Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) MC Pite válasza Parci (#6550) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerinted inkább vegye a sötétzoomos duplakitnek X30 ellenében? Nagyon építő hsz, köszönjük... :U Én belőttem egy példát/szintet hogy amitől már van értelme a milcnek (szerintem). Persze egyesek szerint 200ból nem lehet fujira megúszni egy két ilyen fixet, pedig vagy egy éve ennyiért mennek.
Pontleszarom hol érzel ellentmondást, minden topiklakó(vagy olvasni tudó) tudja, hogy nincs...
Vagy dupla ellent mondás van, mert van X10 is itthon ;]
szerk: Tudod mit, jön neked mazsi meg merci egy sörrel...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6552) Parci válasza MC Pite (#6551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szori, de kicsit zéró toleranciás lettem a "folyamatosan javaslok valamit megoldásnak és van is belőle véletlenül épp eladó" jellegű kommentekkel kapcsolatban. bízd rá másra a 27-es és a 60-as dicsőítését, amíg árulod...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6553) madgie


madgie
titán

Értékelném, ha lenne CC a régebbi vázakban, de ha nincs, hát, nincs, hekkelünk :) Baromi jó szerintem éjszaka is:

(#6554) Gondwana válasza Stauffenberg (#6548) üzenetére


Gondwana
addikt

(Hol lehet 450€-ért X100s-t venni? Tegnap kaptam ajànlatot X100t-re 900-ért, ha szerdàig 700€ körül ki tudok szàllni az X100s-ből, de ennyire nem zuhanhatott be az àra, nem m4/3 ez még)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6555) madgie válasza Gondwana (#6554) üzenetére


madgie
titán

650-ért, max 700-ért elég gyakran felbukkan eladó X100s a Fuji X Photography csoportban az FB-n, 450-ért én sem láttam még.

Én még ezt is sokallom érte, kábé 650-ért X-T1-et is kifoghat az ember :D (tudom,alma-körte)

[ Szerkesztve ]

(#6556) Mathiask válasza Gondwana (#6554) üzenetére


Mathiask
senior tag

900-ért x100t? Használt?

(#6557) Stauffenberg válasza Gondwana (#6554) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Megkövetem magam, valóban inkább 200k Huf az induló ára a használt piacon, bár az X30 bolti 170k árától már nem esik messze. Persze nem nagyon lehet összemérni őket, más-más lelki világhoz passzolnak (és így van ez jól).

Mazsi: Eladó az X-E1? Mi lesz/van helyette?

(#6558) madgie válasza Stauffenberg (#6557) üzenetére


madgie
titán

Nem hajt a tatár, ha elviszik, majd veszek valamit. X-E2 talán a reális lépés.

(#6559) gorgo válasza madgie (#6553) üzenetére


gorgo
őstag

irigykedem a kis fényszennyezésre.
irigykedem a kerti árnyékszékre. :) (nem annak tűnik, viszont nem tudom mi)
Itt felénk egyik sincs. Legalább TÉL lenne és HÓ b***a meg, de az sem lesz, apáinkkal/anyáinkkal elcsesztük a klímát. Aki telet akar, mehet a hegyekbe vagy északra.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6560) madgie válasza gorgo (#6559) üzenetére


madgie
titán

Köszi :D Ez relatív régi kép, ugyanakkor és ugyanott készült, mint ez, csak a végén próbaképp megkerestem, hol a Tejút :) Horgásztó amúgy a helyszín, az a "kerti budi" meg az egyik pecás helye :))

(#6561) Mercutio_ válasza MC Pite (#6551) üzenetére


Mercutio_
félisten

milc=/=fuji, pana/oly alternatívát is irhattal volna neki pl. markabolti akcióban e-pl5 dupla kit +45/1.8+25/1.8 is 300 körül van és új 3 év garos cuccok.

Azt meg nem tudom ebbe a hsz-be hogy sikerült belekeverni, de ugye nem baj ha most van aki csuklik...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6562) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Azta gyerekek, ez a 35os nagyon jo koncertezni, igaz a pecsaba mar elegge szeles neha.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6563) madgie válasza Mr.Csizmás (#6562) üzenetére


madgie
titán

Muti-muti, én még nem vittem koncertezni a Fujit, nem túl "puha" nyitva a 35?

(#6564) Mr.Csizmás válasza madgie (#6563) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

előtte séta promo, most megy fel a raw dömping

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6565) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

képeltem ma kicsit az x10-zel...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6566) Mr.Csizmás válasza madgie (#6563) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem volt nyitva, 2.8-4-ig zártam be, így is simán elment fix 1/125, iso 640-1000 között (világítástól függően variálva) [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6567) madgie válasza Mr.Csizmás (#6566) üzenetére


madgie
titán

Hm, kár, hogy nyitva nem probáltad, az X100 anno koncerten nyitva eléggé összef*sta magát, kiváncsi lettem volna arra, hogy a 35 milyen. No sebaj, elvileg márciusban megyek Debrecenbe koncertre, oda vinni kéne némi fotóscuccot is (ami csak azért kérdéses, mert kanbuli lesz, ott meg macera a cuccra vigyázni).

(#6568) teophilus válasza madgie (#6567) üzenetére


teophilus
csendes tag

Üdv!

Ezeket én még tavaly nyáron készítettem X-E1+35-tel. Az utolsóknál már teljesen nyitott a objektív, szerintem látszik is. :) Az AF nehézkességén kívül (amit azért korrigálni lehet előrelátással, ill. a megszokások átalakításával) én alapvetően nagyon elégedett vagyok azzal,amit ilyen fényviszonyok között el lehet érni az X-ekkel.

(#6569) madgie válasza teophilus (#6568) üzenetére


madgie
titán

Á, köszi, pont ilyesmire gondoltam :)
Látszik, hogy sok esetben kell neki a rekeszelés, de talán jobb, mint vártam.

(#6570) jjeahh válasza teophilus (#6568) üzenetére


jjeahh
nagyúr

iso200, iso500... és mégis ilyen festményszerűek? :F gondolom ez nem az obi miatt van, régi manuállal is részletesebb képeket lőttem koncerten nyitva, annál tuti a 35-ös sokkal jobb, nem tömörítetted esetleg szénné, vagy raw konvertáláskor nem választottál túl alacsony minőséget? nekem ezekből így sajnos absz nem jön le, hogy jó-e az az obi nyitva koncertre vagy sem :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6571) gorgo válasza teophilus (#6568) üzenetére


gorgo
őstag

Ebből tényleg nem lehet sok mindenre következtetni az obiról. Persze ez általában igaz, obit tesztelni iso1000 fölött nem igazán lehet semmilyen rendszerben semmilyen körülmények között. Itt most az utómunkát lehet tesztelni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6572) madgie válasza gorgo (#6571) üzenetére


madgie
titán

Az utolsó képeken pont látszik képernyőméretben is, hogy lágyabb, CA-sabb ilyen kontrasztos körülmények között a 35, a nyolcas képtől visszafelé meg az is tiszta, hogy rekeszelve javul.

A választott élesítés, zajszűrés és egyéb pixelhuszárkodás pont nem érdekel, 100%-ban meg sem nyitottam, amit kerestem, azt egy megapixelen is észreveszem.

(#6573) teophilus válasza madgie (#6572) üzenetére


teophilus
csendes tag

Üdv!

A képek madgie felvetésére kerültek elő, nem objektív tesztként. Nem dolgoztam át őket újra. Igen, agyon vannak tömörítve, és igen, az utómunka sem tökéletes (sőt). :) Azt gondoltam, hogy a teljesen nyitva-lerekeszelve kérdéskörre ez a pár kép is választ ad, nagyjából.

Ha valaki a 35-ös képességeire kíváncsi, az úgyis maga próbálja ki, az általa ismert (teremtett) körülmények között és az objektív határainak feszegetésére figyelve/a legjobb teljesítményt keresve.

Engem ilyesmi nem vonz, de ha valakit ez tenne boldoggá, ill. valóban segítséget jelentene neki, akkor 1-2 napra fel tudom ajánlani az enyémet kipróbálásra.

Minden jót!

(#6574) madgie válasza teophilus (#6573) üzenetére


madgie
titán

Én azért köszönöm szépen :)

(#6575) gorgo válasza madgie (#6572) üzenetére


gorgo
őstag

Ha nekem is lenne 20 percem tüzetesen végignézni minden képet, megnézni exifeket, stb. lehet más lenne a véleményem. Megnéztem kettőt, az alapján ennyit tudtam mondani. :(
Engem jobban zavarna, hogy nem elég a mélységélesség, mint az hogy kicsit lágy, szal azért rekeszelnék...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6576) madgie válasza gorgo (#6575) üzenetére


madgie
titán

De érted, épphogy végigfutottam csak én is, egyből látszik, melyik készült nyitva.

(#6577) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

A Beárazós és az MFT csencselős topicban nem jártam sikerrel...

"Kérlek segítsetek beárazni egy, a Digitcamnál 2014 októberében vett (tehát még bőségesen garis) X-M1-et 16-50-nel és 27 2.8-al. Kiváló állapot 5500 expo, bőrtok, HOYA polárszűrő a kitre!

:R "

(#6578) m3ss


m3ss
veterán

ooo, bocs h belevau de ezeken a kepeken ha ti obi elesseget akartok elemezni... :DDD
fele bemozdult, az 5. 9. talan egyedul ami elfogadhato minosegu ekkoraban is...zajszuressel, meg elesitessel vannak gondok...vagy croppolva is vannak?
jobb lenne ha kicsit zajosabbak lennenek inkabb, mint h vizfestmeny jelleguek..sztem.

(#6577) DonRazzino ennyi volt a fuji? megtetszett a kolcson citromle vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#6579) gorgo válasza DonRazzino (#6577) üzenetére


gorgo
őstag

Tedd ki 75-80% beszerzési áron, meglátod. Úgy is a kereslet szabja majd meg nagyobb részben.

mazs: uccsó 2-3 kép kellemes KÉK LED fényében (na jó gőzöm sincs mivel világítanak manapság koncerten, de akkor is egy relatíve szűk spektrumú fényben) készült, eleve nem is keresnék rajta CA-t ilyen körülmények között. A zajszűrés+élesítés meg sztem még a lágyságot is értékelhetetlenné teszi... Egy maszat az egész!
Több zajjal emészthetőbb lenne az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6580) madgie válasza m3ss (#6578) üzenetére


madgie
titán

Itt tényleg senki nem tud olvasni?

(#6581) Mr.Csizmás válasza madgie (#6580) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6582) DonRazzino válasza m3ss (#6578) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nagyon megtetszett, de szó sincs rendszerváltásról. Viszont emlékeztetett, hogy mennyivel jobban szeretek kukucskából képelni. Kaptam egy ajánlatot egy XE-2 XF18 2-re, amellé meg minek XM-1.

[ Szerkesztve ]

(#6583) madgie válasza DonRazzino (#6582) üzenetére


madgie
titán

X-E2+18, wow, azt a kombót én is elfogadnám :)

(#6584) Freddy76 válasza madgie (#6583) üzenetére


Freddy76
addikt

Amúgy miért akarsz te xe2-t?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6585) madgie válasza Freddy76 (#6584) üzenetére


madgie
titán

CC.

Szeretnék én X-T1-et is, csak az picit drága még.

[ Szerkesztve ]

(#6586) DonRazzino válasza madgie (#6583) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ma próbáltam, elég jó kombó. A méretkülönbségtől féltem, de viszonylag kompakt a szett. A 18 sem rossz. 5.6-ra rekeszelve elég jók a sarkok/szélekkora is. Igaz annyival nem "élesebb" a 27-nél mint vártam. De ez inkább a 27-nek bók.

(#6587) Mercutio_ válasza DonRazzino (#6586) üzenetére


Mercutio_
félisten

5.6-ra rekeszelve ekv 27mm-en már a kitobik is élesek :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6588) Stauffenberg válasza DonRazzino (#6586) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én kiegyeznék azzal ha a 18mm nevéből lekopna az XF jelzés. Egy teljesen átlagos, teljesen középszerű objektív. Rossznak nem nevezném, de ha valamit f/5.6-ig kell rekeszelni az nem méltó arra a rangra amit az XF sorozat úgy általában véve jelent.

(#6589) Parci válasza Stauffenberg (#6588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

18 és 27 xc kéne, hogy legyen :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6590) madgie válasza Stauffenberg (#6588) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az égadta világon semmi baj nincs a 18-cal, elég sokan asztróznak is vele nyitva, nem úgy tűnik, hogy kényszerűségből.

Míg mondjuk a 35 és az 56 f2.8-ig nem igazán jók erre a célra, hiába legendásnak mondott XF-es cuccok.

Az, hogy saroktól sarokig nem éles nyitva? Nem szokásuk a Fujinon objektíveknek minden tárgytávon saroktól sarokig pengeséget adni, pont ezért örültem a reggeli koncertfotóknak...

[ Szerkesztve ]

(#6591) DonRazzino válasza Mercutio_ (#6587) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Jogos (tesztelve a 16-50-en), csak nem ilyen kellemes méretben. Táj/street képelésre meg nem /feltétlenül/ elvárás, hogy 2-2.8-on is sarkotól-sarokig éles legyen. Így is meg szokott lenni ISO200-on a megfelelő záridőm...

(#6592) DonRazzino válasza Parci (#6589) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Viszonyítás kérdése. Akár az X10-et is hívhatnák XC10-nek. Csak, hogy tudja, hol a helye...

Én kompakt Pana LX7-ről váltottam az XM-1-re mivel marhára nem voltam elégedett a kb. fél colos szenzor nyújtotta teljesítménnyel. Méret alapján választottam gépet (a túrázás/sziklamászás behatárol), így lett az XM-1 a 27 2.8-al. Igaz, most ráébredtem (egy hét Oly E-M5 tesztelés után), hogy mennyire hiányzik az EVF (régen Fuji "bridge" gépemről). Volt egy hónapig, egy igazán űberfaszának mondható 23 1.4-em, sajnos(?) nagyon jó áron vettem és anyagi okok miatt kellett túladjak rajta. Nem baj, túrázni amúgy sem vittem volna magammal.

Szerintem akár XF, akár degradálhatod XC-nek én marhára meg leszek elégedve vele az XE-2-n a 18-al...

(#6593) madgie


madgie
titán

Na, egy kis esti séta, Classic Chrome visszafogott izére hekkelve :))

(#6594) Parci válasza DonRazzino (#6592) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi vaan?! valami bajod van? hogy jön ide az x10? meg a degradálás? kinézted, hogy x10-et használok és gondoltad, hogy most jól beszólsz? lyézusom, mondtam egy véleményt két obiról*, te meg úgy csinálsz, mintha minimum lehülyéztelek volna. dobj be egy snickers-t! vagy hatot.

* ráadásul elég jók az xc obik is. az xf-ek meg kiemelkedőek és többnyire nagyon extrák. kivéve ezt a kettőt, ezek csak elég jók. épp mint az xc-k.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6595) jjeahh válasza madgie (#6593) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az utolsó üt :)) egész jó helyen laksz amúgy, van amire képelni ahogy elnézem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6596) gorgo válasza madgie (#6585) üzenetére


gorgo
őstag

Öööö, EX1 nem kapta meg a CC-t? :F Nem emlékszem, de mintha az Esorozat megkapta volna.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6597) Novics válasza gorgo (#6596) üzenetére


Novics
senior tag

Sajna nem. Mi le vagyunk ejtve. :((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6598) madgie válasza gorgo (#6596) üzenetére


madgie
titán

Úgy illett volna, főleg, hogy a fapad X-A2 is megkapta a CC-t.

Kaizen, mi?

(#6599) Stauffenberg válasza madgie (#6598) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Kaizen egy szeretet-szolgáltatásnak álcázott üzleti modell. A Fujifilmnek érdeke fűződött hozzá, hogy a gyártás leállítása után polcokon és raktárakban maradt gépeket eladják az utolsó szálig (ez akár egy évig is kitarthat, de 8-10 hónapig még egészen biztosan). Ehhez vonzóvá kell tenni, amit okosan adagolt utólag kiosztott szoftveres fejlesztésekkel elég egyszerű, de azért kell egy határ, mert csak bebetonoznának egy olyan csoportot, amelyet nem érdekelnek a frissebb modell hardveres fejlesztései, őket nem lehet a végtelenségig etetni, mert a büdös életben nem fognak új gépet vásárolni.

De azért így is nyert rajta mindkét fél. Az X-E1 így is sokkal több fejlesztést kapott megjelenés után, mint bármi más a piacon. De eljött az idő, hogy elengedjék.

(#6600) madgie válasza Stauffenberg (#6599) üzenetére


madgie
titán

Lesz*rom, most én kérek Snickerst :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.