Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Fandango válasza arn (#6800) üzenetére


Fandango
veterán

Számomra a 2. egyértelműen, az 1. nagyon hideg tónusra

(#6802) lenan válasza Scharm1976 (#6780) üzenetére


lenan
aktív tag

A Mammutban a MM-ban, és az Edigitalban is láttam ma belőle.

(#6803) Scharm1976 válasza Mercutio_ (#6799) üzenetére


Scharm1976
tag

eddig főleg mozdulatlan dolgokat fényképeztem (tárgyak, épületek, táj), de mivel családi állapotom megváltozott fontos lenne egy portréobjektív is (az 56-os).
szóval kellene egy széles látószögű, makró, portré és egy 35 (ff50-es) obi nagy fényerővel.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6804) arn válasza Fandango (#6801) üzenetére


arn
félisten

a fakobb a lightroom, a masik a capture one. mindegyik ugy keszult, hogy nem volt a fejemben az, hogy mit akarok belole pontosan kihozni, mert olyan jellegu kepek, amit gyorsan akarok feldolgozni. a lightroom szvsz astia profillal keszult, a c1 meg a defaulttal (bar a gorbeket is attekergetem). amikor a beallitom a dolgot, akkor meg vagyok rola gyozodve, hogy ez igy a legjobb, mert mindketto termeszetesnek tunt (a tobbi beallitashoz kepest), de megis mennyire felreviszi, es befolyasolja az egeszet a raw feldolgozo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6805) torzo válasza arn (#6800) üzenetére


torzo
Ármester

A bal kékben pompázik (kalibrált monitoron néztem), a jobb rendben.

(#6806) madgie válasza arn (#6804) üzenetére


madgie
titán

Emelj párszáz kelvint a baloson, egyből más lesz. A jobb nekem már Olympus-i mélységekig sárga.

(#6807) FEDman válasza madgie (#6806) üzenetére


FEDman
addikt

Nem akartam belefolyni, de nagyon hasonlóképp látom. :)

(#6808) madgie válasza FEDman (#6807) üzenetére


madgie
titán

Néha eltoltam az AWB-t az X-E1-en picit melegebbre, de az a baj, hogy a Lightroom nem vesz tudomást az eltolásról, simán kékesen húzza be akkor is alapból (raw+jpg-nél egyből kiderült).

Máskor meg direkt hidegbe húzom, a Pro Neg Hi is úgy néz ki jól.

(#6809) FEDman válasza madgie (#6808) üzenetére


FEDman
addikt

Persze a tökéletes WB-től minden további nélkül el lehet térni attól függően, hogy épp milyen egyedi hangulatot akarsz visszaadni.

(#6810) arn


arn
félisten

feheregyensulyhoz egyiken se nyultam... megis total mast hoznak ki belole. amugy ugy egyszerubb korrigalni, ha egymas mellett latja oket az ember. de ha egymas utan dolgozod fel oket, lehet sose tunik fel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6811) jjeahh válasza arn (#6800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tedd egymásra ps-ben a kettőt, a felső réteget állítsd 50%-ra, ctrl+E, kész is a tökéletes verzsön :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6812) FEDman válasza arn (#6810) üzenetére


FEDman
addikt

A Fujis profilok nagyon trükkösek. Már én is tapasztaltam, hogy sokszor más WB-t kíván ugyanaz a kép mondjuk Astia profillal, mint anélkül. Itt is ez látszik, ugyanaz a WB nagyon máshogy működik attól függően, hogy milyen profil megy éppen.

A WB belövésénél szerintem nyugodtan menj mindig a szemed után. És ami az egyik helyen jó, azt ne fogadd el automatikusan más körülmények között, eltérő konverterek esetén.

(#6813) arn válasza madgie (#6806) üzenetére


arn
félisten

a tanyer feherjebe merve amugy a c1 tunik helyesnek (rgb): 220-220-222, a lightroome 205-216-238

(#6812) FEDman: persze, csak amikor gyorsan dolgozod fel oket, es mesz az egyik kep utan a masikra, lehet mindegyik kicsit ter el, es egyszeruen fel sem tunik. a bortonusok amugy c1ban nekem mindig is jobban tetszettek (amugy meg mumajerebb kepeket csinal mindig, de en szeretem).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6814) madgie válasza arn (#6813) üzenetére


madgie
titán

Ööö, épp azt mondom, hogy kékes a LR.
A C1 viszont minden tónust elvitt sárgásba, ami nagyon nem igaz az Astia-ra (ahol melegebb WB mellett is kékesebbek az árnyékok).

(#6815) arn válasza madgie (#6814) üzenetére


arn
félisten

igen, tipikus - a c1 mindig melegebb tonusba nyomja el a dolgokat (sargas-pirosas, a lr zoldes inkabb). de pl tud bortonus alapjan is feheregyensulyt allitani, amibol eleg jo dolgokat ki lehet hozni. mindig azokat a metodusokat keresem, amivel a leggyorsabban lehet dolgozni. teli van a vinyom a tavalyi csaladi fotokkal :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6816) 3YEW válasza Scharm1976 (#6803) üzenetére


3YEW
tag

már látom, nyílik a pénztárca, fogy a hozomány... :DD

T

(#6817) Scharm1976 válasza 3YEW (#6816) üzenetére


Scharm1976
tag

azon már túlvagyok. :DD

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6818) MC Pite válasza arn (#6810) üzenetére


MC Pite
veterán

Váz felemel, pronegstd +2 color, export, done. Akár ki is próbálhatod, ha nem tiltja a vallásod. Bár tudom, te szereted sz... öhm, szeretsz rawval ...dolgozni. Ilyen egyszerűnek tűnő képen 5 másodpercnél többet nem tökölök, szerencsére.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6819) szilu7 válasza jjeahh (#6811) üzenetére


szilu7
senior tag

+1 :K

(#6820) neevous válasza gorgo (#6766) üzenetére


neevous
tag

Ezzel mondjuk nem értek egyet. Nincs tökéletes preset.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#6821) arn válasza MC Pite (#6818) üzenetére


arn
félisten

a jpgeket is modositani kell (ha mas nem, vagas), ha pedig foglalkozok vele, akkor az a par lepes megeri rawban, jpgbol nehez menteni a dolgokat. fotoztam korabban abba is, amikor az oly rawokbol vmi ramatysag potyogott ki. de itt errol szo sincs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6822) madgie válasza arn (#6821) üzenetére


madgie
titán

Örülnék én még egy jpg-ne kis most, megjött az X-T1, SD kártyát meg nem hoztam magammal :D

A gombokat hátul nagyon szokni kell, elég öles visszalépés az X-E1 nagy méretű, kiálló gombjaihoz mérten. A Focus Assist gomb is furcsa, szerintem pont jó volt a régi, benyomható tárcsa erre. Persze ők tudják, lehet hamarabb tönkre ment úgy a tárcsa, mint így, sima csavarhatósként.

(#6823) arn válasza madgie (#6822) üzenetére


arn
félisten

alig fogod a gombokat hasznalni... legalabbis en a kijelzot se nagyon nezem a dedikalt tekerok miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6824) madgie válasza arn (#6823) üzenetére


madgie
titán

Éjszaka pont nem ártana, ha érezném, mi hol van (tárcsát benyomni nem volt rossz focus check-re). No, majd megszokom/bemagolom :)

(#6825) jmakk válasza madgie (#6824) üzenetére


jmakk
őstag

Meg kellett volna várnod a fluorescent edition-t. :)

(#6826) MC Pite válasza arn (#6821) üzenetére


MC Pite
veterán

Harmadikként esetleg dob fel azt is(pns +2c), kíváncsi lennék az milyen ezek mellett, de másodikhoz jóval közelebb fog esni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6827) madgie válasza jmakk (#6825) üzenetére


madgie
titán

Majd bekenem valami festékkel :D

Amúgy jó váz, félre ne értsetek ,a Konica Minolta 7D óta nem volt olyan vázam, ami ilyen szerelem lett volna külsőleg, első látásra (még az Oly E-1 sem ennyire). Csak a hátulján a gombokat kellett volna hasonlóra megcsinálni, mint a Pro/E szérián. Tudom, majd az X-Pro 2-n...

MC Pite: persze ,hogy közelebb fog esni, a Pro Nega Std pont a színkontrasztot öli meg, amiről a Provia/Astia híres. Fényviszonyoktól és hangulat átadásától függ, mikor melyiket használja az ember. Amúgy azt szeretem nagyon a Fujiban, hogy adott a semleges Pro Nega, a hűvös árnyék-meleg napfény színkontrasztú Provia és Astia, ezek mellé a depresszívebb, borúsabb Classic Chrome. Nem az AF, még csak nem is a kereső döntött az X-T1 mellett igazán, sőt, rosszabb pillanataimban talán még az objektívek terén is hajlamos lettem volna behúzni a Sony A7-et, de a francba is, zseniálisak ezek a színmódok. Tudom, a többség a rawban meglövöm és majd otthon elválik módszerért van oda, én is tizenkét évig így csináltam. Most viszont élvezem, hogy a gépen belül olyan hangulatot adok át, amilyet akarok. A tárcsákkal, tekerőkkel együtt ad egyfajta hamis-analóg érzést az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#6828) Stauffenberg válasza madgie (#6827) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Tudom, a többség a rawban meglövöm és majd otthon elválik módszerért van oda, én is tizenkét évig így csináltam."

Na, úgy néz ki már kétfősre duzzadt a klub. Azt hittem egyedül vagyok az egész fórumon azzal, hogy tele a tököm már a RAW feldolgozással. :D

(#6829) jmakk válasza madgie (#6827) üzenetére


jmakk
őstag

Na most fogd vissza magad, nem akarok kétszer annyit költeni (X-E2-höz képest) vázra, mint terveztem! :)

[ Szerkesztve ]

(#6830) FEDman válasza arn (#6823) üzenetére


FEDman
addikt

Az AF pont áthelyezésére azért én elég sokat használom X-E1-en a 4 irányú gombokat.
Vagy az X-T1-en erre már van valami más is?

(#6831) madgie válasza Stauffenberg (#6828) üzenetére


madgie
titán

Én szeretek néha molyolni vele (sőt), de bizonyos esetekben nagyon jó, ha olyat és úgy lövök, hogy ahhoz ne kelljen utólag hozzányúlni. Ad egyfajta hamis illúziót, hogy talán tudok fotózni :DDD

(#6832) 3YEW válasza FEDman (#6830) üzenetére


3YEW
tag

ja, automata módnak hívják :DDD Kizárólag erős idegzetűeknek! vagy arcfelismerés

T

(#6833) Novics válasza Stauffenberg (#6828) üzenetére


Novics
senior tag

Én sosem szerettem. :) Többek között ezért is lett Fuji. Persze itt meg ki kell tanulni a színmódokat, de majd csak belejövök. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6834) madgie


madgie
titán

Nabasszus, beregisztráltam az X-T1-et a Fujihoz, 15% Adobe CC bónuszt adnak. Még jó, hogy előfizető vagyok :D (lehet le kéne mondani és ezzel a promóval újrakötni)

(#6835) arn válasza FEDman (#6830) üzenetére


arn
félisten

nincs... olyn en is sokat hasznaltam, aztan fujin megint visszatertem a kozepso fokuszponthoz (decemberig nem lehetett a kurzorra allitani kozvetlenul). addig annyit csinaltam, hogy hatul megmaradtak a funkciogombjaim, es az elol levo funkciogombra valt at erre a modra. ez annyira bejott, hogy vissza is allitottam erre, amikor lehetove valt az af mezok direkt allitasa a hatso gombokrol.

gyorsabb akcional kozepso fokusz
embereknel arcfelismeres (ezt ujabban nem is kapcsolom ki)
lassabb temaknal funkciogomb + kurzor

jah meg persze most mar tudja parhuzamosan a manual fokuszt is... :) szuk melysegnel tudok korrigalni, ha felrefokuszal. szvsz ennyibol eleg jol ossze lehet mar rakni a kepet.

tokeletes gep nincs, de az xt1 nagyon szeretheto. hosszabb tavra tervezek vele, csak a rohadt obik ne kerulnenek olyan sokba... ilyenkor hianyolom az mftt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6836) madgie válasza arn (#6835) üzenetére


madgie
titán

A Face Detection-t már belőttem az első fn gombra (ami a markolaton van, pont a középső ujj alatt), már csak haza kéne érni, mert SD kártya nélkül még firmware-t sem tudok frissíteni :)

(#6837) FEDman


FEDman
addikt

A jó öreg X-E1-em egyszerű, mint a bot.
Ezen még arcra ugró funkció sincs.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6838) Stauffenberg válasza madgie (#6831) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Néha engem is elkap a gépszíj, de azért általában véve inkább nem szeretem, mint szeretem. :) Én sokkal jobban élvezem a terepen töltött időt. Ezért kedvelem a VSCO-t, kiválasztom a hangulatilag leginkább illetékes filmmódot, egy kis csúszka tologatás szigorúan 30 másodpercre korlátozva (highlights, shadows, stb) és kész.

(#6839) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Ezzel a problémával találkozott már valaki?

Vázolom:

A bal oldali gumi ablak olyan mértékben deformálódott/megnyúlt hogy nem lehet rendesen bezárni, és ki is türemkedik a váz síkjából. Pedig nagyon vigyázok a cuccaimra, tehát semmi olyan hatás nem érte ami indokolná ezt. Külföldi fórumokon ismerik a problémát... Felhívtam a Fotóparadicsomot (hivatalos Fuji szerviz) emberünk nem ismerte a problémát, de visszahívott pár perc múlva, és közölte van ilyen gond. Megrendeli az új alkatrészt, és szól, ha be kell vinnem a gépet. Gariba cserélik. A vázam, olyan 10 hónapos, pár hete kezdtem felfigyelni erre, ami azért is kellemetlen, mert a váz fogása is borzasztó így.

[ Szerkesztve ]

(#6840) Scharm1976 válasza Mr.Zazi (#6839) üzenetére


Scharm1976
tag

múlt vasárnap kipróbáltam egy XT-1-et és ugyanezt láttam azon a példányon is.
mondjuk tartósabb anyagból is elkészíthették volna ezt a fedelet...főleg ennyi pénzért.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6841) madgie válasza Mr.Zazi (#6839) üzenetére


madgie
titán

Az első reakcióm nekem is az volt, hogy ki fog nyúlni. Sima gumi, normálsi merevítés nélkül, ott marad a csomagtartóban nyáron a gép és már meg is nyúlt az a fityegő.

(#6842) Mr.Zazi válasza madgie (#6841) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Igen ám, de én nem is tettem ki ilyen szélsőséges hőmérsékleteknek. Az X-E1 -men minden ugyan olyan mint új korában, minden patent, pedig benne van már a korban. Az ember azt várná, hogy fejlődik a minőség is, és erre jön egy ilyen.

(#6843) Scharm1976 válasza Mr.Zazi (#6839) üzenetére


Scharm1976
tag

el kell adni óccon. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6844) Mr.Zazi válasza Scharm1976 (#6843) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:N annyira nem rossz a helyzet, mást nem tudok felróni neki!

(#6845) madgie válasza Mr.Zazi (#6842) üzenetére


madgie
titán

Az X-E1 az X-Pro1 "kistestvéreként"' született, hasonló építéssel (igaz, könnyített vázban). Az X-T1 bármennyire szimpatikus, látszik az apró dolgain, hogy "csak" erős középkategóriás váz.

(#6847) arn válasza madgie (#6845) üzenetére


arn
félisten

Hat ahhoz kepest jol fole araztak. Marmint az xpro fole :) szvsz nagyobb siker nekik az xt1.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6848) Stauffenberg válasza arn (#6847) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez nem igaz, mert az X-Pro 1 nyitóára 1700 USD volt. A három kezdő objektívvel (18mm, 35mm, 60mm) meg 2300 USD. Még az X-T1 GS is "csak" 1500 USD, pedig drágább egy százassal. Jó, nem egy drasztikus különbség, nagyságrendileg hasonló árkategória, de azért az X-T1 valamivel olcsóbb és semmiesetre sincs az X-Pro 1 fölé árazva. Az X-T1 megjelenésére az X-Pro 1 ára csak a természetes árcsökkenés miatt volt annyi-amennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6849) Mr.Zazi válasza arn (#6847) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Megjelenésekor a X-Pro drágább volt.

(#6850) Parci válasza Mr.Zazi (#6846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a 120/2,8 röhejesen nagy lett

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.