Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) total90 válasza taranis (#23598) üzenetére


total90
veterán

Nekem 1300-at ajánlottak, de 9 akkuval.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23602) dqdb válasza Milán13 (#23589) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a helyedben a gyári pántból a bőr háromszöget rátenném a karikára, hogy sose érintkezzen direktben fém a vázzal. X-E2-nél megpróbáltam a fémkarikát kihagyni a képletből, azonban azon a gépen a lyukak túl szűkek voltak az Anchorok átfűzéséhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23603) |AP| válasza dqdb (#23602) üzenetére


|AP|
veterán

az új verziós anchorokat már át lehet fűzni a lyukakon, karika nélkül.

(#23604) Somansky válasza Milán13 (#23596) üzenetére


Somansky
aktív tag

(#23605) centrino válasza total90 (#23601) üzenetére


centrino
aktív tag

az nagyon jó ár volt érte, 1300-ból szinte már itthon van egy új X-T2 markolattal eglobálról. Patona Platinum akkuk szuperül működnek lényegesen olcsóbban. Használt X-T2+markolat szerintem maximum 900€
Szerencsére nem csábító nekem az X-H1, max ha megkapta volna a GFX akkuját, az év végén érkező 8-16/2.8 ban nagyobb fantáziát látok. :)

[ Szerkesztve ]

(#23606) DonRazzino válasza centrino (#23605) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Már nézegetem a szabad felhasználású jelzáloghiteleket XF200F2 jeligére. :D
A T2-es árazásod sokkoló. de egyet kell értsek vele. Én is most nézegetem a másodT2+markolatot minden nap, aztán egy olcsóbb napon megrendelem.

(#23607) centrino válasza DonRazzino (#23606) üzenetére


centrino
aktív tag

Sokan úgy árazzák a használt dolgokat, hogy legolcsóbban beszerezhető új árnak a fele. Na az lenne csak igazán sokkoló! :D
X-T1-et mindenféle szívfájdalom nélkül eladtam, de az X-T2 annyival jobb (amire én használom), hogy ha valóban ennyire bezuhan a használt ár, akkor inkább "rámrohad". (úgy döntöttem másod váznak tökéletes lesz idénre az X-T20, és majd X-T3 eldönti abból kell egy vagy mégegy X-T2 markolattal)
XF200F2 nálam "válóók" jeligével fut... :D

[ Szerkesztve ]

(#23608) papaya válasza centrino (#23607) üzenetére


papaya
senior tag

"Sokan úgy árazzák a használt dolgokat, hogy legolcsóbban beszerezhető új árnak a fele."

Na én ilyen még láttam, de kíváncsi vagyok rá, hol látsz ilyet?

Amúgy ez a fórum sajátossága, hogy mindenki az eglobalt veszi alapul, amit azért még sokan nem ismernek, és nem hinném, hogy a Fuji cuccok java rajtuk keresztül lenne eladva akár Európa szinten is.
Egyszer sem láttam még T2-t 900€-s használt áron, 1100€ és felette találok most is a neten.
Szerintem 350e-ért most is gyorsan eladható egy T2, ha minden rendben van vele.

[ Szerkesztve ]

(#23609) taranis válasza papaya (#23608) üzenetére


taranis
addikt

Én is erre utaznék, hogy olyasvalaki vigye el akinek nem opció az eglobal, vagy nem is tud róla. Szóval a topic kb. kizárva :)

colorizer.net

(#23610) #16820480 válasza taranis (#23609) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor az irányjelzős fórumon vagy fb csoportban érdemes hirdetni leginkább :) Ott még nagy a bizalmatlanság az eglobal és társai iránt (már ha egyáltalán ismerik).
Mondjuk ott is néha érdekes árakon tesznek fel dolgokat...

(#23611) taranis válasza #16820480 (#23610) üzenetére


taranis
addikt

Oks köszi, még átrágom ezt, egyelőre csak felmérem a terepet.

colorizer.net

(#23612) FLx válasza papaya (#23608) üzenetére


FLx
addikt

Jo ideig en sem ismertem, de most hogy megjott a 35-os, lehet lesz onnan meg mas is. :D

(#23613) DonRazzino válasza Milán13 (#23596) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ezt, hogy érted? :U És visszalépést mihez képest? Ezek itt elég extrák ahhoz képest, hogy egy rendszerbe becsalogató hobbivázról van szó.

(#23614) madgie válasza DonRazzino (#23613) üzenetére


madgie
titán

Remélem az X-E3 is megkapja hamarosan az X-RAW Studio supportot :)

(#23615) centrino válasza #16820480 (#23610) üzenetére


centrino
aktív tag

Eladni “iranyjelzos” forumon kell, venni eglobalon, ez egyertelmu. Kihangsulyoztam szerintem mennyi a realis ar, magyarul en mennyit adnek erte maximum. :) Ez a forum nem mervado, de nem tartom realisnak hogy itt valaki dragabban adjon el egy hasznalt vazat mint amennyiert ujonnan beszerezheto. Fuji vazak baromi gyorsan vesztik az arukat. Ha el akarnam adni az X-T2-t akkor probalnam nagyon gyorsan mert szerintem harom honapon belul drasztikusan esni fog a hasznalt ara.

(#23616) tozso76 válasza madgie (#23579) üzenetére


tozso76
aktív tag

Úgy tudom sokat használtál X-T1t. Mennyivel, mivel jobb az X-E3 AF-Cben? Nekem túl sokat pulzál a fokusszal. Kis doffal (100-400 madárra) elég sok képen megy elé - mögé az élesség. Ebben remélek javúlást. X-T2 nem alternatíva. Ár érzékeny (csóró) vagyok. ;)
Szerk, Ehhhj. Lehet X-T20 kellene a 100-400 végére...

[ Szerkesztve ]

(#23617) madgie válasza tozso76 (#23616) üzenetére


madgie
titán

X-E3-at tegnap rendeltem, így nem tudom, meg amúgy sem vagyok egy C-AF srác (az Razzino :D), de az X-Trans III gépek érezhetően jobbak minden téren AF-ben. Követőben, low lightban, PDAF pontok számában. Az X-T1 sem rossz amúgy, ekklő fényben, középen (5*3 PDAF) tartva a témát működhet jól a dolog, de az X-E3 paraméterezhető C-AF-je más történet (ahhoz sem értek, de Razzino nagyon jót linkelt múltkor be róla!), az X-T2-é pláne, mert azt testre is szabhatod.

(#23618) Karaya


Karaya
tag

IBIS kapcsán lemaradtam egy kicsit. Korábban volt úgye az a "hivatalos" válasz, hogy az X bajonetten csak a képminőség rovására lehetne megoldani. Erre most kaptunk valami újabb kommünikét?

(#23619) tozso76 válasza madgie (#23617) üzenetére


tozso76
aktív tag

Igen, azt olvastam is a múltkor. Azért megköszönném ha az 56-al af-cznél egy kicsit. 2 méteres tárgytavon már durván látszik ha rángatja a fókuszt.

(#23620) #16820480 válasza madgie (#23614) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már megkapta, nem? :F Vagy csak hír volt? 1.10-et feltetted már rá?

centrino: Persze, teljesen érthető :K Én is nagyjából így gondolom, azért is szoktam csóválni a fejem néha az ebay-es használt váz árak láttán, főleg amikor liciten feljebb verik az árat, mint amiért újat vennének EU raktárról :)
Nem szoktam más rendszerben nézelődni annyira, de ott is azért esnek az árak, főleg amikor évente jön újabb váz szinte nulla fejlesztéssel, csak egy frissebb fw-rel (amit a régi nem kap meg, ahogy Fujinál igen).
Egyik barátom váltott Leica vázra, mert hogy azok mennyire tartják az árukat. Szerintem ez sem igaz. Ha most venne egy M10-et 2 milláért, akkor 4-5 év múlva már félárat érne csak, ami a T2/Pro2 itthoni kisker árának a duplája veszteségben. Fuji rendszerben pedig a 4 év alatt a Leica árának feléért vehetne egy második új vázat.

(#23621) madgie válasza tozso76 (#23619) üzenetére


madgie
titán

Most más fog rohangálni :D beteg vagyok ehhez, múlt héten is szombat-vasárnap is dolgoztam, most is szombaton, vágnom is kell estére az anyagokat...

Mire megjön az X-E3, talán lesz mit AF-C-zni :))

sheratan: nem figyeltem én eddig az X-E3-ra, amúgy is tegnap rendeltem, majd valamikor jövő héten talán ideér.

[ Szerkesztve ]

(#23622) Milán13 válasza dqdb (#23602) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm a tanácsot, sikerült egy cérna segítségével áthúznom a lyukon, tényleg sokkal jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#23623) #16820480 válasza madgie (#23621) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem meg nincs X-Raw studio úgyse, szóval mindegy :D

(#23624) Milán13 válasza Somansky (#23604) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm Nektek, ez a hír totál kimaradt nálam!
Örülök, hogy nincs elfelejtve a kicsike. :)

(#23625) madgie válasza #16820480 (#23623) üzenetére


madgie
titán

Most azt hittem, frissült az is, de miért is tenné... hótt bug amúgy, retina kijelzőn nem csak az UI-t, hanem magát a képet is skálázza (!), ami miatt lóf*szt se látsz az élességből. Át kell állítanod natív felbontásra a kijelzőt, ami mondjuk egy Macbook Pro-nál külső appot igényel, mert annyira picik natívon a dolgok, hogy nagyító kell melléjük :D

(#23626) Mercutio_ válasza papaya (#23608) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neppereknél ez a nyitó mondat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23627) DonRazzino válasza tozso76 (#23616) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Merre laksz, valamikor kipróbálnám egy 10 percre jelenlétedben a 100-400-at. Vihetnék egy T2-t markolattal, hozzá 10-24, 16-50II, 35, 35, 56, 50-140, 50-230 próbálgatni. :)

(#23628) Matska válasza DonRazzino (#23627) üzenetére


Matska
senior tag

Követő fókusz teszt lesz? ;]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23629) DonRazzino válasza Matska (#23628) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Azaz. Teszteltem az 50-230-at madárkákra és annyit kellett vágnom az F6.7 1/1000 ISO3200-on elkészült képekből, hogy a végére még Instagramra se voltak használhatóak. :N

(#23630) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Többször írtátok ezt az eglobalt, megnéztem és tényleg elég olcsók a cuccok. Az x100T-t nézegettem, olcsóbban mint az itthoni nettó ár. Milyen hátulütője van ennek? Mondjuk bontott, használt, kellékhiányos, sérült stb?

(#23631) #16820480 válasza lugosi (#23630) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szürkeimport, így az itthoni 2 év helyett csak 1 év garanciát vállal rá az itthoni szerviz.

(#23632) papaya válasza #16820480 (#23631) üzenetére


papaya
senior tag

Illetve ilyet mint ÁFÁ-s számlát el lehet felejteni.. amit küldenek elektronikusan az egy vicc nem számviteli bizonylat..

(#23633) Mr.Csizmás válasza papaya (#23632) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Marmint kinek? Pecsetes kezzel irott szamlas gazdasagi irodaban lakozo rancosboru ven sarkanyoknak?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23634) FLx válasza #16820480 (#23631) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem egy perc itthoni gari se lesz ra kitoltott garjegy hianyaban.

(#23635) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

X T2 gépemen 1.10 verzió van. Lenne szíves valaki leírni mit és hogyan csináljak? Köszönöm :)

(#23636) Clemi


Clemi
veterán

Létezik, hogy időnként totálisan elveszik a fókusz a T2-vel? Na nem totál homály, de láthatóan életlen és hiába tilitolizok a képen nem találom meg hová ment a fókusz. A hétvégén például az 56/1,2-vel képeltem a karneválon pár lépésről arcra f8 blendével 1/500-on és életlen lett, a következő komponálásnál pedig már jó. Ma is képeltem egyet a havas Dobogókőn, és azok között a képek között is van néhány amin láthatóan elment a fókusz, de nem találni a képen hová, pedig minden esetben egyértelmű fókusz visszajelzést kaptam. Bemozdulás nem lehet hisz nem kicsi záridőket követelt a fénymennyiség.

Feletettem ide párat mutatóba. A maszkos képeknél minden második az éles kép, a havas kép pedig mindkettő életlen.

(#23635) andrasvagyok

Letöltöd innen a FW fájlt, amit felmásolsz egy SD kártya gyökerébe, majd bekapcsoláskor nyomva tartod a diplay/back gombot. Ha bekapcsolt a gép, fel fogja ajánlani a FW frissítést, ami után gépet kikapcsolod, majd ismét be és öröm boldogság.

[ Szerkesztve ]

(#23637) Mr.Csizmás válasza FLx (#23634) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23638) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Budapesti Topictársak. Kérnék kölcsön egy XF18-at valakitől holnaptól vasárnapig. Tudnék adni cserébe 10-24-est, 35-ösöket, vagy 50-230-at, vagy akár a teljes árát is szívesen leteszem letétbe. :R :R

(#23639) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#23637) üzenetére


Mercutio_
félisten

Please note that all our products are imported goods and will not come with manufacturer's warranty but instead we will cover the warranty through our own company.

Aztán ha a hazai Fuji mégis ad rá 1 évet öröm bódottá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23640) #16820480 válasza FLx (#23634) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vásárlást igazoló számla elég nekik. A Fuji cuccokra elvileg világgarancia van, amivel annyi a különbség, hogy nem az itthon (EU-ban?) megkövetelt 2 év, hanem csak 1 év. Nekem amúgy soha sehol semmire nem töltenek ki garanciajegyet, talán csak MM-ban pecsételnek bele, de amúgy máshol nem láttam még.

Egyébként: [link]
Itt írják, hogy csak számla kell, semmilyen garanciapapír.

[ Szerkesztve ]

(#23641) DonRazzino válasza DonRazzino (#23638) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi, megoldódott. :R

(#23642) tozso76 válasza DonRazzino (#23627) üzenetére


tozso76
aktív tag

A mindentől messzi Debrecenben.
#23629... vagy közelebb kell menni a szárnyas barátainkhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23643) Overcome85 válasza #16820480 (#23640) üzenetére


Overcome85
tag

Én már beszéltem is a Fujival rögzített vonalon és azt mondta az ügyfél szolgálat, hogy mindegy hol veszem ha van róla vásárlást igazoló számla akkor jár az 1 év. Kérdeztem, hogy akkor is ha nem EU övezet és mások az adózási törvények pl BH photo Amerikában akik ugye szívesen kerülik ki az adót? És azt mondták mindegy.
True story.. :)

Az, h nincs le pecsételve a kutyát sem érdekli. Telekom webshop rendelésen is meg kapsz mindent a fiokodba aztán ha kell ki nyomtatom magamnak üresen. Pont ilyen eset volt. Jött a futár vitte a telot, adtam az üres jótállást és számlát majd javítva jött vissza 2 nap múlva és a szervizben le pecsételték nekem.

(#23644) MC Pite válasza #16820480 (#23610) üzenetére


MC Pite
veterán

Az is egyre viccesebb néha árakkal... Azonos állapotú/korú E2ért 100K a normál ár, E2s-ért 140. Azaz egy AUTO feliratért egy gombon :F
180ért (doboz, gyári cuccok, uv szűrő, két plusz akku) hetek óta egyetlen egy érdeklődő sem volt még az E2 kitre.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23645) #16820480 válasza Overcome85 (#23643) üzenetére


#16820480
törölt tag

Így van, ez már ki lett vesézve itt a topikban amúgy 1-2 alkalommal.

MC Pite: Hát, le lettem hurrogva valamikor, amikor ilyet mondtam, hogy egy Auto gomb a különbség csak. Amíg nem kapta meg a sima E2 is a 4.00 firmware-t, addig persze volt több is, de jelenleg nincs.

(#23646) taranis


taranis
addikt

X-H1 kérdés, hátha valaki belefutott valamelyik review-nál: azt látom, hogy ha OIS-es obit használok IBIS-el, akkor az IBIS 3 axis-t használva együttműködik az OIS-el, tehát pl. egy XF 18-55 esetén. Az XF 16-55 esetén ahol nincs OIS, mind az 5 axis működik. Vajon melyik hoz stabilabb eredményt?

colorizer.net

(#23647) MC Pite válasza Milán13 (#23589) üzenetére


MC Pite
veterán

Süti sok embernél a kiegészítő T10/T20-asokhoz, de azon csodálkozom hogy ennyien elvannak a gyári szemkagylóval? Az nálam nem nájsztuhev, hanem mászthev (nem kéne ezzel tökölnöm, ha nem baltázza el azokat az E3ban a fuji amit az e szériában szerettem :U ).

Tényleg nem kereste/futott bele senki? Idáig legolcsóbban 9000Ft körül jönne ki amit találtam, amire egy Dk19 klónt lehet rakni - de az kicsit batár ekkora gépre.
Ami alakra szimpatikusabb (a nagy T gépekét másolja) ott ár sincs, és a vakusarut kilövi - ami szintén nem az igazi, főként hogy ha valamikor, akkor vakuval nagyon kell a nagyobb kagyló mert 1 centiről nézem az evf-et...

Ezt a nikonos szemkagylót felismeri valaki rajta? (mondjuk ez se sokkal kisebb)

topik

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23648) Milán13 válasza MC Pite (#23647) üzenetére


Milán13
tag

Én speciel megvagyoka gyárival. Mivel érintőkijelzős az X-T20, sokszor a képernyőt használom a komponáláskor.

(#23649) pethob válasza taranis (#23646) üzenetére


pethob
aktív tag

Ezek szerint a válasz a kérdésedre, hogy a 16-55-tel (5 stop) jobb a stabilizálás, mint az OIS-es 18-55-el (3.5 stop), amivel az egyik leggyengébb. (A 10-24 a legrosszabb. 2.5 stop)

De ez nem igaz, minden OIS obira, sőt még a fókusztávolságtól sem függ igazán, mert pl. 18-135-el is 5 stop-ot kapsz.

Valamelyik videóban az hangzott el, hogy az OIS-es együttműködés főleg hosszabb gyújtótávolságnál érdekes, mert ott már túl sokat kéne elmozdulnia a szenzorstabinak,.

Manuális objektívekkel gondolom csak 3 axis van, ha az M mountra azt írják...

A jelenség meg para, mert ha fixekkel simán megy az IBIS 5 stoppal, akkor 10-24-nél kikapcsolt OIS-el, miért nem?

Az ok az lehet az, hogy a kirajzolt kör nem elég nagy, ezért túl nagy elmozdulást nem engednek az szenzorstabinál adott lencsénél. Niylván ez firmware-ből korlátozható, meg fel is oldható...

Egyébként az IBIS az egyik kommentelő szerint így is javít a 18-55 képességein, mert az valamilyen említett teszt szerint az egyik végén csak 1.5-2 stop, tehát ahhoz képest a 3.5 előre lépés. (Zoomokat amúgy sem lehet 1 számmal jellemezni szerintem...)

Szerintem az egész buliból (fotózás szempontjából) a 90/F2 és a 16-55/F2.8 érdekes. Mindkettő 5 stop, ami azért nagyon jól hangzik. A többi optika vagy OIS-es, vagy bőven elég fényerős, vagy nincs is mert nincs rá szükségem. Ez persze magánvélemény...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23650) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#23647) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kulcssszó: 3d nyomtatás, rugalmas alapanyag ;) :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.