Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) taranis válasza DonRazzino (#22850) üzenetére


taranis
addikt

Jaja amúgy nekem sem, sőt nekem még az 50-140 is nagy álom, gyűjtögetek rá.

colorizer.net

(#22852) total90 válasza taranis (#22848) üzenetére


total90
veterán

Végül is, ha eladom az öszes Fuji cuccom, akkor tudok venni egy GFX vázat :DDD

Más különben, ahogy nézem GFX-re alig van obi. Ami nálam szóba jöhetne tájképekhez, streetre az a GF23mm F4 R LM WR, aztán portréra esetleg GF63mm F2.8 R WR és ennyi. Semmi 400 mm körül, hogy madarazzak... és a makró is nevetséges.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22853) madgie válasza taranis (#22851) üzenetére


madgie
titán

Gyűjtögessen a franc, qrvadrága az is :D Most két cuccon agyalok, illetve az egyiket már vámolja is a DHL (Moza AirCross), a másik még csak elmélet (Laowa klón Opteka 15/4, Nikon-Fuji shift adapterrel)

(#22854) taranis válasza madgie (#22853) üzenetére


taranis
addikt

Megesküdtem volna rá pedig hogy neked van. Amúgy hogyhogy az Aircross, jobb mint a Zhiyun Crane v2?

colorizer.net

(#22855) b.vr válasza DonRazzino (#22850) üzenetére


b.vr
őstag

Speciel nem is annyira stúdióban (ha ezen most egyben stúdióvakus világítást is értünk) olyan érdekes ez (kivéve persze ha nagyon kell a felbontás mert mondjuk óriásplakátot vagy valami szuperigényes fotóalbumot fotózna az ember) , hanem sokkal inkább természetes fénynél, főleg ha még nagy dinamikakülönbségek is vannak a megvilágításban. És azért ha már a váz megvan a lottóötösből, azért mellé azt a GF 110/2 portréobjektívet is tudnám mire használni :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22856) madgie válasza taranis (#22854) üzenetére


madgie
titán

Elsősorban a timelapse vezérelhetőség miatt ugrottam ebbe. Persze a sima Air is tudja ezt, de ez olcsóbb, kisebb, tovább bírja az akkuja, dummy akkuról (remélem) meghajtható a T2.

(#22857) taranis válasza madgie (#22856) üzenetére


taranis
addikt

Na majd ránézek, mert a köv. hónapokban tervezek gimbalt venni én is, és a Zhiyun ill. a Moza Air között vacilláltam. Ahogy látom az AirCross specijében az X-T2 is benne van, szóval ez jó pont mellette.

colorizer.net

(#22858) madgie válasza taranis (#22857) üzenetére


madgie
titán

Igen, támogatott váz, megnyomod a gombot oszt megy. Az a baj, hogy Fuji dummy akkut nem lehet hozzá rendelni, előrendelésben választhattam Pana és Sony között (ajándék volt), a Sony-t választottam, sose tudni, mit hoz a jövő...

Persze van az alin/ebayen Fuji dummy cucc, kérdés, a csatlakozó stimmel-e az AirCrossba, vagy átalakítható-e (nem néztem még utána).

(#22859) total90 válasza taranis (#22857) üzenetére


total90
veterán

Nekem Zhiyun Crane v2 van és megy a X-T2 faszán. Telefonra meg a Zhiyun app és timelapse problem solved :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22860) madgie válasza total90 (#22859) üzenetére


madgie
titán

Több, mint 100 dolcsival olcsóbb volt az AirCross, fillérb*szó vagyok :D

(#22861) taranis válasza madgie (#22860) üzenetére


taranis
addikt

[random generált piszkálódós poén 2db X-T2 említésével]

colorizer.net

(#22862) total90 válasza madgie (#22860) üzenetére


total90
veterán

Amikor én vettem, kb. fél éve, akkor az Airről nem is hallottam és azok közül, amiket én néztem ár/érték arányban a legjobb volt.

Más téma, használ(t) valaki Luminar 2018-at?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22863) madgie válasza taranis (#22861) üzenetére


madgie
titán

Ne is említsd, ne is említsd, még mindig sehol sincs a magyar vázam :DDD

total90: kipróbáltam, nekem nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#22864) total90 válasza madgie (#22863) üzenetére


total90
veterán

Csak olvastam a napokban, hogy jobban kezeli az X-T2 fájlokat mint a Lr. Habár lassan az az érzésem, hogy minden jobben kezeli, mint a Lr. Kezdek nagyon kiakadni az Adobera... egy rakás f*s amióta jöttek a frissítések, vagy is már az előző is az volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22865) madgie válasza total90 (#22864) üzenetére


madgie
titán

Én is JPG-ezek, úgyhogy lesz*rom :D A LR-t csak VSCO-szerű tónuscsúszkára használom lassan, válogatok, egy kis karakter a Classic Chrome-ra oszt mehet exportra az anyag.

Nem találtam semmi finomságot abban a programban amúgy, olyan erősen, tónusosan kezelt a csúszkákra, hogy gyorsan hagytam a francba. Egy tájképnél is előrébb vagyok Velvia profillal...

[ Szerkesztve ]

(#22866) b.vr válasza madgie (#22865) üzenetére


b.vr
őstag

Pontosan, a lightroom-ot arra kell használni amire való, azaz nagy mennyiségű kép gyors, kötegelt szerkesztésére. Nekem ilyenre ritkán van szükségem, de pl. amikor a tavalyi nyaralás képeiből a válogatást (az is több mint 100 kép volt) összerántanom, arra tök jó volt: ha kellett némi korrekciós vágás/forgatás, némi plusz kontaszt, meg kötegelve az egészre egy általam kikevert Nik ColorFX effekt és jöhetett a képernyőfelbontásra leméretezett export.
A kiinduló fájlok persze jpg-k voltak (történetesen Olympus hiszen ott végig azzal fotóztam, de ez mindegy. Ha Fuji lett volna akkor is jpg, sőt akkor csakis jpg)

Ha retusálás, képszerkesztés, akkor persze Photoshop, de hát ott egysuerre mindig csak kevés képről van szó, akár portré, akár tájfotó.

Viszont a kiinduló fájlt sosem ezekben dolgozom fel (azaz nem Camera RAW-ban, amit a PS és a Lr is használ), hanem az vagy az OlyViewerből kapott 16 bites tiff, vagy a vázakból kapott jpg (Fujinál mindig, Olynál meg amikor egyszerre sok képről van szó és amúgy sem fontos a maximum minőség)

Nincs baj szerintem az Adobe cuccokkal, csak úgy és arra kell használni amire igazán jók.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22867) total90 válasza madgie (#22865) üzenetére


total90
veterán

Én csak RAW-ban fotózok, JPG szóba sem jöhet. Nekem kell a kidolgozhatóság, mert sokat utómunkázok vagy szerkesztek a képeken.

Most amikor fotózni voltam a hegyekbe, először használtam a Velvia profilt. Hú, hát nekem nagyon nem adja. Sokkal előrébb vagyok ha standard verziót használom és én húzom utána.

(#22866) b.vr

Az Adobi programok jók, ha épp műküdnek... és nekem inkább ezzel van a bajom. Bughalmaz az egész és azért fizetni, na abból kezd elegem lenni.
Örülnék ha Luminar vagy hasonló dolgok is lennének felhő verzióba, nem ilyen megveszem cucc... Felhő aztán ha nem jön be, van jobb, akkor váltok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22868) madgie válasza total90 (#22867) üzenetére


madgie
titán

Nekem most a videóvágásra kéne kitalálni valamit, mert OK, a kis Macbookhoz képest tűrhetően döcög a Final Cut is, de hogy minden sebességbeállítás után elkezdjen renderelni fél perceket... kiesek a ritmusból, na. És egy proxy-zott 4K-nál is így van sajnos.

Szerk: amúgy meg szarjon sünt a DHL, nem elég, hogy megvámolták az AirCrosst, odab*sztak még 5000+ÁFA ügyintézést. Bámmeg, 40800 forint plusz azért nem hiányzott most, szóval a fillérb*szás megint nem jött be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22869) total90 válasza madgie (#22868) üzenetére


total90
veterán

Nekem a Final Cut nem jött be soha, Premiere Prot mindig jobbnak találtam... és ahogy elkezdtem 4k-val dolgozni úgy lett kevés a MacBook, iMac, majd utána Surface Book, Surface Studio.
Aztán elegem lett és mindent szépen eladtam, majd jött egy i9+1080ti és boldogság van :K

Te Mo.-n élsz? Úgy voltam vele, hogy UK.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22870) madgie válasza total90 (#22869) üzenetére


madgie
titán

UK? Itt, vadkeleten, sötétszabolcsban :D

Asztali gép van, csak alapvetően nem szeretem :D (i7-5775C alap, 16 GB ram, blabla)

Premiere soha nem jött be igazán, elvagdostam vele, de szokásos túlbonyolított Adobe monstrum. Retusálni is jobban szeretek amúgy Affinity-n, mint PS-en.

Szerk: a Full HD amúgy elég lenne, de drónvideónál sokat vertigozok, oda meg kell a 4K alap.

[ Szerkesztve ]

(#22871) total90 válasza madgie (#22870) üzenetére


total90
veterán

Nem tudom miért voltam úgy, hogy UK :B

Én mindig azon agyalok, hogy á, nem kell a 4k, hanem majd 1080p@60fps. Aztán egy ilyen videó mellé rakok egy 4k videót és "úúúú, szar fullhádé" ;]

Nekem elegem lett a laptopokból meg egybegépekből. Ha erő kell, akkor asztali... vagy most ugye iMac Pro, de az meg már az az irreálisan drága cucc, amire azt mondom, hogy nem.
5000 euróért lenne egy a mostanitól lényegesen gyöngébb gépem, ami kb. 3500 euróból összeraktam. Kösz nem. Hasonlóan erős iMac Pro 9000 euró körül lenne :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22872) taranis válasza total90 (#22867) üzenetére


taranis
addikt

Nem vagy egyedül, nekem még soha egyetlen felvételem sem volt, ahol a Velviát találtam volna jó profilnak. Csöpög a szaturációtól, bár -4 colorral még elmegy, és az összes profil közül ott a legnagyobb a kontraszt, ami nem feltétlenül előnyös természetfotónál, amihez amúgy ajánlják. Nálam portréra ProNeg Hi, videóra ProNeg Std, egyebekre Provia, aztán finomítgatom LR-ban. Classic Chrome-ot kéne még használni, mert amúgy nagyon fasza, csak általában zavar, hogy a valósághoz nincs sok köze, így végül többnyire kiesik. A Velvián kívül az Astia az, amit sosem használok, elvileg ugye bőrszínre lenne jó, de nekem pont ott nem jön be.

colorizer.net

(#22873) total90 válasza taranis (#22872) üzenetére


total90
veterán

Én meg eldöntöttem, hogy semmilyen színprofilt nem alkalmazok, hanem majd a saját igényeimnek megfelelően kidolgozom.
Az esetek 1%-ban jön be a színprofil, de a legutóbbi fotózásomkor, amikor a gépre másoltam a gépeket, akkor majdnem sírtam :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22874) madgie válasza taranis (#22872) üzenetére


madgie
titán

V E L V I A

Én szeretem :)

[ Szerkesztve ]

(#22875) taranis válasza madgie (#22874) üzenetére


taranis
addikt

Végül nem írtam bele a posztba, de gondoltam rá, hogy maximum naplementés képekhez tudom elképzelni, mert annak jól áll ez a szaturáció, és végülis te is ezt erősíted meg.

colorizer.net

(#22876) madgie válasza taranis (#22875) üzenetére


madgie
titán

Főleg akkor ja. Meg alapvetően a Velviát szinte kötelező kicsit alulexponálni, akkor fog élni.

(#22877) MC Pite válasza taranis (#22872) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem rémlik, tájképre ajánlott a Velvia? Klasszik tájképet agyonvág (főleg polár nélkül; meg kéket teremt a semmiből sokszor), max valami őszies cuccra gondolnám jónak. (Inkább délebbi országok) piacain szeretem a Velviát; meg őszi napfényes túrán; azontúl nekem nem gyere be.
Astia nálam a portréra még épp alkalmas színes mód; bár sajna ez is és a provia is ad párom hajának sokszor egy vöröses színezetet (anno nikonnál az ADL is eléggé) ami nem különösebben jön be (ilyenkor vmelyik Pro neg, de átalában a ProNegSTD +2 ill már +4 color).

126S akku témában nem reagált senki, de gondolom akkor ez a normál hogy flexibilis a közepe...
szerk: total90 köszi!

szerk2: Mire gondol mazsi úr, gyártom; vagy hogy fennakadtam a tájképes velviás részen? :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22878) madgie válasza MC Pite (#22877) üzenetére


madgie
titán

Megint gyűjtöd az aranyköpéseket? :DDD

(#22879) total90 válasza MC Pite (#22877) üzenetére


total90
veterán

Akku: igen az, mert ilyen elemszerű cellák vannak és középen vagy egy kis rés, azért ott "puhább".

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22880) madgie válasza MC Pite (#22877) üzenetére


madgie
titán

Az utóbbin. A világ leghíresebb, legfelkapottabb tájképes diafilmjére kérdezel rá, hogy ajánlott-e tájképre? A fél fotósvilág meg volt veszve érte és nem azért, mert nem volt más...

(#22881) Matska


Matska
senior tag

Tegnap postára adtam az X-E1-et, ma meg megjött a Samyang 12 f2. Így váz nélkül egészen exkluzív papírnehezékeim vannak a 23 1.4-el egyetemben :DDD :W

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22882) taranis válasza MC Pite (#22877) üzenetére


taranis
addikt

Amikor görgetsz a film szimulációk között, van egy picike leírás mellettük, legalábbis az X-T2-n van, és ott írja, hogy: "A high-contrast palette of saturated colors, suited to nature photos."

colorizer.net

(#22883) mondomén


mondomén
őstag

Befutott az 56-os eglobalrol. 2 het kellett neki, de itt van. :) Most azon filozom mikor torik le a markolat a vazrol. Piszok nehez ez a cucc. :))

(#22884) total90 válasza mondomén (#22883) üzenetére


total90
veterán

Az 56-os nehéz? :Y Csak én jövök dSRL-ről :DDD Nikon 14-24-ba akkor bele is halnál ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22885) mondomén válasza total90 (#22884) üzenetére


mondomén
őstag

Vazhoz, illetve eddig hasznalt obikhoz hasonlitva. :) xt20-on, kepzelheted... :)

(#22886) total90 válasza mondomén (#22885) üzenetére


total90
veterán

Én 100-400-at is aprónak tartom az X-T2-n, a korábbi Nikon D800+Sigma 500 f4 mellett :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22887) Tua


Tua
tag

Fuji XE2-n (fw v4) van lehetőség manuális fókusznál a zoom mértékén változtatni? (Mármint azon kívül, hogy simán belezoomolok, lehet finomhangolni, hogy jobban vagy kevésbé zoomoljon be?)

(#22888) sasNAXO válasza Tua (#22887) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

A görgőt amit benyomsz, ha elforgatod, akkor lehet változtatni kétféle nagyítás között.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#22889) Overcome85 válasza total90 (#22844) üzenetére


Overcome85
tag

Szóval úgy gondolod ,hogy az A7R II sok mindenben jobb? Kifejtenéd?
Gondlom dinamika,Iso tűrés és mélységélességben van előnyben...!?
Árban nekem majdnem ugyanott lenne mert a Sonyhoz van jó árba jó Sigma obi is 30mm 1.4 és állítólag nagyon jó a Sony saját 85mm 1.8-a is.Ezzek nagyjából ugyanott lennék mint az említett Fuji rendszerrel.

Azért kérdem mert annyira vegyesek a tapasztalatok interneten ezzel kapcsolatban.Sokan szidják a "Sony színeket" és ,hogy rosszul van balance-álva a sony váz+obi.Nagyon orr nehéznek írják és emiatt diszkomfortos nagyon.Hátrány lehet az egy sd slot illetve rendezvény fotózásnál a 42Mpx.
Ami nekem fontos lenne az a jó Bokeh pl bár Fujinál is szépeket láttam az 56mm 1.2-vel.

Kérdeztem a Fujit és 1 év világ garit adnak szóval az sem rossz de pl a Sony üf szolgálat azt mondta ,h ha kint turista vásárlás van(hivatalos viszonteladótól) akkor jár a gari magyarországon és ha plusz garit vásárolok kint az is.

[ Szerkesztve ]

(#22890) Muerte68 válasza Overcome85 (#22889) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem a Sigma nem rajzolja ki a fullframet :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22891) Joeeeeeey


Joeeeeeey
csendes tag

sziasztok, egy kérdésem lenne azoktól akik szoktak rendelni eglobalcentral.eu-ról: a csomagot nem magamhoz kérném, mert sosem vagyok otthon, hanem egyik rokonomhoz (természetesen biztosítva, a rokonom nevére), jól gondolom hogy ha meghozzák a csomagot azt mindenképp át kell venni (mivel már kifizettem) és ha bármi baj van (pl. ketté tört a cucc belül) akkor utólag lehet csak érvényesíteni a biztosítást/panaszt, azaz a futártól semmilyen esetbe nem szükséges pl. jegyzőkönyv?

https://500px.com/ifjgazso

(#22892) FLx válasza Joeeeeeey (#22891) üzenetére


FLx
addikt

Serult csomag eseten kotelezo jegyzokonyvet felvetetni a futarral, egyeb esetben soha az eletben nem hiszik el, hogy a szallitas soran serult meg. Szoval teljesen rosszul gondolod.

(#22893) Joeeeeeey válasza FLx (#22892) üzenetére


Joeeeeeey
csendes tag

Koszi a gyors valaszt! :)

https://500px.com/ifjgazso

(#22894) FLx válasza Joeeeeeey (#22893) üzenetére


FLx
addikt

Viszont ha nem serult a csomag, de mast kuldtek pl. vagy eleve hibas a termek, akkor kesobb lehet gariztatni meg ilyesmi. Naluk ugye vissza kell kuldeni akarmi is tortenik.

(#22895) Fandango


Fandango
veterán

Fujifilm X-T3 announcement around photokina 2018, which takes place at the end of September – TRUSTED SOURCE (probably shortly before photokina)
New X Processor Pro – TRUSTED SOURCE
New X Trans Sensor with more than 24MP but less than 30 MP – TRUSTED SOURCE
Shipping in October/November, but more likely November – NEW SOURCE

[ Szerkesztve ]

(#22896) FLx válasza Fandango (#22895) üzenetére


FLx
addikt

Most akkor ez is lesz, meg H1 is? :D

(#22897) b.vr válasza Fandango (#22895) üzenetére


b.vr
őstag

"New X Trans Sensor with more than 24MP but less than 30 MP"

Hm, ezt egy kicsit sajnálom (a pénztárcám meg nem :) ) A portréretusálás miatt én örülnék a nagy felbontásnak, annyira persze nem kell hogy eldobjak mindent és rengeteg pénzt beleöljek egy Sony A7RII-be egy lényegében teljes rendszerváltás összes következményével. Viszont már két éve is rebesgették hogy a Sony jön majd valami 35 mp-el apsc lapkával (amit remélhetőleg a Fuji is majd átvesz) de akkor ez még mindig nem jött el, pedig Fuji felé súlyozáson a kiegészítő szerepkörből a saját felszerelésemben, hát azt már inkább el tudnám képzelni. Persze hamarosan úgyis lesz ilyen, buzz-ban a 4k már lefutott, a 8k-t akarja majd mindenki tolni, már m43-on is belengették, ha meg előbb nem jön ki ezzel senki, hát legalább addig sem piszkálgat még gondolati szinten sem :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22898) FLx válasza b.vr (#22897) üzenetére


FLx
addikt

Gondolom 27-es lesz majd, de amugy nem banom, mert nem vennek evente uj vazat. :D

[ Szerkesztve ]

(#22899) b.vr válasza FLx (#22898) üzenetére


b.vr
őstag

Nem tudom, de akkor ebben a szenzorban valami más nagy fejlesztések lesznek? Mert az olyan minimális felbontásnövelés hogy amúgy nem értem miért kell ezzel foglalkozni. Akkor inkább várjanak még egy évet és legyen már tényleg 35 mp körül, mint ahogy ami anno a Nikon D800 tartománya volt.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22900) #16820480 válasza madgie (#22868) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ezt lehetett előre tudni, DHL és hasonló cégek automatikusan viszik vámolni az összes csomagot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.