Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) mondomén


mondomén
őstag

Eglobal, infinity rendeles vegere ert mindenki? 56-ot nezegetem nagyon. Akinek nem erkezett meg, biztositva kerte vagy alap szallitassal?

(#22652) gorgo válasza Clemi (#22649) üzenetére


gorgo
őstag

igen a Fuji meghagyja az összes elérhető környezeti fényt, és pluszban villant.
Az de jó lenne, ha Meike 320 automatikusan HSS-módba váltana! Azt csipáznám!! :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#22653) Clemi válasza mondomén (#22651) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem megjött rendben amit rendeltem, de biztosítást vettem mellé, mivel ekkora összeget nem kockáztattam.

(#22654) excalibur36 válasza Clemi (#22653) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm mindenkinek a megerősítést Meike vakuval kapcsolatban! :R :R
Meg is rendeltem... :)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#22655) g_g_g válasza mondomén (#22651) üzenetére


g_g_g
őstag

Eglobal rendelés.
Megérkezett a PayPal refund a számlára.
Rendeléstől számítva kb 2 hónap volt az egész ügymenet.
Biztosítás nélkül, te ne csinálj ilyet :)
Én bíztam a DPD-ben, nem kellett volna.

(#22656) El Joe válasza mondomén (#22651) üzenetére


El Joe
tag

Eglobal biztosítással rendben megjött, azt hiszem a következő is tőlük lesz.

(#22657) mondomén


mondomén
őstag

Koszi sracok! Enyem is megjott biztositassal. Csak kivancsi voltam elkanaszodtak e azota. :) koszi!

[ Szerkesztve ]

(#22658) Neon


Neon
csendes tag

E-infin rendelés leadva 12.30.-án. Azóta semmi hír, se e-mail, se semmi. Nyilván érthető a dolog az ünnepek miatt. Viszont nem emlékszem hogy választható lett volna akár a futárcég, vagy a plusz biztosítás. Nyugtassatok meg, hogy ott így is biztosítva lesz a csomag, hogy nem volt ilyen opcióra lehetőségem.

(#22659) g_g_g válasza Neon (#22658) üzenetére


g_g_g
őstag

Szerintem még ne izgulj.
Jelzik is, hogy lehet pár nap csúszás.

"Important Notice:
Due to the current high volume of orders, we are experiencing brief delays with some shipments. Please allow an additional 3 to 5 working days for delivery of your orders during this time. We will be keeping you informed on order status via emails."

(#22660) pethob válasza Neon (#22658) üzenetére


pethob
aktív tag

E-infin DHL-el jön.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#22661) Clemi válasza excalibur36 (#22654) üzenetére


Clemi
veterán

Bocs, részemről benéztem a kérdésed! Nekem Godox TT350 vakum van. Szvsz jobb mint a Meike!

(#22662) Neon


Neon
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek az infót, várakozom türelemmel.

(#22663) |AP|


|AP|
veterán

arról van bárkinek tapasztalata, hogy a pénzvisszafizetés igénylése után hány nappal jön visszajelzés?
27-én töltöttem ki, azóta is "az igénylés megérkezett" fázisban van.
Oké, voltak közben ünnepek, de azt írták pár munkanap alatt megvan az elbírálás.

(#22664) total90


total90
veterán

Lenne egy kérdésem... X-T2.

Ha UHD@30fps-be veszem fel a videót, akkor a fókuszkövetés, vagy is az arcfelismerés/követés nem működik. Ez még a kisebbik gond lenne, de ha alapból valamire fókuszálok és az kimegy a képből, akkor nem keres egy éles pontot magának, ergo az af nem műküdik és mindig manuálisan kell fúkuszálnom (félig lenyomni az kioldót).

FullHD-be, legyen az 30 vagy 60 fps ezek mind működnek.

Több objektívvel is kipróbáltam és mindegyikkel így van. Vázon és obikon is a legfrisebb firmware.

Eddig mindíg csak fix dolgot vettem fel a géppel és nem tűnt fel, de most az új 23-as f2-es obit próbálgattam és először mozgó elemet akartam felvenni. Azt hittem az obival van gond, de nem.

Ez szoftvresen ennyit tud, vagy valami gyárilag be van állítva, esetleg én állítottam át valamit :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22665) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

holnap kapok "tesztre" egy pana g9-et 200/2,8-cal, kétszerezővel. :Y
igyekszem majd maximálisan szubjektíven értékelni (abszolút az a tippem, hogy durván tetszeni fog).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22666) FLx válasza total90 (#22664) üzenetére


FLx
addikt

Mennie kell, most probaltam az X-E3-at es a T-2-t is, mindkettonel megy a continous AF 4k mode-ban is. Gondolom a fokusz mode-ot te is atkapcsoltad C-re... :)

szerk. Facedetection viszont sose ment 4k-ban, kb. minden cikkben irtak is anno.

[ Szerkesztve ]

(#22667) total90 válasza FLx (#22666) üzenetére


total90
veterán

Ööö, hát azt nem tudom most, de ha hazaérek ránézek. Milyen beállításaid vannak?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22668) FLx válasza total90 (#22667) üzenetére


FLx
addikt

Kozben rajottem, hogy lehet a face detection-t keresed, az nem tamogatott 4k-ban, de ettol meg a sima koveto AF megy. Mivel Fuji-nal amugy se er semmit az arckovetes, nem sokat vesztettel. :D

(#22669) madgie válasza Parci (#22665) üzenetére


madgie
titán

Vincét meglövöd az utca végéből majd? :D Azért nyóccámili nem játékszer :D

(#22670) DonRazzino válasza Clemi (#22649) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az egész karácsonyi családit meglőttem 1/60 ISO1600-on és a Godox hadd tegye a dolgát TTL-ben tökfeltelé a kis selyemzsákkal, amit lágyításra használok. Valahogy csak daráltam az eseményeket és nem tetszett egyik képem sem. Laposak, semmi téma leválasztás stb. Aztán a szilveszteri bulira odatekertem 1/250-re és helyreállt a rend. Semmi felesleges konyhai maradék vagy szétszórt ajándékpapír nem szedi szét a képet. Téma gusztusosan leválasztva a háttér megfelelő homályban de persze a karácsonyfaizzók azért megvannak.

(#22671) jjeahh válasza Parci (#22665) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valahova tervezel majd írni róla?

És erről jut eszembe... angol nyelvű teszteket ugyan olvasgatok néha, de mostanában csak nekem hiányzik egy jó magyar teszter blog vagy oldal, ahol jól megmondják azt is ha valami nem frankó, a tesztképek meg nem csak felülről komponált virágfotók? :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22672) total90 válasza FLx (#22668) üzenetére


total90
veterán

Az arckövetés az egyik, az af a másik ami nem megy, de csak UHD-ban. FullHD-ban minden tuti.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22673) FLx válasza total90 (#22672) üzenetére


FLx
addikt

A sima koveto focus tuti megy ha C-re kapcsolod, az arc meg tuti nem. By design. :)

(#22674) Parci válasza jjeahh (#22671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ide. full szubjektív "teszt" lesz. nem fogok ábrákat lőni, nem fogom eljátszani, hogy bármit tudok az af rendszeréről ennyi idő alatt. használgatom, aztán megírom, hogy a sok-sok kezemben megfordult cucchoz képest miben érzem erősnek és miben nem. meg leírom majd a cikk végén, hogy a keresője önmagában megéri az árát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22675) madgie válasza Parci (#22674) üzenetére


madgie
titán

Kb így is kell szerintem, a fotózás sose lesz objektív műfaj. Tesztábrázni Roboter szintje alatt nem érdemes, az meg nagyon messze van tőlem :D

Uzseka Norbi szerintem jó bemutatókat fog írni a fotóscuccokról, csak még bele kell jönnie, hogy nem metállemezekről ír kritikát, hanem fotóscuccokat nyomkod :)

(#22678) Freddy76 válasza madgie (#22677) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne igyál annyit.

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22679) total90 válasza FLx (#22673) üzenetére


total90
veterán

Na majd megnézem, köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22680) Ear001 válasza madgie (#22677) üzenetére


Ear001
addikt

Küldjünk egy jó Enter gombot?

(#22681) madgie válasza Freddy76 (#22678) üzenetére


madgie
titán

Meguntam, hogy két női munkatárs mellett hótt retek a billentyűzet. Nekiálltam megsikálni, gondolom összehoztam egy szerkesztést meg egy entert is. Annyira felb*sztam magam, hogy csak később kapcsoltam ki a gépet :D

Viszont fehér a billzet.

[ Szerkesztve ]

(#22682) MrChris válasza jjeahh (#22671) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig Laca csupa jókat ír, semmi rosszat! :DDD MOM környékét is betéve ismerjük nappal szemben. Meg nem nagyon szereti elállítgatni a gépet/Lr-t, így az első generációs LCD monitorokon se lesz kevesebb szín mint napjaink Eizoján. ;]

(#22683) jjeahh válasza MrChris (#22682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, hát Mlaca egynek jó, de tényleg túl pozitív nekem, ahogy írtad, csupa jókat ír :D . Pixinfót meg haggyuk...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22684) Gamboll


Gamboll
csendes tag

Szervusztok!

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget!
A napokban vettem egy Fuji X-T20-as gépet. Ez az első Fuji gépen, eddig nem volt ilyenem.
Az elmúlt pár napot azzal töltöttem, hogy többször is elolvastam a hozzá adott használati utasítást (Angol).
Viszont akárhogyan és akár hányszor olvastam két dologra nem adott választ, illetve nem tudtam rájönni, hogy hogyan kell.
Az egyik a Q menü mint olyan... mire való és hogyan használjam. Azt értem, hogy ott hozzá tudok rendelni bizonyos funkciókat és beállításokat, de ennyi tovább nem jutottam vele.
A másik pedig az X-T20 menüjében van olyan, hogy egyéni beállítás mentése.
Ott a különböző filmszimulációs módokat tudom beállítani. Ezt meg is csináltam ,de utána hiába váltok át mondjuk Proviáról Velviára, vagy akármi másra nem változnak meg a beállított értékek, minden marad azon a beállításon amin volt.(szí, S tone, H tone stb.)
Hogyan kell beállítani azt, hogy ha változtatok a filmszimulációs módon, akkor a váltásnál az adott módhoz beállított, hozzá rendelt értékek jelenjenek meg.

(#22685) taranis válasza madgie (#22675) üzenetére


taranis
addikt

Hol fog írni Norbi?

colorizer.net

(#22686) total90 válasza Gamboll (#22684) üzenetére


total90
veterán

Q mint quick menü. Nincs más funkciója, gyorsmenü, belepakolsz pár dolgot, amit fontosnak tartasz és gyorsan el akarsz érni.

Színprofiloknál nem tudom mi lehet, nálam ha változtatom, "leokézom", utána minden okés :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22687) madgie válasza taranis (#22685) üzenetére


madgie
titán

fotovideo.hu, de az mft topikba mindig belinkeli, mit írt (un2112 nick alatt).

(#22688) Clemi válasza Gamboll (#22684) üzenetére


Clemi
veterán

Az a baj, hogy kevered a dolgokat. A Q menü, az konkrétan előre beállított úgymond beállítás csomag, amiben megszabhatod a Q menübe kitett paramétereket, úgy mint például a film szimulációs mód, a DR a WB a zajszűrés, a világos és a sötét tónus beállítás magyarán amiket látsz, mikor a Q menüt megnyitod. Összesen 7 ilyen csomagot tudsz összeállítani és azokat tudod gyorsan cserélgetni.
Ettől függetlenül, bármelyik paramétert külön elállíthatsz egy másik menüben is akár, például a film szimulációs módot, attól a többi paraméter nem fog változni azok közül, amit a Q menüben előre elmentettél.

A kérdésedre a konkrét válasz az, hogy a Q1-Q7 menüben tudod beállítani, hogy melyik film szimulációs módhoz milyen egyéb paramétert akarsz használni, de megint visszakanyarodunk oda, hogy ha máshol másik menüben elállítod a film szimulációs módot, akkor csak azt állítod el és semmi mást.

(#22689) taranis válasza madgie (#22687) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, ismerjük egymást, de nem tudtam, hogy ilyesmiről is ír. Mft topicot nem ismerem, a tisztességes szenzorméret aps-c-től indul.

colorizer.net

(#22690) kobox válasza Clemi (#22688) üzenetére


kobox
tag

Bocsi, de mos te is keversz kicsit. Amiről beszélsz az nem a C1-C7?

(#22691) Clemi válasza kobox (#22690) üzenetére


Clemi
veterán

Igazad van a Q menüben a C1-C7

(#22692) kiskami


kiskami
tag

Lajka M10 vs X-PRO2. :U
Ez a kékség nekem is feltűnt X-T20-on - meglepően sokszor kell utána állítanom az autowb-vel fotózva. (Tán X-30-on se kell ennyit.) Az AF is "téved" valóban - akkor is, ha azt jelzi, hogy sikerült találnia.
Mondjuk a sárga vs piros merci motorháztetőt egyáltalán nem értem, szerintem más megvilágításnál fotózta a kettőt, csak nem vette észre szabad szemmel.

(#22693) Parci válasza madgie (#22687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ő kicsoda, lehet róla tudni valamit?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22694) MC Pite válasza kiskami (#22692) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, valaki érdemi összehasonlítást csinált/van tapasztalata (cserélhető obis, mert az X100ak mindig eltérnek egy kicsit) X-Trans 2 vs 3 témában? (fénymérés/wb, af pontosság, akár tónusok tekintetében)

Másik kérdés, XT II-es gépekben volt egy kis szótás a jpg motorban, ez XT III-as gépekre is áll (különös tekintettel T20 és E3-ra)?

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22695) madgie válasza Parci (#22693) üzenetére


madgie
titán

A Metal Hammerbe ír(t?) ezer éve, még a hosszúhajú zenészkorszakból ismerem :D

(#22696) madgie válasza kiskami (#22692) üzenetére


madgie
titán

Nem fogom most végignézni, egyáltalán átállította LR-ban Proviába vagy valamibe, vagy elcseszett Adobe Standard profilokat hasonlítgat? Ha át is rakta, akkor az köztudott, hogy a Provia vagy az Astia szépen játszik az ilyenekkel, hűvösebb árnyékok, melegebb csúcsfények, míg mondjuk lehet a Leica (de az Olympus biztosan) un bloc melegít mindent ilyenkor.

Nyilván bele lehet piszkálni az AWB-be, nekem folyamatosan bele is van piszkálva az X-T2-be (R:2, B:0), de alapvetően hiába jó a Fuji AWB-je, néha az is eltéved. Vagy ha épp más hangulatot akarsz kihozni a képekből, akkor el kell piszkálni (ma csináltam a havas lagzit X RAW Studio-val, ott pl én is eltoltam kicsit melegebbe a színvilágot). Egyébként lehet szubjektív, de úgy rémlik, hogy a nálam lévő X-Pro2 anno alapból kicsit melegebben mért AWB-n, mint a T2-im.

(#22697) total90 válasza FLx (#22673) üzenetére


total90
veterán

... és tényleg, C-re kapcsoltam és megy az af :C Örömebódottá ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22698) kiskami válasza madgie (#22696) üzenetére


kiskami
tag

Ja melegebb mind.
Azt mondja, hogy próbálta mindenféle Fuji profillal és a vázzal készített jpg-ket is, mégis általában hidegebbek voltak a képek és a Leica színeit látta az eredetihez hűnek. Az összehasonlításoknál egyértelműen azok jobbak szerintem is.
Van is a videó alatt kommentben valakitől, hogy ő is a kéket és rózsaszínt szedeti ki a vázban wb-vel, aztán utána a maradék zöldet kidolgozásnál.

(#22699) Mercutio_ válasza jjeahh (#22671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy már írták: un2112 és az ide is posztoló b.vr logout blogjára is ránézhetsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22700) pethob válasza kiskami (#22692) üzenetére


pethob
aktív tag

Sajnos sosem próbáltam Lajkát, biztosan nagyon jó, de azért a Fuji színkezelése és fókuszálása, meg a XF objektívek élessége sem annyira szar, mint ahogy ebből az összehasonlításból átjön.

https://www.flickr.com/photos/pethob

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.