Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) arn válasza jmakk (#6250) üzenetére


arn
félisten

sehol nincsenek a milcek :) a 20adikkal is 2x annyian lodoznek, mint a legnepszerubb milccel. ertheto a piac merevsege, jo ha 10-15%ot tesznek ki perpill.

EOS REBEL T3i (EOS 600D, EOS Kiss X5) 3385
EOS 5D Mark II 2790
EOS 5D Mark III 2750
EOS 7D 2546
D7000 2444
EOS 60D 2399
EOS 6D 2156
D3100 1899
D90 1897
EOS REBEL T2i (EOS Kiss X4, EOS 550D) 1873
D5100 1800
EOS REBEL T3 (EOS 1100D, EOS Kiss X50) 1703
D7100 1672
D3200 1471
D800 1404
EOS 70D 1259
D700 1115
EOS REBEL T1i (EOS 500D, EOS Kiss X3) 1015
EOS Digital Rebel XSi (EOS 450D, EOS Kiss X2) 892
EOS Digital Rebel XTi (EOS 400D, EOS Kiss X) 822

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6252) madgie válasza arn (#6251) üzenetére


madgie
titán

600D! :D Canon, a fotózás Suzukija :))

(#6253) ROBOTER válasza arn (#6251) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ennek az összehasonlításnak mi értelme van és mi köze van a népszerűséghez, ha nincs leszűkitve az idősáv?

Ha benne lennének a filmek, akkor lehet a Kodakcolor Gold lenne az első...

(#6254) Parci válasza ROBOTER (#6253) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi, de semmi értelme sincs :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6255) arn válasza ROBOTER (#6253) üzenetére


arn
félisten

azert linkeltem a legelsot a tendenciarol, masrol meg nincs szam. amugy ha annyira nepszeru lesz, akkor ebben az atlagban is latszania kell.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6256) jmakk válasza arn (#6255) üzenetére


jmakk
őstag

A dolog ott sántít, hogy én profi felhasználásról írtam, ezek meg flickr statisztikák, ami inkább az amatőrök tárhelye.

(#6257) madgie válasza jmakk (#6256) üzenetére


madgie
titán

Excel táblázatban lehet vezetni, arn-nak ez vörös posztó :DDD

(#6258) Stauffenberg válasza jmakk (#6250) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Jelenleg sztem nem a kanikon a fuji konkurenciája ezen a területen, hanem az mft."

Szerintem meg mindkettő. Nem tudom mennyire vagy otthonos a marketingben (brand management, targeting, stb), de jól kirajzolódik az a törekvés több MILC gyártónál is, hogy elsősorban a DSLR usereket igyekeznek győzködni. Az Olympus és a Fujifilm is elsősorban arra törekszik, hogy a DSLR-hez viszonyítsa a terméket és ez R&D oldalról is megjelenik (EVF nélküli gépek háttérbe szorulnak, a DSLR felől nézve kritikus EVF és AF rendszerek fejlesztése a legmagasabb prioritás, stb).

A Fuji, Oly, Pana, Sony közötti verseny teljesen szimpla, természetes versengés, de mindegyik arra fektet nagyobb hangsúlyt, hogy a még hitetlenkedő DSLR fanokat győzködje. Onnan többet ki lehet hasítani, mint a relatíve szűkös MILC piacon belül székfoglalósat játszani.

(#6259) jmakk válasza Stauffenberg (#6258) üzenetére


jmakk
őstag

Az én verzióm szerint a dslr konkurenciája a milc, a fujié meg a többi milc, de leginkább az Oly.
Mert szerintem nem úgy történik a váltás, hogy "nekem fuji kell", hanem hogy "kéne egy kisebb-könnyebb valami, de a képminőségből nem engedek". Ekkor jön képbe a milc. És kezdődik a filozófálás, hogy melyik milc is lenne a legjobb. De ez már nagyon nem ide való, úgyhogy be is fejeztem. :R

Ui: és tessék, "odaát" meg is érkezett a jelöltem :D

[ Szerkesztve ]

(#6260) Fandango válasza jmakk (#6259) üzenetére


Fandango
veterán

Nalam pont ugy tortent a DSLR-rol valtas, hogy kell nekem egy Fuji. :D

(#6261) jmakk válasza Fandango (#6260) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor te vagy a kivétel, am(k)i... :))

(#6262) MC Pite válasza Fandango (#6260) üzenetére


MC Pite
veterán

Mft-vel kezdtem a cserélhetős pályafutásom, G2 nem jött be, pár hét után nikon dslr vonalra váltottam. Korábban nagyszenzoros fujijaim voltak, így nyálcsorgatva néztem az X-es teszteket, örültem a szaporodó obifelhozatalnak...
És mire elérhető árba került (nem volt drágább mint egy D7K kit, sőt) akkor nekem (újra) kell egy fuji felkiáltással ment az egész nikon rendszer az apróra :D.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6263) Stauffenberg válasza jmakk (#6259) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mért ne válthatna úgy az ember, hogy neki Fujifilm kell? Az első saját tulajdonú MILC-em is Fujifilm. Nem tudom mennyire szemlézed a külföldi sajtót meg nagy fotósok blogjait, de 2014 nagyon jó év volt a Fujifilm számára, különösen az X-T1 típussal robbantott nagyot. Erős birtoklási vágyat kelt, vannak hozzá profi objektívek.

Arn linkelte a Flickr statisztikát, azért beszédes, hogy ez a típus pár hónap alatt feljött az első helyre, megelőzve a jóval régebb óta kapható típusokat, mint az X100, X-Pro 1 vagy az X-E1.

Én kíváncsian várom a régiókra lebontott 2014-es market share adatokat, de ezek tavasznál előbb nem futnak be. Nem lennék meglepve ha a MILC penetrációban fejletlen piacokon (USA, EU) a Fujifilm feljött volna a CSC kategória első helyére (bár a Sony-val szoros a verseny, főleg az FF A7 vonal miatt).

Egészen más ezeknek a piacoknak az észjárása. Az USA-ban vagy az EU nyugati felén nehéz azzal a módszerrel, azokkal a funkciókkal és azzal a kommunikációval eladni egy MILC-et, amit mondjuk Ázsiában kajálnak. A Fujifilm X-T1-nek minden esélye megvan arra, hogy közvetlenül a DSLR fanok szíve közepébe találjon bele és ha szemlézzük a nyugati szaksajtót, akkor látjuk, hogy ez valahol sikerült is.

BTW várom a 2014-es piaci adatokat, csak az tud itt bármit igazolni vagy cáfolni.

(#6264) torzo válasza Fandango (#6260) üzenetére


torzo
Ármester

Szerintem meg csak egy kicsit fel kell bosszantani Pitét, akkor aztán eladja neked a 25-30 fujijából valamelyiket (közben b@sszázik, hogy mekkorát bukik rajta) és onnantól már fujis is vagy. :D :DD :DDD

(#6265) MC Pite válasza torzo (#6264) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkorát még nem buktam semmin mint amikor mi biszniszeltünk :P
Hűde fájt...
Fujis ő már, 56osom és a 27esem se kell neki sztem, 60 meg 14et nem döntöttem el én sem... De szóljatok ha kell cucc, X100T+2 konverter kombót szívesen kipróbálnám és után lehet valaki vele fujis :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6266) torzo válasza MC Pite (#6265) üzenetére


torzo
Ármester

Én a 80-400-ra várok, természetfotózáshoz az kéne. Amúgy meg a 18-55 nekem nagyon univerzális ezért a pénzért.
Az 56/1.2 nyilván mesés, de portrén kívül másra nem jó, illetve jó. Jó drága. A 23/1.4 már megingatott néhányszor, de elhatároztam, erős maradok. :D

[ Szerkesztve ]

(#6267) jmakk válasza torzo (#6266) üzenetére


jmakk
őstag

Arra várhatsz, mert 140-400 lesz. :P

(#6268) torzo válasza jmakk (#6267) üzenetére


torzo
Ármester

OMG. Valóban? Akkor nem is kell! :DDD
Ez is dög drága lesz, gondolom. :K Meg pici és aranyos! ;]

(#6269) MC Pite válasza torzo (#6266) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, a 60as sokkal olcsóbb, jó portrézni és makrózni is, és legalább jól működik vele az arcfelismerés is :D.

Keressünk inkább valakit aki a fekete 27est cserélné egy ezüstért :D és akkor lehet egy fasza palacsintád, ami botrányosan éles és szinte zsebibabát csinál az X-T1ből, mindig a hónod alatt/kis táskában lehet (befér kompletten egy obiszütyőbe) :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6270) jmakk válasza torzo (#6268) üzenetére


jmakk
őstag

Az a bajom nekem is, hogy nagyon illeszkedik a profi sorba: 16-55, 50-140, 140-400. Szóval az ára is fog nagy valószínűséggel. :( A méretét ennek már le***rom, mert ekkora tele az nagy és pont. :)

[ Szerkesztve ]

(#6271) torzo válasza MC Pite (#6269) üzenetére


torzo
Ármester

Érjem be egy sz@r 2.8-cal? Szörnyű kompromisszum lenne! :DDD
Majd beszélek a nyuszival! :)

(#6272) jmakk válasza MC Pite (#6269) üzenetére


jmakk
őstag

Bakker, ha ezt hamarabb írod megspórolhattam volna egy csomó adásvételi izgalmat! :U
Csak azért vettem egy akciós X-M1 kitet, hogy kivegyem belőle kvázi a fekete 27-est. A kit többi részét, meg az ezüst 27-est eladtam. :DDD

szerk: ja, hogy te is feketét keresel vagy mi van? :DD

[ Szerkesztve ]

(#6273) torzo válasza jmakk (#6270) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, akkor neked az 50-140 már megvan, a 16-55-öt éppen most rendelted meg és türelmetlenül várod a 140-400-at, igaz? ;]
Jó neked! :D

(#6274) jmakk válasza torzo (#6273) üzenetére


jmakk
őstag

Ló***t mama! Fujiéknál fixbubus lettem. 14/27/56 és alattuk a leggagyibb váz, az X-A1. :)
A 140-400 az egyetlen zoom, ami mozgatja a fantáziám.

[ Szerkesztve ]

(#6275) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem, eladó az ezüstöm, csak torzonak nem tudom a fekete vázhoz :D

jmakk, isminek lesz új E1 váza (obi miatt venné), nem érdekel? 56al kijelzőről...

Amúgy tegnap teszteltem, vaku mentesség+kéne a dof kombót; húsz 1/15sec felvétel a 18-55el tele állásban éles! Télleg q..a jó ez a stabi :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6276) jmakk válasza MC Pite (#6275) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem most jó ideig marad ez a szerkó, mert keresős vázból csak az X-E2 és az X-T1-ben van arcfelismerés. Anélkül nekem váz már nem kell és 100e-nél többet meg már nem vagyok hajlandó kiadni értük.

(#6277) madgie válasza jmakk (#6276) üzenetére


madgie
titán

Semmi baj nincs az X-A1-gyel, kell hozzá pár LR Preset, mert elég kevés filmprofilt tud, de a Bayer néha előny is tud lenni :)

(#6278) jmakk válasza madgie (#6277) üzenetére


jmakk
őstag

A képével nincs is gondom, csak azért az E-M10 után kicsit fapados a ficsőrkínálata. :)

(#6279) madgie válasza jmakk (#6278) üzenetére


madgie
titán

Egyértelműen az, de a Fuji máshol sem annyira a fícsörökről szól. Nincs érintőkijelzés, kancsalításra automata exponálás, pucsításra három csoportban vakuvezérlés, csak pár tárcsa, X-Trans (minden előnyével és hátrányával) oszt eriggyé' fotózni.

Az 1/32000-es e-shutter mondjuk kellett nagyon a natív ISO 200 mellé, azt jól csinálták.

(#6280) jmakk válasza madgie (#6279) üzenetére


jmakk
őstag

Nincsenek nagy igényeim, két javítással beérném:
1. Felére csökken a shutter lag arcfelismerésnél.
2. Kikapcsolható legyen az exp. szimuláció manuál módban.

(#6281) gorgo válasza jmakk (#6280) üzenetére


gorgo
őstag

Hallod, ha valakinek ez az összes kívánsága....
(A kép és témája jó, bár a feltehetően velvia miatt kicsit karácsonyi sütisdobozra való.)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6282) jmakk válasza gorgo (#6281) üzenetére


jmakk
őstag

A színeket szeretem, nem a valóságot. Akkor vittem volna az LX7-t. :D
De nem Velvia és nem sok extra szaturáció van rajta (LR csúszka +10). A WB-n kicsit melegítettem, ettől lett "élettelibb".

(#6283) jjeahh válasza jmakk (#6282) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez olyan fluoreszkáló erdő sztem mint az avatar-ban :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6284) jmakk válasza jjeahh (#6283) üzenetére


jmakk
őstag

Azért ebben benne van a PH überfajin tömörítése is. Otthoni monitorom teljesen más képet látok. Nem tudom mi lenne, ha eleve én tömöríteném le LR-ban pl. 640x480-ra és úgy tölteném fel. Vajon akkor is agyoncsapná-e ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#6285) madgie válasza jmakk (#6284) üzenetére


madgie
titán

A péhá? Még a fécbúk képrombolásán is túltesz :DDD

(#6286) jmakk válasza madgie (#6285) üzenetére


jmakk
őstag

Flickr meg egyéb public töltögetésről meg már leszoktam.
Na mindegy, inkább maradok "txt+emoticon only" üzemmódban és majd körülírom velük, milyen szép is egy fudzsi kép. Valahogy így: :C :R :Y :K :)

(#6287) madgie válasza jmakk (#6286) üzenetére


madgie
titán

Nem feltétlenül kell a Flickr-t sem egy social network-nek tekinteni, egyszerűen ad 1 tera igyen (kép/videó) felhőt, használhatod arra is.

(#6288) jmakk válasza madgie (#6287) üzenetére


jmakk
őstag

Jé, tényleg a felhő. Most, hogy mondod, eszembe jutott, hogy "one" :) 1TB OneDrive-om is, ott meg szintén "one" public megosztás. Na majd inkább azt használom ilyenekre.

(#6289) madgie válasza jmakk (#6288) üzenetére


madgie
titán

Naugye :)

(#6290) jmakk válasza madgie (#6289) üzenetére


jmakk
őstag

A fene se tudja ezt már számontartani. Lassan ott tartunk, hogy veszel a boltban egy kiló kenyeret és ahhoz is kapsz valahova 25GB ingyen feltöltési kvótát. :))

[ Szerkesztve ]

(#6291) MC Pite


MC Pite
veterán

Kb 2010től a mobiltelefonok eléggé odavágnak a fényképezőeladásoknak...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6292) Stauffenberg válasza MC Pite (#6291) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért is kell fenntartásokkal kezelni azt, hogy a "mirrorless" piac növekszik. Vannak szép grafikonok, amikről leolvasható, hogy növekszik a market share, csak éppen mellé kell tenni azt is, hogy mekkora darabszámmal/árbevétellel. A teljes fényképezőgép piac csökken, ezen belül a DSLR és MILC nagyjából tartja magát (teljesen természetes kilengések vannak csak), így meg nem nehéz olyan mutatókat fabrikálni, melyek szerint a MILC piac növekszik. Frászt... stagnál.

(#6293) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

@madgie #58370 az MFT topicból átemelve: "Én még DNG-be is konvertálom közben, mert ugye a Fuji b@szik tömöríteni a RAF-t." Kérlek áruld el, pontosan mit teszel? :R

Más: Szilveszterkor kinn sütögettünk az erdőben, nagyon jól bírta az X-M1 a -15-17 fokot, 4-5 órán át. Sajnos mire a tűzijáték fotózására került volna sor, már nem voltam teljesen szomjas, így a pozícionálás nem úgy sikerült, ahogy azt szerettem volna. Nem vittünk csak két rakéta-telepet, amik persze más magasságra lőttek, így sajnos nem volt lehetőségem kísérletezni. A 27 mm 2.8 volt fenn, a beállítások legalább megközelítőleg jók?

Manuál fókusz végtelenre, F13, 3 sec, ISO 200, sooc jpg

(#6294) madgie válasza DonRazzino (#6293) üzenetére


madgie
titán

Importáláskor van fent egy sáv, ott van egy olyan opció, hogy Copy as DNG. Arra figyelj, hogy előtte a Preferences-ben valami frissebb DNG kompatibilitás legyen beállítva, mert a régebbi verziókhoz igazítva óriási fájlméreteket kapsz.

És ha már DNG: a Capture One viszont utálja, nem tud vele érdemben mit kezdeni, lilás képet nyit meg :(

(#6295) 3YEW válasza madgie (#6294) üzenetére


3YEW
tag

Ilyen van más RAW konvertálónál is, de alapvetően nem a Fuji DNG a baja, hanem a FUJI X-Trans DNG, a Bayer szűrős meg működik. Azt hiszem a RawTherapee-val volt nekem ilyen harmadik típusú találkozásom. (Hogy aztán miért mindig pont lila? :F )

T

(#6296) madgie válasza 3YEW (#6295) üzenetére


madgie
titán

Háh, gondolhattam volna, hogy az X-Trans a ludas :) Gondolom más demosaic-kal dolgozik a DNG-nél, ez zavarhatja meg.

(#6297) Mercutio_ válasza madgie (#6296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy a pályinka ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6298) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

(#6299) jmakk válasza gyorgyi84 (#6298) üzenetére


jmakk
őstag

Nagyobban kérjük, mert alig látom a betűket! ;]
Csak egy pletyka ez még, talán apróbetűssel jobban passzolna. :)
Amúgy örülnék neki, de Bayer szenzorral kérem. :K

[ Szerkesztve ]

(#6300) Stauffenberg válasza gyorgyi84 (#6298) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mindegy, hogy miben volt pontos forrás korábban. Ha megtippelte, hogy továbbfejlesztett keresőt kap az X100T, az nem nagy mutatvány.

Amúgy egy ilyen X-T1 formájú, kicsit fapadosabb, de azért nem X-M1 szinten buta gép ami az Olympus E-M10 közvetlen ellenfele lehet (árban is megközelítőleg) az nálam instant get.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.