Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Matska


Matska
senior tag

Tegnap véletlenül eladtam az X-E1-et. Meghirdettem Fb-n, aztán levettem, de addigra rámírtak. Úgy voltam vele, hogy ha nem alkudozik akkor eladom. Nem alkudozott... Így még nem jártam.

Jövő héten megjön a Samyang 12-es csak nem lesz mire rárakni. Márciusra összeraknom a pénzt egy T20-ra, de még távolinak néz ki a március :(

Szintén fb-n volt egy érdekes dolog. Feltettem egy képet egy külföldi Fujis fotós csoportba, és egy fickó teljesen odáig volt meg vissza a színektől, azt mondja az X-trans 3 rawból nem tud olyan színeket kihozni. Ez kicsit nehezen hihető számomra.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22752) madgie válasza Matska (#22751) üzenetére


madgie
titán

Véletlenül eladhatnád az X-A1-em, régi hirdetem, de nincs rá jelentkező :D

(#22753) Matska válasza madgie (#22752) üzenetére


Matska
senior tag

Úgy kell meghirdetni, hogy nem is igazán akarod eladni, éppen ezért egy kicsivel többet is kérsz érte biztos ami biztos alapon :D

Nálad az a baj, hogy a T2 mellett biztosan el akarod adni és ezt megérzik. Ezért nem veszik.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22754) Parci válasza Matska (#22753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak ez a baj szerintem. az x-a1/x-m1 páros egyszerűen unalomba fulladt. az x-a1 duplán, mert ott még a "legendás fuji szenzorral" sem hülyíthetem magam. (ne érts félre, jó gép mindkettő, csak szerintem így gondolkodhat róla a zátlagember)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22755) Mr.Csizmás válasza madgie (#22752) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

howmáccs? mutternak néznék gépet :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22756) madgie válasza Mr.Csizmás (#22755) üzenetére


madgie
titán

35-ért hirdetem, 30-ért a mutteré lehet :D

Parci: ez így van, az X-A1 mindig nehezen eladható gép volt. Az X70-em nem hirdetem, azt meg bezzeg vinnék elfelé :))

[ Szerkesztve ]

(#22757) Mr.Csizmás válasza madgie (#22756) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

deal, akkor a 28/2.8-at összerakom, és adapterrel megkapja :D (apropó fb-n ne írj mert zukk' 30 napra wellnesselt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22758) hegyimorc válasza madgie (#22756) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Az X70-em nem hirdetem, azt meg bezzeg vinnék elfelé "

Tőlem vihetik ... ha adnak helyette egy 100F-t vagy T-t :D

(Szeretem, de azért van valami a 100-ban ami miatt jobban szerettem)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#22759) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy honnan lehet fekete Fuji XE1-hez záridő választó tárcsát külön beszerzni?
Egyszerűen leesett utazás közben, nem értem hogy hogyan. Ebayen próbáltam keresni de sikertelenül.

(#22760) Mercutio_ válasza madgie (#22756) üzenetére


Mercutio_
félisten

Főleg X-A1 árban lenne kapós:D

Matska: Én a GX80-ammal voltam így, feldobtam, poénből, erre lecsaptak rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22761) Matska válasza Mercutio_ (#22760) üzenetére


Matska
senior tag

Igazából annyira nem bánom, mert most még kapok érte pénzt legalább, csak most váratlanul gép nélkül maradok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22762) Mercutio_ válasza Matska (#22761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Átérzem a helyzetet, tavaly nyaralás előtt pár nappal vitték el az akkori vázat, maradt asszony kiskompaktja és a mobil :Y
Most ebben a téli-ködös-szürke időben nem hiányzik, no meg inspirált se vagyok sajnos:(

Tényleg, más hogy van ezzel ebben az évszakba, és hó nélkül?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22763) |AP| válasza Mercutio_ (#22762) üzenetére


|AP|
veterán

ebben a fosch időben a köd lehet érdekes téma, vagy valami kirándulós portré

[ Szerkesztve ]

(#22764) Mr.Csizmás válasza |AP| (#22763) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg Andrej Lubljov képi világ újraértelmezve Fujival :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22765) kiskami


kiskami
tag

Egyik kedvencem a köd. Éjjel és nappal is.

(#22766) Clemi válasza kiskami (#22765) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem is marad a köd :D Na meg persze beltéri glamour :)

(#22767) kiskami válasza Clemi (#22766) üzenetére


kiskami
tag

like :K

(#22768) total90


total90
veterán

Ködös nekem is van [link] (jobbra menni a galáriában), de még Nikonnal :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22769) marcyman válasza total90 (#22768) üzenetére


marcyman
aktív tag

Esetleg valakit érdekelne valakit egy Fuji XE1 váz záridő tárcsa nélkül, de egyébként tökéletes állapotban dobozában tartozékokkal 40 ezerért? Egyszerűen nem találok hozzá külön, de hátha más jártasabb ebben.

(#22770) Somansky


Somansky
aktív tag

Hát EZ elég CCIKKI!

www.somansky.com

(#22771) 3YEW válasza marcyman (#22769) üzenetére


3YEW
tag

Mit mondott a szerviz?

T

(#22772) marcyman válasza 3YEW (#22771) üzenetére


marcyman
aktív tag

Még várok a válaszukra, de majd holnap felhívom őket.

(#22773) jjeahh válasza Somansky (#22770) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kemény :DDD . Bár a két kép nem egyforma, másak a fények és a bal felső sarokban a felhő is, de a képkivágás stb azonosnak tűnik, szal gondolom több kép készült, mind fujival és egyiket a sorozatból felhasználta a canon, a másikat a fotós.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22774) b.vr válasza jjeahh (#22773) üzenetére


b.vr
őstag

Amúgy ebben a legkevésbé a Canon-Fuji dolog az érdekes, hanem az hogy az egyik fotós ellopja egy másik fotós képét, pontosabban annak egy jelentős részét (majd van olyan hülye hogy feltölti egy free stockfotó oldalra...)

Ennek a képnek az eredetije az Elia Locardi 2. dvd-jében (az fstoppers adja ki, egyébként itt még nála a Nikon volt a fő szett, a Fuji meg a másod-gép) szerepel (persze ettől még nyilván amúgy is fotóztak/fotóznak ott sokan, de nyilván ez a tutorial még rátett erre) Namost itt a "képtolvaj" megcsinálta a képet (ez idáig teljesen rendben van), de nyilván aznap nem volt olyan szép az ég (vicces módon konkrétan ennél a tutorialnal Elia Locardi is elmondta hogy jópárszor kellett kimennie míg megfelelő lett az ég), ezért fogta Elia Locardi fotóját (amit ugye ő kizárólag saját otthoni, gyakorlási célú felhasználásra tett közzé) és rámontírozta a sajátjára (persze a tükröződést is, stb) , ez a saját kép meg történetesen épp egy Canonnal készül (de ez amúgy lényegtelen, annyiból számít hogy föltette egy free stockfotó oldalra, a Canon Italia meg ott keresgélt, megtetszett nekik, az meg nem merült fel bennük hogy sky-replacement van, de az biztos nem merült fel bennük hogy lopott fotóból. A lopkodós fotósban meg nem merült fel hogy ha felkapják a képét akkor azért van esély hogy kiszúrják... Az fstoppersesek meg ki is szúrták és teljes joggal kiakadtak)

A lopásra ugye semmi mentség nincs, erről nem is kell tovább beszélni.

De én amúgy a saját korábbi képekről való sky replacementtel sem vagyok kibékülve (akkor meg főleg ha az valahol teljesen máshol készült, Locardi amúgy erre is mutat példát egy másik tutorialban (de természetesen saját képről)
Volt is pár éve amúgy olyan egész nagy botrány, hogy egy pályázat győztese a győztes képhez egy másik (saját!) ugyanott készült fotójáról vette át az eget (és talán a pályázati kiírás sem volt egészen egyértelmű mit lehet és mit nem, mindenesetre az biztos hogy csak utólag derült ki és elég nagy utóélete volt az ügynek)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22775) |AP|


|AP|
veterán

Mediamarkt akció Fuji cuccokra is. Nem túl nagy kedvezmény, meg tudom eglobal, e-infin olcsóbb, de azért ez is valami és ha valaki tud ÁFÁ-val játszani, úgy már nem rossz árak.
Én egy 50/f2-t szerintem bepróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#22776) cousin333 válasza |AP| (#22775) üzenetére


cousin333
addikt

Egyes termékeknél vond ki a Fuji pénz-visszatérítést, úgy már egész jó lehet. Bár egyik-másik esetben az akciós ár sem olyan vonzó.

Az f2-es sorozat mondjuk pont nincs a listában...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#22777) taranis


taranis
addikt

Hot pixellel lehet valamit kezdeni? Van egy ami elég erősen látszik, ISO 800-1250 között leginkább, és 1/100 alatti záridőnél. Videónál zavar. A vázban lévő pixel mapping nem segít.
Amúgy ha videózok úgy 10 percet akkor ennél jóval több is van, de ez már rögtön bekapcsolás után is látszik.

colorizer.net

(#22778) madgie válasza taranis (#22777) üzenetére


madgie
titán

Ha a pixel mapping sem segít, akkor lehet baj van, nem? Mondjuk a mostani helyzetemben azt nem tudom tiszta szívből ajánlani, hogy vidd el a szervizbe, majd ott kimappolják :D

(#22779) wms válasza madgie (#22778) üzenetére


wms
senior tag

Még mindig nem oldották meg a géped? :((

(#22780) |AP| válasza madgie (#22778) üzenetére


|AP|
veterán

ez nagyon durva.... :( ilyen szempontból nagyon sajnálom, hogy otthagytam az Oly-t. Mindenki példát vehetne az ő hozzáállásukról.

(#22781) MC Pite


MC Pite
veterán

Lehet vótmá', de a a W126S gyárilag flexibilis középen? Gondolom tervezett, tágulásnak (vagy vmi gyér hamisítvány, de én elsőre tippelnék)?
:R

Szerk: Jut eszembe, meike manuál fx obikról vélekedés a topikban? Most van nálam egy 28/2.8, és a combos vignettálástól eltekintve meglepően jónak tűnik (mondjuk hogy minek annyi érintkező ha rekeszérték nem át, passz).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22782) taranis válasza madgie (#22778) üzenetére


taranis
addikt

Megmutatom inkább, bekarikáztam: [link]
ISO 600-tól látszik, 1250-ig növelve egyre erősebben. 1600-on teljesen eltűnik. 1/100 alatti záridőknél látszik csak. Érdekesség, hogy azonos beállításokon JPG-t lőve egyáltalán nem látszik. NR minimumon, long exposure NR kikapcsolva.
Szóval csak videónál, és csak kevés fénynél probléma, de ott már nem tudom nem észrevenni.
Nem lenne gond a szerviz, mármint időben tudom nélkülözni, de annyi rosszat hallok róla. Beszéltük itt ugye a zed promedia csávó sztoriját, és azóta már néztem több véleményt is, sok esetben a szerviztől beindul egy lánc. A gond megjavul, de lesz egy másik. A zed-es srác 4x vitte vissza, és most láttam egy privát videóját (már ki sem teszi publicba), ahol elmondja, hogy megint hibás, és megint mással, de most már nem is viszi vissza, ennyi volt, marad hobbikamerának. Ha csak ő lenne, talán nem érdekelne, de több ilyenről olvasni, már aggaszt ez. Nameg az hogy esetleg fél évig ráülnek a gépemre :)

colorizer.net

(#22783) Clemi válasza taranis (#22782) üzenetére


Clemi
veterán

Most komolyan ettől az egyetlen épphogy látszó pixeltől megy a para? :Y

(#22784) taranis válasza Clemi (#22783) üzenetére


taranis
addikt

Látom van itt valami szint amit meg kéne ütni, sajnálom, hogy nem sikerült :) Mindenesetre ha sokáig használom a vázat, akkor jobban látszik, meg ha adok rá egy kis kontrasztot (pl ha f-log-ban rögzítek), akkor is. A véleményedet ha úgy értelmezem, hogy "hagyjad, ez normális, másnál is előfordul", akkor közel járok az igazsághoz? :)

colorizer.net

(#22785) madgie válasza wms (#22779) üzenetére


madgie
titán

Nem, még most sincs kész :(

(#22786) FLx válasza taranis (#22784) üzenetére


FLx
addikt

24megapixeles szenzornal teljesen termeszetes a hot/dead pixel, nem is egy, sokkal tobb is lehet... Ezert nem is foglalkoznak vele egy bizonyos szintig a garinal sem. De ez benne van a manual-ban is ugye...

(#22787) Clemi válasza taranis (#22784) üzenetére


Clemi
veterán

Mi is az a szint amit meg kellene ütni? Talán a tiédet? A személyeskedést azért én mellőzném a helyedben.
Egyébként igen közel jársz egy darab szinte észrevehetetlen pixel miatt szvsz nem fognak neked új szenzort beépíteni. Még a monitoroknál is minimum 3db ami után foglalkoznak vele, de ha téged ennyire zavar akkor kezdd el a gariztatást, mivel természetesen semmi közöm hozzá.
Egyébként a megosztott képen ha nem karikázod be, meg se találtam volna azt a hibás pixelt.

[ Szerkesztve ]

(#22788) taranis válasza Clemi (#22787) üzenetére


taranis
addikt

Jaj hagyjad már, annyi volt, hogy az előző hsz-ed nem adott hozzá, nem vett el, de azért kellemetlen, mint egy fing a szobában, ehhez mértem a reakciómat. Magamhoz képest teljesen kulturált volt, hidd el! :D
Amúgy köszi a reakciókat, ezek alapján valószínűleg hagyni fogom. Természetesen nem pixelkukkolva vettem észre, hanem egy közel fél órás rögzítés után a 7 inches külső monitoron láttam hogy világít valami aminek nem kellene. Ez az amit most nem tudok átadni egy screenshottal.

colorizer.net

(#22789) FLx válasza taranis (#22788) üzenetére


FLx
addikt

Egyebkent ha meg garis, akkor ra lehet kerdezni, hogy megprobalkoznak-e vele. Elvileg szerviz tud mappelni pixeleket azon felul is amit az auto-map tud a gepben. De lehet ezzel is elkuldik Angliaba, akkor viszont en nem vallalnam be a tobb honapos macerat.

(#22790) taranis válasza FLx (#22789) üzenetére


taranis
addikt

Garis igen, de azok alapján amit írtok, tartok tőle, hogy egy elnéző mosollyal fogadnák a problémámat. Ez az Angliába küldés hogy megy amúgy? Szólnak, hogy oda fog menni, vállalod e? Mindenesetre felhívom majd hétfőn a paradicsomot, csak hogy mégisazér.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22791) wms válasza madgie (#22785) üzenetére


wms
senior tag

Ez egyszerűen hihetetlen! :(((

(#22792) FLx válasza taranis (#22790) üzenetére


FLx
addikt

Nem mondanak semmit, egyszer csak ott kot ki, mert kb. nulla dolgot tudnak maguk megcsinalni. Ha hetente zaklatod a Fuji kozpontot, akkor talan par honap alatt meg is kapod. :D Ja es utolag sem mondanak semmit, meg szervizlap sincsen, hogy mihez nyultak hozza.

(#22793) taranis válasza FLx (#22792) üzenetére


taranis
addikt

Na jó... akkor oda se telefonálok, ez így nem férne bele. Amúgy fotósként abszolút nem érdekelne a probléma, egyrészt elő sem jön ott, de ha elő is jönne, a raw processor kiszedné, vagy utólag javítanám a gondot. De videózok, és fél óra videó után már eléggé mutatja magát a pixel ha sötét a felvétel, és akkor trackelhetek rajta egy maszkot, macera. Na mindegy, majd kitalálok erre valamit, igazából ritkán okoz valódi problémát.

colorizer.net

(#22794) b.vr válasza taranis (#22793) üzenetére


b.vr
őstag

"trackelhetek rajta egy maszkot"

miért kell trackelni, a képen meg sem mozdul, nem? Én nem videózok (illetve csak renderelt látványtervekkel:) ) ezért ilyen problémám még nem volt, de lehet érdemes körülnézni nincs-e olyan plugin, ami erre posztban megoldás - olyanra gondolok hogy megadod neki a kép pixeleit, és azt kitölti a szomszédos pixelek átlagával (bár lehet erre fölösleges is plugin, elblur-özni a videót és csak azt az 1 pixelt felhasználni az elblur-özöttből) Persze világos hogy ettől ez még tök kellemetlen meg macera, mert foglalkozni kell vele, meg hát render-időben is számít hogy még plusz egy layert rá kell keverni, fölöslegesen (mármint hogy amúgy nem kéne, ha a vas jó lenne)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22795) lugosi válasza |AP| (#22775) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi hogy szóltál! Lehet hogy végre elszánom magam, és veszek gépet?

(#22796) taranis válasza b.vr (#22794) üzenetére


taranis
addikt

Jaja hülyeséget mondtam, nem kell trackelni, köszi a korrekciót. Egy lokális blur a pont körül valószínűleg megoldja a gondot és nem tűnik fel ha detail megy alá. Vagy az van amit írtál, de az már macera.

colorizer.net

(#22797) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Képminőségben szerintetek melyik a jobb választás?
X-E3 + 23/2 vagy X100F?

(#22798) FLx válasza lugosi (#22797) üzenetére


FLx
addikt

Az elso, de minimalis a kulonbseg, majdnem semmi inkabb. Teljesen mas liga a ket gep amugy.

(#22799) Fandango válasza lugosi (#22797) üzenetére


Fandango
veterán

Kb. egyforma, én nem nagyon véltem felfedezni különbséget a kettő között.

(#22800) Gercsa


Gercsa
senior tag

Most, hogy kiderült a tervezett pencake zoom, azt tovább fantáziálgatva nem érné meg a fujinak egy fixen beépített zoom objektíves kompakt gépet összedobni?
Mint amilyen a Canon GX1 III

Gondolom, hogy ez a power zoom objektív nem feltétlenül optikai minőségével fog kitűnni és nem a professzionális munkaeszközök közt lesz számon tartva, nyilván nem is ez az elvárás, hanem egy konzumer mobilis cucc lesz. Mint ilyen simán elférne fixen beépítve is mondjuk egy konzumer kompakt gépben, fix obival még 1-2 millit is lehet csalni a méretből, sőt még WR is beleférhetne akár.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.