


jmakk
őstag

Panaszkodtam, de nem egészen erre. A belépő fuji gépeknél (X-A1, X-M1) nem kikapcsolható az expó szimuláció. Ha akarod ha nem, az expógomb félig lenyomásakor azzal kapod az élőképet. Ez manuális módnál szar, ha vakukioldóval slave vakukat használok, mert ilyenkor besötétedik az LCD.

madgie: elkéstem :R

[ Szerkesztve ]

(#6407) Parci válasza Mercutio_ (#6403) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán. persze, minden gyártónál van olyan mód, hogy mindent leszed, de az sem jó. az a jó, amikor tényleg ki és be lehet ikszelni mindent. és a hisztogram sem olyan ótvar, mint a panánál (kezdjük ott, hogy négyzet alakú, aminek semmi, de semmi értelme, de legalább jó sok helyet foglal).

a ricoh gxr liveview-ja elég letisztult. és amennyire fél percek alatt láttam, a samsungé is. sőt, a fujié is eléggé.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6408) rumos14 válasza Parci (#6405) üzenetére


rumos14
nagyúr

az értelmes fejlesztésekbe.
az A7 nyilván unikum volt a maga nemében, de az A7s és az A7II is bőven több újdonságot hozott mint amit manapság látunk a piacon.
az A6000 is nagyot domborított az új szenzorral meg a fasza AF-fel.

(#6409) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mi is ez az exposzimu mizéria? :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6410) jmakk válasza Mr.Csizmás (#6409) üzenetére


jmakk
őstag

Most kitől kérdezel?
Mert van aki Panáról és van aki Fujiról beszélt a saját hsz-ében? Azaz másféle problémákról. :)

[ Szerkesztve ]

(#6411) madgie válasza rumos14 (#6408) üzenetére


madgie
titán

Nem rémlik hirtelen, az A7 II mit is hozott a stabin kívül?

(#6412) Mr.Csizmás válasza jmakk (#6410) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fujis expo szim mizéria érdekelne, miért akarják kikapcsolni. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6413) jmakk válasza Mr.Csizmás (#6412) üzenetére


jmakk
őstag

Alapfelállás: fotózás kvázi sötét beltérben, külső vakukkal, vakusarun rádiós kioldó.
"M" módban beállítasz ISO200, 1/200 értékeket. Mi történik ha félig lenyomod az expógombot, ami elíndítja a szimulációt? Na capisci már, miért is lenne jó, ha ilyenkor kikapcsolhatnád?

[ Szerkesztve ]

(#6414) Mr.Csizmás válasza jmakk (#6413) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

á. ezt hol lehet kikapcsolni? :D xe1.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6415) madgie válasza Mr.Csizmás (#6414) üzenetére


madgie
titán

A menüben :D

(#6416) jmakk válasza Mr.Csizmás (#6414) üzenetére


jmakk
őstag

Nem tudom, mert csak az X-A1 menüjét ismerem, ott meg sehol. :N

[ Szerkesztve ]

(#6417) Parci válasza rumos14 (#6408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eléggé máshogy látjuk ezt a digicam-világot akkor. az a7s kapott egy másfajta szenzort és kész, alapvetően. de mondjuk az ügyes, hogy van 3 azonos váz, 3 különböző szenzorral, ennek tényleg ideje volt, én inkább ezt emelném ki.

az a6000 nem hozott semmi újat, tipikus semmilyen upgrade. ja, hogy belekerült egy jobb af? alap, könyörgöm, ugyanaz van, mint a fujinál: az előtte lévő vázak af-je annyira szar volt, hogy persze, hogy ahhoz képest "fejlesztés" egy normálisabb, de ez is egy one-trick-pony, beteszik aztán helló.

dslr fronton már rég nem téma az af, a milc kapott egy resetet a cdaf miatt és elölről lehetett kezdeni a gagyizást, de akkor is az van, hogy pár generáció után már nincs mivel eladni az új vázakat. a gyártók persze próbálják nagyítóval mutogatni a "revolutionary" fejlesztéseket, de ezek max. fórumokban szólnak nagyot egy szűk közönségnél, amúgy nem.

az a6000 inkább arra jó példa, hogy ott vajon hova lehet még licitálni az utódokat? miért fogod megvenni az a6100-at?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6418) jmakk válasza Parci (#6417) üzenetére


jmakk
őstag

"dslr fronton már rég nem téma az af"
Dehogynem, csakis a pontatlanságáról tudnak beszélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6419) Parci válasza jmakk (#6418) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fórumban, a kevéssé hozzáértők és nagyon ritkán egy-egy pro, jogosan. nem vonnék le belőle messzemenő következtetéseket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6420) rumos14 válasza madgie (#6411) üzenetére


rumos14
nagyúr

és mit adtak nekünk a rómaiak? :D
jobb ergonómia, fogás (persze ez lehet szubjektív), +1 custom gomb, jobb anyagminőség kívül-belül, jobb AF, jobb video codec és S-Log.
de sztem a stabi magában k. nagy fegyvertény.

(#6421) jmakk válasza Parci (#6419) üzenetére


jmakk
őstag

Nem írtam, hogy attól használhatatlan lenne. De azért örültem, mikor 450D+50/1.4-ről GH2+45/1.8-ra váltottam és hirtelen kb. 30%-kal több (jó helyen) éles képem született, szűkebb dof-os kompozícióknál. :K

[ Szerkesztve ]

(#6422) madgie válasza rumos14 (#6420) üzenetére


madgie
titán

"jobb anyagminőség kívül-belül"

Tényleg, el is felejtettem a műanyag bajonetthézagolású A7-et :D

(#6423) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#6412) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen kellemetlen, ha olyan fényeket akarsz használni, amik a szimuláció pillanatában még nincsenek ott. :) Ilyenkor jól jön, ha ki tudod kapcsolni. Belépő vázakon nem lehet, ami teljesen értelmetlen limitáció. Nem egy funkció hiányzik, hanem van egy funkció ami megvan, csak éppen nem tudod kikapcsolni ha az éppen akadályoz.

Ez már nem arról szól, hogy a drágább gép valamit jobban tud, hanem direkt kib@szás az olcsó gépek tulajdonosaival.

De engem mondjuk az is zavar, hogy a beépített vaku exp. kompenzációja csak és kizárólag a beállítások menü mélyéről állítható. Sem Q-menüben nincs, sem Fn gombra nem rakható.

Szerk: Most minden reményem abban van, hogy igaz a pletyka arról, hogy jön még gép a X-A2 és az X-E2 közé (talán az X-M2 lesz ellátva egy EVF-el X-T1 stílusban, továbbra is hajtogatós kijelzővel, meg kevesebb ilyen ostoba limitációval). Arra szívesen ápgrédelek, ha az ára nem rugaszkodik el nagyon az Oly E-M10 szintjétől. Vagy ha jön idén is új E-széria, akkor be bezuhan árú X-E2 lehet még, de a hajtogatós kijelző rettentően hiányozna, legtöbb utcai fotómat csípőből kattintom.

[ Szerkesztve ]

(#6424) rumos14 válasza Parci (#6417) üzenetére


rumos14
nagyúr

én így látom:

az A7s nyitott egy új réteg felé (hogy ők mennyien vannak, az egy másik kérdés, bár a SAR szerint az A7s a legkelendőbb A7 - én kételkedem ebben... én tutira nem ezt venném, de én nem csak éjszaka élek.)

A6000 pedig egy nagyon érett váz lett, egy igazi középkategóriás "complete package", nagyon jó áron nagyon jó tudás, ahogy az elődje, a NEX-6 is. a Sony ugye alapvetően elektronikai cég, a fotós nóháut csak tanulgatják (lassan 10 éve), az AF rendszer nem ment könnyen nekik, de megszülték, és jó lett, és betették az alsóbb szntű A5100-ba is, nem szaroztak, méricskéltek.

ehhez képest persze szopacs h az A7II még a butuska AF upgrade-elt változatát kaptam, nem a tutiságot, ez mondjuk kár, nem tudom, a nagyobb szenzor miatt nem lehetett-e belerakni, ehhez nem értek. majd megcsinálják legközelebb. közben meg az A7 tényleg lemegy hamarosan stabilan 1000 USD alá.

A6100 vagy A7000 megkapja a stabit, jobb keresőt, talán 4k videót, ÉS AZT A KIB....TT VÍZSZINTEZŐT amit kihagytak az A6000-ből. megéri majd az újkori felárat? hát persze, hogy nem...

közben én meg 2014-ben kevesebb mint fele annyi képet lőttem mint 2013-ban, szóval úgysem veszek semmit :D

ja és elnézést az off-ért.

[ Szerkesztve ]

(#6425) rumos14 válasza Parci (#6419) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát amikor még DSLR-em volt, igenis én is szívóztam a back-front, alul-felül fókusszal és baromira idegesített. persze a belépő váz + Sigma obi az egy halálos kombó :D

(#6426) Stauffenberg válasza rumos14 (#6424) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az A6000 szerintem is nagyon jó lett, de nem értem miért kellett ennyire ótvar EVF-et rárakni. Mindamellett azzal is egyet tudok érteni, hogy nem kapott semmi olyat ami miatt rögtön eladnék egy NEX-6-ot és rohannék az A6000-ért. Ha meg már itt tartunk: Anno a NEX-6 is ilyen volt, sokan vakarták a fejüket, hogy miért kellett ez így a belépő vonal meg a NEX-7 közé.

[ Szerkesztve ]

(#6427) jmakk válasza Stauffenberg (#6426) üzenetére


jmakk
őstag

Néha előbb downgradelni kell, hogy utána az ugyanolyat majd el lehessen adni upgradeként. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6428) arn


arn
félisten

parci megcsomorlott :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6429) madgie válasza arn (#6428) üzenetére


madgie
titán

Csak klimaxol :D

(#6430) Mercutio_ válasza Parci (#6419) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem olvasol mostanság Nikon topicot :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6431) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#6423) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

XE2 nápolyi meg evf meg ficsörök, XT1 bodyban, lehetne mondjuk XB1 :))

btw. köszi az expo szim hintet, ki is kapcsolom, most hogy rágondolok, ez frusztált, csak nem tudtam hogy ez az :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6432) Parci válasza Stauffenberg (#6426) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ótvar, a felbontása rosszabb, az optikai rész meg jobb. és ez utóbbira qrva nagy szüksége volt a sony-nak (a fuji itt agyba-főbe ver mindenkit, és látszik. belenézel, és látszik).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6433) Parci válasza arn (#6428) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már évek óta... :K várok egy kör csúcskompaktot még, aztán vagy veszek valami mostanit kifutóban, vagy kihoznak egy olyat, hogy leszarom és kicsengetem a lét.

de amúgy a véleményem csömörtől függetlenül fenntartom. az ilyen "de kapott +1 fét a stabi" és társai szerintem pont az az inkrementális upgrade-mánia, amíg addig érdekes csak, amíg tényleg érdemiket lehet lépkedni. a core i-5 2250 és 3250 (biztos nincs ilyen, csak példa) közti különbség minden emberi mérce szerint lényegtelen :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6434) arn válasza Parci (#6433) üzenetére


arn
félisten

venni kell egy gepet, lesz*rni mindent, es csak fotozni. nekem az em5 es az xt1 is boven sok, mindketto kituno masina, kituno obikkal. ha most vennek vmit, akkor mongy egy em10 lenne +20 (mindenes) +25 (csalad) +14-150 (kirandulas). talan egy 45os meg vmi nagylato fix, de azokat alig hasznalnam.

***

a pcmet en csak azert csereltem legutobb, mert mar mindenrol lejart a gar :) amugy az i7 2600 most is remek masina lenne - hihetetlen, de mar a 4770 is egy eves. a 90es evekben ennyi ido alatt 5x elavult.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6435) arn


arn
félisten

most visszaneztem az elmult ket ev galeriait - azert a fuji tud vmit, amit hianyzana mas rendszerekbol. pedig egy 35-40es fix jo lenne meg, de nagyon nem akarok kiadni annyi penzt egy plusz obiert. ha meg x100at veszek, okafogyottnak erzem a cserelheto obis rendszert. no majd tavasszal meglatjuk, mert perpill a gepet se vettem elo hetek ota a koltozes miatt.

nalatok x100s, vagy 23 1.4 lenne a befuto?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6436) Fandango válasza arn (#6435) üzenetére


Fandango
veterán

Én most azon dilemmázok, hogy 18-55 eladni és 16-55 f2.8-at venni, vagy 18-55 megtart és mellé a 23 f1.4-t megvenni.

(#6437) madgie válasza arn (#6435) üzenetére


madgie
titán

"nalatok x100s, vagy 23 1.4 lenne a befuto?"

Ha tudnám erre a választ, már megvettem volna :D

(#6438) jmakk válasza arn (#6435) üzenetére


jmakk
őstag

27/2.8
Kici, occó, zseniális. :))

(#6439) arn válasza Fandango (#6436) üzenetére


arn
félisten

utobbi :) a fixes erzest zoomtol sose fogod megkapni, plane ekkora fenyero kulonbsegnel. en csak azert tartogatom a 18-55ot, mert nem er semmit kb, de jo ha van egy mindenes.

egy konnyu turaobira becserelnem.

(#6437) madgie: most megneztem az ebayes arakat, huzza magaval a 23as arat az x100. helyes, helyes :)
(#6438) jmakk: megcsinalnak f1.8 kornyeken, rohannek megvenni... baromira hianyzik az mfts 20 1.7.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6440) Stauffenberg válasza Parci (#6432) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem ótvar, mert nem tudja a közvetlenség érzését adni, belenézek és rögtön olyan érzésem támad, mintha egy kis szobában bámulnék egy rossz minőségű CCTV élő adást. Nekem az X-T1 képe is csak a "legkevésbé rossz" azok közül amit eddig láttam. :D

De ezt már kifejtettem, nekem kell a közvetlenség a témával. Várom, hogy mikor lesz az input lag annyira kicsi, hogy a szemem már nem látja, mikor lesz elég nagy a felbontása, mikor lesz a lehető legtermészetesebbre kalibrálva a színe, stb. Finnyás vagyok erre, na.

Addig az EVF-et inkább úgy kezelem, hogy "vakító napsütés esetére" remek funkció.

(#6441) Parci válasza arn (#6435) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x-t1 mellé? a 23-as. a váz is jobb és az obi 1 fé-vel jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6442) Fandango válasza arn (#6439) üzenetére


Fandango
veterán

Igen, egyelőre ebbe az irányba billen a mérleg.

(#6443) jmakk válasza arn (#6439) üzenetére


jmakk
őstag

Mi hiányzik a 20/1.7-ből?
Ne mondd, hogy 1fé, mert az x-trans simán kompenzálja. Buké? Az meg nem volt erőssége a huszasnak. Szóval akkor mi?

(#6444) madgie válasza Parci (#6441) üzenetére


madgie
titán

Igaz, a T1 tud elektronyossáttert. Az x100 nagy előnye volt régebben a diszkrét zárhang.

Mondjuk az apró mérete most is nagy babaság.

(#6445) Parci válasza jmakk (#6443) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért háttérelmosásban nem kompenzál másfél fé-t a "x-trans"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6446) arn válasza Stauffenberg (#6440) üzenetére


arn
félisten

szerintem nem igy kell felfogni... nem mozizol a keresovel, hanem a komponalast segiti. ket alapveto elvarasom van a geppel kapcsolatban: 1. mi potyog ki belole 2. milyen segitseget nyujt ehhez. meg esetleg hozzavehetnem a milyen elmeny hasznalni, de a fujinal jobbat meg ebben nem nagyon talal az ember :)

(#6441) Parci: igaz, egyedul a meret, ami az x100 mellett szol. belerakom kis tokba, kesz a rendszer, a masik oldalrol viszont az xt1 es a 23 sem kis db. total slr sulycsoport, es ilyenkor beugrik, hogy miert is mozdultam anno az mft fele.

(#6443) jmakk: az omd stabja, meg az f1.7 :) azert ettol messze van az f2.8. illetve a vaz is nagyobb. szamomra nem ugyanaz az "eleterzes".

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6447) jmakk válasza Parci (#6445) üzenetére


jmakk
őstag

Nem is arra értettem, tudja azt kend jól! :K Ekvivalens f3.4 vs f4.2, ha a dofot nézzük. Hadd idézzem korábbi szavaid: "...a különbség minden emberi mérce szerint lényegtelen" :)

[ Szerkesztve ]

(#6448) Parci válasza jmakk (#6447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háromnegyed fé. határeset. de nem ez alapján választanám ki a rendszerem, az tény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6449) arn


arn
félisten

hajaj :) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6450) jmakk válasza Parci (#6448) üzenetére


jmakk
őstag

De már úgyis mindegy mit írok, mert ahogy látom arn kollégát már elkapta a 23/x100s gépszíj. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.