Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) madgie válasza Mr.Csizmás (#6650) üzenetére


madgie
titán

Wrist strap, de azon belül millióféle van.

(#6652) Fandango válasza Mr.Csizmás (#6650) üzenetére


Fandango
veterán

camera wrist strap, wrist cord igy keresd

(#6653) Warton válasza Mr.Csizmás (#6650) üzenetére


Warton
őstag

Pont ezért nem akarok ebayről rendelni.

(#6654) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Szerintetek ?

[link]

(#6655) madgie válasza gyorgyi84 (#6654) üzenetére


madgie
titán

Az csak szenzorkosz, vagy valami sérülés?

(#6656) gyorgyi84 válasza madgie (#6655) üzenetére


gyorgyi84
tag

azt irja karcok

(#6657) madgie válasza gyorgyi84 (#6656) üzenetére


madgie
titán

Hát akkor elég bukó a dolog, bár lehet 56/1.2-n nyitott rekesszel nem látszik a képen :DDD

Gondolom amúgy is csak Svájcon belül postázza.

(#6658) gyorgyi84 válasza madgie (#6657) üzenetére


gyorgyi84
tag

:D

Nem tudom mit csinàlhatott vele, de biztos futott màr vele 1-2 kört mielött feladta hirdetésbe.

csillagàszni jo lehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#6659) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak! Ma lőttem néhányat az X30cal. Tekintettel a lelki állapotomra - csak a megmunkálatlan jpg-t vonultatom fel. Nem egy apsc, de pont jó kis street masina. A fásnál ott a velvia és a kodakróm isIme

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6660) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

..ennél lényegesen élesebbek a szimpla jpg-k amik kiestek a gépből. a google storage szarrá tömörítette. szó-szó remek munkát végeztek a tervezők - a komponálásokat én követtem el..

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6661) jjeahh válasza Segnior_Barthez (#6660) üzenetére


jjeahh
nagyúr

utolsó tetszik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6662) Segnior_Barthez válasza jjeahh (#6661) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Nagyon sokat dolgoztam rajta - figyelemmel az este benyakalt pálinka mennyiségére :D
Ps: jó a fllickr albumod, gratulálok

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6663) jjeahh válasza Segnior_Barthez (#6662) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! neked is vannak jól sikerüld fotóid :K kár, hogy nincs ilyen király gépekre pínzem, mint az x30, én is el tudnék lenni vele, persze cse. obis gép mellett street-re, tájra, mert nekem szükségem van a szűk dof-ra is (portré)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6664) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Micsoda pletykák mellett siklottam el eddig.

120mm f/2.8 1:1 Macro és 35mm f/2 R

Az lenne a logikus, ha az utóbbi XC szériás lenne. De ez még csak a roadmap frissítésének pletykája.

(#6665) Fandango válasza Stauffenberg (#6664) üzenetére


Fandango
veterán

Igen valoban az lenne logikus ha a 35mm f2 XC lenne, mert ugye a 35mm f1.4 mkII is jon allitolag.

(#6666) Stauffenberg válasza Fandango (#6665) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg persze az árazás is kritikus. A 35mm f/1.4 nem olcsó, de messze nem olyan drága, mint a többi sztárobjektív. A rendszeren belül még az olcsóbbak között van. Szóval vagy tudnia kell valamit amit a 35mm f/1.4 nem, vagy jóval kedvezőbb áron kell jönnie, ami már lényegében pont azt valósítaná meg, amiről itt pár hete téptem a szám. Még egy-két ilyen kell mellé, az XF 27-es is elviselne egy ármérséklést és a végén még lesz értelme a belépő szintű vázaknak is.

Na de ez még csak pletyka. De legalább érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#6667) madgie


madgie
titán

Szerintetek rosszkor hirdetem az X-E1-et, vagy egyszerűen nem érdekli az embereket az, hogy fekete, aki akart, már bevásárolt az ezüst-dömpingben?

(#6668) Parci válasza madgie (#6667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én gondolkodtam rajta, hogy felezzük el az indexes xe2 + 35 kitet, és én megveszem az xe1-ed.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6669) madgie válasza Parci (#6668) üzenetére


madgie
titán

Hű szeretnék lenni önmagamhoz, az X-T1-en többet bukhatnék, tehát azt szeretnék :D

(#6670) Parci válasza madgie (#6669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

jól csinálod, nem mai váz már az x-t1, de még a nyitóárán van, ilyenkor érdemes ráugrani :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6671) 3YEW válasza madgie (#6667) üzenetére


3YEW
tag

nekem ugyan az ezüst talán jobban bejön, de ha akkor hírdetted volna 80-ért amikor még fix 95 volt, akkor szerintem megvettem volna. Annyit szántam rá max, fekete, ezüst tök mindegy. Közben elcsábultam egy x100-ba, így egy darabig azzal elvagyok.

T

(#6672) madgie válasza 3YEW (#6671) üzenetére


madgie
titán

Ilyen a formám :D

(#6673) silmatauki válasza madgie (#6667) üzenetére


silmatauki
őstag

"Szerintetek rosszkor hirdetem az X-E1-et, vagy egyszerűen nem érdekli az embereket az, hogy fekete, aki akart, már bevásárolt az ezüst-dömpingben?"

Most, hogy komolyan esik az X-E2 ára és bármikor bejelenthetik az új modelleket, világos, hogy senki se akar X-E1-et venni.

(#6674) madgie válasza silmatauki (#6673) üzenetére


madgie
titán

Lemaradtam valamiről? Nem tudok semmi biztosról az új modellekkel kapcsolatban. Tényleg azért nem akar senki az X-T1-gyel majdnem teljesen megegyező képminőségű gépet venni negyedáron, mert lehet szeptemberben jön egy X-E3, vagy X-Pro2 méregdrágán?

Nálam maradhatna is, ha a Fuji megadná neki a CC-t, meg az e-shuttert. De hát van eszük, tudják, hogy kell az embereket az X-T1 felé terelni.

(#6675) gorgo válasza madgie (#6667) üzenetére


gorgo
őstag

ha még mindig 95-re tartod, akkor ez a hirdetheted ítéletnapi kategória lesz...
Nem a mikor, nem a szín, hanem az ár. szerintem. Sőt, az idő teljesen jó, nagyon itt az ideje, később, csak olcsóbb lesz... (mondom én, akinek szintén XE1 van és XE2-re vár :) ).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6676) Parci válasza madgie (#6674) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt hívja úgy a fuji, hogy kaizen... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6677) madgie válasza gorgo (#6675) üzenetére


madgie
titán

80-ért hirdetem, markolattal.

[ Szerkesztve ]

(#6678) gorgo válasza madgie (#6677) üzenetére


gorgo
őstag

ez esetben türelem, rózsát terem.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6679) silmatauki


silmatauki
őstag

Ha RAW-ban fotóztok akár X-E1-en is, kerüljétek el messzire a Sony SDXC "up to 40 Mbyte/s" kártyáit. Bár "csak" kb. feleannyiba kerülnek, mint a Samu 95 Mbyte/s cuccai, olyanok is.

Teszteltem

EZT a Sonyt ("Sony 64GB microSDXC Class 10 UHS-1 Memory Card")

EZZEL a Samuval ("Samsung Memory 32GB Pro MicroSDHC UHS-I Grade 1 Class 10 Memory Card ")

szemben, folyamatosan (jól fókuszált, konrasztos, jól megvilágított, kb. 2m-re levő statikus témát fotózva a 18-55-tel 18-on auto ISO-val és DR100-zal), 18 RAW+ Fine JPEG képet csinálva. Az eredmények:

- a Samu kártyájánál semmi fennakadás nem volt, 20 másodperc alatt megcsináltam a 18 képet. Ezután még 19 mp-ig tartott, míg befejeződött az írás.

- a Sony kártyájának lassúsága már a 12. kép lefotózása után elkezdte éreztetni a hatását: egyre növekvő időket töltött a gép teljesen sötét képernyővel az egyes képek között. Emiatt az utsó 6 kép lefotózása több, mint fél percbe(!) telt a sötét képernyős várakoztatás miatt – 0:52-kor tudtam ellőni a 18. képet (míg a Samunál ez 0:20-kor volt). Ezután majdnem 2 percig tartott, míg végzett a kiírással (2:48-kor ért véget a villogás).

Azaz: semmiképp nem ajánlom ezt a kártyát RAW-ba fotózó Fuji usereknek, még a "lassú" X-E1-ben is csak nyűg lesz vele.

Ezzel szemben a Note4-emben tök jól megy a kártya, még 48 Mbps-es, 8-9 perces 4K-s videofelvételnél (Snap camera HDR) is.

(#6680) silmatauki válasza madgie (#6674) üzenetére


silmatauki
őstag

"Tényleg azért nem akar senki az X-T1-gyel majdnem teljesen megegyező képminőségű gépet venni negyedáron, mert lehet szeptemberben jön egy X-E3, vagy X-Pro2 méregdrágán?"

Nem, úgy értem most mindenki a további X-E2 áresésre vár, amit majd különösen felgyorsít egy esetleges X-E3 bejelentés / piacra dobás. Plusz nincs nyár...

(#6681) madgie válasza silmatauki (#6679) üzenetére


madgie
titán

Hm, jó, hogy felhoztad ezt, az X-E1 a Lexar SD-mmel szokott néha furcsán hosszan írni.

(#6682) madgie


madgie
titán

Tényleg, itthon a Fuji EU gari él?

(#6683) silmatauki válasza madgie (#6682) üzenetére


silmatauki
őstag

él. Nekem ezt a Fuji Hungary egyik munkatársa írta emailben még júniusban.

(#6684) madgie válasza silmatauki (#6683) üzenetére


madgie
titán

Wow, ez jó hír, köszi :)

(#6685) 3YEW válasza silmatauki (#6683) üzenetére


3YEW
tag

És azt nem tudod véletlenül, hogy ehhez mi kell, számla és/vagy kitöltött garjegy?
Németországból vettem egy obit, és mikor szóltam, hogy nincs kitöltve a garijegy, nem is értették, azt mondták, ha baj van, akkor küldjem vissza az egész pakkot, oszt lepecsételik.

T

(#6686) gorgo válasza madgie (#6682) üzenetére


gorgo
őstag

Mégha balkán is vagyunk, de nem ennyire :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6687) gyorgyi84 válasza madgie (#6681) üzenetére


gyorgyi84
tag

Köszi, kb. 1 oràja rendeltem 2db is :/ .... bàr én màs Fuji forumon csak jot olvastam roluk, igaz x-t1-ben !
Na majd kiderül

(#6688) madgie válasza gyorgyi84 (#6687) üzenetére


madgie
titán

Van millió féle Lexar, nem biztos, hogy ugyanarról beszélünk. Meg hát az X-E1 amúgy is lassan ír.

(#6689) gyorgyi84 válasza madgie (#6688) üzenetére


gyorgyi84
tag

ez az :

majd ha nagy xar megirom !

(#6690) madgie válasza gyorgyi84 (#6689) üzenetére


madgie
titán

Ez Pro, szerintem ez jó (már ha eredeti). Nekem kő közönséges class 10-es (200x) Lexar kártyám van.

(#6691) MC Pite


MC Pite
veterán

Sandisk Extreme Pro 95 megása és a lassabb Extreme (újabb, U1-es) között is ég és föld X-E2-ben a difi (3-4x gyorsabb). A 30/45 megásak kb annyival írnak mint más márkák class 10 kártyái (tizenx mega, szintén nem lassú C10es 30megás Adatánál és Samunál pár megával gyorsabb csak), míg a Pro-val 50mega felett karcol - érezhetően gyorsabb.
Valószínű mind eredeti kártya, hivatalos forrásból, (8-16Gb közöttiek vegyesen) ill kártyaolvasóval is hasonló mérések jöttek ki (50/70mega stabil írás/olvasással a pro-ra).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6692) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Hali srácok. Hamarosan belépek a csapatba. Azt szeretném kérdezni hogy aki esetleg használt XE1 és XE2 vázat is tapasztalt e nagyon pozitív dolgokat az elôdhöz képest? Illetve egy 35 1.4 optika milyen gyakran bukkan fel a használtpiacon? 3 napja fuji tesztdken élek, felhasználó vélemény érdekelne. Leginkább manuáloznék vele, de a 35 1.4 rajza nagyon mrgkapó. Sorry a szótagokért, telefonról írok most. Köszi! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6693) MC Pite válasza Elektrosokk (#6692) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy vélemény: [link]
gyorsabb, frissebb az E2, ha belefér az obik mellett, vedd azt. ProNegStd(+2color-ral) film módban hasonló tónusokat kapsz mint a régi vázakon (az alap provia nagyon lecsapja a sötét részeket, ez nem mindig jó).
Ha úgyis megfontoltan fotózól és nem akarsz a vázba sokat fektetni, akkor mostani árakon a bestbuy az E1 (de akkor ne fogj kézbe E2-őt, mert ha addig nem zavart az E1 sebessége, utána már fog).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6694) Elektrosokk válasza MC Pite (#6693) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszönöm. XE1 és 35 1.4 Vagy XE2 lenne most. Nem Tudom hogy alakulna késôbb, tetszik a képek színvilága. De leginkáb elég régi optikákkal használnám. Fuji M adaptert biztosan vennék. Ma megnéztem az XE2-est manual módban. Igaz hogy szimulálja a törôékes élesítést? Manuális fokúsznál csak a színezhetô peaking a plusz az XE2 javára?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6695) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#6694) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Fuji M adaptert biztosan vennék"

Akarod mondani Leica M adaptert. Annak csak akkor van értelme ha Leica M bajonettes objektíveket tennél fel. Mivel ezek túlnyomó többsége Leica vagy Carl Zeiss feliratot visel, ezért gondolom nem ilyeneket akarsz használni, mivel amibe azok kerülnek már jobban megéri a rendes Fujifilm X objektíveket beszerezni.

Annak az adapternek akkor volt jelentősége, mikor friss volt a rendszer és nem volt még elég objektív, de ma már okafogyott, van miből válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#6696) MC Pite válasza Elektrosokk (#6694) üzenetére


MC Pite
veterán

A legtöbb esetben szart se ér a digitális törőék. Tudom, használok analóg gépet is, ott isteni. FP, E2 esetén többféle színnel. Esetleg mf-nél beltéren előnye annyi van az E2-nek hogy jobb a frissítése.
1 szavazat az E1 + XF35-re (az E2 és egy darabig 35 nélküliséghez képest).

Leica M adaptert nem érdemes venni, hacsak nincs Leica obi parkod otthon, M42est határeset, de ott sincs túl sok értelmes üveg 30-50 ezer alatt szerintem (értsd: az átlagos manuál üvegeket az XF18-55 kb kiváltja, bármilyen meredeknek is tűnik a kijelentés).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6697) silmatauki válasza madgie (#6688) üzenetére


silmatauki
őstag

"Meg hát az X-E1 amúgy is lassan ír."

Nem annyira lassan, hogy ne lenne érdemes a leggyorsabb kártyákat használni vele. Óriási a difi egy átlag 65 Mbyte/s-os (ez a Samu írása, ld. a méréseket ITT) és egy 20 Mbyte/s-os (ez a Sony írása) kártya között. Ha RAW-ozol persze.

(#6698) tacto


tacto
aktív tag

Adapterhez. En XE1-en ill. XM1-en hasznalok manualis objektiveket, a gyari M adapterrel, Voigtlandereket. Mellette mas rendszerrel fotozok, ugyhogy a Fujival ritkabban. Az adapter nagyon jo minosegu termeszetesen, am annak ellenere, hogy az uvegek mind az utolso generacios M bajonettesek mar, csodakat nem kapok toluk, nem is vartam eppenseggel. Megvoltak mar. Picik, szepek, leginkabb. Arra jo mindeddig az egesz, hogy egyetlen nativ uveget sem vettem meg, merthogy en ezt a felallast talaltam ki, meg hat, nem olcsok. Ugyhogy most van egy vegyes erzelmekkel birtokolt es hasznalt Fuji kontingensem, ami a vazakat illeti, es nyilvan, epp a rendszer erosseget nem all modomban megelni. De nem tudtam elkotelezni magam mellette, es hat, sok izgalmas konkurrrens dolog van parhuzamosan a fototechnika vilagaban epp.

[ Szerkesztve ]

(#6699) jjeahh válasza Stauffenberg (#6695) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elég sok orosz leica bajonettes obi van, azok nem drágák

(#6696) MC Pite: "az átlagos manuál üvegeket az XF18-55 kb kiváltja, bármilyen meredeknek is tűnik a kijelentés"
DOF... a 18-55 a végén F4-et tud nem? nos egy F1.4-es üveggel azért nem olyan mosodát kapsz nyitva mint F4-en a fujival, ráadásul a manuál is elég éles ha F4-re rekeszeled, és ha ez nem elég, a töredékébe kerül a 18-55-nek. Szal biztosan vannak előnyei a kitobinak, de igen merész kijelentés, hogy kivált egy fényerős fixet, ha végig F2.8 lenne, akkor is csak kompromisszumokkal...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6700) tacto válasza jjeahh (#6699) üzenetére


tacto
aktív tag

Azert az oroszok a gyari szoras es az altalanos minoseguk okan rizikosak lehetnek. Meg nem M-bajonettesek. Persze egy kinai menetes adapterrel lehet probalkozni, kis szerencsevel ki lehet tan fogni, hogy ne lotyogjon, parhuzamos legyen es akkor valoban olcson lehet hozzahutni egy jopofa osszeallitashoz, ami mereteben pici. Am persze sem rajzban, sem felbontasban, nem biztos, hogy megkozeliti az elvart kepminoseget. Marmint a vegeredmeny.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.