Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) #16820480 válasza Mr.Csizmás (#23100) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem Leica L39 menetes Voigtlander obihoz kellene esetleg, akkor azzal ezek szerint mindegy :K

(#23102) DonRazzino válasza madgie (#23087) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Na igen. Meg kéne néznem mennyire lassú az a lassú. :) Mert bármilyen vakuval menne az on-camera derítés 1/500-on, az szimpi. Mostanában széles fotókat kér mindenki. A 10-24 egyébkén parádés erre a célra.

(#23103) Muerte68 válasza #16820480 (#23101) üzenetére


Muerte68
addikt

Elvileg 3 fajta m39 van a Leica hoz L39 kell két fajta bázis távolság van még egynek más a menetemelkedése

A manuális topicban egészen pontosan megmondják mi való hozzá.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23104) pethob válasza DonRazzino (#23102) üzenetére


pethob
aktív tag

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, mert kb. hetente küzdök a gondolattal, hogy lecserélem az X100T-t egy F-re. Ugye egyet vettem is, de 1.5 nap után meghalt. Sokat rágódtam rajta, de végül a pénzt kértem vissza, mert bár nem sikerült rendesen tesztelnem (kb. 30 képet lőttem vele), de egy picit lassabb volt, mint az XT2/X-PRO2 vonal. Jól érezhető előre lépés az X100T-hez képest, de még mindig elmarad a "pro" vonaltól, így párhuzamosan használva picit zavaró. Ahogy a kihajtható képernyő hiánya is! Jöhetne már az X200... :-)

(Azóta van újabb firmware, szóval lehet, gyorsult...)

Amúgy az X100-as vonal tényleg sokkal több, mint bármelyik cserélhető váz és egy 23/2 optika. Ha csak 1 kamera maradhatna, biztos arra szavaznék, egyszerűen sokkal nagyobb élvezet fotózni vele, mint bármelyik másik vázzal, amit eddig használtam. Kár, hogy a Fujifilm nagyon hanyagolja az utóbbi időben...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23105) Gondwana válasza DonRazzino (#23102) üzenetére


Gondwana
addikt

X100t-vel hokit fotòztam, arra nem volt vészes (szubjektíven gyorsabb, jòval harapòsabb, mint a Pana 20/1.7), ellenben a vakuval ne érjen meglepetés, az i40 optikai slaveként tudja az 1/1000-t, viszont a vàzra téve (plàne, ha ttl) 1/250 felett fekete a kép. 580EX-2 és 600EX-RT még 1.5m szinkronkàbellel is tudta az 1/1000-t. Napokban, ha odajutok, letesztelem a Godox+100t kombò hatàrait és beszàmolok.

Szerk.: +1 az X100-vonalnak, pöttyet hülyén nézett volna ki tegnap a szülészeten, ha T2+grip+16-55-tel màszkàlok, ellenben a közelrelàgy, ilyenolyanlassù 100t-vel tudtam még ekv.35mm-n is értékelhető portrét készìteni a 15 perces harmadik kiràlyfiròl.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23106) madgie válasza Gondwana (#23105) üzenetére


madgie
titán

Gratula :) A legjobb oda is, én imádom a 23/2-je karakterét, közelre is :)

(#23107) taranis


taranis
addikt

madgie: Nem követtem most, lehet, hogy már írtad, de minden rendben van a visszajött X-T2-vel?

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#23108) madgie válasza taranis (#23107) üzenetére


madgie
titán

Egyszer használtam, jónak tűnt :)

(#23109) DonRazzino válasza madgie (#23106) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Meglátjuk, összebarátkozok e vele. Meg azt is, hogy amikor a rászánom magam, mi mennyi lesz éppen globalon/infinityn.

pethob, Gondwana: Köszi a kommenteket! :R

(#23110) pethob válasza Gondwana (#23105) üzenetére


pethob
aktív tag

Éljenek a királyfik! Meg persze a királylányok... Gratulálok!

Nem csak a szülészeten furcsa a T2+16-55, tavaly elkövettem azt a hibát, hogy nem az X100-at vittem nyaralni. Tizedannyi képpel jöttem haza mint szoktam, de ami ennél is rosszabb, a képek sokkal kevésbé "intimek", szólnak a családról/társaságról/élményekről, hanem elmentek a standard turistafotók irányába...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23111) gorgo válasza pethob (#23110) üzenetére


gorgo
őstag

nagyon jó hogy megosztottad ezt, tök igaz. Nyaralni kell egy jó kamera, kicsi, nem cserélhető obival. Én is éreztem már ilyet, hogy elvitte a programot a fényképezőzés, ahelyett hogy néha fényképeztem volna.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#23112) KBarna79 válasza Matska (#23091) üzenetére


KBarna79
újonc

Használd egészséggel! ;)

(#23113) Freddy76 válasza gorgo (#23111) üzenetére


Freddy76
addikt

Abszolút. Mindig azon agyal az ember, hogy melyik obit vigye magával. Aztán melyiket tegye fel. Aztán gyorsan cserélni kell, mert a másikkal biztos jobb. Aztán vissza, mert amaz meg fényerősebb. Aztán a végén semmit sem láttál a nyaralásból, mert fényképezőztél.

Az X100F jelent korlátot (nem is keveset), de nagyon gyorsan meg lehet szokni ezeket a korlátokat. Utána pedig már nincs semmi gond. Ha pedig nagyon nem adja a 35 mm, a beépített konverter (vagy mi a túró) teljesen kiválóan "alakítja" 50 milire, vagy 70-re. Nekem bejött a váltás.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23114) #16820480 válasza Freddy76 (#23113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a bőség zavara mondjuk fura, hogy gondot okoz. Mert amúgy is neki lehet vágni egy obival a nyaralásnak, és akkor nincs mit cserélgetni.

(#23115) Freddy76 válasza #16820480 (#23114) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazad van, erre nem is gondoltam. Feleslegesen cipeltem mindig több obit :W. Felesleges volt a csere, basszameg, legközelebb megkérdezlek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23116) madgie válasza Freddy76 (#23115) üzenetére


madgie
titán

Kell egy Snickers? :P

Értem, miről írsz, munkánál is zavaró, ha túl sok objektívben gondolkodom. Igazából egy ideje ritkán cserélek, egyik vázon ez, másikon amaz, inkább úgy gondolkodom, hogy hogy oldjam meg azokkal a helyzeteket.

(#23117) Freddy76 válasza madgie (#23116) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem kell :N . Csak kicsit olyan furcsa volt, hogy megkapom a pro tippet, ami amúgy egy teljesen triviális dolog. Nyilván nem azvolt a gond, hogy kötegelővel hozzá voltak fűzve a vázhoz az objektívek, és nem volt lehetőségem csak egyet vinni magammal. De szerintem ezzel mindenki tökéletesen tisztában van, akinek már volt cserélhető obis gépe egynél több objektívvel.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23118) Gondwana válasza Freddy76 (#23117) üzenetére


Gondwana
addikt

Ebből a szempontból a GH1 volt nàlam a "king of the hill" amìg 7.5mm fish + 14/2.5 + 20/1.7 + 45/1.8 / FL36R + a gép elfértek a t2+grip+50-140 térfogatàban, de jött az X100s és egyhàzat vàltottam.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23119) Mercutio_ válasza #16820480 (#23114) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23120) pethob válasza #16820480 (#23114) üzenetére


pethob
aktív tag

Az XPRO2-től annó nagyon azt vártam, hogy az lesz az X100, csak cserélhető objektívvel. Nem is tévedhettem volna nagyobbat, nem lett az. Még az F2-es objektívekkel is egy nagy tégla, ami nem csak azért gáz, mert több helyet foglal a hátizsákban, hanem mert máshogy reagál rá az alany. Tök mindegy, hogy ismerőst vagy ismeretlent, gyereket vagy felnőttet fotózol, egy nagy fekete váz+hatalmas objektív páros feszélyez! Az x-pro nekem érzésre felette van ennek a finom vonalnak. (A Cannon cuccom egyértelműen ott volt.) A T2-vel néha sikerül "láthatatlanná válni", persze nem a böszme zoom obikkal. Az X100 szinte mindig alatta...

Erre már csak az tesz rá egy lapáttal, hogy az X100T-t lelkiismeret furdalás nélkül kiviszem a tengerpartra, vagy szánkózni (az aksi persze behal), de a T2-t vagy a Pro2-t féltem ilyen környezetben. Persze ez lehetne fordítva is, meg lesz is, ha a cserélhető vázakat is lelakom...

(Ja és a konverter lencse is sokkal kisebb, mint egy másik objektív, csak mondom. Tudom, mert azért cipelem magammal, csak, hogy legyen egy kis önszívatás is. Tavaly a képek 2%-nál használtam. Ebbe már beleszámoltam azt is, amikor nem állítottam át a menüben, mert azt szinte mindig elfelejtem. Nem is értem, hogy nem lehetett már elsőre megoldani a konverter érzékelését, miért kellett ezzel az F-ig várni...)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23121) taranis válasza pethob (#23120) üzenetére


taranis
addikt

Ezt teljesen megértem, én is agyalok most, hogy a videót hogyan alakítsam. Kimentem a veszprémi várba pár tesztfelvételt csinálni ezzel, és minden egyes ember engem nézett, amitől már én is feszélyezve éreztem magam. Aztán ha még valakihez odamész hogy nem zavarja e ha felveszed, és meglátja a setupot, talán meg is ijed, hogy mit akarsz tőle. Egy öreg bácsit mertem megkérdezni (skintone tesztet csináltam épp), mert róla kinéztem, hogy leszarja, és ezzel ki is fújt :D

colorizer.net

(#23122) Mr.Csizmás válasza taranis (#23121) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tfcd csopikban a pro modellek mellett mindig van hiusag/onerzet tultengeses helyi missmaca, egy bekerdezest ilyenkor meger :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23123) taranis válasza Mr.Csizmás (#23122) üzenetére


taranis
addikt

A topic neve alapján most nem tudom, melyikre gondolsz, egy linket tudnál adni?
Szerk: jahogy csopik, nem topic, így már pláne nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#23124) szilu7 válasza Mr.Csizmás (#23122) üzenetére


szilu7
senior tag

Mikben vannak mik? :-)

(#23125) Mercutio_ válasza taranis (#23123) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23126) taranis


taranis
addikt

Utána kellett járnom, hogy mi a pusztulat ez, szóvalhogy time for cd. Azaz feljön a csaj, te megmutatod a lemezgyűjteményedet :D

colorizer.net

(#23127) Matska


Matska
senior tag

Samyang 12 f2 használóktól kérdezném, az normális, ha már a holdsarló is flare-okoz?

Amúgy úgy néz ki sikerült decenter mentes példányt kifogni az első próbák alapján :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23128) pethob válasza taranis (#23126) üzenetére


pethob
aktív tag

Rutin eljárás. Megnézi a CD-ket (meg a bélyeggyűjteményt), nincs kockázat, ha nem tetszik, felöltözik és hazamegy... :-)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23129) |AP|


|AP|
veterán

hát én ezt nagyon várom. Simán lehet, hogy megy a 10-24 és ez jön a helyére.

(#23130) |AP|


|AP|
veterán

még egy rumor:
Itt csak én akarok két gyűrűt látni, vagy tényleg annyi van? Lehet mégsem (csak) PZ lesz?

Matska: azt már korábban lehetett tudni, hogy ez inkább "muffin" lesz :) - nekem ez még teljesen oké méret, ha tudja hozni a 16-50 minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#23131) Matska


Matska
senior tag

Nem tudom eldönteni, az viszont biztos, hogy nem palacsinta.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23132) #16820480 válasza |AP| (#23130) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom a frontlencse felőli a fókusz, a másik meg a zoom.

(#23133) |AP| válasza #16820480 (#23132) üzenetére


|AP|
veterán

én is ezt remélem. Csak ugye arról volt szó, hogy PZ lesz

(#23134) #16820480 válasza |AP| (#23133) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet én értelmezem rosszul, de attól még lehet PZ, nem? Mármint hogy csak elektronikus motoros zoom van benne, nem mechanikus, mint mondjuk a 16-50 esetében.

(#23135) |AP| válasza #16820480 (#23134) üzenetére


|AP|
veterán

ehh, lehet tényleg így lesz.
Mint az Oly 14-42 palacsintánál. Ott is gyűrű van és nem pöcök (mint a Pana 14-42-n) és mégis PZ. :((

(#23136) faki_


faki_
senior tag

(#23137) taranis válasza faki_ (#23136) üzenetére


taranis
addikt

Van ebben valami irigylésre méltóan szép.

colorizer.net

(#23138) MrChris


MrChris
nagyúr

Van eltérés az xe1 16 megás xtrans szenzora és a többi szintén 16mp xtrans szenzoros váz között képminőségben?

(#23139) Gondwana válasza MrChris (#23138) üzenetére


Gondwana
addikt

A 12bit vs. 14bit A/D àtalakìtàs nem annyira feltűnő (extrém elcs.szett expozìciònàl előbb sàvosodik), a pdaf az hasznos (màr ott is, ahol +5EV a limit, de a T1/E2/X100t +1EV limitje még jobb), ellenben az alkìmiàja az E1-nek jobb a sötét tònusokban, ami nem a szenzor tulajdonsàga

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23140) lugosi válasza taranis (#23137) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem meg egyszerűen ronda. De én mindig minden dolgomra eléggé vigyázok, irritál az ilyesmi.
És ez egy kicsit igénytelen is.

(#23141) madgie válasza taranis (#23137) üzenetére


madgie
titán

A 35/1.4-em kezd szépen bekopni, a lens hood-ot még nem nyomtam meg, de az eleje már nekem is kopik lefelé :)

(#23142) mondomén válasza madgie (#23141) üzenetére


mondomén
őstag

Mikor először megláttam a kopást, majd fejre álltam. De most úgy vagyok vele, hogy amíg fujin maradok (és nem tervezek váltani), addig a 35 és 56 száz, hogy megmarad, így picit sem érdekel már. :) 98%-ban az utcán vagyok, elkerülhetetlenek a sérülések.

(#23143) jjeahh válasza taranis (#23137) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha fujista lennék, nekem valszeg az lenne az első dolgom, hogy megsimogatnám egy csiszolópapírral :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23144) Fandango válasza lugosi (#23140) üzenetére


Fandango
veterán

A képen egy aktívan használt munkaeszközt látsz, ez teljesen más mint egy hobbista felhasználási mód.
Az hogy így néz ki, még nem jelenti azt, hogy nem vigyáz a dolgaira, de 5 éven keresztül használni valamit napi szinten, ki tudja milyen körülménye között, az azért meglátszik mindenen.

(#23145) madgie válasza mondomén (#23142) üzenetére


madgie
titán

Ezen a két obin látszik nekem is, hogy sokat használtam, a 10-24 rendesen elüt (még) tőlük :D

(#23146) MrChris válasza Gondwana (#23139) üzenetére


MrChris
nagyúr

A többi mind 14bites?

(#23147) lugosi válasza Fandango (#23144) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Arra reagáltam, miszerint ebben valami irigylésre méltóan szép lenne. Szerintem semmi ilyesmi nincs benne.

(#23148) madgie válasza lugosi (#23147) üzenetére


madgie
titán

Fene tudja. A 35/1.4 elhajtogatott napellenzője lehet kicsit sok, de szvsz a kopások szerintem baromi jól állnak ezeknek a cuccoknak. Persze ehhez az kell, hogy normális anyagból legyenek, mind a strapabírást, mind magát a kopást tekintve. Egy műanyag cucc ocsmány lenne, ha viszont a fekete festék kopik a fémről, az jól is tud kinézni. Mint mondjuk a bőr, abból is van olyan, ami agyonkoptatva (szubjektív) szép.

(#23149) kiskami válasza faki_ (#23136) üzenetére


kiskami
tag

Jan Grarupnak vannak/voltak több háborút megjárt gépekről képei.

(#23150) Mercutio_ válasza lugosi (#23147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én úgy értettem amit taranis írt a fotósra vonatkozott nem a felszerelésre :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.