Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) FEDman válasza Mr.Zazi (#6846) üzenetére


FEDman
addikt

Huhh, én viszont tök boldog vagyok ezek láttán. :)
Madgie-vel már beszéltük, hogy az XF 90/2 első prototípusa valami szörnyen kiábrándító méretű volt. A paraméterei alapján valami hosszabb, de filigrán obit vártam.

Ehhez képest az első verzió így nézett ki a 90/2-ből:

Egy brutális nagy korsó volt! :DDD

Nem is akartam elhinni, hogy ez ilyen lesz. De ezek szerint megnyugodhatok, tényleg nem ilyen lesz. A szűrőmenete is sokkal barátibb. Az első még 72mm-es volt, ez az új most már csak 62mm.

Szívesen látmám az X-E1-emen. :))

(#6852) FEDman válasza Parci (#6850) üzenetére


FEDman
addikt

Ha belegondolsz, hogy az egy ekv. 180mm-es makró és hogy ezek mekkorák másutt, akkor úgy már mindjárt nem olyan vészes. Az ilyen obik általában nagyok. Gondolom ez is belső fókuszos lesz, ami a nagy makró kihuzattal párosulva mindig rendesen megdobja az obik méretét.

Az mondjuk látszik, hogy a Fujinak méret szempontból nincsenek gátlásai. :)

(#6853) trex4d válasza Mr.Zazi (#6839) üzenetére


trex4d
tag

:( Köszi az infót...ilyenről eddig nem olvastam.

(#6854) gyorgyi84 válasza Mr.Zazi (#6839) üzenetére


gyorgyi84
tag

Sokat nyitogatod a kis ajtot ?

2db egy éves is van nàlam, most direkt megnéztem, de semmi ilyennek a jelét nem talàltam rajtuk !
( az egyikben 12k expo van és màr kemény fagyokat is megélt, a màsik 7k expo )

Nekem inkàbb az a gondom,h mikor a zàrseb. tàrcsàt eltekerem akkor megy vele a fénymérés is !

Az a 16-s nagyobb lesz mint a 23-s !?!

Gratula mindenkinek az uj gépekhez !!! :)

[ Szerkesztve ]

(#6855) madgie válasza gyorgyi84 (#6854) üzenetére


madgie
titán

Gyűlünk, gyűlünk :)

(#6856) Fandango válasza madgie (#6855) üzenetére


Fandango
veterán

Fel is lendült a topicban az élet. :))

(#6857) trex4d


trex4d
tag

XT1 tapasztalatok 2 nap után, röviden:
Képminőség kiváló, iránygombok viccnek inkább (pff) - pedig én is fókuszpontot szeretnék állítani velük, de nem egy felhasználóbarát megoldás - apropó! Több helyen olvasom, hogy Angliában cserélgetik ki ingyen a felhasználóknak a hivatalos szervízben? És állítólag nem csak városi legenda. Mivel sokakat zavar a béna kivitelezés.
ElectronicShutter hihetetlenül jó nappali fényben tág rekesszel lövöldözésre. Viszont óvatosan kell használni, eddig 2-3 alkalommal sikerült meghajlítanom ES-el a teret...elég egy gyors mozdulat exponálás közben és mindenki túlzottan hajlékony lesz ;)
LowLight képzaj csinos, abszolút tolerálható!!
Alacsony ISO-n meg megszokható a kis "szemcsézettség", gondolom nem lesz soha tükrös minőség.
Elsőre ennyi.

(#6858) Parci válasza trex4d (#6857) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"gondolom nem lesz soha tükrös minőség"

ugyanaz a 16 mp-es sony szenzor van benne (spéci színszűrővel), mint a (jobb) "kropos tükrösökben"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6859) FEDman válasza Parci (#6858) üzenetére


FEDman
addikt

Ezen egy kicsit én is fennakadtam. :D

Igazából még az is mindegy, hogy milyen szenzor van benne. Első körben nekem valaki azt definiálja, hogy egy DSLR képminőségét pontosan miben is befolyásolja az a tükör, ami az expo pillanatában ráadásul még félre is ugrik az expo elől? :)

(#6860) silmatauki válasza trex4d (#6857) üzenetére


silmatauki
őstag

"Alacsony ISO-n meg megszokható a kis "szemcsézettség", gondolom nem lesz soha tükrös minőség."

Csak az FF-ek kevésbé zajosak alap-ISO-n, egyetlen másik (nem X-Trans) APS-C sem, a m43-ról és 1" szenzorokról nem is beszélve.

(#6861) arn válasza Stauffenberg (#6848) üzenetére


arn
félisten

Akkor irom ugy, hogy aktualisan es megjeleneskor pozicionaltak az xpro fole arban. Kutya nem venne meg az xprot az xt1 helyett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6862) Mr.Zazi válasza gyorgyi84 (#6854) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hát, valaki bélyeget gyűjt más x-t1 vázat ;] Egyébként nem sokat (soha!) nem nyitogatom azt a kis fityegőt. Az enyémbe is kb 7ezer expo van, de ez a probléma az elmúlt kb. 1 hónapban nyilvánvaló inkább. Külhonban is azt írják, nem mindenkinél fordul elő, én pont kifogtam. :(((

Zársebesség tárcsa kontra fénymérés DETTÓ! Hányszor megszívatott már.
16- igen, úgy néz ki nagyobb. Kár érte. A 90es viszont nagyon tetszetős, remélem emberi lesz az ára is.

(#6863) trex4d


trex4d
tag

Senkit nem akartam kiakasztani, csak azt mondom, amit látok :)
Igen, FF-re gondoltam! Nekem eddig csak FF tükrösöm volt, nem volt más összehasonlítás.
Ettől még nagyon jó a gép! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6864) Mr.Zazi válasza trex4d (#6857) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ígértél ilyen képet, engem érdekelne. Dobsz fel ide egyet?

"Képminőség kiváló, iránygombok viccnek inkább (pff) - pedig én is fókuszpontot szeretnék állítani velük"

Be tudod állítani, nyomva tartod az iránygombot, és kiválasztod rá a neked tetsző funkciót.

(#6865) silmatauki válasza trex4d (#6863) üzenetére


silmatauki
őstag

Az tuti, hogy tévedsz zaj-ügyben. Mielőtt X-ezni kezdtem volna, több napo eltöltöttem az egyes gépek zajszintjének összehasonlításával. Színzajban az X-Trans filter messze ver minden mást, még újabb technológiájú (pl. Sony 24 Mpixe) de Bayer filteres szenzorokat (azonos szenzorméretet feltételezve), és világosságjel-zajban sem rosszabb.

Szerk: látom, most adtad ezt hozzá: "Igen, FF-re gondoltam! Nekem eddig csak FF tükrösöm volt, nem volt más összehasonlítás."

Ne csodálkozz azon, hogy egy APS-C nem éri el a FF-ek zajszintjét (bár az X-Trans igencsak közel van). De nem is egy árkategória az APS-C és az FF...

[ Szerkesztve ]

(#6866) trex4d válasza silmatauki (#6865) üzenetére


trex4d
tag

Igen, korrigáltam. FF alacsony ISO-ra gondoltam, a "tükrös" egy rossz megközelítés volt a részemről.
A zajt pont dícsértem magas ISO-n! "LowLight képzaj csinos, abszolút tolerálható!!" ;)

(#6867) FEDman válasza trex4d (#6863) üzenetére


FEDman
addikt

Semmi gond, így már oké.
Csak hát mi se vagyunk ám gondolatolvasók és eredetileg nagyon nem ezt írtad.
A tükrös minőség = FF szenzor, ez így egy annyira nyakatekert egyenlet, amit igazán értelmezni is nehéz.
Nem csak mert a nem minden tükrös FF, hanem mert a tükörnek semmi köze az általános képminőséghez.

De nem akarok kukacoskodni. Most már értem mire gondoltál. Az FF szenzorok kicsit jobbak, mint az APS-C Fujik, ez tényleg így van.

(#6868) trex4d válasza Mr.Zazi (#6864) üzenetére


trex4d
tag

Milyen képet ígértem? :)

(#6869) trex4d válasza FEDman (#6867) üzenetére


trex4d
tag

Semmi gond, jogos és tanulok! :)
Nekem azért volt eddig egyenlő, mert csak FF tükrös gépem volt, nem tudtam milyen egy APS-C képminősége 1:1-ben nézve.

(#6870) gyorgyi84 válasza Mr.Zazi (#6862) üzenetére


gyorgyi84
tag

" Zársebesség tárcsa kontra fénymérés DETTÓ "

Ezt is megcsinàljàk gariban, ezt olvastam !... kérdezz rà ha mész a szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#6871) konyi79


konyi79
addikt

Ha már így szaporodik a PH lapcsalád fiai között az XT-1, az ugye azt jelenti, nemsokára lesz itt teszt róla? :))

(#6872) Elektrosokk válasza konyi79 (#6871) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ha kapok egyet valakitől pár napra szívesen megcsinálom, az összevetést is A7-el :D :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6873) Mr.Zazi válasza trex4d (#6868) üzenetére


Mr.Zazi
tag

A "léghajlítós" képet :D

(#6874) trex4d válasza Mr.Zazi (#6873) üzenetére


trex4d
tag

Jah, tényleg! :D Íme egy mai, friss térhajlításom 1/22000, 1.2

(#6875) Mr.Zazi válasza trex4d (#6874) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hááá tényleg! Nekem még soha nem sikerült ilyet produkálnom, neked meg... mióta van meg a géped 2 napja? :C

Ezek szerint te vagy "Az utolsó léghajlító" :D

[ Szerkesztve ]

(#6876) FEDman válasza trex4d (#6874) üzenetére


FEDman
addikt

Ez jó, mondhatni dobja az ívet! :))

[ Szerkesztve ]

(#6877) Scharm1976


Scharm1976
tag

ha nekem netalántán valamikor megérkezik a Fujifilm vázam, ahhoz kell egy fényerős obi is.
ha meglesz az obi, akkor tudok összehasonlítást csinálni ff váz+fényerős obi kontra XT-1+? obi

apropó: milyen SD kártyát javasoltok ehhez, aminek ára elófogadható még? thx.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6878) trex4d válasza Mr.Zazi (#6875) üzenetére


trex4d
tag

Nem nehéz, MS+ES és egy kapkodós kis "utcai hancúr", máris hajlani fog a tér...főleg ha sorozatot lő az ember! :)
Egyébként tényleg érdekelne a technikai oka-megfejtése ennek a típusú képnek.
Jobb lenne sem elsőnek, sem utolsónak lenni "léghajlításban", remélem kiderül milyen user-hibával érem el, és elhagyom ezt a trükköt :D

[ Szerkesztve ]

(#6879) FEDman válasza trex4d (#6878) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom ez azért lehet, mert nem egyszerre olvassa ki a szenzort ilyenkor, hanem pixel soronként. Elindul mondjuk fent, egy sor kiolvas, utána megy lejjebb azt is kiolvassa és így tovább.
Tegyük fel 1/16000s fotózol, akkor minden sort 1/16000s-el olvas ki, viszont mire ez lefut, mire egymás után kiolvassa az össze sort az már egy ennél jóval hosszabb idő.
Na ezért van az, hogy ilyen gyors záridő mellett is behullámozhat.

Lényeg, hogy ha ezt használod, akkor ne kapkodj és úgy fogd meg az expot, mintha egy hosszabb időt kéne éppen kitartanod és akkor nem lesz ez ennyire látványos.

(#6880) trex4d válasza FEDman (#6879) üzenetére


trex4d
tag

Köszönöm a választ FEDman!
Akkor ezzel óvatosan kell bánni...

(#6881) trex4d válasza FEDman (#6879) üzenetére


trex4d
tag

És meg is találtam a 3.00 firmware leírásában:
*Notice when using the electronic shutter:
Distortion may be visible in shots of moving subjects.
Band-like unevenness may occur in shots taken under fluorescent lights, other flickering or erratic illumination."
Jogos! ;)

(#6882) MC Pite válasza konyi79 (#6871) üzenetére


MC Pite
veterán

Gondolkodtam újabb kísérleti beszerzésen (X-T1 meg XF23), de amire elsősorban kíváncsi vagyok már kipróbálgattam, ide meg akármit írnék/képelnék, vagy az ellenkezőjét, szétszednék. Úgyhogy nem töltök el 1-2 hétvégét tesztelgetéssel meg hasonlítgatással. Más kérdés hogy egy ideje az anyagiak és az időm radikálisan csökkent, úgyhogy most ha akarnám se menne...

Scharm1976: Hát, még lehet hogy mire meglesz a vázad még lesz fényerős üveged is...
1 szavazat Sandisk Extreme pro 95 megására, ez alá ne add! De ha belefér, akkor cél az UHS-II.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6883) madgie


madgie
titán

Pár CC a friss jövevénnyel, elvittem egy körre, megmutatni neki, mire számíthat a közeljövőben :D

Egyelőre fura ,hogy a LR-ba behúzott jpg és a LR-ban ráhúzott CC preset (és lehet más is, azt nem néztem) nem ugyanaz, hovatovább alexpós (DR100 is!). Még az is fura, hogy multiexpónál csak jpg-et lő... X-E1-en néha jó muri volt a multiexpó, tudtam ,hogy utólag még lehet finomítani rajta a LR-ban.

(#6884) FEDman válasza madgie (#6883) üzenetére


FEDman
addikt

:))

(#6885) trex4d válasza madgie (#6883) üzenetére


trex4d
tag

:Y :R

(#6887) Mr.Zazi válasza madgie (#6883) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Az első nálam a favorit :C

(#6888) madgie válasza Mr.Zazi (#6886) üzenetére


madgie
titán

Közgyűrűsoron agyalok egy ideje, de pont jó lesz a jelátvivős eBay-es is :) (kábé 6500 forintból megvan a 10+16 duó)

(#6889) arn


arn
félisten

No latom ezt is ket ftert fogjak a hasznaltpiacon osztogatni :) nem jarok jobban, mint az em5nel.

Jo kepek [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6890) gorgo válasza Mr.Zazi (#6886) üzenetére


gorgo
őstag

Mindenkinek ajánlom megnézni a második linket (linkelem én is), azon belül is az INTERVIEW alatti képet. Egész egyszerűen utánozhatatlanul gyönyörű bőrszínt varázsoltak!!! (rókázós smily-t please a választékba!)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6891) szilu7 válasza gorgo (#6890) üzenetére


szilu7
senior tag

:K Tökéletes példája annak, amit én sem tudtam még rendesen megoldani. Bár ennél már talán nekem is sikerült jobb eredményeket produkálni. :)

(#6892) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Jó reggelt!

Megtekintésre érdemes...

[ Szerkesztve ]

(#6893) Elektrosokk válasza silmatauki (#6679) üzenetére


Elektrosokk
addikt

azonos teljesítményű micro sd és normál sd is ugyanolyan sebességen funkcionál ? az adapter nem okoz semmilyen lassulást ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6894) Scharm1976


Scharm1976
tag

gondolom már volt

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/photos/scharm/

(#6895) silmatauki válasza gorgo (#6890) üzenetére


silmatauki
őstag

Valszeg pillanatnyi WB-hiba – nekem is voltak ilyen csúnya sárgás bőrszínű X-E1 OOC JPEG képeim fénycsőfényes + ablakon bejövő természetes napfényes esetben. (Amúgy technikailag tényleg sz@r kép komoly kiégésekkel, ami még az ISO3200-zal sem magyarázható.) Amiket persze RAW-ból simán lehetett korrigálni.

(#6896) silmatauki válasza MC Pite (#6882) üzenetére


silmatauki
őstag

"1 szavazat Sandisk Extreme pro 95 megására,"

Vagy bármelyik másikra, amely legalább 50-60 Mbyte/s sebességgel írható. Alatta kínszenvedés lesz a RAW-ba fotózás – még 12-bites RAW-os gépeken is (1. generációs cuccok + jelenlegi belépő modellek), hát még 14-biteseken (incl. X-T1). Lásd a múltkori mérésemet a Samu (65 Mbyte/s) vs. Sony (13 Mbyte/s)-témában:

http://itcafe.hu/tema/fujifilm_x/hsz_6679-6679.html

Persze ha valaki nem akar RAW-ozni, akkor nem annyira kötelező a gyors kártya.

(#6897) jmakk válasza silmatauki (#6896) üzenetére


jmakk
őstag

Azért ez így kicsit sarkallatos és félreérthető. Raw only fotózok X-A1-gyel, semmi bajom nincs még a sima Class4-es kártyákkal sem. Nagyon ritkán lövök ugyanis sorozatokat. Ha mégis akkor meg kivárom a mentést. És ha nem lesz minden tizedmásodperc meglőve, akkor sem dől össze a világ.
Akinek munkára kell, az megint más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#6898) MC Pite válasza jmakk (#6897) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem félreérthető. A1 relatív lassú, E2/T1-ben erős vas van, amíg A1 soha nem fog 15 megánál többel írni (gyakorlatban) addig 50-60 megával karistolnak az erősebb vázak (T1 gondolom többet is tud). Oda papíron 30 gyakorlatban 12-15 megát tudó kártyát nem érdemes megvenni. De a 95 megás Sandisk nem is drága, ezen sztem nem érdemes spórolni annak az T1-et vesz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6899) madgie válasza MC Pite (#6898) üzenetére


madgie
titán

A nem drága mit jelent?

(#6900) silmatauki válasza MC Pite (#6898) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nem félreérthető. A1 relatív lassú, E2/T1-ben erős vas van, amíg A1 soha nem fog 15 megánál többel írni (gyakorlatban) addig 50-60 megával karistolnak az erősebb vázak (T1 gondolom többet is tud)."

Nem hiszem, hogy az A1 sokkal lassabban írna, mint az E1. Ez utóbbinál hihetetlen nagy a különbség egy effektív 65-ös és egy 13-as kártya között ha RAW-be lősz, és "csak" másodpercenként 1 képet. Valszeg az A1-nél is több, mint valószínű, hogy eltűnnek a kártyaírás-várakozások gyors kártyával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.