Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) El Joe


El Joe
tag

S lőn a 8. napon az eglobaltól :DD

[ Szerkesztve ]

(#22502) Clemi válasza El Joe (#22501) üzenetére


Clemi
veterán

:C :C :C

(#22503) Matska válasza Clemi (#22502) üzenetére


Matska
senior tag

Zsear. Egy ilyet egyszer ki kellene próbálnom :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22504) Zsolesz12345


Zsolesz12345
csendes tag

Madgie!
Azt tudod, hogy jogszabály szerint ha a javítás 15 munkanapnál tovább tart akkor cserekészülék, ha 30 napig nem tudják megjavítani, akkor új készüléket vagy pénz kell (vissza)adniuk?!
Ha megjavították akkor minimum a kicserélt alkatrészre, vagy a készülékre (ezt szervize válogatja) újra indul a garancia.
Ha új készüléket kapsz, akkor is újra indul a garancia.
Ezek a szabályok minden Magyarországon eladott készülékre, forgalmazóra, szervizre vonatkoznak. (Én is szervizes vagyok)
Olyan nincs, hogy két hónapig szervizben van....
Az is vicc, hogy a fotóparadicsomban nem tudnak szenzort cserélni...

(#22505) madgie válasza Zsolesz12345 (#22504) üzenetére


madgie
titán

Én úgy tudom, hogy rafinált a megfogalmazás, "törekedniük kell" a 30 napon belüli javításra, nem kötelező.

(#22506) Gondwana válasza madgie (#22505) üzenetére


Gondwana
addikt

Én is a törekvésről tudok, illetve nem a szenzorcsere okozza a gondjukat, hanem utàna műszeresen pàrhuzamosìtani a bajonett sìkjàval.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22507) FLx válasza Zsolesz12345 (#22504) üzenetére


FLx
addikt

Jobb is ha ok nem cserelnek szenzort. :D :D Jobban jartam, hogy 2-3 honapot vartam mint a kezukbe adjam.

Amugy a 30 nap az csak 15 es nem hatarido csak torekedni kell azon belul javitani. Sajnos semmi szankcio nincs, hacsak nem tudod bizonyitani, hogy meg se probaltak.

[ Szerkesztve ]

(#22508) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nem bírom megunni a nikkor 105/2,5 puhaságát.. (nincs is már kedvem f-sötét zoomokhoz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22509) madgie válasza Parci (#22508) üzenetére


madgie
titán

Hogy megnőtt Kipparci :D

(#22510) Parci válasza madgie (#22509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, még úgy is meglepődök állandóan, hogy minden nap látom :Y

kéne amúgy az a lens turbo, mert beltérben azért húzós a 105 mm aps-c-n. csak közben a pana g9-re is rákattantam :DDD (olyan gecó drága, hogy plátói lesz a kattanás szerencsére)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22511) madgie válasza Parci (#22510) üzenetére


madgie
titán

Én ezt nézegettem, Laowa klón, ócsóé. Jövőre elég sok enteriőr meló lesz, meg külső épületfotózás, gondoltam egy ebayes Nikon-Fuji shift adapter mögé és lehetne egy jó ekv 22.5mm shiftes nagylátóm... de egyrészt nemtom, milyen a minősége, másrészt annyi nagylátóm van már most is, hogy szégyellem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22512) total90


total90
veterán

Fuji X-T2-re valami megoldás, hogy PC-re kötve lássam amit a kamera lát ééés pl. tudjak videót készíteni közben? Pl. készíteni akarok egy vlogot és előttem a gép a PC-re kötve és a monitoron látom magam... Megoldható?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22513) madgie válasza total90 (#22512) üzenetére


madgie
titán

Mobilapp nem jó? Ott van keresőkép, szerintem videó közben is, ráteheted akár a vakupapucsra a telefont.

Múltkor pont azon agyaltam, hogy az X70 milyen jó erre :D kihajtanám tökig az LCD-t, szépen látom, mi van, Full HD/24p-ben szvsz elég jó vlogra az X-Trans II is. De nem akarok vlogolni, pont elég hülyeséget hordok össze írásban is :))

[ Szerkesztve ]

(#22514) total90 válasza madgie (#22513) üzenetére


total90
veterán

Van olyan? Tökéletes lenne ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22515) b.vr válasza Parci (#22510) üzenetére


b.vr
őstag

Aranyos! :)

lensturbo-témához: már egy ideje gondolkozom hogy játszadozás szinten szívesen használnék néhány régi de érdekes manuált, és hogy végülis ehhez még FF váz sem kellene, hiszen lehet ezt lensturboval is ameglévő Fuji-n. Mennyire lehet jól úgy manuálozni teleobjektívvel hogy belenagyítva a stabi hiánya miatt azért ugrál a kép?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22516) madgie válasza total90 (#22514) üzenetére


madgie
titán

Van, sokat használom. Mondjuk nem ilyesmire, de a fájlküldés sokszor segített már rajtam :)

(#22517) total90 válasza madgie (#22516) üzenetére


total90
veterán

Mi az app neve?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22518) madgie válasza total90 (#22517) üzenetére


madgie
titán

(#22519) total90 válasza madgie (#22518) üzenetére


total90
veterán

Készi. Ha otthon leszek ki is próbálom :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22520) madgie válasza total90 (#22519) üzenetére


madgie
titán

Készülj azért rá, kicsit fapados, fura logikájú :D

(#22521) Parci válasza b.vr (#22515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 105 turbo nélkül ekv. 170 mm kb., és ki lehet tartani kézből. a keresőkép nem remeg, az tök fasza, de nehéz azért eltalálni tökéletesen az élesség síkját, másrészt nehéz nem bemozdítani a képet picit sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22522) b.vr válasza Parci (#22521) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, pont az ekv 170 miatt kérdezem, mert amik engem érdekelnek azok nem is lesznek "ennyire telék", hanem inkább ekv 50 és 85. De ugyanígy kis mélységélességű portré.
Szabadtérre érdekelne, ott annyi fény azért lenne hogy mehet tőlem 1/200 fölé, ott csak nem rázok be egy ekv 85-öt.
Na de amit nem értek hogy azt írod nem remeg a keresőkép viszont nehéz pontosan fókuszálni. Én persze csak próbaképp, de kísérleteztem régen az E-M1-gyel, nekem szerintem nem remeg különösképp a kezem de azért nem is tudok szobor-mozdulatlanságú lenni, de a szenzor-stabilizátor szépen simán tartotta a keresőképet belenagyítás mellett is, belenagyítva meg jól tudtam szemre is fókuszálni.

Szóval ha stabilan tudod tartani a keresőképet akkor hogyhogy mégis nehéz élesre állítani a szemet? Vagy nem belenagyítással fókuszálsz?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22523) total90 válasza madgie (#22520) üzenetére


total90
veterán

Majd meghekkelem ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22524) b.vr válasza Parci (#22521) üzenetére


b.vr
őstag

na most gyorsan ki is próbáltam (csak nekem ráadásul x-e2 van, viszont Fujira nincs semmi telém, így azzal nem tudom kipróbálni, hanem E-M1-gyel, aminek viszont az x-e2-nél sokkal jobb az EVF-e, tehát ezt még nekem le kéne számítanom), kitettem monitorra egy arcot (persze így könnyebb mert belenagyítva lehet látni a tft felbontását is, így azért még segít fókuszálni), ekv 170-re tettem a zoomot, hát bekapcsolt szenzorstabival tök jól lehet szemre fókuszálni, és végülis kikapcsolt stabilizátorral belenagyítva is lehet (jó nagy nagyítással, hogy lehessen látni mikor igazán éles a szem), mert bár remeg a belenagyított keresőkép de azért nem olyan kilengéssel hogy teljesen használhatatlan legyen - de én a magam számára ebből azt állapítottam meg hogy 1-1 képet játékként ugyan megcsinálnék, de ezt egyhuzamban 5 percig nem akarnám csinálni, nemhogy egy teljes portréfotózásig.

Kár, pedig mindig ha látom mások régi manuál-obis képeit akkor fellelkesedek :)
(Na majd ha már nagyon olcsó lesz a szenzorstabis A7II, akkor erre a kérdésre visszatérek, de ehhez így akkor fölösleges lenne lensturbót beszereznem, ez nekem nem játék hanem szenvedés lenne :) )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22525) #16820480 válasza b.vr (#22524) üzenetére


#16820480
törölt tag

Addigra lehet, hogy már a H1 is nagyon olcsó lesz :) Bár A7II már van olyan 300 felett kicsivel, azért ide nem mostanában fog eljutni az H1.

(#22526) taranis válasza madgie (#22518) üzenetére


taranis
addikt

Itt még mindig áll, hogy csak 720p videót lehet csinálni vele? Emiatt ejtettem anno.

colorizer.net

(#22527) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Jövő héten lesz valaki Egerben vagy környékén (esetleg Bp), akinek van 56 és/vagy 23 f/1.4, amit összehasonlíthatnék ez enyémmel egy sör/kávé/bor/stb ellenében? Ennek a kettönek a nyitott blendés teljesítménye nem a legacélosabb, szerintem gyártási szórás... De nem akarom addig lecserélni őket, amíg csak érzés a dolog...
Privátban is jöhet válasz!
Köszi előre is!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22528) Parci válasza b.vr (#22522) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sok mf mód van a fuji evf-ben, próbálgattam mindet. én most simán legnagyobb evf méretet használom + focus peaking. a mellette kinagyított 100%-os részlettel több bajom volt, egyrészt így túl kicsi lett mindkét kép, másrészt nem mindig azt nagyította a 100%-os boxban, amit szerettem volna, állítgatni meg körülményes. a törőékes mf segéd nekem nem jön be, nem látom normálisan. szóval így.

a keresőkép nem remeg így, hogy normál módban nézem, az élesség síkját nehéz egész pontosan eltalálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22529) b.vr válasza Parci (#22528) üzenetére


b.vr
őstag

"a keresőkép nem remeg így, hogy normál módban nézem, az élesség síkját nehéz egész pontosan eltalálni"

persze, így értem hogy nem remeg, de számomra az kulcsfontosságú hogy a szem éles legyen, különben fölösleges az egész. Ezért nekem muszáj hogy belenagyítsak, úgy meg persze visszajutottunk ahhoz hogy remeg :) Viszont egyébként mégiscsak meggyőztem magam hogyha tavasz lesz és szép idő és portrézok megint szabadtéren akkor azért csak adok ennek egy esélyt, mert azt is kipróbáltam hogy az ekv 170 után ekv 50 mm-en azért kibírható még belenagyítással is a keresőkép remegése, és akkor ugye hogy ez mennyibe is kerülne, hát egy lensturbo az 120 euro, egy Canon nFD 50/1.4 is olyan 80-100 euro, ami azért még maxra nyitva is egy nagyon is vállalható vállalható képminőségű objektív portrézáshoz, ennyit megér (ha meg mégsem tetszene meg a dolog, akkor azért nem nagy bukóval el tudom adni)

Én egyébként úgy csináltam hogy normál nézetben komponálás (és akkor már oda teszem a fókuszmezőt ahova majd nagyítani szeretnék), aztán ha ugye elkezdem mozgatni a fókuszgyűrűt akkor belenagyít, úgy tudok pontosan fókuszálni, és az expo gombra vissza is ugrik. Persze ez natív obi volt, egy adapterezett manuálnál a belenagyításhoz gombot kell nyomni hiszen nem tudja hogy tekerem a fókuszgyűrűt, mindenesetre az én esetem azért sokkal egyszerűbb mint a Te eseted izgő-mozgó kisgyerekkel, így azért valszeg adok ennek egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22530) Parci válasza b.vr (#22529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de 50-esből több natív üveg is van, 50/2, 56/1,2, szóval ott kevésbé vonzó a lehetőség. más kérdés, hogy nekem is van egy 50/1,4, ergo ingyen megvagyok, ha amúgy is veszek lens turhót. csak sajnos annak a képe egyáltalán nem tetszik, f2 alatt nem is erőltetem, f2-n is csak elmegy a 105-öshöz képest.

kéne olyan feature egyébként, hogy face detection menjen mf üveggel is. azaz, ha lát arcképet a fotón, akkor oda rakja a négyzetet és mondjuk fókuszálásnál ott nagyít bele 100%-osra. szerintem sokan használnák (vagy van ilyen? :B).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22531) vihartigris válasza b.vr (#22529) üzenetére


vihartigris
őstag

Neked Sony Eye Af-re van szükséged.

bármi reciproka a semmi

(#22532) Muerte68 válasza vihartigris (#22531) üzenetére


Muerte68
addikt

manuális obinál se sony se másmilyen AF sincs-ő azt kérdezte :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22533) #16820480 válasza Muerte68 (#22532) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van rá adapter, hogy legyen AF: [link]

(#22534) b.vr válasza Parci (#22530) üzenetére


b.vr
őstag

Jó, de most _ekvivalens_ 50 mm-ről beszélünk :) Persze abból is van jó Fujira, a 35/1.4 és úgy már csak 1 FÉ körül lenne a nyereség, én viszont a PanaLeica 25/1.4-hez nézem, ahhoz képest 2 FÉ.
Persze a natív Fuji 35/1.4 sem megengedhetetlenül drága mert ugye a lensturbo + egy jó és igazán fényerős manuál 50es ahogy ott írtam is az legyen mondjuk 200 euro, a natív Fuji meg mondjuk 400-500 euro (és akkor van AF), de itt már teljesen szubjektív dolgok is bejönnek (1 FÉ nyereségért nem akarok 400-500 eurot fizetni, de 2 FÉ nyereségért 200 euro-t már bevállalnék. Nyilván nem lesz annyira szuper mint egy friss ropogós Sony Zeiss 50/1.4, de az meg 1500-1800 euro, ehhez viszonyítva már nem rossz :) )

És ha már megvan a lensturbo akkor azért már tehetek a játék és hangulat kedvéért kimondottan olcsó de karakteres üvegeket, na meg ami engem vonz az a régi Canon 85/1.2, az már persze drága, 600 euro körüli összeg - na de megintcsak egy modern 85/1.2 az meg 2000 euro.

A Canon nFD 50/1.4-et tényleg érdemes megnézni , képközépen jó a minősége már teljesen nyitva is, portrézáshoz nekem amit láttam az tetszett. Nyilván az ellenfényt mondjuk nem viseli olyan jól mint a mai csúcs-bevonatos üvegek, de itt ez hozzátesz a hangulathoz. És hát nagyságrendileg 100 euro :)

Azóta kipróbáltam a Fuji 23/1.4et is az X-E2-vel, hát az nem olyan kényelmes hogy a nagyításhoz meg kell nyomnom a hátsó tárcsát, de amúgy használható, és a nagyított keresőkép ugrálása sem annyira zavaró (persze ez ekv 35, azért 50en meg 85ön rosszabb lesz)
Viszont mellékes mert úgyse használom így, de a 23/1.4 focus-by-wire megoldása az valami rettenetes... szaggat, nyökög... Eddig csak próbából használtam az Oly 40-150/2.8at meg néhány más obit, meg makrózáshoz élesben az Oly 60/2.8-at, azok is focus-by-wire, és persze azért nem mechanikus feeling, de amúgy teljesen jól használhatóak... De tényleg mindegy, mert azon kívül hogy most kipróbáltam a keresőkép miatt, úgyse fogom sose manuálban használni a 23-ast.

"kéne olyan feature egyébként, hogy face detection menjen mf üveggel is. azaz, ha lát arcképet a fotón, akkor oda rakja a négyzetet és mondjuk fókuszálásnál ott nagyít bele 100%-osra."

Igen, régen én is gondolkoztam ilyenen milyen jó lenne, de sajnos nem így működik (legalábbis ami vázakon próbáltam ott nem. Hiába megy a

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22535) Muerte68 válasza #16820480 (#22533) üzenetére


Muerte68
addikt

a Sony-ra igen,jó pénzért :) bár nem tudom az eye focus is működik-e?De a Fujin vagy bármi máson focal reducer-el nem lesz biztosan(ez volt az alap kérdés)Meg lehet oldani más módon mint ez az adapter is de az alap felálással manuál+focal nem.
Bár szerintem annyira a belenagyításos manuális szemfókusz sem vészes,elég jól be lehet lőnni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22536) b.vr válasza vihartigris (#22531) üzenetére


b.vr
őstag

"Neked Sony Eye Af-re van szükséged."

ööö, nem tudom feltűnt-e, de végig _manuál_ fókuszos objektívekről beszéltünk :)

Autofókuszos objektíveknél szuperül működik az Oly E-M1 eye-AF is.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22537) vihartigris válasza #16820480 (#22533) üzenetére


vihartigris
őstag

meg egy másik is.
Talán Fuji-ra is lesz.

bármi reciproka a semmi

(#22538) madgie válasza taranis (#22526) üzenetére


madgie
titán

Mármint mi? Ez nem a telefonra menti a videót tudtommal.

(#22539) Parci válasza b.vr (#22534) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam adott ez a két nikkor, azért indultam el ezen a vonalon. egyébként nem rossz dolog az mf, ha valahogyan jobban lehetne látni az élesség síkját egy akár még nagyobb keresőben, még tetszene is, mert nem kell találgatni, hogy vajon hova rakta az af a fókuszt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22540) b.vr válasza Parci (#22539) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, nálad más a helyzet mert már ott voltak azok az obik a polcon :)
Szerintem sem rossz ez a manuál móka (stabival meg főleg) de azért mégiscsak macera, szóval nálam ez akkor játszik ha sokkal kevesebb pénzért kapok valamit amit AF-fel csak nagyon drágán tudnék. Ezért is írtam az nFD 50/1.4-et meg 85/1.2-t.
Ha a Te objektívjeid lennének meg a polcomon, az a Nikkor 105 az nekem is nagyon tetszene!

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22541) madgie


madgie
titán

Ez mennyire így van :D

(#22542) b.vr válasza madgie (#22541) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, ez tényleg találó :)

De azért viccet félretéve azt is érdemes hozzátenni (én legalábbis mindig hozzá szoktam) hogy azért általában nem csak a nyers számokról van szó, általában a karakter is más szokott lenni.
(és nem véletlen hogy nem holmi ócska kínai fényerős cuccokat emlegettem eddig sem, hanem tényleg jó obikat)

Egész konkrétan meg itt elég sokat beszélgettek a Fuji 23 meg a 35 1.4 meg 2.0 változatairól, és egyáltalán nem csak a puszta fényerőben merülnek ki a különbségek :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22543) b.vr válasza madgie (#22541) üzenetére


b.vr
őstag

Ja, és akkor már még valami, nem azért mert magamra venném a poént, hanem mert tökre adom hogy van benne igazság, viszont szerintem azért lehet ezt kezelni. Én legalábbis megpróbáltam :)

Szóval konkrét példák. A Fuji 23/1.4-ért (a m43 alternatívával szemben, vagy az X100 f/2-vel szemben) hajlandó voltam még plusz egy vázat is venni (bár a váz nem volt nagyon drága) De itt meg is húztam a határt, ehhez képest egy Sony 35/1.4-gyel nyertem volna még +1 FÉ-et, tehát "megfordultam a csaj után", de igazából nem komolyan, amennyibe az az obi került (meg még plusz váz) arra már azt mondtam hogy annyit nem.

A másik példám meg ugye pont hogy a puszta számok _ellen_ ment. A Nocticronhoz képest a Fuji 56/1.2 olcsóbb lett volna egész jelentősen _és_ még ekvivalens fényerőben is +1FÉ , tehát a számok szintjén gondolodás nélkül el kellett volna csábulnom, mégis a Nocticron tetszett jobban és azt vettem meg, és számomra ez is volt a jó döntés. Szóval a szám-fétis azért nem visz mindent, legalábbis nálam biztos nem :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22544) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

OM ring senkinek se kell? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22545) #16820480 válasza madgie (#22541) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is igaz :D

(#22546) taranis válasza madgie (#22538) üzenetére


taranis
addikt

Nyilván, de amit ilyenkor a vázba ment az csak 720p, régen így volt, elég használhatatlan sajnos.

colorizer.net

(#22547) madgie válasza taranis (#22546) üzenetére


madgie
titán

Éstélleg :Y Mekkora gagyi ez már :W

(#22548) taranis válasza madgie (#22547) üzenetére


taranis
addikt

Ja botrány, míg más vázaknál 3rd party appokkal wireless monitorozás megy szkópokkal miegyébbel 4K felvétel mellett, addig itt se szkóp, se 4K, de még FHD se. Nademajd az X-H1 jön és kalbászból lesz a kerítés is... vagy nem. :D

colorizer.net

(#22549) madgie válasza taranis (#22548) üzenetére


madgie
titán

Egyébként az egész app úgy néz ki, mintha megragadt volna 2013-ban :( Kellene erre egy nagy-nagy frissítés, vagy alapjaitól újraírni az egészet, normálisan.

(#22550) Clemi


Clemi
veterán

Ha esetleg valakit érdekel, a Meike a lovak közé csapott végre :) és megjelentek az eszetlenül túlárazott tartozékok megfizethető de mondhatni gyári minőségű tartozékai. Most találtam mondhatni harmad áron a T2-re markolatot.
A Canon gépemre anno volt Meike akkumulátoros markolatom és tökéletes klónja volt a gyárinak (még a műbőr bevonat is ugyanaz az anyag volt) de töredékébe került.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.