Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) hegyimorc válasza MC Pite (#6050) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezeket én is olvastam és mindenre azt mondom, hogy tök jó és igazán jó érzés tudni, hogy ha megdöglene a gépem és újat kellene vennem, akkor olyat választhatnék ami legalább ennyire jó mint ami van, sőt még jobb is ... de kb ennyire érdekel.

(Kb így voltam a Nikon D300 után a DSLR gépekkel és így vagyok már egy ideje az MFT vázakkal is. Ha mindenáron pénz akarok költeni, akkor inkább objektívre költöm, nem pedig vázra. Ennél már csak az lenne jobb, ha időm is lenne rá elég :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#6052) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Valaki próbálta már X-E2-n az új firmware-t?

(#6053) cousin333 válasza Tempus_fugit (#6052) üzenetére


cousin333
addikt

Én igen. Mit szeretnél tudni, talán meg is tudom válaszolni.

A time lapse mód szög egyszerű, megadhatod, hogy hány képet, milyen időközönként (hány percenként), és mennyi idő múlva kezdje el. Az első, hirtelen felindulásból készült videó: [link]. További felhasznált szoftverek: IrfanView (átméretezés), VirtualDub (összefűzés videóvá) és Handbrake (kódolás, tömörítés). Tanulság: használj manuális fókuszt!

Távvezérlés: az új Fuji Camera Remote alkalmazással próbáltam. WiFi kapcsolat összehozása nem bonyolultabb, mint képátvitelnél. Pontosabban a WiFi-t a menüből kell aktiválni, nem gyorsgombbal (legalábbis a saját kiosztásom esetén). Mutatja az élőképet, amin érintéssel tudsz fókuszálni. A válaszidő kellemesen alacsony a kép pedig folyamatos volt, majdnem valósidejű. A kezelőszerveket nem vitték túlzásba. Sok minden elérhető, de viszonylag körülményesen. Tableten még nem próbáltam, de kétlem, hogy sokkal optimálisabb lenne az elrendezés (értsd: nincsenek dedikált gombok a különböző beállításokhoz - ISO, expozíciós idő... stb. -, hanem almenükben kell turkálni).

AF+MF is az elvárásoknak megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6054) Tempus_fugit válasza cousin333 (#6053) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Köszi.

Milyen a classic chrome, mármint jellegében, mi a benyomásod?

(#6055) madgie válasza Tempus_fugit (#6054) üzenetére


madgie
titán

Én csak netes képekkel, meg hekkelt saját rawokkal próbáltam, de szerintem baromi jó a Classic Chrome, nagy kár, hogy a régi gépek nem kapják meg :(

(#6056) silmatauki válasza cousin333 (#6053) üzenetére


silmatauki
őstag

"További felhasznált szoftverek: IrfanView (átméretezés), VirtualDub (összefűzés videóvá) és Handbrake (kódolás, tömörítés)."

Ha meg Mac-en vagy, akkor mindezt 1 ingyenes proggal elintézheted: "Time Lapse Assembler". Nagyon király kis app, persze az olyan advanced feature-eket nem tudja, mint pl. az expozíció átlagolása, hogy az esetleges durván alul/túlexponált egyes képeket szépen kiátlagolja.

(#6057) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

xe1-re ad valami jóságot az fw? :F

btw. a 35-ös beszerzést nem tudom hogy csinálom meg, 406 a GBP wtf :Y :U 155k lenne az új ebéjről :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6058) Novics válasza madgie (#6055) üzenetére


Novics
senior tag

Háh, akkor megvan a válasz. Éppen készültem írni neked, hogy hogyan van neked Classic Chrome az E1-esen. :DDD
A vizsgák miatt nem annyira nem volt még időm nyúzni a masinát, de talán most az ünnepekben kicsit elmélyedek a használatában. Ezeket a film módokat kell kitapasztalnom. Amúgy ezzel a bőrtokkal olyan a fogása, hogy húúú... Meg ezzel simán bele tudom rakni a táskába is, tudom hurcolni mindenfelé. Már csak egy vastagabb bőr nyakpánt kéne hozzá. :K Meg a 18-55-öt kéne egy 12/2-re meg egy 27/2,8-ra lecserélni. :)) De most racionális leszek, és egy darabig elülök az alfelemen.
m42-es adapterből van valami messzire kerülendő márka/típus, vagy egykutya?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6059) madgie válasza Mr.Csizmás (#6057) üzenetére


madgie
titán

AF+MF, nagyon jóság és nagyon hiányzott :K

(#6060) cousin333 válasza silmatauki (#6056) üzenetére


cousin333
addikt

Azt használtam, ami a kezem ügyébe akadt, és nagyjából ismertem. Találtam Windowsra is ilyen all-in-one programokat, de amit kipróbáltam, nem erre volt kihegyezve, hanem kezelte volna a webkamerát és a felvételek időzítését is, az összefűzés csak amolyan kiegészítő tevékenysége volt. De a fő baja, hogy nagyon nagy méretű lett a végeredmény. És itt jött képbe a Handbrake.

ui: Ha valaki tud ügyes programot, ne tartsa magában. Bár az említett programokkal is nagyon egyszerű a művelet.

"We spared no expense"

(#6061) MC Pite


MC Pite
veterán

Lenstip XF56, XF60.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6062) cousin333 válasza Tempus_fugit (#6054) üzenetére


cousin333
addikt

Bevallom ezidáig keveset foglalkoztam a filmszimulációkkal, mert sok más megtanulni valóm volt/van. De készítettem néhány tesztképet a szimuláció "bracketing" (mi erre a magyar kifejezés?) funkcióval: egy exponálás, 3 kimenet. A kiválasztott módok: Astia (az alapértelmezett mód), Pro Neg Std és Classic Chrome. A képeket átméreteztem, de lehet, hogy még így is túlzás.

Épület:


Dezodoros flakon:


Lámpa:


Falfelület:


Ezek alapján én azt mondanám, hogy visszafogottabb színei vannak, mint az Astia-nak, de kontrasztosabb. Szerintem tetszetős.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6063) cousin333 válasza Mr.Csizmás (#6057) üzenetére


cousin333
addikt

Bár ez még drágább, de a Digitcam most 10%-os akcióban árulja őket: [link], ha valakit esetleg érdekel.

"We spared no expense"

(#6064) Mr.Csizmás válasza cousin333 (#6063) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egeennn....

most 140ért kaptam egy ajánlatot, úgy érzem ennél lejjebb csak használt lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6065) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#6064) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak valami különleges akcióban foghatod meg ennél olcsóbban, arra várni meg olyan mint a szerencsejáték. Ez alatt már tényleg a használt üvegek territóriuma van. Csapj le rá, vagy reménykedj, hogy 2015-ben is hatalmas akciókkal kezd a Fujifilm (tavaly január-február magasságában voltak komoly 200-300 USD értékű leárazások valamennyi objektíven).

(#6066) melon válasza Stauffenberg (#6065) üzenetére


melon
tag

Itt most nalunk cashback akcio van, 1 obira £100, 2-re £300, 3-ra £500. Kicsit sajnalom is, hogy a ket hon ahitott darab (23-as, 14-es) sehogy se fer bele most.

(#6067) Mercutio_ válasza melon (#6066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kár, hogy nincs mellette melyiknek mennyi az ára.
Ez amúgy külföldi ott vásárló állampolgárokra is érvényes?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6068) melon válasza Mercutio_ (#6067) üzenetére


melon
tag

Barmelyik hivatalos UK kereskedotol kell venni, pl. amazon arai. Bar az lehet, hogy csak UK szallitasra ervenyes, helyi lakosoknak, nem tudom.
Szerk: megneztem, "The promotion is open to residents of the United Kingdom only.", sorry.

[ Szerkesztve ]

(#6069) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#6067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] bolti árra vonatkozik.

én is pl. a jessopsnál vettem, akkor ingyen 50-230 volt az akció.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6070) melon válasza Mr.Csizmás (#6069) üzenetére


melon
tag

Igen, neha nagyon jo kis akciok vannak, anno en igy kaptam ingyen XF60-ast az X-Pro1+XF18 kombohoz.

(#6071) Stauffenberg válasza melon (#6066) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A cashback akciók általában adott országra korlátozódnak, de az árleszállítás más tészta, hiszen az már eleve a vételárból jön le. Az USA-ban a 200 dolláros 27mm f/2.8 igazi nyalánkság volt, még import költségekkel együtt is a hazai használt árak alatt maradt.

(#6073) Fandango


Fandango
veterán

Valaki meglephetne karacsonyra egy ilyennel :D

Fujifilm X-T1 Globe-Trotter Kit

(#6074) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Kellemes unnepeket mindenkinek !

Fandango: Irj a jézuskànak ! :)

(#6075) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!

A Jézuska rossz méretet hozott ebből a pólóból.

Méret: M, szín: szürke.
Fruit Of The Loom márka. A mell szélessége 52cm, a teljes hossz 68cm.
Debrecenben személyesen tudom átadni vagy bubis borítékban postázhatom.
A Jézuska 2600Ft-t fizetett az ExtremCopy-ban. Ez lenne az ára.

Boldog Ünnepeket Kívánok Nektek!

(#6076) madgie válasza tozso76 (#6075) üzenetére


madgie
titán

Csak jót akarok: Jézuska máskor átlátszó háttérrel, layereket ismerő formátumban juttassa el a nyomdába a mintát :)

Egyébként rám is kicsi mindkét Fujis pólóm, vigyázni kell, ezek nem kamuméretekkel operálnak, mint a teszkó, ami M, az M (és nem nyúlott nyakú S, vagy haspólós L).

[ Szerkesztve ]

(#6077) arn


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6078) teophilus


teophilus
csendes tag

Üdv!

Egy érdekesség az X kategóriáról...
http://mlzphoto.hu/2014/12/21/mi-a-kozos-harry-hercegben-es-annie-leibovitz-ban/

Pont mikor azon morfondírozom, hogy hogyan lehetne egy X100s-em (akár a korábban említett két konverterrel), akkor jön egy ilyen kis "kedvcsináló"... :) Csak, hát még egy masinát (az X-E2+14+35+60 és a kis Ricoh GR mellé) már tényleg nem nézne jó szemmel a család(i kassza). ;) Pedig már eladófélben leledzik az X-Pro1+18-as kombó.

Érdemes megnézni a hozzászólások között hivatkozott fotót, amit Harry készített.

Békés Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#6079) MC Pite


MC Pite
veterán

[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6080) torzo


torzo
Ármester

Azt hiszem, az evf egyik nagy buktáját tapasztaltam meg. Manuál üzemmód 1/125 s, 4-es rekesz, nativ iso (hogy ne legyen semmi zaj), rendszervaku fényszegény környezetben. A keresőben természetesen nem látok lósz@rt sem. Az elkészült kép persze OK, de komponálás nuku.
Valami evf trükkre nem jöttem rá (?), mert ez így bizony gáz!

(#6081) gyorgyi84 válasza torzo (#6080) üzenetére


gyorgyi84
tag

kitudod kapcsolni a menüben !
Beàllitàs menü - képernyö beàllitàsok - expo elönézet ..... vagy valami ilyesmi

(#6082) MC Pite válasza torzo (#6080) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahogy a kolléga írja... Képernyő Beáll. > Exp. előnéz. Man.M

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6083) gyorgyi84 válasza MC Pite (#5958) üzenetére


gyorgyi84
tag

[link]

nem hiszem,h emiatt a hajszàlnyi különbség miatt nem fogok tudni aludni :)

(#6084) torzo válasza gyorgyi84 (#6083) üzenetére


torzo
Ármester

És valóban. :B
Köszönöm szépen. :R

(#6085) MC Pite


MC Pite
veterán

ProNegSTD +2color

Classic Chrome -1shadow

Provia -1shadow

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6086) arn válasza MC Pite (#6085) üzenetére


arn
félisten

Szegeny nem unja meg? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6087) Mercutio_ válasza arn (#6086) üzenetére


Mercutio_
félisten

Engem asszony már kinyírt volna az első kép után...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6088) Gondwana válasza Mercutio_ (#6087) üzenetére


Gondwana
addikt

Pàrom - akkor még tervben se volt a legalizàlàsa - majdnem eltörte a csuklòmat, mert utcàn sétàlva le akartam fotòzni. 9 éve ilyen, pedig első perctől tudta, hogy megélhetési fotòs vagyok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6089) Mercutio_ válasza Gondwana (#6088) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Enyém már tűri, de a nyilvános publikálás terén nálam is háklisabb.
Tuti, hogy megbízná Freddyt, ha kikerülne róla 1 kép.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6090) Stauffenberg válasza Gondwana (#6088) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én 6 éve vagyok együtt a párommal, eleinte ő is a csillagos égig rúgott volna ha csak felé fordul a csőre töltött kamera. De most már odáig jutottunk, hogy néha amiatt maradok le valamilyen tipikus utcai fotósok szívét megdobbantó eseményről mert őt kell fotóznom. Jó persze nem bánom, mert szeretem őt fotózni, de néha jól esik egyedül nekivágni a városnak, olyankor zavartalanul alkothatok. :D

(#6091) jmakk válasza Mercutio_ (#6087) üzenetére


jmakk
őstag

Az igazi gondok akkor fognak kezdődni, mikor Pite a közös gyerekeket akarja majd Provia/Velvia/Astia - nak kereszteltetni. :DDD

(#6092) MC Pite válasza jmakk (#6091) üzenetére


MC Pite
veterán

Már monitorozom, hogy mi lehet public meg mi nem ha lesz apród, meg örül majd hogy addog sem őt fotózom. (A névadás azért perverz :P Bár lány névnek nem lenne rossz az Astia :Đ) Jobban bírja nejem mint régen, de nem szereti. Most épp a haját csinálja hogy menjünk portréobikat összemérni, nagyon ritka alkalom az ilyen :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6093) silmatauki


silmatauki
őstag

Megint ACR vs. Capture One vs. Silkypix-összehasonlító téma, a jelenleg legújabb verziókkal: http://www.dpreview.com/forums/thread/3774951

(#6094) tozso76


tozso76
aktív tag

XE1-el van valakinek tapasztalata, hogy hogyan bírja a kinti hideget? -20 -30 fokban mennyire eszi az akkut? Jellemzően 20-30sec záridő, ISO1600-on használnám.

(#6095) madgie


madgie
titán

Tolok már egy lemenőnapos, kicsi-színes flare-es összeröffentést, itt szerintem nagyon is látszik, mennyire más karakter a Classic Chrome:

Hozzáteszem, mindnél van egy kis gammakorrekció, mert továbbra is kerülöm a lecsapott feketéket :D

(#6096) gorgo válasza tozso76 (#6094) üzenetére


gorgo
őstag

szerintem Mazsinak hamarosan lesz tapasztalata. Nekem csak azért nem, mert tököm sem fog kint aludni -10°C-ban a telken... Pedig a Vértesben ha csillagos lenne az éj, biz isten kimennék tesztelgetni (Karira kaptam ribizlipáleszt, jóféle grappát és jóféle magyar és francia brandy-t. Nyami!

Amúgy kösz filmszimulációs bemutatókért mazsi és pite. Elég közel áll az új CChrome a ProNeg módhoz, picit kontrasztosabb és "alulszaturált". Utóbbi jó eséllyel nem igaz, feltehetően a legközelebb állhat a valós színekhez...

Eccer valaki (Fuji) megléphetné a "valós" filmmód kidobását. A júzerek 95% biztosan behányna, de ettől még pl. a tárgyfotósok vagy az átlag dokumentarista célokra biztosan örülne...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6097) MC Pite válasza gorgo (#6096) üzenetére


MC Pite
veterán

ProNegStd (visszaszínezve) az újakon az teljesen naturális. Régieken hasonló volt a Provia, szinte naturális.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6098) gorgo válasza MC Pite (#6097) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, értem én, meg tapasztalom is, hogy "szinte" az de ha lenne célzottan a valóságot lehető legjobban visszaadó, na olyan kellene.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6099) MC Pite


MC Pite
veterán

Ma végre megvolt a portréobik meccse élesben... A megszokások alapján lőttem, és nem vettem eléggé figyelembe a resolution chartot. Ahova a képen az arcot rakom (félalakos képek, sapka teteje vagy belefért vagy levágtam kicsit)... portrésan lágy a kép. Baromi könnyű hibázni vele, idáig face af teljesen jól tette a dolgát, ezzel már könnyen előfordulhat hogy icipicit bemozdul a modell/akármi, és máris a pár milivel odébb a fókusz, S+D. Relatív sok 'életlen' képem lett vele (érdekes, hasonló karakter a 35ös is, de ott ez sokkal kevésbé/nem jelentkezik), több mint anno az 50 1.8G-vel.
Színben magában oké, de a másik(ok)hoz képest sokkal több a cián/magenta.
Röviden: Ez az obi kívánja a legtöbb odafigyelést idáig az összes üvegem közül.


(IMG:https://lh4.googleusercontent.com/GipNTd_1fkVR3P92AcarUuRdXWYlNrlzsJV3q__lU1WB=w125-h187-p-no)(/IMG)

Classic Chrome portréra úgy nézem nem lesz az igazi, arcon a tónusokat agyoncsapja DR100on is.
ProNegStd +2color

Classic Chrome

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6100) madgie válasza MC Pite (#6099) üzenetére


madgie
titán

Nem konkrétan neked válasz, de mivel te is most írtad le, megemlítem, hogy már az 56-os ismerkedés első napjaiban leírtam, hogy a face detection AF ennél az objektívnél eléggé esetleges, napfényben is. Eleve az arcfelismerésnél van egy pici késés a fix pontokhoz képest, annyi idő bőven elég a pengevékony DoF mellett, hogy vagy a modell, vagy te mozduljál annyit, hogy nem a közelebbi szem lesz éles.

A CC amúgy jó portréhoz is, csak más fajta portréhoz. Nem a megszokott édes-puha színvilág, hanem merőben más karakter (és messze nem csak deszaturáció kérdése ez).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.