Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) lugosi válasza Muerte68 (#23300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Alapvetően nem vészes akkor. Hátha lesz E3 kit ebben?

(#23302) hegyimorc válasza lugosi (#23299) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nálam így néz ki: A GPS logol, amint hazaérek és a kertkapuban leállítom, feltölti a tracket a garmin connectre a telefonon keresztül, amivel BT kapcsolatban van. Ez a telefononos kapcsolat nem szükséges, csak így kényelmesebb, mert így a GPS-sel nincs további teendőm, a kormányról sem kell levenni, ha még nem kell tölteni az akkuját. Ha ezt nem tudja a GPS vagy pl nem ezt használod, hanem valami telefonos appot akkor is jó, a lényeg, hogy meglegyen a tracklog.

A képeket átmásolom a memóriakártyáról, válogatom, feldolgozom, és mikor megvan a végső jpg akkor mellé teszem a gpx tracklogot és a GeoSetter-rel szinkronizálom. Ez beírja az EXIF fejlécbe a koordinátákat.

A fényképezőgép és a GPS órája általában nem jár pontosan együtt, a GeoSetterben utólag ezt is nagyon egyszerű korrigálni.

A garmin nem rögzíti az irányt, csak a földrajzi koordinátákat, de a GeoSetterben ezt is meg lehet adni, ha akarod. (a mellékelt screeshoton ezt is megadtam, így még az is benne lesz a kép fejlécében, hogy merre nézett a kamera)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23303) |AP| válasza lugosi (#23301) üzenetére


|AP|
veterán

sajnos nem valószínű (16-50-nel sem adják kitben az E3-mat), pedig engem is egy ilyen kit érdekelne

(#23304) lugosi válasza hegyimorc (#23302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, elég érthető és világos. Az enyémnek nincs Bluetooth kapcsolata de a Basecamp-be kábellel át tudom tölteni és úgy tud gpx-et.

AP: sejtettem, de azért köszi.

(#23305) Joeeeeeey


Joeeeeeey
csendes tag

sziasztok, múlt hétvégén végre volt alkalmam kipróbálni az XF80-at, nagyon meg vagyok elégedve, számomra durva hogy optikailag mennyire jó (105 nikon makróhoz hasonlítva), a bokeh-ja sarkokban karakteres, középen lágy - nekem tetszik mindenképp, stabi nagyon hasznos és igazán jól is működik, vignette problémát nem tapasztaltam - bár én nem is vagyok érzékeny rá, szerintem sokáig meg lesz, egyedül talán a mérete lehetne kisebb, durva hogy picit hosszabb mint egy FF 105 vr nikkor vagy hasonló canon obi, de használatban XT1 vázon nem okoz problémát (közepes markolattal).

https://500px.com/ifjgazso

(#23306) pethob


pethob
aktív tag

Lesz barna X100F hurrá.
(Kihajtható kijelző bezzeg nem lesz...) :((

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23307) pranksta


pranksta
tag

Sziasztok!

Nem feltetlen Fuji X tema, de egy X-T1 birtoklasa kapcsan merult fel bennem a kovetkezo kerdes:

Miert nincs nagyon a piacon direkt APS-C-hez valo 100mm-es, vagy nagyobb fix teleobi?

Amirol tudok, az az iden megjeleno XF200, meg a Samyang 100/2.8 es 135/2.
14mm-tol 90-ig tele van fasza fixekkel a fuji, afolott viszont csak zoom. Az XF200 a kepek alapjan brutalis meretu lesz, valoszinuleg az ara es a sulya szintugy.

A Samyang obijain hezitalok. Ezek FF obik, azaz valojaban APS-C-nel nagyobb kepet fednek le. Valahol lehetne ezeknek a meretebol faragni, nem igaz?
A komolyabb MILCek elterjedese elott lehet, hogy ez nem volt szempont, mert egy APS-C DSLR amugy is nagyjabol ugyanakkora, mint egy FF, de a tukor nelkuli kameraknak pont a meret az egyik erosseguk, a legtobbjuk pedig APS-C meretu szenzort hasznal.
Nem lenne logikus ezek utan, hogy megjelennek kisebb meretu teleobik? Vagy valahol rosszul latom a helyzetet?
Elore is koszi minden gondolatot es bocs az offert.

dubito ergo sum

(#23308) #16820480 válasza pranksta (#23307) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én ilyen célra egy Fucica 135mm f3.5-öt vettem, az elég kompakt sztem. Igaz manuális.

(#23309) b.vr válasza pranksta (#23307) üzenetére


b.vr
őstag

Biztos lesz majd, csak még nem jutottak el odáig. Úgy gondolták (és szerintem jól gondolták) hogy voltak ennél fontosabb objektívek amiket ki kellett hozniuk. A kapacitás pedig korlátozott (és már középformátummal is foglalkozni kell)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23310) Mercutio_ válasza pranksta (#23307) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott az 50-140/2.8 OIS WR, az szépen lefedi az általad hiányolt tartományt és viszonylag fényerős is, bár van súlya az tény.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23311) Mercutio_ válasza pranksta (#23307) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyébként a méretcsökkentés a tele tartomány felé haladva kevésbé hatékonyan kivitelezhető, mint normál és nagylátó üvegeknél. Erről régebben mintha Die_Roboter írt volna - lencsetervezési valamint fénytani okok talán? :U

Az APS-C vs FF szenzorra vetítő lencse méretigénye tekintetében pedig (amit az indexen is feszegettél) azt is figyelembe kell venni, hogy a kisebb bázistáv miatt a mikrolencsék a szélek felé már nem teljesen merőlegesek, így a rájuk vetített képnél (azaz az azt létehozó lencsék tervezésénél) is ezzel számolni kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23312) pranksta válasza Mercutio_ (#23310) üzenetére


pranksta
tag

Tudom. Meg van 18-135, 55-200, es 100-400 is. Ez mind zoom.

dubito ergo sum

(#23313) airdei


airdei
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nincs lehetőségem végigolvasni a fórumot.

Tervezem, h belépek a fujisoktáborába.
Kérdés az, hogy hobby felhasználásra, kirándulás, családi fotózás, baba, gyerek fotózásra elég e az x-e1?

Sok helyen olvastam, h lassú a fókuszál, de mivel nem próbáltam még így nem tudom, hogy kinek, mit jelent a lassúsága.

Vagy gyűjtögessek és inkább más típust válasszak?

Előre is köszi

(#23314) #86322688 válasza airdei (#23313) üzenetére


#86322688
törölt tag

Nagyon jo gep, dslr utan az xe2 is lassu nekem..de ha nem denevereket fotozol sapadt holdfenynel, tokeletes.

(#23315) Mr.Csizmás válasza airdei (#23313) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

saccra mire annyira felpörög a gyerek (hogy ne boldoguljon az AF), addigra pont lecseréled az XE1-et :)) (2-3 év?) de van itt pár FujistApu már.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23316) 80hun válasza pranksta (#23312) üzenetére


80hun
addikt

De ha a manuál is megfelel számodra akkor kicsi és könnyű obikat találsz a régi SLR redszerekben.
Olympus OM 100/2.8 , Pentax-M 135/3.5 és 200/4 ezek méretét még a mai modern objektívek is megirigyelnék :)

Még adapterrel is kicsik maradnak :)

(#23317) Muerte68 válasza airdei (#23313) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem is az van valóban nem gyors,de amire írtad bőven jó-ballagáson farsangon fotóztam már vele-ha nem szembe fut a delikvens simán használható :K
Ha gyorsabbat akarsz XE2-XT10-már gyorsabb igaz duplájába kerül 50 vs 100-110.
A képe jó jól húzható,bírja az iso emelést-a lassabb fókusz meg a közepes kijelző ami hátrány-az EVF-viszont jó :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23318) #31733248


#31733248
törölt tag

Videózással komolyabban foglalkozó fujisok figyelmébe ajánlom taranis kolléga fejlesztéseit.

(#23319) airdei


airdei
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat.
Én is úgy gondoltam, h megismerni a fujit, korrekt áru az e-X1, utána majd kiderül.

(#23320) madgie válasza #31733248 (#23318) üzenetére


madgie
titán

Nincs belső F-Log, én meg tuti nem aggatok rá külső monitort/felvevőt, de köszi, jó link.

(#23321) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

XA1-en elv. be van kapcsolva a peak, de nem látom. ja és a belenagyítás se megy a tárcsa benyomására. vagy itt másképp műxik, mint az XT10-en? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23322) pranksta válasza Mercutio_ (#23311) üzenetére


pranksta
tag

Ennek a fizikajara amugy tok kivancsi lennek. Kar, hogy amikor tanitottak az optikat, akkor rohadtul nem erdekelt...

@80hun
Koszi, valoszinuleg ilyesmi lesz a megoldas. A manuallal nincs bajom (ezert is emlitettem a Samyangot); amitol odzkodom kicsit a regi lencsekkel kapcsolatban, az foleg a CA.

dubito ergo sum

(#23323) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Amióta megvan az XF50-140, sokszor hiányzik sétákról, családi kirándulásokról a tele, ugyanis azt azért nem mindig van kedve cipelni az embernek. Jövő héten kis unokatesókat viszek állatkertbe, megyünk az Alpokba is, az XF10-24-et most egy kicsit "túllőttem" kéne majd egy-két jó "tele-tájképet" lőni. Nagyon szeretem az olyat. Ködös hegyvonulat-sziluettek stb.
Nézegettem az 55-200-at, de az mégiscsak 150k. Aztán megnézem a 2015 elején 50-230-al készült ooc jpg-eimet egy rendes monitoron és teljesen kész voltam. Marha jó képe van. Kontrasztos, éles, színek is rendben. Indexen sikeresen megtaláltam a saját :D obimat, aminek akkor a harmadik most meg már a hatodik tulajdonosa vagyok 2,5 év után. Harmadáron az 55-200-hoz képest.
Minden művészi igény nélkül megmutatnék vele két darab ooc jpg-et egyenesen memkariról feltöltve, minden előre elgondolás nélkül egy esti sétán kézből, nyitva. CC SH+1 Color-4 a többi nullán. Hozzáteszem továbbá, hogy ekv. 350mm-en lövöldöztem vele hiba nélkül 1/30-on, pedig nem tudok róla, hogy atom stabil kezem lenne. Ezt se adom el többet, az tutti.

(#23324) Royo85 válasza DonRazzino (#23323) üzenetére


Royo85
tag

Teljesen rendben van ez az obi.
Köszi az infót! :R

(#23325) pethob válasza DonRazzino (#23323) üzenetére


pethob
aktív tag

Persze az eredményhez kell a csaj is, szóval azt is tartsd meg! :D

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23326) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mielőtt a fuji hungary-hoz fordulok: elhagytam a fuji x20-as kompaktom hátsó hüvelykujj-támaszát (a kis peremes gumi hátul a jobb felső részen). hol érdemes ilyet keresni?

(igen, vettem egyet a fuji fáccse csoportból hibás vakuval olcsóér', ütöm-vágom síelős gépnek. hát, sikerült is ütni-vágni :DDD)

(a gép amúgy tök jó, kifejezetten klassz használni, ellenben az elkészült képek pocsékok)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23327) DonRazzino válasza pethob (#23325) üzenetére


DonRazzino
senior tag

16 éves korában találtam, ennek már 17 éve, úgyhogy rendesen zárom rá az ajtót ne félj. :D

(#23328) Parci válasza DonRazzino (#23327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bázz, a 16+17 elég kemény! respekt, nekem a 18+7 végül csak 7 lett, bár ennek már tízezer éve

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23329) DonRazzino válasza Parci (#23328) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem mondom, hogy nem kellett harcolni :U

Most akarok kis turistázó munkatársammal X30-at vetetni. Mi a gond az X20-al?

(#23330) Parci válasza DonRazzino (#23272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

16-80-at, és várom türelmesen továbbra is... ;)
(vagy bármit, ami nagyobb átfogású a 16-50-nél és kisebb/könnyebb a 18-135-nél)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23331) Parci válasza DonRazzino (#23329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nehézségek mindig vannak ilyen ultrafutó :DDD távokon. bár, feleségemmel 11 év és egy gyerek után is alapvetően oké minden (kop-kop, kertész, személyi edző, kutyafüle nincs, postás nem csenget :DDD).

nekem volt x10, aztán x30, most x20. én az x30-at gyűlöltem használni, hiába tud jóval többet. sokkal ducibb lett, az obija ilyen hülye kacsacsőr, elveszett belőle, ami miatt az x10-et imádtam. az x20 már jó af-es, a keresője hibrid (persze korlátozottan használható, de egész jó), a szenzor is x-trans, viszont x10 forma maradt (amit imádok).

nem emlékszem már, hogy milyen képe volt az x30-nak, alig használtam. ennek olyan, hogy ha belenagyítok, akkor sírok azért...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23332) Muerte68 válasza DonRazzino (#23323) üzenetére


Muerte68
addikt

az 50-230-engem is meglepett,nem vártam tőle azt a minőséget amit tud.
Volt már egy két kit telém-hát bucira veri őket :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23333) MC Pite válasza DonRazzino (#23329) üzenetére


MC Pite
veterán

Volt X10em, családban van X20(amit szintén használok időnként), most X30unk van. Huszast nem szeretem (se EXR szenzor, se EVF, ezek nélkül nekem meg tök sótlan). Külsőre jobban szerettem ugyan a régieket, de az EVF, micro usb töltés, sebesség és kezelői felület szerintem sokkal használhatóbb géppé teszi mint a huszast, legalábbis nekem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23334) centrino válasza Alabástrom (#22919) üzenetére


centrino
aktív tag

Nekem megjött a Godox XPro vezérlő, eddigiek alapján nagyon jó, még ismerkedünk...
Nálad hogy működik? Mivel próbáltad eddig?

(#23335) Zozzant


Zozzant
addikt

Hátha érdekel valakit, már létezik Pentax DA - Fuji FX adapter, a blendegyűrű nélküli pentax obikon lehet vele blendét nyitni-csukni. Alapból csukva van ezeken a blende, ezért érdekes.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23336) DonRazzino válasza MC Pite (#23333) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi a tanácsokat, én is pont ezeket a szempontokat néztem. Csak az bosszant, hogy a Media Marktban nem vettem meg, amikor 99k volt újonnan, most meg mintha valami old timer lenne, megy felfelé a használt ára. :N

(#23337) Parci válasza DonRazzino (#23336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én annyiért vettem anno, de már túladtam rajta. ha kézbevéve, keresőbe nézve, picit nyomkodva tetszik, akkor nincs gond, mert valóban sokkal fejlettebb cucc az elődeinél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23338) kiskami válasza DonRazzino (#23336) üzenetére


kiskami
tag

Az X30 megjelenése után elkezdtek a korábbi modellekről mint klasszikus vagy klasszikussá váló gépekről beszélni. Aki nem csak automatán kattintgatott velük, fogékony a formára, és el tudja fogadni a gyengébb iq-t - pl. a Sony RX100-hoz képest, az többnyire imádja, imádta. Ezt érzékelték az eladók, akik hajlandók megválni tőlük. :)
Olvastam fórumon olyat is, hogy volt aki kettőt vett pl. X30-ból, hogy ha az egyik végleg bedöglik, akkor legyen másik, amit tud használni. :C

(#23339) Gercsa válasza kiskami (#23338) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én még mindig kíváncsi lennék rá, mit tudna a 2/3"-os szenzor x-trans III alapokon.

Ha nem szüntetik be a gyártását/fejlesztését, és legalább addig életben tartják a típust míg a technikai fejlődéssel kap egy 800-1600 környékén is aránylag zajmentesen használható ISO-t, akkor robbantott volna nagyot szerintem. Az optika, az EVF gyakorlatilag minden ami benne volt a szenzoron kívül az így lassan 4 év távlatából sem elavult.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23340) centrino


centrino
aktív tag

Ha valakit érdekel, eglobal-on van újra "Mitakon 35mm f/0,95 ver II" objektív 420€ körüli áron.

(#23341) Matska válasza centrino (#23340) üzenetére


Matska
senior tag

Egy ideig szemeztem vele, de pont azért dobtam a régi manuális objektíveket, mert a témáim nem nagyon maradnak egyhelyben, és a leglassabb Af is gyorsabb mint az Mf.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23342) centrino


centrino
aktív tag

Persze, de népszerű objektív lett, mindenhonnan elkapkodták, aki eddig hiába kereste most gyorsan lecsaphat rá. Szerintem egy két napon belül ott is újra kifogynak... (én most egy 35/1.4 et várok épp ugyanonnan. :) )

[ Szerkesztve ]

(#23343) total90


total90
veterán

A Fuji X Raw Studio Windowsra mikorra várható? Tudjátok esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23344) centrino válasza total90 (#23343) üzenetére


centrino
aktív tag

Hivatalosan február végére csúsztatta a fuji és az E3 is megkapja fw frissítéssel...

[ Szerkesztve ]

(#23345) total90 válasza centrino (#23344) üzenetére


total90
veterán

Ah ok, mert úgy emlékeztem, hogy január vége volt mondva... de remélem tovább nem csúsztatják :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23346) Clemi


Clemi
veterán

Nem mintha most kellene, de egyébként az eglobal vásárlásról a számlát hogy lehet begyűjteni?

(#23347) madgie válasza Clemi (#23346) üzenetére


madgie
titán

Belépsz, My Orders résznél ott lesz(nek) tételesen, katt az ID-re.

(#23348) Clemi válasza madgie (#23347) üzenetére


Clemi
veterán

Megvan, köszi, csak a tavalyi évet kellett beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#23349) madgie válasza Clemi (#23348) üzenetére


madgie
titán

Nem másik felhasználónévvel vásároltad?

(#23350) MC Pite válasza Gercsa (#23339) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem sokat nem hozna az X-Trans III ekkora méretben (nyilván a nagyobb pd terület hasznos). Akinek a zaj fontosabb, nagyobb gépet vesz. Akinek ekkora méretben kell valami, annak kb ez van, sony, canon, pana; de ez a legolcsóbb, meg sokaknak a legszimpatikusabb az ebből kieső kép ezek közül - sokan nem pixelpeeperkednek.

Érdekes egyébként most decemberben próbáltam a pro lowlightmódot, ami tök jól működött az X10-nél, de itt még rosszabb eredményt hozott mint egy szimpla kép (lehet hogy máshogy próbált zajt szűrni, de a zajjal részlet is veszett el; vagy lehet hogy ott alapon van a NR, én meg minimumom használom). :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.