Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) jmakk válasza Stauffenberg (#6300) üzenetére


jmakk
őstag

Na egy olyanra én is beneveznék. Bár az X-E2 használt ára is konvergál lassan az ingerküszöb felé.

(#6302) madgie válasza jmakk (#6301) üzenetére


madgie
titán

Hol? A sz@r forintunk miatt most nem épp olcsó az eBay-en. Nemrég 150 körül lehetett kifogástalan állapotú feketét kapni, most nem lelek ilyet.

Novics: fekete? :)

[ Szerkesztve ]

(#6303) Novics válasza madgie (#6302) üzenetére


Novics
senior tag

Irányjelzősön hirdetnek 170-ért. Legalábbis pár napja még volt. Abból akár még 150 is lehet. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6304) DonRazzino válasza madgie (#6294) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#6305) jmakk válasza madgie (#6302) üzenetére


jmakk
őstag

380GBP környékén már mennek. Az én ingeküszöböm 320-330GBP-nél kezd el beindulni, de 300 felett nem veszek gépvázat, megfogadtam. Ha esetleg tényleg kijönne egy X-T1 light verzió, az szerintem belökné az X-E2-t ebbe az ársávba.

(#6306) gorgo


gorgo
őstag

Igen, ebben lehet reménykedni csak, kijön 1-2 új váz és lejjebb mennek a kint lévők árai...
Én is tavaszra tervezek xe2-t venni, úgyhogy belehúzhatna már fuji kicsit :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6307) Parci válasza jmakk (#6305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem már az is instant akarom lenne, ha az x40-et az x-t1-ről mintáznák (és kicsit rágyúrnának arra az obira)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6308) jmakk


jmakk
őstag

Hmm ez érdekes! Úgy néz ki az új belépő gép a bayer szenzoros X-A2 lesz és felújítják a stabit az XC zoomokban is. Vajon mi extrát gondoltak belepakolni az X-A1-hez képest?

(#6309) madgie válasza jmakk (#6308) üzenetére


madgie
titán

Sok mindent, mivel az X-A1 direkt buta, mint a kő.

Ha megkapja az e-shutter-t (ami szerintem ki van zárva), akkor hujujj. Azt is letojom, ha nincs evf rajta.

(#6310) jmakk válasza madgie (#6309) üzenetére


jmakk
őstag

Ennek ellenére egész jól elvagyok vele. :)
Korábban írtam, hogy két dologgal már bőven megelégednék. Shutter lag csökkenés arcfelismerés alatt, meg kikapcsolható expó szimuláció manuál módban. Elektronikus zárról nem is álmodom. Nem örülnék neki, de lehet felveszik fel a nikon/sony által eldobott kesztyűt és felmennek 24MP-es szenzorra.

(#6311) gorgo válasza jmakk (#6308) üzenetére


gorgo
őstag

méghogy kinyírja a fapad rendszert a Fuji. No persze nyugtával a napot...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6312) madgie válasza jmakk (#6310) üzenetére


madgie
titán

1/16000 (butított :D) e-shutter és egy érintőkijelzős fókuszpont-választás... kezem a biliben.

(#6313) Mercutio_ válasza gorgo (#6306) üzenetére


Mercutio_
félisten

De akkor az X-E1 vázak ára is még lejjebb fog esni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6314) jmakk válasza madgie (#6312) üzenetére


jmakk
őstag

Mit akarsz te 1/16000-del fotózni? Ugró kuttyodat f1.2-n atomvillanással a háttérben? :D

(#6315) Mr.Csizmás válasza jmakk (#6314) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyszer kipróbáltam nikon 1-el az 1/16k-t, nappal szemben alap ison nyitott kitobival éjszakai kép :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6316) madgie válasza jmakk (#6314) üzenetére


madgie
titán

Baromi sokszor kevés az 1/4000, legalább két fényérteknyivel. És igen, F1.4 körül.

De amúgy felőlem natív ISO 50 is lehetne, nem vagyok finnyás :))

(#6317) jmakk válasza Mercutio_ (#6313) üzenetére


jmakk
őstag

Az is igaz. 50e környékére leesne az ára, manuálozni nemigen lenne jobb választás ár-érték arányban.

(#6318) jmakk válasza madgie (#6316) üzenetére


jmakk
őstag

Rá az ötvenhatosra az öccázforintos kínai endé szűrőt! :DDD
De jogos a felvetésed. Én már ritkán fotozók már ilyen körülmények között. Inkább az ellenkezője a gyakoribb, beltér meg isomillió és természetesen fénysebességgel rohangáló gyerekek. :)

(#6319) madgie válasza Mr.Csizmás (#6315) üzenetére


madgie
titán

Jólvanhát, itt is látszik, mennyire nem kell soha a rövid záridő Fujin :P

Meg az is, mennyire nem jó a Classic Chrome portréra.

[ Szerkesztve ]

(#6320) Stauffenberg válasza jmakk (#6308) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tököm, már a jelenlegi XC objektívekben is kiváló OIS van, nem erre kellene rágyúrni, hanem kiadni végre fényerős XC fixeket (f/1.8-2 körüli értékekkel már teljesen ki lennék békülve és a 16-50mm építési minőségével bőven jöhet a műanyag és a rekeszgyűrűről is le tudok mondani).

(#6321) Parci válasza Stauffenberg (#6320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért f1,8 körül nem stimmelne a dolog (árban), de csináljanak egy f2,8 sort a 27-es mintájára, abban abszolút lenne ráció! egy f1,2-1,4 és egy f2,4-2,8 sorból mondjuk mindenki tudna választani. aki nem, az veszi az f2-es x100-at :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6322) madgie válasza Parci (#6321) üzenetére


madgie
titán

F2.4 teljesen jó lenne olcsóbbé' :K

(#6323) Parci válasza madgie (#6322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

xf: f1,2-1,4 fix és f2,8 zoom, nincs kompromisszum a képminőségben, inkább nagyobb és/vagy drágább az obi
xc: f2,4-2,8 fix és a szokásos f3,5-5,6 zoomok, nincs kompromisszum a képminőségben, lehetőleg a fixek pankeákok.
:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6324) jmakk válasza Stauffenberg (#6320) üzenetére


jmakk
őstag

Á bocs, lehet félreolvastam! :R Csak az van írva hogy felújított XC zoomok jönnek, aminek OIS II lesz a jelölése. Lehet nem a stabi lesz felújítva. Bár szerintem a képminőségük is rendben van az árukhoz képest. Nem tudom mit javítanak rajtuk. Mondjuk a telezoom lehetne a végén f5.6 fényerejű, de ennél több nem jut eszembe. Egy biztos, ha ezek kijönnek, a régiek még a mostaninál is olcsóbbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#6325) arn


arn
félisten

jo kepek [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6326) Stauffenberg válasza Parci (#6321) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az f/2.8-al meg az a baj, hogy ha csinálnak belőle egy sort és darabja 300 USD lesz (jó esetben), akkor mire kirakod már ott van a 16-55mm f/2.8 WR is (sőt). Jó persze a méretben adódhatnak jelentős különbségek, de ha nekem kellene választani, hogy viszek 4 kicsi vagy 1 nagy objektívet, akkor inkább az utóbbi, pedig fix-párti vagyok.

Most ez furcsán hangozhat, de az XF objektívek annyira istentelenül királyak, hogy van bőven hova leadni a minőségből, hogy még mindig király f/1.8-as, műanyag tubusos XC fixek szülessenek. Kicsit lehet spórolni a korrekciós lencséken meg az R&D ráfordításon is. Azokat gyártani is jóval olcsóbb lenne, mint továbbra is perfekt rajzú, csak éppen kevésbé fényerős objektíveket. A felhasznált üvegek minősége és a megmunkálásukra fordított munkaórák húzzák fel leginkább az árakat.

Szét lehetne választani a kettőt úgy, hogy minőségileg az XC vonal főleg az igényes hobbi fotósoknak szóljon, míg az igazi profizmusért már XF szintre kell lépni.

Persze biliben a kezem, ha jönnek is még XC objektívek, azok biztosan nem így fognak kinézni.

(#6327) Parci válasza Stauffenberg (#6326) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aha, és ha 300 dollárért lenne f1,8 tökéletes rajzzal, akkor ki venné meg az f1,4-et? hát, ezért nem lesz ilyen :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6328) Stauffenberg válasza Parci (#6327) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont nem tökéletes rajzú objektívről beszéltem, hanem arról, hogy lehetne ezeket alacsonyabb minőségben is gyártani, mint az XF vonalat. Kicsit több vignettálás, kicsit több CA, stb még belefér (a helyzet pikantériája már csak az lenne, ha direkt lenne az LMO alacsonyabb hatásfokúra kalibrálva).

Canon EF-M 22mm f/2 a legjobb példa. Persze nem tökéletes, de fényerőben megfelelő, palacsinta is, műanyag is, de még nyitva is egészen jól rajzol. 60 mátyásért vihető újonnan. Ha a Fujifilm is előadna valami ilyesmit (jó 60k körül náluk esélytelen, már csak a kisebb gyártási kapacitás miatt is), az pont olyan lenne, mint amiről beszélek. :)

(#6329) arn válasza Stauffenberg (#6328) üzenetére


arn
félisten

a fuji epp nem az olcsovonatra szallt fel - nem adnak el annyit, hogy ebbe erdemes lenne belemenniuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6330) Stauffenberg válasza arn (#6329) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meglátjuk, hogy felülről lefele építkezésről van szó, vagy leginkább a high-end kategóriára gyúrnak. Utóbbi esetben viszont még most kellene kukázni az entry-level vonalat, amíg még nem fáj annyira, mert az általam felvázolt objektívek nélkül tökéletesen értelmetlen és életképtelen a belépő szint, de még talán a középkategória is necces, ahol az ember még csak megvesz egy-egy jobb objektívet, de nem fog 3-5 ezerdolláros sorokat felállítani.

(#6331) jmakk válasza Stauffenberg (#6330) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem ezt a low-end vonalat a fuji ilyen mézesmadzagnak tartja, hogy a gyanútlan vevők ráérezzenek a fudzsi-ízre, aztán később meg beletolják a nagy zsét a jobb vázakba és üvegekbe. :)

(#6332) szilu7 válasza jmakk (#6331) üzenetére


szilu7
senior tag

Hogy rohadnának meg... :O :DDD

(#6333) jmakk válasza szilu7 (#6332) üzenetére


jmakk
őstag

Genyák mi?! :D

(#6334) arn


arn
félisten

ize... a yn560iii vaku villan a vazon egyaltalan, vagy csak triggerrel? egyaltalan nem sikerult direktben (fuji xt1en) mukodesre birnom. slave modban a gyari vakuval rendesen villant.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6335) MC Pite válasza arn (#6334) üzenetére


MC Pite
veterán

Kéne villannia ofkorsz.

A fuji helyett meg a sigmát kéne nyüstölni hogy a nexre tervezett (és akár még újabb darabok is) legyneke elkészítve X-re is, elvileg már nekiálltak...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6336) Fujis2950 válasza Stauffenberg (#6328) üzenetére


Fujis2950
tag

Canon eos.m ből is csak ez az egy obi ami vonzó, és vonzóvá teszi. de egyébként gyúrhatnának még a vázon, mert elég halvány :(

(#6337) arn válasza MC Pite (#6335) üzenetére


arn
félisten

Hm, akkor vmit rosszul allitok?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6338) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#6328) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imho nem oszt-szoroz, az egész eosm dolog jóesetben max csak statisztikai kerekítés az éves pénzügyben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6339) jmakk válasza Mr.Csizmás (#6338) üzenetére


jmakk
őstag

Előtanulmány lehetett. Gyanús nekem a mostanában kiadott szinte csak léptetőmotoros (STM) optika. Mintha ezek már kontraszt af-hez is tervezve lennének.

(#6340) Fandango


Fandango
veterán

(#6341) Mr.Csizmás válasza jmakk (#6339) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is elég X-Planes szagú, hogy kidobtak a piacra egy vázat, egy obival, és b@sztak rá, majd jóidővel később lett fw update, más obik, stb. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6342) Parci válasza Fujis2950 (#6336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg a 11-22 :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6343) MC Pite válasza jmakk (#6339) üzenetére


MC Pite
veterán

Pedig dslr fronton is tolják a fázisérzékeléses fókuszt a szenzoron... :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6344) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Flickr statisztika csak MILC-re lebontva. Azért ebből szépen kijön, hogy a Fujifilm lényegében két év alatt megduplázta magát. Persze ez csak Flickr, én inkább a valódi market share adatokat várom, de ha ez a trend olvasható ki abból is, akkor hamarosan nem a Fujifilm lesz az utolsó ebből a négyes fogatból. :)

Továbbiak itt: [link]

Szerk: Nagyon vicces, de csak most tűnt fel, hogy a Pentax is ott van. Nem is láttam, úgy el van dugva. :D

[ Szerkesztve ]

(#6345) gyorgyi84 válasza arn (#6325) üzenetére


gyorgyi84
tag

A màsodik elég ütös !!!

Tavaly erdélyben voltunk, ott lettem majdnem rosszul hasonlo jelenetek közepette. :)
Feldobtam rola pàr képet:

[link]

(#6346) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Julia fujix csopiból

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6347) arn válasza gyorgyi84 (#6345) üzenetére


arn
félisten

vedett tartalom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6348) arn válasza Mr.Csizmás (#6346) üzenetére


arn
félisten

hol is van ez a csoport? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6349) Mr.Csizmás válasza arn (#6348) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hier bitte

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6350) jmakk


jmakk
őstag

Megérkezett az X-A2 és az új kitobik. Úgy látszik a szelfire gyúrtak rá, a teljesen kihajtható kijelzővel, meg ezzel az Eye-AF-fel. Az új alap kitobi közelpontja kisebb lett, a telénél nem látom mit újítottak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.