Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) #16820480 válasza total90 (#22050) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem az 56 és a 80 mellé ez már aprópénz lenne csak :D

De pont most gondolkoztam el a 23 lecserélésén egy 35-re inkább, azt jobban szeretem. Persze nincs addig megnyugvás, amíg az összes elérhető árú obit ki nem próbáltam...

(#22052) madgie


madgie
titán

Ójessz, ójessz :)

(#22053) Mercutio_ válasza madgie (#22052) üzenetére


Mercutio_
félisten

Korán reggel háziporesz?:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22054) taranis válasza madgie (#22052) üzenetére


taranis
addikt

Eh, még 6 óra sem volt... mindenki ilyen korán kel? :)

colorizer.net

(#22055) madgie válasza taranis (#22054) üzenetére


madgie
titán

(#22056) madgie válasza madgie (#22055) üzenetére


madgie
titán

Amit persze baszik élesíteni az index, hiába nyomdokom :D

Namegvanvégre. Az index se szereti a Safarit (a PH se).

[ Szerkesztve ]

(#22057) taranis válasza madgie (#22056) üzenetére


taranis
addikt

Jahogy várjak december végéig... pedig már rákészültem.

Így átolvasva a batch konverzión kívül van ennek bármi értelme? Meg tényleg adhattak volna TIFF-et.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22058) #36336384


#36336384
törölt tag

Jó reggelt!
Fujifilm X-e1/Jupiter-11

[kép]

[kép]

[kép]

(#22059) madgie válasza taranis (#22057) üzenetére


madgie
titán

Nincs. De nekem ez pont jó, lagzinál vagy enteriőrnél kikeverem otthon a gépen, amit kell, batch convert, aztán mehet finomításra. Meg ugye pikk-pakk tudok Acros JPG-eket gyártani, kreatívnál úgyis kell BW. Nyilván a TIFF jó lett volna, de most is JPG-ezek, nincs kedvem akkora fájlokkal szivatni magam.

(#22060) |AP| válasza madgie (#22055) üzenetére


|AP|
veterán

" Az X RAW Studio használatához frissíteni kell a fényképezőgépet firmware-ét" - itt egy elírás :)

Amúgy miért csak X-T2?

(#22061) taranis válasza madgie (#22059) üzenetére


taranis
addikt

Esetleg még annyi hogy a monitoron jobban látod, hogy mit csinálsz, meg könnyebb végigpörgetni az opciókat. Meg úgy látom lehet profilokat menteni, az meggyorsítja a munkát.

colorizer.net

(#22062) madgie válasza |AP| (#22060) üzenetére


madgie
titán

Köszi, javítottam :R

Majd jön a Pro2, meg remélhetőleg az összes X-Trans III váz támogatása is.

taranis: most azért használok OOC JPG-et, mert a Lightroomban pontatlanabbak a profilok és tudom, hogy mondjuk a kreatív -1 shadows CC-vel lesz úgy jó, hogy kap egy kis LooksLikeFilm csúszkacibálást. Ugyanez RAW-ból, CC profillal nem lesz olyan "puha", hiába játszok a shadow/black csúszkákkal. De van, hogy egy adott helyszínhez más kellene, plusz shadows, más filmmód... ez mind megoldható most RAW-ból, otthon, nyugiban. Az expókorrekció is, ami JPG-nél azért valószínűleg hamarabb roncsol (nem mintha pixelkukkolnék).

[ Szerkesztve ]

(#22063) |AP| válasza madgie (#22062) üzenetére


|AP|
veterán

jó, akkor miért csak X-Trans III? :)

Van valami hardveres korlát?

(#22064) madgie válasza |AP| (#22063) üzenetére


madgie
titán

Van, amiért az Acros sincs régebbi gépekre: az X-Trans III-ban van az első értelmes teljesítményű processzor. Addig azért sem volt normális videó, mert a proci nem bírt normális demosaicot összehozni. Nyilván más is közrejátszott, de az X Processor Pro sokkal erősebb, mint a régi cuccok.

És hát látod, azonos processzor mellett is mennyire eltökölnek egy-egy gép támogatásával. Nem hiszem, hogy túl nagy kapacitást szán erre a programra a Fuji, az nem férne amúgy sem bele, hogy visszamenőleg optimalizálják vagy 10 gépre. Saccra ötvenszer akkora meló lenne.

(#22065) gorgo válasza madgie (#22064) üzenetére


gorgo
őstag

nem teljesen tiszta, és nem is emlékszem. Csak X-trans III gépeket támogat, vagy régebbieket is? :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#22066) madgie válasza gorgo (#22065) üzenetére


madgie
titán

Mármint mi? Az Acros? Az csak azokon megy.

(#22067) #16820480 válasza madgie (#22064) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha eleve úgy írnák meg, hogy nem a vázban konvertálná le a batchet, hanem import gépre, és ott, akkor nem lenne ilyen gond, mivel az asztali gépek kb bármelyike elég teljesítmény nyújtana.

(#22068) madgie válasza #16820480 (#22067) üzenetére


madgie
titán

Nincs gond a teljesítménnyel, sokkal gyorsabb, mint a LR. Portolni meg x86-ra jóval macerásabb lenne. Igazából nekem ez tök jó, így biztos ugyanazt kapom, amit a vázban, csak szabadabban, gyorsabban, preview-val.

Ja, hogy úgy érted, hogy akkor régebbi vázakkal is működne! Az biztos. De még mindig ott tartunk, hogy sokkal munkásabb teljesen átportolni PC-re, Macre egyesével a gépek filmmódjait, mint egy “külső skint” írni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22069) taranis válasza madgie (#22068) üzenetére


taranis
addikt

Lehet, hogy esetleg biztonsági szempont is van mögötte, hogy nem akarják egy desktop programba beletenni a filmszimulációs kódokat.

colorizer.net

(#22070) madgie válasza taranis (#22069) üzenetére


madgie
titán

Na ja. Lightroomnál is kutattam anno, hol vannak a Fuji színprofilok. Canon, Nikon, akármi egy helyen van, a Fuji persze nincs ott :D

(#22071) #16820480 válasza madgie (#22068) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem mondjuk akármelyiket csinálnák, tök mindegy lenne, mert Linuxra úgyse lesz sehogy sem :N

De amúgy azt viszont egyszer kell megcsinálni, és utána minden gépen megy, a régieken és újakon is. Nem kell hozzá fw-t frissítgetni meg külön betenni az új vázak támogatását a programba.

(#22072) madgie válasza #16820480 (#22071) üzenetére


madgie
titán

Ha egy Nikon vagy Sony képtelen egy épkézláb programot összeütni a gépeikhez, akkor gondolod a sokkal kisebb Fuji fog ezzel foglalkozni? Ha neked profi workflow kell, egy programon belül, akkor van C1, LR, PS... nyilván nem ez a No 1 prioritás a Fujinál.

Most például kaptunk RGB hisztogrammot, wow, szerintem 2005 óta minden gépemen volt ilyen a Fuji kivételével :D De most sem ám a a kis thumbnailes, sok infós menüponthoz csapták, ahol nyugodtan elfért volna a lumi hisztogramm mellett, hanem külön még egy menüpont van, ahol opacity-vel kerül a teljes méretű kép jobb oldalára. Nyilván jó ez is, de annyira nem szeretem, ha visszajátszáskor négyszer kell megnyomnom a fel gombot, hogy körbeérjek.

(#22073) taranis válasza madgie (#22072) üzenetére


taranis
addikt

Ja akkor ez nem realtime cucc?

colorizer.net

(#22074) madgie válasza taranis (#22073) üzenetére


madgie
titán

Már hogy realtime? Amikor állítod a paramétereket, akkor rápakolja a képre. Nem olyan, mint a vázban, hogy külön le kell okézni, majd ha nem tetszik, visszamenni.

(#22075) Matska


Matska
senior tag

X-T2s helyett, X-H1 néven jön az első IBIS-el ellátott gép, '18 első felében: [link]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22076) #16820480 válasza madgie (#22072) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell profi workflow, nem vagyok profi fotós, még amatőr is alig :D De azon gondolkozom mostanában éppen, hogy legközelebbi úton mit csináljak inkább: film simulation bracketing vagy raw+jpg. Méretben kb hasonlóan foglalhat a kettő(talán raw+jpeg kicsit nagyobb 3 jpeg-nél). Mert bracketingnél kb menne a Provia, CC és Acros (mást kb nem is használok soha), viszont raw-nál meg bármi lehet belőle utólag, csak ugye azt vázban kell akkor konvertálgatni, ami lassú nagyon. Ha most egy 2-3 hetes úton lövök 4-5 ezer képet, azt utólag franc se fogja egyesével visszanézni a vázon és konvertálgatni, erre lenne jó egy hasonló szoftver mondjuk.

(#22077) Parci válasza madgie (#22074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

live view-ban van rgb hiszto (nem hiszem, túl szép lenne...) vagy visszajátszáskor (gondolom erre gondoltál, hogy mindenki tudja 2005 óta)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22078) madgie válasza Parci (#22077) üzenetére


madgie
titán

Visszajátszásra gondoltam, live view-ban nem néztem még, munka előtt csak fw frissítésre meg az X RAW Studio-ra volt egy kis időm :)

Kora délután meg előadást fogok tartani egy szakközépsuliban a koncertfotózásról... az is szép halál lesz, biztos nem a kisorsolandó fesztiválbérlet miatt maradnak majd ott a pulyák :D

sheratan: a bracketing-gel az a baj, hogy csak filmszim módok között ugrálhat, nem a saját beállításaid között. Nem tud olyat, hogy lő egy -1 shadows-os CC-t, mellé egy +4 shadows, -1 highlight Acros Red meg mondjuk egy alap nullás Astia.

[ Szerkesztve ]

(#22079) Mercutio_ válasza madgie (#22078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább tudjuk ki szabadíccsa 'ja 'zinternettre a sok kis photography-t ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22080) madgie válasza Mercutio_ (#22079) üzenetére


madgie
titán

Hát jó, vezeklésként leborotválom a fejem... ja, várj :DDD

(#22081) #16820480 válasza Parci (#22077) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az, nem? [link]

madgie: Ez igaz, de attól még elég jól le tudja fedni az alap igényeket.

Amúgy most próbálgatom az 50/2-t, és valami nem okés vele, mert most (napok óta bent van, tehát nem hideg-meleg miatt) közeli dolgokra fókuszálva villámgyors, onnan átfókuszálva távolira meg 1-2 másodperc alatt tekeri csak végig magát :F Ez mi lehet...?

(#22082) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

1.New AF tracking algorithm for moving subject
Thanks to the newly developed image recognition algorithm, the update enhances AF-C to track moving subjects twice as fast as previous firmware. In addition, the update also enhances tracking to be able to capture up to 50% smaller moving subjects than before.

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Minden egyéb hisztogram hiszti ma hidegenhagy :D :K

[ Szerkesztve ]

(#22083) taranis válasza madgie (#22074) üzenetére


taranis
addikt

Live viewra gondoltam, hogy esetleg videó alatt is használni lehessen. De már a kérdés feltevésekor sem adtam neki 1%-nál több esélyt :)

colorizer.net

(#22084) Somansky válasza Alabástrom (#22045) üzenetére


Somansky
aktív tag

Einfin vételre is adna garanciát a fotóparadicsomban?

www.somansky.com

(#22085) MrChris válasza Matska (#22075) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez furcsa, még tavaly más volt a helyzet 'a Fuji nem csak azt állítja, hogy szerinte rosszabb lenne a képminőség IBIS-el, hanem hogy ők részletesen megvizsgálták ezt a kérdés, modellezték, és végül úgy döntöttek hogy nem! És ennek megfelelően az X-mount sem alkalmas az IBIS fogadására, és az XC/XF optikák sem tudnak olyan leképezést adni, amit IBIS vázak használhatnának. Szóval elég keményen elkötelezték magukat amellett, hogy nem kell IBIS.'
Hasonló mint bő két éve m4/3 vonalon, hogy nem lehet IBIS-t és OIS-t egyszerre használni különféle indokok miatt, pl akkora számítási kapacitás kell... Ez mára már megdőlt.
Kíváncsi vagyok hogy egyből duál stabival jönnek e.

(#22086) vihartigris válasza MrChris (#22085) üzenetére


vihartigris
őstag

Már időszerű volt a Fuji-nak is meglépni, hiszen a Pana/Oly/Sony hármasnak már van ilyen gépe(i).

bármi reciproka a semmi

(#22087) b.vr


b.vr
őstag

madgie: na akkor mivel nekem x-transII gépem van ez nem lesz segítség. Viszont annyiból meg úgyis tökmindegy hogy mivel 16 bites tiff-et nem tud így egyébként sem túl érdekes a számomra (a batch feldolgozás nálam nem szempont, fotózásonként 1-2 képről van szó, ha egyáltalán)

taranis: számomra egyértelmű hogy biztonsági szempontból nem csináltak tisztán desktop verziót (asszem ezt írtam is a bejelentéskor amikor kiderült hogy vázon belüli konvertálás lesz) És abból a szempontból igazuk is van, hogy a filmszimulációs módok (a helyből pofás jpg-k :) ) az egy fontos plusz amit nem akarnak kiadni a kezük közül. Csak éppen amiben meg nincs igazuk hogy a workflow-juk miatt meg vásárlókat veszítenek (az x-trans demozaik na meg a filmszimuláció miatt a bevett raw-feldolgozók hátrányban vannak az in-camerához képest, sajátot meg a Fuji csak nagysokára és akkor is csak ilyen faramuci módon csinál...)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22088) KuZo válasza DonRazzino (#22082) üzenetére


KuZo
tag

Olyan szép lenne ha ilyesmik érkeznének T20-ra is.. T2-re már annyi frissítés volt, hogy csak na..persze tudom, hogy a T20 később jött ki és már javították benne az első bugokat, de azóta is volt már pár újdonság.

(#22089) taranis válasza KuZo (#22088) üzenetére


taranis
addikt

Hát lehet, hogy volt sok frissítés, de videós fronton eléggé leszarva érzem magam az X-T2-vel. Szerintem valamirevaló újítás már csak új vázzal jön. Persze ne legyen igazam.

colorizer.net

(#22090) Matska válasza MrChris (#22085) üzenetére


Matska
senior tag

Piaci nyomás. Muszáj megerōszakolni vele (szerintem jól teszik egyébként), akár mit is mondtak előtte.

Akkor lesz számomra érdekes ha idővel az alsóbb kategóriába is beleteszik.

Azt írják OIS meg IBIS nem lesz egyszerre, de gyanítom ez is változik idővel. Ahogy olvastam a videósoknak akarnak kedveskedni elsősorban a stabival, de a fényerős fixekkel is hasznos lesz.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22091) KuZo válasza taranis (#22089) üzenetére


KuZo
tag

Átérzem, de én eddig egyszer csavartam 1 percre videóra a tárcsát, amikor megvettem... A telefonon (S7E) nyomom a családi videókat, mert az mindig kéznél van. Talán nem is ez a legjobb váz/rendszer videós munkákra, nem?

(#22092) b.vr válasza Matska (#22090) üzenetére


b.vr
őstag

"a fényerős fixekkel is hasznos lesz"

Így van, csak ebben a topicban ebből állandó vita van :) Nemrég olvastam az egyik kedvenc portréfotósomtól Daniel Lovegrove-tól hogy amióta átállt a GFX50-re, azóta visszatért ahhoz hogy megint _állványról_ fotózik... (lent a harmadik kommentben írja) (korábban az ilyen fotósokon is ment itt a nagy vigyorgás, de persze mit is tudhat mondjuk egy Daniel Lovegrove a fotózásról... :) ) Régebben írta hogy a gf120/4 előnyének pont azt tartja a gf110/2vel szemben hogy az stabilizált, de hát ahogy látszik idővel inkább bevállalta az állványozást a 110/2ért cserébe (mondjuk megértem , az állványozás ugyan nem feltétlenül hiányozna, de az az obi+váz azért igen :) )
Kézből a GFX50 felbontásánál a 110eshez egyébként minimum 1/500as zársebességet mond.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22093) taranis válasza KuZo (#22091) üzenetére


taranis
addikt

Néha fotózok is, és 1 vázra futotta, szóval hibrid kellett. A fő prioritásom a színek, így elég egyértelmű volt az X-T2, a Fuji színeit nem cserélném le másra. Ha később lesz is egy kifejezetten videós vázam, Fujim akkor is lesz :)

colorizer.net

(#22094) Parci válasza b.vr (#22087) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is necces ez a workflow téma náluk, eladják feature-ként, de igazából ez elég nikonos hozzáállás... amiről tudjuk, hogy hosszútávon hova vezet... elnikonosodáshoz... remélhetőleg a fuji inkább nyitni akar és nem zárni a jövőben. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22095) KuZo válasza taranis (#22093) üzenetére


KuZo
tag

Így már értem.. :)

(#22096) b.vr válasza Parci (#22094) üzenetére


b.vr
őstag

jaja, számomra bőven elég feature az apsc-re kitalált objektívpark, a sok "analóg" tekerentyű a vázakon, meg hogy a gyártók közül számomra a Fuji és az Olympus ad rögtön szép színeket a további munkához.
Az xtrans nekem nem hiányzik, na meg ki kellene hozniuk raw-feldogozáshoz minimum egy olyan szoftvert mint az OlyViewer. Ha meg lesz majd a jövőben jó stabijuk, én azt is örömmel veszem.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22097) madgie válasza b.vr (#22092) üzenetére


madgie
titán

Igazából Lovegrove majdnem mindig monopodozik beltérben, szóval ez nem akkora újdonság. Nyilván zseni a koma, imádom a képeit, de ahány fotós, annyi hozzáállás :)

Nekem ennyi volt az elvárásom a Fuji szoftverrel, amit tud, ezt már egy éve megírtam a blogban. Persze örülnék, ha többet tudna, de ez bevallottan csak egy PC-re kitett kezelőfelület, máskülönben pont ugyanazt tudja, mint a fényképezőgép.

(#22098) #16820480 válasza taranis (#22083) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem az, amire gondolsz? Vagy milyen RGB hisztogram kellene?

(#22099) madgie válasza #16820480 (#22098) üzenetére


madgie
titán

Neked van a keresőképen? Hátazthogy? :D Meg kéne néznem az X-T2-t :D

(#22100) #16820480 válasza madgie (#22099) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy, hogy én nem olyan fos X-T gépet vettem, hanem a menő X-E-t :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.