Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) centrino


centrino
aktív tag

Hurráá! Fuji A5-ben jön Focus Stacking, reméljük fw update ben megkapja a többi gép is!!

(#23202) Somansky válasza DonRazzino (#23154) üzenetére


Somansky
aktív tag

Nekem van 85 1.2 II, 50 1.2 35 1.4 is ...majd ha kezembe kerül egy ilyen átalakító kipróbálnám. :))

www.somansky.com

(#23203) madgie válasza Somansky (#23202) üzenetére


madgie
titán

Speedbooster kivitelben lenne ezt jó megoldani :)

(#23204) Somansky válasza madgie (#23203) üzenetére


Somansky
aktív tag

Valóvban... METABONES SPEEDBOOSTER-ben :D

www.somansky.com

(#23205) total90


total90
veterán

Most lőttem: X-T2+XF 1,4x+100-400@400

Ez a kép F8-on készült, ISO 200 és 1/250s... és úgy tűnik mint ha be lenne mozdulva. A pláne az, hogy magasabb ISO-n és 1/4000s-nél is ilyen :(((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23206) #16820480 válasza total90 (#23205) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg OIS bekapcsolva maradt?

(#23207) total90 válasza #16820480 (#23206) üzenetére


total90
veterán

Igen, de az miért lenne probléma?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23208) 3YEW válasza total90 (#23205) üzenetére


3YEW
tag

szerintem csak a légkör zavar be, a szélén lehet látni részleteket, a telibe világított részen nincs kontrasztos "látnivaló"

T

(#23209) Clemi válasza total90 (#23207) üzenetére


Clemi
veterán

Állványon beránthatja stabi a képet....

(#23210) FLx válasza total90 (#23207) üzenetére


FLx
addikt

Allvanyon sose kapcsolj stabilizatort, mert az ellenkezo hatasd ered el.

(#23211) taranis válasza 3YEW (#23208) üzenetére


taranis
addikt

Simán lehet az OIS is, korábban én is jöttem hasonló problémával ide a topicba. Középen mintha out of focus lett volna, szélek felé élesedett. Azóta ahol nem indokolt, kikapcsolom az OISt, és így nincs gond.

colorizer.net

(#23212) total90 válasza 3YEW (#23208) üzenetére


total90
veterán

Lehet, de elég tiszta az ég... :(

(#23209) Clemi és (#23210) FLx

Kézből lőttem, emiatt volt bekapcsolva.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23213) #86322688 válasza total90 (#23205) üzenetére


#86322688
törölt tag

Légkör is okozhatja szerintem, volt, hogy ugyanazzal a géppel és obival készítettem egy tök jó képet holdról, amivel később sokkal tisztábbnak ítélt égbolton nem tudtam kihozni azt a minőséget.

Próbálok rájönni, hogy pontosan miért lehet ez.....mondjuk feltűnt, hogy sokszor a tisztább kép nem telihold, talán nincs akkora a hőfok?...lehet hülyeséget írok, tényleg csak találgatok...a hold asszonygyák +140 fokos is lehet, ez vajon befolyásolhatja-e ?...

Majd megkérdek valaki aki csak ezzel foglalkozik, valószínű tud rá magyarázatot.

(#23214) madgie válasza total90 (#23212) üzenetére


madgie
titán

E-shutter? Tudom, nem dob sokat a zár MILC-en, de nekem már volt olyan, hogy az 50-230-at állványon (!) átkellett kapcsolnom, mert bemozdult a tele végén. És e-shutterrel egyből éles lett a kép.

Más: kértetek AirCross véleményt. Sokat nem dolgoztam még vele, sőt, élesben csak egyszer, az itt van. Én csak a gimballal bohóckodtam egész reggel, az állványos snittek a másik X-T2-vel készültek, de nem én csináltam, sőt, most nem is én repültem... cserében a vágás az enyém :D

Maga az AirCross jó cucc, csak leküldhetnék már a hiányzó cuccokat, a kis állvány nélkül macerás balanszolni.

[ Szerkesztve ]

(#23215) Gercsa válasza total90 (#23205) üzenetére


Gercsa
senior tag

Első látásra valami tényleg nem klappolhat.

Nem mai, de az 50-230 ilyet adott kézből minden szorzó nélkül:

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23216) DonRazzino válasza total90 (#23207) üzenetére


DonRazzino
senior tag

OIS 2-es módon van ugye? Nem egyesen.

(#23217) MC Pite


MC Pite
veterán

Mazsi: Való igaz, af+mf-et piszok ritkán használom, 14-essel sztem még nem is tettem sosem, ez így nem tűnt fel. :R

DonRazzino: Igen, tudom (E2 már eladósorban, az utódját kéne jobban kiismerni). De így nem is lehet állítani ha jól látom, csak 1-5-ig a kész sémákból.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23218) papaya


papaya
senior tag

Kint vannak az új Fuji cuccok és senki nem írt még :F

No akkor:

X-A5 , XC 15-45

Teszt

24.2MP APS-C sized Bayer sensor
There is now improved low light AF performance with the addition of Phase detection.
A newly developed Multi-Focus mode “automatically composes multi images to generate a sharp image with deep depth of field.” works similar to Focus-stacking and will prove immensely useful for users doing close-up shots.

[ Szerkesztve ]

(#23219) madgie válasza papaya (#23218) üzenetére


madgie
titán

120p videó? Morogni fogok, ha a T2 nem kapja ezt meg főnverből :D

(#23220) |AP| válasza papaya (#23218) üzenetére


|AP|
veterán

ezt emelném ki a tesztből, remélem így is van:

"Remember , Fujifilm’s kit lenses has never disappointed (look at the XF18-55 F2.8-4) and the XC15-45mm won’t disappoint either."

Az 52-es szűrőmenetbe meg mehet egy ilyen (feltéve, hogy nincs vignetta) és kész a tökéletes utazós kompakt.

(#23221) DonRazzino válasza papaya (#23218) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ugyanitt vevő lennék kitből bontott XC15-45-re. :U

(#23222) taranis válasza madgie (#23219) üzenetére


taranis
addikt

Annyira nem kell irigykedni, azt írják, hogy elég szar a 120p minősége, valószínűleg 720p upscale. A váz pedig 15fps-es 4K-t tud csak, amire ma maximum egy erőltetett nevetést lehet kicsikarni. Valószínűleg ezzel a procival ez a max.

colorizer.net

(#23223) madgie válasza taranis (#23222) üzenetére


madgie
titán

Eleve 720p, nem felkonvertált, ennyi :)

Jó lenne a Full HD/120p az X-T2-re, az se érdekel, ha a melegedés miatt csak fél percre engedné, csak legyen. De gondolom majd a H1 kapja meg :D

Szerk: a 15 fps 4k-nál valóban mókás, nesze semmi, fogd meg jól :) Inkább az lenne a lényeg, hogy penge Full HD-t tudjon.

[ Szerkesztve ]

(#23224) b.vr válasza papaya (#23218) üzenetére


b.vr
őstag

hm, egy újabb bayer szenzoros kísérlet, ez még akár érdekes is lehet. Majd kíváncsi leszek a film szimulációs módok megvalósítása milyen lett.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23225) madgie válasza b.vr (#23224) üzenetére


madgie
titán

Az eddig is jó volt, az X-A1-ben tetszett nekem a legjobban a Velvia, kevésbé lilás volt, inkább kicsit ciánosabb kékekkel.

(#23226) hibavissza válasza taranis (#23222) üzenetére


hibavissza
veterán

Az a 15 fps szerintem elírás lesz. Mi értelme a 15 fps-nek? A Pana Lx100-nál is 15-öt írtak először. Vagy 4K-ban 15, de UHD-ban meg kell legyen a 25/30. Az a szabvány.

(#23227) gorgo válasza |AP| (#23220) üzenetére


gorgo
őstag

az a lenscap nagyon fasza, de durván vinyettálni fog a fele tartományban...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23228) |AP| válasza gorgo (#23227) üzenetére


|AP|
veterán

nekem is az a sejtésem, hogy a széles végénél mindenképpen.
Mindegy, el tudom engedni, csak tényleg legyen jó képe ennek a 15-45-nek. A (hivatalos) kezdőára meglepően kevés (300$), kitből bontva gondolom még kevesebb lesz.

A 16-50-nek ára tovább fog esni, ha ez az új cucc pariban lesz vele, akkor csak azok fogják megtartani akik nem tudnak/akarnak PZ-t.

(#23229) taranis válasza hibavissza (#23226) üzenetére


taranis
addikt

Nem tűnik elírásnak, nem is videóra reklámozzák a 4K-t, hanem mint egy 15fps-es burst modet. De majd meglátjuk.

colorizer.net

(#23230) b.vr válasza madgie (#23225) üzenetére


b.vr
őstag

Szuper! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23231) hibavissza válasza taranis (#23229) üzenetére


hibavissza
veterán

Hát az ciki lenne. Gyenge procival akkor a fHD sem lehet acélos. Viszont a pdaf-et legalább nem spórolták ki. Majd a következő.... :D

(#23232) kiskami válasza |AP| (#23228) üzenetére


kiskami
tag

Nem logikus, hogy pariban lesz vele. "Tömeggépre" megfelelő és olcsó kitobi - szerintem ez a cél.
A product speceknél látható grafikonok alapján a 16-50-hez képest wide-on jobban homályosodik a szélek felé és telén is egyenletesebb a másik teljesítménye.
Hogy ez kinek mennyire fog "fájni" az egyéni ízlés kérdése. Gondolom tele lesz nyafogással a net.
Én nem venném meg másik kitobi mellé, inkább gyűjtenék egy 23f2 vagy 35f2 fixre.

(#23233) |AP| válasza kiskami (#23232) üzenetére


|AP|
veterán

én sem másik kitobi mellé venném, hanem a 16-50 helyett.
M43-on nagyon szerettem a kis 12-32-t, ez gyakorlatilag ugyanaz az átfogás és bár nem palacsinta, méretileg még oké. Persze a fix f2 sor az más műfaj, de jó lenne ez kirándulós, nyaralós zoomnak, ha elfogadható lenne a képminőség (szemben például a Sony palacsinta zoomjával)

Amúgy igen, a logika, a méret, az ár, mind azt mondja, hogy gyengébb lesz, de nagyon várom már az első teljes felbontású tesztképeket.

[ Szerkesztve ]

(#23234) b.vr válasza |AP| (#23233) üzenetére


b.vr
őstag

"bár nem palacsinta, méretileg még oké."

Hát nem tudom. Én méret-kérdésben persze eleve máshogy húzom meg a határvonalat (tehát van az RX100 ami kicsi/zsebrevágós, ami viszont meg nem ilyen kicsi, ahhoz úgyis minimum kistáska kell, teljesen mindegy hogy E-M1 + 12-40/2.8 vagy mondjuk az X-E2-re tenném fel bármelyik jelenlegi Fuji kit-objektívet.
Amiről abszolut meggyőzhető vagyok hogy azért egy GM1 + palacsinta 12-32, az tényleg érezhetően kisebb. Még ha nem is zsebrevágható, de ahhoz elég lehet akár egy övtáska vagy valami egészen pici tok/táska egy vékony pánttal.

De ebben a 15-45-ben most így egyáltalán nem látom mi lenne a nagy szám. Látom az ábrán hogy kisebb mint a 16-50 , de nem nagyságrendileg. Milyen tokba tennéd ezt? Miért számít annyira ez a némi méretcsökkenés?

Mármint ezt abszolut érdeklődő jelleggel kérdezem (és azért tőled mert egyrészt az a pana kit volt is neked, valamint itt Fujiban régóta várod ezt), nem meggyőzni szükséges engem, csak meg szeretném megérteni hogy tényleg lesz-e ennek az új obinak gyakorlati előnye méret szempontjából.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23235) madgie válasza b.vr (#23234) üzenetére


madgie
titán

A powerzoom mivolta lehet érdekes, ha végre támogatják rendesen a Fujit a gimbalgyártók :) (a Mozát folyamatosan bombázom azzal, hogy Fuji dummy akkut is gyártsanak már a cuccokhoz, ha már Sony és Pana adott)

(#23236) b.vr válasza madgie (#23235) üzenetére


b.vr
őstag

Lehet hogy valakinek majd a powerzoom lesz az érdekes, de |AP| kimondottan a méret miatt hozza az ezzel az obival kapcsolatos híreket már hetek óta.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23237) Mercutio_ válasza papaya (#23218) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincsen üvegbelenézőke :(

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23238) |AP| válasza b.vr (#23234) üzenetére


|AP|
veterán

hát... nehéz kérdés ez.
Mikor váltottam m43-ról, akkor tisztában voltam vele, hogy a méret kérdésben kell kompromisszumot kötnöm.
A GM1+12-32 kit valóban a legkisebb cucc, amit valaha cserélhető obis rendszerben használtam, nem is nagyon van ellenfele. Néha viszont már-már túl kicsi volt, kereső is kellett, így jött az E-M10. Azt gondoltam, hogy ez is elég kompakt lesz a 12-32-vel.
Aztán rá kellett jönnöm, hogy szinte mindig UWA tartományban fotózok, így a 9-18 ragadt rá az E-M10-re.
Ez a méret bár nem zsebrevágható, de számomra még teljesen elfogadható volt. Nem hordok övtáskában, vagy zsebben gépet, általában úgyis van nálam egy válltáska ha fotózni, sétálni, kirándulni megyek. Abba ez még bőven elfért egy kis párnázott bélésben.

Viszont a Fuji nem hagyott nyugodni, a nagyobb érzékelő, a színek, mind-mind a váltás felé mozdítottak. Egyelőre nem is bántam még meg, akkor sem, ha méretben, átfogásban nem találtam meg Fujiban azt a kombót, ami felvehetné a versenyt az általam nagyon sokat használt E-M10/9-18 párossal.

Jelenleg ez a felállás obik terén: 10-24, Sami 12, 27/2.8, 16-50, 50/f2

Ebből az utazós szett a 16-50 + Sami 12mm (meg persze a 27-es, az tényleg bárhol elfér :) ).

Az X-E2s-t egy 18-55-tel vettem kitben, de bármennyire is jó az a kitobi, egyszerűen nekem nagy volt arra, amire használnám, így jött helyette a 16-50. Ez kisebb, könnyebb, de még mindig nem eléggé. Oké, ez az új muffin sem sokkal kisebb, de szerintem az X-E2-vel (későbbi tervek szerint X-E3-mal) pont kellemes, arányos kis utazógép válhat belőle. Nem övtáskás, és nem kabátzsebes, de ahogy én használom úgy még épp megfelelő méretben.

Ennél jobban nem tudom megindokolni, minden méretcsökkentésnek örülök, ha nem megy jelentősen a képminőség rovására :)

A következő amit nagyon várok az a Laowa 9/2.8. Ha megjelenik és jók lesznek az első tapasztalatok, szerintem menni fog a 10-24 és a Sami 12 is.

Közben felnéztem a camerasize.com-ra, már fent van az új obi. Szóval nekem ez így már kellemes, még ha nem is palacsinta.

[ Szerkesztve ]

(#23239) szilu7 válasza |AP| (#23238) üzenetére


szilu7
senior tag

"minden méretcsökkentésnek örülök, ha nem megy jelentősen a képminőség rovására"
Bár b.vr levezetése tök logikus, de a fenti mondat nálam is áll. :-)
Egy X-E3-mal én is el tudnám képzelni azt az obit.
Viszont ez a kép örökre beégett a retinámba. Ezt kihagyhatta volna tesztből. [link]

(#23240) #16820480 válasza |AP| (#23238) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként utazó szettnek nem lenne elég neked a 12-es meg a 27-es? Főleg majd E3-nál azért elég jól lehet vágni a képekből adott esetben, és ha nem használod a köztes tartományt annyira, akkor szinte felesleges is, hogy legyen.

Amúgy ennél a 15-45-nél az feltűnt, hogy 63g a súlya :Y Az nagyon könnyű, a 16-50 az 195g a honlap szerint.

(#23241) b.vr válasza |AP| (#23238) üzenetére


b.vr
őstag

"általában úgyis van nálam egy válltáska ha fotózni, sétálni, kirándulni megyek"

De ha úgyis táskában viszed, akkor tényleg nem értem. Itt egy táskához képest minimális különbségekről beszélünk. Azt írod lecserélted a 18-55-öt a 16-50-re, és a széles vége miatt még érteném is, de azt írod a mérete miatt. Hát camerasize-on nézve a méretkülönbség nekem elhanyagolhatónak tűnik: [link]
Most ez a 15-45 persze megint kisebb valamennyivel, nálam ez bőven nem ugorja meg az ingerküszöböt.

Persze oké, nálad ezek szerint meg igen. Nyilván nem meggyőzni akarlak, hiszen próbáltad a saját gyakorlatodban. Csak azt hittem van valami jó kis táska amibe a többi pont nem fér még be ez pedig már igen :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23242) |AP| válasza #16820480 (#23240) üzenetére


|AP|
veterán

"Egyébként utazó szettnek nem lenne elég neked a 12-es meg a 27-es?"

Ha csak az átfogásokat nézem, akkor de, simán elég lehet. A cserélgetés viszont nagy macera tud lenni, a zoom által nyújtott szabadság lehet kellene. Bár jobban belegondolva m43-on is majdnem mindig ekv. 18mm-en fotóztam :) Ezt majd az idő eldönti.

A camerasize rosszul írja a súlyt, a hivatalos anyag szerint 135g.

b.vr: a 18-55 vs. 16-50 cserénél nemcsak a méret, hanem a súly is komoly szempont volt (a széles vége mellett persze). Nekem már egyszerűen nem volt kényelmes egy X-E2s-en hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#23243) #16820480 válasza |AP| (#23242) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy gondoltam, hogy általában a 12-es lenne úgyis rajta, és ha néha kell a szűkebb, akkor fel lehet pattintani a 27-et is. Én általában jobban szeretek fixet használni, akkor nem azon agyalok, hogy hova tekergessem a zoomot.

Gyanús is volt, hogy rosszul írják a súlyt, azért a 63g elég könnyű lett volna :D De a 135 sem rossz még persze, a teljesen műanyag 16-50-hez képest is csak kétharmada.

(#23244) b.vr válasza #16820480 (#23243) üzenetére


b.vr
őstag

"Én általában jobban szeretek fixet használni, akkor nem azon agyalok, hogy hova tekergessem a zoomot."

...hanem inkább azon kell agyalni hogy (1) melyik fixet tegyem fel (2) vajon amiatt a kép miatt érdemes egyáltalán obit cserélni ;]

Csak viccelek persze, de azért nem teljesen. Nyilván ez szubjektív is, de én pl. utazáshoz/túrához/kiránduláshoz évek óta nem viszek fixeket.
Talán majd a távoli jövőben az egyetlen kivétel egy X100 lenne, néha, de úgy hogy olyankor előre beleverném a fejembe hogy itt most nem fogok mindent megpróbálni lefotózni amit amúgy szeretnék és érdekesnek találnék, hanem ez egy olyan sorozat lesz amin végig fog vonulni hogy ekv 35-ben jól megragadható témák lesznek.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23245) #16820480 válasza b.vr (#23244) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fent van a gépen, amit úgy általában legtöbbet használsz, a másik 1-2 obi meg táskában, szükség esetére. Én őszintén nem szívesen mennék el olyan túrára/nyaralásra/kirándulásra, ahol nem fér bele az időbe néha az a 15-20 másodperces obicsere :N

(#23246) b.vr válasza #16820480 (#23245) üzenetére


b.vr
őstag

Hát pedig az nagyon sokaknál általános hogy nem igazán fér bele a sűrű cserélgetés, mert nem fotósokkal vannak együtt. Hanem családi nyaralás (ahol ezerfelé és ezermindenkire kell amúgy is figyelni) Túrán meg tök jellemző hogy persze néhány nevezetes ponton lesz fotószünet, de amúgy a többiek mennek, még komponálni is alig van ideje a fotós túrázónak, nemhogy még ott találgassa hogy melyik obi is lenne a jó.
De ettől eltekintve is (mert ezeket a helyzeteket én is igyekszem elkerülni, inkább nem is fotózom, vagy előre megbeszéljük majd hol találkozunk) , én egyszerűen nem akarok utazásnál/túránál obi-cserélgetéssel foglalkozni. A legjobb példa ilyenkor a teleobjektív, merthogy általában ilyenkor széleslátószögű képeket csinálok, de néha közben jó lenne egy tele- De _annyira_ nem hogy ezért obit vegyek elő (főleg hátizsákból), cseréljek, majd vissza, aztán mégis kéne onnan is egy kép, akkor megint csere... Inkább hagynám az egész teleobjektíves kérdést.
Egy jó minőségű zoom-mal meg nincs ilyen problémám. Számomra ez nagyon pozitív.

De nem vagyunk persze egyformák, természetesen nem akarok senkit lebeszélni a fix-ezésről.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23247) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Szinte kizárólag vintage manuálozásra, azon belül is csak fotóra (nem akarok vele videózni) melyik a jobb, a PRO1 vagy E2 ? Ahogy látom, használtpiacon kb egy árban vannak

(#23248) Mr.Csizmás válasza madstunt (#23247) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

E2 vagy T10

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23249) #86322688 válasza madstunt (#23247) üzenetére


#86322688
törölt tag

Az xe2 nagyon jo dinamikában de a focus peaking lehetne jobb.

(#23250) madstunt válasza #86322688 (#23249) üzenetére


madstunt
addikt

mondjuk a peakinget kb sose használom tbh, inkább a focus magnifiert manuálozáshoz

Fricc: THX

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.