Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) FLx válasza hegyimorc (#22600) üzenetére


FLx
addikt

Foleg ha semmi nem fontos, akkor a legdragabbat kell venni. :D Egyebkent is azt mondja mindig a kopasz, hogy idojarasallo gep nem letezik. :D

(#22602) kiskami válasza Gabor1123 (#22593) üzenetére


kiskami
tag

Nálam a kihajtható kijelző és beépített vaku döntött az xt20 javára.

(#22603) papaya válasza #16820480 (#22599) üzenetére


papaya
senior tag

még még még :DDD :DDD ;] :C

(#22604) Clemi válasza #36336384 (#22596) üzenetére


Clemi
veterán

Szenzort itthon az asztalomon a tisztító készlettel kb 5 perc alatt tisztítok :)

(#22605) sasNAXO válasza Clemi (#22604) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ha lehet kérdezni, egész pontosan milyen készletet használsz? :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#22606) Clemi válasza sasNAXO (#22605) üzenetére


Clemi
veterán

Egy körte pumpát, egy lupét ami 5x nagytású egy erős fényű zseblámpát és egy ilyen készletet.
Először lefelé fordítva körtepumpa, utána ellenőrzés a lámpával és a a nagyítóval, ha látok valamit megint pumpa, és ha nem jött le, akkor jön a swab, aminek a használatáról egy csomó videó van a youtube-on. Ha kész, akkor f22-n próba kép a tiszta égre és a gépen ellenőrzés a CR-el vagy a LR-al. Mindez max 5 perc és a készlet jó néhány tisztításra elég.

(#22607) #36336384 válasza Clemi (#22604) üzenetére


#36336384
törölt tag

Köszönöm szépen!

(#22608) #36336384 válasza Clemi (#22606) üzenetére


#36336384
törölt tag

Köszi az infót!

(#22609) sasNAXO válasza Clemi (#22606) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Köszönöm a linket és a leírást is! :R
Most csináltam egy képet ahogy írtad és látszik is a keresett piszok... csodálkoztam eddig, mert a gépem szenzorán látszott, hogy van ott valami "folt", mintha valami nagyon-nagyon pici rászáradt csepp lenne (használtan vettem így), de a fotókon eddig nem találtam meg.
Meg is rendeltem a készletet. :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#22610) DonRazzino válasza FLx (#22601) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Márpedig, ha azt mondta akkor az úgyisvan! :DDD :R

(#22611) Clemi


Clemi
veterán

Meg is jött a Meike markolat az X-T2-höz. Valóban nem ugyanaz az anyag van a markolaton, hanem tiszta műanyag. A fogása viszont meglepően jó, és ugye a lényeg, hogy stabilan tudom vele tartani a gépet, ráadásul a teljes géptalp egyben állvány talp is. Alul a plusz furatok menetesek, mint az állványmenet a gép talpán.
A lényeg, hogy harmad áron mint a gyári, tökéletesen jó és ellátja a funkcióját.

(#22612) Gondwana válasza Clemi (#22611) üzenetére


Gondwana
addikt

(Vissza kellett keresnem, mert majdnem rákérdeztem, hogy ez is tölti a két akkut 35kHUF-ért? De közben megtaláltam, hogy ez nem a VPB-XT2-t helyettesíti, nem a vertikális markolatot linkelted :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22613) MC Pite válasza excalibur36 (#22582) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem lassú kártya az, én a kisebb tesóját használom és leggyorsabb kártya fényképezőben amit idáig próbáltam.

sasNAXO: Esetleg még annyi, hogy főzés/fürdés után végzett körtepumpázás után kisebbb eséllyel lesz poros (bár az könnyen le szokott jönni, a rohadt pollenekkel (?) küzdöttem néha).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22614) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv! Az normális, ha egy fotózás után kiveszem az akksit tölteni, és mondjuk csak másnap vmikor teszem vissza a gépbe, akkor resetel minden beállítást, és a dátumot kéri hogy állítsam be? Mostanában ez van, eddig nem tűnt fel, vagy ez normális? a gép egy T-20...

(#22615) FLx válasza Zilko87 (#22614) üzenetére


FLx
addikt

Nem normalis, a belso akksi halhatott meg. Azert probald meg, hogy beraksz egy teljesen toltott akksit es bent hagyod egy napig hasznalat nelkul. Ennyi ido alatt fel kell toltodnie a belso akksinak is.

[ Szerkesztve ]

(#22616) Zilko87 válasza FLx (#22615) üzenetére


Zilko87
tag

Most benne volt teljesen feltötlve két napig, kivettem majd vissza tettem az akkut és sajna egyből resetelt mindent. Most szerettem volna obit venni, de ezek szerint előtte szervízbe kell küldeni. Ezzel tudnak vmit kezdeni? Fotóparadicsom-on kívül bármi más lehetőségem van? Hajrá Fuji

(#22617) FLx válasza Zilko87 (#22616) üzenetére


FLx
addikt

Itthon csak a paradicsom jatszik, de lehet ezt is kuldik Angliaba, ha cseres lesz a belso akksi. Fene tudja miket tudnak itthon kicserelni, ez lehet azert sikerul nekik.

(#22618) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok és X-E3 és 18-55-tel kapcsolatban kérdeznék.

1. Beltérben sokszor elcseszem a mélységélességet. Téma általános családi, záridő min. 125-öd, érzékenység max 3200, vaku a gyárija, ami vagy kell vagy nem. Kérdésem az, hogy beltérbe (min 1 méter, max. 4 méter) a problémámra mi az optimális fókusztávolság és blendeméret. Én 18mm-t és f/11-et számoltam, ahol 60 cm és 3 méter között jó vagyok. Még nem próbáltam ki. Vélemény? (ITT számoltam.)

2. Beltérben fényhiányban sokszor nem találok fókuszt, a gép autofocus-áláskor elkezd vadul "loopolni", ha az terület alapú vagy arcfelismerésbe van. (Ahogy visszaolvasok, valamennyire az!) Ha az autofókusz fázis alapú és pontra fókuszált vagy ha kontrasztalapú, akkor nem csinál ilyet. Ez normális? (Annyira nem zavar, szerintem megtanulható.)

Köszi: sinick

(#22619) gorgo válasza sinick (#22618) üzenetére


gorgo
őstag

mit értesz az alatt, hogy elcseszed a mélységélességet? Ahogy olvasom, azt szeretnéd, ha kvázi minden éles lenne... Ez nem fog menni főleg úgy, hogy 1 és 4 méteren is az legyen minden, vagy legalábbis erősen nagylátó obi kellene hozzá, még a 18 mm-nél is szélesebb. De lehet, hogy rossz a tipp, írd le.
f11 beltérben családi témára, nem jó választás. Legalábbis rendeset kell villantani hozzá egy fehér plafonra vakuval...
Optimális fókusztáv nem létezik, illetve témafüggő. Ilyet senki nem fog neked mondani.
Ez a fókuszálás dolog sem teljesen tiszta. "Terület alapú" fókusz nincs, kevered a dolgot.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#22620) sinick válasza gorgo (#22619) üzenetére


sinick
senior tag

Úgy értem, hogy elcseszem a mélységélességet, hogy a mélységélesség kiterjedése túl kicsi. Ezt szeretném növelni (persze, hogy nem a végtelenig, példám és kalkulátor szerint f/18). Látom a kalkulátort, de a gyakorlati tapasztalat érdekel. Konkrétan tipikus hiba nálam, hogy tőlem két méterre négy gyerek tett-vett a karácsonyfa körül, egy méteres sávban és általában csak az volt éles akire fókuszáltam, a többi picit homályos. Ezt hogyan lőjem meg, hogy mind éles legyen? (Csak úgy saccperkábé)

A "terület alapú" fókuszt a "zóna"-ra, a "pontra fókuszált" kifejezést pedig "egypontos"-ra értettem. (Nem volt nálam a gép, nem tudtam fejből a nevét.)

(#22621) Matska válasza sinick (#22620) üzenetére


Matska
senior tag

Érdekes probléma.
Vagyonokat fizetnek emberek olyan objektívekre, amivel kicsi mélységélesség érhető el, nálad meg épp ez a gond :)

Ha ez a cél akkor szerintem 18mm-en használd f8 körül. Az ISO-t meg engedheted maxig szerintem.

Fókuszban nincs ötletem. Én X-E1-et használok. Középre fókuszálok, aztán ha betalál átkomponálok.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22622) FLx válasza sinick (#22620) üzenetére


FLx
addikt

Ez a vegtelen fokusz dolog kb. csak es kizarolag tajkepezesnel erdekes, sehol mashol. Tenyleg soha nem hallottam olyant, hogy valaki egy csaladi/portre temara vegtelen fokuszt szeretett volna. Belterben ilyen temat siman f2-f4 kozott szoktunk loni. Ha valami altalanosabb dologra kell, akkor 5.6 es esetleg 8, de soha nem zarnam be jobban. A fotozas olyan dolog, hogy soha nem lesz eles minden es nem is kell, a temanak kell elesnek lenni nem a tobbi mindennek, ezzel szeparalod a kep temajat a hattertol/elotertol.

ps. Nincs a foldon olyan fotos technika ahol egynel tobb gyerek eles lesz egy kepen, tobbnyire egy is megoldhatatlan. :D

szerk. Arcfelismeres es Fuji nem baratok, ne is nagyon probalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#22623) Gabor1123 válasza kiskami (#22602) üzenetére


Gabor1123
tag

Nyert az x-t20, köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! 😀

(#22624) laver57


laver57
csendes újonc

Sziasztok!
Fuji 56/1.2-vel kinek mi a tapasztalata, esetleg mivel helyettesíthető.
Fuji adok-veszek oldalon nem látok eladót. Eglobál-on érdemes vásárolni? ( ár, megbízhatóság, akció gyakran van? )

Godox TT350F vakuról véleményetek?
Köszönöm

(#22625) total90 válasza laver57 (#22624) üzenetére


total90
veterán

Nekem van és talán a legpengébb Fuji obi. Sajnos én nagyon keveset használom... már gondoltam rá eladni, de ha eladnám, akkor biztosan jönne egy időszak, hogy épp az a gyutáv kellene.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22626) FLx válasza laver57 (#22624) üzenetére


FLx
addikt

Ha kell az 1.2 akkor nem tudod helyettesiteni, amugy 50 1.4, 50 2 is jo lehet. De tenyleg az egyik legjobb Fuji objektiv. Eglobal mar igy is aron alul adja szurkeimportbol, ebbol meg akcio? :DD

(#22627) Clemi válasza laver57 (#22624) üzenetére


Clemi
veterán

Az 56/1,2 must have objektív és semmivel nem helyettesíthető, legalábbis a teljesen nyitott képe. Az e-global-tól én is tartottam, de ott vettem meg a T2 vázat annyival olcsóbban, hogy nem tudtam ellenállni.

A Godox TT350 egy kis dög. Kicsi könnyű és mindent tud amit a nagyok. Legalábbis lakásban tökéletes, szabadban meg csak deríteni elegendő. Ez is must have minden MILC tulajnak szerintem. Persze nem munkára nem egy nagyobb softboxba.

(#22628) laver57 válasza Clemi (#22627) üzenetére


laver57
csendes újonc

Köszönöm szépen. 56/ 1.2 R vagy Apd ( mondjuk az már azámomra tényleg luxus lenne)

(#22629) laver57 válasza FLx (#22626) üzenetére


laver57
csendes újonc

Köszönöm.

(#22630) laver57 válasza total90 (#22625) üzenetére


laver57
csendes újonc

Azért ha eladnád, szólj. Köszönöm!

(#22631) FLx válasza laver57 (#22628) üzenetére


FLx
addikt

Ha csak portrera kell mondjuk muterembe es megtudod keresni az arat, akkor jo lehet az APD is, de amugy meg veletlen se.

(#22632) madgie válasza laver57 (#22628) üzenetére


madgie
titán

Ne APD-zz, pont a lelket ölték ki belőle. Meg hát lassú is, mivel az APD verzió csak kontraszt AF-et tud, az 56/1.2 meg PDAF nélkül annyi türelmet kíván, mint egy régi manuális objektív :D

[ Szerkesztve ]

(#22633) #16820480 válasza madgie (#22632) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez hogy van? A fókuszálást nem a váz csinálja, és adja ki az obi motorjának, hogy merre mozogjon? Ha a váz tud PDAF-et, akkor az obinak is kellene, nem? Vagy miért nem tud?

(#22634) madgie válasza #16820480 (#22633) üzenetére


madgie
titán

Ciki, hogy nem tudom a pontos okát, de az apodizációs filter mellett megbízhatatlan a PDAF, ezért sem csináltak AF-es APO objektívet DSLR-re soha. Mirrorless esetében menekülőútnak ott a CDAF, amit nem hat meg a kifelé sötétedő lencsetag.

Gondolom ezért letiltották a PDAF-et, ha ezt az objektívet csavarod a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#22635) Gondwana válasza sinick (#22620) üzenetére


Gondwana
addikt

Az ilyen DOF-igényhez felénk a mobilokat szoktàk ajànlani, ebből az igényből él az iRetek meg a két kòreai fridzsidergyàr is :B, maximum egy kisszenzoros csùcskompakt.

PDAF tùlrészletezve: Ha egy pixel "éles", a tàrgyròl egy pontbòl az objektìv minden pontjàra érkezik fény, ezek pedig az összes pontbòl kb. egy pixelbe érkeznek. Azzal, hogy egy pixel felét letakartàk, mintha egy (függőleges) vonallal az objektìvet is elfelezték volna. Két ilyen szomszédos félpixelt összehasonlìtva igen-nem szintjén megkapod, hogy éles, vagy nem. Ha viszont a kétféle letakaràsbòl egymàs alà teszel két sort, a két minta egymàshoz képesti elcsùszàsa = fàzis megadja azt is, hogy merre és mennyit kell tekerni a fòkuszt. Ezt az apd tovàbb rontja, gyakorlatilag a pixel középső egynegyede marad pdaf-re. A szàmokat eltùlozva, mintha f/5.6-on pròbàlnàl manuàlfòkuszàlni, hogy utàna f/1.2-n lődd el a képet. Én is letiltottam volna a Fuji helyében az apd+pdaf-et.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#22636) sinick válasza FLx (#22622) üzenetére


sinick
senior tag

FLx, Matska, gorgo: Köszönöm a válaszokat. A leírtak szerint kísérletezek.

Gondwana: Köszi neked is. Csúcskompaktról jöttem, ami inkább laposított és "manuálozni" kellett, hogy kiemelje a témát. Ezen meg "manuáloznom" kell, hogy laposítson. Nekem a karácsonyfa és négy gyerek pont az a téma, ahol nem jó a témaleválasztás.

[ Szerkesztve ]

(#22637) laver57


laver57
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Új Fufi X T20-as gépen Kiwifotos LMA M42 adapterrel + manuális ovjektívekkel nem exponál a gép. ( pár napja már működött, most újra próbálva nem). Beállítás probléma lehet?

Sonynál nem volt problémám.

(#22638) laver57 válasza laver57 (#22637) üzenetére


laver57
csendes újonc

Megoldottam :)

(#22639) #36336384 válasza Matska (#22621) üzenetére


#36336384
törölt tag

Van egy könyvem,Dulovits Jenő:Így fényképezek. A "mester" is gyakran emlegeti a minél nagyobb mélységélességet fotókkal illusztrálva. :) Nekem is van egy X-E1 gépem, és várok egy Jupiter-9-re,ha már belinkelted azt a weboldalt, megnéztem. :) Az X20-am megint szervízben van, nem akar működni a vakuja, és vakumódot sem lehet választani a négyirányú navigombbal. :-(

(#22640) Matska válasza #36336384 (#22639) üzenetére


Matska
senior tag

A könyvet én is megnézem, érdekes lehet.
A Jupiter 9 nagyon jó tud lenni, hogyha jót fogsz ki, volt nekem is, csak ajánlani tudom.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22641) tozso76


tozso76
aktív tag

Nem találom azt a linket, ami egy w126 akku csomagra mutat. Ha jól emlékszem 3 akku volt valami eu-s ebay link mögött. A lényeg, keresnék w126 akkut. NEM patona-t. Van 2 Patona-m, az egyik elég gyengén muzsikál. Kipróbálnék valami más gyártmányt. Ez a keresett link sem Patona-s volt.

(#22642) 3YEW válasza tozso76 (#22641) üzenetére


3YEW
tag

[link]
Szerintem erre gondolsz.

T

(#22643) Neon válasza tozso76 (#22641) üzenetére


Neon
csendes tag

Itt a link amit keresel:
https://m.ebay.com/itm/3St-original-intensilo-Akku-1-140mAh-f-r-FUJI-Fujifilm-FinePix-X-M1-NP-W126/142512152410?_mwBanner=1

(#22644) MC Pite válasza sinick (#22620) üzenetére


MC Pite
veterán

Beltéren f/5.6 alá nem szűkíteném (sőt), és ehhez is engedd az isot magasabbra (6400) és még így is próbáld duplájára a záridőt (hátha nem mozdulnak be mindug a gyerekek).
De ha mindent élesre akarsz, akkor nincs téma/kiemelés...?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22645) tozso76 válasza 3YEW (#22642) üzenetére


tozso76
aktív tag

@ 3YEW, Neon, Köszi. Ezt kerestem.

(#22646) sinick válasza MC Pite (#22644) üzenetére


sinick
senior tag

BÚÉK! OK, köszi! De, van téma, csak annak nagy a kiterjedése. A leválasztandó téma (tárgy), a négy gyerek meg a karifa látható része, tárgytávolság kb. 2 méter, a mélységéllesség kiterjedése 1-1,5 méter.

Azóta azért már javult a dolog, mert én próbálok meg - ehhez a "problémához" igazodva - ügyesebben komponálni.

(#22647) excalibur36


excalibur36
senior tag

BUÉK!

A vakura rákeresve láttam a hozzászólásokban, hogy sokaknak van Meike MK-320 vakuja.

Szerintetek egy Meike MK-320 vaku kitud szolgálni egy 18-55-ös optikát?
Mennyire használható kültérben, illetve beltérben?
Megbízható vaku működösé?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#22648) MC Pite válasza excalibur36 (#22647) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen...

Én ezt használom, beltéren 1/40-1/60 körül szoktam használni ha a vázon van (félig vagy teljesen felfelé fordítva, olykor tenyérnyi féynterelő lappal a fején) úgy nem is szokott atom nagyot villantani és elégy gyorsan is tölt. Kb ennyit tud, de ezt stabilan. Kültéren nappal elég szokott lenni árnyékot lágyítani, este meg megint csak hasonló záridőket használok mint beltéren, úgy szintén elég.
X100T-n nappal durvább akcióra is használom néha, de olyankor is megfelelő (nyilván van nagyobb kulcsszámú, de átlagos témára elég szvsz).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22649) Clemi válasza MC Pite (#22648) üzenetére


Clemi
veterán

A záridődet nem értem.... miért 1/40-1/60? Ki akarod exponálni a környezetet is? Csak mert a szenzorra jutó vaku fénymennyiséget a záridő nem befolyásolja, csak az ISO és a blende. Az ISO-t viszont fixen be kell állítani, mert a Fuji vázak azzal kezdik, hogy feltolják a megengedett legmagasabb értékre mert a látó térben mindent ki akar exponálni. Speciel én ezzel a vakuval fix ISO800-at (ha kicsit messzebbre lövök, akkor ISO1600) és 1/250x záridőt állítok, (bár A módban is teljesen jó, mivel a vaku észleli a magasabb záridőt és átvált HSS módra ha kell) a vaku pedig TTL módban kiválóan teszi a dolgát, beltérben ha nem színes a plafon (és normális magasságban van) kb 70-80 fokos szögben a plafon felé fordított fejjel kihúzott derítő lappal, kültéren pedig simán előre néző fejjel a kis lágyító kupakkal. Persze, íly módon használva többnyire +0,3-0,7 korrekció kell a vakunak, bár ha elég közel van amit fotózok, akkor még korrekció sem kell.

(#22650) MC Pite válasza Clemi (#22649) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, szeretem ha a környezet is ki van exponálva. Rühellem amikor a téma mögött a környezet sötét (ha csak nem épp ez a cél; és általában nem ez, hanem a természetesebb hatás). Sőt, időnként még visszább is veszek a vakuteljesítményen (főként ahol indirekt fényt nem tudok használni) egy kicsit este is, nappal is. Ill emiatt a leaf shutteresekkel általában a beépítettet használom nappal, hogy ne 'lapítsa' az arcokat, hanem egy lágy árnyék maradjon. (A meikével meg beltéren a tenyérnyi terelőt szeretem leginkább 90 vagy 75°mellett.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.