Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) DonRazzino válasza Parci (#6594) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Kevés volt a Snickers valóban ... sorry.

(#6602) Parci válasza DonRazzino (#6601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

np ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6603) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Lehet tesztelni :)

[link]

(#6604) Novics válasza madgie (#6553) üzenetére


Novics
senior tag

Ha nem akar az ember CC-t hekkelni, akkor melyik film mód a legjobb csillagozni? Vagy ez szakmai titok? :))

Most mondjuk hóesést lehetne fotózni, mert szép nagy pelyhekben és sűrűn hull a hó nálunk. Végre! Kíváncsi vagyok meddig fog megmaradni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6605) madgie válasza Novics (#6604) üzenetére


madgie
titán

Ú, nincs titok... amelyik tetszik :) Néha előszedem a Velvia-t is, szépen "mélykékít" adott helyzetben az égen. Vagy akár Astia... lőj RAW-ba, próbáld végig utána, akár gépen belül, akár Lightroomban :)

(#6606) Novics válasza madgie (#6605) üzenetére


Novics
senior tag

Na majd kipróbálom. Raw+jpg-ben lőttem a képeket, majd megnézem melyikben fest jobban. Persze az ilyenhez általában vaksi vagyok. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6607) arn


arn
félisten

[Sh*t Mirrorless Fanboys Say ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6608) tacto


tacto
aktív tag

(#6609) Stauffenberg válasza tacto (#6608) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valami ennél bárgyúbb nevet nem tudnak adni egy gyártó által támogatott/felkarolt szoftvernek?

Ennél már csak a "Revolutionary Modern Digital Camera Companion RAW File Converter and Cataloger Personal Computer Software for Windows Operating System" (RMDCCRAWFCCPCSWOS) lenne jobb. Esetleg a "2000" vagy a "Millenium" még belecsempészhető lenne valahova.

(#6610) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#6609) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemzeti

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6611) Novics válasza Stauffenberg (#6609) üzenetére


Novics
senior tag

És mi lesz a Linuxosokkal?! :P
Vajon eztán már nem kell hekkelni az X-E1 raw-ját, hogy rá lehessen biggyeszteni a CC-t, vagy csak a váz által támogatott profilokat lehet használni? Mert utóbbi esetben túl sokat nem ér szerintem.

Mr. Csizmás megjött az adaptered, vagy eltűnt az "éterben"? A hétvégén ha minden klappol, akkor beszerzek egy 58/2 Biotart. :DD Adapterem persze még nincsen. Az irányjelzőn hirdetnek egyet, beszéltem is a taggal, de azt mondta volt jelentkező, igaz nem hallott azóta sem róla, így akár még meg is csíphetem a hétvégén.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6612) madgie válasza Novics (#6611) üzenetére


madgie
titán

Tekintve, hogy az X-E1 csak a "future compatible models" részhez fért be...

(#6613) Mr.Csizmás válasza Novics (#6611) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még mindig várok, szóval irgumburgum lesz refunddal :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6614) Novics válasza madgie (#6612) üzenetére


Novics
senior tag

Jól van na, nem kattintottam a képre. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6615) madgie


madgie
titán

Appám, forgótáras pankáka jön a fudzsitól, haláli :D

[ Szerkesztve ]

(#6616) Stauffenberg válasza madgie (#6615) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mindjárt nyomok egy kuglófot a röhögéstől. :D

Nem értem mi ez a véres vázsapkaobjektív háború, de igazán cuki fricska. Mondjuk az sem tiszta nekem, hogy miért kellenek ilyen "ready to fire" vázsapkák. Tényleg van olyan ember, aki a táskába elpakolás előtt leszedi az objektívet, felteszi a vázsapkát és így közlekedik vele? Olyan ez mint a szandál zoknival.

(#6617) madgie válasza Stauffenberg (#6616) üzenetére


madgie
titán

Egy szó: Holga. Ezzel tökéletlen, torz, erősen vinyettált képeket lehet csinálni, Instagram és mobiltelefon nélkül :D Erre még zseniálisan rátol pár szutyok lágyítós forgótárat a fudzsi, ez kész, szakadok... haljak meg, tuti szerzek majd egyet :))

A 21. század nejlonharisnyája meg disznózsírja ez, kéremszépen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6618) Stauffenberg válasza madgie (#6617) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Értem én ezt a Holga kultuszt meg a Lomohipszterpózer újhullámot is, de nekem ez nem igazán jön össze a Fujifilm imázzsal. De amit leginkább nem értek, az maga a vázsapka objektív koncepció. Már az Olympusnál sem értettem.

OFF:

Khm... Olympus. Hol van az E-M5 Mark II hír?

(#6619) madgie válasza Stauffenberg (#6618) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ezt csak poénból hívják így, utalva arra, hogy páran megfurkálták a vázsapikat, így csinálva lukkamerát. Persze az f8 messze nem olyan "megoldás", de talán arra utal.

Hol a hír? Nemtom, lehet, hogy Laca már laza, FEDman még nem ír.

(#6620) Stauffenberg válasza madgie (#6619) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Laca a blogjára már rég kirakta az E-M5 Mark II bejelentést, mivel onnan szokta a törzsét kopizni (vagy fordítva), ezért nem értem itt miért nincs még. Hacsak nincs ma délután valami hivatalos sajtóesemény (amire jól nem lettem meghívva) és ezért PH-n még embargós. De ezt nem hiszem, mert a Pixinfo már rég lehozta.

(#6621) gorgo


gorgo
őstag

Amazon US szállít Magyarországra? Ha igen, vám+áfa ügyben cumis ez is?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6622) Gondwana válasza madgie (#6619) üzenetére


Gondwana
addikt

Már MLaca is VIP, nem valószínű, hogy ő tegye ki az emötkettőt.
... én meg végül mégis jóárasított X100T+TCLX100 nélkül maradtam :O
(pedig három érdeklődő állt sorba az X100s-ért, de az egy darab akciós csomagot elvitte előlem más)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6623) torzo válasza gorgo (#6621) üzenetére


torzo
Ármester

Ez a fináncok szimatán múlik. Úgy hallottam (ismerős finánctól), fotóscuccokhoz elég jó a szaglásuk. Sajnos risky! :((

[ Szerkesztve ]

(#6624) arn


arn
félisten

az em5 meg mindig megdobogtatja az ember szivet :) like.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6625) neevous


neevous
tag

Azt hiszem mostanában többet fogok itt olvasgatni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6626) jjeahh válasza neevous (#6625) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jee már megvan? pedig még a pana gf-el sem láttam csajos portrékat, már az is elment? :D milyen az olypanák után?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6627) madgie válasza neevous (#6625) üzenetére


madgie
titán

Szép cucc! :)

(#6628) Warton válasza neevous (#6625) üzenetére


Warton
őstag

Az expo gombot hol vetted?

(#6629) gorgo válasza jjeahh (#6626) üzenetére


gorgo
őstag

...hát igen, kicsit eltűnt a srác. Na nem baj, fő, hogy előkerült! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6630) Fandango


Fandango
veterán

Hasznalt XF35 es XF23 obiknak mi lenne kb. a realis hasznaltpiaci ara, ha tegyuk fel kifogastalan allapotban vannak? Tervbe van, hogy valamelyiket megvennem hasznaltan, es kivancsi vagyok mibol kellene kiindulnom.
Remelem ez a kerdes elfer itt. :B

[ Szerkesztve ]

(#6631) neevous válasza Warton (#6628) üzenetére


neevous
tag

Ebayen. Nekem kicsit nagy, így ha valakinek van kissebb, szívesen cserélek vele. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6632) gorgo válasza Fandango (#6630) üzenetére


gorgo
őstag

garancia lététől függően változhat 115-125 k és 200-220 k között reális. Én is 23-ra vadászok.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6633) Stauffenberg válasza neevous (#6625) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szép darab! Ezt a formát sosem lehet megunni. :) Üdv a klubban!

Jól veszem ki a formatervből, hogy natúr százas?

(#6634) arn válasza neevous (#6625) üzenetére


arn
félisten

inkabb hasznald :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6635) madgie


madgie
titán

Oh, boy :B

(#6636) Parci válasza madgie (#6635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öööö... ez mi? te is, fiam, bluetooth? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6637) madgie válasza Parci (#6636) üzenetére


madgie
titán

Dehogy saját... úgy ismersz? :D

Csak tetszett ez a tatyó, meg a cukorspárga a vázon... meg ilyen kombinációban az ezüst váz is :)

(#6638) neevous válasza Stauffenberg (#6633) üzenetére


neevous
tag

Igen, Lassan kezdek híres lenni itt a fúrumon, hogy mindig első generációs, ezeréves cuccokat használok csak. :D

Jut eszembe, van valakinek tuti tippe X100-as bőr féltokra? A gyári nem annyira jó, mint amennyire drága, meg azért más third party cuccért sem akarnék fél vesényit fizetni.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6639) Parci válasza madgie (#6637) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öööö... úgy! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6640) Stauffenberg válasza neevous (#6638) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vannak bőr tokok valamivel olcsóbban a gyárinál, de csak akkor éri meg ha tényleg ragaszkodsz az eredeti bőrhöz. Nekem egy mezei műbőr van, de semmi kopás, szétesés így egy év hurcolászás után. Került vagy kemény 10 dollárba és van hozzá felső rész is, így teljesen zárható.

Arra esetleg érdemes figyelni, hogy kényelmi szempontból nem rossz dolog ha a tok nyitható az akku nyílásnál. Meg lehet szokni, hogy mindig lecsavarozod az alját, de mégis jobb ha nem kell.

(#6641) madgie válasza Parci (#6639) üzenetére


madgie
titán

Éstuggya :))

(#6642) hegyimorc válasza neevous (#6638) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem volt valódi bőrtok, jóval olcsóbban mint a fuji, de a gyártójára nem emlékszem. (nem noname kínai)
Olyat érdemes keresni amin van lyuk az akkuajtónál. Én nem szerettem, fölöslegesen növeli a méretet és súlyt, a gép fogásával pedig nincs bajom tok nélkül sem.

Kisebb expogombot tudnék adni, mert amit vettem, nem használom, de szerintem ne zavarjon, hogy nagy, úgy is elhagyod egy héten belül ;] (én azért vettem le, mert többször is majdnem leesett, túl erősen pedig nem mertem becsavarni)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6643) Warton válasza hegyimorc (#6642) üzenetére


Warton
őstag

Nekem gyári bőrtok van, nekem nem okoz gondot kikapcsolni alul. Engem az jobban zavar, hogy a napellenző nem megy fel a gépre, azt le kell tekerni,ha be akarom csukni. Erre azért gondolhattak volna. :U

Engem is érdekelne az expogomb, milyen, mennyiért stb. Jöhet priviben is akár.

(#6644) hegyimorc válasza Warton (#6643) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Egy ilyen expogomb, kb filléres kacat, sok helyről még a szállítás is ingyenes (csak várni kell rá pár hetet).

Az időm drágább mint amennyit kérhetnék érte. Neevousnak azt írtam, hogy ha jár felém, cserélhetünk.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6645) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Tudom nem apró topik, de többeket érdekelhet:

Nekem van egy eladó 23 as. Első tulaj vagyok, Tripontból lett vásárolva. 2015.06.03. -ig még garanciális. Teljesen újszerű állapotú, sehol egy karc, se kopás.

Irányár: 229E

(#6646) Fandango válasza Mr.Zazi (#6645) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt így nem szabad (szabályzatba ütközik), inkább csak kiírni, hogy akit érdekel eladó XF23 az keressen privátban. Egyébként én írtam neked pár órája emailt. :)

[ Szerkesztve ]

(#6647) Mr.Zazi válasza Fandango (#6646) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Tudom az előzőt szerkeszteni, vagy törölni?

(#6648) Fandango válasza Mr.Zazi (#6647) üzenetére


Fandango
veterán

Szerkeszteni csak 5 percig tudod, törölni moderátor tudja.

(#6649) MC Pite válasza neevous (#6638) üzenetére


MC Pite
veterán

Ebayen van sokféle X100as tok, a fél vesényi kategóriában a Garizra érdemes ránézni, de annak felébe kerül csak a kedvenc X100 tokom, a TP Originál féle. Legtöbb helyen kapsz hozzá egy bőr szütyőt is, hordozáshoz remek. A kábelt(aljzatot), kártyát, akkut, mindent elérni benne levétel nélkül. [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6650) Mr.Csizmás válasza madgie (#6635) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ilyen spárgát milyen néven kell keresni?

(#6628) Warton ilyen gombot rendeltem én is, hát a qva mindenit, eggyel kisebb a csavarmenete, beesik az expo gomb menetébe.....500ft bukesz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.