Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) |AP| válasza madgie (#23700) üzenetére


|AP|
veterán

ez engem is meglepett.
Nekem a méretén kívül semmi gondom a 10-24-gyel.

(#23702) madgie válasza |AP| (#23701) üzenetére


madgie
titán

Szerintem kegyetlen jó cucc, konkrétan rá van nőve az egyik gépre :)

(#23703) centrino válasza madgie (#23702) üzenetére


centrino
aktív tag

Gyártási szórás? 18-55-nél is olvastam elég vegyes véleményeket.

(#23704) centrino válasza FLx (#23697) üzenetére


centrino
aktív tag

Ha már olcsó objektívekről van szó...

több mint 2kg...

[ Szerkesztve ]

(#23705) pranksta válasza |AP| (#23698) üzenetére


pranksta
tag

Es a jobb oldali micsoda? A keprol annyi derul ki, hogy f/2.8 es vszeg nem Fuji, mert forditott iranyba megy a rekeszgyuru.

dubito ergo sum

(#23706) centrino válasza pranksta (#23705) üzenetére


centrino
aktív tag

Laowa 9mm 2.8

Aki idő előtt kipróbálná az Eternát Lightroomban, és van Irident X-Transformer (vagy csak a próbaverzió):

[ Szerkesztve ]

(#23707) Muerte68 válasza centrino (#23706) üzenetére


Muerte68
addikt

Az a gép használva volt rendesen :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23708) total90 válasza FLx (#23695) üzenetére


total90
veterán

Nem tudom, lehet nem zavarna a 16 mm, ha a képminőség tényleg odaver.

(#23696) centrino

Annyira nem sőrgős... szóval lehet várnék, de ez mikor jön? Nem néz ki nagynak. Olyan fura ez, dSRL után soha nem fogom megszokni, hogy milcesek ilyen apró obira azt mondják, hogy nagy ;]

(#23700) madgie

Midkettő :DDD

Pl.: ezt ma lőttem, teljesen szélcsend, szóval nem mozogtak az ágak. Van olyan is, ahol egy szikla van és a sarok, mint ha bemozdult volna, torz, holott középen meg nagyon karcos.

Bal szélen nagyon látszódik, hogy mire gondolok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23709) MrChris válasza Muerte68 (#23707) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak be van festve.

(#23710) centrino válasza total90 (#23708) üzenetére


centrino
aktív tag

Elvileg vmi októbert emlegettek valahol a 8-16/2.8-ra. Beépített fix napellenző a domború frontlencse miatt és szerintem 1200-1400€ körüli ár várható.

(#23711) pranksta válasza total90 (#23708) üzenetére


pranksta
tag

Itt tobb meterrel kozelebb vannak a gephez a szeleken levo agak a kozepen levoknel, szoval fura is lenne a mindenhol egyseges elesseg.
En amugy konkretan sehol nem latom igazan elesnek a kepet, igy nehez megitelni, de a bal szel tenyleg mosottnak tunik.

Ez viszont a 16 1.4-nel is megvan.

dubito ergo sum

(#23712) madgie válasza centrino (#23706) üzenetére


madgie
titán

Ettől még csak tippeli az Eternát, sajnos hiába jobb az X-Trans III-nál az Adobe színkezelése, csúcsfényekben pl csak ugatja az eredeti filmszimulációkat. Persze kipróbálni ettől ki lehet, nagyjábóli megközelítést ad arról, mit várhatunk :)

(#23713) #16820480 válasza total90 (#23694) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az XC obik nem drágák, a többi sem. Az átfogás is jó, csak kérdés a pz megoldás milyen...

(#23714) gorgo


gorgo
őstag

Nekem ugyan nincs 10-24-em de kb. az az egyetlen ami még kéne. A tesztek és mintaképek alapján k jó cucc! Hogy 10 mm-en torzít? Még szép, az élesség már más tészta, de adott esetben lehet user error.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23715) b.vr válasza total90 (#23708) üzenetére


b.vr
őstag

Nem tudom hány topicban hány ilyen esetnél írtam már le, hogy ilyen képek alapján nem lehet megítélni azt amit kérdezel (mások meg hozzák a kvázi-makró távolságból a lego-bábukat, vagy legutóbb egy olyan fatörzsről egy közelit hogy végképp nem lehetett látni egyáltalán hol volt a fókusz, stb, stb) Értem én hogy téglafalat és társait fotózni még ennyire sem izgalmas, de ilyen esetben, ha kétségeid vannak az objektívvel, mégis ezt kell tenni, felállni 2-3 méterre merőlegesen egy nagy sík, struktúrált felülethez (aminek a paradigmatikus esete a téglafal), alap érzékenység, ha biztosra akarsz menni akkor állvány, manuálfókusz, távkioldó. A lényeg hogy az objektíven kívül lehetőleg minden más faktor jelentőségét minimalizálni. Lehet próbálni persze többféle rekesszel, többféle tárgytávon.
Lehet persze ironizálgatni a téglafalon és társain mint az többször elő szokott fordulni, de az a helyzet hogy nem véletlenül szoktak ilyen jellegű teszteket _is_ csinálni (persze senki nem mondja hogy kiváltaná a terep-tapasztalatot, még mielőtt)

PS: konkrétan a 10-24 kapcsán, az általam tájfotózás kapcsán rendszeresen emlegetett Elia Locardi-nál a Fuji szettjén a kezdetektől szinte ráforrt ez az objektív a vázra, semmi problémát nem lehetett látni a képein. Szóval simán lehet akár gyártási szórás, stb., a lényeg hogy tisztességesen ki kell tesztelni.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23716) MC Pite válasza Muerte68 (#23690) üzenetére


MC Pite
veterán

Mai sétáról pár kép a 28 2.8-al:[link] (Sooc és acd see-ben tone curves, vignette correction és élesítés utáni, bacthben ráereszhető akár.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23717) Muerte68 válasza MC Pite (#23716) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát ez így teljesen vállalhatónak tűnik-ennyi utómunka belefér :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23718) pethob válasza total90 (#23694) üzenetére


pethob
aktív tag

Ott van még a Zeiss Touit 12/2.8 is. Meg persze a manuális Samyang 12.

Bár szerintem a 10-24 élességével nincs gond, a torzitás meg egyrészt elkerülhetetlen 10mm-en, másrészt szoftverből (JPG-nél automatice a váz) jól kezelhető. A fényerő és a méret jobb a fixeknél...

A Zeiss még szexi is.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23719) madgie válasza pethob (#23718) üzenetére


madgie
titán

Nekem van ugye Samyang 12, ami legendásan jó 3rd party cucc, már ha épp nem decenteres. Vagy van 16/1.4, amit az egyik legjobb Fuji nagylátónak tartanak (és a csillagfotós teszt nem téma, mert az csak a kóma miatt olyan, amilyen, mindegyik F1.2-F1.4 Fuji ilyen 1-2 stoppig rekeszelve "kómailag").

Na, ezekhez képest is baromi jó a 10-24. A tizes végén is, a 24-esen is, mindenütt.

(#23720) pranksta válasza madgie (#23719) üzenetére


pranksta
tag

Hogy erted azt, hogy "nem tema, mert az csak a koma miatt olyan, amilyen"? A kollega pont azt mondja, hogy zavarja.
Ha 2.8-on hasznalna, akkor meg mar ott van az XF14, ami nagyobb latoszogu es olcsobb.

dubito ergo sum

(#23721) madgie válasza pranksta (#23720) üzenetére


madgie
titán

Nem véletlen, hogy a Samival szoktak asztrózni.

(#23722) Atomizer


Atomizer
csendes tag

Azt tudja valaki, hogy Samayang-ot itthon szervizelik-e?

A relatíve nagy gyártási szórás miatt kérdem. Vennék szívesen használtan, de elképzelhető, hogy nem szúrom ki vételkor (4-5 tesztkép) hogy decenteres. Egy beállítás meg általában nem egy óriási összeg.

(#23723) pethob


pethob
aktív tag

Szerintem is jó objektív a 10-24-es, engem egyedül a torzítása zavar, de az is csak videónál ha svenkelek vele wide oldalon. "Nyaralni" meg a mérete és tömege miatt nem jön velem...

Azért nálam nincs rágyógyulva a vázra, a fixeket (16,14 és Sami 8mm halszem ha játszadozni kell) sokkal jobban szeretem. De ez már egyéni preferencia.

Fujinál egyenlőre 14mm-en megállnak a fixek, 12 azért szélesebb, és ezért írtam a két obit. Mert ezek is nagyon jók, a sami még olcsó is, és ilyen széles látón azért együtt lehet élni a manuális fókusszal. A Zeiss meg mindent tud, amit a 14-es fuji, csak 12mm-en...

Ha már egyéni preferencia, ezek közül az én kedvencem a 16/1.4. Nekem már elég széles, iszonyat jó képe, és kellemes közelpontja van.

Bármihez amit állványról űznek (épület, táj), a 10-24-et venném...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23724) total90 válasza centrino (#23710) üzenetére


total90
veterán

Ha eladnám a 10-24-et és valószínűleg az 56-ostól is megválok, mert nem használom, így az ára még bele is férne.
A beépített fix napellenző viszont annyira nem örvendetes. Ugyanez volt a Nikonon is, a 14-24-hez kellett filtetartó és filterek, amiket meg is vettem és a minőség durván jó volt, de azt hordozgatni, szerelni, na azt nem akarom megint.

(#23711) pranksta

Elég távolról lőttem, f9, nem kellene ennyire torzulnia.

(#23714) gorgo

Nikon DX-en volt Sigma 10-22-m és ott is volt torzítás, de nem ilyen mértékben. Aztán FX-en a 14-24-el meg még kevesebb.
Szerintem én kifogtam egyet, ami gyárilag hibás, mert mindenki isteníti obit :U

(#23715) b.vr

Kipróbálom amit mondasz :R

(#23718) pethob

Zeiss obit már néztem, de a tesztek alapján annyira nem jött be, sőt... Samit, vagy is csak manuálisat nem akarok.

A napokba hozok próbára egy 14-es meg egy 16-ost, na meg tesztelgetem a 10-24-et. Meglátom mi lesz belőle.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23725) hegyimorc válasza Atomizer (#23722) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem tudom, szervizelik-e itthon, de nincs ez a decenteresség kicsit túllihegve?

Úgy értem nem arról van-e szó, hogy - szokás szerint - van itt egy szar példány és az jár kézről kézre és mindenki arra az egyre panaszkodik? :)
(Meg kell tudni a sorozatszámát és ha azt kínálják eladásra, akkor nem megvenni)

Azt sem tudom mennyi lenne a szervízdíj, de ha már azt is hozzáadod a használt árhoz, akkor már kb az új , garis áránál vagy. (Nem tudom most mennyiért adják. Amikor én vettem akkor alig került többe, mint a használt)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23726) faki_


faki_
senior tag

7artisans 12mm F2.8 egy Sony a7R II-n Super 35mm (crop?) módban: Flickr, videó.

[ Szerkesztve ]

(#23727) faki_ válasza faki_ (#23726) üzenetére


faki_
senior tag

Itt is van pár kép, Fujival is, de nagyon kis felbontásban: #7artisans12mm (Instagram).

(#23728) Zozzant válasza faki_ (#23726) üzenetére


Zozzant
addikt

[link] van rá kupon is, azzal 37 ezer környéke.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23729) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"The downside is the loss of the dedicated exposure compensation dial. Instead you either have to hold the button and turn the dial or configure the button to act as a toggle. This makes one or both of the dials act as exposure comp (you can't then reconfigure the button, though: if a button isn't set to Exposure Comp, the dials can't be set to change it)."

ja, hogy x-h1-en nincs azonnali tekeréssel expókorrekció, hanem előtte még külön egy gombbal kell szórakozni? hát akkor fuck you, fuji! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23730) b.vr válasza Parci (#23729) üzenetére


b.vr
őstag

Thom Hogannál is olvastam erről: "Fujifilm moved to the Nikon-style button+dial design" (tényleg így van a Nikon-okon és nem lehet átállítani hogy egyből expo-kompenzáció legyen?) Nem igazán látom az értelmét, meg kell majd néznem élőben hogy működik ez mert egyelőre nem látom miért lenne jó így megtervezni.

szerk: és bakker tényleg: tutorial Mondjuk egy tükrösnél még _talán_ megértem, hogy ne tekerődjön el véletlenül mert van esély hogy a fotós csak utólag veszi észre. Na de EVFnél azonnal látni a hatást, még az exponálás előtt, meg persze a kész kép is megjelenik az EVFben bőven elég időre ahhoz hogy lehessen látni ha valami elállítódott volna.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23731) Parci válasza b.vr (#23730) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk az ilyesmi biztos "kaizenezhető" ( :U ) förmveárból, és melegen ajánlom nekik, hogy lehessen azt is beállítani, hogy simán valamelyik tárcsa az expókorrekció tárcsa, bűvészmutatványok nélkül... különben nem veszem meg öt év múlva használtan a szarjukat! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23732) total90 válasza Parci (#23731) üzenetére


total90
veterán

Lehet állítani... volt teszten egy ismerőnél és ő is épp ezen akart kiakadni, de át lehet állítani az egyik tárcsára. Szóval problem solved.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23733) b.vr válasza Parci (#23731) üzenetére


b.vr
őstag

"különben nem veszem meg öt év múlva használtan a szarjukat! :DDD"

Ez az, keménynek kell lenni, különben sosem tanulják meg! :D

Egyébként azt nem értem hogy a konkurens gyártók mérnökei sosem próbálják ki egymás gépeit, vagy mi? És nem ipari kémkedésről beszélek, hanem talán futná a költségvetésből hogy megvegyék egymás gépeit a bó'tban, és próbálják használgatni kicsit hosszasabban. Azért hogy egy milc-en (de akár egy kompakton!) egy expo-kompenzációnak hogy kell hasznosan működnie, az nem egy boszorkányság, az ki van találva, csak meg kell nézni...

(#23732) total90: remek! :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23734) total90 válasza b.vr (#23733) üzenetére


total90
veterán

Van valami YouTubeos japán (vagy kínai tag), akkor annó a Nikonnál dolgozott. Ő említei az egyik videóban, hogy a kutató központban több gép volt más gyártótól mint a Nikontól, mert mindet tesztelték.
Szóval elvileg de...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23735) b.vr válasza total90 (#23734) üzenetére


b.vr
őstag

Mondjuk lehet hogy pont ez volt a baj, meglátták hogy a DSLR Nikonon van ilyen, akkor tervezzük be mi is! :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23736) total90 válasza b.vr (#23735) üzenetére


total90
veterán

Nikonról jöttem Fujira, jeee :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23737) madgie válasza Parci (#23729) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk a toggle nemtom, miért baj, egyszer megnyomod, onnantól a tárcsával ugyanúgy tekered, aztán amíg meg nem nyomod újra, így is marad, nem?

(#23738) faki_ válasza Zozzant (#23728) üzenetére


faki_
senior tag

Még jó, hogy most nincs ilyesmire keretem, így már kb. fele ár egy eglobálos Samyanghoz képest.

(#23739) Zozzant válasza faki_ (#23738) üzenetére


Zozzant
addikt

Holnap talán megjön már a DA/FX adapterem, lesz itt nemulass amikor a Sigma 10-20 felkerül a fujira:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23740) Parci válasza madgie (#23737) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért baj plusz egy gombnyomás? eleve baj, eddig nem kellett, ez tehát eléggé antikaizenke. másrészt, én nem tartom bekapcsolva a gépet. lövök egyet, kikapcsolom. szóval nálam minden alkalommal plusz egy gombnyomás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23741) madgie válasza Parci (#23740) üzenetére


madgie
titán

Majd megkaizenezik. Egyébként eddig is elnyomhattad, mert ha benyomtad a tárcsát, máris nem az expókorrekciót tekerted. És ezt kikapcsolásnál is megjegyezte, tehát nincs kizárva, hogy a toggle gomb ki/gomb be is "megjegyződik", nem?

Amúgy én se szeretem a Nikonos Mortal Kombat gombkombókat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23742) faki_ válasza Zozzant (#23739) üzenetére


faki_
senior tag

Most így az ugrott be, hogy van az a viszonylag olcsó Canon 10-18mm... Nem tudom mennyire életképes ötlet Fujira, bár a 100-as makrón kívül nem akarok már semmit adapterezni (azt se, csak muszáj :) ).

(#23740) Parci

Befonnám a hajam egy plusz gombnyomogatáson, azt a tárcsát használom a legtöbbet. Mondjuk nem is én vagyok a célközönség.

(#23743) Parci válasza madgie (#23741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig volt expókorrekció tárcsa. külön, kikapcsolt állapotban is láthatóan. ha már elveszik, legyen annyi eszük, hogy rátehetem a hátsó tárcsára külön könyörgés nélkül. szóval marad a fuckyou, amíg ezt nem lehet. akkor korrekt, ha a hibákat is elismerjük szvsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23744) total90 válasza Parci (#23743) üzenetére


total90
veterán

Fentebb írtam, át lehet ranki másik tárcsára a funkciót...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23745) madgie válasza Parci (#23743) üzenetére


madgie
titán

Egy csomószor eltekeredett az az expótárcsa, mert nem colt lockolható, legalább C állásban. Oké, le lehet csekkolni használat előtt, de gyors gépváltásnál nem a tárcsákat nézem a gép tetején (mint ahogy a GFX féle státuszkijelzővel se tudnék túl sok mindent kezdeni).

Amúgy én az első tárcsával korrekciózok, oda szeretném én is, gombnyomkodás nélkül :)

(#23746) Parci válasza madgie (#23745) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de kikapcsoláskor úgy is resetelődik az új x-h1-nél, hiszen egy "logikai" tárcsa. szóval ez sem gond ott. egyszerűen hadd döntsem el én, hogy melyik tárcsa mit állítson. plusz gombnyomás nélkül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23747) Parci válasza total90 (#23744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor vaklárma :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23748) madgie válasza Parci (#23746) üzenetére


madgie
titán

Az expó-aperture korrekció állása sem resetelődik kikapcsoláskor, pedig ugyanúgy nem fizikai helyre kapcsolsz át. Szóval várjuk már meg, mit csinál toggle-ban pontosan.

Hidd el, nekem is fontos, rengeteget expókorrekciózok, gombnyomkodás nélkül.

(#23749) pranksta válasza faki_ (#23742) üzenetére


pranksta
tag

Volt olyan obim. Ha minel olcsobb ultra-nagylatoszogu zoom kell, akkor hajra, de ha a kepminoseg is szamit, nem ajanlom. Borzalmas a szeleken.

A 7artisans-al nincs tapasztalatom, viszont volt egy Samyang 16 f/2.0-m. Az alapjan csak ajanlani tudom a markat es a 12mm-est is elegge dicserik. Gondolkozom rajta, lehet, h le fogom cserelni a jelenlegi 18-as Fujit.
Az egyetlen problemam vele az, hogy nehez eladni ha ugy alakul, mert sokan felnek a manualfokusztol.

dubito ergo sum

(#23750) faki_ válasza pranksta (#23749) üzenetére


faki_
senior tag

Köszi, de tényleg csak agyalás volt! Ha lesz nagylátóm az valószínűleg a Samyang 12/2 lesz, hacsak nem teljesít (az árához képest) valami elképesztően a 7artisans 12/2.8. Az XF 18/2 cseréjével most is menne, de arra még nem tudom rászánni magam, ill. alig használtam ahhoz, hogy biztos legyek benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.