Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) centrino válasza Neon (#23950) üzenetére


centrino
aktív tag

Vezérlő márkaspecifikus, F-es vezérlő csak Fujin működik (pl Cactus vezérlőt át tudsz flashelni más márkára is), de utána bármelyik kompatibilis vakuval működik. Fujin egy X-Pro f el tudsz vezérelni egy V860II-O (olympus) vakut.

(#23952) #31733248 válasza centrino (#23932) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez az összehasonlítás azért erősen visszás. Alapul vehetnéd az A7R2 árait, az f2.8-as drága GM-sor helyett sokkal olcsóbb DOF-azonos f4-es zoom sort és az f1.4-es fixek helyett a DOF-azonos f1.8-akat. Így a Sony a teljes rendszert tekintve szinte minden tételnél egy teljes FÉ előnyben van (DOF, zaj). Naná, hogy drágább, a Fujinál sem annyiba kerül ugyanolyan gyútávnál az f1.4, mint az f2.

(#23953) centrino válasza #31733248 (#23952) üzenetére


centrino
aktív tag

Elérhető legjobbat vettem sorba, természetes hogy a FF mindig előnyben lesz. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az f4 zoom sor sonynál hozza azt a képminőséget (nem DOF mennyisége, inkább minősége, optika, üveg minőség), építési minőséget stb, mint ami fujinál a 2.8 (még ha DOF annak megfelelő)
Baromi sok tényezős dolog ha "rendszerváltás" előtt van az ember, vagy ha nulláról kell felépíteni.
"Product Line" nekem jobban adja magát mint összehasonlítási alap. gép+objektív kombóban a DOF az egyik de nem az egyedüli szempont.

Vannak a tények, a száraz számadatok, megapixelek, papíron sok mindent el lehet dönteni, de a végén sokan teljesen más alapján döntenek. Lehet a fogás nem tetszik vagy egy túlbonyolított menürendszer vagy túlmelegedés vagy szar bőrtónusok vagy lassan ürülő puffer...

(#23954) madgie válasza Gercsa (#23949) üzenetére


madgie
titán

Az X-H1 blogbejegyzésemben írtam is, hogy az egész Fuji rendszer Achilles ína jelenleg az X-Processor Pro. Az X-Pro 2 idejében jó volt, utolérhették vele a konkurenciát, de most szenvednek csak vele, már a GFX is kényszerből lett olyan, amilyen (ez a proci lassú az X-Transhoz), áz X-H1-ről meg maga a Fuji jelentette ki, hogy a proci miatt nincs 4:2:2 log... nem bírná egyszerűen.

Szóval nagyon remélem, hogy dolgoznak már egy ideje az utódon, egyszersmind persze örülök is, hogy a meglévő vasakon még olyan okosságokat hoznak össze, mint például az Eterna DR400-zal... ami elvileg nagyobb dinamikaátfogással bír, mint mondjuk a GH5 logja, cserében nem egy döglött képű valami (mint az összes log), jól is néz ki. Igazából videóban is pont ezért csípem a Fujit, nekem aztán tuti nincs idegrendszerem a DaVinciben a vektorszkópokkal varázsolgatni, vágás-vágás, minimál color correction, export, csók.

Tudom, személyes nyavalya, de tényleg a minél kevesebb utómunka az, ami az egyik legfontosabb számomra. Jön a gyerek, jön a sok munka, ha választani lehet, az elsővel töltenék több időt, ha itthon vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#23955) #31733248 válasza centrino (#23953) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én a Fuji felől nézve sem aggódnék a Sony FE szóba jöhető f4-es zoom sora, vagy az olcsóbb fixei miatt, az biztos. :D De mivel én hobbifotós vagyok, számomra a Fuji a méretei miatt vonzóbb. Az pedig egyértelmű, hogy a specifikáció csak egy dolog, mindkét rendszer mellett vannak pro és kontra érvek egyaránt. Lehet, hogy egy adott felhasználási mód alapvetően meg is határozza a választást.

(#23956) lugosi válasza MC Pite (#23948) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze más idők járnak, de olyankor mikor szóba hozzák a magas iso-t és a zajszűrést, mindig eszembe jut, hogy annak idején a legérzékenyebb film amire fényképeztem, az 3200-as volt, és össze se lehet hasonlítani a mai fényképezőgépek digitális iso 3200-ával. Ha ahhoz képest nézed, akkor még a sokkal magasabb digitális iso-k is egészen jók.

(#23957) Neon válasza centrino (#23951) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ.

(#23958) centrino válasza #31733248 (#23955) üzenetére


centrino
aktív tag

Sok a pro-kontra érv, felhasználási mód dönt, de gyakran ott a "szerelem faktor" is, amikor nem a logikus érvek nyernek. Első kamera ami ezt kiváltotta belőlem az Olympus E-1 volt (2003, 5mpx). Utána nagy csönd, nem volt semmi különleges. Talán az 5D Mark II-vel készült Vincent Laforet - Reverie kisfilm 2008ban, ami kiváltotta a "húbasszus" érzést. Következett 2011, fuji X100 bejelentés napja. Szerelem első látásra...
Nem sokkal később berobbant az X-Pro1, és pár mintakép után amit a 35/1.4-el láttam, már eldőlt, ez kell nekem. Mire jött az X-T1 már a pénztárca is "rábólintott" :D

(#23959) centrino válasza Neon (#23957) üzenetére


centrino
aktív tag

Ide is írom hátha másnak is érdekes.

Minden Godox XPro vezérlő minden új szériás Godox vakut tud vezérelni manuál módban, ha a váznak megfelelő a vezérlő, akkor van HSS és TTL is.

" Godox announced the XPro and got in touch with me to see if I’d like to try one out. The version I received is for Canon, and I shoot Nikon, so I still don’t get the TTL that I never use. But it also means that, for now, I get no high speed sync. What I do get, though, is a beautifully designed new interface, that easily lets me see the settings of up to 5 groups of flashes simultaneously. I can also quickly and easily adjust the power of each of those flash groups individually, or all of them at once."

diyphotography.net

[ Szerkesztve ]

(#23960) Neon válasza centrino (#23959) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm szépen a megerősítést.

(#23961) adnoctum18 válasza sasa134 (#23922) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszönöm! Kár, hogy Magyarországra most úgy látom nem szállítják. :(

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#23962) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

"Unlike the X-T2, the :Y X-H1 can also continuously focus while zooming :Y . Both the X-T2 and X-H1's autofocus systems look for horizontal, vertical and high-frequency detail, but whereas in the X-T2, this information is processed in series, the X-H1's AF system benefits from parallel data processing...." Forrás

Basszus ma már benne volt 1280 EUR-ért egy T2+markolat a kosaramban eglobalon. Gondoltam, ha megrendelem, akkor legalább nincs miből agyalni a H1-en :D Erre most itt ez a fenti info. Ez nálam game changer! De nem értem teljesen. Eddig azt hittem, hogy az, hogy nem tudok a telével fókuszálni zoom-olás közben annak a parfokális vs. varifokális kialakításhoz van köze.

(#23963) #31733248 válasza centrino (#23958) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én nem csak fotózni és videózni szeretek, de töredelmesen bevallom - kütyüzni is. Gyermeki örömmel töltenek el a fotós cuccaim, már pusztán a kézbe vételük is jó érzés. :B :D Amikor pedig megnézem a portréimat, családi fotóimat, vagy látom, hogyan hasznosultak és mekkora örömöt okoztak, minden alkalommal meggyőződöm arról, hogy nagyon jó befektetés volt. :D

(#23962) DonRazzino

Nem kérdezem meg, kipróbáltad-e már a Fujin, mert ezrével fényképeztél már feléd futó embereket, de a Sonyn az előbb néztem adapterezett Canon-bajonettes obival és ment... Kipróbálom majd egy felém közeledő autón úgy, hogy ráhúzom a fókuszt. Kíváncsi vagyok az eredményre. Az AF-teljesítmény 5 és 6 század másodperc (A6300/A6000), valami hasonlót tudhat a Fuji is. Valószínűleg a mozgást is hasonlóan követi le.

(#23964) madgie válasza DonRazzino (#23962) üzenetére


madgie
titán

FED küldi :)

(#23965) |AP|


|AP|
veterán

most már hivatalosan is megérkezett.

Ha itthon is lehet majd kapni, akkor az ára a m43-os testvéréből kiindulva 200k körül lesz

(#23966) total90 válasza |AP| (#23965) üzenetére


total90
veterán

A napokba néztem az oldalukat és egyik obi sem x-mount... de ez elvileg az lesz.
Szállítanak DE-ba, de 48 dolcsi a szállítás :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23967) |AP| válasza total90 (#23966) üzenetére


|AP|
veterán

a m43-os 7.5/f2-t a fotoplus árulja itthon, 189k-ért.
Remélhetőleg ezt is fogják. Áfa nélkül már közelíti a kinti ár+szállítást, de néha egy-egy akciót is ki lehet fogni. Fotoexpo-n például 15%-os kedvezménykupont osztogattak a Laowákra.

Én már nagyon várom az első teszteket. Ha nem okoznak csalódást, én cserélni fogom erre a 10-24-et.

(#23968) centrino


centrino
aktív tag

Rendeltem amazon.de-ről ilyet:

Duckhead Power Plug Adapter

tökéletesen teszi a dolgát, nekem sokkal kényelmesebb és helytakarékosabb, mint a gyári hosszú kábeles verzió:

A következő beszerzés egy ilyen elosztó, amivel még kompaktabb lesz egyszerre több aksit tölteni:

Powercube

2 fuji 2 godox aksi töltése egyszerre viszonylag kompakt megoldással (plusz az X-T2 markolat is alkalmas egyszerre két aksi töltésére)

[ Szerkesztve ]

(#23969) taranis válasza centrino (#23968) üzenetére


taranis
addikt

Na, ez nem is rossz! Köszi a linket.

colorizer.net

(#23970) Zozzant válasza centrino (#23968) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak ennyiért?:) [link] :D Még pár éve vettem fekete verziót, de most olyat nem találtam hirtelen, azon ilyen bevágás sincs.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23971) centrino válasza Zozzant (#23970) üzenetére


centrino
aktív tag

:R :DD

(#23972) Muerte68 válasza centrino (#23968) üzenetére


Muerte68
addikt

nem rossz cucc,szerintem én is nézek egy ilyet :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23973) madgie válasza centrino (#23968) üzenetére


madgie
titán

iPad adapter, évek óta ilyet használok, jó cucc :)

(#23974) Zilko87


Zilko87
tag

X-H1 in 4K: [link]
:Y

(#23975) taranis válasza Zilko87 (#23974) üzenetére


taranis
addikt

Ja ez jól néz ki, ha jól emlékszem Eterna az alapja végig.

colorizer.net

(#23976) centrino


centrino
aktív tag

Azért ez majd felkavarja kicsit az "állóvizet" a Sony háza táján:

Holnap jön H1 árban A7III és Sigma is bejelent pár FE bajonettes objektívet (igaz csak "beépített átalakítós-bajonettes Ca/Nikonra tervezett", de azért na...)

14mm F1.8 DG HSM | Art
20mm F1.4 DG HSM | Art
24mm F1.4 DG HSM | Art
35mm F1.4 DG HSM | Art
50mm F1.4 DG HSM | Art
70mm F 2.8 DG MACRO | Art
85mm F1.4 DG HSM | Art
105mm F1.4 DG HSM | Art
135mm F1.8 DG HSM | Art

Sonyalpha Rumors

Egy 135/1.8-at megnéznék én is mit mutat H1-en :D Vagy ha jönne nekünk is 18-35/1.8 és 35-100/1.8 zoom

[ Szerkesztve ]

(#23977) madgie válasza centrino (#23976) üzenetére


madgie
titán

Én ezekkel az ART-okkal nem tudok mit kezdeni, nagy lób*szó dögök, a hasonló CaNikon FF objektíveknél is sokkal nagyobbak, nehezebbek. Vagy a Sigmánál orosz mérnökök dolgoznak, minél nagyobb, nehezebb legyen valami, az a jó? :DDD

(#23978) #86322688


#86322688
törölt tag

Van egy megmaradt bőrtokom xe2 höz...nem tudom másra jó e, xe1 hez valoszinu, pro ra nem biztos.

(#23979) b.vr válasza centrino (#23976) üzenetére


b.vr
őstag

"Vagy ha jönne nekünk is 18-35/1.8 és 35-100/1.8 zoom"

De azok tükrös objektívek, Canon adapter meg van Fujira is, AF-fel is, korábban linkelték már többször is a topicban. Szóval ha valaki ilyet szeretne, akár Fujira is feltehető.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23980) centrino válasza b.vr (#23979) üzenetére


centrino
aktív tag

Ha lesz rá mód ki is fogom próbálni, de elfogadnám natívan fujitól is :)

(#23981) centrino


centrino
aktív tag

Sonysok rápörögtek az A7III-ra, egyik első komment volt a hivatalos bejelentés után, hogy 6dii és x-h1 killer. :D
24mpx BSI szenzor A9 AF rendszere (huha) 10fps sorozat
nagy aksi (710 expo)
2000$
bár a dual card slotot tuti kihagyták... NEM hagyták ki...:)

[ Szerkesztve ]

(#23982) Mr.Csizmás válasza centrino (#23981) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

canont már rég lelépték, nézd meg az új 2000d és 4000d híreket (mondjuk MLZphoto) rly sh*t :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23983) total90 válasza madgie (#23977) üzenetére


total90
veterán

Neben volt Sigma 50 mm f1.4 Art még Nikonon.
A legjobb obim volt. Olyan penge éles cucc, hogy lefosod a bokád. Én örülnek ha jönne Fujira.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23984) #16820480 válasza centrino (#23980) üzenetére


#16820480
törölt tag

Optikailag biztosan szuper cuccok ezek, de a lényegét öli meg az APS-C MILC rendszernek, hogy kicsi és hordozható. Ráböktem a linkedre, de már képről is süt, hogy óriási obik :D Hasonlóan a Samyang 16/2 és társaihoz (ami ugyan kisebb, de nincs AF).

#23981: A 6Dmk2-t nem nehéz megölni, az elég vacakra sikerült... :D

(#23985) madgie válasza total90 (#23983) üzenetére


madgie
titán

Használok ART-okat néha, 50, 85, 24-35/2, indokolatlan krumpli mind. Amúgy se hiányzik nekem egy a szigmázás Fujira, milyen jó lenne már a zöldes stich-csel, meg a hezitáló, ide-oda AF-fel szívni...

[ Szerkesztve ]

(#23986) #31733248 válasza #16820480 (#23984) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez nem APS-C, hanem FF.

"Hasonlóan a Samyang 16/2 és társaihoz (ami ugyan kisebb, de nincs AF)."

Arra ott van az E-bajonettes Sigma 16mm f1.4 olcsón, 345 euróért. Az Artokat alapvetően FF-gépekre tervezték, így is kell értékelni őket. Nehezek, de FF gépen egy optikailag és építési minőségét tekintve egyaránt penge obi azért nagyot is varázsol 1.4-es rekesszel. :K

(#23979) b.vr

Azért az sem mindegy, mennyire jó az az AF. ;) A nagyobb választék sosem gond.

[ Szerkesztve ]

(#23987) #16820480 válasza #31733248 (#23986) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, tudom én azt, csak a kolléga azt vetette fel, ha jól értettem, hogy milyen jó lenne ilyeneket/ezeket látni Fuji rendszerre is.

Amúgy van Art obi MFT-re és Sony APS-C-re is, azok kicsik és aranyosak, olyan jöhetne akár nekünk is. A 19 és 30mm nem annyira izgi, de a 60-as nem lenne rossz azért.

(#23988) total90 válasza madgie (#23985) üzenetére


total90
veterán

Nekem az Art(okkal) soha semmilyen gondonom nem volt.

Ami a méretet illeti, van amikor a fizika közbeszól... az, hogy némelyik obi kicsi, az hoz is magával képminőségbeli különbséget.

Szerintem nem lenne rossz, ha több alternatíva jönne Fujira... mert azt lássuk be, nem sok van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23989) Matska válasza centrino (#23981) üzenetére


Matska
senior tag

Azért be kell valljam, néha megremegek a Sony A7 irányba csillagfotózás okán. Egy 24 1.4-el meg valamelyik 50-essel tök jól ellennék, de az mennyi pénz lenne már :Y
+ ha ránézek az öregecske T10-re és 23 1.4-emre, mindig megnyugszok. Lelke van :)

Jut eszembe, a T10 hogy bírja a hideget?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23990) Mr.Csizmás válasza total90 (#23988) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

artoknál nem spórolnak a méretekkel. 105/1.4-nél 10 (tíz) centis szűrőmenet?! :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23991) total90 válasza Mr.Csizmás (#23990) üzenetére


total90
veterán

Ez az amit mondok, fizika. 105 mm-en 1.4-es rekesz... azt nem lehet jó minőségben 52-es vagy kisebb szárőmérettel megcsinálni.

Fuji 200mm f2, az is batár dög lesz :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23992) Mr.Csizmás válasza total90 (#23991) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanezt a nyikon megcsinálta 82 mm-ből. :N sigma a'lá szlávos túltervezés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23993) total90 válasza Mr.Csizmás (#23992) üzenetére


total90
veterán

Képminőségre szerintem a Sigma jobb...

Minden esetre kiváncsi lennék Fujis Sigmákra :K Jöhetne Tamron is meg pár alternatíva :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23994) DonRazzino válasza #31733248 (#23963) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi, hogy megnézted! 50-140-nél nem megy, már valahol olvastam is, hogy miért nem, de nem tudom felidézni.

@madgie: Hallod Mózeském! Üzenem a mindenható FEDman-nek, hogy jó lenne, ha nem téged küldene a kőtáblákkal, mert itt szükségünk lenne a hozzáértésére. Itt a Fuji topic tele kezdővel, meg wannabe-vel (velem az élen), akiknek jólesne néha egy kis szakmai helyretétel, kiigazítás. A köz érdekében marhára örülnénk neki, hogy ha ezt a tinédzseres gőgjét valahogy le tudná győzni és hozzáértésével emelné a fórum szakmaiságát. :N

(#23995) madgie válasza Mr.Csizmás (#23992) üzenetére


madgie
titán

Meg 700 grammal könnyebben. Amúgy bármikor a Nikkort választanám a kettő közül, a Sigma objektívek jellemzően DxO-ra optimalizált cuccok. Papíron minden legyen oké, nagyonoké, nagyonsok és nagyonmagas szám, de itt a dokkoló, mert lehet kommunikálni nem fog jól a vázzal... meg majd rawozz, mert 30 év alatt se tanultunk meg neutrális képű objektívet csinálni.

(#23996) total90 válasza madgie (#23995) üzenetére


total90
veterán

Szinte hihetetlen azt olvasni, amit az utolsó mondatban írsz... pláne ha Artokra gondolsz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23997) lugosi válasza madgie (#23995) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy sigma obim van, ami még megmaradt a régi nikonos cuccból, a 180/3.5 macro apo hsm. Ennek emlékeim szerint nem volt nikkor megfelelője. És szerintem egy elég jó obi.

(#23998) Mr.Csizmás válasza lugosi (#23997) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha már sigma, egy 105/2.8 ex-ért (1gen) adnék pár gombot, hogy makrózzak vele. mondjuk EF vagy F véggel külön érdekes lehet a focal reducer hatása, vajh' jót tesz neki? :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23999) Mercutio_ válasza total90 (#23996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Madgie szerintem a kissé(?) steril és hibátlanra vasalt rajzolatára is gondol az art-oknál.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24000) jjeahh válasza Mercutio_ (#23999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ps-ben túlságosan sterilre és hibátlanra vasalt plasztik portrékhoz találnak ezek, most úgyis az a divat :D . Persze ízlés kérdése is és arról nem vitatkozunk. Amúgy nem csak a sigma korrigálja agyon az optikáit, nekem pl a fuji 90-es képe sem jön be, az 56-os meg a 35-ös viszont nagyon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.