Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) madgie válasza silmatauki (#6900) üzenetére


madgie
titán

Gyorsabban ír az A1, sokkal.

Szerk: tegnap postára adtam az E1-et, pedig meg akartam lőni egy X-T1, X-E1, X-A1 képet, ahol az egyenletet leegyszerűsítve kijött volna a TEA :D

[ Szerkesztve ]

(#6902) jmakk válasza MC Pite (#6898) üzenetére


jmakk
őstag

Aláírom én, hogy a speckók így alakulnak. De fél év alatt egyszer nem éreztem, hogy bármiben is hátráltatna a kártyaírási sebesség. 1-2mp-t kell várnom? Letojom. Az X-A1 shutter lagje majdnem több. :D Erősen felhasználásfüggő ez és igazából sorozatnál és videónál édekesebb kérdés.

Madgie: Tuti nem TEA-t ittál ma reggel :))

[ Szerkesztve ]

(#6903) madgie válasza jmakk (#6902) üzenetére


madgie
titán

Reggelihez felcseréltem volna a sorrendet EAT-re :))

(#6904) MC Pite válasza madgie (#6899) üzenetére


MC Pite
veterán

Kb egy éve 8800ért vettem itthon a 8 gigást, akkor 6700 körül volt a 30/45 megás. Most a 16os 13K körül van, kb 2× annyi mint a harmad/negyed olyan gyors egyszerűbb kártyák.

A1-et nem próbáltam, E1-el tettem kb egy polcra.

jmakk: Teljesen más kérdés hogy kinek kell a speed. Akinek nem, gondolom nem is kérdi, de T1 tulajokról feltételezem hogy sebességfétisük van :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6905) Gondwana válasza madgie (#6901) üzenetére


Gondwana
addikt

...tegnap postára adtam az E1-et, pedig meg akartam lőni egy X-T1, X-E1, X-A1 képet...
Az X100s-emet is elvihetnék, drága móka lenne közös képre fotóznom a majdani X100T-vel. :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6906) madgie válasza Gondwana (#6905) üzenetére


madgie
titán

Az "csak" ezüst :D

(#6907) madgie


madgie
titán

Hm, valami furát látok a képeken, valószínűleg az e-shutter, vagy épp az e-shutter és a DR kiterjesztés bandingot okoz.

Nem tudom, a PH tömörítéstől látszik-e, feltöltöttem drive-ra is.

szerk: nem ugyanaz lett a két kép, de a helyzet ugyanaz... és igen, a PH tömörítés csak rombolt rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#6908) tacto válasza madgie (#6907) üzenetére


tacto
aktív tag

A Samyang 12mm tulajoktol kerdeznem tisztelettel: az en peldanyom fokuszgyürüje igen szoros volt az elejen, es nem sokat finomodott egyelöre. Akinel fennallt hasonlo problema, valtozott esetleg? (Pozitiv iranyba, remenyeim szerint, persze :D)

(#6909) arn válasza tacto (#6908) üzenetére


arn
félisten

En nem abnormalisnak a tobbi obihoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6910) tacto válasza arn (#6909) üzenetére


tacto
aktív tag

Az enyem sajnos hatarozottan (legalabbis engem), meg a hasonlobb karakterü Voigtlanderhez kepest is, amugy meg net-szerte ismert jelenseg a Samyang eseteben, ahogy nezem. Ha lötyögne, kotyogna, jobban zavarna persze. A fura, hogy nem valtozik, igaz, alig hasznalom... :(

(#6912) Parci válasza Mr.Zazi (#6911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha gazdag lennék és szeretném a fixeket, akkor egy 16, 23, 56 sor... WOW :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6913) madgie válasza Parci (#6912) üzenetére


madgie
titán

10, 23, 56 kéne, ahogy mondtam, nemzeti sor :D

Mondjuk a 35 meg egy csoda, nincs szívem eladni.

(#6914) Mercutio_ válasza madgie (#6913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minden ember egy csoda ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6915) jmakk válasza madgie (#6913) üzenetére


jmakk
őstag

14, 27, 56. Jól elvagyok vele. A 35-ös piszkálja a csőröm egy kicsit, főleg mióta valaki felelőtlenül belinkelte Zack mester cikkét. :DDD

A lényeg:
There are lenses that I love and then there are lenses that have magic inside of them. This is one of three lenses I’ve owned in my life that I feel have that magical quality. Those lenses are the Nikon 105mm f2 DC, the Panasonic Leica 42.5 f1.2 for M4/3 cameras, and this Fuji 35mm 1.4. I. Love. This. Lens. ... The color. The feel. The angle of view. I love everything about this lens. It’s a bit slow on focusing as this was one of the first X lenses... This lens does have character.

(#6916) madgie válasza jmakk (#6915) üzenetére


madgie
titán

A 27-es nekem is szimpi, de az a baj, hogy a 18/2 is. Az összes XF elférne, az az igazság, csak hát az egy "ház ára" :D

(#6917) FEDman


FEDman
addikt

Most épp pont nem szeretnék mélyebben belemenni a témába, de Madgie és én is egyetlen obi miatt indultunk el a Fuji rendszer irányába. Ő nála a Samy 12/2 volt ez, nálam meg az egy szál XF 35/1,4 volt az ami miatt bevállaltam a komplett rendszerváltást, ez azt hiszem már önmagában is elég beszédes. :)

(#6918) jmakk válasza FEDman (#6917) üzenetére


jmakk
őstag

Szintúgy, csak nekem a 14/2.8. Mft-ről, mint köztudott, hiányzik a hasonló nagylátó fix.

(#6919) gorgo


gorgo
őstag

No, ma nekem is sikerült beneveznem egy 23-as obira... Kíváncsi leszek fog-e tetszeni, de hát még egy hét mire ideér.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6920) Fandango válasza gorgo (#6919) üzenetére


Fandango
veterán

Hol vetted?

(#6921) madgie válasza gorgo (#6919) üzenetére


madgie
titán

Hohó, grat :)

(#6922) gorgo válasza Fandango (#6920) üzenetére


gorgo
őstag

eBayen küzdöttem meg érte

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6923) Fandango válasza gorgo (#6922) üzenetére


Fandango
veterán

Publikus mennyiért sikerült, esetleg privátban?

(#6924) G.Guido válasza gorgo (#6919) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Szerintem nem lehetséges, hogy nem fog tetszeni! ;)
Kiváló objektív, nekem gyakorlatilag a kedvencem.

(#6925) Mr.Csizmás válasza FEDman (#6917) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

én is a pro kitet adtam le a 35-ért :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6926) madgie


madgie
titán

Pár tegnapi kitt-katt:

A nagy részük örömködés az e-shutterrel, meg ugye CC :D

(#6927) jjeahh válasza madgie (#6926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dögöljek meg, de olyan hangulatuk van mintha valami régi F1.2 vagy F1.4-es revuenon üveggel lőtted volna, csak a CA hiányzik :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6928) madgie válasza jjeahh (#6927) üzenetére


madgie
titán

Pont ezért szoktuk mondani, hogy sok Fuji objektívnek karaktere van, élesek is persze, de ott bujkál bennük az a csipetnyi hiba, amitől nem lesz annyira korrigáltan steril a képe, mint sok más modern objektívnél. Egyébként nekem az APD-s 56-os sem kellene a sima helyett, ott egy kicsit kiherélték az 56-os ízét a minél "krémátmenetesebb" bokeh oltárán.

szerk: ja a PIP-s (Dual View) kereső valami zseniális, például az utolsó csibés képnél esély sem lett volna arra ,hogy a legkisebb AF mezőnél oda-vissza keresés nélkül álljon be a szemére az AF (56-osnál pláne), így meg csak átböktem MF-re a gépet, ott meg automatikusan átvált erre a Dual View-ra és gyönyörűen be lehet húzni egy pillanat alatt az élességet oda, ahová kell (nem csak a kép közepét nagyíthatja, az AF keretet elviheted a többi 48 pontba is).

Elég komoly kis MF masina is lehet az X-T1-ből, ha egyszer lemegy normális ársávba az ára. Dinamika terén nehéz kinyírni, e-shutter qrvajó, mert nyitott blendével dolgozhatsz akárhol, igazság szerint kicsit furdal is a kíváncsiság, mint lehetne pár régi Nikon AI üveggel összemókolni. Persze ezért nem veszek egy Lens Turbo II-t, a Fuji fixek mellett nincs valós értelme.

[ Szerkesztve ]

(#6929) FEDman válasza jjeahh (#6927) üzenetére


FEDman
addikt

Pontosan ez az amit mondogatok már évek óta. ;)
A Fuji obik bár nagyon jók, de nem a nyers teljesítményük, hanem az egyedi karakterük miatt különlegesek. A régi manuálok képe azért annyira izgalmas, mert nem teljesen homogén körkörös a bokeh-juk, finomak a tónusok. Sok Fuji XF üveg (35, 56) pont ugyanezt hozza vissza. Azzal az egy apró különbséggel, hogy ezt a régies izgi képalkotást úgy csempészi vissza, hogy közben már nyitott rekeszen is döbbenet jó a kontraszt, az élesség, a színek tiszták.
Erre mondom egy ideje, hogy a Fujinál bizony nem egyedül a külsőségekben köszön vissza a retro, hanem a képek hangulatában is.
Én pont az ilyen finomságok miatt szerettem bele a rendszerbe és csábultam el.

És hát Madgievel nem csak baszogatásból mondogatjuk, hogy ha valakinek, akkor neked aztán tuti az X-E1 lenne a tökéletes választás. Itt a manuáljaid szeretett képalkotását kapnád mai top minőséggel és AF-fel társítva.

De persze tudom a szűk keret miatt lett G3. Ezt megértem, nem is kell ezt magyaráznod.
Csak gondoltam a jövőre nézve beültetem kicsit a bogarat a füledbe. :DDD

(#6930) FEDman válasza madgie (#6928) üzenetére


FEDman
addikt

Nah, közben megelőztél. :)

Jók a képek. CC + e-zár, na ez az ami kell nekem is! :))

(#6931) arn válasza FEDman (#6929) üzenetére


arn
félisten

Es ez az ami hianyzik a 18-55bol pl... Annyira turaobisan semmilyen. A 18 f2 jobb ilyen szempontbol?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6932) FEDman válasza arn (#6931) üzenetére


FEDman
addikt

Érdemes mindent a helyén kezelni. Én imádom az XF 18-55-öst, a túraobis kifejezést is erős túlzásnak érzem, szerintem zoom obik között ez is kifejezetten kellemes képű. De amúgy igen, az XF fixektől elmarad, no de nem is értem miért várod egy közepesen jó fényerejű zoom obitól azt a karaktert amit még a kifejezetten fényerős fixek nagy része se tud? :)

Néztem sok képet XF 18/2-vel és az nagyon kellemesnek tűnik ilyen szempontból. Bár messze ez a leglesajnáltabb XF üveg, pixel kukkolva tényleg nem egy nagy eresztés, de a kép egészét nézve nagyon kellemes hangulatú. Olyan Fujisan kellemes, még a bokeh karaktere is fincsi, pedig az ilyen nagylátón ez nem jellemző.

(#6933) Mercutio_ válasza madgie (#6926) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hangulata van az tény :K
Az utolsón milyen madár elkésett kölke néz riadt szemekkel? :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6934) madgie válasza Mercutio_ (#6933) üzenetére


madgie
titán

Sima tyúk bornya :D

(#6935) trex4d válasza madgie (#6926) üzenetére


trex4d
tag

Nagyon szuper fotók! Én is kezdek szerelembe esni a géppel, ami jó érzés! :D

(#6936) arn válasza FEDman (#6932) üzenetére


arn
félisten

Pixelkukkolva sokkal jobb, mint az oly 14-150, de a kep egeszet nezve nem sorolnam elobbre. Hasznossagban meg nem eri el szamomra azt a szintet,

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6937) madgie válasza arn (#6936) üzenetére


madgie
titán

Hátőizé, alig egy fényértékkel fényerősebb már csak a nagylátó oldalán is, a szenzorméret nyújtotta előnyökkel ki sem akarom számolni, mennyivel használhatóbb kevés fényben, mint az emzulykó.

Persze tűző napra, síelni én is a cipponnyét vinném. Vagy még inkább egy Stylus 1-et, ha már.

(#6938) Novics válasza madgie (#6928) üzenetére


Novics
senior tag

Dual View? Ez nagyon komolyan néz ki. Úgy néz ki megvan az E1 utódja. Ha majd 3 parci környékére csökken az ára. :))
Éjjellátóként hogyan funkcionál? Beváltotta a hozzá fűzött reményeket?
Pro1-e van itt valakinek? Nem rémlik, hogy túl sok szó esett volna itt róla.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6939) Mercutio_ válasza madgie (#6934) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jahogy a kopasznyakú edition ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6940) madgie válasza Novics (#6938) üzenetére


madgie
titán

Csillagok alá, újholdkor ez sem az igazi, a Panasonic expószimulációs izéje aranyat ér ott.

Szerk: ezen kívül viszont tényleg sokkal-sokkal "éjjellátóbb", az X-A1-hez képest meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#6941) Novics válasza madgie (#6940) üzenetére


Novics
senior tag

Akkor nem ezzel megyünk illegális határátlépőket vadászni. :D Nekem mondjuk ez nem szempont, csak említetted, hogy kíváncsi vagy milyen, tesztekben meg nem sok szó esik róla.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6942) madgie válasza Novics (#6941) üzenetére


madgie
titán

X-E2-höz képest nem tudom, milyen, nem Pana gépek között viszont abszolút top cucc (és az X-E1-nél is sokkal jobb).

(#6943) arn válasza madgie (#6937) üzenetére


arn
félisten

Egyiket sem hasznaltam keves fenyben, igy ez annyira nem szempont. A 20as volt amugy a turaobi mankoja nalam, amire meg nincs alternativa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6944) Scharm1976


Scharm1976
tag

Nah, nekem is megjött az XT-1 vázam. Aranyos kis gép, biztosan szeretni fogom.
Hétvégén voltam fotózni a sony a900-assal, egy idő után fájt a kezem a tartástól (ez eddig fel sem tűnt). :)

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6945) arn


arn
félisten

mennyit zuhant az ara, hogy mindenki rabukott? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6946) silmatauki válasza arn (#6945) üzenetére


silmatauki
őstag

Még mindig 376 legolcsóbban maga a váz... szal majdnem 2* annyi, mint az E2 váz.

(#6947) jmakk válasza arn (#6945) üzenetére


jmakk
őstag

Mindenki arra várt, hogy madgie vegyen végre egyet. Utána ugyanis biztosan olcsóbban kapható. :DDD

FEDman: az még mindig 2x annyit ér mint az én X-A1-m :)

[ Szerkesztve ]

(#6948) FEDman


FEDman
addikt

Kezdem magam lassan kínosan érezni, hogy még mindig "csak" egy X-E1-em van. :DDD

(#6949) arn


arn
félisten

de akkor miert nem egy eve vettetek? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6950) madgie válasza arn (#6949) üzenetére


madgie
titán

Mert egy éve nem találtam sehol az EU-ban újonnan, boltból ezerojróér'.

szerk: mondjuk ha találtam volna is sokalltam volna. Sajnos magamat "kergettem bele" az X-T1-be, előbb ugye a 35/1.4, utána az 56/1.2, e-shuttert meg csak a T1 tud. Ez az ISO 200 - 1/4000 minimum elég öles cumi mecha zárral.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.